Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
19 éve 4 hónapja #254371 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Aeglos írta: Egyébként meg ott van Olosta. Ő is vidéki, és van egy kis köre, ami foglalkozik Tolkiennel, és Olosta is, és a többiek is MTT-tagok nagyrészben, ha jól tudom. És szerintem ő nagyon jól csinálja...
Lehet róla példát venni! Nem csak azzal, hogy belépsz az MTT-be, hanem inkább azt lesed, hogy hogyan segíthetsz, ne azt, hogy hogyan legyen jó Neked és a klubodnak.


Na, mivel elhangzott a nevem, én is írok.
A Kiskunfélegyházi Tolkien Klubból egyedül én vagyok az MTT-tagja. Szerintem én csak azért csinálom olyan "jól" a dolgokat, mert a klubom tagjai mind nagyon fiatalok (többnyire általános iskolások), így nem tudok velük olyan sok rendezvényre elmenni. Valójában mi csak egy rendezvényen képviseltettük magunkat a jelenlétünkkel: az pedig a LEP volt, tavaly és idén is (persze én nagyon szeretném, ha idén a táborba is többen eljutnának a gyerekek közül, de sajnos valószínűleg idén is csak én megyek, mert a szülők nem engedik el a "kicsiket"). Valószínűleg, ha nagyobbak lennének a gyerekeim, meg kicsit közelebb lennénk Pesthez, én is többet aktívkodnék, mind a klubom, mind az MTT érdekeit képviselve. Szóval szerintem nem csinálom "jól" a klubom vezetését, csupán csak messze vagyok (földrajzilag).

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #254370 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ezt nagyon nehéz, így írásban megbeszélni, de muszáj volt ezt a témát felvetnem, mert sokakat érint, nemcsak az én kis csapatomat.
Majd személyesen...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254329 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves, jó Olórin!

1, Egyetértesz, hogy a Születésnap legyen csak az MTT-é. Szépen, szabatosan kifejtetted, hogy ezt miért találod így jónak.

2, Az előbbiek után viszont belecsattogsz, hiszen Neked van egy Gyűrűk Ura Klubod Pápán, ahonnan nem mindenki MTT-s. Mert bele kell szólni, ha valamilyen program őket a háttérbe rekesztené, de az egész évben ez az egyetlen program, amire külsősök nem jöhetnek. És egyben ki is fejtetted, hogy egyetértesz, hogy ne jöhessenek rá.

Akkor miért kell tulajdonképpen "érdekképviselned" meg beszélned folyton??
Hogy halljuk a hangod, és ha legközelebb zártkörű programot tervezne az MTT a saját tagjainak, akkor jusson eszébe Olórin figyelmeztetése és kapjon észbe????
na ne már...

Én megértem, hogy pápai gyűrűkura klub meg minden, de van saját oldalatok. Ne itt harcolj olyan emberek érdekeiért, akiknek eszük ágába se jut, hogy ide jöjjenek és szóljanak valamit.

Tudom, hogy Te szimbiózisban akarsz élni az MTT-vel és gyönyörű céljaid vannak, de ezt ne így próbáld formába önteni.

Kérlek, legalább gondold végig amit most leírtam.


Egyébként meg ott van Olosta. Ő is vidéki, és van egy kis köre, ami foglalkozik Tolkiennel, és Olosta is, és a többiek is MTT-tagok nagyrészben, ha jól tudom. És szerintem ő nagyon jól csinálja...
Lehet róla példát venni! Nem csak azzal, hogy belépsz az MTT-be, hanem inkább azt lesed, hogy hogyan segíthetsz, ne azt, hogy hogyan legyen jó Neked és a klubodnak.


A Kreatív Közösségi Táborról: nem jöhet le senki egy napra!!!!
kivéve: különleges táborvezetői engedéllyel (olyan pedig létezik, de ritkán lép életbe)
pl.: ha a Társaság szempontjából egy kiemelkedően fontos személy csak egy napra tud lejönni, akkor engedélyt kap és lejöhet. Példáil az első velemi táborban így jött le az elnökünk Batti, alelnökünk Lamorak, és Varda, aki quenya szakértő, és előadást is tartott. (ő most sajnos németországban van)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254321 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Laurelen!
Én azt mondtam, hogy a nyári tábor tartalma alatt egynapos vendégeket ne fogadjon, lehet az MTT-s, vagy külsős, lévén egy szigorú keretjáték megy, de kitiltani az egynaposokat, aztán visszajön a hír, hogy mégis volt ám egynapos látogató, de az ennek és annak volt a valakije, az nem fair.
Az MTT saját rendezvényei, Pl: születésnap, ne legyen elérhető a külsősök számára, az is rendben van, de ezeket le kellene fektetni, és nem minden rendezvény előtt csatátak vívni a egyes emberekkel...
Nekem teljesen érthető, hogy a tagok kedvezményben részesülnek, nincsen is ellene kifogásom. Ijetén kedvezménye az én tagjaimnak is van. Nem ez a gondom.

"Érdekképviselet", az MTT-nek is van érdekképviselete, azok az emberek, akik az társaság érdekében felemelik a szavukat, én magamért, és a hasonlók érdekében emelem fel a szavam, mert a felbukkanó "külsősök" jelentik az MTT utánpótlását, akiket nem érdemes elriasztani, mert akkor tényleg elsorvad a társaság.

Telcontar!
Az én "nem MTT tagságom" kifejezetten elvi kérdés, amikor megalakultunk, Batti próbált rábeszélni, hogy lépje be, de már akkor eldöntöttem, hogy megpróbálok "külsősként" tenni a Társaság céljaiért.
Ebben némi kísérletezés is volt, mert meg szeretném tudni, hogy egy nem MTT-hez csatlakozott társaság miként tud boldogulni, együttműköni a Társasággal.
Ez még mindig tart, ezidáig összesen két csoport van, akik ezt csinálják (sajnos) és a "problémák" ellen csak közösen tudunk tenni. (a problémák nem értendők szószerint)
Mi, a Társaság céljaiért dolgozunk, de nem akarunk beleszólni a Társaság dolgaiba. Én nem fogom kirekeszteni azokat az embereket, akik a Klubomban is vannak, és MTT tagok is, nem zárkózom el, a a tagjaim belépjenek az MTT-be (már van is, nem egy ember), és ők már tudnak olyan dolgot közvetíteni, mondjuk a közgyűlésen, amivel maximálisan egyetértenek, és a Mi munkánkat könnyíti.
Mielőtt kapnék a fejemre: nem kényszerítem őket, hogy ezt vagy azt mondjanak el, vagy próbálják kikényszeríteni, szó sincsen róla. Csak olyan dolgokat, amit ők vállalnak.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254318 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
a nagy nyári tábor elérhető külsősöknek is. már hogy a francba ne lenne elérhető????!!! érdekképviselet???már szociális hátránynak számít az ha valaki nem tagja az MTT nevű kulturális egyesületnek? mert akkor nagyon sok hátrányos helyzetű emberrel kell szembenéznünk...

ok, most megpróbálok türelmesen és intelligensen reagálni.
feltételezem a táborral kapcsolatos félreértelmezés abból ered hogy az Mtt tagok kedvezményben részesülnek és túljelentkezés esetén több eséllyel jöhetnek táborba. ugye, túljelentkezés esetén valamilyen kritérium szerint meg kell válogatni a jelentkezőket és lévén ez egy MTT által szervezett tábor a szervezők önkényesen az mtt tagságot határozták meg döntő kritériumként.
a roppant egyszerű gazdasági oka pedig az hogy egy társaságnak -többek között- pénzre van szüksége, tehát tagokra akiktől pénzt kaphat, tehát a tagokat mindenféle előnyökhöz juttattja(olcsóbb tábor, szórakoztató rendezvények, uszodabérlet akármi), hogy motiválja őket a folyamatos tagságra és a nem tagokat pedig motiválja a belépésre.

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254313 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ami nem megoldás: összekeverni az MTT-t mint jogi személyiséggel rendelkező civil szervezetet (amelynek vannak tagjai, felelős képviselői, döntéshozó fóruma, APEH felé kötelezettsége stb) egy önszerveződő baráti társasággal.

Van összefüggés. Az MTT tevékenységének jelentékeny része a közösségépítés és a népszerűsítés, amely részben ezen közösségwen keresztül történik. De csak egy része.

A közösség egy része aktívan tesz az MTT-ért. De csak egy része.

A kettőt összekeverni olyan, mintha egy plázában üzletet bérlő ember a pláza vezetésébe próbálna beleszólni és dönteni a bérleti díjak ügyében. Ez fordítva is igaz: a pláza vezetése nem határozhatja meg, hogy az üzletvezető mennyiért kínálja a saját portékáját. AZért, mert sok-so személyi összefüggés van a kettő között, még nem válik eggyé.

Az mtt szigorú, törvényben meghatározott keretek között működik. Aki ezt a keretet bármilyen okból nem vállalja, az ne érezze magát az mtt részének. A közösség része és nagyon értékes része attól még lehet.
Erre talán tényleg Felagund a legjobb példa. SOkkal többet tesz az mtt céljaiért mint sok tag, de (szvsz) ezt nem azért teszi hogy az mtt-nek jobb legyen, hanem hogy a célok, amelyeket részben magáénak érez, megvalósuljanak, illetve segít a barátainak, mert ettől jól ézi magát. (Jól gondolom?) Ugyanezt teszi Olórin papa is. Ezért maximális megbecsülés illeti őket. De nem vállalják fel a zervezeti keretet, ezért mindaz, ami magáról a szervezetről szól (nem pedig a szervezet céljainak megvalósításáról), ahhoz csak annyiban van közük, amennyiben a szervezetr külön meghívja őket.

Szerintem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254305 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Drizzt írta: Eeeeehhhh...
Hát valami nemlétező ellen harcolni...
Persze te tod'...


Tudod, ez egy elég gyakori téma a különböző találkozók, táborok kapcsán, te ezt talán nem érzékeled, lévén te tag vagy, de engemet nem egyszer utasítottak el a "külsősségem" okán.
Én még kiverekedem az igazamat, de vannak itt olyanok, akik nem merik felemelni a hangjukat, csak ülnek, és néznek. Az ő érdekeiket is kell képviselni.
Végre rendbe kellene tenni ezt a dolgot, hiszen gyakorta felmerűlő kérdés ez.
Az én véleményem az, hogy csak MTT tagok menjenek az MTT-hez kapcsolódó rendezvényekre, születésnap, közgyűlés, stb., és legyen lehetőség minden más "buli" jellegű összejövetelekre elmenni.
Továbbá még a több napos táborok kérdése is megoldásra vár.
A véleményem itt az, hogy a szigorúan keretjátékkal szervezett tábor, pontosan itt a Nagy Nyári Táborra gondolok, ne legyen elérhető "egynapos" résztvevők számára,.még kivételes emberek esetében sem, nem csak a "külsősök" számára.
A többi több napos talik, vagy táborok, előzetes egyeztetés után legyen elérhető akár egy napra is.
Ez vonatkozzon minden emberre.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254303 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Eeeeehhhh...
Hát valami nemlétező ellen harcolni...
Persze te tod'...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254300 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Drizzt írta: Pedig terveztünk vagy 50et, majd elküldöm a listát...LOL : DDD
Továbbra sem látom ennek értelmét : DD


Most nem értelek. :roll:
Minek nem látod az értelmét?

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254299 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Pedig terveztünk vagy 50et, majd elküldöm a listát...LOL : DDD
Továbbra sem látom ennek értelmét : DD

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254297 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Drizzt írta: Khm...sorold azt a sok, zártkörű rendezvényt...


Jelenleg egy van, de azon vagyok, hogy ne legyen több! :lol:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254292 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Khm...sorold azt a sok, zártkörű rendezvényt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254287 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Természetesen nekem is kell itt szólnom, mert én is külsős vagyok, méghozzá (bocsánat) eléggé aktív.
Az MTT Születésnap legyen az MTT-seké, erről már nagyon régen megegyeztünk, van ott tényleg sok egyéb rendezvény.
Nekem is van egy kis saját klubom, ami az MTT-től független, (bár vannak emberek, akik mindkét helyen tagok) és én teljesen megértem Telcontar érvelését, lévén ugyanazokkal a gondokkal küzködünk mindketten.
Nekem a legfőbb gondom, sz egyensúly megtalálása a két társaság között, maximálisan kihajtani az enyéimnek a dolgokat (ezért néha elég messze elmegyek :oops: ) és mégsem beavatkozni az MTT belügyeibe. Arra vannak nekem beépített embereim :mrgreen: .

Az MTT célja, hogy minél szélesebb körben megismertesse az emberekkel Tolkien művének szépségeit. :oops: ha nem pontos... Egy születésnap az adott társaság belügye, "semmi köze" Tolkien munkásságához, így a külsősöknek abban résztvenni nem ildomos.Arra ott van, mint Telcontar írta, az a sok rendezvény, amit az MTT szervez, és amihez mi külsősök igyekszünk még néhányat hozzátenni, még ha "buli" szinten is.

Természetesen a "kötözködéseim" sem az én érdekeimet szolgálták, hanem minden "külsős" érdekét.
Azt szeretném elérni, hogy minél több MTT rendezvényre el tudjunk jutni, és minél kevesebb legyen a "zártkörű" rendezvény.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254263 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ez nem valami verseny...ki tett többet, bazz. Mindenki a maga módján, és semmi sem kötelező. Nem értem még mindig, hogy miért meg a vita.
Olyan fájó, hogy van az évben pár alkalom, ami csak tagoknak vagyon ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254260 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
telcontar:
Hmmm... Én szeretem az MTT-t mint kultúrális társaságot. És szeretném megünnepelni is. De álságos lenne tőlem, ha belépnék. Nekem Tolkien művei nem olyan elsődlegesek, hogy ezért MTT tag legyek. Azért már szívesebben lennék, hogy pénzzel támogassam az MTT tevékenységeit. De akkor sem fogok. Még ha árban vhogy meg is térülne (tábor, stb). Az mindegy.
Ellenben, pl nem igazán volt tradíciója eddig az "igazzy" MTT-s rendezvényeknek, buliknak stbnek. Nem tudom, honnan jött... És annak se örülnék ha folytatódna.
Nem, hiszem, hogy egy aktív külsős nem számít jobban, mint egy passzív emebr aki csak a tagdíjat fizeti ( avgy azt se).
Példának pl. itt lenne Felagund... de ő nem is akar menni :) Magamat nem hozom példának, nem vagyok benen biztos, hogy tettem annyit a Társaságért mint egy paszív fizető tag. Bár tény... a Társaságért nem is olyan sokat... a közösségért annál inkább... - Aminek csak egy része az MTT.
Legalábbis, Én így fogom fel. Szeretema középutat járni... de ebebn a helyzetben... vagy a közösségről egyen midnig szó, vagy az MTTről... és akkor én távozom a fórumról.(oks, tú lso kemebrnek nem hiányoznék... talán párnak. Ez en mfenyegetés vagy mártíromkodás. Szimpla tény.)

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254244 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ez a téma az mtt születésnap topikból jött át, idetartozás címén. Az induló kérdés a következő volt: miért nem jöhet az mtt szülinapra nem mtt tag?

És a válaszom:

Az MTT egy egyesület, civil szervezet, amelynek vannak kitűzött céljai, törvényben és alapszabályban meghatározott eszközei, vannak a fenntartásának költségei, felelőssége és elsősorban van tagsága.

Az MTT nem baráti társaság, hanem egy kulturális célú társadalmi szervezet, amely előjogokat biztosít a tagjainak.

Ezen előjogok egyike a zártkörű rendezvényeken való részvétel, mint ahogy egy másik a közgyűlésen való részvétel szavazati joggal.

Aki -bármilyen okból- úgy érzi, hogy nem kívánja nevét, aláírását és közvetlen anyagi támogatását adni a célok megvaósításához, az is végezhet olyan értékes és érdemes munkát, amellyel a közös céljainkat - mármint az adott illető és az mtt deklarált közös céljait - elősegíti, valamint létezhet más, bejegyzett vagy nem bejegyzett társaságokkal kölcsönös védszövetség.

De aki így dönt, és hivatalosan nem kívánja a szervezetet - nem a tagjait, hanem magát a szervezetet - támogatni, az kénytelen tudomásul venni, hogy a szervezet saját hatáskörében meghozott döntéseibe nincs beleszóklása sem egy nyilvános fórumon, sem másutt. Lobbizhat persze - de minek, ha érdekli, akkor lépjen be, ha nem érdekli, akkor meg minek?

Az, hogy idén kizárólag MTT tagok vehetnek részt a születésnapon, az én döntésem, és mint megszokhattátok, ebben a formában megfellebbezhetetlen, legfeljebb legközelebb nem kapok megbízást az vezetőségtől.

Ez az ünnep az mtt-ről szól, nem a bandáról. Szeretettel várok mindenkit a többi ötven-hatvan rendezvényen, amit a társaság (nem az mtt) keretében szervezünk egy év alatt.

És egy jogosan felmerülő kérdés: miért legyen tagja bárki is az mtt-nek, ha emiatt nem éri kiváltság? Aki emiatt reklamál, az bizonyára nem gondolta végig, hogy végső soron azt miondja: minden munkát és költséget öt-tíz ember álljon, míg a dicsőségen és az eredményeken kt-háromszáz ember osztozzon.

Én személy szerint bízom abban, hogy a jövőben az aktív tagságot több olyan előny is éri, amely miatt szívesen lép be az is, aki eddig csak szimpatizáns volt vagy külsősként fektetett be hatalmas energiákat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253988 Írta: Vénia
Vénia válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ankalimon: nekem is tetszik az ötlet, bár nincs nagy tapasztalatom a kutatás-elemzés területén, de talán nem késő elkezdeni :wink:

"Vajon bekerülünk-e valami regébe vagy
énekbe, fel fogják-e olvasni vaskos
könyvekből hosszú-hosszú évek múltán
is"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #253651 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Estel Adániel írta: Hát, akkor már Neked is... :D


Végülis, miért is ne? :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #253650 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hát, akkor már Neked is... :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #253648 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Jut ezsembe: nem kéne felajánlani egy tiszteletbeli tagságot Laár Andrásnak, ha már olyan szépen reklámozta a Gyűrűk Urát a tévében? ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #253579 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Megkérek minden egyes MTT-s munkacsoportot, hogy megalalulásást és hivatalossá válását jelezze az InfoCsoportnak is, ne csak a vezetőségnek, hogy pontosan tudjuk, milyen csoportok tevékenykednek az MTT-n belül! A még nem hivatalosan működő, de már aktív munkacsoportok is szóljanak nekünk! Előre is köszönjük a segítségeteket!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #253315 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252873 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ankalimon: még mindig "Endóreo" a helyesebb:)))
Spec. elméletileg benne vagyok... a vidékiségem okán sajna ritkán vagyok fenn... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252351 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
FONTOS!

Jelenleg zajlik a tisztújító közgyűlés előkésztítése, ezen belül a jelölés a különböző posztokra. Itt a fórumon is lehetőség van leadni a jelöléseket, az MTT tagok zárt fórumán. Ez csak azon fórumozók számára érhető el, akik MTT-tagok is.
Néhányan hamarabb léptek be az MTT-be, mint ahogy a fórumon regisztrálták volna magukat, így a tagnyilvántartásban nem szerepel a fórumos nicknevük. Aki ilyen, vagyis hamarabb lett MTT-tag, mint fórum-tag, dobjon nekem egy privit vagy e-mailt ( ulmo@tolkien.hu ) a polgári nevével és a fórumos nicknevével! Erre azért van szükség, hogy beállíthassuk a hozzáférésüket a zárt topichoz!
Előre is köszönöm a segítséget.

Szolgálati közlemény vége.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #252255 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ezúton szeretném kezdeményezni egy új MTT csoport, a "Heren Nolmion Endórëo (Középfölde Kutatók Rendje)" létrehozását.

A csoport terveim szerint a tolkieni mitologikus világ belső összefüggéseinek saját szabályai szerinti kutatását végzi. A mű belső nézőpontjából vizsgáljuk Középfölde, illetve egész Arda, történelmi, földrajzi, hadtudományi, kultúrtörténeti, filozófiai, vallási kérdéseit, nagyjából úgy, ahogy most a Középfölde topikokban zajlik.

Miért van erre szükség?

A HNE célja, hogy a fórumon zajló online diskurzust kiegészítse személyes találkozásokkal, ahol egy-egy téma intenzívebb, alaposabb megtárgyalására is lehetőség nyílik, illetve alkalom nyílik a szakirodalom feldolgozására, az általános középfölde kutatási módszertanok bemutatására és az érveléstechnika fejlesztésére.

A tervek szerint a csoport tevékenysége meg fog jelenni a Középfölde topikokban, a Tolkien.hu Középfölde rovataiban, a Lassi Laurië újság hasábjain, és az MTT ismeretterjesztő rendezvényein.

A csoport megalakulásához az MTT szabályai szerint 5 MTT tagra van szükség. A sorainkba várjuk mindazokat, akiket érdekel a tolkieni világ részleteinek elemzése, megvitatása, és kedvet éreznek ahhoz, hogy mindezt közösségi keretekben gyakorolják.

A Heren Nolmion Endórëo csoportalapító találkozójára a következő Tolkien Klub után, május 14-én 19 órakor az Eötvös Collegiumban (Bp. XI. Ménesi út 11-13.) kerül sor.


Szerettel várunk minden érdeklődőt.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252233 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Panda írta:

Ankalimon írta: Az MTT 2005. május 21-én tartandó közgyűlésén új elnök, elnökhelyettes, elnökségi tagok és felügyelőbizottsági tagok kerülnek megválasztásra.

Nem volt egy olyan felvetés, hogy az elnökhelyettest/alelnököt a megválasztott vezetőségi tagok maguk közül válasszák?


De volt. Ahogy te is írtad: az egy felvetés volt. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252226 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ankalimon írta: Az MTT 2005. május 21-én tartandó közgyűlésén új elnök, elnökhelyettes, elnökségi tagok és felügyelőbizottsági tagok kerülnek megválasztásra.

Nem volt egy olyan felvetés, hogy az elnökhelyettest/alelnököt a megválasztott vezetőségi tagok maguk közül válasszák?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #252185 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A Magyar Tolkien Társaság jelenlegi vezetőségének mandátuma 2005. július 15-én lejár. Az MTT 2005. május 21-én tartandó közgyűlésén új elnök, elnökhelyettes, elnökségi tagok és felügyelőbizottsági tagok kerülnek megválasztásra.

Az elnökség döntése értelmében ez alkalommal nemcsak a helyszínen, hanem előzetesen is lehetőség van a jelölésre az egyes posztokra. Az előzetes jelölés legfőbb célja a széleskörű információcsere, a közös gondolkodás kialakítása. Az előzetes jelölés alapján kialakított jelelőlistát a közgyűlés fogja véglegesíteni (vagyis a helyszínen is lesz még lehetőség a lista módosítására).

Az MTT alapszabálya értelmében bármelyik szavazati jogú (fel nem függesztett tagsági jogú) tag jelölhet, és jelölhető.

Jelölni háromféleképpen lehet:
- Postai úton a "Magyar Tolkien Társaság: 1701, Budapest, Pf. 79." postacímre küldött levélben;
- A jeloles@tolkien.hu e-mail címre küldött elektronikus levélben;
- közvetlenül az MTT tagok számára nyitott zárt fórumba küldött hozzászólás útján www.tolkien.hu/forum/viewtopic.php?t=246

Az előzetes jelölőlistára az kerül fel, akit a szabályoknak megfelelően jelöltek, és a fent meghatározott három mód valamelyikén közli a jelölőbizottsággal, hogy elfogadja a jelölést.

Az MTT elnöksége kezdeményezte az alapszabály módosítását. A reményeink szerint elfogadásra kerülő alapszabály szerint a következő választott vezetőségi posztokat kell betölteni:
- elnök (1 fő)
- elnökhelyettes (1 vagy 2 fő)
- elnökségi tagok (5 és 9 fő között) - ebbe a létszámba beleértendő az elnök és az elnökhelyettes(ek)
- felügyelőbizottsági tagok (3 fő)

A titkárt és a pénzügyi vezetőt a javaslat szerint majd az új elnökség bízza meg. (Mivel ezek operatív funkciók, fontos, hogy egyszerűbb megoldással és szélesebb körből lehessen a tisztséget betölteni, esetleg megváltoztatni, mint a háromévenkénti választás.)

Az elnökség kezdeményezi, hogy a megadott létszámkereteken belül ez alkalommal 7 fő elnökségi tag kerüljön megválasztásra, és köztük az elnök mellett most csak egy elnökhelyettes legyen, mivel ez a működéshez elegendő, és lehetőséget biztosít a későbbi bővítésre a 3 év alatt anélkül, hogy a már megválasztott tagokat ez érintené.

Az előzetes jelölés során csak a tervezett vezetőségi posztokra lehet jelölni. (Ha a közgyűlés a javasolt módosításokat nem fogadja el, a kkor megszokott helyszíni jelölési rendszerben, a régi szabályok szerint fog lezajlani a jelölés és választás.)

Az előzetes jelölés szabályai:
- A jelölésben pontosan meg kell határozni, hogy kit, melyik posztra (elnökségi tag, elnök, elnökhelyettes, felügyelpbizottsági tag) jelölnek - a valódi nevet, illetve minden olyan egyéb személyes adatot meg kell adni, hogy ne lehessen félreértés a jelölt személyével kapcsolatban
- A jelölés során a jelölőnek a saját valódi nevét (és szükség szerint egyéb adatait is) meg kell adnia, hogy ellenőrizhető legyen az illető tagságának érvényessége.
- Minden MTT tag tetszőleges számú jelölést adhat le, tetszőleges posztra.
- Minden MTT tag tetszőleges posztra fogadhat el jelölést
- Amíg a jelölt írásban nem nyilatkozik arról, hogy elfogadja a jelölést, a jelölés érvénytelen
- A jelöléseket a jelölő személyek nem vonhatják vissza, a jelöltek viszont a közgyűlésig bármikor visszaléphetnek.

A jelölőbizottság tagjai:
Molnár Előd Balázs (elodyke)
Kántor Anita (Rayan)
Lakatos Dorottya (Dodie)

A jelölőbizottság bizonyos időközönként az MTT zárt fórumában nyilvánosságra hozza az egyes posztokra érvényes aktuális jelölőlistát.

A jelölés céljára létrehozott topik a jelölések és azok elfogadása mellett a jelölési folyamattal és az egyes vezetői funkciók feladatkörével, felelősségi körével kapcsolatos tájékoztatást, az egyes jelöltek bemutatását, bemutatkozását szolgálja.

Mivel a választás és a jelölés személyi kérdés a Tolkien.hu Fórum általános szabályaitól eltérően abban a topikban szabad a jelölőlistákra felkerült jelöltek (de csak ők) alkalmasságára vonatkozó személyes támogató, értékelő vagy akár elmarasztaló hozzászólásokat küldeni - természetesen a jóízlés, közerkölcs, törvényesség, stb... keretein belül.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251933 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Azt hiszem, az MTT fórumra tartozik a következő szomorú hír.

Tegnap, ápr. 14-én, 30 éves korában tragikus hirtelenséggel elhunyt Tézsla Ervin, a Szukits Kiadó volt szerkesztője, a magyar fantasy és szerepjátékos kultúra fontos és figyelemreméltó alakja, szerkesztő, fordító. Bővebben itt: www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4113

Az MTT-vel való kapcsolata akkor kezdődött, amikor (mint talán sokan emlékeznek) a szegedi alakuló konferenciánk plakátjait meglátva és az utcáról bejőve hozzászólt néhány kérdéshez. Az így induló beszélgetés lett a Szukits és az MTT közti, máig tartó együttműködés kezdete, ami lehetővé tette számunkra, hogy a Szukitsnál megjelenő Tolkien-témájú könyvek fordításába, lektorálásába be tudjunk kapcsolódni. A Társaság tagjai közül többen dolgoztak együtt Ervinnel ilyen projekteken. Utolsó együttműködésünk (bár kronológiailag a Lin Carter-könyv megjelenése előtt történt, megjelenni mégis csak most fog) Tolkien tudományos esszé-kötetének, a Szörnyek és ítészeknek a lektorálása és részben fordítása volt. Ervin személyesen is szívén viselte Tolkien ügyét Magyarországon, és nyugodtan mondhatjuk, hogy ő volt az egyik ember, aki az utóbbi 5 évben a legtöbbet tette a Tolkien- és Tolkienről szóló szövegek megjelenése érdekében.

Bár azt hiszem, különösen közelről egyikünk sem ismerte Ervint, én személyesen nagyon nagyra becsültem a szakértelmét, profizmusát, igényességét; hatékony és jó hangulatú volt minden vele való munkám, és a kevés személyes, kötetlen beszélgetésünk is érdekes, stimuláló és baráti. Személyében a magyar fantasy és szerepjátékos kultúrán kívül Tolkien barátai és a Tolkien Társaság is egy jó barátot vesztett el.

Adózzunk tisztelettel Ervin emlékének; sokat köszönhetünk neki.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251905 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Bár megkaptátok levélben is de:
Elméletlileg mindennel készen vagyunk ami most a szigettel kapcsolatos volt. Megírtuk a pályáztot (köszönüm Lau, Telco ) és le is zártuk, feladtuk a levelet (Köszönöm Rózsa, Kincső, Telco, Lau, Melian).
Mostmárt csak arra kell várni, hogy elbírálják és atz mondják, hogy mehetünk!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.896 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére