Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
20 éve 3 hónapja #199041 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ankalimon írta: [size=9:2ose66u1]Artemisz:

Köszönöm a kedves szavakat, de ez a vita biztosan nem arról szól, hogy vannak akik a vezetőség egyes tagjait kedvelik, és vannak akik inkább Oisinhoz húznak. Annak meg egészen bizonyosan nincs jelentősége ebben a polémiában, hogy kinek mekkora "tekintélye" van. Rosszul tennéd, ha tévedhetetlennek gondolnál minket... Mi éppúgy tévedhetünk, mint bárki más - egy vezetőnek annak tudatában kell újra és újra döntést hoznia, hogy néha két rossz között kell választania, és bizony sokszor előfordul, hogy rosszul választ. [/size]

Az utolsó mondatoddal én is teljesen tisztában vagyok!

Egyebekben pedig a 4. pontban megírt véleményem az irányadó, és nem a hízelgés vezetett, hanem azt próbáltam meg megvilágosítani Oisin előtt, hogy a személyes szimpátia "sajnos" igen sokat nyom latban, mikor azt kell eldönteni, kinek adunk igazat. Emberek vagyunk mindannyian, mégpedig gyarlók.. főleg én... :wink:
[size=9:2ose66u1](I'am no MAN!.. (c)Éowyn.. Ő nem ember. Ő NŐ!! :wink: :lol: )[/size]

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja - 20 éve 3 hónapja #199040 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves Artemisz,

Én alapjában Dínnek adok igazat: nem kellett volna mindenkinek nekiesni a vezetőség miatt!


Maradjunk a tényeknél. Szó sincs róla, hogy mindenkinek nekiestem volna, ha Te így érzed, sajnálom, de tévedsz. Ez egy tipikus "akinek nem inge..." jellegű dolog... ;)

És ha ezt azért tetted, mert úgy véled, hogy mi kis hülyék és dróton rángatott babucik vagyunk, akik elnéznek minden "jogfosztást" a vezetőségnek, ki tudja, miért, megnyugtatlak: JÓL ÉRZED!


Pontosan azért fordultam hozzátok, mert úgy gondoltam, hogy ez NEM így van... ;)

Egyszerűen nem akarok, és azt se értem, Te mért csinálod, hisz ezzel csak azt éred el, hogy további ellenségeket szerzel!


Nem ez a célom. Inkább az, hogy meg tudjam különböztetni a barátaimat azoktól az ellenségeimtől, akik eddig a barátaimnak mutatták magukat. ;)

Az esetleg egy pillanatra sem fordult meg benned, hogy valójában te vagy a hibás, esetleg te műveltél olyan dolgokat, amik a közösség nemtetszését váltották ki, függetlenül attól, hogy te magad teljesen helyénvalónak érezted?


Változatlanul úgy gondolom, hogy 1) senkinek sincs joga ahhoz, hogy a saját viselkedési szabályait másokra rákényszerítse - se neked, se a vezetőségnek, se a "közösségnek". A nemtetszésedet kifejezheted, de kényszeríteni nem kényszeríthetsz és a "közösségből" sem zárhatsz ki olyasmiért, aminek semmi köze a "közösség" profiljához. Márpedig az MTT nem világnézeti párt, és nem is vallási közösség, tudtommal; 2) senkinek sincs joga a "közösség" nevében szólni olyan kérdésekben, amikben nem hatalmazták fel a közösség képviseletére. Márpedig nem tudok róla, hogy akár téged akár mást az MTT-s közösség felhatalmazott volna arra, hogy a leendő táborlakók magánéletéről ítéletet mondjatok. Pontosan ez az alapvető probléma, Artemisz, hogy néhányan feljogosítva érzitek magatokat arra, hogy a közösség nevében mások magánéletéről ítélkezzetek.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199037 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves Oisin, Kedves Elryn

Felhívom a figyelmeteket a korábban mondottakra:

Ankalimon írta: Amennyiben döntés születk majd, az egészen bizonyosan nem pletykák alapján fog történni. Előzetesen azért néhány tény: Az eddig megfogalmazódott kétségek között sohasem szerepelt, hogy bármi probléma lenne önmagában azzal, hogy Elryn túl fiatal, mint ahogy eddig azt sem állította senki, hogy a táborozók többsége "rosszul érezné magát", ha ott lennél. A felmerült problémák forrásai és következményei is egészen mások.


[size=9:2eq5diu9]Artemisz:

Köszönöm a kedves szavakat, de ez a vita biztosan nem arról szól, hogy vannak akik a vezetőség egyes tagjait kedvelik, és vannak akik inkább Oisinhoz húznak. Annak meg egészen bizonyosan nincs jelentősége ebben a polémiában, hogy kinek mekkora "tekintélye" van. Rosszul tennéd, ha tévedhetetlennek gondolnál minket... Mi éppúgy tévedhetünk, mint bárki más - egy vezetőnek annak tudatában kell újra és újra döntést hoznia, hogy néha két rossz között kell választania, és bizony sokszor előfordul, hogy rosszul választ. Tetejében a vezetőség tagjai sem gondolkodnak mindig ugyanúgy, sokszor van véleménykülönbség. Ebben az adott ügyben is elég eltérő álláspontok alakultak ki már eddig is, és a további fejlemények hatására ez még tovább változhat.
Ha ebben az ügyben végül döntés születik, lehet, hogy tévedni fogunk, és Oisin jogosan fog fellépni ellene. Még az sem kizárt, hogy meg kell változtatnunk a döntésünket...[/size]


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199025 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Jaaj, már megint marakodtok!!!!!! :cry:

Oké. Most érzek magamban annyi erőt, hogy brutálisan őszinte legyek!

Oisin:

Én alapjában Dínnek adok igazat: nem kellett volna mindenkinek nekiesni a vezetőség miatt!

És ha ezt azért tetted, mert úgy véled, hogy mi kis hülyék és dróton rángatott babucik vagyunk, akik elnéznek minden "jogfosztást" a vezetőségnek, ki tudja, miért, megnyugtatlak: JÓL ÉRZED!
:roll: :?
Több okból:
1: Még sosem tapasztaltam, hogy Ankalimon, vagy Batti, vagy Lamorak, vagy Telco, vagy bárki más ne lett volna demokratikus, méltányos és józanul ítélő bárkivel kapcsolatban! Pedig kellett már nyelniük egyet-mást, gondolom.
2: A fent említett "vezetők" véleményem szerint olyan szeretetre és tiszteletre méltó egyéniséggel bírnak (részben a fennebb említettek miatt), hogy az ilyen, magamfajta, butuska ember sokkal-sokkal szívesebben "törleszkedik" őhozzájuk, mint mondjuk tehozzád. Hiába vagy nagyjából velük korú.
Meglehet erről a véleményed, nem érdekel.

Jól tudod (remélem), hogy nem utállak, de igen sok kérdésben nem értünk egyet. És ezt nemigen lehet orvosolni, max. eltussolni.

3: Lehet, hogy dedósnak tartasz, de én legalább nem képzelem olyan felnőttnek magam, hogy arrogánsan leszóljak mindenkit! Egyszerűen nem akarok, és azt se értem, Te mért csinálod, hisz ezzel csak azt éred el, hogy további ellenségeket szerzel!
De te tudod... :roll:

4: Nekünk nincs más választásunk, hogy bízzunk a vezetőségben, hiszen nyilván nem véletlen kerültek erre a posztra. És szvsz jól csinálják, amit csinálnak, meg különben is, az kritizáljon, aki tett is vmit!

Maradok tisztelettel..

De még egy kérdést engedj meg:

Az esetleg egy pillanatra sem fordult meg benned, hogy valójában te vagy a hibás, esetleg te műveltél olyan dolgokat, amik a közösség nemtetszését váltották ki, függetlenül attól, hogy te magad teljesen helyénvalónak érezted?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #199019 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Akkor, mint a témában érintett, én is hozzászólnék kicsit.

A vezetőségi dolgokról nem tudok sokat, ti pedig úgyis foglalkoztok vele eleget, szóval azt hagynám. A vádak, rágalmazások nem érdekelnek, és nem is biztosan tudnék pontos dolgokat állítani (de azt tudom, hogy néha elég kemény pletykákat hallottam vissza olyan esetben is, amikor tudtam a valódi történetet is, szóval nem alaptalanul beszélek rágalmakról).

Viszont Rabyn véleményére válaszolnék: tiszteletben tartom, hogy ez a te személyes álláspontod, és nem érzem magam hittérítőnek, hogy meg akarjam változtatni az embereket. De nem gondolod, hogy képesek lennénk elég tartózkodóan viselkedni, hogy ne bántsuk meg senki érzékenységét? Ezzel nem azt akarom mondani, hogy úgy csinálnánk, mintha nem is ismernénk egymást, hanem hogy nem lógnánk egymás száján álló nap. Szóval szerintem ez gyenge érv.

Azonkívül szeretnék eloszlatni egy szerintem félreértést (bár nagyon nem szeretek magánügyekről beszélni, most mégis kénytelen vagyok), ami a kapcsolatunkat illeti. Ha esetleg valaki úgy érezné, hogy nem szép dolog, hogy Oisin ilyen fiatal lánnyal kikezdett, annak a válaszom: már tábor előtt is fülig belezúgtam, és tettem is lépéseket az iránt, hogy összejöjjünk. Nem Oisin csábított el!
Azonkívül, úgy látom az elfogadott dolog, ha egy fiatalabb lány nála idősebb férfiba szerelmes, csak fordítva nem az. Ez kissé furcsa, nem?
Még egy: bárki azok közül, akik elítélik a kapcsolatunkat: beszéltek valaha is pár szónál, felületes dolgoknál többet velem? Ismernek? Honnan veszik, hogy akkora közöttünk a korkülönbség? Lelkileg sokkal közelebb állunk egymáshoz, mint azt a fizikai korkülönbség indokolná. Akkor ez miért baj?

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja - 20 éve 3 hónapja #198961 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Angwen, Telcontar, igazatok van. Leírom pontosan kivel, mikor, és miről beszéltem, nevekkel és időpontokkal, hogy végre minden tiszta és világos legyen.

Nos, az első hitelt érdemlő információt arról, miszerint a tábori jelentkezésemről az MTT vezetőségében vita folyik, Telcontartól kaptam, emailben, kb. 2 hete, azzal a tartalommal, amit itt most röviden leírt, és utalással a tábortüzes tali eseményeire, mármint arra, hogy ez részben az ott történtek következménye. Amint arra már utaltam, Telcontar volt az egyetlen ember, aki ezzel kapcsolatban kezdeményezte, hogy beszéljük meg a dolgot. Ezt én kapásból el is fogadtam. Sajnos az időbeosztásunkat nem tudtuk még összeegyeztetni, remélem hétfőn összejön a találkozás.

A következő esemény az volt, amikor pénteken találkoztam Morganával, és mivel ő az egyik táborszervező, és eddig eléggé bizalmas viszonyban voltunk, rákérdeztem, hogy mi a helyzet. Morgana nekem szóról szóra azt mondta, hogy már megszületett a döntés, miszerint elutasítják a jelentkezésemet, és már az elutasító levél megfogalmazása is folyamatban van. Rákérdeztem, hogy ugyan milyen indokkal kívánják a jelentkezésemet elutasítani? Morgana erre azt mondta, hogy azzal az indokkal, hogy a közösség többsége elutasítja a részvételemet, mert olyan pletykák keringenek rólam, amilyenek (én sem tudom, milyenek), és függetlenül attól, hogy ezek igazak-e, ez éppen elég indok, mert a vezetőségnek a közösség többségének a véleménye alapján kell döntenie. Nos, ez volt az, amin kiakadtam, úgy gondolom hogy jogosan, a közösség többségét ugyanis senki sem kérdezte meg.

Ezek után szombat reggel felhívtam Telcontart, és elmondtam, mit hallottam Morganától, azután megkérdeztem, hogy ez így van-e? Azt mondta, így van. Erre én azt válaszoltam, hogy egy informális beszélgetésben továbbra is bármikor benne vagyok, de addig is a nyilvánossághoz fogok fordulni, amit meg is tettem. Így volt vagy nem?

Azt, hogy a döntést, amiről Morgana beszélt, hivatalos keretek között hozták-e vagy sem, nem tudom, de nem is igazán érdekel. Morgana táborszervező, tehát autentikus forrás, aki ott volt a táborral kapcsolatos megbeszéléseken. Nem hiszem, hogy azt mondta volna, hogy született döntés, ha nem így történt volna. Márpedig egyértelműen ezt mondta. Félreértésről szó sem lehetett, ugyanis legalább egy órán át próbáltam meggyőzni arról, hogy ne vegyen részt ebben az egészben. Ettől függetlenül úgy gondolom, már önmagában az is eléggé felháborító, ha az MTT vezetőségében egyáltalán felvetődik, hogy valakit a magánéletével kapcsolatos pletykák miatt kiközösítsenek. Az pedig még felháborítóbb, ha ilyen döntés születik a másik fél megkérdezése nélkül, még ha az nincs is hivatalosan jegyzőkönyvbe foglalva.

És hogy miért a fórumot tartom alkalmasnak az ügy tisztázására? Azért, mert elég volt abból, hogy nem tudom kicsodák nem tudom miféle pletykákat terjesztenek rólam az MTT-s közösségben, esélyt sem adva a védekezésre. És azért, mert felháborít, hogy az MTT vezetősége hitelt ad az efféle pletykáknak, és ezzel mintegy a pecsétjét nyomja rájuk.

Úgy gondolom, ennek az egésznek csak a nyilvánosság vállalása vethet véget, ez az egyetlen olyan általam ismert eszköz, ami kiegyenlítheti az esélyeket, és lehetőséget nyújthat arra, hogy megvédjem magam a hátam mögött elhangzó vádak ellen. Aki a nyilvánosság előtt is vállalja a véleményét, azt hallgassuk meg, aki nem, azzal viszont ne foglalkozzunk. Szerintem ez így tisztességes. Ennek kezdettől fogva így kellett volna történnie, nem pedig úgy, hogy néhányan bíróságosdit játszanak, emberek sorsáról vitatkoznak és döntenek, anélkül, hogy a tudomására hoznák, mi folyik a háttérben.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198936 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Oisin írta: AnKalimon,
Azt hiszem, mindenki számára nyilvánvaló, hogy jó ok és biztos információk hiányában nem fordultam volna a fórum nyilvánosságához. Amit leírtam, azt az egyik táborszervező, és az egyik felügyelőbizottsági tag is megerősítette. Szerinted kinek kellene hinnem?
Üdv, Oisin


Oisin, hogy miért tartod jónak ezt a fórumot ennek a tisztázására, gondolom az általad említett "pletykahadjárat" miatt, de amit leírtál, az ezen messze túlmutat és egészen egyszerűen nem igaz, csak részletekben. Mivel rám hivatkozol, mint FB tagra, aki megerősítette ezeket, leírom, miről beszéltünk - gondoltam, hogy ezek a részletek kettőnk dolga, de ezek szerint nem.

Két dolgot vetettél fel, mint megfogalmazott vádat. Ezek egyike sem igaz és nem ezért merültek fel a kétségek - mellesleg a pletykák sem erről szólnak, de ahogy korábban írtam neked, én nem is adtam ezeknek alapot és kizárólag a saját szememmel látott dolgok vetnek fel megválaszolandó kérdéseket. Mivel van befolyásom az eseményekre - nem hivatalos pozíciómból, hanem (vélt) elfogadottságom, (vélt) megfontoltságom és vezetői tapasztalataim miatt, ezért hasznosnak gondolom, hogy ha tisztán látok, akkor belefolyjak - érdekedben vagy ellenedben, a tábori észvételt illetően. Pontosan ezért győztem meg a vezetőséget arról, hogy jegeljék a döntést. Mert állásfoglalás néhányak részéről történt, de döntés nem (és mivel nincs kedvem nyolcvan oldalt jogászkodni. De azt hiszem, ez ebben a formátumban már nem a táborról szól, hanem arról, hogy megbántva érzed magad és olyan indokokat hozol fel önmagad védelmében, amelyek valótlanok és alátámasztásul például rám hivatkozol, holott tudod, hogy nem azt támasztottam alá, amit írtál, hanem azt, hogy a vezetőség véleménye szerint problémát jelenthet a részvételed és emiatt lehet, hogy a jelentkezésedet el fogják utasítani. MIvel nekem a telefonban azt mondtad (te mondtad nekem!), ilyen döntés született, és én nem vagyok vezetőségi tag, nem is tudtam erről, de nem láttam okát, hogy cáfoljam. De nem hiszem, hogy megerősítettem a döntés megszületését. Most már tudom, mi történt és tudom, hogy nem történt változás ahhoz képest, amiről utoljára szó volt, azaz legyen jegelve a dolog. Nincs felhatalmazásom, hogy egyéb információkat kiírjak ide, de szerintem kapsz (vagy már kaptál is) hivatalos választ ezen dolgokat illetően.

Röviden: hogy ki mivel vádol igaztalanul vagy jogosan, azon a fórumon intézendő el szvsz, ahol történik, de ne keverd össze a félre értésből vagy unszimpátiából vagy bármi egyébből adódó véleményeket - azokét. A tábori részvételedről szóló döntés nem a pletykák alapján születik, és ezt nagyon jól tudod, leírtam neked a levelemben saját kétségeimet. És amit leírtál, ezek fényében cáfolom - ne hivatkozz megerősítésként rám névtelenül, kérlek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198930 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én gyakorlatilag semmit nem tudok az ügy hátteréről, és semmi kedvem belefolyni a vitába, ezért távol álljon tőlem a véleménynyilvánítás vagy állásfoglalás, de ha már ilyen tetemrehívásnál tartunk, akkor mi lenne, Oisin, ha konkrétumokat mondanál: ki keresett meg, mit mondott, milyen pletykákról van szó? (Amennyiben túl személyes természetűnek érzed ahhoz, hogy kimondd, akkor meg miért hallgatod el ilyen látványosan?) Hogy várod a népektől, hogy állást foglaljanak akár melletted, akár ellened, ha semmit sem tudnak az ügyről vagy kénytelenek épp azokra a kósza pletykákra hagyatkozni, amiket olyan sértőnek találsz?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198907 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ankalimon írta: A többi dologról nem akarok vitázni, mivel mind arra az állításra épül, hogy az elnökség a megkérdezésed nélkül pletykák alapján döntött volna. Pedig nem...

Mint FB tag, rajta vagyok a vezetőségi levlistán, és én azt tudom mondani, hogy Oisin épp azért nem lett megkeresve a legelején, mert a vezetőség megvizsgálta a felmerült vádakat, nem akart holmi pletykák alapján eljárni egy taggal szemben, és feleslegesen meghurcolni valakit. Végleges döntés még nem született, hiszen még csak most jön az a fázis, amikor megtörténik a személyes kapcsolatfelvétel. Szvsz a nyilvánossághoz fordulni akkor kellett volna, ha a többi jogorvoslati lehetőség már ki van merítve. Ettől pedig még igen messze vagyunk, szerintem.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198906 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Rabyn írta: Szerintem előszőr magához a vezetőséghez kellett volna fordulni! És utána a közösséghez..


Csatlakozom. És esetleg megvárni a "hivatalos" döntést. Miután ilyen nincs... satöbbi. Nem akarok a "messziről jött ember..."-frázissal dobálózni, de minekutána a vezetőségből már megszólalt valaki (aki elég autentikus vezetőségi forrás), de Oisint eddig semmi sem támasztotta alá. Most akkor kinek higgyünk?

Oisin, szerintem kerítsd elő a hivatkozott forrásaidat, és addig tán üdvösebb lenne jegelni a dolgot, mert semmi értelme vakon dobálózni a hozzászólásokkal. (Mellesleg szólva pedig roppant unalmas is)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198904 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szerintem előszőr magához a vezetőséghez kellett volna fordulni! És utána a közösséghez..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja - 20 éve 3 hónapja #198901 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ancalimon,

Azt hiszem, mindenki számára nyilvánvaló, hogy jó ok és biztos információk hiányában nem fordultam volna a fórum nyilvánosságához. Amit leírtam, azt az egyik táborszervező, és az egyik felügyelőbizottsági tag is megerősítette. Szerinted kinek kellene hinnem?

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198893 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Oisin,

Nem akarok veled ezen a szinten vitatkozni. Én tagja vagyok a vezetőségnek, jelen voltam minden elnökségi ülésen az elmúlt időszakban. Nem született végleges döntés. Ha bárhol ezt hallottad az tévedés, vagy félreértés.

Ha elhiszed nekem, megköszönöm, ha nem hiszed - nem tudok mit tenni.

A többi dologról nem akarok vitázni, mivel mind arra az állításra épül, hogy az elnökség a megkérdezésed nélkül pletykák alapján döntött volna. Pedig nem...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja - 20 éve 3 hónapja #198889 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ankalimon hozzászólásával teljesen és messzemenőkig egyetértek.

Oisin, minden jogod megvan arra, hogy véleményed legyen. De ezt nem ártott volna kevésbé offenzív, kevésbé általánosító módon megfogalmazni -- ráadásul úgy, hogy ebbe az általánosításba beleveszed a teljes MTT-t, ami nem csak a vezetőségből áll ugyebár, hanem vagyunk itt még 190-en, akik igenis sértőnek érezzük ezt.

Csak ennyit akartam.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198888 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves Ancalimon,

1. Attól tartok valamit félreértettél, vagy pontatlanul fogalmazott akivel beszéltél. Sem a Magyar Tolkien Társaság elnöksége sem a tábor szervezői nem hoztak végleges döntést arról, hogy Te ne jöhetnél a táborba. Az általad felvetett problémán már dolgozunk egy ideje, mivel valóban felmerültek nagyon komoly kétségek, azonban a végleges döntés előtt mindenképpen beszélni szeretnénk Veled. Remélhetőleg a közeljövőben sikerül előbbre lépnünk a megoldás felé.


Félreértésről szó sincs. Akivel beszéltem, ott volt és részt vett a döntés meghozatalában. Ő egyértelműen megmondta, hogy a végleges döntés megszületett, sőt, a dolog már az elutasító levél megfogalmazásának a stádiumában van. Ezt tőle függetlenül más is megerősítette, aki szintén jelen volt. Miután a nyilvánosság előtt kiborítottam a bilit, persze lehet, hogy úgy gondoljátok, felül kell vizsgálnotok ezt a hibás döntést, de számomra egyértelmű, hogy ez a nyilvánosságnak köszönhető.

2. Félek, hogy ez a fajta nyilvános felhívás nem alkalmas az ilyen problémák kezelésére. Ha létezik is bármilyen a személyed ellen irányuló "pletyka" vagy "szóbeszéd", azokat ezen a helyen érdemben nem lehet megvitatni, mivel azok ehhez túl személyes természetűek. A rólad szóló negatív tartalmú, személyes jellegű kijelentések nyilvános fórumon való közzététele akkor is problémás lenne, ha azok részben vagy egészben igazak volnának - az ellenőrizhetetlen "mendemondákról" már nem is beszélve. Ezeket a problémákat csak személyes megbeszélésen vagy más privát csatornán lehet érdemben megbeszélni. Ám megismétlem: biztos lehetsz benne, hogy mendemondákra alapozva nem fog döntés születni.


Attól tartok, hogy a nyilvános felhívás maradt az egyetlen lehetőségem ennek a problémának a kezelésére, miután Ti anélkül döntöttetek, hogy engem meghallgattatok volna. Tudok róla, hogy "a problémán már dolgoztok egy ideje", vagyis a hátam mögött vitatkoztok róla, de mindezideig - a döntés megszületéséig - senki sem keresett meg közületek azzal, hogy szeretné hallani a dologról a véleményemet (kivéve egy nemhivatalos beszélgetésre való meghívást egy olyan embertől, akinek egyébként nincs komoly befolyása a döntésre, ui. nem táborszervező és nem is vezetőségi tag). Kár tagadnod a tényeket. Már döntöttetek rólam, és ennek a döntésnek a mendemondákon túlmenően nem volt alapja. Ha most, utólag úgy gondolod, hogy ez mégsem tekinthető véglegesnek, az valóban egy lépés a megoldás felé, de ne próbáld úgy beállítani, mintha a döntés meg sem született volna.

Neked Oisin egy dolgot mindenféle megbeszéléstől, tárgyalástól, elemzéstől függetlenül el kellene döntened: szeretnél része lenni ennek a közösségnek, vagy nem szeretnél. Ha Te úgy döntesz: szeretnél, akkor ezért bizonyosan tenned is kell valamit. Ám bizonyosan nem szolgálják a közösségbe való integrálódásodat a közösség megosztására irányuló felvetések

.

Ancalimon, ne felejtsd el, hogy azok "a közösség megosztására irányuló felvetések" azért születtek, mert Ti minden létező demokratikus és erkölcsi normát a sarokba rúgva cselekedtetek. Ne próbáld áttolni rám a felelősséget a Ti hibás döntéseitekért, Ancalimon.

Én maximálisan nyitott vagyok "a megoldás felé történő előbbre lépés" irányában, de a történtek fényében ragaszkodom hozzá, hogy az ügy - természetesen a józan ész és a jó ízlés határain belül - maximális nyilvánosságot kapjon.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198860 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Neo, Namarie,

Sajnos szó sincs félreértésről. :( Maga az egyik táborszervező mondta el, hogy ez a döntés született, és már fogalmazás alatt van, vagy talán meg is fogalmazódott az elutasító levél. És ezt a vezetőség egy másik tagja is megerősítette. Azt is ők mondták el, hogy mi az elutasítás oka. Sajnos szóról szóra az a helyzet, amit leírtam!

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198854 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves Oisin,

Két alapvető probléma van azzal, amit írtál.

1.
Attól tartok valamit félreértettél, vagy pontatlanul fogalmazott akivel beszéltél. Sem a Magyar Tolkien Társaság elnöksége sem a tábor szervezői nem hoztak végleges döntést arról, hogy Te ne jöhetnél a táborba. Az általad felvetett problémán már dolgozunk egy ideje, mivel valóban felmerültek nagyon komoly kétségek, azonban a végleges döntés előtt mindenképpen beszélni szeretnénk Veled. Remélhetőleg a közeljövőben sikerül előbbre lépnünk a megoldás felé.

(Amennyiben döntés születk majd, az egészen bizonyosan nem pletykák alapján fog történni. Előzetesen azért néhány tény: Az eddig megfogalmazódott kétségek között sohasem szerepelt, hogy bármi probléma lenne önmagában azzal, hogy Elryn túl fiatal, mint ahogy eddig azt sem állította senki, hogy a táborozók többsége "rosszul éreznék magát", ha ott lennél. A felmerült problémák forrásai és következményei is egészen mások.)


2.
Félek, hogy ez a fajta nyilvános felhívás nem alkalmas az ilyen problémák kezelésére. Ha létezik is bármilyen a személyed ellen irányuló "pletyka" vagy "szóbeszéd", azokat ezen a helyen érdemben nem lehet megvitatni, mivel azok ehhez túl személyes természetűek. A rólad szóló negatív tartalmú, személyes jellegű kijelentések nyilvános fórumon való közzététele akkor is problémás lenne, ha azok részben vagy egészben igazak volnának - az ellenőrizhetetlen "mendemondákról" már nem is beszélve. Ezeket a problémákat csak személyes megbeszélésen vagy más privát csatornán lehet érdemben megbeszélni. Ám megismétlem: biztos lehetsz benne, hogy mendemondákra alapozva nem fog döntés születni.



Végül még egy dolog:
Neked Oisin egy dolgot mindenféle megbeszéléstől, tárgyalástól, elemzéstől függetlenül el kellene döntened: szeretnél része lenni ennek a közösségnek, vagy nem szeretnél. Ha Te úgy döntesz: szeretnél, akkor ezért bizonyosan tenned is kell valamit. Ám bizonyosan nem szolgálják a közösségbe való integrálódásodat a közösség megosztására irányuló felvetések.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja - 20 éve 3 hónapja #198852 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én egy kérdést tennék fel- MINDENKI felé, akit illet a dolog: biztos, hogy Oisin magánéleti dolga lett felróva bűnéül, és nem pedig régebbi, múltban történt események eredményeképp tartunk itt, ahol tartunk? Ha esetleg a múltban van valami elintézetlen, félig vagy sehogysem lezárt ügy, azt kéne teljességgel rendezni.

Vigyázat: ezzel nem azt mondom, hogy tudatos bosszúállás eredménye a dolog!

Pletykák: szerintem aki hajlamos félrelátni a dolgokat, az inkább ne mondjon semmit, addig, míg valami nagyon nagy bajt nem csinál. A pletyka által sérülhet a másik ember becsülete. Tényleg az a cél, hogy lejárassuk a másikat?

Mindenkinek máshol húzódnak az etikai határok. Gondolom, libertinusok és de Sade- márkik nincsneke közöttünk, így a másik érzelmi ügyeibe, hacsak az nem kezd törvényszegő fordulatot venni, tényleg ne avatkozzunk bele, legalábbis ne úgy, hogy elítéljük őt. Mi a jogalap rá? Kik vagyunk mi, hogy ítélkezzünk embertársunk felett? Mi talán sohase követtünk el semmit?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198847 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Igen ezzel egyettértek. De másképpen is lehet velük közölni, hogy ez téged bánt. Nem kell vele minden nagyobb topicot telebombázni, mert ezen az egyen kívűl úgy is mindenhonnét kitörlik, egy idő után.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198846 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Rabyn,

Köszönöm, hogy elmondtad a véleményedet. Természetesen nem sértődöm meg rajta. Jogod van hozzá, hogy azt gondold, hogy ez nem helyes. A tábor és az MTT vezetőinek is joguk van hozzá, hogy ezt gondolják. És mindannyiótoknak jogotok van hozzá, hogy ezt kulturáltan a tudomásunkra is hozzátok. Ebből nem lehet és nem is lesz sértődés.

De SZVSZ nincs jogotok ahhoz, hogy számon kérjétek rajtunk, hogy nem felelünk meg a Ti viselkedési szabályaitoknak, mert ez MAGÁNÜGY. Nincs továbbá joga senkinek ahhoz, hogy ezért szabályos pletykahadjáratot indítson ellenünk. Az MTT jelenlegi és a tábor leendő vezetőinek pedig végképp nincs joga ahhoz, hogy a magánéletünkkel kapcsolatos pletykák alapján, a megkeresésünk és a megkérdezésünk nélkül kitiltson minket a táborból. És semmiképpen sincs joguk ahhoz, hogy a többség véleményére hivatkozzanak, a többség megkérdezése nélkül. Ugyanis ez történt. Ahogy ismerlek, szerintem ezekkel Te is egyet értesz.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198839 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
/me meg mindig attol fel, hogy egy OH-s csatahoz hasonlo dolog veszi kezdetet, szoval mindenki jol gondolja at a mondandojat!

Oisin: remenyeim szerint csak felreertes tortent (not up-to-date list), melyet hamar rendeznek az illetekesek...

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198837 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nya kitörölték a beszélgetősből és megkértek, hogy rakjam át ide.. Én megmondtam, hogy ki fogják törölni

Leírom az én személyes véleményemet kéretik nem megsértődni.

Szóval ez végig az én véleményem. Lehet, hogy én vagyok rosszul nevelve, de lehet, hogy nem. Tudom, hogy semmi közömhozzá stbstb. De én nem tartom jónak (tudom ez nem jó szó de nem jut az eszembe jobb) az ha valakik közt ekkora a korkülönbség.
Azt gondold végig szerintem, hogy a táborban több min százan leszünk és nem csak én vagyok ilyen véleményen hanem sokan, lesznek ott kicsik is. (a 14 körülieket értem most kicsinek ne haragdujatok meg rám ti se)
akik nem biztos, hogy azt szeretnék látni amint ti ketten kézenfogva mászkáltok a tábor területén. Akik szintén egy kicsit elítélik az ilyet.
Egy saját történetet szeretnék itt elmondani. Tudom, hogy Elryn szülei ezt jóvaáhagyták meg, hogy támogatnak titeket, de nem mindenki gondolkodik így. Amikor a hugomra rászállt egy velem egy koru fiu (a huom 6 évvel fiatalabb mint én) akkor azt se tudtam öljek vagy ne.
És mások is így gondolkodnak.
Remélem nem sértődtél meg. Véleményt akartál véleményt hallottál.
Üdv Rabyn.




Még egy hozzászolás volt alatta: lehet, hogy nem jól fogalmaztam, sőt szinte biztos, de ez saját vélemény nem a vezetőség véleménye, nem a tábvezeké, hanem saját. kéretik nem megsértődni.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198759 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én nem ismerem az ügy részleteit, de várom a hivatalos indoklást! És kifejezem abbéli reményemet, hogy ez semmiféleképpen sem maradt volna el, akkor sem ha Oisin nem válaszol az ot ért vádakra!

Azt pedig elfogadhatatlannak tartom, hogy valaki ne kaphasson nyílt fórumon ilyen esetben védekezésre lehetoséget!!!

Oisin: az általad felvetett probléma megoldásán természetesen már dolgozunk, bár nem érzékeltünk ilyen radikális és eltúlzott kijelentésekre okot adó eseményeket - remélhetőleg mielőbb rendezni tudjuk az ügyet.


A kiközösítés mi? Már ha az történt, de ha nem, akkor pedig az érdekelne, hogy valójában mirol is van szó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198748 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Oisin: az általad felvetett probléma megoldásán természetesen már dolgozunk, bár nem érzékeltünk ilyen radikális és eltúlzott kijelentésekre okot adó eseményeket - remélhetőleg mielőbb rendezni tudjuk az ügyet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198737 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves Mindenki!

Sajnos úgy fest a dolog, hogy az idei táborban nem fogok tudni találkozni veletek. (Pontosabban nem fogunk tudni, ugyanis ha én nem megyek, Elryn sem megy.) Ennek egyetlenegy oka van: a táborvezetők az MTT vezetőségével és elnökségével együtt úgy döntöttek, hogy nemkívánatos személy vagyok a táborban, a következők miatt: 1) a kilétüket a mai napig titkoló személyek különböző - jórészt teljesen alaptalan - vádakkal illettek a magánéletemet illetően, 2) Elryn (akivel mellesleg a tavalyi tábor óta együtt vagyunk, és akinek a szülei is maximálisan elfogadtak és támogatják a kapcsolatunkat) jóval fiatalabb nálam, 3) a fentiek miatt engem az MTT-s közösség többsége - állítólag - nem fogad el, és ti - állítólag - rosszul éreznétek magatokat, ha ott lennék. :roll:

Én a magam részéről úgy gondolom, és azt remélem, hogy ez nem igaz, hogy az MTT-s közösség nagyobbik része érettebben gondolkodik annál, mint hogy kósza pletykák és alaptalan rágalmak alapján ítéljenek meg. Az MTT jelenlegi vezetőségéről és a táborvezetőkről sajnos nem mondható el ugyanez. Ők hittek a pletykáknak és rágalmaknak, és ezek alapján úgy döntöttek, hogy elutasítják a tábori jelentkezésemet - méghozzá anélkül, hogy bármiféle esélyt adtak volna a védekezésre. A döntés úgy született, hogy 1) engem nyíltan, szemtől-szembe soha senki semmivel nem vádolt, csak a hátam mögött rágalmaztak 2) engem a táborvezetők és az MTT vezetőségi tagjai közül soha senki meg sem kérdezett, lehetőséget sem adtak rá, hogy válaszoljak a hátam mögött elhangzott rágalmakra, 3) úgy hivatkoztak a közösség többségének a véleményére, hogy a közösség többségét meg sem kérdezték. :!:

Én a magam részéről őszintén elszomorítónak és felháborítónak tartom, hogy az MTT-ben ilyesmi megtörténhet, hogy a jelenlegi vezetőség tagjai és a táborvezetők 1) mindenfajta demokratikus normát felrúgva, a másik felet meg sem hallgatva, pletykák és rágalmak alapján ítéljenek el valakit, 2) és hogy egyáltalán beleszóljanak más emberek magánéletébe, és jogot formáljanak arra, hogy eldöntsék, ki kivel és hogyan éljen. :(

Mindezek miatt az MTT-vel mint szervezettel mostantól semmiféle közösséget nem tudok vállalni.

Ha úgy érzitek, hogy nem tartoztok ahhoz az állítólagos többséghez, akit az én tábori jelenlétem feszélyezne, ha nem akarjátok, hogy egyesek a megkérdezésetek nélkül a ti nevetekben hozzanak igazságtalan ítéletet, (és ha nem féltek az esetleges retorzióktól ami a mellettem való kiállás miatt benneteket érhetnek), a megfelelő személyek felé ezt jelzhetitek... Priviben, emailben engem is megtaláltok. Néhány őszinte, baráti szónak nagyon örülnék... :?

Addig is minden jót,

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198569 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
TOLKIEN KLUB!!!!!

Megvan az új helyszín.

Telcontar irodájánban leszünk
cím: Erzsébet krt. 51. Első emelet 3.

A 4-es vagy 6-os villamossal kell menni a Király utcához - nagyon közel van a megállóhoz
(Ha a nyugati felé fordultok, akkor a jobb kéz felőli oldalon.)


Új kezdési időpont:

15:00!!!!

Legytek pontosak, légyszi!

15:00-16:00 - Beszélgetős sarok
16:00-17:00 - Quenya kurzus bef.
17:00-18:30 - Bessélegtés A Gyűrűk Ura filmtrilógiáról Varró Attila filmesztétával, a Filmvilág szerkesztőjével


Belépő: 300HUF

(Ez utóbbira azért van nagy szükség, mert a Macskások ma éjjel kettőkor ( :!: :!: :!: ) küldtek smst, hogy bocs, nem jó a szombat. Sürgősen találni kellett egy új helyszínt, amért nagy hála kriszanának és Telcontarnak. Viszont az irodát nem ingyen kapjuk, az MTTnek is bőven be kell szállnia.
Ezért számítunk a jótét lelketekre, hogyha esetleg van még a belépőn kívül egy-két száz fölös forintottok - amit monjuk a Macskában teára költöttetek volna -, azzal segítsétek meg az MTT-t és a rendkívüli heyzetet.
Nagyonn köszönöm.)


A sok hercehurca után tehát sok szeretettel várlak Titeket az utolsó Tolkien Klubon!

Morgana

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198064 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Június 18-19-20-án tartja az MTT a Születésnapi buliját Szegeden (mint köztudott, 16-án alakultunk ;) ). Ezúton szeretném felhívni mindenki figyelmét, h nagyon jó buli lesz (zene, ének (a Tiszában -- mint az Alakulón, emlékeztek? :D ), torta, buli...). És jó lenne, ha minél többen mennénk, mert igaz, hogy alig 30-an alapítottuk a Társaságot, mára már sokkal több aktív tagja van, akikkel jó lenne együtt ünnepelni eme neves eseményt :) ;) (ha megnézitek az MTT-s naptárat, abban is benne van a Társaság alakulásának napja :D ;) ).
Szóval gyertek minél többen! Részletek a Szülinapos topicban. (amúgy: június 10-ig kell Lamoraknak emilt írni ( lamorak@tolkien.hu -- minő meglepő ;) ), amiben leírod polgári és nickneved, meg hogy van-e diákigazolványod, és hogy mely napokra kérsz szállást.

Jah, mégvalami: Rayan is jön, szóval idén is lesz valami fantasztikus főzés :D Tavaly pl. isteni marhapörkölt volt, aki kivárta, az még emlékezhet rá... ;) :D nyamm :) ))

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197812 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ne feledjétek:

JÚNIUS 5-ÉN, SZOMBATON UTOLSÓ TOLKIEN KLUB!!!


A program:

14:30-16:00: Beszélgető-sarok: Beszélgetés A Gyűrűk Uráról
16:00-17:00 Quenya nyelvlecke - Kaposi Angéla
17:00-18:30 Vitaest: A Gyűrűk Ura filmtrilógia



:arrow: a főprogram inkább beszélgetés lesz, amire szeretettel várunk mindannyiótokat!

Vendégünk Varró Attila, filmesztéta, a Filmvilág szerkesztője.
Kérdezzétek bátran!

Helyszín továbbra is a Zöld Macska.


Várlak Titeket!
Gyertek!

M



Ui.: utána mehetünk Sting-koncertre... :twisted:

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197654 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
egy kis segitseg..

www.nca.hu/nca/nc/testuletek.htm ... ktipusid=5

:D

ha vki vmit csinalt belole sztem szojjon a vezetosegnek..

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #197159 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves MTT tagok és szimpatizánsok!

A Nemzeti Civil Alapprogram végre kihirdette a társadalmi szervezeteknek szóló pályázatait. Az MTT is szeretne pályázni erre a támogatási formára (különösen mivel úgy tűnik idén a NKÖM pályázatán nem nyertünk támogatást)
A jelen pályázat a civil társadalom erősítését, a civil szervezetek társadalmi szerepvállalásának segítését célozza. A pályázat célja az országos hatókörű civil szervezetek működéséhez való hozzájárulás.
E pályázat keretében 1,3 milliárd (!!!) Ft kerül kiosztásra, az MTT jó eséllyel a működési költségekre fél-1 millió Ft körüli összegre számíthat - ha sikerül jó pályázatot írni. (Később majd lesznek nem működési célú pályázatok is, azokon talán még majd sikerül újabb pénzeket nyerni.)


A pályázat beadási határideje 2004. június 21. és addig egy meglehetősen bonyolult pályázati útmutató alapján kell összeállítani egy nagyon ütős pályázatot.

E pályázat megírásához szeretnénk segítséget kérni.

Kérjük, hogy mindenki, akinek van tapasztalata állami pályázatok írásában és van kedve részt venni ebben a nagyon fontos munkában, az jelentkezzen.

Amennyiben a családban, vagy az ismeretségi körben tudtok a pályázatíráshoz értő, az állami támogatásokban jártas, civil szervezetek működtetésében tapasztalattal bíró emberkét, őt is beszervezhetitek - minden segítség jól jön.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.947 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére