Tolkien Tábor 2024

Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
21 éve 8 hónapja #70065 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Iroda: Az MTT bejelentett székhelye most is egy iroda :::: ))) Amig ki nem növi az MTT a RazorPoint Grafikai Stúdiót addig azthiszem nagyon jól elférünk itt....fax, fénymásoló, Office, és Internet van. Mi kell még?:::: )))
Ha titkárnőt akartok felvenni nekem ide azt támogatom:::: ))))

Közgyűlés, Vezetőségi: Nekem ok mindkét időpont.

Kiadvány: Az ötlet nagyonjó!! Már várom mikor bólintunk rá....végre a kiadványszerkesztői képességeimet is kamatoztathatom az MTT-ben:::: ))))

Lamorak: lejjebb a VIP listára lett volna szükséged...elküldjem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70052 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Áfonya, Lamorak & többiek: logók és minden egyebek ügyében levél ment (email, no...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70025 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamo: igen, készül az anyag a németeknek, Batti már átküldte nekem az infókat (köszi szépen!) hamarosan megy is el a mail.
A logók még hiányoznak, szóval légy olyan kedves, és küldd el őket - a fejléc tulképpen mindegy, csak magukra a logókra van szükségem, hogy lássák, kábé hogy nézünk ki. :)

ÉSzAH írta: Az iroda/asszisztens témát én is korainak érzem. Még munka sincs annyi, de ha még lenne, pénz akkor sem lenne rá. És elvégre van valahol egy titkárunk, akinek adminisztratív feladatai is lennének.


Ööö, a titkárotok itt van, csak éppen nem tud adminisztrálni cuccok nélkül - ergó, ha valami elvégzendő munka van, én megcsinálom, csak akkor legyetek szívesek elküldeni nekem emailben vagy postán, mert a távolból nehezen fogok tudni dolgozni velük. :roll:
Irodára egyébként szerintem sincs még szükség - de a jövőbeli tervek közé ez is felvehető. :)

Kiadvány: igen, szükség lenne rá minél előbb, ha lesz elég anyag, amivel meg tudjuk tölteni. Sztem a "téli konferencia" után már simán adhatunk ki egyet, az alakulóülés ill. a konferencia előadásaival, és az addig elkészült kreatív művekkel. (Meg minden addig felmerülő egyébbel együtt, ami belefér.)
szept. 21.: eddig úgy néz ki oké, remélem semmi komoly nem jön közbe.
Vezetőségi ülés: szept. első hetében a főiskolán/egyetemen elég sokat kell ám rohangálni - beiratkozás, admiisztráció, stb... talán ha hétvégi időpontot választanánk?
Táboroztatás/kicsik: Ha valami támogatásra, személyes megjelenésre, stb. van szükség ez ügyben, akkor szóljatok.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70021 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak, szerintem viszont fordítva kellene. Megnézni, hogy mi van, és a tartalomhoz rendelni a címet. Aztán ha már leszünk pár százan és abból 30-an, akik a legkülönbözőbb témában aktuálisan publikálható kutatási eredménnyel rendelkeznek, akkor válogathatunk aszerint, hogy milyen témát akarunk a konferencián és az ahhoz csatlakozó konferencia-kötetben körüljárni. Most azonban ugye még nem tartunk itt. Azt mondod, hogy ahányan vagyunk, annyi téma, előadás lenne. Hát, eddig talán ha 10-en jelezték, hogy lenne nekik valami témájuk. Ha mindegyik szándék komoly, akkor is jó ha a fele elindul a megvalósítás útján és jó ha azoknak a fele el is jut a kellő időre egy olyan stádiumba, hogy felhasználható legyen egy ilyen konferencián.
Azért kezdtem el a Tolkien Tanulmányokban összegyűjteni az elképzeléseket, hogy legalább lássuk, hogy mink van/lesz/lehet. Persze ha az Egyetem bele kíván szólni a témába, azt valamilyen szinten tolerálnunk kell. De szerintem ez is csak megfelelő címválasztás és körítés kérdése. :-)

Az iroda/asszisztens témát én is korainak érzem. Még munka sincs annyi, de ha még lenne, pénz akkor sem lenne rá. És elvégre van valahol egy titkárunk, akinek adminisztratív feladatai is lennének.

Közgyűlés ügyben nekem jó a szeptember 21. De ugye ezúttal Pesten csináljuk? Feltétlenül egész naposra kellene tervezni a bandázás teljes kizárásával (előtte és utána mindenki ideje és kedve szerint de ne közben).

Vezetőségi ülésre javaslom a szeptember első hetét, mert akkor még nem kezdődik el az iskola.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70014 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Igen, ez eddig is benne volt a tervekben; csak egyelőre nem látom, mi lenne benne. Szerintem kénytelenek eszünk várni vele egy picit, de ugyanakkor észben tartani; amint a produkciónk eléri azt a mennyiséget, hogy van értelme a dolognak (és pénzünk is van rá, hogy rendesen kinézve megcsináljuk), tényleg azonnal be kellene indítani, egyelőre mondjuk háromhavonta, tehát évente négyszer.
Iroda és adminisztrátor ügyében szerintem ennyire még nem rossz a helyzet, most még símán elbírjuk mi is a munkát. Nem is tudnánk miből fizetni az adminisztrátort.
Svin/Brísa: nagyon jó, akkor várom majd a táboros beszámolót (próbáljuk kb. fél oldalba belerakni, én is sűrítek majd, mint az őrült-- mert egyelőre persze nem volt még időm rá).
ÉSzAH: szerintem ha a konferenciát a szegedi tanszékek segítségével csináljuk, akkor számítanunk kell rá, hogy esetleg ők is bele akarnak majd szólni. Alapjáratban megpróbálhatunk függetlenek maradni és őket támogatóként elhelyezni, de számolnunk kell azzal, hogy ez nem biztos, hogy elég nekik. Amíg nem beszélek velük, addig ezt úgysem fogjuk tudni sajnos. A Tolkien Tanulmányokba mindjárt átmegyek-- de még egyszer mondom, nem azt kellene összegyűjteni elsősorban, hogy ki min dolgozik (akkor annyi téma lesz, ahányan vagyunk), ahnem azt, hogy milyen átfogó, általános témát határozunk meg a konferenciának (mondjuk: 'JRR Tolkien a tudományterületek között', vagy tudományosabban: 'JRR Tolkien: Interdiszciplináris megközelítések'; erre szerintem nagyon kapnának, mert ugye ez azt jelenti, hogy mindenki és minden terület hozzáteszi a magáét).
Áfi: látom, csinálod a németeknek a leírást, köszönöm szépen a segítséget. Én át tudom neked küldeni az MTT logo- és fejléces papír-csomagot, amit SÚ-tól kaptam; bár lehet, hogy külföldre egy angol fejléc kellene.
Most ennyi; majd még gondolkodom.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70004 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Két újabb felvetés.
Valószínűleg most még nem időszerű, de néhány hónap múlva már az lesz, és jobb ha most kezdünk el gondolkodni rajta:
Kellene egy iroda, egy fél/negyed állású asszisztenssel, ahol a lassan növekvő mennyiségű adminisztratív munkát el lehetne végezni, székhelyként működhetne, és akár a könyvtár is elhelyezhető lenne benne.

Amani mesterrel mint társ ötletgazdával együtt jutottunk arra a következtetésre, hogy az egyik legfontosabb dolog lenne minél előbb elindítani egy saját MTT-s időszakos kiadványt (2-3 havonta). Ezzel egy csomó legyet ütnénk egy csapásra:
:arrow: Publikációs fórumot biztosíthatnánk az egyesületen belüli tudományos munkának
:arrow: megjelenési lehetőséget biztosíthatnánk az egyesületben működő különböző kreatív irányzatoknak (rajzok, versek, írások)
:arrow: ismeretterjesztő munkát végezhetnénk a Tolkien-i világ, életfelfogás iránt érdeklődő laikusoknak
:arrow: Az MTT közösségi tevékenységét kiterjeszthetnénk a tartosan off-line érdeklődőkre is
:arrow: Mivel a kiadvány előfizetése össze lenne kötve a tagsággal, kézzel fogható előnyt kínálhatnánk a belépni szándékozóknak.
:arrow: Iszonyú profi hatása lenne, ha a különböző nyilvános megjelenéseken, a támogatásokért házalva már fel tudnánk mutatni valami kézzelfogható (nem cybertérben létező) eredményt
:arrow: Megjelenési lehetőséget biztosíthatnánk a szponzorainknak (ez nagyon ciki, de elég fontos)

Amanibhavam barátunknak a címre is van ötlete:
Lassi Laurie (Aranyló levelek)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69994 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Huh, Parancs,Ertettuk! :eek4:
:itscool:

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69989 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tisztelt Tagtársak

Nagyon fontos! Szeptember 21-én közgyűlés.

Természetesen más időpont is szóbajöhet, amenyiben elegendő számú ellen javaslat érkezik, de addig ezt tekintsétek véglegesnek. Akinek valami problémája van az időponttal kapcsolatban, az nekem privátban vagy emilben jelezze és ne terhelje vele a fórumot.

A közgyűlés előtt kell tartanunk egy vezetőségi gyűlést, amelynek időpontja még nem fixálódott, de szeptember 1-e és a közgyűlés között lesz. Ezügyben egyeztetek az elnökségi tagokkal és időben jelzem ebben a topikban, hogy akit érdekel tudja.

Az alakulásról készült fotók és videók ügye nincs befejezve. Amint kapok CD-ket pár napon belül hozzáfárhetőek lesznek a kész anyaggal.

A Táborok ezen a nyáron valszeg már zökkenők nélkül lezajlanak. A kicsik ügye szvsz. nem olyan egyszerű mert az idő pont egyeztetések sok problémát vetnek fel. Megkaptam Laegolas szülőknek címzendő levelét. Mint szülő és mint az MTT elnöke is mást látok helyénvalónak. Ezért húzódik az ügy, de ezt majd Laegolassal megbeszélem, s persze ha valaki bele akarja ártani még magát, ám tegye. De csak magánban. Bárki is megy a táborokba, ugye rendelkezik ilyen vagy olyan biztosítással?

Ancalimon jelezte korábban, hogy lenne ötlete a pályázatokat illetően. Írd meg kérlek ezt emilben nekem.

Páran jelezték, hogy váltanának pár szót velem vagy az elnökség tagjaival. Augusztus 16-ig két dolog jellemző a tevékenységemre.
1. szalma vagok ezért hajlamos korareggeltől késő estig a munkahelyemen tölteni a napot. Teszem ezt annál is inkább mert
2. a magam munkája mellett a szabin lévő kollegámét is nekem kell elvégezni.
Augusztus 16. után megint szabin leszek szeptemberig. Tehát, aki a következő két hétben személyesen akar velem beszélni az határozottan és több módon is jelezze lehetőleg tömören, pontosan és maximális információ sürüséggel. Természetesen mindenkinek állok a rendelkezésére, csak ebbéli igényét határozotten jelezze és ne hagyjon békén ha fontos a dolog.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69954 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szija mindenki!

Örömmel tájékoztatok mindenkit, hogy visszatértem a balatoni nyaralásból, és még csak meg sem fulladtam a bokáig érő vízben ami egy pici póktól szép teljesítmény. Kisimultam, kipihentem, leégtem...stb,stb....
Mivel első mozdulatommal átfutottam a fórum kihagyott részeit, több helyen találkoztam a nevemmel, több témában is...igyexem minden engem is érintő témában állástfoglalni még a nap folyamán...addig is jó újra itt...cuppantás mindenkinek!!!:::: )))))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69945 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

ÉSzAH írta: Úgy néz ki lassan megint kellene egy személyes találkozó, mert itt a fórumon szálldosnak az ötletek, de sajnos mást nem csinálnak. :-)


Támogatom, jó lenne a sok ötletet behatáridőzni, felelősökhöz rendelni, és elkezdeni a megvalósítást. Márpedig erre meglehetősen nehézkes terep egy ilyen topic...
Ha szélesebb körben gondolkodtok, mint az elnökség, akkor én is szívesen részt vennék egy ilyen személyes találkozáson. Mivel sokakkal nem találkoztam még személyesen, és igazán kiváncsivá tettetek... :wink:
No meg persze a munkából is kivenném a részem, persze csak ha marad még a későn jövőknek... :?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69918 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak (és mindenki, aki érintettnek érzi magát)!Javaslatodnak megfelelően elkezdtem a Tolkien Tanulmányok rovatban összegyűjteni, hogy ki milyen témákban kutakodik (vagy jelezte szándékát). Bekértem adatokat a leendő esszékkel kapcsolatban (ki hol tart, milyen terjedelemben gondolkodik, stb.) és jeleztem, hogy mindenkitől szükség lenne egy absztraktra.

Ezzel kapcsolatban az alábbi feladatok vannak:

1. Aki valamilyen előadással készül, jelezze a Tolkien Tanulmányok rovatban (és persze adja meg a kért adatokat). Felhívnám a figyelmet, hogy ha valaki bevállalja a feladatot, akkor nem csak azt vállalja magára, hogy tart egy előadást. Itt igen komoly írásos anyagot kell összeállítani és határidők is lesznek melyeket tartani kell.

2. El kellene dönteni, hogy kik legyen benne a válogató bizottságban. Lamorak, te már sokunkkal beszélgettél. Jól sejtem, hogy van már némi fogalmad arról, hogy ki mennyire olvasott Tolkien-témában? Mert szerintem ennek a bizottságnak ez lenne az egyik elsődleges kritériuma.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69826 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Fontos!

Kérdések jönnek:
1)Kellene az MTT pontos levelezési címe- ezt valahogy sehol nem találom... ha jól emlékszem, akkor Gumipók címét adtuk meg valahol, ez még mindig fennáll?
2) Szükségem lenne a két logónkra is - mailhez csatolható formában. Valaki (SÚ?) legyen olyan kedves, és dobja át ezeket. Köszönöm.
3) Batti: Pontosan hány tagunk van? Léptek be azóta új emberek is? Mennyi a hivatalos szám?
4) Tettünk-e kikötéseket azzal kapcsolatban, hogy ki léphet be? Ugye nem, ha jól emlékszem?

A segítséget előre is köszi.[/b]

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69797 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak: Arculatterv: van néhány változat, amit még Gumipókkal meg akarok beszélni, ha hazajött a szabiról. Mondjuk úgy, hogy 80-90%. Sajnos annyi a dolgom most, hogy két-három naponta jutok nethez is... De azért halad a dolog!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69704 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Lamorak írta: 1. Megírom a beszámolót Göncz Árpádnak, de ezt szeretném kiegészíteni a táborról szóló beszámolóval; erre vállalkozzon vki.


Brisa-val kozosen vallakozunk ra. Ha minden jol megy a hetvegen felkerulnek a fotok, es egy beszamolo a taborrol.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69690 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Angol nyelvtanfolyam: Szerintem nagyon jó ötlet, én szívesen segítek, ha tudtok konkrétumokat mondani, hogy mit is kellene csinálnom.

Teendők: Mivel én úgy vettem ki, hogy a szakmai/tudományos ügyekért én lennék a felelős, a korábbi felsoroláshoz hozzáteszem, mit vállalok én:
1. Megírom a beszámolót Göncz Árpádnak, de ezt szeretném kiegészíteni a táborról szóló beszámolóval; erre vállalkozzon vki.
2. Körbenézem a szegedi potenciális támogató tanszékeket, az Akadémiai Bizottságot, ha megvan a téma, megírom és szétküldöm a felsőoktatásban a konferencia-felhívást; ha beleegyeztek, megszervezem a beérkező anyagok értékelését, és részt veszek benne; utána koordinálom a szervezőbizottság szegedi tevékenységét.
3. Felveszem a kapcsolatot a kiadókkal (ha meg tudom őket találni; jó lenne róluk egy lista) és megpróbálok velük minél előnyösebben megegyezni.
4. Ennek nyomán előszedem a fordítókat (Gumipók kontakt-listája nem jönne rosszul!) és kiszedem belőlük, mit gondolnak egy fordítói konferenciáról.
5. Megírom a magyar és angol nyelvű alap-információs anyagot, amit majd lehet küldeni az érdeklődőknek (természetesen az arculatterv szerinti megjelenésben-- hogy áll az arculatterv, SÚ?), és fel lehet tenni VZ-re az MTT-blokkba.
6. Megcsinálom a VZ szekundér bibliográfia update-jét, mielőtt elküldögetjük a linket mindenféle helyekre (nekem újabban nem is jön ám be a bibliográfia; fenn van már az új VZ-n, Gandalf?), és ha igény van rá, megcsinálom az alakulókonferenciás dolgozatok szerkesztését (vagy ez már megvan?), hogy azok is fenn lehessenek.

Egyéb dolgokban mint elnökségi tag veszek részt-- mindent elolvasok és beleszúrogatok (pl. pályázatok), illetve rakok hozzá ötleteket, ha vannak (InterCom-os tervek, 111. szülinap, 2005-ös angliai dolgok). De szóljatok rám, ha ezek közül vmi nem az én dolgom, vagy ha van vmi, amiről úgy gondoljátok, hogy az én dolgom lenne.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69670 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ulmo: én nem tartom rossz ötletnek.... :wink:

Lamorak, ÉSzAH, Laegolas: igen, igazatok van, valóban lépnünk kellene, mert igencsak kifutottunk az időből, nyár ide vagy nyár oda.
A kicsik táboroztatása nagyon szép gondolat, de az MTT nemcsak a táboroztatásról szól, hanem tudományos munkáról is - ami, tekintve, hogy milyen konferenciát szándékozunk rendezni, igen komoly előkészületeket igényel.
Úgyhogy valóban ideje lenne mindenkinek egy kicsit összekapnia magát, és Lamorak hozzászólása alapján eldöntenie, hogy milyen mélységében és hogyan kíván részt venni a Társaság munkájában. Rajta!

Batti: a bankkal kapcsolatban szerintem az Elnökségnek kellene döntenie, de minél hamarabb, mert múlik az idő, és soha nem jutunk a végére, hogyha nekiállunk a tagokat most a nyaralások alatt végigkérdezni, hogy melyik bank legyen a számlavezető...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69663 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Bár nem kimondottan MTT-téma, de megkértek, hogy tegyem be ide is:

Egy kis figyelmet kérnék!

Brisa és én kigondoltunk valamit, és szeretnénk hallani a véleményeteket.
A dolog lényege egy on-line angol nyelvtanfolyam lenne, ami szorosan kötődik Tolkien világához, műveihez. Mivel vannak itt a társaságban, akik még nem ismerik az angol nyelvet, ezért alapfokról indulna a kurzus. A nyelvtani szabályok magyarázatához a példák és a feladatok a Hobbit, a Gy.U. és esetleg a Szilmarillion szövegéből lennének. Azért esett a választás az on-line (internetes) formára, mert elég nehéz összeszedni az embereket, így viszont állandóan rendelkezésre állna a tananyag, mindenki a saját tempója szerint haladhat, a kérdésekre is gyorsan lehet válaszolni.
Magasabb szinten már lehetne szó angol nyelvű kvízről, beszélgetésekről, vagy akár az eredeti művek egyes jeleneteinek eljátszásáról is.

Mit szóltok hozzá?
Vélemények? Ötletek? Javaslatok?

(Ez természetesen nem hivatalos nyelvtanfolyam, de ha valaki egyszer komolyan nekiáll angolt tanulni, annak adhat egy alapot, ami megkönnyítheti a nyelvtanulást.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69643 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gil,

Privat uzenet ment neked.
Ebben a topicban a Magyar Tolkien Tarsasag mukodesevel kapcsolatos dolgokat beszeljuk meg.
Javaslom hogy nezz szet a tobbi topicban is, mert mindegyik temakornek megvan a maga foruma. En pl. sose vettem meg reszt szerepjatekban :( Nemtom a szerepjateknak van-e kulon topicja, de aki keres az talal :wink:
Olvasgasd a topikokat es ha ugy gondolod hogy erdekel a Tarsasag, akkor hivatalosan is lehetsz tag :P
Segitseget pedig nagyon megkoszonnenk, nagy szukseg van ra :)
Amint latom nemsoka osszejon egy kozgyules, ott ha leadod a belepesi papirost, akkor egyuttal meg is tudjuk beszelni hogy ki miben tehetne hasszossa magat :)
A tobbit privatban.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69640 Írta: GilEarendil
GilEarendil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
level+ Csak nem M.A.G.U.Soztok ti is :?:

Mellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69631 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Batti,

Level + egyeb ment.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69623 Írta: GilEarendil
GilEarendil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
:oops: Ez mi amit beszéltek tilajdonképpen, mert nagyon szeretnék érteni mindent. Esetleg ha tudnék segíthetnék is. megtanultam minden egyes TOLKIEN könyvet.
:P Nem akar olyan akinek van íjja, vagy kardja orkvadászatot rendezni :?:

Mellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69617 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves tagtársaim

Mint ahogy lentebb írtam (júl. 29. 2002 1:40 pm), teendőink megtárgyalása végett szükségesnek érzem az ősz eleji közgyűlés megszervezését. Azt gondoltam, mivel majd mindenki tudja, miket kellene tennünk ezért a felsorolások helyett az idő pontokhoz fogtok hozzászólni. Amenyiben az általam megjelölt időpontok egyike sem megfelelő, kérem az egyéb javaslatokat. Természetesen szükség van az ötletek köztudatba vitelére de hiányolom a megvalósítás felé vezető út első lépését. Nos akkor várom az időpontokhoz a hozzászólásokat.

Kicsit más: Most ment el tőlem SötétÚr és beszélgetésünk alatt felvetődött, egy a közgyűlést megelőző vezetőségi megbeszélés ötlete. erre is kérem az érintettek reagálását.

Mindenkitől elnézést kérek, amenyiben nem reagáltam időben valamilyen kérdésre, de az utóbbi napok azzel teltek, hogy újra kellett alkotnom a cégünk levelezését mert a régi egyik pillanatról a másikra megdöglött.

Laegolas: Igen küldheted nekem azt a levelet, de azért ez nem ennyire egyszerű. Mindenesetre aláírás előtt azért elolvasom. A sürgető kényszert én is érzem de ha elkapkodjuk, az rosszabb eredményt is hozhat mintha nem teszünk semmit. A szülői találkozót illetőleg pedig jó tudni, hogy augusztus 10-e szombat, rendes munkanap lesz, az augusztus 20-a köruli munkanap áthelyezések miatt. (legjobb tudomásom szerint). Sajnos a közgyűlés a munkaértekezlet és a szülői találkozó számára már nem tudok ingyenes helyiséget szerezni. Ezért várok minden javaslatot ezzel kapcsolatban is.

Ha valaki el akar gondolkodni azon, hogy melyik bank lenne megfelelő számlavezetési célból annak a következő szempontokat kellene figyelembevennie.:
1. menyi a számlanyitás költsége?
2. menyi a számlavezetés költsége?
3. mik a tranzakciós költségek (ki és befizetések esetén mit számol fel a bank a műveletek elvégzéséért)?
4. mivel szétszórtan vagyunk az országban és elsősorban a tagdíjak összegyüjtése miatt kell a folyószámla, menyire konfortos és hozzáférhető a bank a tagok számára és menyire dokumentálhatóak a befizetések?

Ezen szempontok alapján az általam megvizsgált pénzintézetek közül kettőt javasolok választásra, és az is elmondom milyen szempontok alapján. A sorrend értékelést is jelent.

1. OTP a számlanyitás költsége 3000 HUF*, a számlavezetés költsége 6000 HUF/ negyedév, a tranzakciós költség bankon belüli átutalásnál 1,3 ezrelék ninimun 20 HUF bankon kívüli esetén 2 ezrelék minimum 150 HUF

Ezek tükrében ami tervezhető és fix költség a számlával kapcsolatban az 3000+(2*6000) HUF = 15000 Huf az év hátralévő részére. A következő évekre a mostani áron számolva 24000 HUF

Ami még az OTP mellet szólhat: van az ország minden pontján, a pénztári befizetés ingyen van, és az állam akkor se hagyná tönkremenni, ha az összes többi lehúzná a rollót. (polgárháborút nem akar senki szánt szándékkal kirobbantani) Az sem elhanyagolható hogy támogatásként megpályázhatjuk a számlavezetés költségeinek elengedését is.

2. EuroDirect (takarékszövetkezet) Számlanyitás 5000 HUF, számlavezetési díj 0 HUF, tranzakció 99 HUF jóváírás 0 HUF.

Ennek megfelelően ebben az évben a számolható költség a számlával kapcsolatosan 5000 HUF. Ehhez hozzá jöhet még, amenyiben válastjuk az internetes számla kezelés egyszeri költsége ami 5000 HUF.

Mellette szólhat még az árán kívül, hogy olcsón vagy internetes szerződés esetén ingyen kaphatunk befizetési csekkeket.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69604 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

ÉSzAH írta: Úgy néz ki lassan megint kellene egy személyes találkozó, mert itt a fórumon szálldosnak az ötletek, de sajnos mást nem csinálnak. :-)


Ebben egyetertek.
Mindenkepp kell egy ujabb talalkozo, nem taboros jellegu.
Viszont szamitani lehetett arra hogy docogve fog indulni a dolog, figyelembe veve hogy ilyen szempontbol az egyik legkedvezotlenebb idoben alakult a tarsasag. Nyaralnak az emberek, el vannak utazva, hol ez hol az.
En pl halal be vagyok osztva augusztusra is. Nagy szervezo munkat tutko nem tudok most vallalni, csak aprosagokat.

Szal kell a talalkozo es erdemes lenne szeptemberre rakni, akkora mar mindenki itthon van altalaban, ha elotte jovunk ossze, adunk a kakinak egy pofont, semmit nem erunk vele. Legalabnbis en igy latom.

Laegolas
U.i.: Tovabbra is varom hogy kinek kuldjem a szuloknek szolo level tervezetet!!! Ki fogja a vezetosegbol alairni? Mert akkor annak kuldenem. De igy lassan kifutunk az idobol. :rmad2:

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69600 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak, köszönjük az összefoglalást. Már nagyon szükség volt egy ilyenre. A kérdés már csak az, hogy a sok "kellene" mögött kik álljanak. Mert a kellene-ből rendszerint nem sül ki semmi. Mindenkinek át kellene gondolni, hogy a felsorolt feladatok közül melyikben venne rész a legszívesebben, aztán a szó szoros értelmében ki kellene osztani a feladatokat, persze nem önkényesen, hanem közös megegyezés alapján.
Igen, ide várjuk a jelentkezéseket!!!
Az alakuló konferencia óta dobálódzunk a "kellene" dolgokkal, érdemben azonban nem sok projekt indult el a megvalósulás útján. Eddig valójában csak maga az egyesület. Tudom, nyaralás, meg minden. Én csak azt látom, hogy a táborok egymás után állnak össze, ami nagyon jó (!!!), de ha ezt ilyen jól meg tudjuk csinálni a saját szórakozásunkra, akkor a többi feladat miért áll?
Lassan össze kellene állnia az OTP-hez leadandó pályázat nyers változatának. A kapcsolatfelvétel első lépéseit egy-egy levél megírásával meg lehetne tenni. Estébé!!!

Úgy néz ki lassan megint kellene egy személyes találkozó, mert itt a fórumon szálldosnak az ötletek, de sajnos mást nem csinálnak. :-)

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69573 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ai na vennui!

Lamorak: Gratulálok, hogy ezt az egészet ilyen szépen összehoztad. :itscool: Bár azt hiszem az Őszi közgyűlést kihagytad. Igaz, ez főként az elnökség tagjainak a feladata, de akkor sem szabad elfejeteni.

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69533 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
No sziasztok, Walesből visszatérve és átolvasva a felmerült dolgokat, a következők jutottak eszembe (táboros dolgokat hagyom a nálam kompetensebbekre; ha tudok benne segíteni, persze szívesen megteszem, elvégre én is komoly házasember vagyok... khm.)

Szóval:
1. A bejegyzés kézhezvételéig úgy látszik, várnunk kell a bankszámla-nyitással és a tagdíjak egyszerűbb befizetésével (nekem is van tartozásom, amit legszívesebben átutalással egyenlítenék ki-- ha nem gond, Batti, megvárnám a számlát, jó?). Viszont: döntést már addig is hozhatunk arról, hogy végülis hol fogunk számlát nyitni. Fogalmam sincs a bankszakmáról és egyéb megfontolandókról, úgyhogy én azt mondom, legyen OTP, már csak a támogatási pályázat miatt is. Ha ezt eldöntjük ti., akkor már abban lehet majd gondolkodni, és mindenki tudhatja majd, mi a teendő, ha egyszer csak megnyílik (mondjuk ez ugyanígy lenne bármely más banknál is; a lényeg az, hogy döntsünk).

2. Továbbá ugyancsak a bejegyzés kézhezvétele után tudunk a Tolkien Estate-nek és a német JRRT projektnek adatokat szolgáltatni; ettől függetlenül össze lehet állítani az anyagot, amibe majd csak be kell írni a hivatalos adatokat.

3. Hasonlóképpen: mindenképpen tájékoztatni kell Göncz Árpádot, mint tiszteletbeli elnököt, a dolgok állásáról (már most is elég ciki, de most még mondhatjuk, hogy a hivatalos bejegyzést vártuk), eddigi teljesítményekről (beszámoló a konferenciáról, táborról-- a táborról valaki összedobhatna egy fél oldalas, mindent tartalmazó beszámolót, amit be lehetne venni a GÁ-nak küldött anyagba), jelenlegi adatokról (tagok száma, eddig felvett kapcsolatok, stb.), és rövid- és hosszútávú tervekről (l. lentebb). Ezt akár még a bejegyzés előtt meg kellene csinálni, mert hülyén néz ki, hogy felkértük, aztán meg rá se nézünk; különben is, a tervekre ránézve lehet, hogy azt mondja, hogy OK, ebben és ebben tudok segíteni.

4. Még a bejegyzés előtt el kell kezdeni a támogatók felkutatását, a kapcsolatfelvételt (ami az OTP-vel nehivatalosan bár, de megtörtént), és a pályázati anyag(ok) összeállítását. Ehhez szükségünk lesz egy olyan listára, amelyen a potenciális támogatók szerepelnek (Matáv, Mol, InterCom, stb.), és kontaktokra (ha lehet) az adott cégeknél.

5. Rövid távú tervek: a tábor/póttábor szervezéséről nem szólok, látom, az jó kezekben van. Inkább a további terveket próbálom feleleveníteni és felsorolni:
A januárra tervezett tudományos konferencia: Az a hülye helyzet állt elő, hogy a szegedi tanszékekkel nem tudtam beszélni; abban biztosak lehetünk, hogy az Angol-amerikai Intézet és a Média tanszék támogat (még be kell vonni legalább a magyar, összehasonlító irod.tud. és esetleg a középkoros töri tanszékekekt). Tehát a legjobb javaslatom az lenne, hogy a Tolkien Tanulmányokban kezdjünk el megtárgyalni egy átfogó címet és esetleg 2-3 kisebb, specifikusabb témát, amit majd amint lehet, beterjesztek a támogató tanszékeken, és megírom belőle a konferenciára való meghívót, amit majd ki tudunk küldeni az egyetemek megfelelő tanszékeinek és a plakátok módszerével tudunk szórni. Fel kell tenni a Tolkien.hu-ra és Völgyzugolyra is, esetleg a Gandalf által már az alakulás kapcsán értesített kapcsolódó internetes fórumokra is, hogy minél többen tudjanak róla (nem baj, ha nem adnak elő, minél többen vannak, annál jobb). Aztán ki kell tűzni az időt, meg kell hívni Göncz Árpádot megnyitót mondani, és várni, majd értékelni a bejövő előadás-javaslatokat (a tudományos konferenciák gyakorlata szerint ajánlom, hogy kérjünk be a jelentkezőktől egy 250-300 szavas absztraktot, ami alapján a szervezőbizottság elfogadja/nem fogadja el a javasolt előadást, illetve beosztja a remélhetőleg töméntelen érkező tervezetet témák szerinti szekciókba. A bírálóbizottság összetételéről persze majd beszélni kell, azért is mondom most, hogy én hogy képzelem el ezt.)
Fordítói konferencia: Ez egy nagyon jó ötlet, Gandalf; meggondolva, egyre jobban tetszik, hogy ne a fordítóknak edjunk egy külön szekciót a tudományos konferencián, így betéve őket egy olyan közegbe, ahová tul.képpen nem biztos, hogy tartoznak, hanem csináljunk nekik külön egyet. Viszont: ez a konferencia már nem fog beférni a szegedi tervbe (gondolom, nem is Szegedre terveztétek), úgyhogy javaslom, hogy ennek jelöljünk ki egy másik helyet, mondjuk Budapestet... :D Már csak azért is, mert a fordítók jelentős része ott él, és egy pesti rendezvényre sokkal könnyebben eljönnek; azon felül, hogy Pest és egy fordítói (nem tudományos) konferencia sokkal több embert fog tudni vonzani és összeszedni. Lehet persze, hogy ezt a rendezvényt jobb lenne meghívásos szimposzion formájában bonyolítani, ahol persze nem profi fordítóktól is lehetnének előadások és hozzászólások-- mondjuk lehetne itt is egy-két MTT-s előadás, ami összefoglalja ez eddigi eredményeket és kritikáikat (pl. Szobotka Hobbit-fordításáról, Gálvölgyi Judit Szilmarilok-fordításáról, stb. stb.), illetve definiálja a fordítandó korpuszt és annak problémáit (HoME vers- és próza, óangol fordítások, az annotáció és 'tudományos kiadás' kérdései, stb.); ezután lehet egy nagy kerekasztalt csinálni a fordítókkal, ahol az így exponált problémákról lehet bőségesen beszélgetni.
Kapcsolatfelvétel fordítókkal és kiadókkal: Ezt is minél gyorsabban meg kell tenni. Össze kell gyűjteni azoknak a kiadóknak a kontaktjait, akik adtak ki Tolkient vagy kapcsolódót; írni nekik egy egyen-központi levelet, amelyben ismertetjük a Társaság céljait, eredményeit, tevékenységének jellegét, és felajánljuk az együttműködésünket (á lá Szukits) mint szaklektorok ill. fordítók (adott esetben)(vagy ne adj' Isten recenzálók-- ez is fontos ám a kiadóknak, pláne, ha igényes könyveket akarna kiadni). Ezenkívül érdeklődni kell a jelenleg futó Tolkien-projektekről (pl. a Szukits most dolgozik Tolkien tudományos cikkeinek egy kötetén, amit ha lesz rá idejük ide fognak adni szaklektorálni-- no ilyenre gondolok, csak azt kellene elérni, hogy mindeképpen akarják ideadni, ne csak 'ha van rá idő'), és el kell kérni a velü dolgozó fordítók kontaktjait (ha nem adják, rajtuk keresztül kell a fordítókkal kapcsolatba lépni). Persze ehhez fel kell írni a magyar fordítók abszolút teljes listáját a kiadók mellett. A másik, ami nagyon fontos: rá kell venni a kiadókat, hogy minden Tolkienes kötetükből adjanak/küldjenek az MTT könyvtára számára. Ez nem kerül nekik különösebben sokba, viszont talán felfogják, hogy milyen jót tesznek vele.
Filmes tervek: Az InterCommal is minél hamarabb kapcsolatba kell lépni, több okból is. Láttam a szinkron-javítási kapcsolatot, nagyon jó (remélem, azt is megírtátok nekik, hogy nem Orthan-C, hanem Orthan-K), csak így tovább. Nem nagyon hiszem, hogy a Két Torony szinkronjába bele tudnánk szólni, de természetesen felajánlhatjuk a kapcsolatfelvevő levélben; a bemutatóval kapcsolatos terveket viszont össze kell szedni és prezentálható formába kell önteni. El kell döntsük, pontosan mit akarunk tőlük; előrehozott bemutatót (mikorra is van most tervezve?), támogatást a filmhez kapcsolódó januárban esedékes programokhoz (kerekasztalok filmesztétákkal, irodalmárokkal, fordítókkal-- meg kellene fogni egy v. két nagyobb fordítót, akik hajlandóak állandóan részt venni a programokon; beszélgetések és értelmezéek, stb. stb.), vagy csak egyszerűen tudomásulvételt. MInél többet sajtolunk ki belőlük, annál jobb.
111. születésnapi program(ok): van valami konkrét terv? mert lehet kapcsolni a filmmel (ezt már felvetette valaki), csak el kell dönteni, milyen formában. Ha nem lehet a bemutatót előrehozni (ahogy valószínűleg nem lehet), akkor a jan. eleji 111. születésnapból egy masszív Tolkien-kampányt kell csinálni, ami az InterComnak is jó, mert felvezet a filmhez, gyakorlatilag reklámot csinál (ez eleve jó tárgyalási alap, nem?), és nekünk is jó, mert addigra egy csomóan annyira várni fogják a filmet, hogy eljönnek bármire (még az Új Akropolis-ra is), és össze tudunk hozni néhány könnyebb népszerűsítő programot (azoknak, akiknek fogalmuk sincs, mi ez az egész, és kicsoda is Tolkien) és komolyabb beszélgetős programot is (azoknak, akik már olvastak néhány szöveget, és tudják, mi ez, csak szeretnének többet tudni-- tuti tagtoborzás, ezért kell nekünk csinálni, és nem hagyni az Új Akropolisra).

6. Hosszú távú tervek: El kell gondolkozni, mit is csinálunk ezután. Nyilvánvalóan kell majd valamilyen rendszeres programot indítani (pl. havi egyszer összejövetel vhol, ahol egyszerű beszélgetés keretében mindenki mindenről el tud csevegni, meg tudja tárgyalni a legújabb híreket és a legújabb gondolatait, stb.), és elkezdeni tervezni az alkalomszerűeket (könyvtári programok gyerekeknek hétvégén-- létre kell hozzuk a pedagógus szekciót :D , előadás-sorozat országszerte, esetleg kutatóprogramok az egyetemekkel/különböző tanszékekkel, stb. stb.). Ilyen lesz pl. a januári konferencia után a tanulmánykötet elkészítése (amihez persze kiadót kell keresni, szerkeszteni kell, és így tovább), vagy a 2005-ös angliai események szervezésében való részvétel, majd az azon való megjelenés, vagy épp a Tolkien Tanulmányokban említett kalamazoo-i konferencián való jelenlét.

Röviden ennyi jutott most eszembe; majdnem egy óráig gépeltem, remélem sikerült összefoglalni és nem hagytam ki semmit. Ha igen, akkor kérem csatolni a további javaslatokat, azok sürgősségének megfelelően.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69522 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves Rozsa,

Koszonjuk szepen a segitseget amit felkinaltal; ez tenyleg nagyon sokat fog jelenteni az ugyben.
Ugyanakkor egyetertek azzal is, hogy a szuloknek szolo meghivo levelet a Tarsasagnak kell megirnia es elkuldenie, mivel a Tarsasag az aki szervezi a tabort, nem pedig maganszemelyek.

Irtam egy meghivolevel tervezetet, ebbe meg be kell irni egy-ket adatot mit a level szovegeben kiemelten jeleztem.
Mehet neked, Batti?

Megneztem a naptarat es mivel tenyleg nagyon kozel van az augusztus 23-25 :roll: , ezert arra gondoltam a leghamarabbi idopont amit ossze tudunk hozni az az augusztus 10 (szombat).
Az utana valo hetvege mar eleg keseinek tunik, mert akkorra mar altalaban le kell foglalozni a szallast meg ilyesmi, tehat akkorra mar tudnunk kell hany emberket engedtek el.
Ha mas datumot javasoltok, akkor azt meg ki kell javitani a levelben ertelemszeruen.

Tehat, kinek kuldjem? :deal:

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69510 Írta: Rózsa
Rózsa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Áfonya kérte, hogy a szülőknek szóló levelet fogalmazzam meg. Nem zárkózom el tőle, de ez szerintem nem lenne logikailag ugyanaz a levél, amit az MTT irna a szülőknek. Én megerősitő levelet szivesen irok, ezt felajánlottam már Brisának is, de az MTT és a tábor vezetése nem én vagyok, a nevetekben és helyettetek nem hiszem, hogy nekem kellene a szülőkhöz fordulnom.
Igyekszem mielőbb az én kiáltványomat megfogalmazni. Üdv:RÓZSA

Nekünk arról kell döntenünk, hogy mire használjuk az időt, ami megadatott"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69506 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Rózsa: nagyon szépen köszönjük a segítséget! (megint :P ) A Pót-MTT-s szavazós topicban már szóltam a kicsiknek, hogy kezdjék el a fülrágást, de tényleg ki kéne még aug. elején egy időpontot jelölni. Ehhez viszont gyorsan tudni kellene, hány szülőre számíthatunk. :?: Jó lenne, ha a kicsik ezt minél előbb jelezni tudnák. Ezenkívül az is jó lenne, ha a fórumra beteendő levelet pl. te, mint "felelősségteljes szülő" ( :wink: ) fogalmaznád meg. :roll:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69479 Írta: Rózsa
Rózsa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok! Megszólittattam.... :? muszáj válaszolnom :wink: !
Ott voltam hétvégén a táborban, remek volt :hello: , de erről most nem akarok bővebben irni, ezt megtették a "gyerekek", én ugyanis Kincső anyukája vagyok, akinek még nem derült ki a korábbi hivatkozásokból. . .
Komolyra forditva a szót. . Rendkivül szimpatikus számomra maga az a tény, hogy a kisebbeket nem hagyjátok"sorsukra", felelősséget vállaltok értük már azzal is, hogy küszködtök azon, hogy a szülőket hogy győzzétek meg.
Laegolassal alapvetően egyetértek, ami a szülői tali szervezését illeti, bár a 23-25-i dátum miatt sajnos ezt kicsit feszesebbre, gyorsabbra kell venni. ( Én ugyanis a pót MTT táborba vágyó gyerekekért lépnék minél előbb.) Szerintem a fórumon megjelenitett, szülőkhöz szóló táborismertető, és meghivó kellene legelőször, az lenne a leggyorsabb. Minél előbb tudni kéne, hány szülőt kell puhitani, mert ha aug.23-25. miatt csak néhány, könnyebb a helyzet.
Én Kincsővel együtt jelentkeztem az augusztusi táborra, ebből adódóan lehetne rám hivatkozni, hogy ott lesz egy szülő is. Felajánlom, hogy az utazásnál (Budapestről Szegedre) "HIVATALOS" kisérő legyek. Szivesen elmegyek egy szülői talira, hogy segitsek meggyőzni a szülőket. Ha kell, a telefonszámomat is meg lehet nekik adni.
Rózsa

Nekünk arról kell döntenünk, hogy mire használjuk az időt, ami megadatott"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.978 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére