Tolkien Tábor 2024

Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
21 éve 11 hónapja #53112 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
No, no és no : ))))

Ez mán döfi kedves elvtársak : )))
Nekem személy szerint teljesen oké a 6, fél 6, 7 vagy bármi : ) Megyek csomó ötlettel, nagy nagy izgalommal, s utána meg, ha a kedves feleknek is kedvük van hozzá, menjünk LAZÍTANI : ))))

"kell egy kicsiti lazítani...lazítani..."

Lamorak: így már értem, teljes mértékben. Nyilván fel kell valamit mutatni, ha mi akarunk lenni a MMT :) ))

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #53057 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak: nekem is eszembe jutott, hogy esetleg hozzád fordulok bizonyos anyagok ügyében. Ha ebben tudsz segíteni, nagyon megköszönöm. :D
26.-a: Köszönet mindenkinek, aki hajlandó volt a kompromisszumos megoldásra, de időközben Finduilas volt olyan kedves, és felajánlotta, hogy nála aludhatok (még mindig köszi, Fin), ami azt jelenti, hogy a 18.00-ás időpont nekem is megfelel - sőt akkor az utána tartandó dumcsira is tudok maradni. :D :D
Tehát akkor maradjon az eredeti elképzelés, az
április 26., 18.00h.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52991 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Remek, küldjetek nekem is mindenből, megnézni megnézem, bár már biztosnak látszik, hogy 26-án nem tudok menni.

Darkman: a szegedi alakulókonferencia azért kell valamelyest 'tudományosabb' legyen, mert az Angol-amerikai Intézet támogatná és annak vezetője is ott lenne. Nem feltétlenül monográfiákat kell írni, de meg kell mutatni (és ez magunk között sem baj, ha tudatosodik), hogy milyen különböző felfogásaink vannak, ki mit tart érdekesnek és tárgyalhatónak, milyen megközelítésekkel tudunk játszani, stb. Szerintem rosszul venné ki magát, ha benyomjuk magunkat az egyetemre, és utána semmit nem mutatunk ami az egyetem kontextusához kötne minket. Vagyunk elegen, és elég jók és érdeklődők vagyunk hozzá.

Mindenki, aki előadásban gondolkodik: nézzétek meg a szekundér bibliográfiát Völgyzugolyon (senkit ne ijesszen el, hogy megjelenik a Lietarture elgépelés is a címben... Gandalf, alkalomadtán kijavítod?) www.extra.hu/volgyzugoly/bibl_bev.html , (remélem, sikerült a címet beszúrni) mert ha kell valami, ami nekem megvan (a csillaggal jelölt dolgok 80 %-a megvan), szívesen megosztom valamilyen módon.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52973 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Időpont:
Áfonya, azért javasoltam a 18.00-át, mert nagyon sokan 17.00-ig dolgoznak. Ezért a 17:00 kezdésnek elég gázos.
Én járhatónak látom a kompromisszumos utat és támogatom a 17:30-as kezdést. Kihirdethetem nagy vastagított (ne adj' istenek piros) bötűvel???

Handout:
Én üdvösnek érezném, ha össze lehetne állítani egy nagyon nagyon rövid handout-ot arra vonatkozólag, hogy mi mindent is kellene megbeszélni az előzetes egyeztető ülésen. Nem akarom lepasszolni, de én az alakulás hátterét nem igazán látom át, ezért kérem a hozzáértőket, hogy szedjék össze a témákat én pedig vállalom, hogy formába rántom és szétküldöm mindenkinek még 26. előtt. Persze csak ha időben megkapom a szükséges adatokat. (Vagy túldokumentálok itt? Nyugodtan szóljatok rám, mert ha nem vigyáztok bármiből táblázatot csinálok semmi perc alatt.)

Öltetbörze:
Angolul azt hiszem brainstorming-nak hívják, így talán jobban ismerős. Szóval szerintem mindenképpen be kellene venni egy ilyet az előzetes ülés megbeszélendői közé. Egy olyan 10 percet, amikor mindenki önti magából az ötleteket az MTT tevékenységeit illetően, függetlenül mindenféle mérlegeléstől. Mindenki CSAK az ötleteket hozza, ott és akkor csak összeírjuk őket, nem értékeljük, nem fűzünk hozzá megjegyzést. Ennek az a célja, hogy gátlásoktól mentesen minden ötlet előkerüljön, mert lehet, hogy egy olyanból lesz valami, amit első hallásra mindenki elvetne, ezért az ötlet kiagyalója eleve fel sem veti.

Ezeket gondoltam. Ti mit gondoltok?

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52953 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak: igen, én is gondolkodtam már a dolgon, hogy egy kicsit fellengzős a cím, és akkor Yavanna hozzászólását figyelembe véve a következőre módosítom a felajánlásomat:

"Tolkien hatása a fantasy irodalomra"

Ez még szervesebben kapcsolódik a témánkhoz, és abszolút Tolkienről szól... viszont az e témában megemlíthetetlen Feistet és egyebeket is szeretném érinteni... A fantasyről csak annyit, hogy nem vagyok, és nem is leszek irodalomtudós, a "műfaji meghatározással" kapcsolatban pedig van egy elképzelésem, ami eleddig helytállónak bizonyult, éde ezt majd az előadásomban kifejtem...

Más. Nem tudom, hogy ott tudok-e lenni az előzetes megbeszélésen. Ez nagyban függ az iskolám rugalmasságától, mert hát nekünk gimiseknek pénteken iskola van, plusz Pécsről igen bajos felutazgatni Pestre, de megpróbálok minden követ megmozgatni... Ez legkésőbb keddig kiderül. De ha őszinte akarok lenni, nem nagyon bízom benne, ugyanis három hét múlva érettségizem, öt hét múlva felvételizem, szal kissé sűrű a programom, de azért reménykedem... Utána meg csak arra nem fogok ráérni, amire nem akarok... :D

Megint más. Az általam javasolt szervezeti felépítés azért lenne ésszerű, mert központilag koordniálni a dolgot esélytelen. Szerintem. Fejet hajtok Lamorak érvei előtt, de változatlanul az a véleményem, hogy lehet, hogy több adminisztrációval járna a dolog, de csak az elején, és később nagy előnyt kovácsolhatnánk a mobilizálható felépítésből. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem kell egy központi alapelképzelés, de ahányan vagyunk, annyiféle helyen lakunk, és így mindenkinek könnyebb lenne az ismerősei körében, otthon szervezkedni az Országos Közgyűlés ( :D ) alapelvei szerint, mint egy központból kiindulva, vért izzadva szervezgetni... Higgyetek nekem, mi már a Coventus Szerepjáték Egyesülettel elkövettük ezt a hibát (jobban mondva mi csak részben), és nem egy leányálom...

Na, így most ennyi. Namárie!

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52950 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Annával már mi is beszéltük, hogy utána el lehetne még menni valahova. Nem muszály most dönteni, sőt, csak gondolkodjatok rajta, hogy ki szeretne jönni. Aztán a többit ott megbeszéljük! :D :wink:
Az előadásokba én is szívesen beszállnék! A témát még megbeszéljük, de szívesen elvállalnék vmilyen ír, kelta mitológiával foglalkozót! :)

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52937 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Darkman: NEM EZ LESZ A HIVATALOS ALAKULÓÜLÉS :!: :!: :!:
Az majd júni 10 körül lesz Szegeden! Ez egy előzetes megbeszlés lesz!
Ami meg a borozgatást illeti: Ha józanul minden fontos kérdést megtárgyaltunk és még van bennünk energia, no meg kedv, akkor szvsz nyugodtan át lehetne települni valahova egy kis borozgatásra, vagy ilyesmire! A lényeg, hogy az esetleges piálás ne a megbeszélés közben, hanem mindenképpen utána legyen!
No de ez majd úgyis akkor és ott fog kiderülni! :D

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52936 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kompromisszumos megoldásként 26.-ával kapcsolatban javaslom a 17.30-as időpontot! Vélemények? :roll:
Valamilyen előadás megírását én is szívesen vállalnám, de még nem nagyon gondolkodtam rajta! Szívesen fogadnék esetleges ötleteket! A leendő kiselőadások témáiról is beszélhetnénk 26.-án!
(Bár a tudományosságra én sem vállalnék garanciát! Még sose csináltam ilyet! :oops: )
aieless! Ne csüggedj! Minden lehetséges! :D

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52935 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nos, Hölgyek Urak, nékem több kérdésem is lenne, az előző hozzászólások alapján...

1. Mit értetek előadások alatt? Úgy gondolom, az alakuló űlés előtt, amire ugye ápr. 26-án kerül sor, felőlem akár korábban, akár később, mint a most lefixált időpont, nem kellenének előadások. Legalábbis a szó szoros értelmében nem. Legyen ez inkább afféle bemutatkozás. A vágyaink kifejtése, a gondolataink leközlése, hogy ebből mindenkinek világos legyen, kinek milyen ötletei és céljai vannak az MTT-ben. A végén pedig, döntsünk közösen, s ahhoz mérten, ki mennyit vállal, dől majd el az, kinek milyen vágya teljesül.

2.Remélem azért ez nem fog elmenni egy ilyen hierarchikus irányba, ahol emberileg is különbséget tesznek. Maradjunk hűek a tolkieni világhoz. Éljen Valinor fénye, s e valák bölcsessége :-)

3.Aieless, szerintem nem kéne megijedned, ezek ugyanis csak az adminisztratív részek, a piciny csavarkák a leendő gépezetből. Gyere csak nyugodtan, szerintem ott az egész másképp fog kinézni :-)

4.Borozgatás elodázva :-( no nem baj, elvégre alkotni megyünk, nem felejteni :-)

5. Ötössel zárom soraimat, a vágyaimat és terveimet majd 26-án kifejtem, de addig is, csak hogy tudjátok, remélem, ha mindez tényleg megvalósul, egy fiatalos, előretörekvő, muris kis társaság lesz :-)

Üdvike mindenkinek :-) )))

Darkman

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52927 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Könyörögve kérlek benneteket, legyen legalább ötkor... jóóó? Nekem még plusz egy óra is sokat jelent, ha hatra kell menni, szinte semmit nem tudok maradni... :cry: Fontoljátok meg, légyszi - pestieknek egy óra ide-oda nem annyira számít.
Köszi.
Jún 10. - erősen imádkozom Eruhoz, hogy ne legyen pont akkor vizsgám... egy előadást én mindenképpen szeretnék vállalni, bár nem garantálom, hogy totál tudományosan megalapozott lesz... :D

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52915 Írta: Szendi
Szendi válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok! Köszi, hogy hatra változtattátok az időpontot! A helyszín is jó! Mindenképpen ott leszek, remélem hasznát zudjátok venni egy (már nem túlságosan ) fiatal rajongónak! :roll:

Ai lintulinda Lasselanta

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52890 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Elhatalmasodott rajtam a kisebbségi érzés......
Nem kéne nekem ebbe belefolyni mégse... vagy majd később.. vagy nemtom...
leépültem.

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52854 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Akkor látom a 26-át fixáltátok, nagyon jó. Egyre valószínűbb, hogy őrületes előadás-írás közepette nem fogok tudni elmenni, de attól ti csináljatok csak meg mindent.

Alakuló-konferencia: igen, pontosan júni. 10-egynéhányról beszéltünk mi is Szőnyi tanár úrral. Előadásból meg nem kell sok, 4-5 elég, és ebből én egyet szívesen elvállalok (majd még kitalálom, mit pontosan). Az időpontban gondolkozni kell, bár még GÁ idelátogatásának és díszdoktoravatásának sincs meg az időpontja.
Dín: jó a téma, csak azt kellene meghatározni előbb, mi is tul.képpen a 'high fantasy'. Merthogy igazából a szimpla fantasy-t sem nagyon tudjuk... és a 'high' még politikailag sem korrekt :)
De mi lenne, ha kijelölnél egy 'high-fantasy' korpuszt (néhány szöveget, amiket bizonyos kapcsolódási pontok mentén egyértelműen meg lehet határozni mint összetartozót), és abban néznéd meg, mibel is vélhetjük felfedezni Tolkien hatását a filozófiai gondolatok-rendszerek és világszemlélet terén?

A vidéki alszervezetek szeritnem egyelőre nem lennének praktikusak, csak megnövelnék az adminisztrációt, amellett, hogy egyes vidéki szervezetekben annyira kevesen lennének, hogy gyakorlatilag mindenki elnökségi tag lenne-- ne vigyük túlzásba, majd differenciálódunk, ha kell.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52828 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Az alakuló üléshez mindenképpen jó a Szeged, főleg ha már ilyen szinten áll ott a szervezés. A továbbiakról (Bp. vagy Szeged bár szerintem Völgyzugoly lenne az igazi - most kivételesen nem a virtuálisról, hanem a valódiról beszélek) meg majd akkor és ott megegyezünk.
Viszont ami égetővé kezd válni, főleg az Árpi bácsinak átadandó meghívó miatt, az az időpont lefixálása. Én semmiképpen sem mennék bele nagyon a nyárba, még akkor sem ha kicsit belenyúlik a vizsgaidőszakba a dolog. Tehát tartani kellene a június tizenakárhanyadikát.
És persze ha előadásokat akarunk - már ha jól értettem azt, amit Lamorak írt - akkor tisztázni kellene mondjuk 1-2 héten belük, hogy ki, mit és milyen terjedelemben, hogy az illetőknek legyen idejük felkészülni, a nem illetőknek meg nyugodtan hátradőlni.

Ezek most a legaktuálisabb kérdések, fókuszáljatok rájuk!!!



ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52827 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nyilatkozom: a helyszín amit javasoltam a rendelkezésünkre áll. Csak annyit kérnék, hogy aki jön az magán üzenetben jelezze mert egyeztetnem azért kell. A név elég lesz.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52826 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Batti, a gondolatolvasó! :-) ))
/Bocs a csetért, de ennyire egyszerre még sose láttam kérdést és választ megérkezni a fórumra./

Tehát a helyszín jó, mármint nekem mindenképpen. Ja és szerintem Vicnek is.
Vic???

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52825 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Az igéret szép szó..., de már láton, hogy nehezen boldogoluk. Igazából idő hiánnyal küzdök. (néhány órát azért szeretnék aludni is) Valszeg túl sokat vállaltam és a körmömre égett. Tehát ne csodálkozzatok ha kissé csúszok az igértekkel. Bocs előre is de azért majd igyekszem.

Nem akarok semmi jónak az elrontója lenni, de tagozódni ráérünk később is, ha elegen leszünk hozzá. :D

A 26.-a jó dátum a talaálkozóhoz? A helyszínnek jó lesz nálunk? ( a cégemnél, XIII ker. Lőportár u. 9-11 kb. 10 perc a nyugati tértől)

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52816 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Dínchamion: Ez az előadás téma szerintem nagyon jó ötlet! Engem pl azért is érdekelne, mert Tolkienen kívül egyáltalán semmit nem tudok a fantasyról! :oops: De szerintem ezt azért jobb lenne picit későbbre tartogatni és az elején Tolkiennel kapcsolatos témával indítani! :roll: (Gondolok itt a hivatalos alakulóülésen esetlegesen elhangzó előadásokra/dolgozatokra) De utána szerintem jó lenne ilyet is hallani! :D

A szervezettel kapcsolatban pedig: szvsz először alakuljunk meg, csináljunk egy központot (azzal is lesz elég macera, mert választani kell mindenféle vezető stb. szerveket), aztán ha majd látjuk, hogy hogy megy a dolog, mekkora helyi szinten az érdeklődés, akkor kezdjünk el gondolkodni esetleges helyi szerveken! Persze mindez szigorúan csak saját vélemény!!! :)

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52810 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
És még a boldot/italicot sem tudom kezelni... :( Szoknom kell még ezt az új fórumot.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52809 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Backa again...

Néhány ötletem lenne, de for first, hadd kérjek valamit: tudnátok minden új fejleményről pl. sms-ben tájékoztatni (for example ha fent vagytok online, egy ingyen-sms nem gáz)? Csak mert nem tudok online lenni, max. hetente kétszer negyed órát, és így elég bajos naprakésznek lenni mindenből... :( Előre is köszi! :wink:

Más. Nem tudtam ugyan teljesen végigolvasni a dolgokat (lap lement, otthon megnéz-felállásban fog megtörténni a dolog), de Lamorak emlegetett valamit, hogy lehetne készülni előadásokból... Nos, ha senkinek nincs ellenvetése, akkor én egy nem minden szállal ide kötődő, de azért Tolkienhez elég szervesen kapcsolódó témával szívesen készülnék, ha előre tudom az időpontot, akkor le tudom foglalni, ha nincs éppen érettségi/felvételi... A témát legjobban talán a "Filozófiai gondolatok és világszemléletek a high-fantasy írásokban" elnevezés fedné le, ha lenne pofám ilyen nagyképűen fogalmazni (végzős gimis vagyok, szal azért így nem fogalmaznék, de azért ezzel foglalkozom évek óta, és ez a téma lényege)... No?

Az MTT szervezeti felépítésével kapcsolatban pedig a következő ötletem lenne: többszintes tagolódás. Értem ezalatt, hogy lehetne egy országos elnökség, ill. kisebb, regionális/megyei/ilyesmi lebontásban helyi szervezetek. A helyi cuccok küldenének egy/két/valahány tagot az országos elnőkségbe. Így a legfontosabb alapelveket, satöbbiket az Elnökség fogalmazná meg, de így a helyi kezdeményezések is szerephez juthatnak... Vélemény?

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52756 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Most tőlem ne nagyon érdeklődjetek, mert sajna határidős munkám van és egyelőre nincs időm kutakodni! :( De majd megpróbálok utánanézni, annak aminek tudok! És az eredményt majd itt közzéteszem! :)
Elendil! De esteleg te is érdeklődhetnél a mamádnál! :roll:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52737 Írta: Elendil
Elendil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Eia: én úgy tudom igen, de alapítótagok szerintem csak nagykorúak (felnőttek) lehetnek. Esetleg érdeklődj Yavannánál.

Nin o Chithaeglir, lasto beth daer, Rimmo nin Bruinen dan in Ulaer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52583 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Akkor most lehetnek tagok kiskorúak vagy nem :?:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52576 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Udv,

Csak annyit szeretenek hozzatenni a hivatalos alapito gyules datumaval kapcsolatban, hogy az elutazasombol junius 9-en jovok vissza ami vasarnap, tehat azon a hetvegen nem tudok jelen lenni Szegeden, de a kovetkezon mar igen.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52567 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Egy biztos, soha sem tanítottak nekem jogot és ezért mindig megkérdeztem a hozzáértőket. Ebben az esetben is ez történt. A reagálásokat köszönöm, kicsit jobban oda kell figyelnem a jogi terminológiára. A tagság nagykorúságára vonatkozóan nics kötöttség a jogi szabájozásban. Persze a cselekvő képesség korlátozottsága lehet életkori sajátosság. Viszont azt gondolom, hogy az 1989 évi II törvény vonatozó paragrafusai és a PTK egyesületről szóló hatályos ( 60§-61§) prargrafusai nincsenek teljesen összhangban. Ezért ajánlatos Alapító tagokrol és tagokról beszélni. Azt gondolom az alapítás és a bejegyzés kapcsán kerülni kellene a határ területeket. Ezért az alapító tagoknak nagykorúnak kellene lennie. De a tagságból vagy annak lehetőségéből a nem negykorúakat sem kellene kizárni. Az életkor az úgyis átmeneti állapot.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52563 Írta: Elendil
Elendil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Dez, Yavanna: Jogra jártok? 8O

Nin o Chithaeglir, lasto beth daer, Rimmo nin Bruinen dan in Ulaer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52554 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kösz Dez! :)
Megjegyzem én is így tudtam, csak nem volt időm konkrétabb anyagot keresni hozzá! Kedves tanáraink pedig.... :? Szóval nem túl jó velük a kapcsolatom. Kiváltképp a polgárjog tanszékkel!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52545 Írta: Szendi
Szendi válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A 26.-a nekem jó időpont lenne, de csak Pesten, de nekem 18 óra lenne jó. Nemtudom miben vennétek hasznomat, de majd csak akadna valami feladat nekem is!

Ai lintulinda Lasselanta

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52524 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
"Előszöris szükséges minimum 10 fö aki cselekvésében és az állampolgári jogok gyakorlásában nem korlátozott és magyar állampolgár vagy magyarországon életvitelszerüen tartózkodó nem magyar állampolgár."

Batti: ne haragudj, hogy beleszólok, de a 18 év alatti személy csak korlátozottan cselekvőképes.

Éppen ma kérdeztem meg a tanáromat: egyesület tagja nem lehet kiskorú személy. Éppen ezért volt az a per a homoszexuálisok Szivárvány Egyesületével pár éve. A bíróság nem engedte a létrehozását, mert kiskorú nem lehet a tagja! (Az, hogy mellesleg természet elleni fajtalanságnak minősül a kiskorúakkal létesített homoszexuális kapcsolat, az a büntetőjogba tartozik, nem a polgári jogba, ettől még létrejöhetett volna az egyesület.)

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #52497 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én is úgy gondoltam, hogy 26.-a mindenképpen Pest, csak mintha valaki írt volna valami mást, de lehet, hogy csak én értettem félre! :oops:

Svindler! Kár hogy nem tudsz jönni! :( Te vagy az abszolút titokzatos ember a rendszer mögött! Aki minről mindent tud, kézben tartja a fórumot, de még soha senki nem látta! :) (gondolom én....)

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.958 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére