Tolkien Tábor 2024

Lassi Laurië szerkesztőség

Több
15 éve 1 hónapja #376505 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Orsie és Nudlee! Elküldtem az illusztrációkat, válogassatok, de fel is kell néhányat dolgozni... (Nudleenak megírtam, hogy mit) Kicsit sokáig tartott, de megvan... Bocs, hogy ilyen kevés, és gyakorlatilag 7 db használható rajz van csak...:/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376301 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
A legújabb Lassi - ha Eru a nyomda is úgy akarja - a Tavaszi Találkozóra készül el, ott átvehetitek! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375438 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Sötét Úr írta: Jelentem, a Nagy Lassiszámlálás megtörtént! Óriási köszönet érte Sirgonnak, Metaflorának, Gergőnek és Lyonának, Ratzhkának (akiről sosem tudom biztosan, hogy hová írja a nevében a H betűt), Cueddonak és Narbnak, Angwennek, Gillznek, Alewnek, Hannának... kit hagytam ki?

Igazság szerint Sirgon és Meta érdemli a legnagyobb köszönetet, azért soroltam fel a színjátszókat is, mert amikor cipelni, pakolni kellett, segítettek akár fizikai munkával, akár csak azzal is, hogy lehetővé tették, hogy amíg próbálnak / szünetet tartanak, ott rámoljunk, csattogjunk, pakoljunk és randalírozzunk.

Mo' comin' soon. De azt hiszem, az már inkább a vezetőség felé megy majd.


szabad tudni miből mennyi van? emilben kérem ha túl hosszú :) természetesen a lassis címre.
köszi!

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375045 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
a héten rengeteg a munkám, nem nagyon tudok idelesni, esténként meg keveset vagyok otthon, szóval most nem tudok semmit igérni.
a tiszteletpéldányos ügyében én most nem vagyok döntőképes, imént sorolt sok elfoglaltságom miatt, remélem Nidonak most több ideje lesz, ha nem, akkor türelmeteket kérjük.
(igen, kaptam emailt de nincs időm válszolni egyelőre, sorry.)

így egyelőre annyit, hogy kevés a tiszteletpéldány (mennyiséget elnökség határozta meg anyagi okokból) és nem tudunk mindenkinek adni aki szerepel a Lassiban, hiába szeretnénk, mert anyagi vonzata van. tehát mikor eldöntöttük, pontosan mekkora és milyen jellegű szereplés esetén járhat, akkor szólunk róla.

nincs osztogatás, és beetetés sem, a cél az, hogy mindenki jól járjon.

TLV és tiszteletpéldányok ügyében pls ezentúl mindenki a lassi'kukac'tolkien.hu-ra írjon! itt kérem ezt ne folytassuk.

köszönet!

pénteken úgy néz ki Lassit számlálunk SÚ-val, aki tud jönni pls nézzen raktáros topikot.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375028 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

nido írta:

Sötét Úr írta: ...ésszerűen felhasználni őket, úgy, hogy azok a Társaságnak hasznot hozzanak. (...)


szvsz a "beetetés" messze pejoratívabb, mint az osztogatás.(...)

Egy szót sem írtam beetetésről. (Anyagi) haszonról írtam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375023 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
rendelés: e-mailben, megrendeloKUKACtolkienPONThu (ezesetben van postaköltség.)
átvétel: nagyobb rendezvényeken, illetve tőlem személyesen valami nekem kényelmes* helyen-időben.

tiszteletpéldányok általában: van a szerkesztőségnek egy limitje, h mennyit oszthat szét, ezt orsieval és velem lehet megbeszélni a lassiKUKACtolkienPONThu címet használva, de az adott tlv-s témában most egyeztetni fogunk magunktól is.

*nem vagyok extrarugalmatlan. (ti. bp-en a nagykörúton belül emberi időpontra egy héten belül tudunk egyeztetni)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375020 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

1) a tavalyi TLV-versenyzőknek (és ELTE kurzusra járóknak), akiknek jelent meg művük, szólt valaki? ők biztos vennének... (ha tudnak róla, akkor bocs, nem szóltam)

... izé -torokköszörül-.

Szóval, én úgy tudtam, hogy az egyik írásom bekerül a versenyt követő valamelyik számba, s hogy majd esetleg kaphatok is egy ilyen... tiszteletpéldány jellegű ingyenes valamit xD. Ehhez képest két novellám-szösszenetem-istentelen borzalmam is megjelent (a címek alapján legalábbis), ami mondjuk nem baj (mármint nekem nem, akik olvasták, azok lehet, hogy átkoznak, gyűlölnek, vagy éppen csak totális idiótának titulálnak), de én... hát, nagyképűségem, vagy mérhetetlen egofényezgetésem jelének is lenne nevezhető, de én tényleg szeretném látni, hogy most ezek hogy is festenek nyomtatásban xD.

... és akkor most rendeljek magamnak egy számot (lehet egyáltalán csak egyetlen számot rendelni? xD), vagy próbáljak nagyon, nagyon szépen nézni, ami akár már a pofátlanság kategóriájába is eshet?

-nagyon, nagyon szépen néz-

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #375018 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Sötét Úr írta: Annyit hadd kérjek, hogy az "osztogatás" szót felejtsétek el a régi Lassik kapcsán. A régi Lassiktól nem "megszabadulni" akarunk - gondolom én - hanem ésszerűen felhasználni őket, úgy, hogy azok a Társaságnak hasznot hozzanak. Minden szám érték, mindegyikben van olyan tartalom is, ami nem évül el, és a cél a racionalizálás, nem pedig az, hogy minél több hely szabaduljon fel.


szvsz a "beetetés" messze pejoratívabb, mint az osztogatás.

és azt, h akkor most nagy bölcsen az elsüllyedt költségekkel nem törődvén egy racionális döntést hozunk-e vagy simán jó arcok vagyunk, netán hülyék, akkor kezdjük el firtatni, ha VANNAK SZÁMOK.

Azelőtt ez biza' szőrszálhasogatás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja - 15 éve 4 hónapja #374991 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Annyit hadd kérjek, hogy az "osztogatás" szót felejtsétek el a régi Lassik kapcsán. A régi Lassiktól nem "megszabadulni" akarunk - gondolom én - hanem ésszerűen felhasználni őket, úgy, hogy azok a Társaságnak hasznot hozzanak. Minden szám érték, mindegyikben van olyan tartalom is, ami nem évül el, és a cél a racionalizálás, nem pedig az, hogy minél több hely szabaduljon fel.

:Kincső által jogosan kifogásolt rész törölve:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374990 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Itt talán nem jár annyi tlv-s, de sztem amíg tisztázzuk, h. ki-mit-mikor intézkedjen, azt nem muszáj olvasniuk - a szomszédból töröltem, itt döntsenek az illetékesek. Metának ezúton is nagyon köszi a problémafelvetést, de e-mailben folytassuk. ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374984 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Meta, igazad van. az előző számban ott volt az impresszumban az illusztrációk résznél, most nem tudom miért maradt ez el. :(
legközelebb elkerüljük ezt a hibát, majd szólok még egyszer Nudlinak, hogy ez mindenképp legyen feltüntetve.
ami a többit illeti, szintén jogos, de ebben nem fogok tudni segíteni (tudom, hogy nem is vártad, mert írtad), úgyhogy ebben tényleg Ankalimont illetve a TLV szervezőket kérdezd meg pls. de ez is tanulság, legközelebbre nézve, erre is figyelni fogunk.
köszi!

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374977 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
1) "én nem tudom, hogy ki azok akik a képeket elkövették (azon kívül, hogy mi a csapat neve),"
Mivel ezt senki sem tudja, nem is vártam többet a csapat nevénél - épp most írtam bele egy TLV-feladatsor bevezetőjébe, hogy aki nem a csapat, hanem a saját nevén akar híres lenni, írja rá a rajzra/írásra a nevét.
2) "és elérhetőségeket sem.. " / "anyuszi volt KÖMF-ön és ő tudta is, hogy Lassiban meg fog jelenni a cikke."
Nem is tőled vártam, hogy értesítsd őket, csak kérdés, hogy valaki, aki tudja az elérhetőségeket - tavalyi TLV-szervezők - megtette-e, vagy ha nem, megadná-e az elérhetőségeket valakinek, aki hajlandó megtenni? (Ezzel asszem átmegyek a TLV-topicba)
Tudom, anyuszinak én magam adtam át a tiszteletpéldányát, de azt hiszem, volt még egy kurzus-dolgozat (Kálmán Anna), ő tud róla? (szintén nem neked szól a kérdés, bárkinek, aki tudja) Ha nem, tudja valaki elérhetőségét, EHA-kódját? (e-mailje meg kellett, hogy legyen Ankalimonnak, mert e-mailben kellett beküldeni a dolgozatokat, kérdés, hogy megvan-e még)
3) "ha máshol nem is, az impresszumban nevesítve szoktak lenni"
Ezt örömmel hallom, a jelenlegi számban nem találtam ilyet, de ha ez csak kivételes véletlen (továbbra is fenntartva a lehetőséget, hogy én vagyok vak, és mégis ott van valahol), akkor jó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374976 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Meta, én nem tudom, hogy ki azok akik a képeket elkövették (azon kívül, hogy mi a csapat neve), és elérhetőségeket sem..
anyuszi volt KÖMF-ön és ő tudta is, hogy Lassiban meg fog jelenni a cikke.
Nudlinak mindig úgy adom oda a képeket, hogy a filenévből kiderül, hogy kik követték el, és ha máshol nem is, az impresszumban nevesítve szoktak lenni.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374972 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
(Nem vitatkozásnak, csak információkiegészítés:) Tudtommal csak én osztottam Lassit KÖMTön. Díriel csak pár percre vette át tőlem a pultot, amikor elmentem mondjuk ebédet hozni, de ő ugyanúgy csinálta, mint én. Ha valaki más is vitt ki a raktárból, arról nem tudok, de elvben ilyen nem volt, mert SÚt is hozzám küldték, amikor megjött és kérte a példányát. (És lehet, hogy nem volt felírva plusz név a lista végére, mert én egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy vittek olyannak, aki nem volt rajta a listán.)

Árusítástól teljesen függetlenül egyéb téma, a Lassi-osztás és TLV-feladatsor problémahalmazok metszeteként merült fel bennem, hogy
1) a tavalyi TLV-versenyzőknek (és ELTE kurzusra járóknak), akiknek jelent meg művük, szólt valaki? ők biztos vennének... (ha tudnak róla, akkor bocs, nem szóltam)
2) nem tudom, ez általában hogy van, mert nekem csak a legutóbbi szám van meg, de abban nagyon hiányoltam a képek készítőinek nevét (mármint főleg, hogy melyik rajzot ki / milyen csapat rajzolta); legalábbis én sehol nem találtam benne, de gondolom illene ott lennie, akár az adott képek alatt, akár valahol a tartalomjegyzék mellett listában (tényleg nem leszólásképp...)

Ja és szívesen jövök Lassit számolni, ha épp ráérek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374971 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Gandalf, nagy ölelés Neked :)

SÚ, én segítek neked, majd egyeztetünk egy időpontot, mikor elmegyünk a Raktárba, kérünk Lyonától kulcsot, esetleg szépen nézünk rá, hogy jöjjön ő is segíteni :)

Kincső, ezt majd más csatornán, hogy ne itt folytatódjon ;)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374969 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Orsie írta:

Kincső (Thilanna) írta: Nemtom, amit én Erytől kaptam listát h. Esgal ezt adta vissza Lassis címén, annak a végére egy név sincs írva :roll: ha meg felírtátok és senki sem vette a fáradságot, h. visszajuttassa bárkinek aki foglalkozik ezzel, az pláne kellemetlen.

Kincső, én nem tudom miről van szó, nem tudom mi az a felírtátok, de megkérlek, hogy ne hibáztass itt senkit és főleg ne kezdj el új vitát mert törölni fogom. köszönöm.


Ha elolvastad Meta hsz-ét, láthatod, h. neki írtam, de nem egyedül csinálta kömtön, ezért nem E/2 hanem T/2 a "felírtátok". ;)

*a többit töröltem mert közben ugyanazt leírta Gandalf az összevissza strigulázásról - ha vki egy cetlire le is firkált 3 nevet, de nem juttatta el senkihez, akinek volt kp-i listája, akkor mindegy... ja és csak akkor adhattak volna ki, ha nincs tagdíjhátraléka, amihez tőlem kellett volna lista, tehát ezért merem állítani h. nekem kellett volna tudnom, ha normálisan striguláznak*

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374968 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
- A köteles példány kérdése, ha jól értettem, megoldódott.
- Utána fogok járni,hogy mely konkrét számok lettek újranyomva, de ha valaki fejből tudná, az sikítson!
- Az egyes rendezvényeken mindig valaki írta, mely tag kapta meg a Lassiját és mely nem, a probléma ott van, hogy ez utólag nem rögzítettük valami nagy, mindenek felett álló összesített listában, hanem ma is valószínűleg össze-vissza kullognak ezek a különálló listák. Erre ki fogunk dolgozni majd egy módszert és egy adatbázist készíteni, mert kiderült, szükséges. Hogy visszamenőleg megoldható-e, erős kétségeim vannak.
- Nagy-nagy köszönet SÚ-nak, hogy a raktárban lévő Lassik összeszámolásának feladatát magára vállalta, arra kérnék lelkes jelentkezőket, hogy segítsenek neki ebben!
- Amíg a fenti feladatok nem lettek kipipálva,nem érdemes a régi számok osztgatásával foglalkozni még, hosszútávú stratégia csak a fentiek tükrében készíthető, de a korábban javasolt ötleteket át fogjuk gondolni szükség esetén. Póknak egyébként meggyőződése, hogy elfognak fogyni és nem érdemes ingyér osztogatni őket.
- A sok meddő vita során elfelejtődött, hogy közben a szerkesztőség szeretettel várja az új anyagokat, kedves grafomán testvéreim a Professzorban, ne e topicot gazdagítsátok karaktereitekkel, hanem a Lassi tartalmát!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374967 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Kincső (Thilanna) írta: Nemtom, amit én Erytől kaptam listát h. Esgal ezt adta vissza Lassis címén, annak a végére egy név sincs írva :roll: ha meg felírtátok és senki sem vette a fáradságot, h. visszajuttassa bárkinek aki foglalkozik ezzel, az pláne kellemetlen.

Kincső, én nem tudom miről van szó, nem tudom mi az a felírtátok, de megkérlek, hogy ne hibáztass itt senkit és főleg ne kezdj el új vitát mert törölni fogom. köszönöm.

nekem fogalmam sincs, hogy működik ez a listás dolog, LEP-en infópultban taglista alapján adogattam a Lassikat tagoknak, KÖMF-ön nem tudom hogy volt - Kincső ha Esgal csinálta akkor kérlek őt keresd meg a problémáiddal és ne ide írd be.

a Lassik kiosztása egy adminisztratív jellegű feladat, illetve probléma, és pár hsz-en kívül felesleges belemerülni abba, hogy ki és hogyan kapott vagy nem kapott a múltban. (és a múlton már felesleges rágódni ;) )
vagy van róla nyilvántartás vagy nincs, ha volt akkor SÚ meg tudja szerezni, ha nincs akkor a jövőben jobban kell csinálni annak, aki épp végzi ezt a munkát (tehát osztogat). ez pedig általában mindig más. talán ki kéne neki jelölni egy mindenkori felelőst, aki mindig osztja, vagy ha ez nem lehetséges akkor jól "betanítani" az épp aktuálisan a feladatot végző embert, hogy nyomon lehessen követni. de ez szvsz nem a szerkesztőség dolga, inkább a vezetőségé vagy titkáré szvsz ezért inkább ne itt vitassuk meg.
a lényeg, hogy a jövőben legyen jó nyilvántartás, hogy SÚ-nak vagy azoknak akik segédkezni fognak a régi Lassik "elpasszolásában", legyen erről információja, és hogy tudjuk, nem vész el egy kanyi sem a költségvetésből (ami megint nem ide tartozik.)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374965 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Kincső (Thilanna) írta: A tp-ket a nyomda küldi, egyszer volt ilyen kavar, h. párat nem küldtek és kaptunk levelet az OSZK-tól, h. pótoljuk,...

Vigyázzatok, ne keverjétek a két fogalmat! Az OSZK-nak járó példányok nem tiszteletpéldányok, hanem azt kötelező az OSZK-nak megküldeni - ezért úgy is hívják, hogy "köteles példány". Nem azért, mert kötele van, hanem azért, mert kötelező archiválni. Figyeljetek a terminológiára!

Többször volt olyan, hogy a tagoknak járó példányt valamilyen listán pipálták, és azokon a LEP-eken, amelyeken árusítottam, következetesen az volt a rendszer, hogy Lassit a tagok tőlem is csak vehettek, a saját példányukat az infópultnál vehették át. (Legfeljebb abban volt bizonyos kavar, hogy az infópult honnan kapja a Lassit, de ez a jelen kérdéskörben nem bír jelentőséggel.) Hogy aztán az infópultnál listán egyeztetve kapták-e meg, vagy sem, azt nem tudom, mert soha sem infópultoztam - már csak azért sem, mert árultam. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374964 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Nemtom, amit én Erytől kaptam listát h. Esgal ezt adta vissza Lassis címén, annak a végére egy név sincs írva :roll: ha meg felírtátok és senki sem vette a fáradságot, h. visszajuttassa bárkinek aki foglalkozik ezzel, az pláne kellemetlen.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374963 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Kincső (Thilanna) írta: Metáékhoz már nem az, hanem a kömt résztvevők névsora jutott el, pedig tudom, h. volt, aki vitt el nem jelenlévőnek, ami így persze nincs rajta

Akinek én a KÖMTön Lassit adtam, az MIND fel lett írva, akár tagként kapta, akár pénzért vette. (Akire emlékszem, hogy elvitte másét, az mind olyan volt, hogy mindketten névsorban voltak, de ha esetleg mégis lett volna más, akkor felírtam volna a lista végére - persze, ha vki nem tőlem vitt Lassit, arra ez nem vonatkozik.) Egyébként először nálam volt a tagdíjas lista is, de azt oda kellett adni Esgalnak, mert ő meg tagdíjakat szedett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374962 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Sokszor Pók osztotta vagy od'adta az adott rendezvényen vkinek h. ossza, én már egy ideje - egy-két éve, mióta a tagdíj miatt úgyis sokszor beléptetek - próbálkozom, h. csak az vehesse át, akit pipálunk, de rendszerint belerandít valaki :( Pl. kömtre nem vittem külön Lassis listát (senki nem kérte nekem meg nem jutott most eszembe), így od'adtam a tagdíjasat h. a Lassit is azon pipálják, erre persze h. Metáékhoz már nem az, hanem a kömt résztvevők névsora jutott el, pedig tudom, h. volt, aki vitt el nem jelenlévőnek, ami így persze nincs rajta :?
A 2008/1 valóban egész sokáig megvan, de a vége annak is össze van barmolva, helyesebben hiányzik, szerintem. :(

A tp-ket a nyomda küldi, egyszer volt ilyen kavar, h. párat nem küldtek és kaptunk levelet az OSZK-tól, h. pótoljuk, amit megtettünk és azóta megint küldi a nyomda. Ez biztos, már akkor is egy lakásban éltem az ex-püvezzel amikor még nem volt ex :P

SÚ: sztem a következtetéseid jórészt helytállóak, első próbálkozásnak valóban az említettek a logikusak ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374958 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Sötét Úr írta: Tud-e valaki olyanról, hogy a tagoknak járó, kiosztott Lassikból mennyi járt egy-egy számból, és mennyit vettek át ténylegesen a tagok? Innen már becsléssel megállapítható az eladott példányszám - remélhetőleg nem került túl sok példány "szocialista megőrzésbe", illetve átmenetileg ismeretlen helyen való tárolásra.


nagyon sokáig (idén január?) pofára osztották a tagoknak a lassit, nyilvántartás nélkül.
azt hiszem, az első olyan lassi, ahol ezt mérni tudtuk, a 2008/1-es (kék, az első az új szerkesztőséggel.)
már nézték, h ki veszi át és elég rég megjelent ahhoz, h a tagok többsége valószínűleg már átvette.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374923 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
A Lassi-számolást a KGY és a helyiség rendezése után szinte bármikor meg lehet ejteni, én hétköznap kora esténként ott tudok lenni, és szívesen részt veszek benne. A dolog nem annyira szörnyű, mint amilyennek hangzik, mert sok egységcsomag bontatlan, és azokkal nincs akkora gond. Ha hárman-négyen vagyunk rá, az bőven elég.

A köteles példányokat tudtommal a nyomda hivatalból küldi az OSZK-nak, legfeljebb akkor kell nekünk küldeni, ha ők valamiért elfelejtik.

Attól tartok, hogy Rózsa tudhat leginkább segíteni abban, hogy mikor mennyi lett nyomtatva, mert elvileg nála meg kell legyenek a számlák (feltéve, hogy a 2003 előtti anyag még nincs leselejtezve). Ez tehát a készült mennyiségről támpont. De még az is elég lehet, ha az éves beszámolókat elővesszük, ott valószínűleg számottevő különbség van azokban az években, amikor utánnyomás készült. Mindenesetre, a példányszámnál a nagy-LEP-es évek nem mérvadóak annyira, és nekem az a gyanúm, hogy azok voltak azok a számok, amikből után kellett nyomni. Az első számnál meg azért is volt utánnyomás, mert az első széria még fekete-fehér borítóval jelent meg, amit egy másik körrel kiszínesítettünk.
Én is úgy tudom, hogy az 500 pld/nyomás volt az általános, de ezt azért biztosabban kellene tudni. (Mindig a könyvelőn csattan ilyenkor az ostor... :( )

Tehát, javítsatok ki, ha tévedek:
  • A készült példányszámokat a számlák alapján valószínűleg Rózsa tudja legbiztonságosabban megmondani.
  • A meglévő mennyiséget mi tudjuk nagyon ügyesen megszámolni - szerintem erre kijelölhetem magamat önként jelentkezőnek :D és ha jól értem, számíthatok segítségre is.
  • Az internetes rendelésekről valószínűleg Tünde tud adatot mondani.
  • Tud-e valaki olyanról, hogy a tagoknak járó, kiosztott Lassikból mennyi járt egy-egy számból, és mennyit vettek át ténylegesen a tagok? Innen már becsléssel megállapítható az eladott példányszám - remélhetőleg nem került túl sok példány "szocialista megőrzésbe", illetve átmenetileg ismeretlen helyen való tárolásra.
Nagyjából ezekből az adatokból már számot tudunk vetni, és javaslatot tudunk tenni a vezetőség felé arról, hogy mit érdemes tenni a megmaradt példányszámmal, illetve érdemes/szükséges-e csökkenteni a példányszámot.
Nekem is onnan merült fel az egész kérdés, amit Orsie is írt: nem szerencsés, hogyha a remittenda előállítási költsége korlátozná a terjedelmet és a minőséget.

Miután az előző valamelyik hozzászólásomban negatív véleményt mondtam a Timpről, a védelmükben hozzá kell tegyem, hogy a Lassi nem egy hálás megrendelés: még elég kis példányszám, de már elég sok formakészítés, beigazítás, és még kötészeti munka is van vele. Úgyhogy igencsak elképzelhető, hogy az általam ismert olcsóbb nyomdák meg sem próbálkoznak vele, vagy továbbadják a feladatot a Timpnek, és hasonlóknak, így ők tényleg drágábban vállalják.

Mindenképpen azt szeretném elérni*, hogy egyrészt döntéshozatalhoz alkalmas anyagot tudjak végül a vezetőség elé tenni (az is döntés, ha azt mondjuk, hogy minden maradjon így, mert így a jó), és lehetőleg ki tudjunk alakítani egy rendszert a készlet és a nemkívánatos költségek kezelésére.

*Amennyiben a vezetőség, vagy egy arra jogosult tagja ténylegesen megbíz a feladattal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374897 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
A Széchenyi Könyvtárnak kell küldeni egyet mindegyik számból, és anno amikor a Lassi elindult és kapott saját ISBN-számot (még én a vezetőség közelében sem voltam), emlékszem, hogy küldtünk, de hogy hányat és melyekből, hogy akkoriban ki felelt ezért és hogyan intézte, nem tudom. Én 2006-ban lettem elnökségi tag, akkor már négy éve volt Lassi, s nagy naivan azt hittem, már az ilyesmire van már kialakult gyakorlat (logikus lett volna). Ezek szerint 2008-ban ez még mindig problémás lehet.

De tényleg Pókot és Ankalimont holnap személyesen kifaggatjuk, az lesz a legjobb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374894 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Gandalf írta: Én úgy tudom (de majd Póktól holnap személyesen is utánakérdezek), hogy eddig minden Lassit 500-as példányszámmal nyomtunk.

Hogy a tiszteletpéldányok közül melyek lettek elküldve, jó kérdés, én azt hittem, ez már automatikus, de ezek szerint nem.

ezt fejtsd ki pls, mert nem értem, kérek szépen konkrétumokat.
mi az, hogy automatikus, ezt hogy kell érteni?
és kinek jár pontosan? ki küldi el őket és hogyan? és a melyek az a bizonyos számokra vonatkozik?

holnap KGY-n majd én is megkérdezem Pókot, illetve beszéljünk ezekről együtt, jó?

köszi

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374891 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Én úgy tudom (de majd Póktól holnap személyesen is utánakérdezek), hogy eddig minden Lassit 500-as példányszámmal nyomtunk.

Hogy a tiszteletpéldányok közül melyek lettek elküldve, jó kérdés, én azt hittem, ez már automatikus, de ezek szerint nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374889 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Gandalf írta: Igen, előszr azt kéne megnézni, mely számból hány pldány van jelenleg, és mely számból nincsen egyáltalán vagy csak kevés.

Pók azt írta, hogy emlékei szerint két szám újra lett nyomva még egyszer 500 példányban, mert az első adag elfogyott! Tehát igenis van olyan lapszám, amelyből az évek során több mint 500 elfogyott. Azt is meg kéne nézni, pontosan melyik számok voltak ezek.

Pók a Lassis emialcímre írta: Amúgy a túl sok az 500 példány tekintetében csak annyit, hogy eddig 2 lassit kellett újra 500 példánnyal kinyomni, mert elfogyott és jelenleg 3 olyan szám van amiből már teljesen kifogytunk, ha jók az értesüléseim.

nekem ebből nem derül ki, hogy az első adag pontosan mennyi volt, és, hogy az 500 db utánnyomásból mennyi maradt meg, és hogy pontosan melyik évfolyam melyik számokról van szó. ezt jó lenne tudni, nem biztos, hogy Pók tudni fogja mert piszok rég volt. de mindensetre írtam Póknak és megkérdeztem tőle. csak reménykedem, hogy van valakinél nyilvántartás...

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374882 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Igen, előszr azt kéne megnézni, mely számból hány pldány van jelenleg, és mely számból nincsen egyáltalán vagy csak kevés.

Pók azt írta, hogy emlékei szerint két szám újra lett nyomva még egyszer 500 példányban, mert az első adag elfogyott! Tehát igenis van olyan lapszám, amelyből az évek során több mint 500 elfogyott. Azt is meg kéne nézni, pontosan melyik számok voltak ezek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 hónapja #374881 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Snuff, köszi :)

írtam Póknak, és már válaszolt is pár dologra:

ő pl nem emlékszik olyanra, hogy küldött volna ki az OSZK-nak köteles példányt, tehát ha volt ilyen, mint Gandalf mondja, akkor az valaki más volt^^
továbbra is javasolja az 500 db példányt, mert szerinte jól fogy a Lassi, és csak az új számokból van sok, de írtam, hogy én ezt vitatnám.
ráadásul megnéztem a fél évvel ezelőtti árajánlatot, már az is áfástul több volt, mint keretösszegünk... még nem látom, hogy mekkora lesz a mostani terjedelem, de nagyon nem szeretném, ha a minőség a terjedelem rovására menne a példányszám miatt, és 20,000 Ft különbség is sokat segíthet szvsz. jó lenne ha megint 40 oldalunk lehetne a színes borítón kívül, aminek a belsejében még lehet 4 színes oldal.
amúgy a nyomda (Timp nyomda ha ez valakinek mond valamit) éjjel-nappal is dolgozik és ez jól jön a szoros határidőknél, meg Pók 5 éve velük dolgozik és mindig több helyről kért árajánlatot és állítólag így is ők lettek a legolcsóbbak. de ettől még érdeklődni lehet máshol, ha pl SÚ-nak van erre kapacitása 8)
a Lassikat pontosan össze kell majd számolni, ezt Pók is javasolta. egyéb adattal meg nem nagyon tudott szolgálni, de kértem, majd nézzen be ide.

tehát adatok:
:arrow: jövő évi nyomdaköltséget még nem tudunk, nem is tudhatunk még egy darabig, de kértem, hogy Pók szerezzen egy mostanit, ha lehet, tájékozódásképpen. (a pénzügyi válság miatt a papír ára most akár naponta is változhat)
:arrow: megmaradt Lassikat amint tudjuk megszámoljuk - ha jól tudom, szinte mindig 500 példány volt nyomtatva kiadványonként, illetve Pók szerint volt olyan amiből után kellett nyomni de ott valószínűleg először kevesebb készült, ennél pontosabbat nem mondott
:arrow: netes rendelés, mennyi fogyott - no ez jó kérdés - Tünde van erről valami kimutatás, amíg Te csináltad? szerintem mást nemigen fogunk találni...

és jó lenne tudni, hogy ezen kívül még milyen adatra van szükség, mert akkor még zaklatom akit kompetensnek tartok az ügyben :)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.566 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére