Tolkien Tábor 2024

Lassi Laurië szerkesztőség

Több
12 éve 5 hónapja #404143 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
:!:

A Lassi lapzártája, azaz a cikkek beérkezésének határideje DECEMBER 9. (PÉNTEK) ÉJFÉL!
Az e-mail cím, ahová küldjétek:
alewyan kukac gmail pont com

:!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404099 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Figyelem!

Várjuk a cikkeiteket, képeiteket, képregényeiteket a januári LEP-re tervezett Lassiba!
A kritérium továbbra is az, hogy ez egy külsősöknek szóló kiadvány, tehát laikusok számára is érthető/fogyasztható/érdekes írásokat/képeket szeretnénk megjelentetni!

Határidő: három héten belül! (Hamarosan pontosítunk dátumot.)

Ne szerénykedjetek, írjatok bátran! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400980 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Yepp! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400975 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Sötét Úr írta: Ja. A Mikulás ;)

Érintve érzed magad, SÚ? ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400972 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Ja. A Mikulás ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400911 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Felagund írta:

_Neo írta: Üdv!
Gondoltam, hivatalosan is jelzem, hogy érdemes átnézni a Lassi fejlécében a tengwar feliratokat, mert viccesek ß)


Csak nem azok is Tengwar Ankalimonnal íródtak? :P


A betűtípus Annatar, de mint tudjuk, ezen a néven valaki átvágta már a tüncöket ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400902 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

_Neo írta: Üdv!
Gondoltam, hivatalosan is jelzem, hogy érdemes átnézni a Lassi fejlécében a tengwar feliratokat, mert viccesek ß)


Csak nem azok is Tengwar Ankalimonnal íródtak? :P

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400898 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Üdv!
Gondoltam, hivatalosan is jelzem, hogy érdemes átnézni a Lassi fejlécében a tengwar feliratokat, mert viccesek ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400838 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
El kell kezdenünk – vagy a KGY-nek mérlegelnie kell, hogy tudjuk-e vállalni a terheit. A legutóbbi Lassi még mindig nem érte el azt a szintet, hogy külsősök számára érdekes legyen, vagy egyáltalán értsék – szegény kollégáimon tesztelem éppen. :) Gyökeres változtatásra van szükség, és lehet, hogy olyan mérvűre, amit nem akarunk, és nem is célunk bevállalni. Még egyelőre tesztelgetek, és aztán beszámolok róla, hogy mi van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400766 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Rózsával alaposan átbeszéltük a Lassi terjesztési problémáit, ennek során kiderült, hogy nem az elnökség lustasága vagy emberhiány az elsődleges gond, hanem egyéb problémák.
Kezdve onnantól, hogy a postaköltség sokszor nagyobb, mint az újság ára, ezért csak nagyobb mennyiségben érné meg a postázás, de akkora kereslet meg nincsen rá, hogy megérje. Nem azért halódott el az online rendelés, mert senki se lépett volna be Tünde helyére, hanem mert egyre reménytelenebbé vált a helyzet. Olyannyira nincs kereslet a Lassi iránt, hogy még fantasy és szerepjáték-szaküzletben sem fogyott, és fél év múlva felhívtak, hogy vigyük el a Lassikat, mert senkinek sem kell. Pedig ezek a szaküzletek eléggé lefedik a célközönséget, ennél célzottabban csak a saját rendezvényeinken tudunk árusítani, azokból meg kevés külsős/nagyközönségnek szóló van.
Rózsa azzal érvelt, hogy bármennyire is nagy rajongója valaki Tolkiennek, nem biztos, hogy az MTT újságja érdekelni fogja, ő pl. nagyon szereti a Harry Pottert és a Star Warst, de nem fogja megvenni emiatt a HP Fanklub vagy a SW Fanklub egyesületi újságát.

A gondok gyökere tehát a sejtettnél jóval mélyebben van. Az az első lépés, hogy a Lassinak teljesen külsősöknek szóló kiadvánnyá kell válnia, már jó irány, de önmagában kevés. Még vonzóbb tartalom, teljesen új terjesztési stratégia, és alaposan átgondolt marketing-kampány kell neki. Ez pedig egy igen nagy munka, amelybe minél hamarabb bele kell kezdenünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #400565 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Mennyiben helyes ez a lista a Lassi Laurie kiadásaival kapcsolatban:
(Sil írta lejjebb:)
"I. évfolyam 1. szám, 2002. október
II. évfolyam 1. szám, 2003. január
II. évfolyam 2. szám, 2003. április
II. évfolyam 3. szám, 2003. október
III. évfolyam 1. szám, 2004. január
IV. évfolyam 1. szám, 2005. május
IV. évfolyam 2. szám, 2005. november
V. évfolyam 1. szám, 2006. október
VI. évfolyam 1. szám, 2007. október
VII. évfolyam 1. szám, 2008. január
VII. évfolyam 2. szám, 2008. május
VIII. évfolyam 1. szám, 2009. március
VIII. évfolyam 2. szám, 2009. november"
Ez már saját betoldás:
IX. évfolyam 1. szám, 2010. (vége)

Épp tegnap találtam meg a Lassijaimat, és van 3 kiadás, amiből dupláztam, ezeket elcserélném :)
Köszönöm!

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398709 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Meta: Még csak most állt fel az új elnökség, türelem! ;) Pénteken este lesz elnökségi ülés, ott eldől, kihez fog ez tartozni. A felajánlást pedig nagyon szépen köszönjük, szerintem élni fogunk vele! :lájk:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398707 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
(Kincső: milyen rendelésről szóló cikk? csak nem arra a két sorra gondolsz, amelynek egyetlen informatív pontja egy link lenne, de az se működik?)
Nem királydráma, sőt még csak nem is szemrehányás, csak az az érzésem (és a szomszédban úgy tűnik, nem csak nekem), hogy a Lassi terjesztésével lehetne kicsit jobban foglalkozni, és ebben szívesen segítenénk. Szóval ilyen ügyekben konkrétan kit kéne megkeresni vagy milyen címre írni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 napja #396570 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Anno ezt én intéztem, akkor még egész jól működött. Nem tudom azóta mi történt, de én elég sokat kipostáztam.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 napja #396569 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Abban viszont igaza van Metának, hogy ezeket a mailcímeket beleszerkeszthetnénk a rendelésről szóló cikkbe, hamár... (magamnak is emlékeztetőül, ha egyszer sok időm lesz :P )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 napja #396568 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
A múltkor egy fickó írt, rendelt, megkapta postán Rózsától. Nem kell királydrámát csinálni ebből. A baj inkább az, hogy a honlap eleve olyan rendszerű, amihez csak a Fejlesztők Titkos Rendjének felkent belső lovagjai férnek hozzá, akik ismerik a titkos jelszót. Ők meg konkrétan leszarják.

Bármelyik elnökségi, infocsoportos vagy személyes e-mail címen lehet Lassit rendelni.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja #396545 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
A _lehetőség_ adott így is, pl. bárki írna az infokukacra, azt olvassuk, és elintéznénk az illetőnek. :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja #396544 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Gandalf írta: A rejtély megoldása: anno működött, csak a honlap azóta nem lett frissítve! ;) Lévén még mindig gazdátlan a feladat.

Ez nem volt rejtély, az egész oldal tele van működésképtelen linkekkel. Szóval nem azt nem értettem, hogy miért nem elérhető a rendeléshez szükséges információ, hanem azt, hogy miért beszélsz úgy a rendelésről, mint létező lehetőségről, ha nem az :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja #396542 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
A rejtély megoldása: anno működött, csak a honlap azóta nem lett frissítve! ;) Lévén még mindig gazdátlan a feladat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja #396541 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Hogyan rendelhetne bárki is, ha sehonnan nem derül ki, hogy lehet rendelni? A Lassi menüpontban a "rendelésről bővebben itt" link nem működik (és gyanús, hogy mikor működött, akkor is olyan e-mail cím volt megadva, amit nem nézett senki, mert vki panaszkodott itt a fórumban, hogy hónapokkal korábban írt rá és semmi válasz). Ha meg úgyse igyekszünk adni belőle külsősöknek, miért nekik szól?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja #396540 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Lehet rendelni, de már évek óta nincsen állandó ember, aki a postán feladná (vagy elvinné a címzetthez). Ezért ha valaki rendelne, valószínűleg keresnénk egy önkéntest erre.

Van egyébként 10 tiszteletpéldány minden számból, amelyet a cikkek szerzői között oszthat szét belátása szerint a szerkesztőség. Értelemszerűen első körben olyanoknak adunk, akik nem MTT-tagok, és egyébként fizetniük kellene érte. De ezeknek a kipostázása sem megoldott, ezért max. értesítjük őket, hogy ez nekik amúgy járna, vegyék át a köv. rendezvények valamelyikén.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja #396539 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Eleve nem nyomtatunk sokat, tehát nagyon reklámozni nem éri meg, de rendelhető, az info@-on, asszem.
Valahol volt erről szó, de nem vagyok képben.
Persze egy kiírás az jó volna :)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja #396538 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
(Oké, én nyilván megoldom, meg amúgy is láttam, már icke példányát, de azért ->) Mármint az a hivatalos helyzet, hogy a Lassi csak rendezvényeken vásárolható? Semmi rendelhetőség vagy ilyesmi? (A Lassi menüpontban mintha lett volna ilyesmi régen, de az most nem nagyon működik). Ha ennyire nehezen hozzáférhető, mi értelme van külsősök számára optimalizálni? (Nem mintha látnám a különbséget.) Mármint annyira sok nyilvános rendezvény nincs... én még csak elmegyek TLV döntőre esetleg besegíteni, ha épp úgy alakul, de ott a versenyzőkön és szervezőkön kívül más nincs, aztán a tábor se egy olyan jellegű... Szóval LEPen lehet megvenni csak úgy besétálós módon, már amikor van egyáltalán? Így nehezen fogy el. Pedig ha hozzá lehetne jutni vmi normális módon, akkor mondjuk érdemes lenne szólni mindenkinek, akinek az egyszer valahogy "jogunk van bármikor felhasználni" megjegyzéssel beszerezett műve (szemináriumi dolgozat, TLV-feladat, művészeti pályázat) bekerült most, hogy "hahó, megjelentél, örüljél neki, és vedd meg az új Lassit".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja #396523 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Szerintem mindjárt TLV, és ott lesz beszerezhető/megvehető, kinek mire van jogosultsága :)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja #396470 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Metaflora írta: Azt láttam a tavaszi talis képeken, hogy mintha lenne új Lassi. Honnan-kitől lehet beszerezni?

Gondolom, ez a decemberi szám lehet, ami még tavaly elkészült, de csak most jutott el nyomdáig. Ennek megfelelően a cikkei nem mind naprakészek. :lol:

Nyilván minden hivatalos MTT-s rendezvényen hozzá lehet majd jutni, ahogy az eddigi számok esetében is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396445 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Azt láttam a tavaszi talis képeken, hogy mintha lenne új Lassi. Honnan-kitől lehet beszerezni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392473 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Szeretnénk LEP-re új Lassit összeállítani, már most elkezdhettek rajta ötletelni, mi mindent lenne érdemes belerakni!

Ez egy külsősöknek szóló kiadvány, tehát elsősorban nem bennfentes élménybeszámolókat várunk, hanem kedvcsinálókat, ismertetőket, ismeretterjesztést, propagandát, ízelítőt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #386956 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség
Szerk. rájöttem h. itt OFFok vagyunk, áttettem a kérdésem az Egyesület topicba, Finwe nézd meg pls!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386954 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

Finwe írta:

A művészeti pályázatos cuccokból is lehet majd válogatni.
Remélem lesz sok.

Azt ugye nagyon sok helyen hirdetitek? Csináltam már én is, és az volt a tapasztalat, hogy csak akkor érkezett be sok ha rengeteg helyre elküldtük, még ha jól emlékszem sulik e-mail címére is mentek a pályázati szövegek. A képregény pályázattal szívtuk meg a legjobban, csak 2 mű érkezett be, a képzős még jobb lett. És mindez akkortájt amikor még jóval nagyobb volt a Tolkien láz. Szal hajrá:)


Köszi, igyekszünk, remélem azért sikerül pár jó anyagot összeszedni.

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386953 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Lassi Laurië szerkesztőség

A művészeti pályázatos cuccokból is lehet majd válogatni.
Remélem lesz sok.

Azt ugye nagyon sok helyen hirdetitek? Csináltam már én is, és az volt a tapasztalat, hogy csak akkor érkezett be sok ha rengeteg helyre elküldtük, még ha jól emlékszem sulik e-mail címére is mentek a pályázati szövegek. A képregény pályázattal szívtuk meg a legjobban, csak 2 mű érkezett be, a képzős még jobb lett. És mindez akkortájt amikor még jóval nagyobb volt a Tolkien láz. Szal hajrá:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.581 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére