Mordor - Orkok

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34029 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Szerintem a bot földhöz csapása, és a beomlás között eltelt egy kis idő, szerintem túl sok is, de ez nem képezze már vita tárgyát, lehet, hogy ezt se láttam jól.Vagy nagyon elmerültem valamiben.. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34028 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Beomlasztásnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34027 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ja, egy hosszúíj nem feltétlenül ilyen helyzetekben alkalmazható leginkább, szerintem.De amit az a troll a kalapáccsal véghezvitt, az már pusztítás.Ja, és egy ekkor dög -mert hogy ehhez egy kicsit nagy volt- nekifeszül Frodónak, akkor felkenődik a falra, mint egy palacsinta.És akkor már mindegy, hogy van-e rajta mithrill-vért, avagy nincs.Ekkor tényleg üllő és kalapács közé kellett volna kerülnie, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34026 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nos, nem tudom-- szerintem teljesen egyértelmű volt. Ki mit szól? A balrog kardját Gandalf szétspricceli a levegőbe. Erre a balrog fellép a hídra; erre Gandalf még egyszer elmondja, hogy 'You cannot pass!', és lesújt a bottal, mire beomlik a híd. Minek látszik ez?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34025 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Istennek nem Isten.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34024 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Háát, az a beomlasztás nekem nem volt túl egyértelmű, de lehet, hogy már megint csak kötözködni akarok.. De ez is lehetett volna egyértelműbb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34022 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Az, hogy 'varázshatalom', egy nagyon problematikus fogalom Tolkiennél, és már többször kifejtettem, hogy szerintem Tolkienben akár antropológiailag, akár szerepjátékos alapon (tul.képp a kettő majdnem ugyanaz az elv) értelmezett mágia nincsen. Csakis teológiai hiererchia van, amelynek a kivetülése tűnik 'varázslatnak'. Varázslatnak hívnád, amiket Zeus csinál az Iliásban? Vagy Jézus csodáit? Szerintem ugyanaz az eset van itt is.<br> A balrog meg azért esett le (a filmben is, akárcsak a könyvben), mert Gandalf beomlasztotta a hidat a lába alatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34023 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Jó, rendben, igazatok van, ezt amugy is csak a Film után vettem észre, addig fel sem tűnt, s ezt én is megbocsátom.Hatásos volt, az már eccer igaz.És szép is.Ahogy elismerte Aragornt királynak, nos ott majdnem sírvafakadtam.Nagyon megható volt.És Aragorn ,mint egy tornádó, egy tájfun.Ő volt a szememben a megtestesült gyilkológép, mégis eszméletlen emberszerű, és érzelemgazdag.A Film legkomplexebb és legmélyebb karaktere szerintem.Nagyon illett a Műhöz.Őt nagyon eltalálták.Félelmetesen nagy átéléssel játszott, és visszaadta mindazt, amit reméltem tőle e Film kapcsán.Isten.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34021 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ahogy viszont Legolas csárdást járt a fején és úgy lődözött szerintem kicsit nevetséges volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34018 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Azonkívül: olvastál középkori szövegeket, ahol a lovagok napokig küzdenek, és végül térdig gázolnak a vérben (ennek a paródiája a Fekete Lovag a Gyaloggaloppban)? Nos, a 'műfaji kontextus' kb. ugyanaz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34019 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A hídas jelenetet, mikor Gandalf a bal-roggal küzd is lehetett volna szerintem egy kicsit fokozni.NEm tom, hogy egy bal-rogna van-e varázshatalma, ahol járok, ott még nem igazán derül ki, d ha 9igen, akkor be lehetett volna vetni, nem? Meg aztán nekem úgy tűnt, hogy az a behemót azért esik le a hídról, mert túl nagy darab volt, s nem Gandalf miatt.De a Troll az felejthetetlen volt,Amit azzal összehoztak, az nagyon ott van a toppon.Azt a jelenetet nem fogom egyhamar elfelejteni.Ahogy szórta őket szana széjjel, amekkorát a csapat fegyverei sebezetk egy ekkor szörnyön, az mind mind példaértékű.NEm gyakták le rögtön az első 10 másodpercben. Korrekt volt.Ez is... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34020 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Talán még egy-két nyílvessző elkellett volna.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34016 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Mi az, hogy valószerűtlen? Mihez képest? Az a puszta tény, hogy vannak hobbitnak nevezett lények, nem 'valószerűtlen' ezen az alapon?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34017 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Fari: A túlzás is egy művészi eszköz. Boromir hősiességét és méltó halálát jobban meg sem lehetett volna csinálni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34015 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A film elvileg műalkotás. Ha valaki csak másolna egy könyvet, akkor az nem művész, hanem kódexmásoló lenne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34014 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Sorry, srácok.Én csak az első fejezetet olvastam el, lehet, hogy egy kicsit elhamarkodottan mondtam véleményt..Amugy nem tom, de nekem már a második nyíl is tökéletesen elég lett volna, max felállok, aztán semmi, a fának vetem a hátam.De ez a 3 nyílvessző? ez egy kicsit sok volt.Hősies, de túl valószerűtlen, de aztán mit vár el az ember egy fantasytól, ahol minden megtörténhet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34013 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A híd nagyon tetszett

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34012 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Semmi gond, nem is azért mondtam, csak kifejtettem. A legjobb rész egyébként, és pontosan ugyanilyen hitelességi-adaptációs okokból, Moria hídja és az utána jövő rész, ahol megdöbbent csendben mennek ki Aragornék Moriából. Azt hiszem, erre mondanám azt, hogy a 'hitelesség paradigmája'-- én nagyjából ezt értem a 'szövegszerűen hiteles' alatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34011 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Azt a részt én is kedvelem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34010 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Eia: Az adrenalin csodákra képes. Én is bunyóztam már szétrúgott bordákkal és a csákó megkapta a csomagot rendesen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34009 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Még valami: Én nem kötekedni akartam veled, hanem 1etértettem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34007 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Lamorak: Jó, hogy szóba került ez a rész, mert talán ez fogott meg legjobban a filmben. Viszont azt sérelmeztem, hogy Boromir temetését ilyen hamar elintézték. A könyvben a kedvenc részem volt. Aragornék olyan szépen búcsúztatták, hogy majdnem elkezdtem sírni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34008 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Igen. De amikor tovább küzd túl élénk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34006 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
És mi következik ebből, meg abból az elbeszélésből, amit a hobbitok mondanak (hogy állandóan tovább küzdött, noha újabb és újabb nyilakat lőttek belé)? Az, hogy az egész jelenetet az strukturálja, hogy Boromirt találatok érik, és ő mindig tovább küzd. És éppen ez van benne hihetetlen dramatikus erővel a film megfelelő helyén.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34005 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Lurtz nagyon hasonlít az egyik osztálytársamra... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34004 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Lamorak: Javíts ki, ha rosszul emlékszem, de Boromir halálát úgy írják le, hogy egy fának veti a fátát és testéből egy csomó nyil áll ki. Fari nem tudom, hogy mit van annyira oda. Szerinte ezt hogy lehetett volna megoldani másként? Olyan ez, mint a Gandalf vs. Saruman meccs. A könyvben csak később derül ki, hogy mi volt köztük, de ezt filmes eszközökkel nem lehet kivitelezni, és nem is ez a film célja szerintem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34003 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Aha-- és mit mondasz az orkokról?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34002 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Eggyütt vagyunk itt, mint múltkor Morganaval meg Viccel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34001 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Eia-- mármint hogy?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34000 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Az Uruk-Hai orkok egyszerűen tökéletesek lettek. Ilyen egy igazi harcos!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.622 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére