Tolkien Tábor 2024

A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 11 hónapja #122022 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hali!
Épp csak belepillantottam a topicba... majd egyszer végre ha lesz időm, akkor lelkiismeretesen végigolvasom... de nekem hiányozna a Megye megtisztítása... ha kihagyná, ami még nem biztos (vagy már igen?). Szvsz ez egyike azoknak az epizódoknak, amik különlegessé teszik számomra a könyvet. Gondoljátok csak el, hogy mivel "szokott" vége lenni egy könyvnek, pl. fantasynek. Happy end, mindenki boldog. De Tolkien gondolt egy fantasztikusat, és keretbe foglalta a történetet... visszavitt a kiindulóponthoz, és nem csak a "hősök" kalandjait mutatta meg, hanem a hátrahagyottakat is. Mert az oké, hogy páran megmentik a világot, aztán hazatérnek a kis tökéletes világukba és élik tovább az életük, mintha el sem mentek volna, pedig ez nem így van... az csak álom...
ennyi........

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121939 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az Aragorn VS Szauron dologról már felröppent olyan hír is, hogy nem Szauonnal küzd meg Aragorn, hanem Szauron szájával, Mordor kapitányával. De az biztos, hogy benne lesz Szauron is a filmben, mégpedig valamilyen alakot öltve. Azt hiszem, hogy tán Moranonnál kap majd szerepet... de majd meglátjuk...

Ja és nagyon kíváncsi vagyok Morgul halálára is... Trufa levágja a fejét, miután megölte Theodent és leütötte Eowynt... remélem nem lesz túl hollywoodi jellege Morgul és Eowyn harcának...

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121931 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta: Nem tudom... én személyszerint nem csípem annyira a Megye megtisztítását. A könyvben még jól fekszik és aranyos epizód, de a filmben valóban elég furcsán nézne ki... legalábbis a mozi verzióban (lehet, hogy majd lesz valami a bővítettben róla).
Ami igazán nem tetszik benne, hogy a könyv többi részével ellentétben ez a fejezet - szerintem - túl sok aktuál-politikai tartalommal bírt (Tolkien idejéből persze). Nekem minden olvasáskor úgy tűnt, hogy A Megye megtisztítása külön (kicsit Orwell-i mintára szabva) a szocializmus/kommunizmus kifigurázásra írott karikatúra-epizód. Úgy érzem, hogy egyedül ez az a pont a műben, ahol a szerző politikai véleménye (az adott kérdésben) kidomborodik. Nekem mindig kicsit ünneprontó volt valahogy a hangulata... amúgy - mondom - egy jópofa epizódja a műnek (legalábbis történeti szempontból). Ha nem lenne politikai tartalmú érzete, akkor semmi bajom nem lenne vele, de így valahogy úgy érzem, hogy nem illik bele a műbe - kihangsúlyozom - ebben a formában.

Szarumán halálát nyilván minél látványosabban akarták megcsinálni, hogy - egyrészt - ezzel is fokozzák a halálának súlyát (mivel nagy erejű ellenség volt), és azt, hogy a gonosz, az áruló és hatalomra vágyó ember milyen csúfos véget ér. "Az árulókat hamar utoléri végzetük." Ami még fokozza a dolgot az az, hogy Gríma vet véget az életének: tehát az árulót egy másik áruló árulja el. Ezzel ad neki PJ egy kis Groteszk hangulatot. Szinte megcsúfolja Szarumánt. Ugyanakkor Grímát van lehetőségünk egy másik oldalról is megismerni. Ez egy egyszerű filmes megoldás: egyszerre ad valamiféle morális tartalmat a dolognak, látványosabb, és jobban kihangsúlyozza a helyzet súlyát. Szerintem nem lenne rossz megoldás, ha nem láttam volna már hasonlót 4 másik filmben. Na mindegy majd meglátjuk.

Szerintem a végén ne is morfondírozzunk. Ahogy PJ-t ismerem nem lesz nyálas, hanem inkább szívszorongató. Én bízom benne, hogy jól sikerül. Biztos lesz valamiféle "outro", ami lezárja Gyűrű szövetségének sorsát.

Aragorn VS Szauron... hát ez az ami már nekem is kezd soknak tűnni, habár én inkább megvárom a filmet, aztán mondok véleményt...
Inkább az érdekel, hogy milyen lesz maga Szauron. PJ: "Se nem akarok egy személytelen szemet, sem egy magas közhely szerű, fekete páncélba öltözött félistent a közönség elé állítani."


Hát lehet hogy igazad van bár nekem nem tünt fel (a Megye megtisztitásánál a politika megjelenése)

Szarumánt lehet hogy azért ölték meg hogy ez is egy ok legyen a Megye megtisztitásának kihagyására :) Ezt persze nem komolyan mondtam,szerintem van abban valami amit mondasz....

Aragorn VS Szauron :hein: :hein: Na azt már ne :rmad2: !!!

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121925 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nem tudom... én személyszerint nem csípem annyira a Megye megtisztítását. A könyvben még jól fekszik és aranyos epizód, de a filmben valóban elég furcsán nézne ki... legalábbis a mozi verzióban (lehet, hogy majd lesz valami a bővítettben róla).
Ami igazán nem tetszik benne, hogy a könyv többi részével ellentétben ez a fejezet - szerintem - túl sok aktuál-politikai tartalommal bírt (Tolkien idejéből persze). Nekem minden olvasáskor úgy tűnt, hogy A Megye megtisztítása külön (kicsit Orwell-i mintára szabva) a szocializmus/kommunizmus kifigurázásra írott karikatúra-epizód. Úgy érzem, hogy egyedül ez az a pont a műben, ahol a szerző politikai véleménye (az adott kérdésben) kidomborodik. Nekem mindig kicsit ünneprontó volt valahogy a hangulata... amúgy - mondom - egy jópofa epizódja a műnek (legalábbis történeti szempontból). Ha nem lenne politikai tartalmú érzete, akkor semmi bajom nem lenne vele, de így valahogy úgy érzem, hogy nem illik bele a műbe - kihangsúlyozom - ebben a formában.

Szarumán halálát nyilván minél látványosabban akarták megcsinálni, hogy - egyrészt - ezzel is fokozzák a halálának súlyát (mivel nagy erejű ellenség volt), és azt, hogy a gonosz, az áruló és hatalomra vágyó ember milyen csúfos véget ér. "Az árulókat hamar utoléri végzetük." Ami még fokozza a dolgot az az, hogy Gríma vet véget az életének: tehát az árulót egy másik áruló árulja el. Ezzel ad neki PJ egy kis Groteszk hangulatot. Szinte megcsúfolja Szarumánt. Ugyanakkor Grímát van lehetőségünk egy másik oldalról is megismerni. Ez egy egyszerű filmes megoldás: egyszerre ad valamiféle morális tartalmat a dolognak, látványosabb, és jobban kihangsúlyozza a helyzet súlyát. Szerintem nem lenne rossz megoldás, ha nem láttam volna már hasonlót 4 másik filmben. Na mindegy majd meglátjuk.

Szerintem a végén ne is morfondírozzunk. Ahogy PJ-t ismerem nem lesz nyálas, hanem inkább szívszorongató. Én bízom benne, hogy jól sikerül. Biztos lesz valamiféle "outro", ami lezárja Gyűrű szövetségének sorsát.

Aragorn VS Szauron... hát ez az ami már nekem is kezd soknak tűnni, habár én inkább megvárom a filmet, aztán mondok véleményt...
Inkább az érdekel, hogy milyen lesz maga Szauron. PJ: "Se nem akarok egy személytelen szemet, sem egy magas közhely szerű, fekete páncélba öltözött félistent a közönség elé állítani."

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121923 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Tökéletesen egyetértek abban hogy vétek kihagyni egy részt a filmből "még egy csúcspont " vagy nem tetszett a könyvben" indokkal. De az én véleményem szerint tegyük túl magunkat rajta mert túl messze van még a film hogy ilyenen próblémázzunk.
A hepiend dologot viszont másképp gondolom. Szvsz ha happy is lesz a vége PJ akkor sem úgy fogja befejezni hogy mindenki megkönnyebülten boldogan fog kijönni a moziból. Amitől a Rotk-ban a legkevésbé félek az a befejzeés. Tuti hogy kegyetlen jó lesz.

Nilraen:

Talán ebben a fórumban olvastam hogy Legolas fogja megölni valahogy Grímát. De nem akarok hülyeséget mondani

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121918 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!!

Szméagol írta: Még egy csúcspont, he??? Na, persze. :rmad2: Annyiról van szó, hogy PJ sem bírná ki a jó öreg happyend nélkül. A tiszta happyend nélkül. Ez a "csúcspont" dolog csak egy kis takaró. Szegény amcsik nagyon szomorúak lennének, ha még a Megyét is meg kell tisztítaniuk a picuri hobbitoknak és méghozzá Frodó már élni sem tud itt. Szegéééény, szegééény amcsik...
Bőőő. Nagggyon mérges vagyok.


én teljesen egyetértek veled,nem tudok megbékélni ezzel a "megoldással"
hogy azért mer neki nem teccik kihagyja.... :rmad2: :evil:
nekem is lenne egy kérdésem:ha nem lesz Megye megtisztitása,Gríma hogy hal meg ,vagy mikor? :eek4:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121914 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Még egy csúcspont, he??? Na, persze. :rmad2: Annyiról van szó, hogy PJ sem bírná ki a jó öreg happyend nélkül. A tiszta happyend nélkül. Ez a "csúcspont" dolog csak egy kis takaró. Szegény amcsik nagyon szomorúak lennének, ha még a Megyét is meg kell tisztítaniuk a picuri hobbitoknak és méghozzá Frodó már élni sem tud itt. Szegéééény, szegééény amcsik...
Bőőő. Nagggyon mérges vagyok.

Rabyn: :itscool:

Szerintem azért egy hatalmas vaskereket még a Vas-folyó vágtató vize sem mos sa el. :roll: :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121826 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Amúgy egy kérdés: hogyan eshet rá Szarumán saját "pokolgépére", mikor a Vas folyó már rég elmosott mindent?![/quote]


ez jó kérdés!! Tetszik!! :up:

Szerintem valami tárnába fog belepottyani azt ott fennakad valami maradványon

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121817 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szméagolnak tök igaza van!
Ami a Tükörben volt, az a filmben csak MEgTöRTÉNHET, de Frodóék ugyebár meg fogják menteni Középföldét!
PJ már nagyon régen is mondta, hogy a nagy csúcspont után neki nagyon nem tetszett a Megye megtisztítása. Ami azt illeti, tényleg nem lenne szerencsés egy ilyen hosszú film végére még ez is... amolyan extra változat után kívánkozó rész ez! Sztem biztos nem lesz a moziban!
Viszont Samu további életéből valószínűleg lesznek "szemelvények", hiszen láthattunk már egy képet, amint lányát ELanort tartja! Én úgy gondolom, hogy a befejezés szépen le lesz zárva, nem hirtelen fog a film befejeződni.
Amúgy egy kérdés: hogyan eshet rá Szarumán saját "pokolgépére", mikor a Vas folyó már rég elmosott mindent?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121729 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Szeretném, ha végre lezárnánk a Megye megtisztításával kapcsolatos találgatásokat.
Nem tudom, hány embernek van meg az első rész bővített változata, és ezek közül hányan hallgatták meg a filmet PJ és társai kommentárjával.

Meghallgattam volna, ha lenne DVD-lejátszóm... :roll: De ezt szinte a kezdetektől lehet tudni, hogy nem lesz... (És az igazat megvallva, az Öregerdő mellett ez a másik rész, amit nem sajnálok túlságosan...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121727 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szeretném, ha végre lezárnánk a Megye megtisztításával kapcsolatos találgatásokat.
Nem tudom, hány embernek van meg az első rész bővített változata, és ezek közül hányan hallgatták meg a filmet PJ és társai kommentárjával. A "Galadriel Tükre" jelenetben, mikor Frodó a Megyét látja a Tükörben, PJ elmondja: "the Scouring of the Shire is NOT in our movie" - vagyis "a Megye megtisztítása NEM szerepel a filmünkben."
Én is sajnálom, hogy kimarad, de PJ később azzal indokolta, hogy nem szerencsés még egy csúcspontot tenni a harmadik filmbe.
Téma zárolva.
Több
Több
20 éve 11 hónapja #121718 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
De ez olyan szemét dolog. Neki nem tetszett a könyvben akkor már nem is filmesiti meg?? :rmad2:
Komolyan mondom ez nagyon nagyon csúnya dolog.. (sőt ha jól tom Tolkiennek ez volt az egyik legfontosabb rész... :roll: tehát igazán benne lehetne legalább 5 percre a filmben)
Én Denethortól félek, hogy elrontják meg hát ugye a nazgul dolog.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121713 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Lehet, hogy ezért sokan megköveznének, de én nem örülnék ha Theoden meghalna...... tudom, Éomernek királynak kell lennie, és a könyvben meghal, de én nehezen viselem, ha egy kedvenc szereplőmet elveszítem. Így is a fél könyvet végígbőgtem........ :cry: :cry: :cry:

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121701 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
SZIASZTOK!

leguanember írta: A Megye megtisztítása, úgy látom, még mindig nem tisztázódott :) :
PJ már tavaly elmondta, szerintem, ahol a főbb változtatásokat összegyűjtötték a könyvhöz képest, ott is szerepel, hogy Ő soha nem szerette azt a részt, meg amúgy is, hogy férne bele bármilyen mozis változatba, s emiatt a kérdéses jelenet annyi lesz, amennyit Galadriel tükrében láthatunk. Nem az fog megtörténni a film végén, hanem az a fél perc volt, amit ott láttunk.
A dolog nem tudom hol tart azóta, nekem az utsó infóm ez.


Nem értem miért nem szerette azt a részt :hein: ???De mindegy,ha nem hát nem :( .
Annak viszont nem örülök ,hogy a Megye megtisztitása ilyen rövid lesz,mert igy kevés lesz bandita(kiváncsi lettem volna a banditákra)annyira ,hogy valószínű nem is lesz... :(

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121691 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A Megye megtisztítása, úgy látom, még mindig nem tisztázódott :) :
PJ már tavaly elmondta, szerintem, ahol a főbb változtatásokat összegyűjtötték a könyvhöz képest, ott is szerepel, hogy Ő soha nem szerette azt a részt, meg amúgy is, hogy férne bele bármilyen mozis változatba, s emiatt a kérdéses jelenet annyi lesz, amennyit Galadriel tükrében láthatunk. Nem az fog megtörténni a film végén, hanem az a fél perc volt, amit ott láttunk.
A dolog nem tudom hol tart azóta, nekem az utsó infóm ez.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121680 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Szméagol írta: Sziasztok!

Csak azt ne! Valinorban ne találkozzanak... Az szörnyű lenne.
1. Nem akarom öregen látni Lij-t.
2. Legalább ezt hagyják meg mindenkinek a saját elképzelésének. Ez nem "szájbarágó show".
Ez valahogy jobb lenne, ha megmaradna a titokzatos ködben (mint sok egyéb), nem?


Jó, persze.
Csak egy oan megoldás, hogy egymás után két hajózás, háááát, nem tudom, de az már túlságosan vontatott...

Persze lehet, hogy tényleg a bővítetten lesz rajta, mint a rajongóknak szánt plussz, akár az ajándékozás volt.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121655 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem nyugodtan meghagyhatják Theodfen halált olyannak, amilyennek meg volt írva. "Csak" leesik a lováról?! Egy lóról is lehet szerencsétlenól esni! Meg a könyvben írta Tolkien, hogy a lova rá is feküdt! 8O

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121648 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hali!

Engem az érdekel, hogy vajon Theoden hogy fog meghalni. Mer hogy nem úgy ahogy a könyvbe van, arra a fejemet teszem. Már hallom is a "plázalátogatók" fanyalgását: Ja, csak ennyi, leesett a lováról? Persze szerintem jól nézhetne ki filmen is az erdeti elképzelés, csak sokan lehet nem értenék.
És hogy benne lesz e az utolsó mondata. Szerintem igen
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121645 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Csak azt ne! Valinorban ne találkozzanak... Az szörnyű lenne.
1. Nem akarom öregen látni Lij-t.
2. Legalább ezt hagyják meg mindenkinek a saját elképzelésének. Ez nem "szájbarágó show".
Ez valahogy jobb lenne, ha megmaradna a titokzatos ködben (mint sok egyéb), nem?

Rabyn: :itscool: :wink:
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121598 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Rabyn írta: Roheryn:Azért én a másodk részben beértem volna az eredeti Faramiros történettel és egy Aragorn halálall kevesebbel! jah és nuku Arwennel..


Teljesen egyetértek.
Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de ha Szarumán meghal, akkor ki teszi tönkre a Megyét? Nem lehet hogy ez a rész is kimarad, és akkor már megtisztítani sem kell.. :? :?:
És sztem nem lesz benne mind amit Galadriel tükrében láthattunk.
(off: végre ROTK topic! :) bár kicsit késön vettem észre.. :oops: )

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121582 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Roheryn:Azért én a másodk részben beértem volna az eredeti Faramiros történettel és egy Aragon halálall kevesebbel! jah és nuku Arwennel..

Mik az uj infok a tlairel megjelenésről?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121564 Írta: Roheryn
Roheryn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nekem fogalmam sincs hogy lesz vége,de egy biztos!!!Nem fog P.J. csalódást okozni. Ez biztos. Csodálatos rendező és mindent megtesz annak érdekében, hogy ne okozzon csalódást! :)
Igaz változtatott meg dolgokat, de nem tette rosszul sőt!!
Képzeljétek el, ha Steven Spielberg kapta volna meg a rendezés jogát. Nem ismertünk volna rá a már jól ismert karakterekre. Annak talán tetszett volna, aki még nem olvasta.
És hogy miért fikázom S. Spielberget? Gondoljatok arra mit tett az A.I.-jal. Tönkretette a sztorit, az egész elfolyott a rengeteg csöpögés forgatagában :evil:
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121548 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Gyanítom hogy a filmben nem lesz benne Samu elhajózása csak annyi amit a könyv ír a függelék nélkül. Azt hiszem a Rotk bővítetjében számunkra sokkal lényegesebb jelentek lesznek benne mint a Fotr-ban vagy a TTT-ben. Talán Samu útja a bővítettbe kerül bele. De azt hiszem ez tényleg olyan amiről nem érdemes találgatni hiszen egyetlen információnk van a Rotk utolsó részéröl az pedig az a bizonyos Samus a megyében

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121543 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nekünk úgy lenne teljes...de akinek még a 3. filmnél se lecc fogalma se az Könyv tartalmáról,az megelégszik azzal,hogy Samu hazatér családjához,és ott éli le hátralévő boldog és tartalmas életét,miért is menne ell...
PJ mayd elldönti...eldöntötte,mimegmayd mekkláttyukk... :heu:
Tartok tőle,-jó esetben... :? -Frodó elhajózásával végződik az film majdan...

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121474 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szméagol: persze, ha benne lenne Samu elhajózása, úgy lenne teljes. Csak nem tudom, hogy lehetne azt jól megoldalni...
Mondjuk egy szép megoldás: mutatják, hogy Frodó elhajózik, Samu hazamegy, és mondja, hogy "Hát, hazaértem", aztán elsötétül a képernyő egy kisideig... Utána pedig mutatnák ahogy az öreg Samu leszáll a hajóról és találkozik az öreg Frodóval...
Persze nem így lesz, de álmodozni jó...

Nem tudom, miért kéne fizikailag érteni Galadriel jóslatát :roll: Sztem nyílvánvaló, hogy hogy érti: Frodónak a küldetés teljesítése után már nem élet az élet, így tényleg az életébe kerül ez a küldetés.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121427 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Miért gondolja mindenki, hogy, ami a tükörben volt annak meg kell történnie??? :x A Könyvben sem azt írja, hogy a jövőt látják benne csak azt, ami megtörténhet.
Miért gondoljátok, hogy ha Galadriel azt mondta, hogy Frodó rádöbben, hogy a küldetés az életébe kerülhet meg is fog halni??? :evil: Ez filmileg (és mellesleg a könyvben is) bevett szokás, mármint ezek beválatlan jóslatok... :roll:
:arrow: Szilszakáll: "...a vesztünkbe menetelünk."

Na, kifúújtam magam... :D 8)
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121409 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egyszer még régebben beraktam egy cikket a ROTK-ról,amiben ez is olvasható volt:
"

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121399 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Gandalf írta: Szauron Szája elég "érdekesen" néz ki... 8O


Esetleg van képed róla?? :roll:

Lenne egy kérdésem,itt mindenki azt mondja ,hogy amit Frodó a tükörben látott az lesz a Megye megtisztitása.Namármost,az nem volt valami hosszú
UGYE NEM CSAK ANNYI LESZ????

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 11 hónapja #121388 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Rabyn írta: Szauron szája?????
Ammegmi?


Az a Kapitány aki Morannonnál fogadja őket, és átadja Szauron üzenetét.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.059 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére