Állatbarátok

Több
19 éve 7 hónapja #240331 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: Minden bagoly nagyon csöndes. A tollaik miatt, most nem magyarázom el...
Nagy barna és füles? Hm... Meglepő, hogy faluban lakik... Inkább erdőkben, réteken szokott... Persze, biztos van, aki nem olvasta az okos Schmidt Egon könyveket... :P


Tudom, hogy a tollak miatt, természetismeretből mindig elég jó voltam. De egészen más könyvből tudni, mint látni azt a hatalmas madarat...

Szerencsen egy parkszerű helyen laktak, otthon meg a falu szélén lakunk, úgyh egyik sem meglepő, nem ütközig Shmidt Egonnal.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240324 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Minden bagoly nagyon csöndes. A tollaik miatt, most nem magyarázom el...
Nagy barna és füles? Hm... Meglepő, hogy faluban lakik... Inkább erdőkben, réteken szokott... Persze, biztos van, aki nem olvasta az okos Schmidt Egon könyveket... :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240322 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: Ha nyikorgó, és olyan, hogy mikor meghallod, leesel a székről, és ráadásul faluban, akkor az gyöngybagoly... *némán irigykedik...* Alyr, neked mekkora mázlid van!! Még életemben nem láttam gyöngybaglyot!! (Pedig szerettem volna... Még egy kuvikra sem futotta... :bawling: Miféle hely ez?! )


Nem hiszem, h gyöngybagoly, Szerencsen is füles volt, saját szememmel láttam.
Nagy barna, és olyan csöndes, hogy hihetetlen.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #240321 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ha nyikorgó, és olyan, hogy mikor meghallod, leesel a székről, és ráadásul faluban, akkor az gyöngybagoly... *némán irigykedik...* Mindenkinek mekkora mázlija van!! Még életemben nem láttam gyöngybaglyot!! (Pedig szerettem volna... Még egy kuvikra sem futotta... :bawling: Miféle hely ez?! )
Ha krémszínű, az is gyöngybagoly... sztem. Más nem nagyon jöhet szóba... És csak én lakom bagolymentes helyen?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240320 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát, ööö, én még csak kétszer láttam egyett elrepülni a házak között, de abból egyszer majdnem el is csaptuk... :oops: :roll:
Hát, egy nagy testű krém színű bagolyról van szó, és elég érdekes mély hangja volt, ha jól emlékszem.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240319 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

Alyr Arkhon írta: Bagoly az talán van, néha szoktuk hallani, de néha nem.


Khm... Milyen bagoly??...??? [size=9:2qdiihvs]gy.k. Silima kedvenc állatai a ló és mindenfajta bagoly...[/size]
Milyen hangja van nekije? És mikor?...
Minden bagolyra és bagolycsaládra kíváncsi vaggyok! ;) 8)


Valszeg nagy fülesbagoly, olyan hangja van, mint egy olajozatlan hintának. nyikorgó. Ez vmi hívóhang vagy ilyesmi, anno Szerencsen sokat hallottuk a nagymamámék háza körül, féltünk is tőle anno.
de ez a bagoly csak néha áll meg a nyárfán, még egy köpetet se láttam alatta.

Denevér is van, persze nyáron.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240317 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Bagoly az talán van, néha szoktuk hallani, de néha nem.


Khm... Milyen bagoly??...??? [size=9:193j9hgq]gy.k. Silima kedvenc állatai a ló és mindenfajta bagoly...[/size]
Milyen hangja van nekije? És mikor?...
Minden bagolyra és bagolycsaládra kíváncsi vaggyok! ;) 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240316 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Bebebeeeee a mi városi lakótelepünkön lekik egy bagolycsalááááád... :P

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240315 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: Feketerigó, az most kezd megtelepedni. Jönnek ki a városból, ők is költöznek... A kerti tavunkban fürdenek nyáron. :D együtt a millió balkáni gerlével. (Bár utóbbiakat néha megeszik a kutyák... :? )

Csonttollú is van néha, bár csak nagy ritkán, nagy hidegben, mikor lejönnek Északról. Akkor viszont értékelik a házunkat befutó vadszőlő bogyóját... mindent összepöttyögtetnek... :lol:
És bagoly sincs!! :( :( :( :bawling:


Nálunk kezdettől fogva van rigó a faluban, galamb azonban csak elvétve, leginkább csak tenyésztőknél.
Bagoly az talán van, néha szoktuk hallani, de néha nem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240312 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Feketerigó, az most kezd megtelepedni. Jönnek ki a városból, ők is költöznek... A kerti tavunkban fürdenek nyáron. :D együtt a millió balkáni gerlével. (Bár utóbbiakat néha megeszik a kutyák... :? )

Csonttollú is van néha, bár csak nagy ritkán, nagy hidegben, mikor lejönnek Északról. Akkor viszont értékelik a házunkat befutó vadszőlő bogyóját... mindent összepöttyögtetnek... :lol:
És bagoly sincs!! :( :( :( :bawling:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240311 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: Alyr: süvöltők?! Nyüssz! Nálunk miért nincs?! :( :( Már az ökörszemnek meg a fenyőrigónak is örülünk, de ők is csak a kemény teleken jönnek be a faluba...


Nálunk ökörszem meg fenyőrigó nincs...
Feketerigó az van dögivel, ők járnak is a szőlőre.
varjú is van, de az nem jár ide napraforgót enni. (talán jobb is, azér ha 200 varjú hirtelen leszáll reggelizni a kertbe, az sok...)

Süvöltő csak ilyenkor télen, egész ritkán...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240308 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Igazatok van, rosszul mondtam: nem igaz, hogy nem találnak enni a madarak. De az biztos, hogy ilyenkor sokkal többen pusztulnak el mint pl. kemény, hómentes fagyban. És ha már az emberi önzésnél tartunk: akinek gyümölcsöskertje van, az csak örülni tud, ha minél több a madár... ;) :oops:
Hát nálunk leginkább énekesek és galambok vannak a környéken, bár a Rábca holtágán néha van tőkés réce, bütykös hattyú etc. De őket sosem eteti senki, mert a folyó szinte sose fagy be, és találnak enni.
Alyr: süvöltők?! Nyüssz! Nálunk miért nincs?! :( :( Már az ökörszemnek meg a fenyőrigónak is örülünk, de ők is csak a kemény teleken jönnek be a faluba...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240296 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ancalima Anarórë írta: Én a Dunához szoktam lemenni és ott etetem a kacsákat...


A mi házunkhoz képest a domb alján van a Duna, ami egyrészt a falu másik oldala, másrészt utána fel is kell jönni...
Úgyh marad a cinkék+verebek+galambok+süvöltők+nemtommik etetése.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240291 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én a Dunához szoktam lemenni és ott etetem a kacsákat...


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240281 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az új kutya leette a madárgombócokat a bokrokról...
De azért raktunk ki újat.

Napraforgómagot is szoktunk kirakni. (valami 110 forint az állateledelesnél kilója. de lehet hogy 200)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #240244 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Öhm...

a madarak már akkor is találtak maguknak enni télen, amikor az ember még nem gondolt rájuk...

persze meg lehet könnyíteni a dolgukat, és ez szép is, de azért azt ne mondjuk, hogy nélkülünk NEM TALÁLNAK kaját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #240222 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Állatbarátok, figyelem!!!
Ezúton közlöm mindenkivel, hogy hózikzik. Ez minket nem izgat, legfeljebb káromkodunk, ha csúszik az út és késik a busz. (már aki...)
De a madarak?...
Ők egész télen, mínusz sokfokban is találnak enni - de hóban nem. Akinek lehetősége van rá, kérem, tegyen ki egy kis kölest, búzát, napraforgómagot etc (NE morzsát, mert attól elpusztulnak a madarak!!) az ablakpárkányba! És már meg is van a napi jócselekedet!! ;) *vállveregetés*
Nagyon köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #240158 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
ööö... tudom hogy ez egy állatbarát topic, de nemár a legnagyobb állatokkal foglalkozzunk... :D

detökjó, azt a topicot offolom szét, aminek többek közt én vagyok a gazdija... :D

Alyr: juhhhhhé! Majd aztán ha tudsz rakjál fel róla képet, meg az öreg kutyáról is, mert ha más nem. hát én had olvadozzak egyett. :wink:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #240018 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: DEJÓÓÓ!!! Mekkora, milyen, hogy hívják, fiú, lány?

Nem hiszem, hogy az öreg kutyák ne tanulnának.... én a rég kutyánkat 14 éves korában tanítottam meg pacsit adni...
Sok siket! ;)



Mekkora: izé, nagyobb, mint a régebbi. (ezzel most sokra mentek :D ) Nincs akkora mint egy németjuhász.
Fekete, vékony és fajtatiszta UV. :D
Neve Kajla. (merhogy kajla a füle)
lány volt, mostmár semmilyen.
kora 1 év. (kb, a menhelyen először 2,5öt mondtak de aztán szóltak, hogy tévedtek)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #240013 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
DEJÓÓÓ!!! Mekkora, milyen, hogy hívják, fiú, lány?

Nem hiszem, hogy az öreg kutyák ne tanulnának.... én a rég kutyánkat 14 éves korában tanítottam meg pacsit adni...
Sok siket! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #240010 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

Minerva írta:

olorin.papa írta: Az embernek mint fajnak, ki kellett volna halnia a jégkorszakban, de akkor olyan sajnálatos dolog történt, hogy feltaláltuk a tüzet :lol:
Itt fordult elő először az evolúcióban, hogy nem maga alakult a környezettel, hanem a környezetet alakította magának :oops:
Vagyis: Mi itt teljesen feleslegesek vagyunk :(

Szerintem nem. Fent maradtunk, ha úgy tetszik az evolúció miatt, de ahogy a többi állatfaj is, mi is megérdemeljük, hogy fennmaradjunk, ha már már eljutottunk erre a szintre. Szóval amelyik fennmarad, szvsz nem véletlenül marad fent [size=9:12cglod3](szóismétlés...)[/size], elvégre azért létezünk, hogy létezzünk, nem? :) :) (Ez mondjuk nem mentség a környezet lerombolására, de önmagában az, hogy megváltoztatjuk a környezetet saját életben maradásunk érdekében, talán nem baj. Csak a mértékkel vannak gondok.)


Az ember maga alatt vágja a fát, méghozzá kétkézzel!
Nem tudom, hogy feleslegesek vagyunk-e... Az biztos, hogy ha minket túlél a Föld, akkor egy szimpla kis hiperatommeteorrobbanás már meg se kottyan neki... :?
A mértékkel bizony mindenképpen gondok vannak... Az, hogy valamilyen faj a maga képére alakítja a környezetét - oké. De az, hogy lakhatatlanná teszi, és végül már önmagát kell kiirtania ahhoz, hogy életben maradhasson, az már enyhe túlzás, úgy érzem.


Az ember egy túl jól sikerült lény, és mint ilyen, csak úgy pusztul ki, ha feléli az erőforrásait. (amire van esély)


Más:
Szombat óta van új kutyánk.
És úgy tűnik, a régi lassan befogadja a falkába. (a "régi" kutáynk 12 éves és állítóla ilyenkor már nem tudnak újat tanulni...)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239945 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Minerva írta:

olorin.papa írta: Az embernek mint fajnak, ki kellett volna halnia a jégkorszakban, de akkor olyan sajnálatos dolog történt, hogy feltaláltuk a tüzet :lol:
Itt fordult elő először az evolúcióban, hogy nem maga alakult a környezettel, hanem a környezetet alakította magának :oops:
Vagyis: Mi itt teljesen feleslegesek vagyunk :(

Szerintem nem. Fent maradtunk, ha úgy tetszik az evolúció miatt, de ahogy a többi állatfaj is, mi is megérdemeljük, hogy fennmaradjunk, ha már már eljutottunk erre a szintre. Szóval amelyik fennmarad, szvsz nem véletlenül marad fent [size=9:3pdhu8mj](szóismétlés...)[/size], elvégre azért létezünk, hogy létezzünk, nem? :) :) (Ez mondjuk nem mentség a környezet lerombolására, de önmagában az, hogy megváltoztatjuk a környezetet saját életben maradásunk érdekében, talán nem baj. Csak a mértékkel vannak gondok.)


Az ember maga alatt vágja a fát, méghozzá kétkézzel!
Nem tudom, hogy feleslegesek vagyunk-e... Az biztos, hogy ha minket túlél a Föld, akkor egy szimpla kis hiperatommeteorrobbanás már meg se kottyan neki... :?
A mértékkel bizony mindenképpen gondok vannak... Az, hogy valamilyen faj a maga képére alakítja a környezetét - oké. De az, hogy lakhatatlanná teszi, és végül már önmagát kell kiirtania ahhoz, hogy életben maradhasson, az már enyhe túlzás, úgy érzem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239943 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Állatbarátok

olorin.papa írta: Az embernek mint fajnak, ki kellett volna halnia a jégkorszakban, de akkor olyan sajnálatos dolog történt, hogy feltaláltuk a tüzet :lol:
Itt fordult elő először az evolúcióban, hogy nem maga alakult a környezettel, hanem a környezetet alakította magának :oops:
Vagyis: Mi itt teljesen feleslegesek vagyunk :(

Szerintem nem. Fent maradtunk, ha úgy tetszik az evolúció miatt, de ahogy a többi állatfaj is, mi is megérdemeljük, hogy fennmaradjunk, ha már már eljutottunk erre a szintre. Szóval amelyik fennmarad, szvsz nem véletlenül marad fent [size=9:25domvht](szóismétlés...)[/size], elvégre azért létezünk, hogy létezzünk, nem? :) :) (Ez mondjuk nem mentség a környezet lerombolására, de önmagában az, hogy megváltoztatjuk a környezetet saját életben maradásunk érdekében, talán nem baj. Csak a mértékkel vannak gondok.)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239942 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát elég disznóság, hogy pont a legéletképtelenebb állatfaj lesz a "csúcsragadozó", aki a legsportszerűtlenebb játékot játssza... (Egy kis Majmok bolygója fíling.... amit különben képtelen voltam végignézni... :oops: :? )
És különben is: az ember a sikerei jelentős hányadát az állatoknak köszönheti: nem azokra gondolok, akiket megevett, hanem a lótól kezdve a kutyáig... Mire ment volna az ember ló nélkül? Kutyagolhatnánk még ma is!... [size=9:1y8pt7c0] Mivel tölteném én akkor a vasárnap délelőttjeimet, ha nem lóhátok?! :lol: [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239887 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ragoran írta: asszem a mátrixban volt vasárnap,h minden állatfaj harmóniára törexik a környezetével,csak az ember rombolja...oanok vunk ,mint egy vírus..sztem ez nagyon találó..[size=9:33xy50bb]
(gondolom az idézet nem pontos,sorry..)[/size]


Az embernek mint fajnak, ki kellett volna halnia a jégkorszakban, de akkor olyan sajnálatos dolog történt, hogy feltaláltuk a tüzet :lol:
Itt fordult elő először az evolúcióban, hogy nem maga alakult a környezettel, hanem a környezetet alakította magának :oops:
Vagyis: Mi itt teljesen feleslegesek vagyunk :(

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239845 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
asszem a mátrixban volt vasárnap,h minden állatfaj harmóniára törexik a környezetével,csak az ember rombolja...oanok vunk ,mint egy vírus..sztem ez nagyon találó..[size=9:22hzj899]
(gondolom az idézet nem pontos,sorry..)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239563 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta:

Ancalima Anarórë írta:

Phaedra/Namarie írta: szerintem az állatok jóval többet tudnak és éreznek, mint mi azt gondolnánk. Az ember csak hiszi, hogy ő a legokosabb.

Ezzel teljes mértékben egyetértek. Az az igazság, hogy az embernek semmi joga magasabb rendű lénynek kinevezni magát, míg arra sem képes, hogy megértse az állatokat.


Ezzel én is egyetértek. És valahol mélyen tulajdonképpen szégyellem, hogy az emberiség tagja vagyok és itt kell élnem olyanok közt nemritkán, akik... hát szóval... nincs rá szó. De ezt nem ide kéne írnom... :P


Én újabban egyre gyakrabban szégyellem, hogy ember vagyok... Ha belegondoltok, nics más állatfaj, ami egy fajtársát a megadó gesztusok ellenére is megtámadja... Ha pl. egy kutya v farkas behódol, az ellenfele otthagyja. Ha egy ember feltartja a kezét (maradjunk abban, hogy ez a megadó gesztus) attól még megölhetik... kezdve Mórtól Irakig... Szóval nem épp az ember a legnemesebb állatfaj. Enyhén szólva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239557 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ancalima Anarórë írta: OFF
Csináljunk egy Emberbarát topicot! :D
ON

Hmm... Érdekeset találtam:
1 fókabunda 8 fóka
1 kutyabunda (MI???) 10-15 kutya
1 nutriabunda 30 nutria
1 rókabunda 18 róka
1 perzsabunda 36 bárány és anyja
1 nercbunda 50-60 nyérc
1 csincsillabunda 150 csincsilla
1 mókusbunda 400 mókus (!!!!!) életébe kerül...


8O Fúha.. a számok kicsit..hmm.. Kinek kell egyáltalán kutyabunda? Na persze, a keleti országokban még meg is eszik, de.. :(

Kemény volt a mai délelőttöm, ugyanis kutyátoltottunk. :D Köztudott,hogy Drága nagyon hisztis, ezért 1 kutyát oltani mentünk 4-en. Vagyis a komplett család.. :D Nagyon elfáradtam, de a többiek is. Apu járt a legrosszabbul: véletlenül a nagy cécóban, hiszizésben, virnyításban beleverte Wolf fogába a kezét és eléggé vérzett. Kutyadoki rögtön lekezelte. (ha valaki szintígy járna, le kell jódozni a sebet és valszeg veszettség kizárva) Utána meg kutyát is, aput is pátyolgathattuk...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239492 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
[size=9:3e8dtb0n](jajj de rég voltam itt..)[/size]
Ehhez a növényes Tmához:(nem olvastam teljesen vissza,szal sorry ha már volt..)
Állítólag csináltak egy kisérletet amikor hazugságvizsgálót raktak egy növényre(nem jött meg akit ki kellett vna hallgatni és unatkozok a jóember) és megváltozott a kijelző egy picit,erre odatartott egy öngyujtót a növényhez és megégette a levelét,erre ugrott egyet a mutató..ezt vki v elhiszi v nem..de az télleg bejön h beszélsz a növényhez,ien kisérletet csináltam én is;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239454 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
OFF
Csináljunk egy Emberbarát topicot! :D
ON


Hmm... Érdekeset találtam:
1 fókabunda 8 fóka
1 kutyabunda (MI???) 10-15 kutya
1 nutriabunda 30 nutria
1 rókabunda 18 róka
1 perzsabunda 36 bárány és anyja
1 nercbunda 50-60 nyérc
1 csincsillabunda 150 csincsilla
1 mókusbunda 400 mókus (!!!!!) életébe kerül...


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.330 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére