Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34430 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ha a hivatalos alakulás Szegeden lenne, az tényleg remek lenne!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34429 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Jó hosszú időre eltűntem, de volt időm és csináltam 1 tervezetet, hogy miről is lehetne szó egy alakulást megelőző találkozón! Megpróbáltam összefogni az eddig elhangzottakat. Íme:<br> <br> Mit is tudunk az egyesületekről; egyesületek létrejötte<br> <br> 1. alapító tagok kérdése (min 10 fő)<br> 2. jövőbeli alakuló közgyűlés szervezése (hol-mikor...), jegyzőkönyv kérdése<br> 3. bírósági nyilvántartásba vétetéshez mi kell<br> 4. alapszabályzat<br> a.) név (Mi a helyzet a levéllel?)<br> b.) székhely<br> c.) szervezet<br> - közgyűlés és hatásköre<br> - ügyvivő szervek<br> - képviselet<br> - tagok<br> (Minek ennyire bonyolítani? :) )<br> d.) piszkos anyagiak, tagdíj, (??? erről aztán gőzöm sincs)<br> e.) célok<br> - Tolkien (T.) műveinek hozzáférhetővé tétele (Hú de magyartalan!) azaz fordítások, terjesztés, előadások, konferenciák, táborok stb.<br> - T. műveinek elemzése, tudományos vizsgálata<br> - T. nyelveinek ápolása, esetleg oktatása, szótárak, nyelvtani anyagok fordítása!!!<br> - Valamilyen társasági weblap létrehozása, esetleg 1 már meglévő ilyen irányú bővítése<br> - prospektusok, kiadványok<br> - kutatás, T. munkásságáról szóló anyagok gyűjtése<br> - T. évfordulókról való megemlékezés, hagyományok ápolása<br> - T. emléktúrák, kirándulások szervezése<br> - Esetleg külföldi rendezvényeken való részvétel<br> - Kreatív munka: új írások, amelyek T. világán alapulnak, publikációk, illusztrációk, festmények (biztos vannak tehetséges hazai alkotók is) közzététele<br> <br> És természetesen minden rendelkezésünkre álló egyéb okirat áttanulmányozása! (Hasonló szervezetek stb)<br> <br> Nos szerintem ha ezzel megvagyunk akkor már tényleg jöhet az alapító okirat megszövegezése! Szvsz a hivatalos alakuló ülésre érdemes egy külön találkozót szervezni, hogy minden érintett jelen lehessen, és a jegyzőkönyvezés miatt is. Batti: A terem amit említettél szerintem nagyon jó ötlet! Az előzetes megbeszélés (ami szerintem a hosszabb és bonyolultabb) lehetne akár 12.-én is vagy 1 héttel később, utána pedig akár 1 héttel a hivatalos is! <br> <br> Vélemények?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34428 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Jaj, igen, ha javasolhatnám, legalább egy héttel toljuk el a dolgot... 13.-án a Kószásoknak is talija lesz, és én pl. arra is megyek, két nap egymás után meg kicsit sok... (de ha nektek csak a 12. felel meg, természetesen akkor ott leszek.) <br> Batti: ezek a napirendi pontok nagyon jók kezdetnek. :) <br> Lamorak: én sem az alakuló ülés szimpóziummá való alakítására gondoltam, hanem utána, tényleg egy ilyen alakuló konferenciára, amikor a hivatalos dolgokkal már készen vagyunk. Fúú, a Szegedi T.egyetemre ha beengednének minket-hááát, az csúcs lenne. :) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34427 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Völgyzugoly hamarosan új, külföldről is elérhető szerveren lesz... csak úgy mondom.. :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34426 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Batti, szerintem ez a jövő heti időpont még nagyon korai. Azért is, mert még nagyon képlékeny, hogy mit is akarunk mi ott és akkor csinálni, meg azért is, mert túl kevés a ráhagyás. Gondolj azokra, akiket érdekelne a téma, de csak ritkán jutnak nethez. Vagy nagyon szeretnének ott lenni, de nem érnek rá, mert egy héttel előre az ember már bőven tervez. Akármilyen időpontban is egyezünk meg, abban egyezzünk meg az adott időpont előtt legalább 2 de inkább 3 héttel, hogy mindenki időben értesüljön róla és úgy tudja intézni az ügyeit, hogy részt tudjon venni, ha akar. <br> Nem az időt akarom húzni, de szerintem erre szükség van.<br> ÉSzAH

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34425 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Napirend lehetne a következő:<br> Egyesület alakítás jogi feltételeinek ismertetése (akárki által felolvasva.)<br> Az előző napirendi pontot figyelembevéve az egyesület céljainak megbeszélése.<br> Az előző napirendi pontot figyelembevéve az egyesület alakuló okiratának elkészítése és azonbelűl az alapszabályzat megfogalmazása.<br> Az egyesület veztőségének megválasztása (hülyén hangzik de elengedhetetlenül fontos).<br> Alakúló okirat és jegyzőkönyv aláírása.<br> A névhasználatra vonatkozó engedélykérő levél még egyszeri megbeszélése, aláírása.<br> <br> Kedélyes beszélgetés hátbaveregetés IHB, ZTE, :-D <br> <br> Egyelőre nem látom be miért kellene ennél jobban megbonyolítani. :-) ) Bár kétségtelen, ezeken sok időt el lehet szőrni. 12.-éig még van egy egész hét, az alatt mindenki összekaphatja amije van, ha már nem akrja ide megírni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34424 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Még egyszer mondom, hogy (itt) előre tisztázott, megbeszélt és fixált napirend nélkül nincs értelme alakuló ülésnek-- vagy akkor nagyjából egy hétvégét kell rászánni. Ha nincs semmi előzetes irányvonal, akkor nem lehet levezetni az egészet, és szétesik. Tehát, még egyszer mondom: meg kell itt vitassuk, előre, pontosan miről kell beszéljünk. Ez a bizottsági ülések egyik hülye formaitásának tűnik, de igazából ha jól csinálják, nagyon sok időt spórolunk meg.<br> <br> Weblappal nem tudom, hogy állunk-- mi kéne rajta legyen? Nem lehet egyszerűen a már létező és jó Tolkien lapok egyikét felkérni, hogy szolgáljon 'gazda-lapként' a Társaság számára? Csak azért gondolom így, mert feleslegesnek látok elindítani egy újabb Tolkien lapot, amin úgyis nagyjából ugyanaz van. Remélem, Svindlert nem sértem meg ezzel, de mondjuk Völgyzugoly, ha egy normálisan elérhető (mondjuk külföldről is) szerveren lenne, ideális lenne. Máris van ott primér és szekundér bibliográfia, (fejleszthető) Középfölde összefoglaló, életrajz (amit szintén lehet bővíteni), stb. stb. Kikerülhetne egy MTT logo a menübe, és ott nyílhatna maga az oldal-- mondjuk úgy kellene megcsinálni, hogy kívülről közvetlenül is lehessen hozzá linkelni, és akkor tökéletesen betöltené a funkcióját. És akkor Völgyzugoly is profitálna az egészből, mert több nézőpont és többféle anyag kerülhetne fel.<br> Röplap v. prospektus jó ötlet, valahogy a neten kívül is ismertetnünk kell magunkat. És persze idővel (és munkával) kiadványokban is lehet gondolkodni, aminek megintcsak ezer meg egy előnye van. Az alakuló ülés szimpóziummá alakítása szerintem nem nagyon lehetséges, túl sok formális dolgot kell majd megbeszéljünk ott. Viszont már mondtam, hogy ha a formai dolgokkal megvagyunk, akkor egy 'reprezentatív alakuló konferenciára/szimpóziumra' nagyon szívesen kijárom a Szegedi Tudományegyetem támogatását-- terem, presztizs, talán pénz, ilyenek. Ott lehetnének általános és specifikus dolgozatok, előadások, tevékenyésg-javaslatok (amiket a formális alakuló ülésen csak az okirathoz szükséges általánosságokban beszéltünk meg)-- és persze mondjuk óangol és óészaki felolvasások (l. Inklings, Viking Club)... bordalok megtanulása a Songs for the Philologist-ból. Szóval mindenki húzzon bele.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34423 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Természetesen szivesen megyek bárhová megbeszélésre. De vagy itt lejjebb vagy a Tolkien Caféban említettem hogy a cégnél ahol dolgozom van megfelelő méretű terem és asztal valamit szék is 25-30 ember leültetésére. Az MTT megalakulásával kapcsolatos dolgok megbeszélésére megfelelő helynek tartom. Csak megfelelő időpontot kell választani. Április 12 az jövőhét péntek, tuljdonképpen jó is lehetne. Nem fontos az esti időpont, lehet akár délután is kezdeni. Ha nálunk lenne akkor kérném a jelentkezők nevét és ha autóval jön akkor be lehet állni az udvarra. A hely csendes és gyalog is csak 10 perc a Nyugati-tértől. De nem kell feltétlenül végig gyalogolni. 4-5 ember már akkor is felfordulást tud csinálni egy lakásban ha nem akar :-) ).<br> Ráadásul a saron van egy kis bolt ahol megvehetjük amit meg szándékozunk enni vagy inni.<br> Azthiszem a kelleténél kicsit többet gyözködtelek benneteket. :-) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34422 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Helyszín: fel tudom ajánlani a lakásunkat... Véleményem szerint nincs értelme megint vmi vendéglátóipari egységbe elzarándokolni (bár kifogásom nincs ellene), hanem vmi csendes hely kellene...<br> <br> Időpont: nyár eleje.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34421 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Vegigolvastam az itteni hozaszolasok nagy reszet. Arra jutottam hogy feltetlen talalkozora van szukseg, kulonben nem fog elindulni az egesz. Meg kellene beszelni hogy mit is akarna csinalni a Tolkien Tarsasag, es hogy milyen keretek kozott lehet azt megcsinalni.<br> Helyszin es idopont kene. Addig szerintem csak egy helyben toporgas lesz tovabbra is.<br> <br> Laegolas

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34420 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Áfonya: a névjegy/tagsági tényleg nem túl fontos, de dicsekvés/reklám szintjén jól jöhet... Ám ehhez is működő valami kellene... A weblap szerintem roppant fontos, gyakorlatilag (az internetnek mint összekötő médiumnak a szerepe miatt) a legfontosabb. Bár - ezt zárójelben jegyzem meg - sokkal többre értékelek egy személyes találkozót, vagy akár telefonfecsejt, de hát legyünk ugye reálisak. Szal weblap nélkül sehová sem jutunk. De!<br> <br> Azt a weblapot meg is kell tölteni vamivel, úgyhogy szerintem jó lenne, ha mindenki elgondolkodna ilyen témákon is... <br> <br> Mit akartam még? Majd csak eszembe jut...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34419 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Egyetértek az előttem szólókkal. De - mivel én ilyen kis hamari tudok lenni - mindenképpen el kellene kezdeni szervezni vmi. meetinget, hogy jussunk is valamire... Nos? <br> <br> Beszéljünk meg egy időpontot, mindenki hozza magával a kis elképzeléseit, anyagát, stb., hogy mindent jól átbeszélhessünk...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34418 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nos, felmerült bennem egy-két ötlet, megoszthatom? (Szóljatok, ha baromság.)<br> Először is arra gondoltam, hogy lehetne vmi névjegye is mindenkinek, v. ilyen tagsági igazolvány-féle. (Szigorúan dicsekvés céljából. :D ) Aztán kellene vmi ismertető, vagy prospektus is, ami által tudnánk magunkat népszerűsíteni. Persze először még be kell indulnunk, de nem árt ezeken már most is elgondolkozni. Lehetne weblapunk is. Gondoltam egy alakuló ülésre, vagy szimpóziumra is - előadásokkal összekötve- ha erre lenne valahol hely, az egyszerűen isteni lenne. <br> Bocsi, ha túl nagy távlatokban gondolkozom...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34417 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ahogy mondjátok, sőt, én is ezt mondtam--nevezetesen, hogy _először_ tudományos társaságot akartam összehozni (még nyáron, mikor felvetettem az alakulást), de aztán sokkal szélesebb tevékenységekre kezdtem gondolni, egyszerűen mert egy 'teljesen tudományos' Tolkien Társaság egyelőre nem hozható össze Magyarországon. Ez nem baj, hiszen épp ezért kell nekünk szerveződnünk és terjesztenünk, előadnunk és kurzusokat tartanunk, és mindenekelőtt közösen dolgoznunk: hogy később majd legyenek emberek, akik a tudományos munkába is beszállnak.<br> A Tolkien Társaság tehát eleve nem 'tudományos' társaságként fog indulni (ahogy kevés Tolkien Society _csak_ tudományos), hanem informáló, oktató, és adott esetben kutató csoportként.<br> (Tudmányos eredmények iránt érdeklődők, nézzétek meg a Tolkien Tanulmányok topicot).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34416 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Áfonya:Képzeld el milyen lenne, ha mindenki ismerné...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34415 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Való igaz, ahogy Díncamion mondja Tudományos munkát nem _kell_ végezni, hanem lehet. Egyébként meg nem értem a félelmeiteket a tudományos munkától. Senki sem _vár el_ ilyesmit. De ha lesz ilyen és az MTT segít a létrejöttében akkor annak midanyian örülhetünk. Ha jól emlékszem akkor az itt jelenlévők egy része egyetemre vagy főiskolába jár és ott egy iskolai dolgozatnál azért többet várnak. De tegyük félre egy kicsit a tudományos munkát.<br> Lord Maul ahhoz hogy Kht legyünk először egyesületnek kell, hogy legyünk, és három évig kell bizonygatnunk hogy közhasznuak is vagyunk, tehát mindenképp időnek kell eltelnie amíg közhasznúak lehetünk. <br> Valóban nem nagyon látszik mi történt az MTT ügyében. Először is készült egy levél amelyben a Tolkien névhasználatra kérünk engedélyt, valamint különböző leendő tagoknál össze gyűlt némi törvényi és egyesületi információs és minta anyag. Jelen pillanatban meglátásom szerint két dolgot kellene tenni. Őssze kellene gyülnünk a levél miatt, valamint egyeztetni az egyesület alapítása ügyében (megfogalmazni az alapító okiratot etc..). Ezeken kívül javaslatokat várnék az egyesület céljait és azok megvalósítását illetően. Nekem is vannak ötleteim, sőt azok egy részét már elő is vezettem de mások is bele kell, hogy szóljanak sőt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete - 16 éve 8 hónapja #23 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A régi Aldëon téma folytatása.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34414 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Egyet kell értenem az előttem szólókkal. A tudományos munka nagyon szép és nemes, de hát valljuk be, mi tényleg nem vagyunk szakemberek. (Kivéve azokat, akik már csak pár lépésre állnak tőle, azok most ne figyeljenek ide. :P )<br> Én valami olyasmire gondoltam, hogy felhívjuk az emberek figyelmét, hogy ilyen is van, egy társaság, amely igyekszik minél többekkel megismertetni és megszerettetni Tolkient. Mert szerintem itthon erre még igenis szükség van. Egy olyan szervezet, ami mindenki előtt nyitva áll, nem elzárkózott kutatásokat végez, inkább az író/művek ismertetését, esetleg külön a fiatalabb, külön az idősebb korosztálynak. ...még akartam mondani mást is, de most nem jut eszembe. Mindegy. :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34413 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak: jól gondoljátok meg, a Kht. jóval problémásabb forma, mint az egyesület, bár a tudományos kutatás, ismeretterjesztés céljára tényleg lehet alapítani, szóval abban igazad van, hogy jogos a közhasznúság.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34412 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
MÉgsem hiszem, hogy tudnék rá elég energiát és időt fordítani...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34411 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ezt magyaráztam: nem KELL tudományosan megközelíteni. Gandalf, te pl. már a Völgyzugoly honlappal többet tettél, mint amit sokan elmondhatnak magukról, és még hol a vége? Szal ne csak támogasd a Society létrejöttét, hanem nyugodtan vegyél részt a tevékenységében! Ki tudja, mi lesz belőle?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34410 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Megmondom őszintén: én nem szívesen kontárkodok bele a Tolkien-kutatásokba. <br> Nem tudnék semmilyen munkában segíteni, nem tudok rendesen angolul, az irodalomhoz se konyítok... nyugodtabb szívvel bíznám rá a tudományos munkát szakemberekre.<br> TÁmogatom a Társaság létrejöttét, de nem hinném, hogy részt tudnék venni a tevékenységében.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34409 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én se menekültem, csak nem jutottam géphez...<br> <br> Amit Batti és Lamorak elmondott (leírt), az teljesen jó. Mindazonáltal lenne egy meglátásom: szép meg jó dolog, hogy MI és más fanatikusok ennyire belemásznak Tolkien életművébe, stb., de akárhonnan nézem, az 'egyszeri LoTR/Tolkien rajongó'-t nem túlzottan érdeklik a mi 'tudományos' megközelítéseink. Sok és hosszú rávezetés után talán, de amúgy...? Na, szóval ne negyon vigyük el a dolgot - szerintem - a tudományos társaság felé, hanem tartsuk meg az egészséges középutat... Aurae mediocritas...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #34408 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
szerveződés? hogy értitek? összejönni, társalogni a LOTR-ről? yooo! minden yoo, ami Lotr!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #34407 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én nem menekülök. Itt vagyok és figyelek, olvasgatok szorgalmasan minden nap, de a pillanatnyi fázisban nem igazán tudok hozzászólni a dolgokhoz, ezért nem koptatom a körömlakkomat a klaviatúrán. <br> Szerintem az ijeszti még el az embereket, hogy kissé átláthatatlan lett az utóbbi időben, hogy miben is egyeztünk már meg, hol is tart a kezdeményezés. Azt örömmel látom, hogy kezd szárnyat bontani, de én magam sem látom tisztán, hogy meddig is jutottunk eddig, mármint az elméletek szintjén, mert ha jól értem, akkor gyakorlatban még nem sok minden valósult meg, kivéve azt a levelet, amit elküldendők lennénk. Vagyunk?<br> ÉSzAH

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #34406 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
with all due respect, ahogy az ánglius mondaná, úgy tünik nekem, hogy a kezdeményezésetek még nem érte el azt a kritikus tömeget, ami a megalakuláshoz kell; 3-4 emberre aligha érdemes egyesületet alapozni... ezen a fórumon nagyon sok a nagyon fiatal olvasó, akik nem biztos, hogy lelkesednek az ilyen egyesületi dolgokért<br> talán próbáljátok máshol is népszerüsíteni a gondolatot, felajánlom e célra pl. az Indexes GyU topikomat, oda is járnak jópáran, majd csak össteszeditek azt a 10-15 embert akikkel már elindulhattok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #34405 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Éppen ezért jó látni, hogy pl. te itt vagy. Tegnap Pesten voltam és nem tudtam fórumot nézni; azt hittem, legalább vmi érdemi reagálás érkezik. De hát ez van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #34404 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kösz Lamorak. De ahogy elnézem innen is menekülnek az emberek. Vagy rosszul látom? Cáfoljon már meg valaki! Enyire nem lehet tavaszi szünet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #34403 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Céljaink: Tolkien műveinek hozzáférhetővé tétele (pl. fordítás), terjesztése (publikációk, előadások, konferenciák, adott esetben kurzusok v. nyári táborok, kinek mi tetszik), és változatos aspektusokból való laikus vagy tudományos 'megközelítése'. Ebben benne van a népszerűsítés is, bár szerintem Tolkien nem szorul népszerűsítésre-- sokkal inkább arra van szükség hogy hiteles információk álljanak róla rendelkezésre (élete, szövegei, tudományos pályája és jelentősége, stb., amit az átlag olvasó nem tud v. nem tud megítélni).<br> Természetesen ha már terjesztés címén előadunk meg konferenciát szervezünk (=megvan az oktatás mint tevékenység), szerintem mindenképp legyünk közhasznú társaság, elvégre ez egy kulturális és tudományos kör, amely végső soron nem _csak_ Tolkiennel foglalkozhat, hanem egyes csoportok funkcionálhatnak általában irodalmi körként is (á lá Inklings vagy Viking Club). Szerintem mindenképp jogosult a közhasznúság.<br> Ha meglesz az alakulás, és össze tudunk szedni egy rövidebb konferenciára való legalább kvázi-tudományos, de minél komolyabb szöveget/előadást, én szívesen vállalom, hogy megszervezek egy 'alakuló konferenciát' a Szegedi Tudományegyetemen. Előre látom, hogy az Angol-amerikai Intézettől minden támogatást megkapnánk, sőt, talán még nagyobb neveket is el lehetne hozni. Legyen ez buzdítás, és mindenki húzzon bele a gondolkodásba.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #34402 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Valaki!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.880 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére