Könyvmegjelenések

Több
4 éve 11 hónapja - 4 éve 11 hónapja #413002 Írta: Isilnar
Isilnar válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
OK, a trilógia 2019-es változata (fekete, keményfedeles) már meg is jelent, nagy örömömre!
A Befejezetlen regék pedig karácsonykor követi. :woohoo:
Utolsó szerkesztés: 4 éve 11 hónapja Isilnar által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 11 hónapja - 4 éve 11 hónapja #413001 Írta: Isilnar
Isilnar válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Üdv!

Pár kérdésem lenne az alap trilógia kiadásaival kapcsolatban:
Melyik évi jelent javított kiadást, és melyek egyszerű újranyomások? Várható a közeljövőben (2019-2020) a Gyűrűk Ura trilógia újabb/újra kiadása (leginkább fekete, keményfedeles változatban)?

Most kapott el a Tolkien-rajongás, és rájöttem, hogy a köteteim még 2008 előtti kiadásúak.

Illetve még ugyanez a kérdés a Befejezetlen regék Númenorról és Középföldéről c. kötettel kapcsolatban is.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 11 hónapja Isilnar által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 2 hónapja #412988 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

chowgar írta: Sziasztok! Mi a helyzet a Középfölde Formálása kötet megjelenésével? Nem úgy volt, hogy januárban megjelenik, de most már szeptemberi megjelenés van mindenhol.

Szia! Mivel az előző kötet megjelenése meglehetősen sokat csúszott, valószínűleg ezt is tolta magával. Érdemes még ezt a megjelenést is csak feltételesen elfogadni. (Majd a bennfentesek megerősítik vagy megcáfolják a szeptemberi dátumot.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 2 hónapja #412987 Írta: chowgar
chowgar válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Sziasztok! Mi a helyzet a Középfölde Formálása kötet megjelenésével? Nem úgy volt, hogy januárban megjelenik, de most már szeptemberi megjelenés van mindenhol.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 10 hónapja - 5 éve 10 hónapja #412946 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Míg a Beren és Lúthien végül megjelent az Európánál, a Beleriand dalai (HoME III.) pedig júniusra csúszott át, addig az Európa több Tolkien-könyv jogát elvesztette, ezek most a Magvetőhöz kerültek (kezdve A hobbit Gy. Horváth-féle fordításának júniusi kiadásával):

"Kedves Tolkien-rajongók! Soroljuk, mi várható a Magvetőnél Tolkientól: idén ősszel jön A szilmarilok, jövő tavasszal pedig A szilmarilok illusztrált kiadása valamint a Húrin gyermekei. Tervezzük új, vagyis más kiadónál még nem publikált könyv megjelentetését is."

Forrás:
www.facebook.com/magveto/photos/a.113251...3309/?type=1&theater
Utolsó szerkesztés: 5 éve 10 hónapja Gandalf által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #412939 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Sziasztok!

Lehet már esetleg időpontot tudni a Beren és Lúthien magyar kiadásáról? Valamikor tavasszal volt talán megemlítve, de még nem találtam semmilyen infót az Európánál.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #412937 Írta: Hirannis
Hirannis válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Sziasztok!

Van esély rá, hogy A Szilmarilok-at is kiadja majd újra az Európa Kaidó a fekete, keményborítós változatban? Sajna már sehol nem lehet kapni... :(
Köszi! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #412933 Írta: Nasarhon
Nasarhon válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Gandalf írta: A molyon és még egy-két helyen már megcsodálhatóak a Középfölde Históriája (The History of Middle-earth, HoME) tervezett borítóképei.


Igazan izgalmas, hogy vegre eljott ez is, regota varok mar ra!

Az elso ket kotet uj kiadasa is lassan reginek nez ki a hasznalat miatt :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #412932 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
A molyon és még egy-két helyen már megcsodálhatóak a Középfölde Históriája (The History of Middle-earth, HoME) tervezett borítóképei:
moly.hu/sorozatok/kozepfolde-historiaja

Évente 2-2 kötet jönne ki, tehát 2022-ben fejeződhet be a sorozat kiadása, ha minden a tervek szerint menne.

A soron következő III. kötet, a Beleriand dalai április 15-re van beütemezve:
www.libri.hu/konyv/j_r_r_tolkien.beleriand-dalai.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #412924 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Ebben az év végi dömpingben számomra kimaradt az alábbi kötet, mely igazán örvendetes! :)

studiumplusz.hu/939-2

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
Több
6 éve 5 hónapja #412919 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Rendben, ez érthető. Bejelentkeztem a Facebook csoportba, egy plusz forrás. :)

Gandalf írta: Mivel ezek folyamatosan szivárognak ki MTT-n belül, nincsenek sehol sem összeszedve. Időnként, amikor hivatalosan is megerősítést nyer egy-egy projekt, vagy biztosra vehető már a kiadás, akkor Völgyzugolyra is kikerülnek, de ott bizonytalanabb kimenetelű értesüléseket nem szoktam megírni. A Facebook-csoportban persze kommentekből kiszűrhetőek a pletykák, de szerintem megéri várni a biztosabb hírekre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #412915 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Mivel ezek folyamatosan szivárognak ki MTT-n belül, nincsenek sehol sem összeszedve. Időnként, amikor hivatalosan is megerősítést nyer egy-egy projekt, vagy biztosra vehető már a kiadás, akkor Völgyzugolyra is kikerülnek, de ott bizonytalanabb kimenetelű értesüléseket nem szoktam megírni. A Facebook-csoportban persze kommentekből kiszűrhetőek a pletykák, de szerintem megéri várni a biztosabb hírekre.
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Gandalf által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #412914 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Én mindenevő vagyok ezen a fronton, szóval bármiféle megjelenést örömmel fogadok. :)

Örülök, hogy a Ciceró ezek szerint folytatja a munkát, a javított atlasz mindenképpen érdekel, még úgysem olvastam el, pedig már évek óta a polcon van, majd a javítottat. :)

Egyébként akkor egész sok megjelenés lesz a közel vagy távoli jövőben. Ezekről hol lehet értesülni úgy együtt? Mert a volgyzugoly.uw.hu-n láttam Az elveszett mesék könyvét, de a többiről vagy a kiadók honlapján vagy most itt a kimerítő válaszban értesültem. :)

Gandalf írta: A különböző mesék kiadásáról nem tudok, az MTT inkább a Középfölde-korpuszra koncentrál.

A Ciceró most változatlan formában újranyomta a szövegkritikai kiadást A hobbitból, mert még mindig szépen fogy.

Illetve ezt elfelejtettem: készül a Középfölde Atlasza átdolgozott, javított kiadása is, szintén a Cicerónál, mint a korábbi. Az új változatban a friss MTT-s terminológia szerepelne csak (a korábbiban, ugye, az összes létező fordítást belerakták a szövegbe különféle jelzésekkel, a térképekre meg csak az egyiket random). Még nem dőlt el a kérdés, hogy a térképek színesek lesznek-e, vagy maradnak kétszínűek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #412913 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
A különböző mesék kiadásáról nem tudok, az MTT inkább a Középfölde-korpuszra koncentrál.

A Ciceró most változatlan formában újranyomta a szövegkritikai kiadást A hobbitból, mert még mindig szépen fogy.

Illetve ezt elfelejtettem: készül a Középfölde Atlasza átdolgozott, javított kiadása is, szintén a Cicerónál, mint a korábbi. Az új változatban a friss MTT-s terminológia szerepelne csak (a korábbiban, ugye, az összes létező fordítást belerakták a szövegbe különféle jelzésekkel, a térképekre meg csak az egyiket random). Még nem dőlt el a kérdés, hogy a térképek színesek lesznek-e, vagy maradnak kétszínűek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #412912 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Igazán köszönöm a gyors választ! :)

Ezek jó hírek!
Egyébként ha jól informálódok, akkor kiadás terén az Európa az élen járó, a Cartaphilus nem tudom, hogy próbálkozik-e még esetleg a Karcsányi levelek után valami mással is? :) Üdítő élmény volt forgatni a kezemben ezt a szép kiadást!
Korábban a Partvonalnál jelent meg a szép Tolkien meséi és a Kürtő Úr, de már ezek hosszú évekkel ezelőtt, nem látnak benne fantáziát?
A Ciceró feladta volna a dolgot? A Hobbit képregény szép volt, nem beszélve a Hobbit kritikai kiadásáról.
Igazán örülök, hogy a Helikon belevág ebbe a dologba, talán más mű is érkezhet tőlük majd a jövőben. :)

Gandalf írta: - A Gyűrűk Ura: tudtunkkal tartalmilag teljesen ugyanaz lesz, mint a 2008-as óta mindegyik. Puha borítós lesz.
- Beren és Lúthien: tervbe van véve a magyar kiadás, jövőre érkezhet.
- Elveszett Mesék Könyve: ez a harmadik kiadás újabb javításokat tartalmaz az előzőhöz képest, szóval még tovább csiszolta az MTT Tandorinak a fordítását a 2011-eshez képest.
- A Helikon szeretné kiadni a teljes Középfölde Históriája (History of Middle-earth) sorozatot, ezért már zajlik a harmadik kötet fordítása is. Ez is jövőre van betervezve.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #412911 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
- A Gyűrűk Ura: tudtunkkal tartalmilag teljesen ugyanaz lesz, mint a 2008-as óta mindegyik. Puha borítós lesz.
- Beren és Lúthien: tervbe van véve a magyar kiadás, jövőre érkezhet.
- Elveszett Mesék Könyve: ez a harmadik kiadás újabb javításokat tartalmaz az előzőhöz képest, szóval még tovább csiszolta az MTT Tandorinak a fordítását a 2011-eshez képest.
- A Helikon szeretné kiadni a teljes Középfölde Históriája (History of Middle-earth) sorozatot, ezért már zajlik a harmadik kötet fordítása is. Ez is jövőre van betervezve.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #412910 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Sziasztok!

Csatlakoznék én is előttem szólóhoz. A nyáron megjelent a Beren és Lúthien angolul, tudtok esetleg valamit a magyar kiadásról?

Meg úgy egyébként idén lehet számítani valamilyen Tolkien megjelenésre? Láttam fent az Európa honlapján Gyűrűk Ura megjelenést, a felturbósított fekete borítón kívül lehet számítani benne valami újdonságra az előző illusztrált kiadáshoz képest?

Felfedeztem, hogy a Helikon Kiadónál megjelenik Az elveszett mesék könyve 1-2. Ezek szerint megoldódhatott a szerzői jogi probléma, jöhetne talán a Középfölde históriája mind a 12 kötete magyarul? :) Ennél a könyvnél is szerepet vállalt a Tolkien Társaság?

Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 5 hónapja #412840 Írta: Nasarhon
Nasarhon válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
www.tolkiensociety.org/2016/10/new-tolki...k-beren-and-luthien/

Hallott valaki barmit magyar nyelvu megjelenesrol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 7 hónapja #412805 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
62 éve ezen a napon jelent meg először J. R. R. Tolkien műve, A Gyűrűk Ura.
ezenanapon.hu/
:woohoo: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #412341 Írta: Ágnes
Ágnes válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Nem a kiadó van csődben. Ne aggódjatok, minden meg fog jelenni, és ami csúszik, az rajtunk kívül álló okból csúszik, és ezen nem a pénzt kell érteni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gandalf, Tünde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #412339 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #412242 Írta: Ágnes
Ágnes válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Nos, kellemes meglepetés az Európa Könyvkiadótól:
úgy tűnik, megjelentetik a Tolkien-féle Beowulfot magyarul:

www.ekultura.hu/olvasnivalo/hirek/cikk/2...oszi-teli-ujdonsagai



A pillanatnyi állás szerint csak jövőre jelenik meg :(
Utolsó szerkesztés: 9 éve 6 hónapja Gandalf által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #412204 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Nos, kellemes meglepetés az Európa Könyvkiadótól:
úgy tűnik, megjelentetik a Tolkien-féle Beowulfot magyarul:

www.ekultura.hu/olvasnivalo/hirek/cikk/2...oszi-teli-ujdonsagai

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #411268 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Nem magyar, hanem külföldi könyvmegjelenésről hír:
www.theonering.net/torwp/2014/01/16/8634...il-coming-this-fall/

A Bombadil Toma kalandjaihoz készül egy új, bővített kiadás. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #410971 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
És már van borítókép a Szilmarilokhoz is:
www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?BookID=733270

Szép lesz. :)

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #410970 Írta: Ágnes
Ágnes válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Ma vettem a kezembe a Húrint. Még annál is szebb, mint vártam :) Nem mintha A Gyűrűk Ura ne lenne gyönyörű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410924 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Az illusztrált Hobbit is várható 2014-ben:

www.europakiado.hu/index.php?l=h&s=2&n=1020

A leírás szerint nagyalakú lesz (189x246), védőborítóval, tehát nem igazodik a "feketeborítós" sorozathoz, viszont jó drága lesz (6800 Ft.)

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410916 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
A GyU-nak 2008 óta minden kiadása a javított, hiánytalan szövegváltozatot tartalmazza. Az új, illusztrált három kötetes is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.231 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére