MTT Kórus

Több
20 éve 1 hónapja #169710 Írta: Vénia
Vénia válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Ha már így kérdezed Kriszana, éppenséggel akadna egy aprócska kérdésem. Már nagyon sok szó esett a Kórusról, annak a válogatásáról, de a Színjátszókörrel kapcsolatban csak annyit találtam (pedig ez az első topic, amit az elejétől figyelemmel kísérek, és minden hozzászólást olvastam /ami nem nagy szó, mert eddig kb. 1 oldal/ :D ) hogy ha lesz Feanor szereplőválogatás, akkor az itt lesz meghirdetve. De Ankalimon írásából én azt vettem ki, hogy ez a Színjátszókör nem csak egyes darabokra fog összeállni, hanem állandóan működni fog és hogy itt is lesz valamiféle válogatás. Erről hallhatnék/olvashatnék kicsit bővebben is?
köszke

"Vajon bekerülünk-e valami regébe vagy
énekbe, fel fogják-e olvasni vaskos
könyvekből hosszú-hosszú évek múltán
is"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #169582 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Szia Mindenki,

tehát nem parázni, megvárunk mindenkit, mint írtam 14-18-ig ott leszünk biztosan.

A felvételi "vizsgabizottság" :lol: tagjai: Gillz, Leguan, Rayan, és jómagam.
Gillz, mint a tökéletes blattolók képviselője
Leguan a zenéhez nagyon jól értőket fogja képviselni
Rayan a bölcs előrelátás, jó hang és visszafogottság képviselője
és én, mint valaki, akinek némi köze van a zenéhez.

A Dalárda - Artemisz - az a csapat lesz, akik nem kerülnek be az énekkarba , továbbá mindenki, aki soha nem is akart bekerülni, és nem akar szerepelni sem...stb. Szóval olyan emberek gyűjtőhelye, akik nagyon lekesek és nagyon akarnak énekelni, de mégsem férnek bele az énekkari keretbe.
A Dalárdával havonta 1x csapunk majd nagy danolászást szintén a Zöld Macskában.

Van még kérdés?

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #169396 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Üdv!
Nos, akkor Léli kérésére:
a számom 06-30-497-47-05.
Inkább hívjatok fel, ha valami van, mert sms-re nem biztos, hogy tudok válaszolni...

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #169393 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Üdv mindenkinek!

Szóval, holnap ugyebár gyorstalpalót tartok kottaolvasásból :) Igazából ne számítsatok túl sokra, mert nem készültem fel, csak úgy ami jön, az lesz (majd Jacó kordában tartja a "tanórát" ;) ).

Szóval aki holnap jönni akar, az 1/2 2-ig keresse meg Jacót a Kálvin téren, a mozgólépcső tetejénél, mert 13:30-kor onnan elindul a csapat. Onnan jöttök a CD Fűbe. Aki már ismeri, jöhet rögtön oda is. Én igyekszem időben ottlenni, de nem tudom, hogy hogyan és mikor fog holnap a Volán járni...

Mégvalami: a CD Fűben NEM MŰKÖDNEK A MOBILOK (illetve csak néhány, és az is elvétve), szóval ha valaki késik, és nem szól előre, hogy menjünk ki elé, és nem tudja, hol a hely, akkor nem fog tudni elérni minket!!!

Most más nem jut eszembe..... Ja, ha valaki tud, pls hozzon kottás füzetet! Mert nekem már nincs, és jó volna, ha lenne... meg úgy egyáltalán, ha mindenkinek lenne....

És mégvalami: én 3-kor el fogok jönni, mert táncpróbám lesz, de valószínű addigra be is fejeződik az alapképzés :)

Léli

Ui.: a számom: 06-20-9-347-322 lehet nekem üzenni, ha valami van.
Jacó: pls add meg te is a számod, mert téged kell megtalálniuk :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 1 hónapja #168738 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT Kórus
A Kottaolvasásról: egy szimpla, egyszerű kottát fogok elétek rakni, semmi bonyolultság nem lesz benne, ne aggódjatok. Elemi szintű kottaolvasást várok el így első körben.

Rabyn: az igyekezetedet értékelni fogom.

Lacika: új darab lesz, csak később. Mivel most kicsit átdolgozzuk a Feanort, arra kell több energia. Az új szövegkönyv pedig készül folyamatosan, csendesen. Ha lesz szereplőválogatás, itt fogom meghírdetni. Neked csak annyi a dolgod, hogy olvasd ezt a topikot :-)

A választottdal bármilyen jellegű/műfajú/stílusú lehet. Hozhatsz magaddal akár egy zenészt is, aki kísérni fog. Bármit lehet. Nincs megkötve semmi.
Most profi kórust szeretnék létrehozni, egy igazán jó bandát. Az elnökségtől szabad kezet kaptam a felvételinél. Tehát nincsenek érvek.
Nem lesz magyarázkodás. Aki nem kerül be, azt tárt karokkal várja a Dalárda, amely magában foglalja az énekkari tagokat is természetesen, de amelyen senkinek sem kötelező megjelenni.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #168713 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Ananéni: én nagyon keveszet tudok kotáttolvasni de gyorsan megtanulom! (vannak dolgok amiket elég egszer megmutanti és akkor már tudom is! meg amugy is kell a kottaolvasás a furulyázáshoz/egykét dal már nagyn jól megy ha akarjátok megmutizom/)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #168711 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Két kérdésem is lenne:
1: Én is megyek az énekkari próbára. Milyen jellegű legyen a választott darab? Milyen nehézségű az adott darab, mármint kottaképileg?
2: Kriszana, mondta, hogy lehet, hogy februárban szereplő válogatás lesz egy új darabra... akkor most már nem lesz új darab???
[size=9:1zk9ehp7]Gratu a 800adik hozzászóláshoz!!![/size]Üdv: Pici fiú

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #168709 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Ajaj... Kottaolvasás alatt pontosan mit értsek? Azt, hogy blattolva leénekelek két oldal Bachot, vagy hogy tudom, mi a violinkulcs?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #168708 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Isten hozott minden idetévedt Kószát!

Mivel Ankalimon nagyon szépen összefoglalta a lényeget, én már nem is írnék semmit.
Illetve mégis: a kórusba való bekerülés szabályai:
-kottaolvasás
-1 szabadon választott és 1 általunk választott dal eléneklése a vizsgabizottság előtt :-) :wink:
Azért nem kell megijedni, nem lesz olyan vészes.

Ha az előző leírásból nem derült volna ki világosan, akkor: Létrejön egy Dalárda is, ami minden lelkes éneklni vágyót magába foglal. Havonta 1x fogunk velük találkozni.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #168699 Írta: Ankalimon
MTT Kórus téma létrehozva Ankalimon által
A Magyar Tolkien Társaság elnöksége az elmúlt iőszak látványos színpadi produkcióin felbuzdulva elhatározta, hogy intézményesíti az ilyen tevékenységeket, és hivatalosan megalapítja az MTT Színjátszókört, és az MTT Kórust.

A tevékenység megszervezésével, és irányításával az elnökség Kriszanát (Kovács Krisztina Annát) bízta meg. A tevékenységet az MTT elnöksége részéről Gumipók (Királyházi Csaba) fogja támogatni.

Koncepció:
1. Olyan színjátszó műhelyet létrehozni, ahol a tehetséges fiataloknak van lehetősége kibontakozni/kipróbálni önmagukat a tolkieni világ segítségével. (színpadi beszéd tanítás és külön tánc/mozgás szekció.)
2. Összefogni a jó és képzett énekeseket az MTT tagjai között, és profi kórust alkotni velük. (Kottaolvasás + hangképzés) Felállításra kerül egy hangszeres csoportot is egyelőre csak alkalmanként egy-egy produkcióhoz.


A színpadi darabokok jellege:
Leginkább Tolkien mitológiájából (műveiből, könyveiből) kell építkezni. Fiatal (és tehetséges) szövegíróink a Középföldei történetekből írnak színpadra állítható darabokat. Később, ha már félprofi csapattá válik a társaság, megfelelő tapasztalat birtokában, elképzelhető, hogy néhány magyar klasszikust is fel lehet venni a repertoárba.

A kórus művek jellege:
A Kórussal szintén középföldi dallamokban, Tolkeinhez kapcsolódó zenében kell gondolkodnunk. De mivel ezen zenék száma korlátozott, lehetőség lesz a magyar népzenéből, és hasonló stílusú, de más témájú zenékből is válogatni.


A darabok kiválasztásának eddig nem volt semmiféle koncepciója, és ezután sem lenne kívánatos ezt túlmisztifikálni: nyitottnak kell lenni minden ötletre, de a kiválasztást befolyásolhatják a megjelenési lehetőségek adta keretek, az MTT tagjainak igényei, illetve az MTT elnökségének elvárásai.

Az MTT a Szinjátszókör és a Kórus munkáját anyagilag is támogatja. Az MTT vállalja, hogy a lehetőségekhez mérten a jelmezek(a Kórus esetében a fellépő ruhák), illetve a díszletek készítésének anyagköltségét valamint a próbák esetleges speciális igényeit finanszírozza. Emellett keressük a lehetőségét, hogy hogyan tudnánk fedezni a fellépésekkel kapcsolatos költségeket (utazás, esetleg szállás, szállítás, stb...)


Egy színdarab felkészülési ideje legalább fél év az ötlettől szövegkönyvíráson át a színpadra kerülésig. Tehát évente max 2előadást lehet megcsinálni. Viszont célszerű lehet inkább azt a menetrendet követni, hogy minden évben – a LEP-re – elkészülünk egy új darabbal, és utána azt játsszuk egész nyáron. Majd nyár végétől új darab próbái kezdődnének. (Vagyis évente egy új darab kerülhetne színpadra) Mindenképpen figyelembe kell venni, hogy ez mindenkinek „csak” ’másodállás’, hisz mellette tanulnak/dolgoznak a tagok.

A Kórus esetén egy-egy darabhoz tartozó felkészülési (betanulási) idő sokkal rövidebb. A heti próbák mellett 1-2 hónap alatt fel lehet készülni egy teljesen új fellépésre. Ez alapján a Kórus évente várhatóan 5-10 új darabot is bemutathat a fellépésein.

A fellépések rendszeressége a csapat tagjainak időbeosztásától és a fellépési lehetőségektől függ. A tervek szerint 2-3 havonta kerülne sor a színjátszókör egy-egy fellépésére, míg a Kórusnál lehetnek sokkal gyakrabban a fellépések, akár havi rendszerességgel. De csak olyan helyekre érdemes elmenni, ahol kíváncsiak ránk, szívesen fogadnak. Évente egyszer-kétszer sor kerülhet saját, kizárólag a Színjátszókör és Kórus által szervezett rendezvényre is.



A Színjátszókör és Kórus azok számára is nyújt lehetőségeket, akik lelkesek, de esetleg nem felelnek meg a szigorú válogatási feltételeknek. A Kórus esetén működni fogy egy Dalárda, amely havi rendszerességgel találkozik, és ahova mindenki jöhet akinek kedve van közösen énekelni.
A Színjátszókör esetében pedig a darabok kiválasztásánál illetve a forgatókönyv elkészítésénél kell törekedni arra, hogy mindig legyen megfelelő számú, kisebb megterhelést jelentő szerep, meg sok-sok statiszta poszt, amelyek alakítói nyugodtan verbuválódhatnak az ilyen tevékenység iránt érdeklődők széles köréből.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.446 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére