Gomuncs

Több
12 éve 9 hónapja #398590 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gomuncs
Csak egy gyors, közbevetőleges kérdés:

KELL az MTT-nek reklám?

Ha igen: kinek és miért?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398589 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gomuncs
Külön kell választanunk az MTT reklámozását és az egyes rendezvények reklámozását! Amellett persze, hogy minden rendezvényünk egyben reklám is az TT számára. :)

Át kell gondolni, hogy milyen arculatot építünk ki magunknak a nyilvánosság felé, és ennek rendezvényfüggetlennek kellene lennie. Itt elválhat egymástól a reklám és a PR.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398586 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gomuncs
Én a LEPPel kapcsolatban csináltam azt, hogy minden olyan oldalnak elküldtem a reklám anyagát, ahova feljárok, függetlenül attól, hogy ez most női magazin, babás blog, gasztro blog vagy bármi. Persze mindnek úgy fogalmaztam meg a levelet, hogy kiemeltem azt, ami az ő szemszögükből érdekes lehet. A legtöbb helyen meg is jelent, tehát hatásos volt.

Amit szerintem el kellene kezdeni kiépíteni az a tv-s rádiós kapcsolat, ami azért még mindig elég széles réteghez jut el. Akár helyi kisrádiókhoz/tvkhez jutunk el, akár netes tvhez (a life.hunak van ilyen).

Ha a tábort nem is, de akár a kömtöt, akár a következő lepet érdemes már ilyen irányban is elkezdeni reklámozni, és a reklámkapmányt nem előtte egy hónappal, hanem előtt 2-3 hónappal kezdeni. Amint van helyszín, időpont és jegyárak.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398581 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gomuncs

Gandalf írta:
A gerillamarketing viszont rulz, bár az első flashmobunk alig jutott el az emberekhez, ezért ezt is jobban kell csinálnunk. A Facebook ebben nagy segítség, és át kell gondolnunk, milyen eszközeink maradtak még ezeken kívül! :)


Én ezt is kétélű fegyvernek tartom, mert gyakorlatilag mindenki ezen hirdet mindent már most. Én nem tartom magam túl népszerű embernek, de elő se tudom sorolni hány és miféle dologra hívtak meg, egy idő után afelett is átsiklok ami egyébként érdekelne. (persze nem azt mondom h akkor fordítsunk hátat a fb-nek, hiszen lassan már tényleg az "ami nincs fb-n az nem is létezik" nél tartunk, csak ne építsünk kizárólag erre)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398579 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gomuncs
Szívesen, amint a táborszervezés időpontjai kicsit konkrétabb formát öltenek, átgondolom milyen időpontok lennének alkalmasak, akkor hirdetek egy dudlit!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398578 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gomuncs
Szeretnék megcáfolni egy téveszmét a sajtómegjelenéssel kapcsolatban:
Nem a mennyiség, hanem a minőség számít.
Ha elárasztjuk x. szerkesztőséget hírekkel, levelekkel, megyünk a spam-listába. Ha azonban kellő súlyú anyagot küldünk, akkor azt kiteszik, akkor is, ha évente egy ilyet kapnának tőlünk.

Tehát első lépésként olyan hírértékű közlemény vagy rendezvény vagy egyéb anyag kell a részünkről, amely átüti a sajtó ingerküszöbét.

Mi az, amit eddig sikeresen átnyomtunk eddig? Össze van szedve, rengeteg oldal, csak egyszer rendszerezni kéne. Hatalmas mennyiség. De az biztos, hogy eddig a LEP-ek voltak azok, amelyek leginkább érdekelték a kollégákat.

(Igen, én vagyok az egyik sajtókapcsolat, és ennek köszönhetően volt korábban hozzáférésem olyan adatbázishoz, amelyről letölthettem több éves újságos/rádiós/televíziós megjelenéseink listáját. Egyszer asszem írtam is erről levelet, talán még évekkel ezelőtt az elnökségnek, de reakciókat nem kaptam. Időm meg nem volt rá megszerkeszteni rendesen a Ctrl+C/Ctrl+V módszerrel átemelt listákat.)

Ami meg a filmhíreket illeti: az MTI gyorsabb nálunk ezen a téren. :D Meglepő, de odafigyelnek A Hobbit-filmekre, és a bejelentett szereposztásokat is rendszeresen leközlik. Ha megnézitek, az Index is és a többi hírportál is tőlük szokta átvenni... (kivéve az [origo], mely csak nagyon ritkán hajlandó A Hobbittal foglalkozni) . A filmek tehát sokkal nagyobb hírértékkel rendelkeznek már most, mint az MTT, ezt figyelembe kell vennünk a jövőben.

A gerillamarketing viszont rulz, bár az első flashmobunk alig jutott el az emberekhez, ezért ezt is jobban kell csinálnunk. A Facebook ebben nagy segítség, és át kell gondolnunk, milyen eszközeink maradtak még ezeken kívül! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398577 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gomuncs
amennyiben el tudok menni Gomuncsra, moderálást szívesen vállalok.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398576 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Gomuncs

Ringbearer írta: Nem tudom terveztek-e valamikor GOMUNCS talit (úgy látom megint megérett a helyzet erre), de szívesen felajánlom a Várlakot bármikor június 22-e után!


A KGY-n is elhangzott, hogy akkor Gomuncs a közeljövőben, és sokan kacsingattak felém.
Most akkor kapva kapok a felajánláson, Ring, nagyon köszi, és meg is kérdem, hogy vállalnád-e az operatív szervezést: időpont-egyeztetés, meghirdetés stb.

Én szívesen moderálnék majd, de egyedül nem fogom bírni, jó lenne még moderátor, és legalább két ember, aki azonnal leírja, rendszerezi, leírja a témákat, véleményeket, lehetőleg közvetlenül elektronikus formába.
Előző Gomuncsok formai tanulságai leginkább ezek voltak.

A tartalom meg a fejünkben van, meg a parlagon (?) hever, az elején néhány irányvonalat érdemes rögzíteni, és akár csoportbontásban is beszélgetni, ha sokan vagyunk (18 fő felett már nagyon ajánlott).

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398568 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gomuncs
Gyerekek, hol mondtam én olyat, hogy le akarom állítani az ötletelést? ;)

Kincső (Thilanna) írta: ...el lehet mondani, hogy szerintem ez és ez a dolog fontos lenne, sőt, fontos, hogy összeszedjük a célokat. De nagyon szépen szeretném kérni, hogy 1. ezt ne úgy csináljuk, hogy közben arra mutogatunk, hogy mások mit nem csináltak meg belőle; 2. támasszuk alá a javaslatainkat azzal, hogy saját magunk is megragadjuk a munka végét.

Akinek nem inge... ;)


Annyit kértem, hogy ezt kulturált formában tegyük, ne arra mutogatva, h. eddig ki mit nem csinált. És aki akár jó okkal, de nem tud/akar tenni érte, az pláne ne reklamáljon felháborodottan, h. ez meg az miért nincs megcsinálva. Más is a szabadidejéből dolgozik, és legyünk reálisak: MINDIG az lesz megcsinálva, amire van vállalkozó. Ebbe minimális szinten belenyúlhat a vezetőség, sőt, jó lenne, ha jobban oda tudna figyelni a feladatok számontartására és rangsorolására, de ehhez kell olyan, aki felvállalja ezt a melót, ami nem kicsi.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398566 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gomuncs
Nem tudom terveztek-e valamikor GOMUNCS talit (úgy látom megint megérett a helyzet erre), de szívesen felajánlom a Várlakot bármikor június 22-e után!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398565 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gomuncs
Hú, hát jórészt igyekeztem végigolvasni és felfogni a hozzászólásokat, reflektálnék néhányra a teljesség igénye nélkül.

Felagund:
Naná, hogy céloztunk rád, csak éppen nem név nélkül. Én egész konkrétan felemlítettem azt az - eddig meg nem jelent - vitairatodat is, miszerint honnan hová fejlődött az MTT és nem kellene-e profilváltás meg ilyesmi. (merem remélni hogy nem ezért nem választottak meg :D )

Reklámozás és marketing:
Ha lesz egy kis időm mostmár komolyan elkérem apám marketing tankönyveit, mert eddig abból éltem amit mesélt a témában (t.i. közgazdaságtant és marketinget tanít egyetemen) és kiokosodom belőlük. Szerintem egyrészt túl komolyan vesszük a dolgot, másrészt meg túl kevéssé komolyan. Ez hülyén hangzik, de elmesélem:

- Manapság a marketingnek van egy csomó olyan válfaja, amihez nem kell se sok pénz, se titkos kapcsolatok a média felé. Elsősorban a vírusmarketingre gondolok, ami virágkorát éli a mindenféle blogokban, kommentekben, közösségi oldalakon, fórumokon. Ehhez meg nem kell más, mint sok ráérő netező ember (persze cégeknél még pénz is, amiből fizetik ezeket az embereket), és egy átgondolt stratégia és irányvonal. (nem is feltétlenül kampányonként, de ha megvan egy irányvonal, amit tudnak az emberek akkor önállóan tudnak olyan hangulatú írásokat közölni ami megdobja a társaság ismertségét. Nem a "Gyertek a tolkien.hu-ra mert az milyen jó" típusra gondolok, mert a direkt marketing ideje viszont már nagyon lejárt, lassan ellenkampánynak számít)

Másodsorban a kulturális marketingre gondoltam, ez már kerül némi pénzbe, eszerint jelen kell lennünk a könyvfesztiválokon meg ilyesféle rendezvényeken, akkor is ha rövidtávon semmi értelme nem látszik. (persze nem azt mondom, hogy költsünk komoly tízezreket egy Szigetes jelenlétre, de lassan kialakul egy új lelkes réteg az MTTbe amelyik rendezvényekre aktivizálható (főleg ha megemlítjük hogy iskolai igazolást tudunk adni a dologról - mert tudunk (ugye?)) Az ilyen jelenlétek tipikusan nem a gyorsan megtérülő dolgok, de lassan beépül a szervezők agyába a létezésünk, és akkor már számolnak velünk, ők fognak hívni, stb.
Ugyanez a kategória a mindenféle kulturális műsorokban való megjelenés, ami a Hobbit film kapcsán megint előtérbe kerülhet. Sok helyen meg lehet jelenni ingyen, ha meg tudjuk ragadni a lehetőségeket.

Harmadsorban - ezt már javasoltam korábban is és erre ki lehetne használni akár az MTI híreinket is: Teljes mellszélességgel, sok energiával stb kiállni a Hobbit film mellett, és a tolkien.hu-n működtetni egy olyan részt ami elsőként közli magyarul a filmmel kapcsolatos híreket (nem, a fórum nem elég). Ez tudtommal eddig technikai okok miatt nem jött létre, de én nagyon hiányolom. Ez nagyon jó lehetőség mindenfélére, és emlékeztetném a népeket, hogy az MTT is valahogy így jött létre...
Jelenleg ha bírom a gugliba hogy "hobbit film" még az első oldalon sem jelenik meg a tolkien.hu... :P

Amit Meta írt az is fontos, a "ha eszedbe jutott, akkor csináld is meg" módszer szerintem is rettentően ötletgyilkos. (persze az se jó ha mindenki csak elméleti szakember és egyvalakitől várjuk a megvalósítást)
És a konkrét példa:
Kincső: Én pl azért nem írtam meg semmit a tolkien.hu-ra a katasztrófavédelmi gyakorlattal kapcsolatban mert vártam a vezetőség egyetértését, legalább elvi szinten...
Nem egy dolog volt asszem ami ilyesmik miatt bukott meg korábban, azaz egyszerűen kifutottunk az időből, mire megszületett a döntés...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398559 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Gomuncs
Rabyn: amit előzőleg leírtam, azt látom a legjobb lehetőségnek. Van az MTI-vel egy keretünk, amiben elég kacifántos feltételek mellett küldhetünk be nekik híreket. Ennek a kihasználására módot kell találni, például, ahogy Alyr javasolta, meglovagolni az aktuális hírekben előforduló tolkieni vonatkozásokat. Erre kell valaki, aki szívesen csinálja.

Kell találni valakit, akinek sajtós kapcsolatai vannak, és aki örömmel árasztja el a sajtót információval. A fontos az elárasztás: előbb-utóbb elkezdik használni.

Gerilla módszerek, például nyilvános hirdetőfelületekre ("szoba kiadó, utcára néző házinénivel") emlékezetes tacepaók elhelyezése ("Egyenlő magasságot a törpöknek! Le a termeti megkülönböztetéssel!") és a profilunkba vágó, feltűnő, de a közrendet (még éppenhogy) nem sértő akciók, megjelenések, kellőképpen előkészített és megszervezett, azaz látogatott flash mob, stb. Fontos, hogy semmiképpen se legyen ijesztő.

Együttműködés más szervezetekkel. Annak idején például a HungaroCon egyik hozadéka volt, hogy olyanok is megismertek minket (és rendszerint még jó fejnek is tartottak) akiket amúgy (még) nem érintett meg Tolkien. Sőt, a KGY előtt Máté (a szavazatszámláló bizottság harmadik tagja) elmondta, hogy ő is az egyik HungaroCon révén ismerte meg az MTT-t, és többé-kevésbé az által került most a tagjaink sorába. (Mae govannen, Máté!)

A sor még folytatható, és fontos is lenne agyalni rajta, mert felmerülhet egy csomó olyan megoldás, ami akár hatékony is lehetne, de nincs rá emberünk. Azokat nem szabad erőltetni, de kell helyettük találni mást! A probléma a jelenlegi rendszerben többek között az, hogy idő és lelkesedés hiányában kifulladunk, és az "ezt úgysem vállalja senki" felkiáltással elengedjük a lehetőségeket, illetve nem keresünk helyette másikat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398556 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Gomuncs
Ehhez majd én is hozzászólok érdemben, holnap.

De az már jó, hogy ez a topik beindult, mert gondolkodni bizony kell! :)
Csak aztán végre is kell hajtani :P

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398548 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Gomuncs
:-) Beindult a Gomuncs egy KGY-től, mondjátok el, "ami csak a csövön kiféééér".

Esett szó már a rendes tag - közgyűlési szavazat -tagdíjfizetési szokások háromszögről.

Nagy téma, viszont a magja szerintem elhangzott Meta, Kincső, SÚ háromszögezéséből [focis szleng]:
elhullatott feladatok és ötletek, önkéntes munka, feladatvállalás, motiválás, vezetőség feladatai.

Ha visszaolvastok, talán 15 hozzászólással lejjebb, 2009. decemberi Gomuncs-összefoglalók, reflexiók olvashatók. Előtte 2007-ből... Vissza-visszatérő kérdések, problémák, nyűgök.

És ami változatlan szerintem: Tolkien Professzor mint közös nevező és a legfőbb propagandánk; a színes és befogadó emberarcú közösség, és a döbbenetes alkotóerők, szervezési potenciál, fergeteges ötletek.
Utóbbiak felszabadítására, ösztönzésére, "becsatornázására" és kiemelten fenntarthatóságára érdemes koncentrálni a most jövő időszakban. Együtt, mi, a Magyar Tolkien Társaság tagjai.

(...)
Kissé talán elrugaszkodtam a felhőkbe, de nagyon jólesett :-) Viszont nem álom, meg lehet csinálni.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398545 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gomuncs
Arra van-e valakinek ötlete, hogy hogyan lehet az MTT-t reklámozni, kb. ingyen? Hiszen a dolgok többsége azért nem halad, mert nincsen rá keret, ilyen a reklámunk is szerintem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398543 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gomuncs

Felagund írta: Azt mondjuk tegyük hozzá, hogy én nem éppen vagyok jó példa, mert a tipikus új tag nem rontja itten a levegőt lassan nyolcadik éve, és nem ismer személyesen minden elnökségi tagot. ;) (Nem tudom, mi lett a verdikt tagság-ügyben végül, de majdcsak megtalálom a módját, ha mindenáron be szeretnék lépni :) )

Épp ezért voltál te az ellenpélda, hogy az ilyen esetekre maradjon valami egyszerűbb lehetőség is. ;) (Egyébként nem változtattunk végül, egyik felmerült javaslat sem kapott többséget.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398542 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gomuncs

Metaflora írta:

Felagund írta: Rám nem is?

Ne aggódj, megint te voltál a fő visszatérő téma. (Mondjuk különösen a belépési feltételek szigorításával kapcsolatban voltál példa: ha tegyük fel, Felagund most be akarna lépni...)


Megnyugodtam :P

Azt mondjuk tegyük hozzá, hogy én nem éppen vagyok jó példa, mert a tipikus új tag nem rontja itten a levegőt lassan nyolcadik éve, és nem ismer személyesen minden elnökségi tagot. ;) (Nem tudom, mi lett a verdikt tagság-ügyben végül, de majdcsak megtalálom a módját, ha mindenáron be szeretnék lépni :) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398538 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Gomuncs
Kincső, az a gyanúm, hogy túlságosan magadra vetted a dolgot. Rólad speciel jó néhányan tudjuk, hogy még egy időnyerővel se lehetne többet rád sózni, és amit csak lehet, elviszel a válladon. (Nem is olyan ritkán még többet is. Néha nem is megy a fejembe, hogyan.) Csakhogy ez az üzenet nem neked szólt, hogy mit kell még csinálnod, hanem mindenkinek, aki hajlandó átgondolni azt, hogy mit tudunk és akarunk megcsinálni, illetve milyen problémáink vannak, és azok miben gyökereznek. Metához hasonlóan arra kérlek, hogy ne állítsd le az "úgy se csinálja meg senki!" érvekkel, még akkor se, ha történetesen nagyon sok mindenben igazad van. Elképzelhető ugyanis, hogy változtatni tudunk dolgokon. Nagyon nagy szükség van a tapasztalatodra (és minden leköszönő vezetőségi tagéra is), de felül kell vizsgálnunk az elvetett és félbemaradt ötleteket is, lehetőleg tárgyilagosan.

Alyr felemlegetett, korábbi ötlete kapcsán például elkönyveltük (én is!), hogy erre úgysem lesz senkinek kapacitása és kapcsolata, de megkérdeztük vajon a tagságot, hogy akarja-e és tudja-e vállalni valaki? Mostanában vizsgáltuk azt, hogy van-e a tagjaink között valakinek sajtós kapcsolata, vagy kompetenciája annak kialakítására? Tudtommal nem. Ez például egy olyan lépés, amit szerintem mindenképpen meg kellene tennünk, és különösebb energiába sem kerül. Ha van rá megfelelő ember, akkor jó, és abban az irányban kell tovább munkálkodnunk, hogy megfelelő támogatást és stratégiát kapjon; ha nincs, akkor jön a komolyabb része: valóban akarjuk-e, hogy ismertek legyünk, tudjanak rólunk, sokakhoz szóljon, amit csinálunk, vagy elvagyunk azzal, hogy időnként ránk csodálkoznak, és azzal hárítanak el minket, hogy belterjesek vagyunk? Mivel a bemutatkozásokban többen is jelezték, hogy ezzel foglalkozni akarnak, nem kell elásni az odavetett kesztyűt. (Egy biztos: kikelni nem fog.)

Felagund: Ahol téged nem emlegetnek személyeskedésig, az nem is KGY. Ez az volt! :)

Meta: ez önmagában A Hiányosság. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja - 12 éve 9 hónapja #398537 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Gomuncs

Felagund írta: Rám nem is?

Ne aggódj, megint te voltál a fő visszatérő téma. (Mondjuk különösen a belépési feltételek szigorításával kapcsolatban voltál példa: ha tegyük fel, Felagund most be akarna lépni...)
Nem is tudom, miről szólna a közgyűlés, ha belépnél. Még vitatkoztunk is a szellemeddel, ha jól emlékszem.
(De mivel még nem voltál vezetőségi tag, ezért ebbéli hiányosságaidra nehéz lenne hivatkozni.)
Utolsó szerkesztés: 12 éve 9 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398536 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gomuncs

Kincső (Thilanna) írta: Tegnap a KGY-n nagyon sokan tettek (többnyire) név nélküli, de egyértelmű utalásokat személyekre a bemutatkozásokban. Olyanokra gondolok, hogy "én nem fogok ... csinálni, nem leszek ..." (amely egyértelműen vkinek a szokása, tulajdonsága). Engem ez nagyon zavart (pedig csak egy esetben vonatkozott rám, amikor már rég zavart, előtte többnyire Ankalimonra, egy-kétszer pedig Rabynra, azok amiket én észrevettem).


Rám nem is?

Bástya elvtársat már meg se akarják ölni?!
Hát én már szart érek?!

:mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398530 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Gomuncs
(Ami a tagsági formákat és az újonnan belépőket illeti, nem kéne egy rövid, tömör, közérthető és pontos, de nem alapszabályiasan túlkomoly stílusban megfogalmazott ismertető a tagsági formákról (mivel nem hivatalos dologról van szó, ezért beleértve a listába azt is, ha valaki csak a közösségnek tagja és nem a társaságnak, mert nem én vagyok az egyetlen, akinek azért nem jutott eszébe elsőre közeledni, mert csak a hivatalos rizsát meg a tagdíjat látta), hogy ez neked miért jó és mire kötelez és mikor válaszd?)

Az "ezt és ezt kéne"-ötletek kapcsán: az ember nem akar túlpattogni, hogy akkor én ezt most azonnal, amikor lehet, hogy nem is érdekel senkit az ötlet. Meg egy csomó olyasmi merül fel, hogy aki felveti, az szívesen tenne az ügy érdekében, de nem az első lépést, hanem a másodikat. És attól nem lesz jobb, hogy ne csak beszélj róla reakcióval leállítjuk az ötletelési kedvet. Viszont nem is arról van szó, hogy csak kitaláljuk és legyen magától, vagy varázsolja elő az elnökség. De ha van egy jó ötlet, akkor lehet biztatni, hogy igen, ez tényleg kéne, akkor most szóljon mindenki, aki ehhez bármennyit is hozzátenne. Csak nem úgy kell visszakérdezni, (akár általánosan) hogy miért mondod és nem csinálod, hanem (lehetőleg személyesen) hogy tök jó lenne, nem foglalkoznál vele jobban? (Akár csak annyiban, hogy összegyűjtöd, akit még érdekel a dolog!)
(egészen apróság, csak példa: mikor feltűnt, hogy az OSZK-ban hiányzik néhány Lassi, említettem itt-ott, volt szó róla fórumban, nem foglalkozott vele senki - megemlítettem egyszer Ankalimonnak is, hogy ezen kéne változtatni, erre kapásból rámsózta a feladatot, és jé, így meg lett oldva...)
Láthatóan nem öntevékeny mindenki magától, de lehet, hogy sokat segítene akár csak feltenni a kérdést, hogy te mit tennél meg szívesen a társaságért?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398527 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gomuncs
SÚ: amúgy sincs jogi eszközöd arra, hogy igazoltasd h. van-e keresete vagy nem, tehát mindenképp önbevalláson alapul -- én csak ezt a tényt alkalmazom gyakorlatiasan és humánusan (tekintve, h. ez is azon sok dolog közé tartozik, ami soha senkit nem érdekelt azon kívül, aki csinálja :P ). Azt meg szerintem etikátlan felhasználni, hogy mint magánember tudom valakiről, h. kapott-e épp munkát. Főleg h. vannak olyan tagok, akiket nem ismerünk, tehát róluk meg nem derül ki ilyesmi. Szal nemtom mit akarsz átnézni, de bármikor bármire szívesen válaszolok, h. kivel mit beszéltem/leveleztem. ;)

És bocs, de radikális leszek, és lehet, h. páraknak rosszul fog esni, mert jót akartok. De kérlek, gondolkozzatok el rajta.
Évek óta folyamatosan érkeznek olyan javaslatok, hogy "ezt és ezt kéne" csinálni. Kéne HNE, kéne konferencia, kéne iskolákat megkeresni ismeretterjesztő előadásokkal, kéne több reklám az mtt-nek, kéne vezetőképzés. Ezek mind nagyon jó dolgok. De pl. SÚ, az általad is citált példa a katasztrófavédelmes gyakorlatról: mindenkinek csak a szája volt nagy, hogy kéne egy ilyet írni. Vette bárki a fáradtságot, hogy megírja? Nem. Miért is annak kéne megírnia, akinek van jogosultsága engedélyezni a to.hu-n? Egyrészt bárki tölthet fel, mi csak engedélyezünk, másrészt ha valaki már megírta de nem akarja feltölteni, annak feltesszük. És mindannyian vezetőségi tagok voltunk, tehát még arról sem volt szó, h. várni kellett volna valakire, aki majd jól megmondja, h. "jó, akkor csinálja meg XY". Arról nem beszélve, h. ha valaki mégis elkezdi kézbe venni a feladatok egymás közti felosztását, akkor abból könnyen sértődés van, h. miért, hiszen akinek amire ideje van, úgyis csinálja.
És igen, én is elmondtam többször, hogy kéne egy folyamatosan vezetett elnökségi feladatlista, amiből lehet válogatni, lehet rangsorolni, h. mi a fontos, mi áll ott hónapok óta elintézetlenül, és ha erőnkön felül van, akkor kihúzni és megmondani, hogy nem, ezzel nem foglalkozunk, hiába "jólenne". Igen, én sem csináltam meg sose, idő hiányában és az ellenállás miatt. De én nem mutogatok másokra, h. miért nem csinálják, mert ez egy ÖNKÉNTES dolog, mindenki annyit rak bele, amennyit tud. Hátha az új elnökségnek több szabadideje lesz. Ha nem, akkor továbbra sem lesznek meg ezek a kis napi ügyek, meg a "legyen törp csapat, de ne legyek benne" dolgok, mint a konferencia.

Hasznos dolog arról beszélgetni, hogy mit kellene meg mi lenne jó. Hátha a többmillió lehetséges feladatból valakinek megtetszik valami, és végre elkezdi csinálni. De én azt érzem, hogy évek óta folyton csak beszélünk róla, meg a vezetőségre mutogatunk, hogy miért nem csinálják v. intézik el hogy megcsinálja valaki. És ez roppant módon frusztráló. Tessék beismerni, ha valamire nincs időnk, és nem kérni számon másoktól, amit saját magunk sem tudunk/akarunk elvégezni munkát.

Kitérő, de meg fogjátok látni, miért. Tegnap a KGY-n nagyon sokan tettek (többnyire) név nélküli, de egyértelmű utalásokat személyekre a bemutatkozásokban. Olyanokra gondolok, hogy "én nem fogok ... csinálni, nem leszek ..." (amely egyértelműen vkinek a szokása, tulajdonsága). Engem ez nagyon zavart (pedig csak egy esetben vonatkozott rám, amikor már rég zavart, előtte többnyire Ankalimonra, egy-kétszer pedig Rabynra, azok amiket én észrevettem). Több esetben kifejezetten csúnya szúrások voltak, és szvsz fölösleges volt ezzel bántani egymást. Ennek kapcsán azon gondolkoztam el, hogy én hiszek abban, hogy a pozitív dolgok hangsúlyozása ("én ezt szeretném, ez az értékrendem, ezt fogom csinálni, ebben szeretnék fejlődni") sokkal hatékonyabb, és jobb légkört teremt, mint ez a magunknak a mások negatívumaihoz mérése. És hogy jön ez ide?

Azt gondolom, hogy ez az "ezt kéne csinálni, miért nem csinálja senki" szövegelés, ami évek óta megy, szintén ilyen. (Tisztelet a kivételnek.) Fölösleges egymás bántása, és az illetőt sem tünteti fel jó színben. Igen, el lehet mondani, hogy szerintem ez és ez a dolog fontos lenne, sőt, fontos, hogy összeszedjük a célokat. De nagyon szépen szeretném kérni, hogy 1. ezt ne úgy csináljuk, hogy közben arra mutogatunk, hogy mások mit nem csináltak meg belőle; 2. támasszuk alá a javaslatainkat azzal, hogy saját magunk is megragadjuk a munka végét.

Akinek nem inge... ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #398523 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Gomuncs
Kincső, ezt azért át kellene nézni elnökségi szinten is, mert nem egészen tiszta. Nem azt mondom, hogy változtatni kell rajta, de világosan kell látnunk, hogy mi és hogyan történik, és szükség szerint (de csak annyira!) kontrollálni.

Más:
Át kell néznünk, lehetőleg egyben, az elutasított pályázatok indoklásait is. Alighanem rávilágítanak egy-két olyan hibánkra, aminek mi nem érezzük kellőképpen a súlyát, de valós problémák. Ilyen például az – sajnos nem emlékszem, hogy melyik pályázatunk elutasításának indoklásában szerepelt – hogy a rendezvényeinket (beleértve, ha jól emlékszem, a tábort is) csak magunknak szervezzük, a külsősök és az új tagok aránya túl alacsony ahhoz, hogy a beadott pályázat esetében elfogadható legyen. A KGY-n is elhangzott, hogy nem mutatjuk magunkat eléggé – és ez kapcsolódik a Tünde által felvetett dolgokhoz is – és nem ismernek minket, nincs "arcunk". Hozzátenném, hogy sajtókapcsolataink sincsenek, és még az MTI adta szűk lehetőségeket sem tudjuk kihasználni – amire jó példa a völgyzugolyi árvízriadó. Alyr szólt, felvetette, elsikkadt. Ez mindenféleképpen egy fontos vonal, amin dolgoznunk kell, és nem helyettesítheti a Facebook, és a Tolkien.hu rendszeres, gyakori, kifelé is érdekes és kellőképpen propagált frissítése sem. Sajnos a reklám sok pénzbe kerül, és közismert tétel, hogy a reklámkiadások 80%-a felesleges, csak épp nem tudni, hogy melyik 20% termel – ennek ellenére komolyan kell foglalkoznunk azzal, hogy mit tudunk tenni az érdekében. Első körben mindenképpen banner- és hírcsere megállapodásokat kellene kidolgozni megfelelő oldalakkal, meglovagolni az ingyenes lehetőségeket, és ezekhez megfelelő tartalmakat generálni. Ahogy Felagund elterjesztette nálunk a GoT-oldal hírét, hasonlóképpen ott is propagálhatná (vagy talán propagálja is) a to.hu-t, tényleges együttműködést is lehetséges célnak tekintve. Sokunknak van más szervezetekkel kapcsolata, ezek felé is tapogatózni kell, hogy az MTT hogyan tudna együttműködni velük úgy, hogy az mindkét szervezetnek előnyére legyen. Mivel saját híreket az MTI-nek nem adhatunk a jelenlegi konstrukcióban, így a bármiféle Tolkien-vonatkozású hírre kellene sürgősen és azonnal reagálnunk, "mindenre lőve, ami mozog", mivel az ilyen kapcsolatokban érvényes a nagy számok törvénye. Nem utolsó sorban pedig, ha sokat fészkelődünk, előbb-utóbb észrevesznek. Ha az apróbb dolgokról megismernek minket, akkor már a komolyabb dolgaink is vonzóbbak lesznek. Ha felvonulunk a Városligetben az entek egyenjogúságát követelve, azzal egyrészt – megfelelő irányítással – a környezetvédelemmel kapcsolatos üzeneteket is közvetíthetünk, másrészt nyomot hagyunk. Ha ezek után a következő lépés a tudományos tevékenységünkkel kapcsolatos, akkor már kíváncsiságot keltünk azzal, hogy "jé, ezek az ent-védők mást is csinálnak?" Nem vagyok híve a graffitizésnek és a matricázásnak, de van pár módszer, amit a kétfarkúkutyától is eltanulhatunk, stb. Mindezeket olyan szinten érdemes lenne követni – vagy valami mást, ami eredeti is, az még jobb lenne – ami még nem zavarja a közrendet és nem káros, de kellőképpen közelít annak a határához ahhoz, hogy az már feltűnő és emlékezetes legyen. Sajnos manapság a közfigyelem azok felé fordul, akik kirínak a megszokottból, és érdektelen az, aki jól-rosszul a munkáját végzi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398517 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gomuncs
Bocs, Rabyn, de az mindenkinek a magánügye, ha nem lép be. A probléma nem azokkal van, akik mérlegelik, hogy ez nekik nem fér bele, és nem lépnek be (azok úgyse vesznek igénybe kedvezményt), hanem azokkal, akik belépnek, DE nem fizetnek, vagy mindig fél-egy év késéssel fizetnek, pedig megtehetnék, főleg, ha még pofátlanul / nemtörődömségből a kedvezményeket is igénybe veszik, vagy vennék.

Egyébként még soha, senkit nem kényszerítettem arra, hogy pályakezdő fizetésből rögtön teljes árú tagdíjat fizessen. (Amúgy Dodieenak nincs pedagógusigazolványa? Az is 40% kedvezmény.) Ugyanis én az "önálló keresettel rendelkező" fogalmat mindenkire rábízom, hogy definiálja magának: mert sztem ha épphogy elkezdett dolgozni egy alacsony bérrel, amiből lakást kell fenntartania, kaját, ruhát, bérletet venni stb., és még a párja/családja támogatja ebben, akkor az szerintem nem önálló kereset még, csak kereset. (Kérdezd meg Alyrt, neki is elmondtam ezt a lehetőséget.)
Én nagyon javaslom fenntartani ezt a rendszert (és ha nem veszitek el tőlem a tagdíjakat, akkor én magam fenntartom :P ), mivel sokkal jobb az MTT-nek is, ha az illető kifizeti szépen az 50%-os tagdíjat, mint ha követeljük tőle a teljes árút, amit úgysem képes kifizetni, mert rezsire/kenyérre kell.
Van, aki örömmel él ezzel, és mondjuk csak fél-egy évvel később kezd el teljes árút fizetni, amikor már belefér neki. Sokan pedig azt mondják, h. rögtön belefér a teljes árú, tehát senki nem él vissza azzal, h. ki tudná fizetni, és nem teszi.

De hogy ne hipotézisekről beszéljünk, néhány számadat:
- a 71 rendes+támogató tagból 20 fő fizet teljes árú tagdíjat, ebből összesen 3 fő felfüggesztett. Ebből 2 olyan régi mtt-s, aki ezer éve nem volt kedvezményigénybevevős rendezvényen, 1 pedig egy támogató tag, akit sose láttunk, de 2 éven át lelkesen fizette a teljes árú tagdíjat. Érdekes lehet még, h. a 17 főből 9 előre befizette márc.31-ig a teljes évet. (És jé, úgy már olcsóbb, mint az összes rendezvény kedvezménye, ha valakit ennyire ez érdekel...) Szóval nem a "felnőttekkel" van a gond. ;)
- 5 fő fizet pedagógus tagdíjat, ebből egy utal havonta, a többiből 3 általában nagy elmaradásban van, de rendezvénykedvezményhez többnyire összekaparja, 1 pedig szintén ezer éve nem volt kedvezményigénybevevős rendezvényen. Nem akarok nevesíteni, de az említett 3 emberből legalább 2-nek SZERINTEM nem likviditási gondjai vannak (hiszen előbb-utóbb mindig fizetnek), hanem egyszerűen csak mindig hagyják felgyűlni a tagdíjtartozást.
- a többi 18 felfüggesztett 50%-osat fizet (az összes 50%-ost fizetőből kb. 4-5 ember pályakezdő, azért nem tudok pontosat mondani, mert még nem feltétlenül fizettek azokra a negyedévekre, amelyekben már dolgoztak). A felfüggesztettek közt van még 3, aki azért felfüggesztett, mert többszöri könyörgésre sem volt képes átállítani a havi rendszeres utalását 500 Ft-ról 600-ra, eddig ugye nem volt belőle bajuk, de most ugye már összejött a felfüggesztésre elég tartozás (többen voltak, de lassanként a többiek már átálltak). Aztán van, aki most külföldön van (jelzem olyan is, aki külföldön van DE előre fizette a teljes évet...). 6 ember tartozik több mint 1 évvel, közülük max. 3 fogja még rendezni szerintem. 5 ember tartozik pont 1 évvel, ők is bizonytalan, h. fizetnek-e még. (Ez a lemorzsolódás, amiről beszéltünk a KGY-n, h. egyszercsak szó nélkül elkezdenek nemfizetni.) 3 olyan van, aki pont a tavalyi táborkedvezmény-határig fizetett, ők jó példák arra, h. sokan csak akkor és csak annyit fizetnek, amennyi az aktuális rendezvénykedvezményhez kell (és még örülhetünk, ha nem sumákolnak és próbálnak kedvezményt igénybe venni anélkül, h. elgondolkoznának h. vajh mikor fizettek tagdíjat). Szintén nem olyanok (99%-ban), akik azért nem fizetnek, mert kenyérre kell.

Én úgy látom, hogy arra kellene valamit kitalálni, hogy az emberek ne hagyják felhalmozódni a tagdíjukat, hanem rendszeresen fizessenek. Nem igaz, h. nincs havonta 600 Ft félretehető pénzük erre, az 1 gyros ára, vagy kevesebb mint 3 tábla Milka-csokié, vagy 3-4 gombóc fagyié, vagy 2 söré, ilyen kategóriájú dolgokat meg szerintem (szinte) mindannyian veszünk magunknak havonta többször is. Persze, ha egyszerre kell 5-12 e Ft-ot befizetni hirtelen, úgy nincs, hát úgy én is szívnám a fogam miatta. Szinte mindenkinek van már bankszámlája, be lehet állítani havi utalást, vagy ha vki utálja az átutalást, a mindenkori visszajáróból havonta 3 db 200 Ft-os érmét félretenni, aztán mondjuk negyedévente befizetni.

Egyébként tegnap is többször elhangzott, h. miért nem reklámozzuk többet a támogató tagságot. A magam részéről én már többezerszer elmondtam, mindenkinek mondom, aki be akar lépni, vagy nem akar KGY-re jönni, vagy nem fizet. Mondjátok Ti is, ne csak a "kénét", légyszi :)

SZERK. Tünde: beadjuk őket, de nem kapunk pénzt (az elmúlt 1-2 évben adtunk be Lassira, táborra többször, külügyre is egyszer, semmit nem kaptunk meg, csak az alap működésit), ill. most épp megszüntetik-átalakítják az NCA-t, és csak negyedéves pályázatot írtak ki, amit meg vmiért nem tudtunk beadni. Kérdéses, hogy egyáltalán lesz-e bármilyen NCA-jellegű pályázat a jövőben :S (Az EU-sok meg nem a kishalaknak vannak kiírva :/)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398515 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gomuncs
Na mint felnőtt volt-tag / jelenleg nemtag...

Amíg megtehettem és nem égető szükségem volt a pénzre, addig fizettem, előre, teljes évet, egyben. Sose mérlegeltem azt, hogy mennyit kapok vissza (többnyire semmit, sőt mindig teljes díjat fizettem szinte mindenhol direkt). Most nem tehetem meg, nagyon hiányozna az a kis összeg is a költségvetésből sajnos. Így hát most nem vagyok tag. De sose számolgattam, hogy mennyit adok / kapok anyagilag. Hisz nem erről szól.
Akinek ez az egész társaság fontos, az fizet. Akinek már már fontosabb az életében, az nem. Ha újra megtehetem majd, újra belépek. Pedig nem nagyon járok most sehova, nincs rá időm.
Szerintem ez ilyen egyszerű.
Talán azt kellene kihangsúlyozni, hogy ha valaha fontos volt az életedben ez a társaság vagy Tolkien, akkor kérlek támogasd a társaságunkat továbbra is.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy van aki talán azért nem fizet, mert nincs kedve közgyűlésre járni. Hangsúlyozni kellene a támogató tagság meglétét szerintem.
Az adó 1%-át is sokkal több helyen lehetne reklámozni, abból nagyon sok pénzt lehetne behozni, HA! - mondjuk minden egyes tag / pártoló /kedvelő a szüleit rábeszélné. Kollégákat, szórólapozna az osztálytársai körében. Köremilt küldene. Mondjuk valami olyasmivel, hogy nekem ez nagyon fontos, és ha neked úgyis mindegy kinek adod, akkor tedd meg azt a szívességet, hogy a részükre utalod.
Miért nem működnek most a pályázatok? Nincs aki figyelje? Nincs aki megírja?
Mi lenne ha a Lassi is egy jelképes összegbe kerülne? Évente egyszer mindenki meg tudja venni 2-300 forintért akinek fontos nem? Egy adag fagyi, egy fél doboz cigi ára....
Miért nincsenek nagy összefogások? Ahova mondjuk ki lehetne hívni a tv-ket. Pl nagy szemétszedés, mittomén... Miért nincsen jelmezes felvonulás? Miért nincs nagy LEP? Most nem arról beszélek, hogy nincs aki megszervezze. Miért nincs kedve / ideje a mostani "kicsiknek" fellépni. Színdarabbal stb. Hol vannak azok, akik a most megjelent könyveket megveszik? Nem találtak ránk?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398514 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gomuncs
SÚ, most csak a te hozzászólásod miatt tettem egy nagy lépést előre, hogy esetleg belépek ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398508 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Gomuncs
Rabyn, nem is neked szólt a hörr, hanem az általad felvetett, de másoknál jelentkező problémára. Meggyőződésem, hogy a rendes tagságot sokkal inkább a nem anyagi jellegű dolgokkal kell vonzóbbá tenni. (Például a tábori jelentkezésnél való pozitív elbírálást akár előnyösnek is tartanám, de még abban is sok visszásság lehetőségét látom.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398507 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gomuncs
Bocs, én csak megindokoltam, hogy szerintem miért nem vonzó egy átlag felnőtt kereső számára az MTT rendes tagsága, főleg ha még dolgozik az is az MTTéért. Mert, hogy szóba került, hogy mi lehet az oka annak, hogy felnőttnek számító emberek nem lépnek be rendes tagnak, vagy nem fizetnek tagdíjat.
Én sem azért fizetek tagdíjat, mert x összegű kedvezményt kapok érte, de lehet, hogy kedvezőbbé lehetne tenni a rendes tagsági formát ha valahogy többet adna, mint a szavazati jog a kgyn (amit szintén vonzóvá kell valahogy varázsolni) és x forintnyi kedvezmény egy rendezvényen. Végül is az MTTnek megérné ha több lenne az olyan rendes tagja aki eljár kgyra. Nem?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398506 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gomuncs
Szerintem viszont a rendes tagok tagdíja nem arra van kitalálva, hogy több kedvezményt kapjunk, mint amennyit befizetünk. Ez egy anyagi hozzájárulás a társaság költségeihez, a fenntartásához, elég fontos tétel a bevételi oldalon (pláne ha az állami támogatások kiesnek). Nyilván akik dolgoznak, azok nagyobb anyagi terhet tudnak vállalni, és mondjuk kevésbé járulnak hozzá más módokon, pl szervezőmunkával, mert kevesebb idejük van ilyesmire. Nem ellentételezhetjük annyi kedvezménnyel, hogy mindenkinek "megérje", mert az a társaságnak nem fogja megérni. Ha valaki nem vállalja ezt, akkor ne legyen rendes tag.

Szerk: látom közben, SÚ is elég hasonlókat írt.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398505 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Gomuncs
Ez egy hihetetlenül rossz és negatív hozzáállás. Az ember nem azért tagja egy társaságnak, egyesületnek, hogy a tagdíjnak megfelelő összeget visszaigényelje kedvezmények formájában. Leégne a képemről a bőr is, ha ilyeneket kezdenék el számolgatni...

A tagdíj az egyesület működési költségeihez való hozzájárulás, adomány, és nem egy áru ellenértéke. Nagyon kiváncsi lennék arra, hogy aki ilyen hozzáállással mérlegeli a tagságot, az mit gondol, miből kellene működnie (bármilyen) egyesületnek? Mert az, hogy eljövünk a rendezvényekre, összejövetelekre, jópofizunk, elbeszélgetünk, vagy éppen komoly szinten ismeretterjesztünk (bár tennénk!), nem elég például a raktár fenntartására, a kényszerű kiadások fedezésére. Az, hogy eddig kaptunk pályázott támogatásokat, az idén kifulladni látszik, és eddig sem azért volt, mert az alanyi jogon jár egy egyesületnek, hanem azért, mert néhány lelkes ember kiharcolta. A Lassi- és pólóbevételek nem tiszta bevételek, ami azokból bejön, annak egy (jelentős) részét korábban ki kellett adni azok létrehozására. Az, hogy egyesek az adójuk 1%-ával támogatnak minket, megint csak nem járandóság. A támogatók valószínűleg – hozzám hasonlóan – tudnának még két-három támogatásra érdemes egyesületet, kezdeményezést, csak valamiért az MTT fontos nekik – anélkül, hogy egyáltalán tudnánk, hogy ki ajánlotta fel nekünk a részét, mondjuk az Illatos úti állatmenhely rovására. És nem azért, hogy utána kedvezményeket számolgasson. Vagyunk néhányan, akik – amikor csak tehetjük – a tagdíjon felül is adományokkal támogatjuk az egyesületet, és nem azért, hogy mások a tagdíjuk feletti mértékben kapják a kedvezményeket. Ha az MTT meg tudja tenni azt, hogy nagyobb engedményt ad, mint a tagdíj, részben az adományozók, nagyobb részben pedig a társaság anyagi javaival gondosan sáfárkodók érdeme, és nem valamiféle járandóság, főleg pedig egyáltalán nem természetes dolog.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.547 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére