HNE

Több
15 éve 5 hónapja #374045 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: HNE
Hanna megerősíti :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374036 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: HNE
VÁLTOZÁS! A jövő heti HNE 14:30-kor kezdődik!

Hannával egyeztettem, az időpont-változtatás oka, h sokan szeretnének egyaránt részt venni a kömf-értékelőn és a hne-n is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373767 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: HNE
én jövök :D

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373754 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE

Orome írta: Engem is érdekelne az előadás!


Akkor gyere ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373738 Írta: Orome
Orome válaszolt a következő témában: HNE
Engem is érdekelne az előadás!

"Miért van egyáltalán létező, nem pedig inkább semmi?Ez a kérdés." (Martin Heidegger)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373701 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE

Eruntale/Hanna írta: úgyhogy legyen a következő alkalom nov 15-e, mondjuk délután 4 óra
téma: A nevek Tolkiennél (Etimologies+ a GYU fordítása, fordítási variációk), előadók: Ankalimon és jómagam


"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373685 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE

Náda írta: öö egy kérdés :D megfigyelőként is lehet menni? :D mert nekem van egy olyan érzésem hogy sokat nem tudnék hozzászólni a témához viszont szívesen gyarapítanám a tudásomat :D

Persze, hogy lehet, gyere nyugodtan. :wink:

Tényleg, hol is tartunk, mi lesz a téma?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373683 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: HNE
öö egy kérdés :D megfigyelőként is lehet menni? :D mert nekem van egy olyan érzésem hogy sokat nem tudnék hozzászólni a témához viszont szívesen gyarapítanám a tudásomat :D

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373670 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE
Énisénis. :D Időnként akár vasárnapot is bevállalok, csak ne legyen belőle rendszer.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373650 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: HNE
Mindig szombatonként lesz? :( (nagyon halkan kérdezi: esetleg vasárnap?)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373639 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: HNE

Eruntale/Hanna írta: akiek jó az idópont,és szívesen eljönne, az jelezze itten a topicban, hogy legyen sok ember, aki ide ír, és ezzel motiváljuk az embereket. :)

Énisénisénis :mrgreen:
(remélem, sikerül)

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373631 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE
A dolog üdvözlendő, ha egy módom lesz rá, ott leszek :)

(Szerk.
Gandalf)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373630 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: HNE
Kúl lesz. Én is jövök és hozom a szóvicceket. :evil3:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373586 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: HNE

Sirgon Esgalnor írta: A jól szervezett redundancia viszont az információk megmentője, és a problémák jelzője. (A kölcsönös nem-megfelelésből lehet tudni, hogy baj van valahol.) :twisted:

Nota bene, a backup is redundancia... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373547 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: HNE
Engem is érdekel. Az időpontot felvéstem.

Alyr Arkhon írta:

fqqdk írta: szerintem a duplikált tartalom a web halála :D


Nem ismersz te egy K. Lajos nevű levéltáros egyént?
Ő is folyton ilyeneket szokott mondogatni.

A jól szervezett redundancia viszont az információk megmentője, és a problémák jelzője. (A kölcsönös nem-megfelelésből lehet tudni, hogy baj van valahol.) :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373498 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: HNE
Igyekszem ott lenni.

Üdv,
Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373489 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: HNE
Kedves Mindenki,

a HNE eddigi elmaradta az én saram, igazság szerint a KÖMFön akartam összehívni a potenciális előadókat egy megbeszélésre, de sajnos merőben magánéleti természetű problémák miatt ez nem valósult meg.

köszönöm, Alyr, hogy megmentetted a mundér becsüetét :)
úgyhogy legyen a következő alkalom nov 15-e, mondjuk délután 4 óra
téma: A nevek Tolkiennél (Etimologies+ a GYU fordítása, fordítási variációk), előadók: Ankalimon és jómagam

akiek jó az idópont,és szívesen eljönne, az jelezze itten a topicban, hogy legyen sok ember, aki ide ír, és ezzel motiváljuk az embereket. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373453 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: HNE

Alyr írta: Címet fejből nem tudok, de megkeresem és idekopizom ha kell. (korábban több helyre be volt írva)


MTT Klubhelyiség és Iroda
Budapest XIV.
Ajtósi Dürer sor 19-21.
"A" épület, I. emelet, 110. szoba.

A cím :wink:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373452 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: HNE

Alyr Arkhon írta: Címet fejből nem tudok, de megkeresem és idekopizom ha kell. (korábban több helyre be volt írva)

Ajtósi Dürer sor 19-21.

(off: K. Lajos lol. :D on)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373450 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE

fqqdk írta: szerintem a duplikált tartalom a web halála :D


Nem ismersz te egy K. Lajos nevű levéltáros egyént?
Ő is folyton ilyeneket szokott mondogatni.

:D

Amúgy:
Dear érdeklődők!

Szeretnék összehívni egy HNE ülést novemberben valamelyik még szabad szombat délutánra.
Monjduk nov 15-ére.

Tudom hogy ez gonosz, mert egy héttel később KGY van, de ha jól emlékszem kgy után táboros szervezői izé van, és asszem többünk érintett mindkettőben.

Helyszín: Ajtósi Dürer sor, MTT helyiség.
Címet fejből nem tudok, de megkeresem és idekopizom ha kell. (korábban több helyre be volt írva)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373448 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: HNE
A tolkien.hu-n tudnánk hostolni egy mediawikit, nem? Nagyon szervezni se kellene. Kis noszogatás kellene, nem több.
Ha már szervezés, akkor inkább egy párfős vértolkienita lektorbrigád, akik árgus szemekkel figyelik a friss szerkesztéseket, hogy minden a helyén van-e.
Azt viszont, hogy a legfontosabb dolgok kivételével bármit is átemeljünk a nagy wikipédiára, azt nem tartom túl jó ötletnek, szerintem a duplikált tartalom a web halála :D Egyetlen szempontból tartanám csak hasznosnak: nem a tolkien.hu szervert terhelné a sok request :D

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373429 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: HNE
Ez nem egy egyszerű tudásbázis, ez a világ legnagyobb Tolkien enciklopédiája. Korábban felmerült, hogy kezdjük el fordítani, de egyrészt akkor még nagyon gyér volt a tartalom (ma már elég jól kinőtte magát), másrészt ez egy kőkemény üzleti vállalkozás, nem valami közösségi honlap.

Amit lehetne tenni: egy ehhez hasonló www.annalsofarda.dk/Index.htm nyílt közösségi szerkesztésű, non-profit enciklopédiát csinálni, és a szócikkeket egyben feltenni a magyar nyelvű Wikipediára is. Kellene hozzá egy szervező...


Ahogy a HNE-hez is. Tényleg minden adott. Kellene egy darab szervező ember, aki nem tesz mást, mint kijelöli a következő időpontot, moderálja ezt a topikot, és kicsit noszogatja az előadókat. Kész a tematika, tudjuk hol kellene folytatni a HoME köteteket, és egyébként is van vagy ezer potenciális téma...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #373405 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: HNE
Életet ide! Hogy miért?
:arrow: Van helyszín, ahol foglalkozásokat lehet tartani.
:arrow: Akarunk esetleg csinálni valami magyar nyelvű tudásbázist esetleg, olyat, mint ez ? Vagy van már ilyesmi?

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369732 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: HNE
Nem, nem előadja, hanem beszélgetést vezet róla! ;) Kérdezzük meg Felagundot. Ő biztos szívesen értekezik ilyen témában. És többnyire elég provokatív ahhoz, hogy reakciót váltson ki az emberekből. :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369697 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
Úgyérzem a "valóban elő is vezeti nekünk"-ön van a hangsúly :D Tavalyi táborban lett volna az a HNE amin az Etymologies-t előadja Ankalimon :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369695 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE
Nekem Ankalimon azt mondta, hogy neki van leosztva a következő kötet, úgyhogy a programmal nem lesz baj.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369662 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: HNE
Ha nincs, aki elvállalja (és valóban elő is vezeti nekünk), javaslom, hogy ugorjuk át és menjünk tovább.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369656 Írta: Lamy
Lamy válaszolt a következő témában: HNE
Ha jól tudom, épp újraszerveződni látszik a HNE. Kitartás. :) =

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369597 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369596 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: HNE
Sziasztok,

Jó lenne feleleveníteni a HNE hagyományát. Emlékszik még valaki, hogy hol tartottunk, és mi lett volna a következő közös olvasmány?

Üdv,
Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.571 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére