Kósza Kommandó

Több
14 éve 6 hónapja #384130 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Melian: Lesz ezen a túrán olyan rész ahol Szedert esetleg hátizsákba kell rakni? Mert akkor úgy pakolok majd:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384073 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Én tudom hogy direkt szervezitek mindig úgy hogy nekem ne legyen jó:(:(

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384070 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Nekem handulat és pénzfüggő a dolog, de valsz megyek Szedrestül.
(és megpróbálom rábeszélni Alyrt is:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384068 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Csápol 2 fővel... :D

Nagyon sok innivalót hozzatok!!!!

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384066 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Kedves Kispajtások,

a KószaKommandó második őszi kirándulása nagyon szép út lesz: Piliscsév - Klastrompuszta - Kéményszikla - Pilis-nyereg - Feketekő - Pálos-kolostorrom (Pilisszentlélek) - Égett-hárs - Római út - Dobogókő (hazafelé valószínűleg a Kétbükkfanyeregnél szállunk buszra, Dobogókő előtt).

Időpont: 2009.10.03. szombat.
A gyülekező helye és ideje:
Árpád-híd pesti hídfő, Volánbusz-páplyaudvar, 7:15, jeggyel a kézben!
A busz 7:30-kor indul, természetesen fel lehet szállni a következő megállókban is (Raktár utca vagy Bécsi út) lekésni viszont nem érdemes, mert másfél óra múlva megy a következő járat.

A felszerelés mint mindig: kényelmes (réteges) öltözék, túracipő, megfelelő mennyiségű elemózsia és innivaló.

A kirándulás vége várhatóan 5 óra körül lesz (a tervek szerint a 16:55-ös busszal jövünk le Dobogókőről).

Kérem szépen, hogy akinek van kedve jönni, az itt priviben, mailen (melian'kukac'tolkien'pont'hu) vagy MSN-en jelezze.

Várunk minden Kószalelkűt!

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383953 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Alyr Arkhon írta: De mos mér, hát mindenki a csúcsra akar feljutni, hát nem?
Miért baj ha mi ott is maradunk? :rolleyes:

Mert ha nem jöttök le, nem tudtok újra feljutni, és akkor mit akarjatok azontúl?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383951 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Melyanna írta: Kincső, tudom, hogy ez a szombat-vasárnap kérdés örök probléma. Csinálnék én vasárnapi túrát - szokott is lenni minden évben egy-kettő - de az a helyzet, hogy többnyire nekem is a szombat a jó. (A következő túra október 3-án lesz, az is szombat :| )

Alyr, szóval maradjunk a csúcson? De hát onnan már nem nagyon van hova menni :cool: és mennyire unnánk egy idő után...

De mos mér, hát mindenki a csúcsra akar feljutni, hát nem?
Miért baj ha mi ott is maradunk? :rolleyes:

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383944 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Kincső, tudom, hogy ez a szombat-vasárnap kérdés örök probléma. Csinálnék én vasárnapi túrát - szokott is lenni minden évben egy-kettő - de az a helyzet, hogy többnyire nekem is a szombat a jó. (A következő túra október 3-án lesz, az is szombat :| )

Alyr, szóval maradjunk a csúcson? De hát onnan már nem nagyon van hova menni :cool: és mennyire unnánk egy idő után...

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383942 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Tünde írta: tessék máskor többen jönni, gyönyörűségeket láttunk :)

Ha lesz vasárnap is, és nem szúrjátok ki jó érzékkel azokat a hétvégéket amikor vasárnap is Főnixem van, akkor megyek. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383928 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Sötét Úr írta:

Tünde írta:

Alyr Arkhon írta: Utólagos konzekvencia (apám tanácsadásával):
Ha már felmásztál valahova, maradj szintben. Ne mássz le, mert úgyis vissza kell jönnöd.
Végeredmény: Jó volt.

És ha a csúcson vagy, merre vezet az út? (de amúgy tök jó tanács :D )

Ezért mondják, hogy a csúcson kell abbahagyni ;) :D

elképzelem magunkat, ahogy ülünk fenn és nem jövünk le, mert nekünk ott jó... :D néha feljöttök, hoztok nekünk enni.. nem is rossz kilátások :P tessék máskor többen jönni, gyönyörűségeket láttunk :)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383920 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Tünde írta:

Alyr Arkhon írta: Utólagos konzekvencia (apám tanácsadásával):
Ha már felmásztál valahova, maradj szintben. Ne mássz le, mert úgyis vissza kell jönnöd.
Végeredmény: Jó volt.

És ha a csúcson vagy, merre vezet az út? (de amúgy tök jó tanács :D )

Ezért mondják, hogy a csúcson kell abbahagyni ;) :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383915 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Tünde írta:

Alyr Arkhon írta: Utólagos konzekvencia (apám tanácsadásával):
Ha már felmásztál valahova, maradj szintben. Ne mássz le, mert úgyis vissza kell jönnöd.
Végeredmény: Jó volt.

És ha a csúcson vagy, merre vezet az út? (de amúgy tök jó tanács :D )

Ha a csúcson vagy, akkor egye fene, lemászhatsz, de úgyis vissza kell jönnöd. Mert jó.

Jó lett volna veletek. Fényképeket kérünk!

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja - 14 éve 7 hónapja #383913 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Alyr Arkhon írta: Utólagos konzekvencia (apám tanácsadásával):
Ha már felmásztál valahova, maradj szintben. Ne mássz le, mert úgyis vissza kell jönnöd.
Végeredmény: Jó volt.

És ha a csúcson vagy, merre vezet az út? (de amúgy tök jó tanács :D )

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Utolsó szerkesztés: 14 éve 7 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383912 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Alyr, a "talált egyéb" kategóriánál is feltüntethetted volna, hogy mit találtatok ehetőnek, és mit nem :D A furcsa jelzés nem a hegyikerékpárosoknak kijelölt útvonalak jelzése? (Alternatíva: hágó, vagy útszűkület. Esetleg karaj.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383906 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Lista
Jelenlévő személyek:
10 fő +1 kutya

Talált gombák:
Bimbós pöfeteg (ehető)
Hánytató galambgomba (nem ehető)
Laska (ehető)
Csiperke (ehető - asszem, de csak egy rozzant otthagyott gombakap volt, nem néztem meg mifélefajta)
Tapló (nem ehető)
2 ismeretlen fajta (legalábbis kettőre emlékszem)

Talált bogyók:
Szeder és húsos som (ehető)
Úti bodza, némely rozzant csipkebogyó (kevésbé ehető)

Talált egyéb:
1 barlang
1 állkapocs (marha vagy ló. Mindenestre redős zápfog az tuti)
1 újfajta "turista"jelzés - fehér alapon 2 függőleges sárga vonal (nyilván erdészeti jelzés, de a sárga turistajelzés közelébe fölfesteni nem túl nyerő ötlet)
1 fura fürdőköpenyes bácsi

Általános tapasztalat:
Eltévedni vicces, de a végén tuti mászni kell.
Hozz több folyadékot, mint amire gondolod, hogy szükséged lehet.
Ne mássz át a kerítésen, ha ki lehet nyitni a kaput.

Utólagos konzekvencia (apám tanácsadásával):
Ha már felmásztál valahova, maradj szintben. Ne mássz le, mert úgyis vissza kell jönnöd.

Végeredmény: Jó volt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383902 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Mi is köszönjük a túrát, és szerintem igenis kellenek bele a kisebbfajta eltévedések, anélkül uncsi lenne. Egyébként meg oda értünk fel, ahova terveztük :)

És az elfáradás is jólesett

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja - 14 éve 7 hónapja #383901 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Köszönet Meliának, hogy megszervezte :)
- mindenkinek, hogy jókedv volt :D
- a Holdvilág-ároknak, hogy meseszép
- a bácsinak, hogy megtaláltuk az utat :P
- a természetnek, hogy ott van...
- a botomnak, hogy csak 15 centinyit kopott!!! :D

Mi is tisztálkodtunk, ettünk és én elájultam az ágyba :D Soha életemben nem jutottam el addig, hogy a végére olyan fáradt voltam, hogy sírtam... De nagyon jó volt :D :D:D Még!!! :D :D:D

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Utolsó szerkesztés: 14 éve 7 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383897 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Köszi, hogy megszervezted!:)

Most, hogy hajat mostam, megfürödtem, tisztának érzem magam, meg is vacsoráztam valamennyire, megyek aludni a szép frissen húzott ágyamba.
Szeder kb. egy órája alszik már. Hazafele is teljesen kóma volt. Nagyon jól jellemzi, hogy annyira fáradt, hogy nem jött utánam a fürdőszobába pedig mindig szokott. Ja ő is fürdött és tiszta lett:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383895 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Ezúton szeretném hálámat és elismerésemet kifejezni az első őszi KószaKommandó résztvevőinek:
- Tündének
- Adimnak
- Rabynnak
- Alyrnak
- Fimnek és a barátjának
- Jeffnek
- Sirgonnak
- és persze Szederkutyusnak

hogy eljöttek és végigcsinálták ezt a komolyra sikerült napot.

Köszönet az időjárásnak: a Napocskának és a Kék Égnek, a támogatásukért :)

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383767 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Kedves Kispajtások,

elkezdjük az őszi KószaKommandó-kirándulásokat, itt az első:

A tervezett útvonal egy régi, klasszikus KószaKommandó-túra lesz, ahol már évek óta nem jártunk: Holdvilágárok - Lajosforrás - Tölgyikrek - Dobogókő.

Időpont: 2009.09.12. szombat.
A gyülekező helye és ideje:
Batthyányi tér, HÉV-végállomás 7:50
vagy
Szentlélek-tér (Árpád-híd), HÉV-állomás (én itt leszek), 7:55 (a HÉV a Batthyányi térről 7:58-kor indul).
Pomázról a 8:56-os busszal megyünk tovább.

A felszerelés a szokásos: kényelmes öltözék, túracipő, megfelelő mennyiségű elemózsia és innivaló.

A kirándulás vége várhatóan 5 óra körül lesz (a tervek szerint a 16:55-ös busszal jövünk le Dobogókőről).

Kérem szépen, hogy akinek van kedve jönni, az itt priviben, mailen (melian'kukac'tolkien'pont'hu) vagy MSN-en jelezze.

Várunk minden Kószalelkűt!

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383468 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Kedves Kispajtások,

az elmúlt évek hagyományainak megfelelően ebben az évben is megemlékezünk Tolkien Professzor halálának évfordulójáról. (Szeptember 2.)

A megemlékezést a sokéves szokásoknak megfelelően a Margitszigeten tartjuk (remélem, nem lesz nagyon hűvös).

Tehát:
Időpont: 2009. szeptember 2., szerda, 18:00
Találkozóhely: a margithídi lejáróhoz legközelebb eső buszmegálló a Margitszigeten. .

Hozzatok magatokkal gondolatokat, idézeteket, verseket Tolkien Professzor emlékére: a múlandóságról, az el-nem-múlásról, az Örökről, a hagyományokról, az emberi és szellemi nagyságról, a hitről.
Ezen kívül kérek szépen minden résztvevőt, hogy hozzon magával egy gyertyát, a hagyománynak megfelelően ez lesz a tárgyi jele az emlékezésnek.

Mivel várhatóan hűvös lesz az este, meleg pulcsira, az üldögéléshez polifoamra, netán sálra/kendőre szükség lehet!

Örülnék, ha az elmúlt évekhez hasonlóan most is sokan összegyűlnénk, hogy leróhassuk kegyeletünket a Professzor emléke előtt. Várunk mindenkit sok szeretettel.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382554 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Emberek, van valami infó a Lammasról? Meg lesz tartva egyáltalán? :) Ha igen, mikor? Idén sajnos egyszer sem jutottam ki a hegyre, így jó lenne már bepótolni... :|

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #380992 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Kedves Kispajtások,

ha ilyen ramaty idő lesz holnap (szombaton) is, mint az elmúlt napokban - azaz minden délután kisebb világvége zúdult a városra - attól tartok, hogy el kell halasztanunk a pót-Líthast :(

Azt kérem, hogy amennyiben holnap délután az időjárás miatt kérdéses lenne, hogy meg tudjuk-e tartani a találkozót, aki jönne, hívjon fel ezen: nullahat-húsz-kilencnégytizennégy-nyolcharminchárom.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #380677 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Pót-Líthas mindazoknak, akik a múlt héten nem tudtak ott lenni, és mindazoknak, akik szívesen eljönnének újra.
(bár lehet, hogy most sem lesz sokkal kegyesebb hozzánk az időjárás :/)

Az információk a szokásosak: kb. délután 4-től, a Kolosy térről a 65-ös busszal a Fenyőgyöngyéig (végállomás), onnan kb. 2 kilométer séta az aszfaltúton felfelé, balra be a parkolóba, azon át, és célbaértél :)
Ha szeretnél ott éjszakázni, akkor polifoam, hálózsák, meleg takaró, netán sátor jól jöhet... (és persze esőkabát mindenképpen)

Mivel Líthaskor lejönnek közénk a tündérek, akik szeretnek minden pirosat, narancssárgát, tűzszínűt, hát hozzatok piros, lángszínű, égővörös és napsárga finomságokat, húzzatok piros ruhát! Természetesen tüzet gyújtunk és sütögetünk (márha sikerül meggyújtani a napok óta ázó ágakat...)

Én várhatóan 15:26-os busszal megyek a Kolosy térről.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #380626 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Sirgon Esgalnor írta: Ha más nem felmászunk a Kecske-hegy tetejére, és ácsolunk egy igen-nagy bárkát, valamint beborítjuk a fedélzetet esernyőkkel...

szerintem fenn akkora a sár, hogy mehetünk sársielni is :D

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #380617 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Ha más nem felmászunk a Kecske-hegy tetejére, és ácsolunk egy igen-nagy bárkát, valamint beborítjuk a fedélzetet esernyőkkel...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379766 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Kedves Kispajtások,

mivel 20-án én is Múzeumok Éjszakáján leszek, viszont a Líthast nem szeretném kihagyni, ezért egy héttel később, június 27-én - vagyis a "szokásos" június-utolsó-hétvégéje-időpontban (ami a június 24.-hez is közelebb van) - lesz a Kecske-hegyi katlanban egy "pót" (vagy igazi?) Líthas is.
Szóval, aki nem tud ott lenni most szombaton, vagy aki igen, de van kedve jönni mégegyszer, azt a szokásos helyen-szokásos időben várjuk szeretettel :)

Kb. délután 3-tól, jó idő esetén hajnalig...

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379681 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Náda írta: Új információk: a Líthas egyben lesz a szülinappal!

Eddig is ez volt az alap koncepció (ld. lejjebb) ;) Amit mondtam az, csak egy rossz emlék volt. :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379654 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Új információk: a Líthas egyben lesz a szülinappal!

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379439 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Ha jól emlékszem az előző MTTSZ-es megbeszélésen került fel, hogy lehetne így is. Nem mernék rá mérget venni, de azt hiszem, hogy Momó említette.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.572 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére