Kósza Kommandó

Több
18 éve 1 hete #289163 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Úgy tűnik, öten-hatan biztosan leszünk, ez szép szám egy ilyen túránál. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #289127 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

telcontar írta: Köszi az infót! Utánakérdezek szombaton este a Volánnál.

Szívesen. Remélem nem lesz igazam...

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #289122 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Köszi az infót! Utánakérdezek szombaton este a Volánnál.

Panni írta: Nem akarok kötekedni, de mivel itt vagyok a környéken... A Rám-szakadékon lejöhettek, azonban itt elég durván elárasztott mindent a víz. Van egy dömösi osztálytársam, csak úgy tud bejönni a suliba (Esztergomba), ha a szülei erdei úton kocsival behozzák. Állítólag a víz annyira megrongálta az utakat, hogy ha teljesen elmegy a víz, a buszok akkor sem fognak ott közlekedni egy darabig. Lehet, hogy vasárnapig azért jobb lesz a helyzet, de Dömösről semmiképp se számítsatok buszra. Az is lehet, hogy én tévedek, de mindenképpen nézzetek utánna! (Én is szeretnék menni túrázni, de ha megyek is, végig biztos, hogy nem tudok menni)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #289118 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Nem akarok kötekedni, de mivel itt vagyok a környéken... A Rám-szakadékon lejöhettek, azonban itt elég durván elárasztott mindent a víz. Van egy dömösi osztálytársam, csak úgy tud bejönni a suliba (Esztergomba), ha a szülei erdei úton kocsival behozzák. Állítólag a víz annyira megrongálta az utakat, hogy ha teljesen elmegy a víz, a buszok akkor sem fognak ott közlekedni egy darabig. Lehet, hogy vasárnapig azért jobb lesz a helyzet, de Dömösről semmiképp se számítsatok buszra. Az is lehet, hogy én tévedek, de mindenképpen nézzetek utánna! (Én is szeretnék menni túrázni, de ha megyek is, végig biztos, hogy nem tudok menni)

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #289113 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Vasárnap, miután mindenki megtette állampolgári kötelességét, 09.00-kor találkozunk az Árpád hídi HÉV megállóban Budán. Mivel vélhetően le van zárva, ezért busszal megyünk, de ott találkozunk.
Kemény túra lesz, bár több helyen is ki lehet majd szállni annak, aki nem szeretné túlterhelni a lábát. A Holdvilág-Ároknál kezdünk, remélem tíz körül oda tudunk érni. Lesz egy igen kellemes piknik a sziklák között, tiszta patakvíz ivással, onnan Pilisszentkeresztnek vesszük az utat. Itt lesz az első kiszállási lehetőség. Megcélozzuk Dobogókőt, a kitartóbbak itt vehetnek búcsút az őrültektől, akik (ha jut rá idő) ezek után még a Rám-szakadékon is leereszkednek, hogy végül Dömösön kössenek ki.
Hosszú, kemény túra lesz az első szakaszt kivéve, ezért tényleg azoknak ajánlom, akik kószához méltóan viselik a megpróbáltatásokat. A többieknek az első szakaszt ajánlom csak.
Amihez nem fér kétség, hogy gyönyörű helyre megyünk, fájlalhatja, aki kihagyja.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #289106 Írta: Eldamyn
Eldamyn válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Hmm.... Ez jól hangzik... Tavaly voltam arra túrázni, és király volt. Ha más közbe nem jön, ott leszek. :) :D

"Én akkor is betöröm ezt a lovat!" /Léod utolsó mondata/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #289097 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Sajna, én is ki kell hagyjam, mert szombaton megyek egy másik kirándulásra, és a vasárnap a rendrakásé... :(
Legközelebb számíthattok ám rám ;)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #289090 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Melyanna írta: Kedves Kispajtások,

Telcontar utólagos engedelmével - mivel igen közeledik a vasárnap - némi emlékeztető a Kósza Kommandó következő programjáról:

telcontar írta: Április 9, vasárnap, 9 óra, Árpád híd HÉV megálló
Holdvilág-Árok - Dobogókő - Rám Szakadék (nehéz túra)


Hát Én ezt most kihagyom, majd gondolok rátok, amikor dél körül felkelek... :P

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete - 18 éve 1 hete #289089 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Kedves Kispajtások,

Telcontar utólagos engedelmével - mivel igen közeledik a vasárnap - némi emlékeztető a Kósza Kommandó következő programjáról:

telcontar írta: Április 9, vasárnap, 9 óra, Árpád híd HÉV megálló
Holdvilág-Árok - Dobogókő - Rám Szakadék (nehéz túra)


Tehát ([size=9:2ygdtuat]miután vasárnap hajnalban elmentünk szavazni :P [/size]) 9-kor találkozunk a Szentlélek téren (aka Árpád híd, HÉV-megálló).
A túra hosszú lesz, hozzon mindenki elegendő inni- és harapnivalót.
Az kellemes idő várható, de legyen nálatok váltózokni és -póló (múlt vasárnap nyakunkba zuttyant a a Holdvilág-árok patakja :) )

Ha sikerül a tervezett utat megtenni, késő délután jövünk vissza.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288281 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Keshu (Éowyn!) írta: A túra nagyon jó volt :D , no meg a sziklamászás hosszúszoknyában. :roll: :D


Jaja, tök jó volt a túra :) Fura volt nagyon a Beltaine helyszíne félméteres hóban... eddig még csak nyáron láttam, tábortűzzel... de így is szép:)

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288227 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Telco, kérlek küldd el nekem, h mi kerüljön a Kósza Kommandó programjáról, valamint Csobánkáról az ápr. 1-én megjelenő hírlevélbe.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288220 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Rabyn írta: Kedves kószakommando lenne egy kirándulás ötletem!

El kéne menni Párkányba. Az útvonal baromira egyszerű. Esztergomig megy vonat (nyugatiból indul) és Esztergomon keresztül (ami egy szép város ám) át lehet sétálni Párkányba ahol van finom kaja és finom fagyi:) Bár én csak ősszel voltam ott, szerintem jó kis séta lenne, főleg Esztergom.
Na?


Nagyszerű!

Plusz még egy javaslat, a szimpla kirándulást felturbózandó: menjünk nosztalgiagőzössel!!! Olyan régóta szeretném kipróbálni!!! :D

Nos?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288214 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Rabyn írta: Kedves kószakommando lenne egy kirándulás ötletem!

El kéne menni Párkányba. Az útvonal baromira egyszerű. Esztergomig megy vonat (nyugatiból indul) és Esztergomon keresztül (ami egy szép város ám) át lehet sétálni Párkányba ahol van finom kaja és finom fagyi:) Bár én csak ősszel voltam ott, szerintem jó kis séta lenne, főleg Esztergom.
Na?


Jó ötlet :)

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288213 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Rabyn írta: Kedves kószakommando lenne egy kirándulás ötletem!

El kéne menni Párkányba. Az útvonal baromira egyszerű. Esztergomig megy vonat (nyugatiból indul) és Esztergomon keresztül (ami egy szép város ám) át lehet sétálni Párkányba ahol van finom kaja és finom fagyi:) Bár én csak ősszel voltam ott, szerintem jó kis séta lenne, főleg Esztergom.
Na?

Benne vagyok :D [size=9:38nr2nt1] talán még idegenvezetést is vállalok :P :twisted: [/size]

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288208 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Kedves kószakommando lenne egy kirándulás ötletem!

El kéne menni Párkányba. Az útvonal baromira egyszerű. Esztergomig megy vonat (nyugatiból indul) és Esztergomon keresztül (ami egy szép város ám) át lehet sétálni Párkányba ahol van finom kaja és finom fagyi:) Bár én csak ősszel voltam ott, szerintem jó kis séta lenne, főleg Esztergom.
Na?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #288201 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
nöktök is bocs, hogy ennyi ideig nem voltam. amúgy felvettek győrbe. most már mehetek bárhova

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #288116 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

telcontar írta: vastag hó fedi az egészet, így megmártóztunk benne (én legalábbis).


Meg engem is megmártogattál benne :twisted:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #288106 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Hogy azok is értsék, akik nem voltak: kellemes, könnyed sétát tettünk a szokásos tábortüzes hely körül, ezúttal kicsit másképpen.
AZ erdőben, a hegyen megmaradt a hó, gíy a kb 8-10 fokban, erős napsütésben, szél nélkül rövidujjúban mászkáltunk a néhol bokáig érő hóban. Természetesen hógolyózgattunk is, volt hóangyal meg hasonló finomságok. ELőször elmentünk az Árpád kilátóba, majd az Oroszlán Szikla felé vettük az irányt, de útközben inkább felmásztun a sziklás hegyoldalon. Kellemes és könnyű volt, épp csak annyira meredek, hogy azért kéz is kelljen hozzá helyenként. A tetejére felérve lepillantottunk a katlanba, ahol nyáron a tüzet tartjuk és láttuk, hogy vastag hó fedi az egészet, így megmártóztunk benne (én legalábbis). Visszafelé mégiscsak megnéztük a kőoroszlánt, majd a havas repülőtéren át Hűvösvölgybe mentünk, ahol egy lángosozás jelentette a séta végét.
Kifejezetten jó volt. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #288093 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
A túra nagyon jó volt :D , no meg a sziklamászás hosszúszoknyában. :roll: :D

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #288078 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Jó volt a túra, tavaszi bemelegítésnek még talán kicsit sok is a sziklamászás :mrgreen: Legközelebb többen gyertek ám, mert így megvolt ugyan a kellemes családi hangulat, de azért minél többen vagyunk, annál jobb :) :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #288077 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Melyanna írta:

Artemisz (Erenya) írta: Köszönöm mindannyiótoknak ezt a koratavaszi vándorlást!


Hát, erre nincs mentség... összekevertem, azt hittem, ma volt a meccs :triste:

ójajj :crap:


Nem baj, legközelebb bepótoljuk! ;) Sajnos ma nem vittem fényképezőt :( Pedig tényleg nagyon jól nézett ki hó alatt a nyári hely :D
Jó volt a mai kirándulás, és bocsi mindenkitől a késésemért, ha Bp-n filmet forgatnak, akkor azt mindenképpen ott kell, ahol át kell mennem a hídon... :lol:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #288074 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Melyanna írta:

Artemisz (Erenya) írta: Köszönöm mindannyiótoknak ezt a koratavaszi vándorlást!


Hát, erre nincs mentség... összekevertem, azt hittem, ma volt a meccs :triste:

ójajj :crap:


Bizonybizony, hiányoltunk benneteket! :(

Pedig biztos tetszett volna a látvány: a Beltaine-katlan félméteres hó alatt :D

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #288073 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Artemisz (Erenya) írta: Köszönöm mindannyiótoknak ezt a koratavaszi vándorlást!


Hát, erre nincs mentség... összekevertem, azt hittem, ma volt a meccs :triste:

ójajj :crap:

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #288070 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó
Köszönöm mindannyiótoknak ezt a koratavaszi vándorlást!

Főleg persze neked, Telco; de éppen így Alisonnak, Adelnek, a Lánykámnak, Éowynnak, Mincnek és Viktornak! Jó, hogy vagytok!!! :hello:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #288039 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

telcontar írta: Kósza Kommandó eseménynaptár
A kirándulások kizárólag jó idő esetén lesznek megtartva.

Március 19, vasárnap, 10 óra, Kolosy tér, 65-ös busz megállója
Árpád-hegyi kilátó, Oroszlán Szikla, vitorlázó repülőtér (könnyű túra)
Március 26, vasárnap, 13 óra Amerikai football mérkőzés
Budapesti Fekete Lovagok - ARD7 Budapest Wolves2
Március 31-április 2, Csobánka, tavaszi buli

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287968 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Aeglos írta:

Alison West írta:

telcontar írta: Azért jópár év múlváról beszélünk és azokról, akik megengedhetik maguknak az efféle utakat. Nem egy akkora költség, ha az ember fél éven át spórol rá, de nem egyetemistának való az tény.
Jelenleg egy ilyen út (3 hét) kb 300e Ft/fő áron lenne megvalósítható.


Akkor az kb. olyan, mint a Camino :) Ha választani kéne, inkább ezt választanám, kicsit kényelmesebb a gázpedált nyomni, mint lejárni a lábamat :mrgreen:


Camino, Camino, Camino!
Hatalmas élmény lehet!
Egyszer menjünk el rá együtt...


Igen! Igen! Igeeen! :bounce:

:itscool:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287886 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Alison West írta:

telcontar írta: Azért jópár év múlváról beszélünk és azokról, akik megengedhetik maguknak az efféle utakat. Nem egy akkora költség, ha az ember fél éven át spórol rá, de nem egyetemistának való az tény.
Jelenleg egy ilyen út (3 hét) kb 300e Ft/fő áron lenne megvalósítható.


Akkor az kb. olyan, mint a Camino :) Ha választani kéne, inkább ezt választanám, kicsit kényelmesebb a gázpedált nyomni, mint lejárni a lábamat :mrgreen:


Camino, Camino, Camino!
Hatalmas élmény lehet!
Egyszer menjünk el rá együtt...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287872 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

telcontar írta: No persze az fontos, hogy ebben az esetben otthonról hozott konzervkajákon élünk és a kempingekben a legolcsóbb opciók szerint szállunk meg. Ha elengedjük magunkat, egy-egy jó étterem, a tengerparton esetleg szálloda stb, akkor azért 500-at is el lehet úgy költeni hogy még mindig nem a luxuskategóriáról beszélünk. Az utazás azért olcsó mert az üzemanyag + autópályadíj eleve négyfelé oszlik.


No akkor várjuk meg, amíg melóm lesz, aztán amíg kocsim lesz, aztán amíg nyár lesz, és majd akkor komolyan elgondolkozom az ügyön :mrgreen:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287871 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

Alison West írta:

telcontar írta: Azért jópár év múlváról beszélünk és azokról, akik megengedhetik maguknak az efféle utakat. Nem egy akkora költség, ha az ember fél éven át spórol rá, de nem egyetemistának való az tény.
Jelenleg egy ilyen út (3 hét) kb 300e Ft/fő áron lenne megvalósítható.


Akkor az kb. olyan, mint a Camino :) Ha választani kéne, inkább ezt választanám, kicsit kényelmesebb a gázpedált nyomni, mint lejárni a lábamat :mrgreen:


No persze az fontos, hogy ebben az esetben otthonról hozott konzervkajákon élünk és a kempingekben a legolcsóbb opciók szerint szállunk meg. Ha elengedjük magunkat, egy-egy jó étterem, a tengerparton esetleg szálloda stb, akkor azért 500-at is el lehet úgy költeni hogy még mindig nem a luxuskategóriáról beszélünk. Az utazás azért olcsó mert az üzemanyag + autópályadíj eleve négyfelé oszlik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287870 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Kósza Kommandó

telcontar írta: Augusztus 10-13 vagy 17-20: Krakkói kirándulás Lengyelországba (lehetséges, hogy ez szeptemberre eltolódik, ebben az esetben itt ismét egy vízparti party következik)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.555 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére