Tolkien Live 2009 - Élő Szerepjáték Középföldén

Több
14 éve 6 hónapja #384326 Írta: Gandalf
Uff!

1.
Aki még nem pótolta volna a befizetést, tegye meg mielőbb!

2.
Anglachel, ha még nem tetted volna, jelentkezz a benzinpénzért Kincsőnél!

3.
VISSZAFIZETÉS:
Mivel igen szép bevétele volt a Live-nak, ígéretünkhöz híven és az elnökség beleegyezésével az alábbi lehetőségeket kínáljuk fel:

Az összeg fejenként 900 Ft.
- A visszafizetésről le lehet mondani akár adománypapírért (adóigazolás) cserébe.
- Lehet kérni, hogy tagdíjnak legyen betudva!
- A nem-tagoknak felajánljuk, hogy ha belépnek pártoló tagnak, akkor egyszeri kedvezményként az idei (2009-es) regisztrációs díjuk ez a 900 Ft lesz a szokásos 1000 Ft helyett!
- Aki nem szeretné más MTT-s költségnek betudni, hanem visszakéri, annak a gazdasági vezető javaslata szerint utalunk vagy KÖMT-ön nyugtával visszafizetünk!
Kéretik nyilatkozni a választott opcióról Kincsőnek! Köszönjük!

:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384132 Írta: Lyona
Meta, a hét hőse vagy, köszönjük!!! :)

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
14 éve 6 hónapja - 14 éve 6 hónapja #384117 Írta: Metaflora

Gandalf írta: Meta, a felvétel során készült fotókat mikor láthatjuk majd?

Jó kérdés, értekezz a picasával... vagyis nem tudom, hogy ott van-e a probléma, de már megpróbáltam párszor feltölteni a képeket, és mindig azt írta ki, hogy sikertelen.

Szerk.: na, az Eregion album ( picasaweb.google.com/meoituilindo/Eregion# ) bővült a rádiófelvétel képeivel, de legyetek nagyon hálásak, mert EGYENKÉNT kellett feltöltenem őket :S
Utolsó szerkesztés: 14 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384105 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384052 Írta: Kincső

Alew írta: Meghallgattam a rádióműsort. Nagyon beszédhibás vagyok. De jó volt nagyon.

Ne aggódj, mi megszoktuk Tőled :)

Én azon gondolkozom, hogy kin teszteljem, hogy mi érthető belőle. :) Lehet, hogy nagymamám lesz az áldozat, bár ő a GYU-t olvasta.

Amúgy én is többektől hallottam vissza, akiknek már emlegettem az mtt-t, hogy "azok a tolkienosok voltak a rádióban". :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384049 Írta: Gandalf
Hát, miután azt se rakták bele, mi az a szerepjáték, és azt se, mi az az MTT, ráadásul az időrendre fittyet hányva össze-vissza ugráltunk térben és időben, szerintem az átlag rádióhallgatónak az jött le, hogy amit csinálunk, az valami nagyon elvont és érthetetlen dolog.
De annyi legalább kiderült, hogy nem áldozunk kecskét (csak Cueddielt ölünk), nem vagyunk sátánisták (de egy zárt fantáziavilágban élünk), nem vesszük magunkat komolyan (csak a játék világát), és nem unatkozó tinik vagyunk (max. lélekben némelyek), hanem fiatal értelmiségiek (akiknek nincs igazi életük?), és ez is valami! :D

Nekünk, akik (lelkesen és örömmel) részt vettünk benne, nagyon vicces volt végighallgatni a végeredményt, szerintem sokáig fogunk még ezen röhögni. :lol: :lol::lol:

De talán örülhetünk, hogy a D&D-sek játéka kimaradt belőle, ki tudja, az mennyit ronthatott volna még a helyzeten! :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384043 Írta: Esgal
Alyr, én ebbe nem merek belegondolni... :P :D

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384041 Írta: Alyr Arkhon
No meghallgattam végre a műsort.
Azon gondolkodom milyennek hallhatott titeket egy teljesen kívülálló.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384040 Írta: Esgal
Ez nagyon jó volt, most hallgattam meg :D
A Kossuth rádiónak van humorérzéke, a kibelezős ökörködéssel kezdeni a műsort... :D

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384037 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384036 Írta: Alew
Nincs határidő, Sil.

Meghallgattam a rádióműsort. Nagyon beszédhibás vagyok. De jó volt nagyon.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384033 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien Live 2009 - Élő Szerepjáték Középföldén

Kincső (Thilanna) írta: Csak azért mondom itt, hogy újra eszébe jusson azoknak, akik még nem tették volna meg... :D

Na igen, ezt jól teszed... :oops: Tulképp mi a határidő?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384031 Írta: Kincső
Nyah, kitöltöttem végre a kérdőívet , e! (Az eleje nem túl izgi a sok 10/10-es értékeléssel :P )

Csak azért mondom itt, hogy újra eszébe jusson azoknak, akik még nem tették volna meg... :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384028 Írta: Cedomir
gratula skacok, baromi jó lett a műsor! :D :D
tényleg volt egykét jó beszólás. :D

Ki vezet? MAEDHROS!
Fél kéz ... HARCRA KÉSZ!
E!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384025 Írta: Kincső
Jah, akiket szombaton végigkérdeztem, h. nem tudják-e Ankalimon INes nevét, azoknak üzenem, h. ő sem tudta fejből, de a helyes válasz Borin :D
(akinek még lenne kedve, átnézheti a Lassi-cikket így utolsó utáni pillanatban, csak elfogadják Orsiék a javított verziót :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384024 Írta: Alyr Arkhon
Amikor hallgattam 9kor az ajánlót (utána rohantam a vonathoz) csodálkoztam egy sort, hogy ezek vajon kik lehetnek akik a Gyűrűk Ura előtörténetét dolgozzák fel, és csak remélni mertem hogy ez mégiscsak az MTT. (nem tudtam az egész rádiófelvételesdiről csak félszavakból, úgyhogy nem ugrott be elsőre)

Még nem hallgattam meg, de nemsokára.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384023 Írta: Kincső
Hát ez nagyon vicces :D :D :D
Infó órán nem figyelt a tanár, úh. belehallgattam a közepén, a bemutatkozós résznél, és nehéz volt elfojtani a nevetést ("maga egy rocker?") :D de a tanár nem figyelt, úh. éljen a ppk-s gépterem a fülhallgatókkal. 8)

Best of ["SPOILER"]:
"Tolkien [Liv] 2009" "Lájv." (2. mondatban :D )
"ha teszem fel én egy gyakorló elmebeteg vagyok, aki bomlasztani érkezem"
"járunk vele?" "nem. (...) mi nem járunk vele, hanem egy kedves barátunk"
"abszolút másodvonalbeli kis jelentéktelen szerepem van" - aha... :D
"ez nem angol, ez sindarin..." "de born!"
"legyen közrendű." "azt utálom." "akkor NE legyen közrendű"
"ha tovább folyt volna, én azt csináltam volna, hogy, és akkor az sikerült volna és mégis nyertem"
"mit csinál, Zsófi, amikor nem Galadriel?" "ez elég ritkán fordul elő, de egyébként egyetemi hallgató vagyok" "Tolkien szakon?" "angol szakon, úgyhogy majdnem"
"nincs is szakálla, szép hosszú szőke haja van... de a kor előrehaladtával még lehet"
És Gandalfnak civil szakmája nincs is, ő csak MTT alelnök. :D

Riszpekt mindenkinek! Különösen Daninak a stúdióért, nem kérdeztek könnyűeket :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja - 14 éve 6 hónapja #384022 Írta: Metaflora
De ha rákattintasz ott fenn, hogy mp3-tár, onnan ki lehet keresni a hétfő tizenegy órától kezdődő részt mp3-ban, és ott az ötödik-hatodik perc környékén jön ez a műsor...
(pontosítok: 212.92.28.75/kossuth/MP3/1-Het/Het-K11.m3u 05:35-től 30:30-ig)
Utolsó szerkesztés: 14 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384018 Írta: Gandalf
Felvettem, MPA formátumban kb. 35 mega, majd később átkonvertálom, ha lesz időm. Egyébként a rádió honlapján is fent lesz. Nem tudom, mikor lesz a második rész, megkérdezem.

Időközben felrakták a holnapra, de ehhez realplayer kell és nincs megvágva:
real1.radio.hu:8080/ramgen/kossuth/2009/...1.rm?start=0:05:00.0

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384017 Írta: Felagund
Na, milyen volt? Én csak a legvégét tudtam elkapni... :/

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
14 éve 6 hónapja #384008 Írta: Kincső
Halihó!
Akinek lenne kedve átolvasni a Lassi-cikket (1,5-2 oldal), hogy nincs-e benne tartalmi/időrendi tévedés, az dobjon egy mélt a kincso'kukac't-online.hu címre! SÜRGŐS, elvileg ma le kell adnom, majd próbálok sírni haladékért, ha kell! :)
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384005 Írta: Gandalf

Belnir arca elkomorodott. Ősi bosszúvágy? Nem, az nem lehet... A Sötétség Urának minden szolgáját a Valák elé idézték és ítéletet mondtak fölöttük. Nem lehetett Morgoth egyik csatlósa. A szerencsétlen, ijedt katona biztos félrehallott valamit. Esetleg Arthonnen úr valamibe belekeverte magát? De még Ruinor sem végezte ily szörnyűséges módon...

A nandának eszébe jutott Aerrion és az Első Kor pusztításai. Ily rövid ideig tartott hát a béke és a virágzás időszaka? Talán mégis az Ékkőfaragóknak lesz igazuk, s ideje lenne valami hatékony és erős védelmet létrehozni Annatar úr segítségével? De van-e akkora tudás és erő Eregionban, hogy ilyesmit alkosson bárki is? S Celeborn és Galadriel nem kívánnék-é, hogy inkább egy egységes szövetségben bízzunk, mint saját kezünk alkotásaiban?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384004 Írta: Angwen
WOW! Igazán kár, hogy nem voltam... :(

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384003 Írta: Idhren
Fúú, írjál még ilyet! :D

(Szegény Cueddiel.)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384002 Írta: Alew

- Halljam, mit találtak? - Celeborn hangja hideg volt, de a mélyén rémület érződött.
- Találtunk egy erdőkerülőt, aki tegnap éjjel azon a környéken volt, ahol megtaláltuk...megtaláltuk Ar...Arthonnen úr te...tetemét - a király katonája nehezen szánta rá magát, hogy kimondja, amiről már az egész táborhely tudott. Arthonnen urat, a király unokaöccsét, a Királyi Tanács tagját alig egy órája találták meg az erdőben, egy fára felszögezve.
- Eloltották a tüzet? - a király témát váltott, hogy enyhítse a katona feszültségét.
- Igen uram. Több, mint száz négyszögöl erdő égett le, és odaveszett a raktár össze...
- Tudom - Celeborn gyorsan, élesen vágott közbe. Nem akarta újra hallani, hogy újabb száz raktárzsák gabona veszett oda - Mit mondott az erdőkerülő?
- Éjjel zajokat hallott, de betudta az erdőben mulatozóknak, nem törődött velük. Sokan jártak az erdőben éjjel, kicsinek érezték a házakat - magyarázta a katona. Celeborn bólintott. A mulatság sokakat a csillagok, a nyílt ég alá hajtott - Aztán egyszer csak a zajok üvöltéssé fajultak. Az erdőkerülő magához vette a fegyverét, és a dolog után indult. Azt mondta, egy sötét, sűrű ligetben Arthonnen úr hatalmas vasszögekkel egy fára volt feltűzve, de még élt. Testét sebek csúfították, kiömlött vére bíborra festette bőrét és rongyosra szakadt ruháit, haja véres csomókban hevert a földön. Egy fekete, árnyék-szerű alak állt előtte.
- Ki volt az?
- Nem tudom, fenség. Az erdőkerülő nem mondta. Puszta pillantásával kínozta a Tanácsnok urat, Arthonnen csak üvöltött, vonaglott, de csak függött a fán.
- Halálra kínozta?
- Igen, királyom. Minden merő vér volt, üvöltés, kín, és aztán a lángok mindent elemésztettek.
- Hol az erdőkerülő? - Celeborn már tudta, mi lesz a válasz a kérdésére.
- Meghalt. Mikor felidézte, mit látott, mikor felidézte az árnyék-alak pillantását...szörnyethalt.
- Mit látott?
- Uram, én...
- Mit látott?! - a király úgy csattant fel, mint hirtelen hullám, ha a sziklákhoz csapódik. A katona összerezzent, de jobban félt urától, mint saját babonáitól.
- Én...uram...fekete, izzó, homályba oltott gyűlölet volt a szemeiben, és ősi bosszúvágy.

A király bólintott, és visszavonult, egy intéssel elbocsátva a katonáját. Az erdő már csak parázslott, az avar hamuvá perzselődött, és Arthonnen testét levágták a még mindig izzó vasszögekről. Felnyitott, borzalmasan halálra kínzott teteme már gyolcsba göngyölve feküdt, várva, hogy megkapja a végtisztességet. Celeborn összeráncolta homlokát, és felnézett a szürkés égboltra. Arthonnen nem volt jámbor, nem volt óvatos, nem volt előrelátó - de jó barát volt, jó tanácsnok, és jó sinda. Mi jöhet még?

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja - 14 éve 6 hónapja #384001 Írta: Kincső
Meta a hős :) Tök jó lehetett, sajnálom, hogy nem tudtam menni!...

De nagyon kíváncsi vagyok, mi sül ki belőle. Remélem kedden lesz, mert akkor tudnám élőben hallgatni. :cool: (Bár ha meg hétfőn, akkor már hétfő du. meghallgathatnám netről. :D )

Ja, és legalább OUTban kiderült, ki tűzte a fára? :D Ez is a drága Sauron-mesélőink keze munkáját dicséri? :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Utolsó szerkesztés: 14 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384000 Írta: Gandalf

Kincső (Thilanna) írta: Ööö... ki volt Arthonnen?

És mit szóltak a törpök? :D És nem akarják id'adni a vágatlan anyagot, h. meghallgathassuk a plusz játékot? :)

Cueddo karaktere.
A törpök pedig azt szólták, hogy "Ehhez azért lesz néhány szavunk nekünk is, hömm." (lásd fészbúk):D

Az történt, hogy a szokásos nyugis tanácskozós formánkat hoztuk, és a rádiósok szerettek volna valami zajos eksünt, és megkértek, hogy legyen valami harc, gyilkosság vagy ilyesmi. És akkor a mesélő és a játékosok rögtönöztek egy ilyen fordulatsort. :P Onnantól lehetett kiabálni egymással.

Vágatlan anyagot nem hiszem, hogy kapnánk, egyrészt nem is sikerült a teljes másfél órás játékot rögzíteni, másrészt amit rögzítettek, még onnan is ki kell szűrni még a zajos D&D-sek háttérből zengő hangjait. Ki tudja, mennyi HASZNÁLHATÓ anyag sikerült végül...

Jah, és ne csodálkozzatok azon, hogy Ille volt Celebrían és őt kezdték el faggatni, hogy miért akarta megmérgezni az apját. :lol:

És a királyi tanács tagsága kibővült néha egy aranyos kiskutyával, akli folyton elvonta a játékosok figyelmét, ezért inkább integrálni kellett.

És egyszer csak felbukkant Jevgenyij is. :o :)

Metának sikerült egy kis TLV-reklámot is belecsempészni a bemutatkozásába, remélhetőleg nem vágják majd ki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #383999 Írta: Alew

Narbeleth írta: :D :D :D :D :D :D Nálam van...
Hadd röhögjek kérlek! :cool: :P

Idhren írta: E!
Asszem elhagytam ott az esernyőmet, legalábbis azóta nem találom sehol...
Kék volt, nagyon picire összecsukható, és az volt a hajtókájára írva, hogy: Mybrella.
Ha vki látta, eltette, mittomén, az pls írjon.
Köszi.

Ez több, mint nevetséges. :) Aranyosak vagytok. ;)

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.459 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére