Tolkien Live 2009 - Élő Szerepjáték Középföldén

Több
15 éve 2 hete #376946 Írta: Alew
Pusztamaróton én is táboroztam anno, bár nem emlékszem rá, mert aranyhal vagyok sajnos. De a képek szépek, az emlékmű és a temető kifejezetten jó. Én el tudom képzelni tolkienes hangulatú helynek. Kérdés az ár, és az érdeklődés/utazási kedv arány.

Némi hordozható díszlettel (pl lepedő, kartontábla), épületként üzemelő sátorral és díszítéssel kiváló hely lehet.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #376944 Írta: Angwen

Alyr Arkhon írta: "úgyse érted, úgyse lehet elmondani csak átélni"

Félreértés esete forog fenn. Épp azt akartam mondani, hogy sokan mintha túldimenzionálnák azt, hogy ehhez "érteni" kell. Emberek, félre az összes kisebbségi komplexussal és parázással, elő a beteg és kreatív ötletekkel, live-ozni mindenki TUD! :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #376943 Írta: Aeglos
No!
Van egy hely a Gerecsében (Pusztamarót) ahol lehetne a lájv.
Vár/kolostorrom ugyan nincs, viszont van kőfejtő, kisforrás, aranyos hidacska, emlékmű, esőbeülő, és persze van ott egy ifjúsági tábor. Az emlékmű a mohácsi csata utóütközetének, a véres pusztamaróti csatának állít emléket, és szerintem elég középföldés hangulata van.
Képek:
lh5.ggpht.com/_88YRZWoNTmw/Rv17v ... mow5BXAM/K ép+063.jpg (emlékmű)
image.hotdog.hu/_data/members0/5 ... CF0037.jpg (völgy)
p-art.info.hu/attachments/Image/Pusztamar ót.JPG (környék)
szeghy.hu/content/szeghy//41/gerecse040.jpg (távolról)
www.tar.hu/jfeltser/05-04-30/05- ... c5ef4e.jpg (pici temető)
Én már jártam itt és tényleg nagyon szép a környék.
Az ifjúsági tábor ugyan nem a legjobb-legszebb (kb. Kácsárd minőség) de szerintem kibírható. Sátrazási lehetőség van. Itt lehet utánanézni, milyen: www.pusztamarot.hu/pmarot.htm Itt is van sok érdekes kép a környékről, bár elég gyatra minőségben. :( Ja, amúgy a bácsi akié a tábor nagyon aranyos, anno beszéltem vele.

Nem azt mondom, hogy a lehető legjobb helyszín (korántsem) de én erről tudok, ami szép hely + szállás + "tájelemek".

Azért tényleg jobb lenne valami rom melletti hely, ahol mondjuk van barlang is... *tűnődik*

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #376941 Írta: Gandalf
Viszont a hozzászólások alapján igen nagy az érdeklődés, ergo sokaknak kéne szállás egy többnapos Live kapcsán. Célszerűbb a többnapos opció esetén valamilyen normális szálláshely környékét kiválasztani! Ez megnehezíti a szervezést és a szálláskeresést, de megkönnyíti a játék megtervezését és lebonyolítását.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #376940 Írta: Felagund
Tudomásom szerint az érvényes jogszabályok szerint a vadkempingezést, és az ahhoz kapcsolódó arányos nyersanyagfelhasználást (fa, esetleg bogyók, ilyesmi) a terület gazdája rövid időtartamra (1-2 nap) tűrni köteles.
De csak hallomásból, nem biztos...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #376937 Írta: Julcsi_
Aeglos: ez jó, ez jó!!! Én 11 után úgyse tudok figyelni az égvilágon semmire. (ha éccaka is lájv lesz, én öngyi leszek és jól összegubancolom a történetszálakat muhhaha)

Alyr: sátor az nagyon jó, ha lehet. Ezt meg nemtom, hogy a magyar erdészeti hatóságok hogy látják, vagy hogy ha nem szabad, akkor most mi a fene van (vajon a fene is csúnya szó?!), ha mégis sátrazol. Gondolom semmi. Csak erre mindig mindenki nagyon ráparázik, szóval utána kell nézni.

Dani: én se tömeges jelenségre gondoltam, hanem arra a konkrét 4-5 emberre, akinek ez általában megoldhatatlan gond szokott lenni. De majd elválik, a valóságban hány főről beszélünk. Szavazás?

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #376904 Írta: Alyr Arkhon

Aeglos írta: Hm.

Le kell szögeznem, még sosem lájvoztam ezért jóhogy csíra vagyok a témában, de arról volt szó, hogy azért legyen ottalvós, hogy ne kelljen az óránkat nézni, ha túlfutunk a mesével, valamint ha mondjuk este 11-re lesz vége a sztorinak, ne akkor kelljen boldognak boldogtalannak hazakászálódnia a Pilisből.
Tehát. Mi lenne, ha éjszaka már nem menne a lájv? Akkor már csak bulizás+pihenés lenne reggelig. Így nem kell bajlódni a különböző szálakkal, aki haza akar menni, lelép este 9-kor, a többiek maradnak. Azt a 2 órát meg csak megoldjuk. (Naív vagyok, vagy igen, érzem... :) )

Dani: azért tett csillagot, mert azt írtad, hogy sz@r, ami a Tolkien.HU szerint randa szó, ezért kicsillagozza. Több ilyen szó van...

Ez is egy lehetőség.
A teljes éjszakás mesének én sem vagyok barátja, mert akkor roppant kialvatlanok leszünk.
De így bátran belenyúlhatunk a sötétedésbe.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #376896 Írta: Felagund

Nólindir írta:

Alyr Arkhon írta: "úgyse érted, úgyse lehet elmondani csak átélni"

Alyr, maximálisan egyetértek, ez a legszörnyűbb mondat, amit életemben hallottam. Én agylény vagyok.

Gondoljatok Hermionéra és a repülésre :P

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #376895 Írta: Aeglos
Hm.

Le kell szögeznem, még sosem lájvoztam ezért jóhogy csíra vagyok a témában, de arról volt szó, hogy azért legyen ottalvós, hogy ne kelljen az óránkat nézni, ha túlfutunk a mesével, valamint ha mondjuk este 11-re lesz vége a sztorinak, ne akkor kelljen boldognak boldogtalannak hazakászálódnia a Pilisből.
Tehát. Mi lenne, ha éjszaka már nem menne a lájv? Akkor már csak bulizás+pihenés lenne reggelig. Így nem kell bajlódni a különböző szálakkal, aki haza akar menni, lelép este 9-kor, a többiek maradnak. Azt a 2 órát meg csak megoldjuk. (Naív vagyok, vagy igen, érzem... :) )

Dani: azért tett csillagot, mert azt írtad, hogy sz@r, ami a Tolkien.HU szerint randa szó, ezért kicsillagozza. Több ilyen szó van...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #376873 Írta: Alew
Káromkodtam volna? Jé, nem is emlékszem. Vagy hogy kerülnek oda a csillagok. Bocsánat érte.

Tavalyelőtt 1600-ból kijött egy kétnapos live terembérléssel, igaz, otthon alvással. Lehet ezt egészen alacsony költségen is tartani. Főleg sátrazással.

Látom, le lesz szavazva a szobapatkány lelkem. :) Segond.

Julcsi - a hazamenés para, méghozzá azért, mert bár számolni szoktak a szervezők halálesetekkel, ez általában nem egyezik meg a hazamenő emberek személyével. Meg lehet persze írni úgy a történetet, hogy Iksznek haza kell mennie, ezért estefelé merénylet áldozata lesz, jajj, nyomozzátok ki, igen. De ez csak kevés számú emberrel működik - ha sokan mennek el, az már vagy járvány, vagy népirtás, vagy a Mars benépesítése. A kiszállással igenis összedől a struktúra, akár el sem jön Iksz, akár eljön, de elmegy. Az utóbbi persze jobb, mert legalább ott volt, de nagyon pontosan és precízen kell tudni, hogy ki fog elmenni, nem lehet csak úgy hipp-hopp kitalálni, mert az is borít ám. Sajnos ez is olyan dolog, amit előre kell vállalni, és tudni kell, hogy végig illik csinálni. Adódhatnak persze kínos vagy kellemetlen helyzetek, vagy bármikor közbejöhet valami nagy, durva és gonosz - csak ne sok efféle legyen.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #376872 Írta: Alyr Arkhon
Van-e pénze nincs-e pénze: Lehet sátrazni is, egyrészről, és lehet egynél több lájvot is csinálni.
Lehet egy pilisit meg lehet egy közelebbit.

Nyáron nekem tipikusan nincs pénzem (tavaly nyáron pl nulla azaz nulla forintom volt, az edzésdíjat se tudtam kifizetni pedig nálam az a prioritás) mert az egyetemtől nem jön a munkahelyem meg átlag 3 hónap késéssel szeret fizetni. (bár ezt most megdöntötték, még lógnak a novemberi fizuval).

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #376864 Írta: Julcsi_
Szerintem vidám lenne kinn játszani. Akkor már jó meleg lesz, és az erdő olyan szép, és én pl. magamtól sose megyek ki beléje. E :D . Épületben nem örülnék, túl sok volt már ez a tél is a bezártsághoz...

Én is az ottalvósra szavazok, igazatok van itt alant. Gondoljunk a vidékiekre is :) . Szerintem 2-3000 nem akkora pénz, ha jó előre elkülöníted egy olyan dologra, amiben élvezetedet leled. Amúgy tényleg, ez egy kérdés, fogalmam sincs, mi van, ha valakinek mégsem jön be a dolog (vagy tényleg nincs pénze két napra?): le lehet lépni este? Gondolom, a történet megírói amúgy is számolnak "halálesetekkel", nem? Nyilván nem tömegesen, de azé' nem dől össze a struktúra, ha valaki kiszáll... (gondolom én)

Alyr Arkhon írta: "úgyse érted, úgyse lehet elmondani csak átélni"

Alyr, maximálisan egyetértek, ez a legszörnyűbb mondat, amit életemben hallottam. Én agylény vagyok.

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #376859 Írta: Aeglos

Alew írta: Alyr, szívemből szóltál. Azért is kell szerintem egynél több naposra szervezni - bár meg lehet persze egy nap alatt is csinálni, bármit meg lehet csinálni - mert kell a történetnek egy ív, egy megfelelő kifutás, és szar azon parázni, hogy beleférünk-e még a hátralévő egy órába.

El lehet mondani, de még jobb - megmutatni.

Alew

Teljes mértékben átérzem - én is jobban élvezném így, csak pízekbe kerül, mint tudjuk.
Mondjuk egy ottalvás még kibírható anyagilag, meg ha jó a lájv, megéri azt a 2-3 ezer pénzt.
(Ez egy olyan kérdés, amiről nem ártana egy szavazást indítani. Rá tudnak-e szánni az emberek ennyi pénzt, vagy nem.)

Ha kültérit szeretnénk Börzsönnyel / Pilissel és kolostorrommal, akkor értelemszerűen valami kulcsosház szolgálna jó szálláshelyül. Viszont:
1. Ki kell nézni több helyet térképen, ahol vannak ilyen romok.
2. Keresni kell elérhető közelségben szálláshelyet/kulcsosházat.
3. El kell kirándulni hozzájuk (a Kósza Kommandó biztos szívesen besegít) és megnézni, hogy TÉNYLEG alkalmas-e a helyszín egy lájvra.

Ehhez idő kell, és egy jó szervezőgárda.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #376852 Írta: Alew
Alyr, szívemből szóltál. Azért is kell szerintem egynél több naposra szervezni - bár meg lehet persze egy nap alatt is csinálni, bármit meg lehet csinálni - mert kell a történetnek egy ív, egy megfelelő kifutás, és szar azon parázni, hogy beleférünk-e még a hátralévő egy órába.

El lehet mondani, de még jobb - megmutatni.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376796 Írta: Alyr Arkhon
Kívülállók:
Engem piszkosul tud zavarni ha látványosságnak néznek (kivéve ha éppen látványosság akarok lenni). A 2005ös várgesztesi táborban is mérhetetlenül zavart a sok egymásután felbukkanó turistacsoport akik hol látványosságnak-műsornak nézték a tábort, hol megjegyzéseket tettek... Pedig az még nem is volt lájv, "csak" tábor.
Kültéren ugyanez, a népszerű kirándulóhelyeket jól el kell kerülni.

Hogyan kell szerepjátszani:
Azért ezt elég jól el lehet mondani. Amúgysem szabad senkinek azt mondani, hogy "úgyse érted, úgyse lehet elmondani csak átélni" mert ez a legjobb elriasztó szöveg.
Tény, hogy nehéz elmagyarázni és bizonyos dolgokat nem is lehet. De le merném fogani, hogy az utcaseprésnek és hólapátolásnak is vannak ilyen részei.

Helyszín:
Nem vagyok ellene a kültérinek és a beltérinek sem, utóbbit amúgy tökéletesen lejátszhatnánk az Ajtósi épületben ha fél évvel ezelőtt lennénk. (sőt ott igazából valami posztapokaliptikus cyberpunk cucc lett volna jó, de hát nekem is jókor jut eszembe)
Amúgy tele vagyunk várrommal is, ha már szóba kerültek a romok, és van egypár emlékeim szerint amiről csak a térképészek meg a történészek tudnak. (anno a Börzsönyben igen sokat kirándultam és találkoztam egypár ilyennel, bár tény hogy nem sok van meg belőlük, na meg az is tény, hogy a várromok általában hegy tetején vannak)

Idő:
Én ragaszkodnék a nem egynaposhoz.
Emtétések vagyunk, folyton dumálunk, ezenkívül kezdők vagyunk így minden lassabb mindent sokszor el kell magyarázni, és ez bizony idő.
Arról nem is beszélve, hogy nem pesti egyetemisták vagyunk akik csak úgy hiphop odaérnek reggel hétre és este tízkor elég hazaindulniuk. Sok a vidéki, akinek mondjuk nyolckor vagy korábban megy az utolsó busz/vonat, és nekik nem vicces ha otthagyjuk őket az erdőben tízkor, hogy "pá vége".
Ezenkívül az este igazán fílinges.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376793 Írta: Alew
Én ickével értek egyet a néző-kívülálló kérdéskörben. Továbbra is fenntartásaim vannak a szabadtérrel kapcsolatban, de bizonyosan csak én vagyok elpunyhadt városi ficsúr. Amit Aeglos mondott, az viszont tetszik, a Pilisben valóban van pár rom, többek közt a Pálos anyakolostor is, amiket a madár sem látogat, csak kósza építészettörténészek, őket meg ismerem.

Budai-hegyek, vagy Pilis.

Ámde közben várjuk Almiria esetleges részleteit és pontosítását. Várjuk?

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete - 15 éve 3 hete #376732 Írta: Felagund

Angwen írta: Bár, live-oztunk mi már kiscserkészakadályversennyel egy helyszínen, igaz, Felagund? ;)

Jah, az vicces volt... Különösen a párhuzamos harci cselekedetek :D

Vagy mikor ugyanezen a live-on hirtelen szembesétált Zbora :D

Our knees do not bend easily
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376731 Írta: Angwen
Nem, alapvetően én se a Margitszigetre gondoltam... a nézőközönség jelenléte nyilván nem célkitűzés. Bár, live-oztunk mi már kiscserkészakadályversennyel egy helyszínen, igaz, Felagund? ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376727 Írta: Felagund

icke írta: mert úgy járunk, mint Kismaroson, hogy a rendőrök kihívják a szomszédokat...

:D :D:D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete - 14 éve 8 hónapja #376718 Írta: icke

Sötét Úr írta: Egyébként régebben valaki éppen ezen a fórumon mondta, hogy játék közben "néző" nincs, csak olyan szerepjátékos, aki nem tud róla, hogy éppen játszik... :D

Üdvözletem!

Ezt célszerű nagyon erős fenntartásokkal kezelni, mert az összes, live-hoz vagy live-ról írt szabálykönyv, ajánlás, akármi leszögezi, hogy kívülállókat nem rémisztgetünk, nem zavarunk, nem provokálunk, akaratuk ellenére nem vonjuk be őket a játékba.
(Persze ott van ennek a másik fele, azt hiszem, Telco mesélte, hogy valami borzasztó régi Vampire live-on az egyik játékos odament egy csöveshez, hogy ő vámpír, és kiszívja a vérét, mire a fazon közölte, hogy ő meg a terminátor, és csak gépolaj van az ereiben, lehet lekopni :) = )
Szóval nagyon nyilvános helyre ne szervezzünk ilyesmit, mert úgy járunk, mint Kismaroson, hogy a rendőrök kihívják a szomszédokat...

icke

ignis sum quae contra frigus ardet
Utolsó szerkesztés: 14 éve 8 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376708 Írta: Sötét Úr

Ery írta: Vagy a Margitszigetre is... bár ott tényleg lenne nézősereg :)

És én még lebeszéltem magam, hogy beírjam pontosan ugyanezt... :D :D :D Egyébként régebben valaki éppen ezen a fórumon mondta, hogy játék közben "néző" nincs, csak olyan szerepjátékos, aki nem tud róla, hogy éppen játszik... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376707 Írta: Metaflora

Ery írta: Vagy a Margitszigetre is... bár ott tényleg lenne nézősereg :)

(Na ja, amikor pünkösdkor, ragyogó napsütésben elkezdtünk a Margitsziget egy igen népes pontján hangosan felolvasni egy mugliriasztó bűbájt, majd felrajzoltuk a démonűzéshez a pentagrammát, ééééés... bocs, off end)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376703 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tolkien Live 2009 - Élő Szerepjáték Középföldén
Vagy a Margitszigetre is... bár ott tényleg lenne nézősereg :)

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376675 Írta: Aeglos

Angwen írta: Szerintem simán megoldható. Egy jó érzékkel kiválasztott táj némi rásegítéssel itt-ott van olyan hangulatos Középfölde, mint egy bérelt helyiség. Persze ez függ a keretjátéktól is: Minas Tirith live-ot én se feltétlen egy tisztásra képzelnék el. Ami a turistákat illeti, azok bizony Várgesztesen is ott voltak.

Amúgy mehetünk erdei kolostorromhoz is, az úgy már übertuti.
Pilisben vannak ilyenek. (Ami számomra Budapest közeli, végülis fél óra valami sárgabusszal...)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376672 Írta: Angwen
Szerintem simán megoldható. Egy jó érzékkel kiválasztott táj némi rásegítéssel itt-ott van olyan hangulatos Középfölde, mint egy bérelt helyiség. Persze ez függ a keretjátéktól is: Minas Tirith live-ot én se feltétlen egy tisztásra képzelnék el. Ami a turistákat illeti, azok bizony Várgesztesen is ott voltak.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete - 15 éve 3 hete #376666 Írta: Dodiee

Alew írta: Legfeljebb liget, park, mélyvadon, stb...de nem lehet benne épület-szerű helyszínt teremteni,

Nem tudom mennyire hülye ötlet, de esetleg megoldható lenne hogy kiválasztunk néhány facsoportot, és a fák közé lepedőket, vagy más anyagot feszítünk ki (igény szerint akár dekorálni is lehet könyvespolc-festéssel, ablakokkal, így akár több szobát is ki lehet alakítani, és mégis, valamennyire elzárja a külvilágtól ezt a részt.) Kempingszék, kempingasztal és kész is a(z): ivó, könyvtárszoba, cifrapalota.
De szóljatok ám ha hülyeség :)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376629 Írta: Angwen
Emberek, nagyon támogatom a május-júniusi, esetleg nyár középi időpontot: ekkor már számíthattok rám bármilyen, ismétlem, BÁRMILYEN szervezői pozícióra!

További felvetéseim: szerintem ne legyen több napos, és legyen Budapest környékén, akár a Beltaine helyszínén, akár más környéki erdőségekben. És remek ötletnek tartom a tábortüzet mellé.

NEM ÉRTEK EGYET AZZAL, hogy bármi gond lenne egy szabadtéri live-val. Számos ilyet láttam már, egyszer sem okozott problémát. Persze történetfüggő is. Vampire live, hacsak nem Gangrel live (bocsánat a rétegpoénért) valóban furcsán venné ki magát a susnya közepén, egy fantasy jellegű cucchoz viszont épphogy ideális valami, netán egy-két természeti képződménnyel is (sziklák, romok, netán folyóvíz) megáldott erdős táj.

Továbbá javasolnám, hogy ha már egyszer különválasztottuk a tavaszi talitól, ne szervezzük egybe más hivatalos programmal sem. Elég zökkenő volt már abból, hogy különböző embereknek különböző elképzelései vannak az összejövetelről... (Szerencsére inkább csak az előzetes szervezés, mint a tényleges lebonyolítás során.)

Továbbá: a magam részéről ígérem, hogy igyekszem jobban odafigyelni a kezdőkre, mint tavaly tettem. Ennek ellenére szeretném hangsúlyozni, hogy ne várjatok kész receptet - nincs olyan, hogy "hogy kell szerepjátékozni". Tudunk tippeket adni, szabályokat, lehetőségeket elmagyarázni vagy felvetni, de a szerepjáték elsődleges lényege a beleélés és a kreativitás. Engedjétek el magatokat, álljatok elő olyan megoldásokkal, amikre a szervezők álmukban sem gondoltak volna - ha nem vagytok bármiben biztosak, kérdezzetek rá. Ismétlem, figyelhettünk volna jobban tavaly Rátok, de azt nem várhatjátok, hogy végig ott álljon a hátatok mögött egy szervező, és a fületekbe súgja, hogy "mindig a sárga úton"! ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376477 Írta: Silcucc
Alew, neked szigorúan csak Almika, esetleg Col... :P

Egyébként meg tényleg örülnék én is, ha ott lenne a live... Ha tudok vmit, szólok azonnal, hogy úgy tudjatok szervezni...
Pusz a fejetekre ;)

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #376467 Írta: Alew
Deus ex machina. Ha ez így, igen, és tényleg, akkor juhé!

És akkor örök hálánk, Silcucc. :)

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete - 15 éve 3 hete #376411 Írta: Silcucc
fiatalok, tudom, nem belepofa, meg ilyenek, de ha azt az üzletet vesszük ki, amit én szeretnék, akkor rendelkezésre állhat akár két napra is, zártkörűen egy hangulatos kis pincehelység, nagyjából 150 m2... ez egy-két héten belül kiderül, oda szervezhettek live-ot, ha akartok... (már ha télleg az lesz... :P márminthogyazüzlethelység):cool:

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.487 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére