Tolkien Tábor 2010

Több
13 éve 8 hónapja #391470 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Sötét Úr írta: No igen, azt nem is említettem, hogy sikerült összeszednem egy gombás fertőzést is ...


Ezzel sajnos nem vagy egyedül :(
Egyébként nagyon nagyon jól éreztem magam!! Nagyon jó tábor volt, és rengeteg szép emlékem van :) ...de higiéniailag a házunk zuhanyzójában meg a wc-ben egyszerűen borzalmas körülmények uralkodtak...sártenger, dugulás, bokáig érő víz...stb. Nem csoda, ha terjednek a gombák és hasonlók... szóval akármennyire jól éreztem magam, elgondolkoztam azon, hogy jövőre csak akkor megyek, ha normális higiénia lesz. Remélem, sikerül egy év alatt helyrehozni...

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391469 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Alew írta: Az egész táborra jellemző, hogy alig van egy-két fürdőszoba, ahol van padlóösszefolyó, ami - szerintem - a fürdőszobai higiénia alapvető követelménye közösségi tisztálkodóhelyeken.

No igen, azt nem is említettem, hogy sikerült összeszednem egy gombás fertőzést is - de már kikúráltam. Oké, hogy a hobbitok szeretik a gombát, de nem a lábukon... Szóval a higiéniás feltételeknek prioritást kellene élvezniük az újabb Pista-listán.

Sil: köszi, majd délután megnézem. Ezek szerint mégis volt olyan nap, amikor gyakorlatilag nem fotóztam? Hümmm. Meglep.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391466 Írta: Orowan/Gery
Orowan/Gery válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Én most vettem észre, hogy valószínűleg valamikor a tábor végefelé kieshetett a zsebemből az mp3 lejátszóm (avagy in medias res: lost and hopefully found).
Pici, kb 5cm X 5cm -es, lekerekített sarkú négyzet alakja van, nyomdokható előlappal meg minden. Ha valakinél megvan, vagy tudja hol találom, annak nagyon megköszönném, ha tudná valahol jelezni :) (priviben/fészbúkon/MSN-en/e-mailen/whatsoever)
Gery

"The purpose of life is a life of purpose. "
(Robert Byrne)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391464 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Adanedhel írta: Egyedül a nem teaházi sátras zuhany nem tetszett, nem emlékszem tavaly is így volt-e, de teli volt sárral, amit nem lehetett kitisztítani, mert nem volt lefolyó a zuhanyon kívül! Elég ostoba tervezési hiba...


Az egész táborra jellemző, hogy alig van egy-két fürdőszoba, ahol van padlóösszefolyó, ami - szerintem - a fürdőszobai higiénia alapvető követelménye közösségi tisztálkodóhelyeken.

Laurelen írta: Azt hiszem az idei táborban Celebrom tartja a negatív alvásrekordot, átlag 4,5 óra körül tippelek...


Na majd jövőre megdöntöm. Tavaly én voltam az egyik csúcstartó, de most volt, aki erőnek erejével elrángatott aludni. :D

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391463 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Gandalf írta: Szvsz valahol a negyedik és ötödik nap környékén csúszhatott el a galéria. Az újsgá második száma pl. a hetedik napon jelent meg, a mágus párbaj előtt, mert izgultunk, hogy a Radagast-lejárató cikknek még legyen aktualitása. És emiatt maradtam le a bakacsinerdei tündék előadásáról, mert az is hetedik nap volt.

Nem, az ötödik nap még rendben van, az volt hétfő, akkor jött Lamy és Minc és Fio, és akkor volt a mi előadásunk és az Éothéodoké is. Szerintem a hatodik nap nem hatodik, hanem hetedik. Legalábbis a mi zászlónkat Drúthield a párbaj előtt áldotta meg, ugyanazon a napon, és szerintem a hobbitokét is. (Meg az EXIF szerint is ezek 28-ai képek, 27-i dátumú csak az ötödik nap végén van pár darab, az őrségnél.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391462 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
SÚ: Hátööö... Az a helyzet hogy Parmezán immár Sajt, és Vásárfalvi macska maradt. Részletek a - feltételezhető - örömnagyapánál (Ankalimon).

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391460 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Köszi, Gandalf! Ezen én is agyaltam egy sort, de eddig nem sikerült rájönnöm (még az EXIF-dátumokból se :( ), hogy hol van a hiba. Ma már nem állok neki újra átnézni, de az időrendet köszönöm, az sokat fog segíteni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391459 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
SÚ, a napok számozása valahogy el van csúszva a galériádban, de nem tudom pontosan, hogy miért.

Ellenőrzés:
11 napos a tábor, ezért a színpadon ülő szervezők-rész a 11. napon kéne, hogy legyen.
10. nap volt a családi főzés és a vásárzárás
9.. nap a mestervizsgák voltak, meg kürt-keresés, este pedig céhes bemutatók átoktöréssel
8. nap a hadijáték és Baldor temetése
7. nap a máguspárbaj
6. nap volt, amikor az eltűnt Garabonciást kerestétek
5. nap volt a "hanyag" Tűzőrzők tárgyalása, és az ez utáni veszekedések
4. nap volt a Baldor-vezette népgyűlés arról, hogy a nappali felderítők nem találtak semmit, és az ezutáni Drúthield-Radagast vita
3. nap volt délben az Irrian-Ribiszke veszekedés az eltűnt törp ügyében összehívott népgyűlést megszakítva, este Galadhlinn és Alyr érkezése a sérült és zavarodott Irriannal, majd céhek fényszertartása és megnyitója, végül a Tűzőrzők megalakulása
2. nap volt délelőtt a családi vetélkedő, este a négy kisjelenet, majd éjjel/hajnalban az éjszaki túra fosztogató kicsiorkokkal és haldokló törppel
1. nap volt a vásárnyitó fesztivál a Bolond látomásaival

Szvsz valahol a negyedik és ötödik nap környékén csúszhatott el a galéria. Az újsgá második száma pl. a hetedik napon jelent meg, a mágus párbaj előtt, mert izgultunk, hogy a Radagast-lejárató cikknek még legyen aktualitása. És emiatt maradtam le a bakacsinerdei tündék előadásáról, mert az is hetedik nap volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391458 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Laurelen írta:

Ankalimon írta:

Adanedhel írta: Hosszú az út szervezőnek levéshez? :D

Annak, hogy szervező legyél egyetlen feltétele van: valódi örömöt jelentsen a másokért, mások örömérzéséért végzett munka.

... és hogy teljesen nemnormális legyél:P

...Ami egyébként is előnyt jelent az MTT-ben. ;)

Szmógállati közlepény: A képek második fele is felment, és nemsokára kerülnek felfelé a 3D SZRÓ-n a résztvevők által készült képek is. Ez utóbbiaknál sajnos már magam sem tudom, hogy melyiket ki fotózta, úgyhogy abban segítség lenne, ha segítenétek abban. (Izé... Vagy valami ilyesmi...)

Az SZRÓ-val kapcsolatban még tartozom a programokkal, amikkel a képeket 3D-sre lehet alakítani. Nos, íme a linkek:
A 3D képekhez használt Stereo Photo Maker (avagy SPM) ingyenesen, szabadon használható program.
A legfrissebb verzió (a v4.33) augusztus 3-án jelent meg. A program Intel processzoros Mac-en Windows emulációval futtatható. Ha más operációs rendszered van, akkor a Java virtuális gépen futó AnaBuilder lehet a legjobb megoldás. Windowsra azért nem ezt ajánlom, mert a SPM megdöbbentően egyszerű és kezes program, míg az AnaBuilder egyszerűen csak kitűnő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391447 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Eszembe jutott! (mármint hogy szóljak)
Szóval az utolsó napok környékén elkeveredett a fekete dzsindsza nindzsa köpenyem (letettem a hintaágyra, és onnan meg eltehette valaki). A kérdés első sorban a titkos szakácsrend tagjainak szól, van-e köztetek olyan, aki mondjuk véletlenül kettőt vitt haza, vagy olyat tett el, ami nem az ő mérete? Nyüssz, nézzétek meg, pls :(

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja - 13 éve 8 hónapja #391444 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
....és itt található a Vadonföldi Hírmondó 2. száma, mely csak limitált példányszámban volt elérhető a táborban. A formátum kicsit trükkös, ugyanis csak az a verzió van meg, amiből nyomtattuk az újságot és hajtogattuk, tehát a lapon található cikkek sorrendje furcsának tűnhet(és az is). Jó böngészést hozzá![attachment=0:1cmli782]<!-- ia0 -->Újság második számpdf2.pdf<!-- ia0 -->[/attachment:1cmli782]

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 13 éve 8 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391443 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Ankalimon írta:

Adanedhel írta: Hosszú az út szervezőnek levéshez? :D


Annak, hogy szervező legyél egyetlen feltétele van: valódi örömöt jelentsen a másokért, mások örömérzéséért végzett munka.

... és hogy teljesen nemnormális legyél:P

gamba írta: Csak egy kérdésem van: mennyit aludtak a szervezők?:P


Azt hiszem az idei táborban Celebrom tartja a negatív alvásrekordot, átlag 4,5 óra körül tippelek...

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391442 Írta: Adanedhel
Adanedhel válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Én mint sátras, másként látom Szanticskát mint a házban alvók. :)
Tavalyhoz képest szerintem jobb volt sátrazni, a teaházi zuhany jó dolog. Idén nem voltak hangyák akik mindenáron el akartak vinni valamit, helyette az időjárás miatt kicsit bepenészedett pár dolog... Egyedül a nem teaházi sátras zuhany nem tetszett, nem emlékszem tavaly is így volt-e, de teli volt sárral, amit nem lehetett kitisztítani, mert nem volt lefolyó a zuhanyon kívül! Elég ostoba tervezési hiba...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391435 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Kincső (Thilanna) írta: Ez ilyen, a legtöbb köszönet az, amit távolról látsz az emberek arcán, vagy a fényképeken stb. :)


Köszöngetés van a díjakkal is, és aki tényleg a közösségért létezik, annak ez nagy szó. Mathom és Gandalf díj, no meg a Csavar(díj). Nekem pl sokat jelentett, a mai napig kinn van a polcomon :)

Örülök, hogy jó volt a tábor és remélem egyszer még újra lejutunk... ;) :P

Rabyn írta: Tényleg nem tartok vissza senkit a keresgéléstől, én már 2007-ben végigjátszottam ezt a meccset.


Nem volt jó körbeautókázni Észak Magyarországot? :) :):)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391428 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Bármit, csak szervezői napot _ne_!!!

Nem csak a tavalyi hely rettentő berendezése, hősége, porossága és kilátástalan sivársága miatt mondom ezt, azokon túl lehetett volna emelkedni, ráadásul az a hely már nincs. Sokkal inkább a baj, hogy ha egy napot kinevezünk "szervezői pihenőnapnak", főleg a tábor közepén, akkor a derék szervezők minden feszültségüket, frusztrációjukat, előrevetített félelmüket, rossz érzésüket, haragjukat, bánatukat, dühüket és fáradtságukat egymáson fogják kiélni. A szervezőknek a tábor alatt módfelett elegük szokott lenni egymásból különféle okokból és módokon (szervezés, magánügyek, hatalmi harc, arcoskodás, ect.), és nem jó ötlet őket ilyenkor összezárni.

Én idén sokkal kevésbé éreztem magamat fáradtnak, még így, pihenőnap nélkül is, mint tavaly. Más volt persze a feladatom jellege és elosztása is, igen. Meg hát, ha az embernek olyan a munkarendje, jellege vagy jelleme, hogy nem tud parancsra pihenni, akkor bizony búbánatosan szar, ha közlik vele - "ma pihenni fogsz!".

A legpihentetőbb dolog az esti alvás, a tea és a boldog táborozók.

A helykérdéshez nem igen akarok hozzászólni, egyrészt mert mindent leírtak előttem már, másrészt mert sem pénzügyileg, sem igény-szint tekintetében nem én vagyok a mérvadó, és rohadtul belefáradtam az idei táborban és az előkészületek során, hogy én vagyok az "Átlag János" próba-norma-ember (lásd menü). Persze, az Elnökség megszavazta, ami eleve félkész helyzetet teremt (jó-e ez, vagy rossz, döntse el mindenki maga vérmérséklete szerint), de valóban hosszú, alapos és aljas a lista, amit összeállítottunk. És a legtöbb kellemetlenségre egyszerű válaszok vannak - úgy is mint ecet-kefe-víz-rongy, vagy szólj-és-megoldjuk, esetleg ne-kényeskedj-nem-otthon-vagy. És nem, nem a rázó boilerre gondolok, ami a vízvételi elemre van földelve, az engem is iszonyúan megrázott tavaly, visítottam a zuhany alatt. Mert lett megoldása a sáros útnak, lett megoldása az ajtónak, a meleg víznek, a villanynak. Nem vagyok túl emberbarát és elnéző fickó, sőt, néha masszívan szocialdarwinista vagyok, de azért ne feledjük - ezek az emberek szinte nulla pénzből, két kezük munkájával hárman-öten tartanak karban egy táborhelyet 130-unknak. Nem volt feltétlenül szép és elegáns dolog a 3000 liter meleg víz, de valóban ott volt, és aki nagyon akarta, használhatta. Én inkább hideg vízben fürödtem visongva, mint a szopós malac, de én lusta vagyok. Várjuk el jogosan és határozottan azt, amit elvárhatunk, és követeljük meg az odafigyelést, az igényességet, a tisztaságot és az alapvető biztonsági körülményeket - de azért ne essünk a ló túloldalára sem. Egy szöcske nem csinál nyarat.

Ami a kaját illeti - eleinte nagyon féltem tőle, de hamar megnyugodtam. Finom volt, jó volt, változatos volt, sok volt - annyira sok, hogy szó szerint betegre tudtam enni magamat. Az én szokásos étrendemtől persze eltért, nevezetesen kevés volt benne a zöldség, amit megsínylettem, de ez legyen a legkevesebb gond. Az étkeztetés logisztikáján (turnusok) még dolgozni kell szerintem, mert hol nevetséges, hol siralmas volt a dolog, és a maradékok számára is kéne valami kezelhető megoldás. Egy dolgot nehezményeztem komolyan, és ezt az illetékeseknek akkor és ott már elpuffogtam felháborodott durcássággal - a reggeli-vacsora csere nem volt vicces. Sem a fárasztó nap után az üres-gépdzsemes kenyér, sem másnap reggel a nehéz, sült zsíros kenyér nem volt a helyén. Ennyi. A sok fokhagyma pedig szerintem (szerintem) nagyon sokban hozzájárult a táborozók egészségi állapotának megóvásához.

Szerintem aki komolyan és teljes odaadással szervező, annak vagy agya nincs, vagy lelke. :)

Engem szervezőként (főleg most táborban) nem a köszönet hiánya zavart, azt megszokja az ember, szinte természetes, és valójában nem is várja el. Jól esik, sokat ad és sokat jelent, de elvagyunk nélküle. Engem mindig is a hálátlanság bántott legjobban, akár kimondva, látványosan, akár csak némán, vakon előadva. A hálátlanság ugyanis rosszabb, mint a bántó kritika, rosszabb, mint a köszönet hiánya, és rosszabb, mint a munka lebecsülése. A jó szervező - írja Ancalimon, és igaza van - láthatatlan, mert munkája gördülékeny és pontos. De a jó szervező annyira soha nem lehet láthatatlan, vagy inkább tudhatatlan, hogy a munkáját élvező személy, legyen az táborozó vagy másik szervező, teljesen elfeledje, és személyén, gondolatain, értékein vagy, mind közül legrosszabb, munkáján érzéketlenül és gondtalanul átgázoljon. Nem baj, ha a szervezőt nem köszöntik és ajnározzák szóval, virággal és csokival - de legalább gondoljanak rá, és ne felejtsék el, hogy ami körülveszi őket, az is valakinek a munkája, még ha csak arról is van szó, hogy ott a zászló, van második vacsora, be lehet mondani minden hülyeséget, van pad, amire leülhetnek, vagy van program aznapra.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391427 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Ankalimon általánosságban írt, nem konkrétan a táborról, hogy ki mennyire és mit köszönt meg. És kiemelném még az ARÁNYOS szót a szövegéből. ;) (Avagy köszöngessétek 600 munkanapon át... :mrgreen: )
Ez ilyen, a legtöbb köszönet az, amit távolról látsz az emberek arcán, vagy a fényképeken stb. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391426 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Ankalimon írta: ... a jól sikerült szervezőmunka egyik legfőbb jellemzője, hogy észrevétlen. Eredménye olyan, mintha minden, magától spontán módon alakult volna úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Ha jól megy a szekér, a legtöbben nem gondolnak bele, mennyi feltételt kell biztosítani, és mennyi akadályt kell legyőzni ehhez...

Ezt hadd emeljem ki, hogy mindenkinek a figyelmébe ajánljam. Nem csak MTT-n belül, hanem mindenhol ez a jó szervezés legfőbb ismérve.

Egyébként viszont hadd említsem meg, hogy itt, e topikban is elhangzott már jónéhány köszönet a szervezők felé. Az MTT-sek azért annyira nem elkényeztetettek, és főleg nem hálátlanok (szerintem), de a legtöbben úgy vélik, hogy a túl sok dicséret kevésbé hasznos, mintha megmutatják, hogy hol lehet még fejlődni. Ez persze csak részigazság, mert mindkét fajta visszajelzésre hasonló mértékben van szükség. A pozitív visszajelzések erőt adnak, a negatívok támpontokat. Aki csak támpontokkal szolgál a szervezők felé, és erőt nem ad nekik, olyan, mint egy hajdani építész rokonom volt, aki a saját, emeletes villájába elfelejtett lépcsőt tervezni, és ezt csak akkor konstatálták, amikor az állványzatot elbontották. (Nem vicc, megtörtént az 1890-es években!)

Adanedhel: ha komolyan érdekel a szervezés, két kiváló lehetőség is van a közeljövőben, ahol kipróbálhatod magad: a KÖMT és a LEP. Mindkettőnél nagy szükség van a segítőkre, és mindkettő kiválóan alkalmas arra, hogy az első lépcsőfokkal megtudd, van-e tényleg kedved arra, hogy egy akkora projektben is szervező legyél, mint egy tábor.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391422 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Adanedhel írta: Hosszú az út szervezőnek levéshez? :D


Nem feltétlenül - ez igazából csak az elszánástól, és a belső igényektől függ. Van aki az MTT-be érkezése utáni évben már szervező volt. (És van aki már sok éve köztünk van, és mégsem lépett fel ilyen igénnyel.)

Annak, hogy szervező legyél egyetlen feltétele van: valódi örömöt jelentsen a másokért, mások örömérzéséért végzett munka. Akinek ez inkább tehertétel vagy kellemetlen mellékkörülmény, az nem fogja élvezni a szervezőmunkát. (Az a tapasztalat, hogy aki enélkül, valami más miatt pl. pusztán az önkifejezés (önmutogatás), a láthatatlan szociális hierarchiában való feljebbkerülés, vagy a "menő arc" régiemtétés jófejekkel való bratyizás miatt vállalta ezt, az általában nem érezte jól magát szervezőként.)
Aki az MTT-ben ingyenesen, sőt jelentősebb kedvezmény nélküli fizetési kötelezettség mellett nagyobb programok szervezésére adja a fejét, annak a következő dolgokkal kell megbékélnie (FIGYELEM: SZUBJEKTÍV LEÍRÁS KÖVETKEZIK):
    - A munka végtelenül fárasztó tud lenni, sokszor sóvárogva lehet nézni az önmagukat naggyon jól érző résztvevőket. A szervezői munka valódi öröme a fáradtság és kimerültség stádiuma után következik. (Na jó, némi sirvaröhögös extázisra a fáradtság közben is lehet számítani...)
    - Az emtétések el vannak kényeztetve - az elmúlt időszakban annyi remekül sikerült programot szerveztünk, hogy majdhogynem alapelvárás a tökéletes szervezői munka, mind a logisztikai feltételek, mind a közös programok minősége, mind az élményeket lehetővé tevő alkotó közösségek kialakítása terén. És ha valami nem tetszik azt elmondják. Kétszer is. Meg leírják, és teljes jószándékkal elküldik neked.
    - A munkával arányos köszönetre, elismerésre pedig nem nagyon szabad gyúrni. És ez nem azért van, mert az emtétések önző, lelketlen, hálátlan alakok, hanem mert egy-egy jól sikerült rendezvény után annyira megtölti a szívüket az élmények áradata, hogy ez már nem nagyon jut eszükbe. Meg talán azért, mert a jól sikerült szervezőmunka egyik legfőbb jellemzője, hogy észrevétlen. Eredménye olyan, mintha minden, magától spontán módon alakult volna úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Ha jól megy a szekér, a legtöbben nem gondolnak bele, mennyi feltételt kell biztosítani, és mennyi akadályt kell legyőzni ehhez... Ha hibázol, az sokkal feltűnőbb... ;-)

Nos, ha mindezek után még nem ment el a kedved, akkor "welcome on board". Először érdemes kisebb rendezvényeken közreműködői feladatot vállalni. Aztán szépen sorban lehet nagyobb rendezvényekre váltani, illetve komolyabb szervezői, főszervezői, esetleg vezetői feladatok után nézni.

A marsallbot a zsebben, a tekintet a fényes jövő felé szegezve, meg ilyenek... Hajrá!


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391421 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Rabyn írta: A szállással kapcsolatban:
Egy mtts táborhelynek a következő feltételei vannak:
Más ne táborozzon ott amikor mi
Olcsó legyen
Kvázi messze a civiliációtól
Legyen sok fedett terület
Elférjen benne 100-150 ember
Legyen sátrazós ÉS házazós hely is.
Hajrá!:D


Két kiegészítés az "olcsó legyen" feltétel értelmezéséhez:
- A napi 3 étkezés ne kerüljön többe, mint 1300 Ft (vagy főzhessünk mi magunk - ami egyben a minőségre is garancia)
- A szállásdíj 1000 és 1500 Ft között legyen /fő/éj (értelemszerűen: a skála alsó részén lehet kevesebb komfort, 1500 Ft-nál viszont az idei szanticskainál lényegesen jobb körülményeket várunk)

Nagyjából ezek azok a határértékek, amely mellett nem lesznek túl sokan, akiknek pénzügyi okokból kell lemondaniuk a részvételről. Legmélyebb, szívből jövő együttérzésem azoknak, akiknek a pénztárcája megengedné a lényegesen jobb körülmények finanszírozását...
(Infó: olyanokról konkrétan tudunk, akik egy drágább táborba biztosan nem tudnak eljönni, olyan információnk viszont eddig nem volt, hogy lennének olyanok, akik csak akkor jönnek, ha egy magasabb komfortfokozatú helyre tennénk át a helyszínt.)




Egyébként én is egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy minden feltételt figyelembe véve Szanticska jobb táborhely, mint az előzőek voltak. De Manóval is egyetértek: ebből önmagában nem következik, hogy ne lehetne jobbat találni. Az igazi probléma az, hogy 8 éve meglehetős nagy intenzitással keresünk megfelelő szálláshelyet a Rabyn által leírt paraméterek szerint - legalább 50 helyet megvizsgáltunk, és kb. 15 olyan helyen jártunk már személyesen is, amely az előzetes tudakozódás szerint akár jó is lehetett volna. Ez az eredmény...
Hacsak valami hihetetlen szociális érzékenységű vállalkozó altruisztikus hevületében nem létesített valahol a civilizációtól távol egy pöpec új szálláshelyet szemtelenül olcsón, akkor - attól tartok - Magyarországon nem nagyon van remény jobbat találni.

Az MTT elnöksége ezért döntött úgy (az idei táborszervezők támogatásával), hogy inkább a szanticskai vállalkozót próbálja rábírni a minimálisan szükséges komfortosítási munkálatok elvégzésére. Tavaly ezt erős kötbérzáradékok bevezetésével próbáltuk elérni, ami csak félig-meddig működött: a kötbéresített feltételek 80-90 %-át formailag teljesítették, ám a maradék is elég ciki volt, plusz bejöttek új parák (leginkább a villamcsapás következtében haldokló elektromos hálózatnak köszönhetően). Rájöttünk, hogy az nem jó, ha a feltételek teljesítését a tábor kezdetén tudjuk csak ellenőrizni - akkor már körülményes visszafordulni...

Ezért most egy előszerződést kötöttünk a Pistáékkal, amelynek az a lényege, hogy kicsit többet fizetünk, mint tavaly, más, számukra kedvezőbb ütemezésben kapják a pénzüket - feltéve, ha idén novemberig a hibajavítási és komfortnövelési kéréseinknek eleget tesznek. Ha a november végi szemlén MINDENT rendben találunk, akkor hajrá. Ha túl sok hiányosságot tapasztalunk, akkor mással kötünk szerződést. Ha nagyrészt kijavítottak dolgokat, de azért maradtak problémák akkor pedig olyan szerződést kötünk, amely szerint a tényleges állapotoknak megfelelően még az előző évinél is kevesebbet fizetünk; és ezt a díjat felülvizsgálhatjuk, ha tavaszra mégis elkészül minden. (Ez azért jobb mint kötbér, mert ott nekünk kell bizonyítanunk az okokat, ami miatt kevesebbet fizetünk. Így viszont nekik kell igazolniuk, hogy már jobb a helyzet, mint novemberben, hogy több pénzt kaphassanak.)
Emellett a tábor előtt néhány nappal, még a szevezők előtt le kellene utazni egy küldöttségnek, hogy a takarítást felügyelje, illetve hogy a kisebb javítási munkákat se az első napokban kelljen elvégeztetni.


[jegyzet="Megjegyzés":lmd9rx1k]Ha valaki a fentiek ellenére mégis más szálláshelyben gondolkozik, akkor szerintem Szlovákia határkörnyéki magyarlakta részén, vagy Erdélyben érdemes körülnézni. Ezek a részek eddig kiestek a fókuszból, és talán itt lehet találni megfelelő méretű, olcsó, civilizációtól távoli helyet. Itt természetesen majd arra kell ügyelni, hogy az utiköltség ne lépje át az átlagos táborozó pénzügyi lehetőségeit... [/jegyzet:lmd9rx1k]


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391418 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Úgy tűnik, hogy elkezdtem feltölteni a képMutatóra a képeket. Egyelőre az első három nap képei vannak fent, a negyedik napé most mászik felfelé. Mo' comin' soon!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391416 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Sötét Úr írta: Kriszanáék legkevésbé sikerült étke is toronymagasan verte a tavalyi legjobbat.

Jaja, Anikó néni for prezident. :) Végre nem káposzta káposztával / tészta tésztával jellegű kaják voltak. :D Csak azt a rántott radírgumit tudnám feledni... (Olyan alapanyagot, mint a tofu, aminek önmagában semmi íze nincs, csak alaposan fűszerezve, szvsz nincs értelme bepanírozni, mert attól nem lesz ehető.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391414 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Direkt hagytuk ki a szervezői napot, mert így több szabadidőt tudtunk a napokba zsúfolni, meg sokunknak nem feltöltődést jelentett, hanem E :? volt, és a csapatunkért is aggódtunk, meg minden :P
Nekem idén sem hiányzott, főleg nem a Jézusos helyen, brrr :evil:
Persze fáradt voltam, de nem tudtam volna az alatt az egy nap alatt pihenni, mert csak a tábor járt volna a fejemben :P

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391412 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Olosta, én is csináltam róluk képet, ha minden jól megy, talán már holnap fel tudom őket tölteni.

Ankalimon: A problémák, amiket felvetettem, nem igazán vonnak le az idei tábor megítéléséből. Nekem úgy tűnt, hogy az általam eddig látott két táborhoz képest (2008, 2009) az idén sokkal átélhetőbb, játszhatóbb volt a keretjáték, és többen is vettek részt benne. Ez már eleve meghatározza azt, hogy a minőségi, kreatív "pihenés" megvalósulhasson. Úgy vettem észre a saját tapasztalataimból és mások elbeszéléséből, hogy idén a céhek is jól működtek, magukkal tudták ragadni a résztvevőket, jelentősen hozzá tudtak adni az alaphangulathoz. Az egyik előző hozzászólásomban leírtam gondokat, de azok nem akadályok voltak, hanem olyan részletek, amiken még fejleszteni lehet. És bár a te tiszted, én azért ki merem mondani, hogy ez volt az minden idők legjobb 2010-es MTT nyári tábora ;) A táborhellyel kapcsolatos problémákat sem érzem olyannak, amelyek mindenképpen váltást követelnének, de táborozóként az előzőleg beharangozott fejlesztéseknek csak egy részét érzékeltem, amiben minden bizonnyal az időjárás, árvíz is belejátszhatott, de nehéz elhinnem, hogy csak az. Kétségbe nem fogok esni, ha jövőre is Szanticska lesz a helyszín, sőt, sok szempontból örülni fogok neki. Ettől függetlenül azért kereshetünk más helyszínt is, de nincs kényszer, hogy találni is kell egy újat.
Úgy vettem észre, hogy a tavalyi szervezői pihenőnap (a diktatúra napja) idén ugyancsak hiányzott a szervezőknek, ezért a további táborokban érdemes lenne hasonlóra módot találni. Tavaly érezhető volt, hogy feltöltődést jelentett a népvezetőknek, és az visszahat a többi táborozóra is. Az egytollúak számára nem világrengető a különbség, de - a hasonlatot folytatva - még a droidokat is karban kell időnként tartani. ;) Egyébként az idén a szervezői munka az eddigi tapasztalataimhoz képest sokkal gördülékenyebbnek látszott kívülről, és külön kiemelném a logisztikusok és a catering (:P) által nyújtott színvonalat. Kriszanáék legkevésbé sikerült étke is toronymagasan verte a tavalyi legjobbat.
OFF: Parmezán sikeresen hazajött veletek? Egy csomót gondolok rá. Mit mesélt, tetszett neki a tábor?

Javaslat/kérés a harcosokhoz: a tábor-talira el tudnátok hozni az elmaradt előadást?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391406 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Képek az Ékszerkészítő Céh munkáiról.
Azoknak, akik nem látták a kiállítást, vagy akik látták, de még egyszer meg szeretnék nézni a céhtagok munkáit. A képek alá odaírtam, hogy melyiket ki csinálta (sajnos ez lemaradt a kiállításkor).
Elnézést kérek a fotók minőségéért: kapkodva, rossz fénynél, kis géppel készültek. :?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391403 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Hogy ti milyen igényesek vagytok! ;)
Nekem az első eső után beázott a sátram, utána beköltöztem az egyik házba. Szöcskék voltak ott is, meg kicsit szűken is voltunk; a fürdőszobánkon meg nem volt ajtó. El lehetett viselni, megoldottuk. Állítólag a csap rázott is, én ezt nem érzékeltem. Nem tudom, a többiek hogy vannak vele, de szerintem a legnagyobb gond az volt, hogy ha csak sok lámpa égett is, az is leverte a biztosítékot. Én először voltam táborban, de tetszik Szanticska, jól éreztem magam. A körülmények lehettek volna egy picit jobbak, de nem ötcsillagos szállodát kell várni. Ha valaki talál jobb helyet ennyi pénzért, vagy még olcsóbban az jó; de én sem tudnám kifizetni, ha drágább lenne.. Nekem még ez is sok volt. Más házakban nem tudom mi volt a helyzet, de akinek ez a legnagyobb gondja a táborral, az is lejjebb vihetné egy kicsit a mércét... Van, akinek a mindennapjai telnek rosszabb körülmények között :!:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391397 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Gilith írta:

Sil írta: Alyr novellájához egyébként hogyan lehet hozzájutni? :szépennéz:


Ja, az nekem is kéne! :)


Személyesen Alyrnál (küldjetek neki mailcímet). Azt mondta, szeretné tudni, hogy ki olvassa, ezért nem tölti fel sehova :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gilith
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #391396 Írta: Gilith
Gilith válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Sil írta: Alyr novellájához egyébként hogyan lehet hozzájutni? :szépennéz:


Ja, az nekem is kéne! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gilith
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #391395 Írta: Gilith
Gilith válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Anglachel/Gurthang írta:

Gilith írta: ;) Viszont azok az aranyos szöcskék... az egyik megharapott. Vagy nem t'om, mit csinált, de úgy belecsípett az ujjamba, miközben kifelé vittem, hogy felkiáltottam. Tényleg.



Én megmondtam hogy ölnek. Megmondtam...


A Gyilkos Szöcskék támadásaaaaaaaa!!! :lol: :lol: :lol:
Nem csak éjjel, de nappal is belédkóstól... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391394 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010
Alyr novellájához egyébként hogyan lehet hozzájutni? :szépennéz:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391393 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Tolkien Tábor 2010

Gilith írta: ;) Viszont azok az aranyos szöcskék... az egyik megharapott. Vagy nem t'om, mit csinált, de úgy belecsípett az ujjamba, miközben kifelé vittem, hogy felkiáltottam. Tényleg.



Én megmondtam hogy ölnek. Megmondtam...

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.546 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére