Tolkien születésnap 2011 (LEP)

Több
13 éve 8 hónapja #391687 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)

Milendoria írta:

Olosta írta:

Felagund írta: ... Mondjuk valami minimális felárért (2-500 Ft) kapnának egy Olosta(c) gyűrűt ...


Ennek most nem tudom, hogy örüljek-e vagy sem.... Azt hiszem, még gondolkodom.


nyilván Felagund úgy gondolta, hogy ez természetesen mind azután, hogy téged megkérdeztünk, és te elvállaltad... :)


Ezért volt ott az elején a 'mondjuk' ;) :)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391683 Írta: Lamy
Lamy válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Hú, úgy tűnik, ez lesz a legelső olyan LEP (amióta LEP létezik), hogy nem tudok majd ott lenni. Fura érzés már most. Nagyon jó szervezést nektek, majd csináljatok sok fotót! ; )=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391659 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Olosta: nyugi ezek még csak ötletek. :)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391655 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)

Olosta írta:

Felagund írta: ... Mondjuk valami minimális felárért (2-500 Ft) kapnának egy Olosta(c) gyűrűt ...


Ennek most nem tudom, hogy örüljek-e vagy sem.... Azt hiszem, még gondolkodom.


nyilván Felagund úgy gondolta, hogy ez természetesen mind azután, hogy téged megkérdeztünk, és te elvállaltad... :)

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391654 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)

Felagund írta: ... Mondjuk valami minimális felárért (2-500 Ft) kapnának egy Olosta(c) gyűrűt ...


Ennek most nem tudom, hogy örüljek-e vagy sem.... Azt hiszem, még gondolkodom.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391643 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)

Rabyn írta: Tökjó ötleteteket írtok!

Szeptember közepén, amikor már megvannak az órarendek, meg mindenkinek beindult a félév lesz egy találkozó ahol tovább lehet ötletelni, feladatot vállalni.

Amire nagy szükség lenne az egy színdarab az esti blokkba, illetve mindenféle előadások, táncok, dalok stb..


A tünde esküvő szerintem tökjó ötlet lenne. Mondjuk valami minimális felárért (2-500 Ft) kapnának egy Olosta(c) gyűrűt egy szép oklevéllel kiegészítve, valamint kölcsönözhetnek valami jelmezt (vagy eleve abban jönnek) és írni kéne valami kellően pátoszos szertartási szöveget (potenciálisan valami eldarin nyelven :) ).
Szóval summa summarum én elvállalom ennek a programpontnak a koordinálását, ha van rá igény :)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391620 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Én is mennék szívesen valami szervező/segítő-szerűségnek, pl. a színdarabba ha kell ember, vagy babasarok vezetésre :D

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391552 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Tökjó ötleteteket írtok!

Szeptember közepén, amikor már megvannak az órarendek, meg mindenkinek beindult a félév lesz egy találkozó ahol tovább lehet ötletelni, feladatot vállalni.

Amire nagy szükség lenne az egy színdarab az esti blokkba, illetve mindenféle előadások, táncok, dalok stb..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391549 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Szép napot!

Az ötletlistát egészíteném ki, méghozzá szüleim jóvoltából, akik mindig biztatnak, hogy szervezzünk "hasonmás-versenyt". 1 db Bilbót tudok hozni (nagyapám). Ha valami ötletes kerete van, akkor szórakoztató, jópofa lehet.
Pl. még az első őszi fesztiválra (Tata, 2006) vittük a Gollam-hangutánzót és a Rozi-e vagy? ötletét...ilyesmit.

Vagy esetleg gólyaavatós jelleggel lehet hasonmást gyűjteni az utcáról stb., ugye a jelmezeseknek amúgy is szoktunk kedvezményt adni a jegyárból.


Egy másik, korábbi LEP-re kitalált, de meg nem valósult ötlet, hogy LED-izzókkal fekete kartonra rakjuk ki a Szil-ben, GYU-ban leírt csillagképeket (ugye nem kell nagyon a fantáziára hagyatkozni), és valami 10-15 fős,elsötétített helyen legyen csillagászkodás, kis mesélés stb.

Majd még tanakodom, meg feltúrom a mappáimat...

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Alustriel
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #391491 Írta: Alustriel
Alustriel válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Sziasztok!
Én is segítenék a szervezésben, ha még lehet valamiben. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gilith
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 8 hónapja #391490 Írta: Gilith
Gilith válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Sziasztok!
Én is szívesen segítenék akármit, de még nem tudom, hogy ráérek-e. Remélem, igen! :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391440 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Sziasztok!

Láttam, hogy már beindult a LEP-es ötletelés, s ez megindította a fantáziámat. Leírom az ötleteimet, hátha van olyan, amit tudtok majd használni.

Helyszín: E10 ( www.eotvos10.hu ) - vadi új épület, nagyon szép és nagy, egy köpésnyire van az Oktogontól és bérelhető terem/termek. Ja és van színpados termük is. A hátrány az lehet, h horribilis pénzt kérhetnek. De nincs infóm erről, úgyhogy egy próbát megér.

Programok:
- divatbemutató 3 lépcsőben:
1) Tolkien művei alapján bemutatni a különböző népek divatját (narrációval kísérve)
2) példák arra, hogy az előbbiekből mit viselhet egy 21. századi, földi ember úgy, hogy ne röhögjék ki ( :lol: )
3) MTT-s tábori divat: bemutató az elmúlt 8 év csapat pólóiból/kendőiből/egyéb ott gyártott rucikból, valamint a kiegészítőkből, ékszerekből
- én a végén jelenteném be, h a jelmezekben lehet fényképezkedni itt és itt, eddig és eddig

- Esküvő Középföldén: a rendezvényre ellátogató fiatal párok jelképesen összeházasodhatnak. Én kérnék ezért egy kis pénzt, cserébe kapnának fotókat (akár CD-re kiírva), esetleg gyűrűt (drótból hajlítva - Olosta és tanítványai munkái meseszépek!!!), pezsgőt stb. A ruhákat a ceremónia erejéig felvehetik. A ceremónia végén esetleg némi csinnadratta közepette az ifjú pár körbejárhatja a rendezvény, az őrség mindenütt vigyázba vághatja magát, a látogatók pedig megtapsolhatják őket (a beépített emberek kezdő tapsa hatására). Az ötlet igazából ADIMé, én csak tovább gondoltam.

- Az ismeretterjesztés a Szilmarilok népszerűsítéséért: néhány történetet (3-4) lenne érdemes kiválasztani, amit a mesemondók betanulnának és saját szavaikkal, igen érzékletesen és kifejező módon, kellékek felhasználásával (pl. gitár a dalok elénekléséhez, zajos dolgok, amivel a csatajelenetet lehet aláfesteni stb.) elmondanák a babzsákokon (lehet bérelni, pl. a Bluptól) kényelmesen elheverő hallgatóságnak.

- Ankalimonnak van egy heraldikás előadása. Ehhez lehetne kapcsolni egy zászlófestős kézműves foglalkozást. Én ezért is külön pénzt kérnék az alábbi módon: előre kiszabott és megvarrt, különböző méretű és alakú zászlóalapokat vehetnek az érdeklődők. Az árba bele kell kalkulálni a várhatóan felhasznált textilfesték árát is. Ennek megfelelően a nagyobb méretű zászlóalapok azért is lesznek drágábbak, mert ahhoz több festék is kell.

- A kalandjátékokat (az állomásos, feladatos játék) nagyon szerették a gyerekek az első két LEPen. Nálam megvan a Frodós ("vidd a Gyűrűt a Katlanba" - GyU-n alapuló útvonal), Ulmónál pedig a Bilbós (a Hobbiton alapuló) játék kidolgozva. Frissítve szerintem fel lehet újra használni. Érdemes.

- Gyerekeknek: a Millenárison nagy siker volt a bábjáték is. Szerintem érdemes lenne összehozni megint egy darabot.

- Színpadra elképzeltem egy "középföldi stand-up showt"... :lol:

Nézzétek el nekem, ha esetleg a spanyol viasz újra feltalálásának csapdájába és a tájékozatlanság bűnébe estem volna.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389396 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)

Nóli i linantea írta:
Mondjuk nem kis meló ennyi dolgot összegyűteni, de sztem lehet, és az eredmény nagyon tuti.


Ha ezt blokkokba rendezed, akkor az emberek kb sejthetik, mikor lenne érdemes arra menni, hogy olyat lásson, ami érdekli - pl 10-től 12 ig táboros videók, aztán vicces videók, aztán régi előadások, werkfilkmek rendezvényekről stb stb stb....20 perces blokkokat gyártani alapos válogatással, és akkor az egyszeri vendég nem érzi úgy, hogy lemaradt valamiről, de mégis sokmindent lát belőlünk, mint társaságból, hogy mi mindent csinálunk.

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389383 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Lehetne egy terem ahol folyamatosan folyik valami vetítés.
Vicces videók, táboros videók, akármi.
Lehetne kiírni valami Tolkien vidijó készítő versenyt, és akkor azokat is.
Lehet ez valami kis teázó csendesebb sarka is, vagy nagyobb terem is.
Mondjuk nem kis meló ennyi dolgot összegyűteni, de sztem lehet, és az eredmény nagyon tuti.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389349 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Mogyi: ezek szuper ötletek!:)
Akinek van kedve elkezdhet agyalni a pontgyűjtös játékon (2003-ban volt hasonló).
Elvileg addigra lesznek csudiszép jelmezeink is, abban lehetne fotóckodni is. :)
Mil: Hálás lennék érte. :) )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389345 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Nagyobb gyerekeknek ilyen pontgyűjtős-kvízes játék, állomásokkal?
Kézműves sarok mindig jó.
Esetleg megírni egy rövid jelenetet, hozzá kicsiknek egyszerű, szimbolikus jelmezeket készíteni, hogy lehessen fotózkodni, és eljátszatni velük a sztorit, hogy megismerjék (középkori vásáron láttam ilyet: lovag, sárkány, királylány, trónszék, kard és páncél kartonból)
LEPen központi téma persze a Professzor születésnapja, de akár lehetne egy adott történet köré szervezni az egészet, és nem annyira "midnenből egy kicsit" módján tálalni a dolgokat. Ha pl lesz színpadi előadás, akkor a napközbeni események kvázi arra készítik fel a népeket, előtörténethez kapcsolódó programok, ilyesmik. Vagy "ismerjük meg ME népeit - és akkor ebbe belefér a nyelvoktatás, portrékészítés, bármi. Hasonlóan egy tábori "keretjátékhoz", persze sokkal-sokkal egyszerűbben (remélem érthető voltam)

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389335 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Rabyn:feladat értve, agyalok, főleg gyerekprogramokon

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389310 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Amennyi agyam majd rendelkezésre fog állni, azt a kezelésetekre bízom!
(gyk. szívesen segítek! meg táncolok, vagy mi. ha jól megy, lehet meg tudom kérni a confusiondance-t hogy fellépjünk 1-2 számmal. az mondjuk nem tolkieni, de szerintem rá lehet húzni valamit :D meg az Irish Fairies mesés csodavilága is jön majd)

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389260 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Nem fogok felktelni senkit nyugi:))
Valamelyik pihi időben lesz, de előre fogok szólni róla.

Támpontok: Én közepes-nagy lepet szeretnék (5-600 fő, de lehet több is).
A pénzügyi keretét még nem tudom.
A korosztály vegyes, kicsiket és nagyokat is.
Szeretném ha lenne legalább egy színdarab addigra (hogy ez humoros vagy komoly az rátok van bízva, mind a kettő jobb lenne persze). Szeretném ha lenne esti műsor, tehát tánc, zene, minden ami szerintetek belefér.
Napközben szeretném ha lennének előadások, írástanítás stb.
Mindenképp jó lenne ha lennének gyerekprogramok is!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389243 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Rabyn: a jó ügyért akár hajnalban is felverhetsz. ha előre nem szólsz, akkor pár pillanatilag foglak "szeretni", de megyek, ha előre szólsz, akkor meg azonnal megyek. :) ))

Csak egyre kérlek, bár ez nem igazán jellemző rátok: csak azt ne várjátok, hogy leüljek, és dőljön belőlem az ötlet meg a humor. (magyarán: kis gondolkodási időt kérek) A táborig gondolkodom, bár sokat segítene, ha kaphatnék konkrét kereteket. (anyagilag mennyit szántok rá, hány főt szeretnétek, főleg milyen korosztályt célozzunk meg, stb)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 9 hónapja #389226 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Ééééééén szívesen árusítok :) (feltéve, hogy tudok majd menni, persze)

Meg Logisztikai főosztály tekintetében is egyeztethetünk, bár nem tudom, mire is gondolsz ezügyben...

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388938 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Itt is fölajánlom, hogy szívesen rajzolok tünde,- hobbit,- és törpportrét emberekről. Meg ha van színdarab tervezek díszletet is ha esetleg valami komolyabb dolog is összejönne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388928 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)

Rabyn írta: Irogatom a jelentkezéseket:)
És közben tessék bátran ötletelni.
Arra is gondoltam, hogyha az embereknek van kedve akkor a táborban egy szabadabb napon összeülhetnénk kicsit. Mit szóltok?


sztem jó ötlet :)

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388918 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Irogatom a jelentkezéseket:)
És közben tessék bátran ötletelni.
Arra is gondoltam, hogyha az embereknek van kedve akkor a táborban egy szabadabb napon összeülhetnénk kicsit. Mit szóltok?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388916 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Csatlakozva a többiekhez, jelentkezem infopultozni, árusítani, zenélni, már ha lesz, és énekelni. :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388913 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Jelentkezem infopultba, gyereksarokba, ismeretterjesztő előadásra, beszélgetésre.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388906 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Színpadfelelős(?) :D

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388894 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Fú nagyon szuper, hogy ilyen lelkesek vagytok!:)

Elsősorban a lenti feladatok fő felelősét keresem, szóval aki érez magában indítattást rá az jelentkezzen nyugodtan!
De természetesen, nagyon jó, hogy már is ilyen lelkesek vagytok!

Ötleteket is írhattok, hogy mit szeretnék a következ lepre.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388891 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)
Nohát, mivel még nem voltam LEP-en ( :oops: :oops: ), ezért nem tudom, hogy csak büféárusító van, vagy van-e esteleg más jellegű is. Így jelentkeznék árusítani is meg büfébe is.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388886 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Tolkien születésnap 2011 (LEP)

Felagund írta: Ide is jelezném, hogy tartok nagyon szívesen tengwar oktatást :)

egy érdeklődő már van is rá :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.225 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére