Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010

Több
13 éve 4 hónapja #392669 Írta: Sirgon Esgalnor
Jobb későn mint soha! Feltöltöttem a képeimet, és itt is letölthetővé teszem őket Mammutmail segítségével. Mostantól számítva 7 napig tölthetőek le.

40db válogatott képet raktam fel a Fotóalbum oldalamra KÖMT 2010 Kirándulás címen. Mammutmail: A fotó albumra feltöltött 40 db. válogatott kép. Kis: 533x800 pixeles felbontásban. A 4 panoráma képet is tartalmazza, magasságuk 600 pixel. 7.5MB

Egy bővebb válogatást: 70db képet raktam fel a Facebook fényképalbumomba 2010. november 5. MTT KÖMT címen. Mammutmail: A Facebookra feltöltött 74 db. válogatott kép. Közepes: 1088x1632 pixeles felbontásban. A 4 panoráma képet is tartalmazza, magasságuk 1200 pixel. Összesen: 38MB

Valamint elérhetővé teszem a forrást, 134db képet és 4db panoráma képet három részletben:
1. A 4 db panoráma kép eredeti méretben, de nagyobb tömörítési fokkal átkonvertálva méretcsökkentésért. Összesen: 9MB
2. A forrás képek első fele, 66 db kép eredeti 2176x3264 pixel méretben, de nagyobb tömörítési fokkal átkonvertálva méretcsökkentésért. Összesen: 53MB
3. A forrás képek második fele, 66 db kép eredeti 2176x3264 pixel méretben, de nagyobb tömörítési fokkal átkonvertálva méretcsökkentésért. Összesen: 65MB

Sebcsabának: A téged érdeklő képek a forrás második felében vannak DSC02049.JPG-től DSC02070.JPG-ig, valamint a Panorama2066-69po-cr.jpg nevű panoráma kép készült onnan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392664 Írta: Sötét Úr
Ha jól értem, az lenne a lényeg, 'ogy variálhatóbb legyen az egész, ne egyszerre legyenek nagy érdeklődésre számot tartani bíró dolgok. Vagy nem. De akkor tévedtem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392655 Írta: Metaflora
De akkor ez nagyjából ugyanolyasmi, mint ami most volt, csak jobban hangsúlyozva az egymásraépülő órák lehetőségét, amiből most talán csak a harcos-táncos volt, hogy az egyikkel együtt kötelező a másik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392652 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010

Attila írta: Gillz: Aki a kötöttséget fájlalta valószínűleg nem fog elmenni a kötött rendi órája helyett egy szabad-rendi órára.


ez egyáltalán nem biztos, és a lehetőség adott lesz, ha mégis inkább megnézne valami mást.
ez a"kötöttség" ebben a koncepcióban nem olyan, hogy ha kimarad, akkor nem tud későbbcsatlakozni, mert értelemszerűen olyan foglalkozást tud elcserélni, ami csak témájában azonos a "kurzussal", nem folyamatában.
Konkrét példa zenészekkel:
mondjuk van a zenei rend, ennek a programkínálata többek között áll alap.közép és haladó szolfézsból, improvizációból, gitártanulásból, kórusból. A kórusos előadó mondjuk három külön óra alatt tudja betanítani a művet, tehát aki az egyikre megy, az menjen lehetőleg a többire is. A Szolfézsosnál nem árt tudni az alapokat a folytatáshoz, tehát teljesen kezdőnek az is egy kurzus.

Node: ha valaki nem akar gitározni, az, hiába olyan, akinek elmélyülésre van szüksége, simán kihagyja a gitározást, és helyette mondjuk megy egy quenya alapfokra. Vagy megtanul egy koreográfiát. Vagy megy a színirendbe impró-órára...

de asszem túlmagyaráztem :mrgreen:

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392650 Írta: Sötét Úr
Aki a kötöttséget fájlalja, sose legyen pulóver...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392649 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Gillz: Aki a kötöttséget fájlalta valószínűleg nem fog elmenni a kötött rendi órája helyett egy szabad-rendi órára.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392643 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Gandalf: azért elég összetett kérdést tettél fel :mrgreen:

esetleg azzal lehetne segíteni az optimális elosztást, hogy nagyjábóli kategóriákba rendezzük a kínálatot, és az egyes kategóriáknak megfelelő előadásokat (tevékenységeket, projekteket, rendeket) időben úgy helyezzük el, hogy kitöltsék egy ember teljes programját. Így, ha vki folyamatosan táncolni akar, akkor megteheti. De, mivel nem egy táncrend összefüggő foglalkozásairól van szó, hanem mondjuk egy kétalkalmas kurzusról, meg három rövid koreográfia tanulásról, és egy imprós-játékos dologról, ezért akár ki is hagyhatja bármelyiket, és helyette... választhat egy másik szak kurzusai közül :mrgreen:

Vagy akár szocializálódhat is helyette.

Kérdőív meg jó gondolat :D Debriefing rulez.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392639 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Bár kérdőíves felmérést nem végeztem, személyes benyomásaim alapján igény lenne a közönség részéről egy lazább, "szabad rendi óra" jellegű kínálat iránt, és egy elmélyülős, több foglalkozásból álló "rendi/céhes" jellegű szeminárium-kínálat iránt is egyaránt. A következő KÖMT-öt ezért úgy kelle megtervezni, hogy mind a kettőre lehetőség legyen, legyenek "rendek" (vagy projektek, a rendezvény tágabb koncepciójától függően), de legyenek mellette egy-egy órás ízelítők is, mint idén.

A kérdés már csak az arányok belövése: milyen arányban osszuk fel ennek mentén a programot, milyen hangsúlyokkal?

A másik elemzendő kérdéskör a közös, össznépi programkínálat kell hogy legyen. Vetélkedő, Közösségi Est, Tolkien Est, Gálaest, Bemutatóest, vagy utóbbi kettő összevonva (pl. idei "Lakoma"). És persze a clubfigting, amely önálló event lett, ezt jövőre figyelembe kell venni. Meg a búcsúbuli. Melyek kellenek ezekből és melyek nem? Hogyan időzítsük ezeket, hogyan legyenek elhelyezve a fentebb vázolt szabad rendi-rendi vegyes szerkezetben?

Ezeknek a problémáknak a kapcsán kellene egy kiértékelő kérdőívet összeállítani.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392624 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
nem kicsit kell kancsalítani, de kúl :D

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392623 Írta: Sötét Úr
Hátha érdekel bárkit is... A KÖMT-ön készült 3D-s képeim anaglif és X-eye változatban is felkerültek a képMutatóra .

Az anaglif képek megtekintéséhez piros-cián szemüveg szükséges. A X-eye képekhez elég, ha bandzsítva nézed őket: két képből állnak, bal oldalon a jobb szem, jobb oldalon a bal szem által látandó képből. Némi gyakorlat szükséges hozzá, de viszonylag hamar meg lehet tanulni a technikáját: úgy kell bandzsítani a képekre, hogy a két kép között látszólag megjelenjen egy harmadik – ez a harmadik lesz a három dimenziós kép.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392613 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
asszem inkább Felagunddla értek egyet abban, h nem kell előre lesögezni minden rendezvény működési kereteit: elvégre élő társaság vagyunk, vagy mi...
amúgy is nagyban függ az aktuális szervezőktől, h mit hoznak ki belőle.

ja, csak az elnevezés legyen valóban következetes :) ha az aktuális nem kreatív meg művészi, akkor legyen szimplán Őszi találkozó.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392611 Írta: Felagund
Én ellenben kissé begyöpösödött és kocka gondolkodásnak tartom azt, hogy minden rendezvénynek legyen egyféle "identitása". Miért ne lehetne más és más? Miért ne próbálhatnánk ki újabb és újabb dolgokat???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392608 Írta: Sötét Úr
Alyr: van abban igazság, amit a KÖMT identitásáról írsz. Alapnak nem lenne rossz szerintem az elnevezést szem előtt tartani: legyen kreatív, őszi, művészeti és találkozó. A kreativitásra, és a művészetekre koncentrált találkozó, ősszel. Az a fajta keretjáték-light, ami tavaly és az idén is volt, szerintem még belefér, és az adjunk elő egymásnak, mert az jó sokkal inkább ide illik, mint a farsangra. Pontosabban: a KÖMT-ön a helyben készült alkotások előadása, bemutatása helyénvalónak látszik, míg a farsang az egyénileg, otthoni félhomályban kitalált, betanult és csillogóan fényesre polírozott szórakoztató előadások helye kellene maradjon. (Meg a bulizásé.) A tudákosságot szerintem nem a KÖMT-re, hanem a LEP-re kellene tartogatni, így például Felagund felolvasását és a Tolkien-kurzus jellegű dolgokat inkább oda, vagy egy más rendezvénysorozatra (Tolkien klub, stb. - nem új ötlet, lehet, hogy fel lehetne támasztani) kellene áthelyezni. Vagyis, a KÖMT (amely egyébként a köztudatban minitáborként is megjelenik) a kreatív művészet helye legyen.
A bandázásra, szociális életre, kocsmázásra és egyéb fontos, de kevésbé kreatív és művészeti dolgokra van egy csomó egyéb lehetőség, Shamhain, Beltain, etc, illetve akár spontán is szerveződnek ilyen dolgok. Én főleg e miatt tartottam túl soknak a "szabadidőt" (üresjáratot). A közös tevékenység, azaz a "rend" elegendő hovatartozás-érzést kellene adjon, külön csapatokra szerintem nincs valódi szükség, és azok csapattá válására az idő is kevés.

Mindezt az "össze kéne szedni őket" félmondatodra válaszul... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392599 Írta: Alyr Arkhon
Megkésve bár, de azért én is írok:

- Köszönöm mindkét foglalkozásom (harcos-táncos, lökőkéz) résztvevőinek, hogy ott voltak, lelkesek voltak. Jó volt veletek dolgozni.

- Köszönöm a KÖMT szervezőinek, hogy lett KÖMT, megszervezték, letárgyalták, és kitartottak mindvégig.

- Köszönöm mindenkinek akivel beszélgettem, hogy beszélgethettem vele.

A rendezvényről:
Én úgy látom, hogy a KÖMT még mindig nem találta meg a maga identitását. Néha azt hisszük, hogy már igen, de aztán mindig kiderül,hogy tévedtünk.
Jelenleg ott tartunk, hogy a LEP, a Tábor és a Farsang furcsa szerelemgyereke a KÖMT, van benne egy kis "közönség előtt előadunk-merazjó" (LEP), meg "ismerős közönség előtt adunk elő, mert ők szeretnek"(Farsang), meg "tudományosan megmondjuk a tutit"(LEP), és persze "csapatozunk-rendben veszünk részt"(Tábor). Még lehetne folytatni, de asszem ebből is látszik.
Arról nem is beszélve, hogy a résztvevők valahol mindegyiket elvárják. Legyenek rendek, legyenek előadások, legyenek mindenféle foglalkozások amibe bele lehet kóstolni, legyenek csapatok amik identitást adnak, legyen keretjáték, legyen tudományos is, beszélgetős is, bulizós is...
Ennyi minden egy táborban sincs, pedig az 10 nap, ez meg csak három.
Alapvetően szerintem először is identitást kéne adni a KÖMTnek, valami egyedit, ami máshol nincsen.
Nekem vannak ötleteim és prioritásaim - például szerintem semmi értelme előre megírt keretjátékot csinálni, mert ez nem tábor. Nyilván mindenkinek vannak. Össze kéne szedni őket, és utána eldönteni, hogy mi az ami tartható, mi az ami nem, és ezt esetleg meg is mondani a népnek, mert ha mindenki másra számít, mindig lesznek elégedetlenek.

Pakolás:
Érdekes volt elolvasni ezeket a hozzászólásokat. Úgy írtok róla, mintha új jelenség lenne. Pedig nem az.
Az embereket kérni kell, mert sokaknak ez nem evidens. Lehet őket szidni, hogy jaj de buták, amiért ilyenek, csak nincs semmi értelme.
Az MTT-ben nem ismerek olyat aki ne tenne meg valamit ha szépen kérik.
A KÖMT közben sokan jöttek oda hozzám, hogy mit tudnak segíteni, mert semmit nem mondanak nekik a szervezők. Ne csodáljuk ha a végére megunták, és kérdés nélkül hazamentek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392597 Írta: Estel Adániel
nem ezt büntetik, hanem ez büntet. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gilith
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #392586 Írta: Gilith
Gilith válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
MTT-sek!
A szeptember 4-i találkozón Kincső azt mondta nekem, hogyha MTT-s akarok lenni, be kell fizetnem a negyedévi díjat. Október elején (pontosan nem tudom, melyik nap) befizettem, de nem kaptam róla e-mailt. Kitöltöttem az MTT Tagsági papírt, meg mindent, támogattak is (icke és Sil), de nem kaptam visszajelzést. Akkor most MTT-snek számítok vagy sem?

Ja, és:

Felagund írta: Szerintem ezt büntetik... :D


:D Nagyon király :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392585 Írta: Felagund
LOL!

Szerintem ezt büntetik... :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392584 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
köszönöm én is a KÖMT-öt mindenkinek, remekül éreztem magam, Zebegény pedig még mindig remek hely.
én kifejezetten élveztem ezt az újfajta előadásosdit, persze a bőség zavara miatt volt amin nem tudtam részt venni, de nagyon jó ötletnek tartom az alapkoncepciót. amellett szvsz nem volt túl sok a koradélutáni monstre pihenőidő, mert lehetett aludni, barátokkal beszélgetni (amit máskor a feszített programterv miatt sokkal kevesebbet tudok és nekem ez pl alapvető fontosságú), sétálni, enni, stb (én mondjuk alapból nem ismerem azt a szót, hogy unatkozni...) a közösségi élmény nekem így is tökéletesen átjött, és úgy gondolom, hogy jó dolog, hogy a táborban csapatos-rendes koncepció van 10 napon át, itt pedig egy teljesen más jellegű alapfelállás. nekem mondjuk kapásból átjön a közösségi élmény már attól is, hogy egy előadásra beülök másokkal és ott mondjuk együtt alkotunk vmit - zsugorka / origami - de ha filmet néztem volna akkor is szvsz ugyanezt éreztem volna. számomra a 4 nap az összes emberrel együtt hozta ezt a fílinget, előadásokkal, kocsmázásokkal, közös ebédekkel, sétákkal, bemutatóesttel együtt. persze, ez csak szigorúan szvsz, mindenesetere én örülnék, ha jövőre is ez lenne.

a takarításról és rendrakásról: alapvetően úgy gondolom, ha az emberek már maguk után rendet raknak, az nagy segítség, viszont valóban tekintetve kell venni azt, hogy bármilyen okból is de erre figyelmeztetni kell őket. nem érdemes most azon rágódni, hogy ki és miért nem figyel a tárgyaira vagy a szemétre a földön, egy rendezvényen ahol a többség szórakozik, bizony előfordul. amit én tanulságként ebből levontam az utolsó napon takarítás közben az az, amit már mások is mondtak előttem: meg kell kérni a KÖMT-ölőket, hogy figyeljenek maguk körül a rendre, tisztaságra és akkor már beljebb vagyunk, ugyanakkor az utolsó nap bizony marha sok meló vár a szervezőkre, de mindig akadnak segítőkész emberek - viszont meg kell, meg lehet őket kérni erre! én pl ott álltam délután 2-kor mikor a többség elment és nem tudtam pontosan, mit kell még elintézni ezért a következő évre azt javaslom, hogy az utolsó esti közös gyűlés alakalmával a szervezők hívják fel a figyelmet a másnapi rendrakásra, illetve kérjenek segítséget mert vannak sokan akik igenis megcsinálják amit kérünk tőlük, csak pontos instrukciókat kell adni. lehet készíteni egy to do list-et és felírni, hogy mit kell elintézni (pl szemétszedés, mosogatás, raktári cuccok összepakolása stb), a jelentkezőket beosztani rá aznap reggel, és ami megvan azt ki lehet pipálni. és jövőre fogadjunk fel takarítókat, mert bőven futja rá és akkor nem az 5-ös vonattal kell a hullafáradt szervezőgárdának távozni^^.

talált tárgyak témakör: Dodieval mélységesen egyetértek zokni-ügyben, a többi dolog pedig biztosan előkerül a Raktárból, mert nem hagytunk ott semmi olyat, ami úgy tűnt, hogy az MTT-é. viszont vegyétek figyelembe, hogy az iskolában alapból sok dolog, kellék, tárgy, még ruha is volt a termekben, ami az iskola vagy az ott tanulók tulajdona volt, és nem vagyunk gondolatolvasók, hogy kitaláljuk, melyiket keresi kétségbeesetten egy társunk ;)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392583 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Köszönöm a KÖMT-öt mindenkinek, aki részt vett a szervezésben, és mindenkinek, aki ott volt! Én nagyon jól éreztem magam! :)

Külön köszönet Silnek az ékszertisztító kendőért, imádom!!! :D
A két Péternek (Petr és RZP), hogy összehoztuk azt a szerintem elég gázra sikeredett kivetítős ékszerbemutatót (jövőre fotosátrat is vinni fogok :P ). (És ez úton is bocsánat a velem alkotóktól, hogy nem mindenkinek tudtuk megmutatni a művét.)
A zsugorkázóknak és a drótolóknak, hogy jöttek, és alkottak.
Newrának és Attilának a büfét.
Nólinak, hogy drótol.
Bigfootnak, hogy kölcsönösen utáljuk egymást. ;)
Utolsó esti kocsmázóknak a kocsmázást.
Vilmának, hogy fél órán keresztül jól elvolt nálam, és csak akkor romlott el a világ, ha leültünk. :)
Morganának, Felagundnak és a külföldi barátainknak a városnézést.

Többen kérték tőlem a zsugorkás mintákat, ide kattintva eléritek az oldalt , honnan lementettem őket. ;)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392578 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392577 Írta: Sötét Úr
And now... [center:27325gr3]
Melléklet:

Képek! [/center:27325gr3]

(Nem voltam valami termékeny, de azért akad pár.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392566 Írta: Sötét Úr
Nota bene, érdemes elgondolkodni azon is, hogy a szervezők semmiféle kedvezményt, előnyt nem élveztek, beleértve Attiláékat is. Tehát ugyanazért a pénzért, amit a többiek is fizettek, nem szórakozást, hanem munkát és felelősséget kaptak. Nem sajnálat, és nem is lesajnálás kell legyen a részük érte, de egy kis megbecsülés, aminek a legjobb kifejezője a segítség.

Ami a bűzlő, koszos ruhadarabokat illeti: nem tudom, miért kellene elvárni a takarításban résztvevőktől, hogy ami a gazdájának büdös / nem hiányzik, az nekik fontos legyen. Ott hagyni vagy kidobni jelen esetben kvázi ugyanaz. Törődjetek a dolgaitokkal, és egymással is, de nehogy már az vesse a másik szemére a gondatlanságot, aki elsőként követte el.

8<

Ami az előadásosdit illeti, két bánatom volt vele. Az egyik, hogy későn kapcsoltam: a fotó alapok sötétedésre ér véget. Jó lett volna szabadban lődözni egy kicsit, de már csak a kezdés előtti órákban szembesültem azzal, hogy a napvilág már nem este 8-ig tart. :) A másik, hogy egy csomó dologra szívesen mentem volna, de éppen akkor voltak, amikor én is előadtam. A túl sok szabadidő "problémája" (időnként én is soknak éreztem a deklaráltan kreatív rendezvényhez mérve) itt érdekes módon ütközött a jó sok minden egyszerre problémájával. A sokféleség rendben van, de jobbnak tartottam volna, ha nem egyidejűleg mennek az előadások, és van lehetőség több mindenbe belekotnyeleskedni anélkül, hogy félbe kellene hagyni bármit is. (Főleg előadóként... :D )

Köszönet illeti Rabynt és filmnézőket is, hogy toleránsan sikerült fogadniuk, amikor osztoztunk a projektoron, és ráadásul az előzőleg ígérthez képest még csúsztunk is egy kicsit.
És köszönet illeti Anglachelt is, amiért elviselte a közbekotyogásaimat. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392563 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010

Sötét Úr írta: Ők vállalták, igaz, de azért annyi segítséget megérdemelnek, hogy a lehető legtöbb terhet megpróbáljuk levenni a vállukról. A saját bögrénk, tányérunk elmosogatása, egy-egy üveg víz "házhoz szállítása" már jó lépés ebbe az irányba. Kommentek és fintorok nélkül különösen.

SÚ, pontosan ez az amit én is próbáltam beleszőni a postomba. Hogy ne azért tedd meg mert megkérnek, mert elvárják, hanem tedd meg azért mert minden más fórumon, vagy ha megkérdeznek, azt mondod h "igen, bírom Attilát" vagy "Kedvelem Newrát", mert sokan akikről tudom hogy így éreznek ugyanúgy nézték h Attila majd ledől a székről mikor Newra nem volt ott mert a hányósokat vitte kórházba, és nem hiszem hogy ez így rendben lenne.
[Enrage ON]
Kidobott ruhákhoz: Mivel egyenlőre én vagyok az egyetlen aki bevallottan csinált ilyet: retkes büdös zoknikat nem rakok össze egy zacskóba, hogy aztán mondjuk Anglechelt megkérjem hogy vigye el a raktárba, ahol mondjuk jövő tábor előtt előkerül, és aki kinyitja a zacskót mondjuk lendületből belehány. Bocs. Lábtyűt nem dobtam volna ki, sem pedig ápolt, jó állapotú zoknit. Ezek nem voltak azok. Bocsi hogy nehezen tolerálom a lábszagot. Nem fogok bocsánatot kérni, legközelebb ne hagyd ott. Nehogy már én érezzem magam szarul mert nem mentegettem az otthagyott holmitokat és kértem meg az amúgy is szarrá leterhelt szervezők egyikét hogy ugyan szervezze már meg hogy eljusson a 4-5 pár szájbaszexuáltul ugyanúgy kinéző fekete férfizokni a Magyar Tolkien Társaság pénzért bérelt és baromira nem erre való raktárába. Vagy ez komolyan csak nekem hangzik hihetetlenül felháborító gondolatnak? Én is hagytam már el dolgokat. Szar, ha nem lesz meg. De nem gyémántberakásos smaragdkösöntyűről van szó hanem zoknikról. Mondjuk ilyenekről . Tétel? Vagy az elvért veritek a melleteket? Mert akkor nagyon rossz helyen kopogtattok, mert elvekkel én is tudok visszadobálózni.
[Enrage OFF]

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392561 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
szvsz azt kellene tudatosítani, hogy bármennyire is annak tűnik, a pl. Kömt még mindig nem szolgáltatás a szervezők részéről. Nagyon sok szempontból olyan, de azért van alapvető különbség is, amitől tévedés úgy gondolni rá.
Ez egy olyan közösségi rendezvény, ahol a résztvevők különböző szinten járulnak hozzá az egészhez: igen, van aki a résztvevő felét csinálja csak, de ahhoz is tartozhatnak olyan feladatok, mitn a szervezőkhöz (rendtartás, pohár elmosogatása, stb.).
Ez a rendezvény egy közösség önmagának szóló rendezvénye (ahogy a bulik és bálok is), a bevétel a szállásra, kajára, anyagköltségre meg MTT-re megy el, senki nem kap fizetést érte - tehát ugyanannyira illik részt venni a dolgokban, amennyire mondjuk egy akármilyen találkozón, ahol csak a szállást szervezte meg valamelyik jófej bennszülött a városba :)

Alapvetően az a feltételezés, hogy mindenki a sajátjának érzi a dolgot - nyilván ekkora méretben már elvisel néhány százaléknyi "kívülállót".

V.ö. LEP, ami viszont valóban szolgáltatás a látogatók részére.

Namindegy, a lényeg, hogy az emberek többségének nem természetes, hogy a saját dolgain kívül is rendet rakjon maga után, ezért érdemes szólni, és nem alapértelmezetten elvárni. Az teljesen korrekt, ha kiírja a büfés, h "Mosd el a poharat, mielőtt visszaadnád!". Vagy felhívni rá előre a figyelmet, hogy a kevés takarító/elpakoló ember miatt nem feltétlenül vállalnak felelősséget az elvesztett tárgyakért azok, akik takarítanak. (Nyilván, idegből a kukába vágni a lyukas zoknikat hülyeség, meg nem jó, megminden. )

az előadásos rendszer szimpatikus, bár elfért volna több előadás is a nap folyamán. És jól érzékelhető volt, hogy a különböző foglalkozások egészen más időbeosztást igényelnek, ezt tudatosan kellene tervezni, nem a véletlenre hagyni.

Zebegény szép, emberekkel beszélgetni jó és hasznos, a közös előadóestek meg ... viccesek, dehát ez már csak ilyen marad a szektában :twisted:

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392560 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010

Dreamer_KF írta: Ruhák kidobása:

Ha találtatok több, gazdátlan, fél pár zoknit, amik lyukasak, és le is voltak hányva, és még a pók is belefészkelt, akkor sincs senkinek joga kidobni. Honnan tudod, hogy nem véletlenül "hányódott" el, és egy jó mosás nem segítene rajta? Lyukas a lábtyű? Nem lehet megvarrni? Nekem, férfiként, több lyukas cuccom van, amikhez érzelmi szálak fűznek, és ezért megtartom őket (pl.: alvó pólók).


Igazad van, Dreamer, abból a szempontból, hogy ha extra retek sem dobhatjuk ki. Elnézést kérek mindenkitől, akit most ez rosszul érint. Az etikai részével egyetértek, ha csak ez lenne, és lenne MTT-s mosógép a talált tárgyaknak, amelyek egyébként hónapokig állnak a raktárban ki tudja, milyen mikrobák között, vagy sok esetben el sem viszi őket a tulajdonosa.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392559 Írta: Sötét Úr
Tudod, Encsi, a talált tárgy és a szemét közötti határvonal minden embernél egy kicsit máshol húzódik. Szerintem senki sem azért dobja (dobta) ki a másét, mert ki akart szeretkezni vele, hanem azért, mert feltételezte, hogy az adott ojjektum megérett a hulladékként való hasznosításra. Ahogy írod, neked a foltos lábtyű magasabb rendű, mint a hatszázadik fekete férfizokni. Hát nem az. Én például soha fel nem venném az előbbit, de rendszeresen hordok az utóbbi megtestesüléseiből példányokat. És ettől nem nekem van igazam és neked nincs, hanem neked is igazad van a magad szempontjából, meg nekem is az enyémből, és a kettőnek nincsen közös metszete. Úgyhogy aki széthagyja a cuccát, az ne magyarázkodjon, és ne kérje számon a másikon, hogy miért van nála máshol a határ a hulladék és a még használható, csak időlegesen elfelejtett cucc között, hanem igyekezzen változtatni a dolgok szerteszét hagyásával kapcsolatos viszonyán. Aminek azért vannak speciális esetei is, például amit Meta említett. Nekem első éjszaka például fél pár papucsom tűnt el, amikor Mau matraca érkezése alkalmával elsodorta. Lehet, hogy ha nem papucs, hanem pl. zokni, akkor nem tűnik fel, és nem kezdem el rögvest reggel keresgélni - és ha még rákerül valaki más hálózsákja, polifoamja, stb., akkor még keresés ellenére sem találom meg. És még arra sem szólhatok egyetlen rossz szót sem, aki rápakol, vagy elsodorja, ha például a többiekre tekintettel nem gyújtott villanyt éjszaka...
Nem úgy, mint a mások felé közömbösebbek, akik az éjszaka közepén, vagy éppen hajnalban is csak úgy tudnak közlekedni, hogy katonásan odaverik a sarkukat, és csak úgy dönög az egész épület. Akár neveket is tudnék mondani, de igazságtalan lenne, mert nem csak azok járkáltak így, akiket néven tudnék nevezni. Időnként az az érzésem, hogy hihetetlen rosszul állunk empátiából, pedig más alkalmakkor meglátszik a társaságon, csak nem mindig jut felszínre, amikor kellene. Ez viszont odafigyelés kérdése, ami tanulható.
Az empátia kérdése az is, hogy akár mondják, akár nem, elmosogatom a cuccom (magamtól!), hogy ne a büféseknek kelljen, akik ugyanazért a részvételi díjért, mindenfajta honorárium nélkül végig dolgozzák a rendezvény X napját. Ők vállalták, igaz, de azért annyi segítséget megérdemelnek, hogy a lehető legtöbb terhet megpróbáljuk levenni a vállukról. A saját bögrénk, tányérunk elmosogatása, egy-egy üveg víz "házhoz szállítása" már jó lépés ebbe az irányba. Kommentek és fintorok nélkül különösen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392558 Írta: Anglachel/Gurthang
Encsi, megvan a kard, elhoztam a raktárból (remélem jót). Keddi egyzésen voltam, és kérdeztem Gábort hogy el tudná-e vinni, de nem volt már nála hely. Úgyhogy el akartam ma menni, csak rajtam is kijött a kömtbetegség (: Úgyhogy küldtem egy privit olvasd el.

Lábtyűt gazdátlanul a tornateremben láttam.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392557 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Azaz, a kék. Ha ki lett dobva, akkor annyi. Amúgy egy lábtyű szvsz fokokkal magasabb szintű, mint a hatszázadik fekete férfizokni.
Más: Mire észbe kaptam volna, el lett pakolva a raktári cuccok közé az ütőkard, amit vittem. Van lehetőségem elhozni a raktárból, vagy merre van most? (csak mert Anglachel azt mondta, hogy hozza majd a mai edzésre, aztán ez mégse történt meg)
(és ha már itt ilyen téma van, szerintem a maga retkét egy ilyen rendezvényen mindenki elmoshatná maga után, az akármilyen talált holmi kidobása pedig elég wtf dolog.)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392556 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Nem nagyon szeretnék ebbe belefolyni, de - Uram bocsá' - teljesen nem értek egyet veled Dreamer. Oké, mondjuk azt, hogy ne fizessél a kajáért, mert azok az emberek nem mentek oda főzni, és oké, fizessél kevesebbet, csak ezzel az a probléma, hogy bármennyire is a büfé/konyha/akárki dolga ők sem kapnak azért pluszpénzt, vagy nem kell kevesebbet fizetniük, mert büféznek/konyháznak/akárkik és elmossák utánatok az ipari mennyiségű, cseszettül, még a véletlenért sem lejövő zsíros szart a műanyag tányérról, vagy nem kapnak azért ilyen "juttatásokat", mert megfőznek 100+x főre. :evil: Bocsánat, hogy így kikeltem magamból, de voltam a büfé asztal egyik és a másik oldalán is. 2007-ben az első KÖMF-ön is Newra büfézett és egy szó vagy tekintet nélkül elmostam az egy szem bögrét meg az egy szem tányért ami tartott kb. 1 percig. Bizonyára bennem van a hiba, hogy vagyok ennyire lelkiismeretes, de szerintem ennek az egyik legevidensebb dolognak kellene lennie. Most meg tavaly is, hogy a bizonyos asztal másik oldalán (is) voltam meg kell mondanom, hogy a hátam közepére nem kívántam azt a napi szintén ipari mennyiségű tea/kakaó/melegszendvics készítés után, hogy akkor oké, megyek és elmosom azt a 20 tányért meg ugyanennyi mennyiségben a poharat. Félreértés ne essék, nagyon szerettem és szeretek büfézni, de én éreztem magam hülyének, amikor megkértem valakit, hogy kérlek mosd már el azt a poharat,vagy kérlek hozz ebbe egy üveg vizet, amikor ő meg csúnyán nézett rám!? Én megértem, hogy ezt gondolod, de ettől még nem fogadom el!

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392555 Írta: Dreamer_KF
Ruhák kidobása:

Ha találtatok több, gazdátlan, fél pár zoknit, amik lyukasak, és le is voltak hányva, és még a pók is belefészkelt, akkor sincs senkinek joga kidobni. Honnan tudod, hogy nem véletlenül "hányódott" el, és egy jó mosás nem segítene rajta? Lyukas a lábtyű? Nem lehet megvarrni? Nekem, férfiként, több lyukas cuccom van, amikhez érzelmi szálak fűznek, és ezért megtartom őket (pl.: alvó pólók).

Nyilván elfogadom, és innentől nem adok kölcsön senkinek egy pulcsit (mert fázik), zoknit (mert este hűvös van), se kölcsönpapucsot, se semmit, mert ha elkallódik, akkor kukába találom viszont. Bébiszittelni pedig nem fogok.

Segítség téma: A szélsőségek kerülendők nyilván (betétescsomag, chipes zacskó, stb), és nem elfogadhatók, legalábbis a legtöbb egészségesen szocializált ember körében.

Amúgy messzemenőkig 1etértek azokkal, akik szerint ez, mint egyszeri fizető felhasználónak eszembe sem fog jutni magamtól. Mosogassak el? Az nem a büfé+konyha dolga? 1 ember jött közös főzésre? Akkor nem lesz vacsi (és nem is fizetek érte).

Gonosz bankár vagyok, és alapvetően úgy érzem, hogy ugyanazokat a köröket futjuk (baráti kör vs szolgáltatás, fizessek, hogy dolgozzak, stb stb stb)

KÖMT:

Én jól éreztem magam, kifejezetten élveztem a szabad órás rendszert. Nem "kellett" x gagyi előadásra készülnöm, ami biztos nagyon lelkes, csak... de majd nagy tapsot kap.
Szóval ez nagyon pozitív volt. A suli ismét nagyon jó volt, a cukrázda sajnos már nem :( Forrat bor, ó, hová lészel? :D

Szóval mint vendég abszolút jól éreztem magam.

(Amúgy még jó is, hoyg nem jött el a főzéshez az az x ember, hiszen a beszámolókat olvasva minden krumplipucoló "buli"-nak élte meg a közös főzőcskét :) )

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.243 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére