Tolkien Klub

Több
12 éve 3 hónapja #404473 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Lumine írta:

Felagund írta: Mi köszönjük, nagyon jó volt :)

(ámde lassan kezdjük kinőni a helyet...)

csatlakozom



Tényleg nagyon király volt, egészen elérzékenyültem a végén :)

Szerintem nem nagyon kicsi a hely, családias :P

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lumi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #404326 Írta: Lumi
Lumi válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Felagund írta: Mi köszönjük, nagyon jó volt :)

(ámde lassan kezdjük kinőni a helyet...)

csatlakozom

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404311 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Mi köszönjük, nagyon jó volt :)

(ámde lassan kezdjük kinőni a helyet...)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404309 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Köszönjük szépen a részvételt, megint nagyon jó volt veletek lenni! :)
Boldog karácsonyt mindenkinek :)

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404297 Írta: Grt
Grt válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Halihó!

Íme, itt van a szép részletes program a szombatról:

13:00 – 14:00 Előkészületek, berendezés
14:00 NYITÁS
14:15 – 15:45 Középfölde mitológiája és a keresztény hagyomány (ismeretterjesztő előadás kezdőknek és haladóknak)
15:45 – 16:05 Közös karácsonyfa díszítés
16:05 – 16:35 Ajándékok átadása
16:35 – 17:00 Karácsonyi dalok, beszélgetés
17:00 – 18:30 HNE kerekasztal (Beren és Lúthien történetváltozatainak elemzése – 2. rész)
17:00 – 20:00 Játékok és beszélgetések
20:00 ZÁRÁS
20:00 – 21:00 pakolás

Hozzatok társasjátékot, hogyha tudtok, olyat amivel szerettek játszani, jó sokan leszünk! :D

"Az ember azokra a történetekre emlékszik, amelyek jelentenek valamit."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404233 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
(A húzás megtörtént, ha beléptek az alkalmazásba, látjátok a húzottatokat! :) /ha vmi nem műx, Sebcsabát kell zaklatni PRIVIBEN, különben nem fog tudni róla... ;)
*önjelöltmanó*)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404229 Írta: Grt
Grt válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Ugye nem felejtette el senki, hogy ma van a karácsonyi húzás jelentkezési határideje? ;)

A következő Tolkien Klub December 17-én szombaton lesz, a helyszín ismét a Batthyány Alapítvány az Eötvös utcában. A változás az előzőhöz képest annyi, hogy délután kettőkor kezdődik és nem háromkor, az ajándékozás miatt.
Először ismét egy előadásra kerül sor, aminek témája nagyon valószínűleg a tolkieni mitológia bibliai (keresztény) forrásai és párhuzamai lesznek, utána kezdődik a beszélgetés ami a novemberi folytatása lesz (Beren és Lúthien). E közben lehet társasozni, szerepjátékoznni, beszélgetni.
Lesz mézeskalács és forralt bor!
Arra kérnénk mindenkit, hogy hozzatok egy-egy karácsonyfadíszt amivel közösen feldíszíthetjük a karácsonyfát! :)

"Az ember azokra a történetekre emlékszik, amelyek jelentenek valamit."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404218 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Már csak öt nap van hátra a Lassi lapzártáig, vészesen közeleg a határidő!

Számíthatunk-e Tolkien Klubos élménybeszámolóra és ajánlóra valakitől?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404209 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Rabyn írta: Nekem nem hagyja, hogy belépjek... :(

Ha nem FB-on keresztül próbáltad, akkor regisztráltál előtte? ;)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404208 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Rabyn írta: Nekem nem hagyja, hogy belépjek... :(


Csak innen v. FB-n keresztül se?
Ha sehogy, akkor sztem írj Csabának (itt biztos nem fogja látni).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404207 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Nekem nem hagyja, hogy belépjek... :(

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404203 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Kedves mindenki!

A következő Tolkien Klubon (december 17. szombat) sor kerül az MTT-s karácsonyi húzás ajándékozására. Aki ebben szeretne részt venni, a következő linkre kattintva jelentkezhet december 5. 22.00-ig. Aki eddig nem jelentkezik, az kimarad. (De tényleg.)

sebestyen-mosoly.dyndns.org:4242 ... _draw/nfb/

Szeretettel várunk mindenkit! :)

Elrenor
A Télapó Kismanója

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404070 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Köszönöm, amit láttam belőle az tetszett! :lájk: Kár hogy el kellet mennem közben. No majd legközelebb. Melian mondá, hogy akkor ő is jön.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404067 Írta: Grt
Grt válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Reméljük mindenki jól érezte magát! :) Következő alkalom december 17-én lesz, ugyan így szombaton. Bővebb infók róla majd később.
A mostanival kapcsolatban kérdéseket, észrevételeket, mi volt jó, mi nem volt jó dolgokat szívesen fogadunk! :D

"Az ember azokra a történetekre emlékszik, amelyek jelentenek valamit."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404066 Írta: Athramien
Athramien válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Bocs de nem az az egész Gyűrűk Ura lényege, h. hajszálon múlik, h. sikerül a küldetés? :) Szerintem pont az a jó benne, h. érzékelteti a feladat nehézségét...


a különbség a könyvek és a társasok között:P de persze mindenki máshogy szeret játszani. én az az aljas fajta vagyok, aki szeret nyerni, és nem szeret osztozni a dicsőségen x) (lebuktam:P) ellenben van két másik fajta Gyűrűk Ura társas, amiket meg kifejezetten jónak tartok:)

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404065 Írta: Antathor
Antathor válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Egyébként igenis lehet benne nyerni csak a játék előtt egy kb 15-20percet rá kell szánni hogy tervezgetsz, meg jól átnézed az eseményeket, hogy mindenhova legyen mindenkinek mindene, aztán ha jól jönnek ki a lapok még nyerhetsz is de télleg nem könnyű, mindenesetre lesznek más játékok is:)

- Charm is a learned art.
- So is murder.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404064 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Fú én sose tudtam mi a jó a GyU társasban. Annyira minimális az esély benne a nyerésre, hogy inkább nem játszottam vele egy idő után.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404063 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Athramien írta: Egyébként a Gyűrűk Ura társas nem jóóóó. 10-ből 9-szer a hülye tábla nyer - vagyis mindenki veszít - a maradék 1-szer meg kb be kell áldozni az összes játékost a gyűrűhordozón kívül.. nyekk..:/


Bocs de nem az az egész Gyűrűk Ura lényege, h. hajszálon múlik, h. sikerül a küldetés? :) Szerintem pont az a jó benne, h. érzékelteti a feladat nehézségét... és azért ha az emberek már értik a szabályokat és ismerik h. melyik táblán mi várható + melyik kártyát hogy érdemes kihasználni, és nem amiatt vesztenek lapokat/szereplőket, h. nem látják át a játék rendszerét, akkor azért simán lehet többször is nyerni, vagy ha nem is, de élvezni a játékot. ;) (Legalábbis anno 5-9 éve, mikor még játszogattunk vele, így volt :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404060 Írta: Grt
Grt válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Ha kocsival jössz szerintem hozhatsz. :)

"Az ember azokra a történetekre emlékszik, amelyek jelentenek valamit."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404059 Írta: Antathor
Antathor válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Jó persze, hozom őket, addigra átnézem a szabályokat, bár Sziszinek igaza van, télleg gusztustalan, hogy a hülye zöld eseménylapocskák miatt, elvérzik egy csapat hobbit, és igen nyekkk :)
Akkor hozom a társasokat, bár az befér hátizsákba az összes C betűs, Tlotr kieget Grt hozzak?

de valszeg kocsival megyek...

- Charm is a learned art.
- So is murder.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404058 Írta: Athramien
Athramien válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Carcassone-t Yzak tervez vinni, de Totó ha kocsival mész, akkor inkább vidd te, mert ő gyalogosan lesz (és nincs is kiegészítője) csak szólj!!
Egyébként a Gyűrűk Ura társas nem jóóóó. 10-ből 9-szer a hülye tábla nyer - vagyis mindenki veszít - a maradék 1-szer meg kb be kell áldozni az összes játékost a gyűrűhordozón kívül.. nyekk..:/

"Sane is boring"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404057 Írta: Grt
Grt válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Ha elmagyaráznád majd, az nagyon jó lenne. Köszi! :D Elvileg a játékot majd mi hozzuk.
A C betűsöket nem ismerem, ha gondolod hozd el őket nyugodtan. :)

"Az ember azokra a történetekre emlékszik, amelyek jelentenek valamit."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404049 Írta: Antathor
Antathor válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Én otthon vagyok Gyűrűk ura társasban, van hozzá kiegészítőm is :) vasárnap vert le az a hülye játék Vikivel minket... :D Ráadásul egy hajszálon múlt, hogy nem nyertünk...

ha kell szívesen magyarázok szabályokat, hozom is ha kell, meg nem tom hozhatok még munchkint esetleg Condottiere-t vagy Carcassone-t, vagy nem tudom milyen játékra gondoltatok, kb ezeket lehet többen játszani

Totó

- Charm is a learned art.
- So is murder.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404043 Írta: Grt
Grt válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Hozzatok társasjátékot, társaság biztos lesz hozzá! Valamint egy lelkes jelentkezőt várunk, aki ismeri A Gyűrűk Ura társasjáték szabályait és el is mondaná majd szombaton a szintén lelkes játszani vágyóknak.

Hogy meg ne fázzunk a hideg miatt lesz tea és forralt bor is. :D

"Az ember azokra a történetekre emlékszik, amelyek jelentenek valamit."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404042 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Alyr Arkhon írta: 16.00- Beszélgetés, szeminárium, szövegelemzés - Beren és Lúthien történetének szövegváltozatait hasonlítjuk össze az Elveszett Meséktől a Leithian éneken át a legkésőbbi változatokig.
(Ez "haladóbbaknak" ajánlott, de bárki jöhet. A szövegek már jórészt magyarra vannak fordítva)

Leithian ének ftw 8))) juhú!

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404040 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
A HNE a következőkből fog állni:
15.00-16.00 Ismeretterjesztő előadás - J. R. R. Tolkien élete.
(Azoknak ajánljuk akik még nem voltak ilyen előadáson
16.00- Beszélgetés, szeminárium, szövegelemzés - Beren és Lúthien történetének szövegváltozatait hasonlítjuk össze az Elveszett Meséktől a Leithian éneken át a legkésőbbi változatokig.
(Ez "haladóbbaknak" ajánlott, de bárki jöhet. A szövegek már jórészt magyarra vannak fordítva)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404015 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Sil írta: Ugye lesz ilyen decemberben is? :reménykedik: Annyira szeretnék elmenni, de épp most költöztem valamivel közelebb Pesthez, és a jövő hétvége pont egy "hazamenős" alkalom lenne nekem...


Lesz, lesz minden hónapban :)

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404013 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Ugye lesz ilyen decemberben is? :reménykedik: Annyira szeretnék elmenni, de épp most költöztem valamivel közelebb Pesthez, és a jövő hétvége pont egy "hazamenős" alkalom lenne nekem...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404006 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Tolkien Klub

Metaflora írta: Facebook esemény lesz neki?


Lesz hát :P Türelem rózsát terem :) (vagy esetünkben fb eseményt.)

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404005 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Tolkien Klub
Facebook esemény lesz neki?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.229 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére