Tolkien Születésnap 2012 - Egy Rég Várt Ünnepély

Több
12 éve 4 hónapja #404307 Írta: Gandalf
Köszönjük mindenkinek az eddigi felajánlásokat!
Várjuk a továbbiakat/többiekét is ám! :)

Kérlek, mindenképpen írjátok meg e-mailben is a felajánlásotokat a kéréseitekkel, kérdéseitekkel, felmerülő problémákkal együtt:
tolkienszuletesnap@gmail.com

A további hírekig folyamatosan figyeljétek a főoldali cikk frissítéseit is:
tolkien.hu/index.php?option=com_thcm&cat...ntId=2764&Itemid=208

(És ne felejtsétek lájkolni Facebook-on: www.facebook.com/TolkienLEP )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404304 Írta: Arwena
Sziasztok

Én szívesen jelentkeznék jegyeladónak/ruhatárosnak/MTTs eladónak, (Büfébe semmiképp és bölcsnek se lennék jó :) ) de addig nem merek amíg nem tudom mennyi a belépő, mert sajnos jelen pillanatban nálam attól is függ, hogy ott tudok-e lenni. Nem tudja ezt valaki megmondani?

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404291 Írta: Namarie
Sziasztok!

Jelentkezem a büfébe előkészítőnek (árusítani nem szeretnék), valamint előadónak. Kinek írjak mind a két ügyben? Természetesen bárhova szívesen megyek, csak az a kérésem, hogy az ismeretterjesztő előadásokra be tudjak ülni.

Köszönöm!

Nam

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404261 Írta: Náda

Attila írta:

Náda írta: Hmm, én szívesen leszek ilyen helyszíni lótifuti :) Egyenlőre nem merek semmi konkrétat elvállalni,mert én 8-án vizsgázom és ebből kifolyólag nem biztos hogy jövök 7-én. :) De ha mégis megjelennék,akkor szívesen segítek bármiben :)

OFF
Vasárnap fogsz vizsgázni?? :shock:
ON


Igen,mivel levelezős vagyok :)

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404260 Írta: Attila

Náda írta: Hmm, én szívesen leszek ilyen helyszíni lótifuti :) Egyenlőre nem merek semmi konkrétat elvállalni,mert én 8-án vizsgázom és ebből kifolyólag nem biztos hogy jövök 7-én. :) De ha mégis megjelennék,akkor szívesen segítek bármiben :)

OFF
Vasárnap fogsz vizsgázni?? :shock:
ON

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404249 Írta: Náda
Hmm, én szívesen leszek ilyen helyszíni lótifuti :) Egyenlőre nem merek semmi konkrétat elvállalni,mert én 8-án vizsgázom és ebből kifolyólag nem biztos hogy jövök 7-én. :) De ha mégis megjelennék,akkor szívesen segítek bármiben :)

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #404245 Írta: Maverick
Figyelem! Figyelem!

Közhírré tétetik, hogy a Tolkien Születésnap szervezői csapata helyszíni segítő feladatkör betöltésére keres arra önként jelentkezőket.
Helyszíni segítőként a következő pozíciókat töltheted be, igény szerint egy nap alatt akár többet is egymás után:
A Kapuk Őre,
feladat: a rendezvény bejáratának felügyelete, a belépési engedélyek árusítása.
A Heimdall-féle "átható" tekintet nem feltétel, de előny a jelentkezésnél.
Ruhatáros,
Feladat: a Ruhatár működtetése. A leadott értékek felügyelete, bevétele és kiadása.
A Bölcsek Bölcse,
feladat: a rendelkezésére bocsátott segédanyagok alapján ismerje és tudjon tájékoztatást adni A nagy nap eseményeiről, továbbá a Magyar Tolkien Társaságról, és ha kell még a Jó Déli Boszorkányhoz is megmutassa a helyes irányt az eltévedt utazóknak.
Fogadós,
feladat: a Kótyagos Troll leányvállalatának a Pityókás Orkocskának vezetése a nap folyamán.
Ugyanitt Galion hasonmásokat keresünk.
"Vándor"kereskedő,
feladat: a rábízott termékek felügyelete és árusítása.

A pozíciók egyben a hozzájuk tartozó helyszínt is jelentik (bejárat, ruhatár, infopult, büfé, teaház, MTT-s árusítás), melyek mindegyikénél fennáll, hogy bennük egyszerre legalább 2 ember teljesít szolgálatot.

Jelentkezéseiteket a tolkienszuletesnap@gmail.com e-mail címen várjuk
Utolsó szerkesztés: 12 éve 4 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404241 Írta: Gandalf


A Magyar Tolkien Társaság és a Replika Shop karácsonyi játéka


"Az ünnepek alkalmából egy játékra invitálunk titeket, ahol értékes Gyűrűk Urás ékszereket nyerhettek, ami jól mutat a karácsonyfa alatt és rajtatok egyaránt. Ahhoz, hogy részt vehessetek a sorsoláson, mindössze annyit kell tennetek, hogy lájkoljátok a Replika Shop facebook oldalát ( www.facebook.com/historiasbolt ), aztán tegyétek ugyanezt a Magyar Tolkien Társaság január 7.-én megrendezésre kerülő rendezvényének hivatalos facebook oldalán ( www.facebook.com/TolkienLEP ), végül osszátok meg ezt a felhívást a facebook üzenőfalatokon. Ha valamelyik vagy mindkét oldalt már előbb lájkoltad, akkor is részt vehetsz a játékban, csak teljesítsd azokat a feltételeket, amik még hiányoznak!

A játékban résztvevők között kisorsolunk egy aranyozott Egy Gyűrűt, egy Theoden dísztűt, és egy tünde díszkarkötőt, összesen több mint 20.000 Forint értékben.

A játék december 31.-ig tart és mindenki részt vesz a sorsoláson, aki teljesítette a fenti feltételeket.
A szerencsés nyerteseket január 7.-én fogjuk kisorsolni a J.R.R. Tolkien születésnapjáról megemlékező rendezvényen, ahol rögtön át is vehetik a nyereményüket!

A nyereményeket megtaláljátok a Replika Shop weboldalán is, ahol kedvetekre böngészhettek rengeteg Gyűrűk Urás relikvia között is."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404232 Írta: Gandalf
Kedves Érdeklődők!

Annyit elárulhatunk már, hogy a mostani LEP két részes lesz:
- Napközben (9-16-ig) lesz az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskolában (1088 Budapest, Trefort utca 8.) a hagyományosnak számító családi programkavalkád: kreatívkodás, ismeretterjesztés, játékok, árusítás, hasonlók. Akik rendszeresen járnak LEP-ekre, azok is találhatnak majd újszerű programokat azért. 8-)
- 17 órától egy rendhagyó esti programsávot tervezünk: egy pubba megyünk át, ahol jelenlegi tereink szerint további műsorok, programok és meglepetések szórakoztatják majd a jelenlévőket, egészen a 21 órás koccintásig. A helyszín még függőben, de már van egy jelöltünk a Trefort közelében. :) Igyekszünk majd a '20-as és '30-as évek angliai pubjainak a hangulatát is felidézni, hogy átélhessük, milyen volt, amikor az Inklingek anno összegyűltek az Eagle and Child sörözőben. Ehhez természetesen egyéni felajánlásokat is szívesen veszünk!

További részletekről remélhetőleg még a héten beszámolhatunk, mind a nappali családi blokk, mind az esti pub-blokk tekintetében.

Köszönjük a türelmeteket, és addig is, aki teheti, "lájkolja" a rendezvén Facebook-oldalát!

:lájk:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404227 Írta: Metaflora
Remélhetőleg nem nagyon sokára lesz részletes program, hogy az idei Tolkien Születésnapon pontosan milyen programok lesznek. Általában a "minden, ami Tolkien" kategórián belül amit épp sikerül megoldani. Ismeretterjesztő előadások, kézműves foglalkozások, tolkienos díszítés mindenfelé, könyvek és ékszerek árusítása, gyerekprogramok szoktak előfordulni, érdemes nézegetni régebbi képeket ( a rendezvény facebook oldala még a nosztalgia szakaszban tart, ill. itt egy videó , amiben majdnem minden eddigi LEP-ről van egy-két kép).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404226 Írta: Grondir
Egyébként vannak előadások Tolkien-nal, Középföldével kapcsolatban. Kreatív foglalkozások, stb. :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404225 Írta: Gabor97
ja értem,kösz :D

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404214 Írta: Grondir

Gabor97 írta: Sziasztok
Még soha nem voltam ilyen rendezvényen.Mit lehet csinálni?


Gyere el és nézd meg! ;)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404213 Írta: Gabor97
Sziasztok
Még soha nem voltam ilyen rendezvényen.Mit lehet csinálni?

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404199 Írta: Maverick
Figyelem, lelkes előadni vágyók!

Kihirdetem az ismeretterjesztő program-csokor tudnivalóit!
Jelentkezni Gandalf-nál kell!

I. “Felnőtt” Előadások tematikája:
A Hobbit

II. “Gyerek” Előadások tematikája:
nincsen, teljesen szabadon választott témák, kötetlen, interaktív foglalkozások

Téma-javaslatok a “Felnőtt” blokkba:

- A Hobbit keletkezése
- A Hobbit forrásai
- A Hobbit utóélete
- A Hobbit szerepe a Tolkien-féle korpuszban
- A Hobbit magyar kiadásai és fordításai (meghívott előadók - kerekasztal!)
- A Hobbit-filmekről
- Egyéb, bármilyen A Hobbithoz köthető téma (pl. versek és énekek elemzése, illusztrációk, irodalmi párhuzamok, filozófiai-, teológiai megközelítések, természet- és társadalomrajz, archetípusok stb.)

+ Külön: írásrendszerek oktatása (felnőtteknek és gyerekeknek is)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404198 Írta: Gandalf
:arrow:

A mindenkori Tolkien Születésnapok hivatalos Facebook-oldala:
www.facebook.com/pages/Tolkien-Sz%C3%BCl...snap/284998321542128
Lehet lájkolni és megosztani!
:lájk:

A mostani rendezvény kap majd külön Facebook-eseményt, és természetesen minden információ felkerül a Tolkien.hu honlapra is.
;)

Hamarosan elárasztunk Titeket infókkal, addig is készüljetek fel a hangulatra!
8-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #404184 Írta: Gandalf


Tolkien Születésnap 2012.
- Egy Rég Várt Ünnepély (LEP)

lerántjuk a LEPlet

"Sziasztok!

Azért gyűlünk majd össze, hogy a átbeszéljük a felbukkanó feladatokat, lehetőség szerint gazdát találjunk mindnek.
Csoportosan ötleteljünk és dolgozzuk ki a még kérdéses program elemek részleteit.

Az összejövetelen szó lesz a nagy nap eseményeiről, terveinkről, és a lelkesebbek között kisebb a rendezvény sikerét szolgáló küldetések kerülnek kiosztásra. :)

Ha időd engedi, és szeretnél tenni a soron következő Tolkien Születésnap sikeréért gyere el, és oszd meg velünk ötleteidet! :)

Elsődleges helyszín:
Bródy Cafe a Horánszky utcában, az Astoria szomszédságában"

2011. november 29. · 17:30 - 21:00

www.facebook.com/event.php?eid=265127806867710

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja - 12 éve 3 hónapja #404085 Írta: Maverick
Jó estét! Jó szurkolást!

Első nekifutásra felvezetném milyen lesz a soron következő LEP:
Ez alkalommal sokkal nagyobb hangsúlyt fektetünk a fiatalabbaknak szánt programokra,
az ő szórakoztatásukra lesz két nagyobb játék (egy az elején és egy a gyerekprogramok zárásaként délután)
a fennmaradó idősávokban interaktív órákra, és "állandóan" futó foglalkozásokra, játékokra lehet számítani.
A gyerekprogramok mellett várhatóak most is komolyabb ismeretterjesztő előadások,
és az idősebb korosztálynak a nap zárásaként kötetlen beszélgetés, majd Koccintás a professzor egészségére! :)

következzenek a fővezírek:
Főkoordinátor: Captain BiGFooT - Horváth János
Reklámügyi FőManager: Hödl Patrícia - Patiszon
PénzMester és Logisztikus - Furtenbacher Antal - Totó
segédje: Békési-Szvitacs Eszter - Elrenor
Előadásokért felel: Barna Bálint - Gandalf

Kérdéseiteket várjuk itt a fórumon és a tolkienszuletesnap@gmail.com e-mail címen.
Utolsó szerkesztés: 12 éve 3 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 hónapja #404082 Írta: gillz
A 2012-es (azaz 10. vagy vmi ilyesmi) LEP számára nyitott topik.

Ezennel át is adom a szót BigFootnak meg a többieknek.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.184 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére