ÉVKÖNYV - 10 éves az MTT

Több
11 éve 10 hónapja #405516 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405102 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: ÉVKÖNYV - 10 éves az MTT
Én nem értem, hogy hogyan kéne bejelentkezni az Almanach szerkesztéséhez? Help, plííz. A régi képeim többségénél ott van mellette, hogy mikor készült, szóval van 1-2 plusz dátumom :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405097 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: ÉVKÖNYV - 10 éves az MTT
A konferencia-szervezői megbeszélésen úgy éreztük, hogy egy kis földmozgást kell csinálni a nosztalgia-cunami beindításához, így nyílt meg a 10 éves az MTT - 100% nosztalgia nevű nyílt csoport a Facebookon.
Itt található: www.facebook.com/groups/381109161922461/
Lehet meghívni bárkit, ott lehet múltidézni. Azért jó ez, mert egy helyen van, nem tűnik el a nagy csoportos hírfolyamban, és az évkönyvbe onnan majd ki lehet menteni-vinni anyagokat, ötleteket. Már elkezdtem egy mintával. Hívjatok meg még másokat, és írjatok bejegyzést!
A szerkesztőknek van egy zárt csoportja szintén FB-n, tehát akik vmi rovatot kiválasztottak, és azt menedzselik így vagy úgy.

A cél most a június 16., addig egy online verziós évkönyv elkészítése, amely nem pdf formátumú lesz, hanem egy webes felületet igyekszünk gründolni neki, hogy audiovizuális anyag is korlátok nélkül lehessen rajta. Jövünk majd a részletekkel, egyelőre nyomulni kell a tartalmakkal, mert hamar itt a június!!

Jelentkezni a rovatokba szerkesztésre és/vagy tartalomalkotásra az alábbi linkeken lehet továbbra is, ld. lejjebb, ezekhez nem kell a Facebook, ezek GDocsok. Aki szeretne szerkeszteni, írni bele, segíteni, mert információja, kedve, elhivatottsága, ideje, írhatnékja van, az jelentkezzen be a GDocsok kommentjeiben.

AZ ESEMÉNYNAPTÁR-ALMANACH
docs.google.com/document/d/1ZRB ... 9qNkE/edit

MÁSODTEREMTÉS - MTT KREATÍV SZEKCIÓ
docs.google.com/document/d/1rDg ... 9Hffw/edit

A DALOSKÖNYV
docs.google.com/document/d/1TEV ... npygo/edit

INTERJÚK embert, szervezőt, koordinálót keresnek!
egyéni és egységes kérdésekkel; kölcsönös interjúk párban, trióban; villáminterjúk Facebookon; Mi az MTT? Mit jelent nekem az MTT? Első élmény? Első tali? Ki/mi csábított be? Mi lesz 15 év múlva? Leghülyébb álom? Stb. stb. stb.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405088 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: ÉVKÖNYV - 10 éves az MTT
AZTAMINDENIIIIIIIIIT!!
A főoldalon az eseménynaptárban 2003 elejétől rengeteg (nem tudom, igaz lehet-e, hogy szinte minden, de az is lehet) programunk pontos (vagy tervezett) időpontja benne van!!
Ki vállal onnan mazsolázást? Nem tudom, lehet azt az adatbázisból pl. excelbe exportálni? Mert ha lehet, kicsit egyszerűbb szűrni-csoportosítani, mint manuálisan.
Íme:
tolkien.hu/index.php?option=com_ ... 0&Itemid=1

A cél pedig itt van, ahová az infók vagy azok ellenőrzése kell:
AZ ESEMÉNYNAPTÁR-ALMANACH (Rabyn és az én korábban elkezdett vázlatom)
docs.google.com/document/d/1ZRB ... 9qNkE/edit

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405085 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: ÉVKÖNYV - 10 éves az MTT

Leguanember írta: INTERJÚK embert, szervezőt, koordinálót keresnek!
egyéni és egységes kérdésekkel; kölcsönös interjúk párban, trióban; villáminterjúk Facebookon; Mi az MTT? Mit jelent nekem az MTT? Első élmény? Első tali? Ki/mi csábított be? Mi lesz 15 év múlva? Leghülyébb álom? Stb. stb. stb.


Mi most a Középfölde Hétvégére készít(ett)ünk ilyen "miért szeretem az MTT-t" típusú interjúkat, szerintem az alanyok beleegyezésével ezek az évkönyvbe is belekerülhetnek.

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405083 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: ÉVKÖNYV - 10 éves az MTT

Leguanember írta: Hozom az ötletlistát, addig is, kettő rovatot megnyitottam, aki szeretné szerkeszteni, mert információja, kedve, elhivatottsága, ideje, írhatnékja van, az küldjön nekem egy levelet a mailcímemre, amely kisbetűvel a fórumos nicknevem, kukac, majd angol nyelven "ingyenesposta" PONTHU.

Köszönöm!

Íme:
A DALOSKÖNYV (Patiszon és az én korábbi gyűjtéseim)
docs.google.com/document/d/1TEV ... npygo/edit

AZ ESEMÉNYNAPTÁR-ALMANACH (Rabyn és az én korábban elkezdett vázlatom)
docs.google.com/document/d/1ZRB ... 9qNkE/edit


MÁSODTEREMTÉS
docs.google.com/document/d/1rDg ... 9Hffw/edit

INTERJÚK embert, szervezőt, koordinálót keresnek!
egyéni és egységes kérdésekkel; kölcsönös interjúk párban, trióban; villáminterjúk Facebookon; Mi az MTT? Mit jelent nekem az MTT? Első élmény? Első tali? Ki/mi csábított be? Mi lesz 15 év múlva? Leghülyébb álom? Stb. stb. stb.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405055 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: ÉVKÖNYV - 10 éves az MTT
Hozom az ötletlistát, addig is, kettő rovatot megnyitottam, aki szeretné szerkeszteni, mert információja, kedve, elhivatottsága, ideje, írhatnékja van, az jelentkezzen be a GDocsok kommentjeiben.
Köszönöm!

Íme:
A DALOSKÖNYV (Patiszon és az én korábbi gyűjtéseim)
docs.google.com/document/d/1TEV ... npygo/edit

AZ ESEMÉNYNAPTÁR-ALMANACH (Rabyn és az én korábban elkezdett vázlatom)
docs.google.com/document/d/1ZRB ... 9qNkE/edit

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #404939 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: ÉVKÖNYV - 10 éves az MTT
10 ÉVES AZ MTT - JUBILEUMI ÉVKÖNYV a közösség szerkesztésében
ÖTLETBÖRZE - Ötletek, rovatok, lehetőségek:

multimédia: arcképcsarnok, fénykép-válogatások, galéria-linkek, videó-linktár (riportok, előadások, interjúk, diasorok), LASSI-k, DVD-gráfia, sajtóvisszhang
-> júniusi KIÁLLÍTÁS

esemény-almanach: dátumok, helyszínek, rendezvények (db, látogatói létszám, linkek a meglévő oldalakra, programtáblákra, szervezők névsora), közgyűlések, alakuló ülés, együttműködő partnereink listája, meghívott előadók, művészek névsora, díjazottak

tudományos tevékenység: konferenciák, könyvkiadásokban közreműködés, fordítás, ELTE kurzus, Tolkienről szóló / az MTT-t érintő szakdolgozatok

ismeretterjesztés: Noldák könyvtáras program, Tolkien Levelező Verseny, Tolkien Klub, filmszinkron, fórumok, tábori előadások, HNE, külkapcsolatok: külföldi utak, ajándékcserék stb.

másodteremtés: versek, ékszerek, kézműves termékek, zászlók, táncok, dalok, színdarabok, előadások, szövegkönyvek, tábori alkotások, fotók, művészeti pályázatok -> júniusi KIÁLLÍTÁS

MTT-portrék - KÖZÖSSÉG: pályázatként akár Mi az MTT? Mit jelent nekem az MTT? – novella, címer, szótár-szócikk, haiku, limerick, szonett stb. Kép, ékszer, szobor, fotó stb. Egyszavas meghatározás: az MTT egy … . MTT értelmező kéziszótár.
-> júniusi KIÁLLÍTÁS

INTERJÚK egyéni és egységes kérdésekkel
kölcsönös interjúk párban, trióban
kérdés-válasz: pl. hetente FB-on, így 10 téma lesz – Legjobb élményed? Első találkozás? Fogadalom az MTT-vel kapcsolatban? Álmok? Stb.
MTT-s „legek” gyűjteménye (?)

matek-szekció: tények, számok, becslések – hány ismeretség köttetett, hány barát, munkalehetőség, beszélgetés stb. Pl. képletpályázat: hány leütésnyi online kommunikáció valósult meg az MTT kapcsán? mekkora adatmennyiség keletkezett? fórumadatok (hány topik, hozzászólás, regisztráció, tag stb.), hány párkapcsolat, házasság, gyerek, közös albérlet?

tartalomjegyzék és szerkesztési elvek: hogy áll majd össze a végén minden egy képpé? ezt rakjuk itt össze

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #404936 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: ÉVKÖNYV - 10 éves az MTT
Egy fiókban őrizgetek rengeteg előadás szövegkönyvét, dalszövegeket stb..., Szívesen segítek gyűjteni.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404748 Írta: Leguanember
ÉVKÖNYV - 10 éves az MTT téma létrehozva Leguanember által
Kedves MTT-tagok, szimpatizánsok, hozzátartozók és más mindenféle lények!

Idén töltjük be a 10. életévünket mint Társaság, és mint társaság. Ez okból, és a méltó megemlékezés céljából maratoni, egyhetes rendezvénysorozat vár ránk júniusban, mint azt szomszéd topikokban láthatjátok. Név szerint Tolkien Szabadegyetem, Konferencia, és szombaton, az alapítás napján, június 16-án a nagy születésnapi ünnepség.

A rendezvénysorozathoz kapcsolódna még egy negyedik elem (nem ötödik, és nem a nitrogén):
a JUBILEUMI ÉVKÖNYV.
Az elmúlt években többen, többször szóba került egy ilyen terv, ötlet, most meglovagolván a helyzetet, itt az idő, most vagy soha.
Így ezúton az alábbi terv megvalósítására invitálok, kérek és biztatok mindenkit a magam, a társaság és az elnökség nevében.
Ádám/Leguanember

(A szöveg után vannak az aktuális tudnivalók.)

MTT JUBILEUMI ÉVKÖNYV a közösség szerkesztésében
„virtuális könyvbemutató”: 2012. június 16.


CÉL: Közös visszaemlékezés, az elmúlt 10 év dokumentálása a lehető legtöbb résztvevő közreműködésével és szempontból. Közös alkotás lesz az eredmény egy közös, élvezhető munkafolyamatban. Remek lehetőség a korábbi élmények szóbeli-írásbeli újraélésére, és a közösségünk önképének kifejezésére.
Célközönség: MTT-tagok és szimpatizánsok, másodsorban bárki érdeklődő (utóbbi lehet a nyomtatott formátum szerkesztőelve)

Módszer: online szerkesztés. Félspontán szerveződő rovatok, szerkesztők, cikkírók. Félspontán: személyes felkérés, rovatötletek bedobása a közösbe, de bármikor, szabadon hozzá lehet tenni saját új kezdeményezést, meghívni embereket általában vagy konkrét feladatokra. A tömegvonzás törvénye is érvényesülni fog, ha az elejét jól fel tudjuk építeni. Az információk, adatok, cikkek hozzáférhetők, ellenőrizhetők, frissíthetők így közös munkában, és a tartalmi lektorálás futhat egyidőben az anyaggyűjtéssel akár. Preferált a páros, csoportos, interaktív foglalatoskodás.

Eszközök:
Rovatszerkesztéshez, egy-egy témához, pl. GoogleDocs, de ha már megvan 2-4 ember, akik fixen egy rovaton/ötleten dolgoznak, akármilyen hasznos online vagy reallife módon együtt tudnak működni.
Infók, hírek, toborzás, havi összegzések: fórumtopik.
Áttekintő és „szerkesztőség”: Gdocs? Az aktuális folyó tevékenységek és a hozzájuk rendelt emberek nyilvántartása és áttekintése a célja. Minden közreműködő elérhetőségét is tartalmazza. Olyan szerepű ember(ek) legyen(ek), aki(k) frissíti(k) az itteni adatokat, rákérdez(nek) adott esetben, hogyan halad egy-egy szál munkája. Praktikusan ő(k) a csomópont(ok). Csak az látja ezt az oldalt, aki benne van a szerkesztésben, amihez regisztrálni kell.
Facebook-event. A FB-event hasonló „beléptetéssel” működne, itt meg lehet osztani közérdekű dolgokat a teljes csapattal, meg ez a nagycsoportos online having fun lehetőség is.

Formátum: elektronikus, pdf. Nagy terjedelem, akár 200 oldal körül, jó tartalomjegyzékkel.
Ha akarunk nyomtatni belőle, és lesz rá pénzünk, már a szerkesztésnél lehet válogatni az elkészült anyagok közül: egy az egyben átvenni, vagy rövidíteni, átszerkeszteni belőlük.
A nyomtatott verzióhoz készülhet egy egységes design, akár a jelenlegi lassisat lehet használni. Az online verzióhoz pedig rovatonként kiírhatunk pl. design-pályázatot, ha van kreatív energia erre.

Ütemezés:
Február – indulás, hirdetés, közreműködők toborzása, mintaoldalak, ötletek;
-> minden hó 5-10-én összefoglaló, helyzetjelentés posztolása
Anyaggyűjtés: február 10—május 10-ig
Szerkesztés: május 10—június 2.
Lapzárta: ? (május 10.), a fentiek ezzel módosulhatnak

Gyenge pontok: a toborzás, az emberek bevonásának első szakasza; az áttekintő-követő „szerkesztői” oldal aktualizálása, a munka követése; a szálak összegabalyodása FB-on, fórumban. Ezekre kell egy elég jó megoldás és/vagy megfelelő ember(ek), aki(k) követi(k).
Az anyagok tárolása/mentése -> lehet ezt is megosztani, egy anyagot több embernél tárolni saját gépen, illetve DropBox pl.

A Magyar Tolkien Társaság jubileumi évkönyve.
Kiadja az MTT. Felelős kiadó az Elnök.
MTT©2012


Egyelőre jöhetnek vélemények, reakciók, kétségek. Lehet, hogy nagy fa meg kis fejsze, biztos, hogy közben jönnek majd nehézségek meg megoldandó problémák, meg alakul majd közben is a dolog.
Lesz szerkesztői felület és FB-event is.
Továbbá lesz még itt ötletbörze, meg egyszerű leírása annak, hogy hogyan lehet csatlakozni.

A kiadás mikéntjéről ne értekezzünk itt (egyelőre), az további tárgyalások, illetve a költségvetésünk meg a közgyűlés függvénye lesz.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.152 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére