Gríma - Brad Dourif

Több
21 éve 1 hónapja #105230 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
De ő is volt olyan nemes (legalábbis valószínűleg)... És ezzel akkor azt mondjátok, ha egy 3 hónappal tovább van Frodó mellett, akkor hasonlítani kezd Gollamhoz? Mert ehhez az állapothoz (hogy rátámadjon Frodóra) nem kellett túl sok idő... akkor nem túl sok idő alatt rosszabbra is fordulhatott volna... de ha most tényleg elfogadom a tényt, hogy Gríma javíthatatlan, akkor Boromir is lehetett volna az, ha tovább él...
No mind1, hagyjuk inkább, amúgy is leszóltok, meg minden....

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105206 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Gollam: Boromir és Gríma tényleg más kategória: Boromir erős, nemes ember, akit tényleg a jó szándék vezérelt, mikor el akrta venni Frodótól a Gyűrűt. Gríma viszont már jó pár éve áll Szarumán hatása alatt, jóformán alig van saját akarata. Nem hiszem, hogy ennyi év rabszolgasors után képes lenne megváltozni :?

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105088 Írta: undúmiel
undúmiel válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Bocsi hogy beleszólok, de az nem lehet hogy Gríma nem akar megváltozni? Vagy az hogy neki ez így tetszik, vagy hogy Szarumán busásan megfizeti? :?: :?: :cry:
Lehet hogy hülyének tartotok, de nekem tetszik!! (már mint Gríma)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #105084 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif

Saczy írta: mondjuk szerintem gríma már annyira elfajult, hogy nem javul meg.....
szegény túl sokat volt szarumán közelében :D

Igen, és is azt hiszem Saczy, hogy ez a helyzet.
Az emberek valóban meg tudnak javulni - ha akarnak. De egy ponton túl már olyan sok rossz hatás, negatív energia éri őket, ahonnan már nincs visszaút.
Gondoljatok csak arra, hogy ha valakinek gyerekkorában sokat mondogatják,hogy "hülye vagy" akkor az ember hajlamos elhinni egy idő után. Ez minden mással is így működik.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104993 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Gollam: azért sztem Boromir és Gríma kissé más kategória!! Boromirnak csak egy pillanatnyi megingása volt, és ráadásul csak jót akart vele, ezzel szemben Grímának azért voltak rossz szándékai és sokkal régebb óta állt "gonosz hatások" alatt... :roll:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104913 Írta: Saczy
Saczy válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
mondjuk szerintem gríma már annyira elfajult, hogy nem javul meg.....
szegény túl sokat volt szarumán közelében :D

Elen síla lúmenn omentilelvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104867 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Igazad van, hódica, tényleg befolyásolhatóak az emberek, de azt elfelejtetted, hogy elég hamar jó útra tudnak térni... (lsd. Boromir), és akkor Gríma miért lenne más? (ha már abból indulunk ki, hogy ember)

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104833 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif

Gollam írta: ha belegondoltok, Gollam is "rab" volt, mégis, egy idő után neki is ment volna, lehet, hogy Grímának is sikerült volna...


De Gríma ugye ember volt, s mint tudjuk a könyvben az emberek nagy része a könnyen befolyásolható, esendő, gyönge jellemű(kivéve Aragorn), s szerintem Tolkien pont ezt szánta a könyv lényegének. Erre pedig Gríma az egyik legjobb példa. :? :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104827 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
De az is lehet, hogy vagy szolgálni akart valakit, aki jó lenne hozzá, vagy csak elege van a szolgálásból, és végre ő szeretne magának egy igazi szolgát (Éowynt, bár ez elég érdekes helyzet lenne, Eowyn mint szolga... :roll: )

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104550 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Nem tudom, szerintem, ha szabad is lett volna, nem tudott volna mit kezdeni a helyzettel. Ilyen tipusú ember szerintem, valakit muszáj szolgálnia.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104534 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Szasztok!
Ami a szabadságot illeti, azt írtátok, nem tudná élvezni a szabadságot...ha belegondoltok, Gollam is "rab" volt, mégis, egy idő után neki is ment volna, lehet, hogy Grímának is sikerült volna...
Ami a kötődést illeti, az már sokkal valószínűbb... lehet, hogy meglátta Éowyn jóságát, és azt gondolta, hogy lehetne hozzá jó, akkor tartozhatna valakihez, aki nem rúg belé... sokan vannak, akik így gondolkodnak, miért pont ő ne lenne az... ami pedig a koccintást illeti, én szívesen benne lennék :)
No, most megyek, sziasztok!!!

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104515 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
erre a lehetőségre én sem gondoltam, de nem tartom nagyon valószínűnek :? már elég rég "nem szabad", s szerintem ha hagynák se tudna az lenni...Szarumán nagyon megrontotta a lelkét.én azt sem hiszem, hogy vágyik ő erre a szabadságra, mert talán akkor "hiányozna" neki az a v.ki, akit szolgál(mind1, hogy kit), mert szerintem egyedül már nem is tudna élni, muszáj, hogy v.kinez kötődjön :? lehet, hogy "jó emberként" is olyan volt, hogy kellett v.ki, akihez kötődik :cry: :?


zsoff:erre én sem emlékszem :roll: 8O (egyáltalán mióta szolgálja Suzarumánt 8O :roll: )

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104464 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Ne üssetek le,ha hülyeséget kérdezek/volt:hogyan lett Gríma Szarumán szolgája,hogy találkoztak?

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104454 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif

Sesy Olórea írta: Érdekes ez a gondolat, hogy Éowyn által ő is szabad lehetne.
De, hogy örömet okozna neki az a gondolat, hogy Éowyn is ugyanúgy rab? :?:


Neem, legalábbis én nem így gondoltam...csak, akkor sztem több lehetősége lenne, ááá, nem tudom... vhogy jobb helyzetben lenne.

:cheers: : hát igen... :) de csak Gríma rajongók jöhetnek!!! :) :wormtounge1:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104453 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Érdekes ez a gondolat, hogy Éowyn által ő is szabad lehetne.
De, hogy örömet okozna neki az a gondolat, hogy Éowyn is ugyanúgy rab? :?:

Ja, amúgy mit szólnátok ahhoz, hogy a Brad Dourif szülinapján taliznánk, és koccintanánk az egészségére?

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104428 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Szerintem vágyik a szabadságra - elvégre rohír -, de nem lenne képes élni vele. Még Rohan uraként is "szolgálna" valakit, bárkit. Ilyen a természete.

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104418 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Dez: ez is egy érdekes álláspont (mármint, hogy irigyli Éowyn szabadságát). Még nem is jutott eszembe :)
És esetleg az nem lehet, hogy úgy gondolja, hogyha sikerülne megszereznie Éowynt, akkor neki is több esélye lenne egy szabadabb életre?

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104365 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104328 Írta: Gyürühordozó
Gyürühordozó válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
ha már én nem tudok elhozni innen semmit nektek sikerüljön. amúgy nagyon jó az anyalok háborúja 3 csak kár, hogy zofael megöli.
ez 1 lengyel oldal remélem még nem volt.:
www.fantasyplanet.cz/lotr/postava.asp?id=16

remélem bejön. ja és itt a többi is:
www.fantasyplanet.cz/lotr/symp_char.asp

:wormtounge1: :D

"Csak amikor a felhők aludni térnek
akkor látni bennünket az égen
félünk és egyedül vagyunk."
:haldir1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104309 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Én már arra is gondoltam, hogy kicsit irigyli Éowyn szabadságát, függetlenségi vágyát, ami neki nincs, vagy elfojtja magában. De még mindig úgy érzem, hogy tényleg szerette Éowynt a maga módján. Rengeteg olyan ember van a mi világunkban is, aki nem képes megérteni saját magát sem, a társát sem, és esetleg egészen fura módon viszonyul a másik nemhez. Most nem a melegekre gondolok, hanem arra, mikor terrorizálja a férj a feleségét, vagy esetleg veri... És úgy érzik talán mindketten, hogy ez nem is lehetne másképp, mert ez a szerelem... És ez nem olyan ritka, mint gondolnátok! :(

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104307 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Szerintem Gríma nem igazi szerelmet érez Éowyn iránt, inkább csak birtoklási vágyat, ami az esetében nagyon hasonlít a szerelemhez. Mert, ha megkapta volna, megadott volna mindent neki, hisz "szereti" csak azt az egyetlen dolgot tagadta volna meg tőle (a szabadságot) amire ő a legjobban vágyott volna. Aranykalitkában tartott madárként élt volna Éowyn Kígyónyelvű árnyékában.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #104157 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
TELJESEN egyetértek Sesy-vel. Pont az én gondolataimat fogalmazta meg!

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103997 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Nem hinném, hogy szerelmes Éowynba. Tetszik neki, kívánja, szeretné megkapni mint nőt, de nem a lelki szerelem miatt.

Biztos van benne jó, valahol naon mélyen. De túlságosan elragadta már a rossz oldal, és onnan nehéz visszatérni.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #103947 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Ami azt illeti, szerintem Gríma igenis jó, a maga módján...jó, csak gyenge...mert behódol mindenkinek, akit éppen a legerősebbnek gondol, jelen esetben Szarumánnak

Amin elgondolkoztam, hogy milyen aranyos lesz, amikor a harmadik részben kivágja a palantírt, mint egy sértődött tini :)

Ami meg az Éowyn iránt táplált érzelmeit illeti, szerintem se igazán tudja, mi az a szerelem, de érez valamit iránta. Lehet, hogy valami egész mást, de ő azt az érzést a szerelemmel azonosítja....

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103885 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Sztem csak Éowyn testére vágyik, mivel a lelkét nem ismeri, nem ismerheti.

Egyetérek laurelinnel, hogy Gríma talán képes lenne magából előbányászni a jót (bár az igaz, hogy az elég mélyen van rejtve), de szvsz ez már túl későn történik (jó, tudom, sohasem késő, de a körülményekhez képest későn), és sajnos nem sikerül.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103881 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Szerintem Gríma alapvetően nem tudja, mi az a szerelem, a szó mindannyiunk számára világos értelmében, de az ő világában szerelmes Éowynba. Csak nem tudja, hogyan kezelje igazán a dolgot. Kíséri, vágyik rá, megpróbálja behálózni, mert talán nem is tudja, hogyan kell másképp megkapni egy nőt. Lehet, hogy minden eddigi emberi kapcsolata kimerült a behízelgés és a csábító szavak haszálatában...

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103875 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif

Sesy Olórea írta: A könnycsepp akkor is a katarzistól van. Szerintem Grímának csak másodlagos dolog volt Éowyn.



ha nem harmadlagos :roll: szerintem egyáltalán nem kötődik annyira Éowynhoz, mint amennyire a filmen kijön. szerintem ő csak egy díjnak tekinti, amit Szarumán jutalmul neki ígért...alapból nem hiszem, hogy Gríma képes ilyen nemes/tiszta érzésekre is :? :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103829 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Szerintem Grímában igenis maradt még némi jó. Akármilyen aljasságokat is követett el. Ha olvastátok a könyv végét ott világosan megjelenik egy pillanat amikor a hobbitok megengednék neki, hogy ottmaradjon. Akkor lett volna lehetősége megjavulni, de Szarumán elcseszte. Végülis ráébredt szerintem Gríma cselekedetei súlyára, ezért is ölte meg Szarumánt. Mert nem bírta elviselni, hogy rossztetteire emlékeztette. Mi ez ha nem a jóság egy szikrája? Na nem az emberölés, hanem, hogy magába nézett, s felismerte a gonoszt. Szerintem, ha akkor nem lett volna ott Szarumán, Gríma jó útra tért volna.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103798 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Könnycsepp... igen sokféle értelmezést olvastam. Biztos nem a gyönyörűségtől van, de nem is hinném, hogy hatalmas lelkiismeretfurdalás állna mögötte. Gríma egyszerűen nem fogta fel eddig, mibe is keveredett. Teljesen mások a céljai, a motívációi, mint Szarumánnak és Szauronnak, ő nem akarja a világot uralni, neki teljesen más vágyai vannak... Éowyn és a rohani királyság... ezek járnak az agyában, de nem is gondol bele, árulása milyen következményekkel járhat. Kételkedve hallgatja Szarumánt, majd amikor az erkélyről lenéz, döbbenten szembesül árulása következményeivel... ekkor jut először eszébe, hogy a világ meg fog változni, s emiatt elsápad, megijed, ezért hullik -szerintem a könnye. Beleborzong.

Éowyn gyönge pillanata.. egen. Kígyónyelvű apránként csöpögteti szívébe mérgét, s ez csak az első lépés a végső kétségbeesés felé.. de ez már az Éowyn-topic témája!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103698 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Gríma - Brad Dourif
Dejó, nem csak én éreztem úgy, hogy Éowyn meginog! ;) Amikor behunyja a szemét, látszik, hogy Gríma (igaz) szavai hatnak. Ezért nagyon találók utána a megvető arccal mondott szavai: Szavaid akár a méreg!
Utána Grímának az a "Nem sikerült, pedig már majdnem..." 8O

A könnycsepp akkor is a katarzistól van. Szerintem Grímának csak másodlagos dolog volt Éowyn.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.477 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére