Théoden - Bernard Hill

Több
18 éve 11 hónapja #253630 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

olorin.papa írta: Nem! Ő flottát vezeti felfelé az Anduinon, a teljes stábbal karöltve! :P


Akkor vajon ki az?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #253536 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

Lagoril/Niéla írta: Miért? Ő elesett a Helm-szurdokban? :lol:


Nem! Ő flottát vezeti felfelé az Anduinon, a teljes stábbal karöltve! :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #253459 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

olorin.papa írta:

Lagoril/Niéla írta: Most, hogy sokszor megnéztem a rohírok vágtáját, feltűnt valami. Az egyik snittben látható egy lánccsuklyás, kissé "molett" rohír... na vajon ki lehet az?


Bárhogyan is reménykedel, nem PJ az :D


Miért? Ő elesett a Helm-szurdokban? :lol:

Amúgy: Gamlinggal mi lett a pelennori csatában? Nyiff?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 órája #253301 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

Micike írta: A hétvégén sikerült megnéznem először a Gothika-t! Olvasom az elején: Bernard Hill, na mondom, jól kezdődik! :D

Nagyon fura volt ősz hajjal, bár a szakáll megvolt, de rörid hajjal.. :(
A szerepe nem volt nagy cucc, bár nekem a film tetszett. És jó volt látni emberként, de Theoden szerepe akkor is a legjobb részéről.

Én ma láttam. :wink:
Tényleg nem volt nagy szerepe, de még így is zavart, hogy nem a megszokott hangja volt.
Na ja, a hosszabb haj jobban áll neki...

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #252629 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

Lagoril/Niéla írta: Most, hogy sokszor megnéztem a rohírok vágtáját, feltűnt valami. Az egyik snittben látható egy lánccsuklyás, kissé "molett" rohír... na vajon ki lehet az?


Bárhogyan is reménykedel, nem PJ az :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 napja #252530 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Most, hogy sokszor megnéztem a rohírok vágtáját, feltűnt valami. Az egyik snittben látható egy lánccsuklyás, kissé "molett" rohír... na vajon ki lehet az?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #251640 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
A hétvégén sikerült megnéznem először a Gothika-t! Olvasom az elején: Bernard Hill, na mondom, jól kezdődik! :D

Nagyon fura volt ősz hajjal, bár a szakáll megvolt, de rörid hajjal.. :(
A szerepe nem volt nagy cucc, bár nekem a film tetszett. És jó volt látni emberként, de Theoden szerepe akkor is a legjobb részéről.

A kard napja, a vér napja... mmm imádom ezt a részt!!!!

(Rákattantam a horrorkra - A kör nagy hatással volt rám. Lemásoltam a dvd-t, ezért nem haltam meg... :lol: )

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #251610 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Ezek nagyon szépek!

Hiába, ő a mi királyunk... én legalábbis inkább lennék az ő alattvalója, mint Gornié...

Ma nagytotált (meg premier plánokat) kellett bemutatnom szakirányon. Benyomtam a Volt egyszer egy Vadnyugatot, nagytotálra pedig...

"A kard napja, a vér napja..." kamera emelkedik...
HALÁL!!!!!

Tanár úr finom lelkét sikerült sokkolnom, ugyanis a jelenet Gothmog nagyközelijével kezdődik...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #251583 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Theoden:
img-fan.theonering.net/rolozo/im ... heoden.jpg
img-fan.theonering.net/rolozo/im ... heoden.jpg
www.britannia.com/tolkien/theoden.jpg
www.marysia.com/personal/art/theoden.jpg
kár hogy ilyen színe van a háttérnek, de szerintem így is nagyon jóóó:
home.tiscali.nl/solarfallsartwor ... heoden.jpg
itt kicsit magasan hordja a homlokát:
www.elronds-haus.de/basti/theoden.jpg
ez is nagyon ok:
www.penciled-portraits.com/LOTR/ ... eoden.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #251395 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

Phaedra/Namarie írta: Szerinettek vonható-e párhuzam Theoden és Lear király között? ha igen, miért, ha nem, miért nem?


Én inkább kedvenc palantírfüggőnket hasonlítanám Learhez... (ez esetben Faramir Cordelia...)

Teddy apánk sokkal pozitívabb, mint Lear... és sokkal megfontoltabb...

Ami Leart illeti, én csak a "japán" verziót (Kuroszava: Ran) láttam, Sh.-t csak olvastam...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #251392 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Szerinettek vonható-e párhuzam Theoden és Lear király között? ha igen, miért, ha nem, miért nem?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #251340 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Köszönet Nektek minden hozzászólásért! :D Mostmár tudom, hogy mit kerestem, öröm minden sort olvasni . A rohírok érdekelnek leginkább, őket érzem közel magamhoz. Hősiességük, kitartásuk, amit ez a nép a GYU-ban mind a könyvben, mind a filmben megmutat az egyszerűen páratlan. Nézzétek el elfogultságomat, rohírnak vallom magam. :arrow:
Az én históriám még kialakulóban van. :wink:

Adraelnek külön köszönet, sok mindenben Veled értek egyet.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #245354 Írta: Adrael
Adrael válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

Niéla Alondriel írta: Hát, ez valsz. azért is van, mert a rohírok alapból "egészségesebbek" (értsd: nem túltenyésztettek...)

Théoden valahogy emberibb mindenben, még a gyászában is. Nem rágódik annyit a múlton. Meg a gőg is hiányzik belőle. Olyan közvetlen és kedves Trufával is...

Meg tudna bocsátani Grímának (ezért külön szeretem)

Tud feltétel nélkül szeretni, amit Denethor nem tud... (Farit sem volt képes elfogadni olyannak, amilyen...)


Összegezve: szeretjük Teddyt! Mert igazi KIRÁLY!


Dettó, a túltenyésztett hasonlat különösen jó... :wink:

Kiegészítve azzal, hogy nem tudom, belőle mit csinált volna a palantír, mert hogy Denethor is amiatt lett olyan, amilyen, míg Théoden nem találkozott vele.
Ha belegondolunk, Tolkien mércéje szerint a természetközeli lényekre kevésbé hatnak a varázscuccok. Pl. a hobbitra, vagy a tündére. Ilyen alapon az is előfordulhat, hogy Théoden tovább és jobban ellenállt volna... Igen, attól tartok, ha Denethor látta volna magát kívülről, amit a palantír csinált belőle, akkor is tovább csinálta volna, mert a gőgje meggátolta volna a visszakozásban. De Théodennek volt ereje a bűnbánatra, és ez az, ami igazán királyi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #245309 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Hát, ez valsz. azért is van, mert a rohírok alapból "egészségesebbek" (értsd: nem túltenyésztettek...)

Théoden valahogy emberibb mindenben, még a gyászában is. Nem rágódik annyit a múlton. Meg a gőg is hiányzik belőle. Olyan közvetlen és kedves Trufával is...

Meg tudna bocsátani Grímának (ezért külön szeretem)

Tud feltétel nélkül szeretni, amit Denethor nem tud... (Farit sem volt képes elfogadni olyannak, amilyen...)


Összegezve: szeretjük Teddyt! Mert igazi KIRÁLY!

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #245294 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

Adrael írta:

Niéla Alondriel írta: Akkor mért csinálták olyanra? :confused2: :evil3:


Tán mert az Ördög Szolgája :mad2: is az Ördög :evil3: hatalmát használja. :?


Nem. Ebben az esteben azt hiszem, nem erről van szó, ill nem CSAK erről van szó. Szarumán nagyon is a saját hatalmát használja, a saját módszereit. maximum kiegészíti azt Szauronéval, és Szauron hatalmára, illetve hatalma eszközére vágyik. De : egyik sincs a kezében, és ő nem olyan erős, mint Szauron.

Az a döbbenetes, hogy Theodent, Denethorral ellentétben, nem keseríti el-és meg, rengeteg vesztesége ellenére sem, Szauron hatalma, és seregei. Mintha reménykedne, bízna egy új korban, még ha annak ő nem is lehet részese. Azt gondolom, ettől tud igazán királyi lenni, és a szó legszebb értelmében nemes szívű, bölcs uralkodó.


Igaz, Szarumán egy időre befolyásolja, de végleg akkor sem nyer hatalmat fölötte. Denethor felett Szauron szinte hatalmat nyer- mert azzal, hogy megöli magát végső elkeseredésében, szinte kimondja Szauron győzelmét. Nem hódol be neki, de nem is küzd többé ellene.

Érdekes, hogy Theoden, akinek az erejét veszik el, nem hódol be-őt a józan ész és a szeretet ereje vissza tudja rántani. Azt gondolom, Theoden akkor is bízna Gandalfban, ha Theoden lenne Gondor helytartója.

Theoden valahogy természetközelibb is, mint Denethor, és a hagyományokhozis pozitívabban viszonyul, noha kevesebbet ismer belőlük.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #245289 Írta: Adrael
Adrael válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

Niéla Alondriel írta: Akkor mért csinálták olyanra? :confused2: :evil3:


Tán mert az Ördög Szolgája :mad2: is az Ördög :evil3: hatalmát használja. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #245180 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Akkor mért csinálták olyanra? :confused2: :evil3:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #245140 Írta: Adrael
Adrael válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Héé, ez nem ördögűzés!!!
Szarumán csak szolgája a Fekete Toronynak, ahol az "Ördög" lakik. Max. ördög szolgája űzés... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244978 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Teddy rúlz!!! Én nem nagyon lehetnék rohír, pedig imádom a lovakat...

Az ördögűzés nagyon jóóó...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244919 Írta: Adrael
Adrael válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

Nelossel írta: [size=9:2sghrmkt]Akkor én leszek az átmenet köztetek. :wink: Mert gondori és rohani is szeretnék lenni. Mindkettő más-más ért. Bááár ez már nagyon eltért a témától.[/size]


Igaz, ez már nagyon off. De azért az talán nem az, hogy nagyon szeretem a rohírokat, valami olyan lelkesedéssel, ahogy a tőlünk nagyon idegen és nagyon más jellemekért szokás rajongani. Sőt, Éowyn rokonlélek. És Théoden nagy kedvenc. Valósággal elalélok annál a jelenetnél, amikor megfiatalodik.... :wink:

[size=9:2sghrmkt]Ui.: Szőkésbarna vagyok. És szeretem a hajam. [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244822 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Adrael sajnos nem vagyunk egyformák.
Miért, milyen színű a hajad és miért szeretnéd befesteni?

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244814 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
[size=9:yp70hxje]Akkor én leszek az átmenet köztetek. :wink: Mert gondori és rohani is szeretnék lenni. Mindkettő más-más ért. Bááár ez már nagyon eltért a témától.[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244813 Írta: Adrael
Adrael válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
[size=9:21zamou8]Hááát, én azért szeretek írni és olvasni, szeretem a múltból vett tünde-regéket, és egyéb gondori vívmányokat... És nem tudok lovagolni. Szeretem a várost, míg a rohírok nem bírják. Én inkább gondori lennék. Majd feketére festetem a hajam.[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244803 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Huhh, hát ezt így elsőre most nem értem :) , de az tuti hogy inkább vagyok rohani, mint gondori.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244736 Írta: Adrael
Adrael válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Shakespeare, az igaz, csakhogy az Othello, a velencei MÓRból van. Imádom Shakespeare-t.

Annyiszor mondják, hogy a rohírok vére alacsonyabb rendűekével keveredett! És Éomer már többszörösen leányági leszármazottja(vagyis nem egyenesági) Éorlnak. Nem tagadhatod, hogy Éomer közel sem annyira filozófikus, mint Théoden! Ez a jellemében volt, hogy nem a múlton merengeni, hanem bátor szívvel a jövőbe!
Oké, akkor ne az alacsonyabb rendű emberek feledékenységére fogjuk, hanem a fiatalok erős és magabiztos élni akarására. Ez azért mégis jobban hangzik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244648 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Nem a Titus Andronicusból? Ott van egy fekete intrikus... bizonyos Aaron.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244608 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill

Adrael írta: [size=9:25tgov2j]Nem, nincs barátom, mert a númenoriak közül az egyetlent, akit akarok, már elvadászta előlem egy vékony szőke csaj karddal és törött ballal... :P [/size]

Egy szóval sem mondtam, hogy a mór megtette kötelességét, a mór mehet. Csak azt mondtam, aki teljesítette kötelességét, az akár meg is halhat, akkor is boldog lesz. Például Boromir hazahívja Aragornt, megbánja a Gyűrű elvételét, és boldogan hal meg. Például Théoden újjászületik, amivel megjövendöli a fény diadalát a sötétség felett, és harcba viszi a rohírokat. Őt még nyomasztotta múlt, és úgy nem igazán lehet élni. Tiszta lappal kell a jövőt várni, amire ő nem lett volna képes. Éomert nem nagyon izgatta a múlt. Őbenne megvolt az alacsonyabbrendű emberek szerencsés feledékenysége, és ha mégsem, ő akkor sem volt filozófus, sokkal inkább harcos. A jövő a harcosoké, nem a Théoden-féle filozófusoké.


Igen! Theoden felada az volt, hogy csatába vigye a rohírokat, megfordítsa a csata kimenetelét. Ezzel Theoden ideje lejárt. Boldogan, megkönnyebbűlten halt meg. Csak annak nehéz az elmúlás, akinek még dolga van ebben az életben.

:evil: Tiltakozom az ellen, hogy "alacsonyabb rendű emberek feledékenysége" :roll: Eomer is királyi családból származott, csak nem egyenesági leszármazott volt.
Mint ahogyan te sem foglalkozol apád multjával, úgy Eomernek sem kell ezzel foglalkoznia!
Neki az a feladata, hogy az életbe vezesse a népet!
Sok csatát megvívott Aragorn oldalán, és ez kellett a tartós béke eléréséhez.

Az első sorod miből van? :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244604 Írta: Adrael
Adrael válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
[size=9:thcyaa3t]Nem, nincs barátom, mert a númenoriak közül az egyetlent, akit akarok, már elvadászta előlem egy vékony szőke csaj karddal és törött ballal... :P [/size]

Egy szóval sem mondtam, hogy a mór megtette kötelességét, a mór mehet. Csak azt mondtam, aki teljesítette kötelességét, az akár meg is halhat, akkor is boldog lesz. Például Boromir hazahívja Aragornt, megbánja a Gyűrű elvételét, és boldogan hal meg. Például Théoden újjászületik, amivel megjövendöli a fény diadalát a sötétség felett, és harcba viszi a rohírokat. Őt még nyomasztotta múlt, és úgy nem igazán lehet élni. Tiszta lappal kell a jövőt várni, amire ő nem lett volna képes. Éomert nem nagyon izgatta a múlt. Őbenne megvolt az alacsonyabbrendű emberek szerencsés feledékenysége, és ha mégsem, ő akkor sem volt filozófus, sokkal inkább harcos. A jövő a harcosoké, nem a Théoden-féle filozófusoké.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244586 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Adrael mondcsak van neked barátod? :P

Tökéletesen egyet értek veled. Mondjuk ha beteljesíti feladatát még nem kell meghallnia rögtön, de akkor már úgy boldog lehet. De legalább Theo tudta hogy mi a feladata.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #243299 Írta: Adrael
Adrael válaszolt a következő témában: Théoden - Bernard Hill
Én azt gondolom amit már a Faramir fórumon is leírtam, hogy az hal meg, aki beteljesítette a küldetését.
Théoden feladata az volt, hogy háborúba vezesse a rohírokat egy régi világ dicsőségének bebizonyításáért, és egy új világ diadaláért, az emberekért. A diadal, a tényleges győzelem már az utódára várt, (cupp, Éomer... :oops: ), de ahogy Théoden is megmondta, győzelemmel és diadallal távozott.

Gondoljatok bele, a Tolkieni hősök nem élik meg negatívumként a halált!
Sőt, a tündék egyenesen az emberek ajándékának nevezik. A filmben is benne van, Pippin és Gandalf párbeszédében.


Én szeretem a rohírokat. Ők patrióták, nem úgy, mint a gondoriak, akik kozmopoliták, mint ahogy azok a kószák is. Vagy lehet, hogy csak nem evilágban érezték az igazi hazájukat. De a rohírok, ők igen. Úgy tűnik, alacsonyabb rendű embernek kell lenni, hogy igazán élvezni tudjuk az életet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.221 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére