A sötét oldal

Több
19 éve 10 hónapja #203350 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Ideniel: azt ajánlom látogasd meg a "3. rész" topicot... :)
Ott hetek óta ezt tárgyaljuk, hogy s mint lesz benne a bővítettben, mivelhogy igen, az alapból kimaradt
A Szauron megmutatkozáshoz: csak egy árny volt az égen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #203292 Írta: Ideniel
Ideniel válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Egy ideje lapozgatom Chris Smith Fegyverek és hadviselés Középföldén című könyvét, amiről tudom, hogy maximálisan a filmre épít, és a 207es oldalon kitér a Szauron szájának nevezett fekete númenóri fegyvereire, páncélzatára és le is írja, hogy Aragorn végzett vele. Tudom róla, hogy Barad-dur kapitány volt, de én marhára nem emléxem rá a filmből. A másik csalódás számomra, hogy sok helyen olvastam arról, hogy Barad-dur ledőlte után Szauron egy pár pillanatra megmutatkozik valódi szörnyű alakjában és végre nem csak egy bazi nagy szemet láthatunk belőle, de ez valahogy elmaradt. Kíváncsi lennék Szauron szájára, milyet alakít a filmben, szerintem benne lesz a bővített változatban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #202939 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Néhány kép az USA Ring*Conról, ami tavasszal volt:
f2.pg.photos.yahoo.com/ph/elf_va ... 48&.src=ph

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #198712 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #197884 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #193270 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Mornambar írta: Tényleg, Merry-ből hogy lett Trufa? :)


Réz Ádám a tréfa szó régies változatát használta, mivel valami hasonlót jelent a Merry is...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #193177 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Sharkú (ork) (:hello: :smokin: :itscool: :pussz:) vezette a TTT-ben a varglovas hordát.

Szarumán neve az angol eredetiben Sharku-Sharky (a magyarban Kapshu-Kapzsi)


Érdekes... (Alyr után szabadon :) )
Akkor eddig tévedésben éltem. Tehát ilyen szó, hogy kapshú, nincs is a Fekete Nyelven? :?:

Vagy az is lehet, hogy mivel Szarumán Kapzsiságát (:D) kihagyták a film végéről, egy ork kapitány kapta a nevét.
Ugyanilyen "emlék" a filmben a TTTEE-ben, mikor Szilszakáll kiszabadítja Trufát és Pippint a fa fogságából.
Tényleg, Merry-ből hogy lett Trufa? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #191435 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Ery írta:

Sil írta:

Alyr Arkhon írta: Sharku az a Holtak Királya?

Nem, ő egy ork...


ill. Szarumán neve az angol eredetiben Sharku-Sharky (a magyarban Kapshu-Kapzsi)


Na ez már érdekes...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #191429 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Sil írta:

Alyr Arkhon írta: Sharku az a Holtak Királya?

Nem, ő egy ork...


ill. Szarumán neve az angol eredetiben Sharku-Sharky (a magyarban Kapshu-Kapzsi)

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #191426 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Sil írta:

Alyr Arkhon írta: Sharku az a Holtak Királya?

Nem, ő egy ork...


Aham...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #191401 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Alyr Arkhon írta: Sharku az a Holtak Királya?

Nem, ő egy ork...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #191356 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Penngaladiel írta: Par kep a Collectormaniarol (meg nem a mieink ;) ):

p196.ezboard.com/filfirinvanesse ... D=23.topic
f1.pg.photos.yahoo.com/ph/deckar ... df&.src=ph

Sala Baker (Szauron, urukok), Lawrence Makoare (Lurtz, Gothmog, Boszorkanyur) es Jed Borophy (Grisnak, Sharku) a sotet oldal kepviseleteben ;)


Sharku az a Holtak Királya?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #191171 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Par kep a Collectormaniarol (meg nem a mieink ;) ):

p196.ezboard.com/filfirinvanesse ... D=23.topic
f1.pg.photos.yahoo.com/ph/deckar ... df&.src=ph

Sala Baker (Szauron, urukok), Lawrence Makoare (Lurtz, Gothmog, Boszorkanyur) es Jed Borophy (Grisnak, Sharku) a sotet oldal kepviseleteben ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #189515 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A sötét oldal

büzsü2003 írta: Honnan lehet pontosan megtudni, hogy még milyen jelenetek lesznek a bővitetten??? :?


Pontosan?
Pontosan szvsz sehonnan, nagyon vílószínű listát többször is beírtak a 3. rész topicba

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #189510 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Honnan lehet pontosan megtudni, hogy még milyen jelenetek lesznek a bővitetten??? :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #189483 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Gandalf írta:

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: (nekem továbbra is nagyon-nagyon hiányzik a filmből az a rész amikor belovagol a Nazgulok Ura... )


Nyugi, a bővítettben benne lesz ;)

Csak éppen nem belovagol, hanem berepül... :roll:


És szvsz nem ott ahol kéne...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #189462 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: (nekem továbbra is nagyon-nagyon hiányzik a filmből az a rész amikor belovagol a Nazgulok Ura... )


Nyugi, a bővítettben benne lesz ;)

Csak éppen nem belovagol, hanem berepül... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #189456 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Alyr Arkhon írta: (nekem továbbra is nagyon-nagyon hiányzik a filmből az a rész amikor belovagol a Nazgulok Ura... )


Nyugi, a bővítettben benne lesz ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #189439 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A sötét oldal

büzsü2003 írta:

Penngaladiel írta: De hát voltak lovak a sötét oldalon....

Szerintem is vannak lovak... és a gyűrűlidércek azon lovagolnak...habár feketék - Tolkien bácsi a fehér és szürke lovakat szerette, ezért rakta őket a jó oldalra...


Meg egyébként sem passzolna egy szénfekete Gyűrűlidérc alá holmi szürke vagy sárga (közös nyelven: fehér vagy barna) ló, ha már Mordornak a neve is fekete akkor legyenek a lovak is azok. (nem véletlenül a fekete lovakat lopták el Rohanból)

A Nazgulok Ura is lóról vezényelte Minas Tirith ostromát, csak akkor ült át szárnyasgyíkra amikor megszólaltak a rohani kürtök.
(nekem továbbra is nagyon-nagyon hiányzik a filmből az a rész amikor belovagol a Nazgulok Ura... )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 órája #189356 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Penngaladiel írta: De hát voltak lovak a sötét oldalon....

Szerintem is vannak lovak... és a gyűrűlidércek azon lovagolnak...habár feketék - Tolkien bácsi a fehér és szürke lovakat szerette, ezért rakta őket a jó oldalra...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 órája #189355 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A sötét oldal
De hát voltak lovak a sötét oldalon....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 órája #189331 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: A sötét oldal
naná nem hívta...
Tolkien prof. szerette a lowakat.
szvsz nem állította volna be őket a sötét oldalra.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 órája #189326 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Tolkien nem hívta azokat lovaknak, legfeljebb a fordítás adta vissza rosszul, most nem tudok utánanézni. Szerintem ami zavaró lehet, az a "fekete lovasok" kifejezés, ami a "black riders" fordítása, de a magyarban nincs olyan szó a ride-ra, amit függetleníteni tudnánk a lovaktól. De ha jól rémlik, a nazgúlok szárnyas állatait hátasnak fordították a magyarban...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 23 órája #189267 Írta: Amariel
Amariel válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Igen, én is úgy emlékeztem... de ha jól rémlik, Tolkien sokszor hívta lónak azokat a gyíkszerű keselyűket is, vagy miket, amivel ott röpködnek a levegőben...( ha félre vagyok informálva, lécci szóljatok :wink: )

Renich i beth i pennen?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 napja #189233 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A sötét oldal
A könyvben lovon jött ki, nagy, randa, fekete lovon (mielőtt az állatbarátok nekem esnek, hogy ronda ló nincs, olvassátok el Tolkien leírását ;) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 napja #189223 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: A sötét oldal

Holtak vezére írta: és hogy fog megjelenni?
lovon, vargon?
esetleg gyalog?


Nem hiszem h vargon... azok inkább Orthancban voltak
inkább lovon

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 napja #189194 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: A sötét oldal
és hogy fog megjelenni?
lovon, vargon?
esetleg gyalog?

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 napja #189037 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Én annyit tudok, hogy (a ninecompanions.net szerint) egy Bruce Spence nevű szinész fogja játszani.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 napja #189026 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Öhmmm... Már biztos sokan kérdezték, de nem tudtok valahol valamit Szauron édes pici Szájáról? Szerintem egész Mordorban ő a legjobb fej. Hasonló dumájú szőnyegárusok szoktak hozzánk jönni... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 napja #188339 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A sötét oldal
Nahát, Salának is van már rajongói klubja (miért nem lep meg ez engem? 8) ):

www.livejournal.com/community/_dark_lord/

[size=9:1cgsye66]Most már biztos, hogy viszek magammal borotvát, ha legközelebb találkozom vele :evil2:[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.542 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére