Saruman (Christopher Lee)

Több
19 éve 1 hónapja #241048 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)

Mornambar írta:

Ithilwen írta: Alapból idős emberek képében érkeztek, de erősek és jól bírják a strapát és csak igen lassan öregszenek.


Ez azért nem igaz, mert mikor Curunír megérkezett, az ő haja még hollófekete volt!
Öre3gszenek, de nagyon lassan.


Igen, arra én is emlékszem, hogy Szarumán haja eleinte fekete volt... Még gondoltam is, hogy hű de nehéz elképzelni... :oops:
Van esetleg olyan korhatár, amikor már olyan öregek, hogy a közönséges földi testük már nem bírja a strapát? Vagy ez megint hülyeség?...

[size=9:xr5ffeme]Még egy rajzom, tán kicsit Szarumán érdeklődési köre is: photobucket.com/albums/v338/Sili ... oponya.jpg [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #241043 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)

Ithilwen írta: Alapból idős emberek képében érkeztek, de erősek és jól bírják a strapát és csak igen lassan öregszenek.


Ez azért nem igaz, mert mikor Curunír megérkezett, az ő haja még hollófekete volt!
Öre3gszenek, de nagyon lassan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #240682 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)

Gandalf írta: A Gyűrű keresésében viszont más sorrend van: Szarumán az első és Gandalf a legutolsó. :roll:


Jé, akkor nem olvastam/értettem félre! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #240676 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)
A Gyűrű keresésében viszont más sorrend van: Szarumán az első és Gandalf a legutolsó. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #240593 Írta: Ithilwen
Ithilwen válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)

Nelossel írta:

Ithilwen írta: Először Curunír jött, aztán Mithrandir, majd sorban a többiek.


Nem Gandalf jött utoljára? Úgy emlékszem azt olvastam... bár lehet, hogy valamit félreértettem...


"Curunír volt a legidősebb, s ő érkezett először, utána pedig Mithrandir és Radgast, aztán a többi istarok, akik Középfölde keleti vidéleire mentek , s nem szerepelnek ezekben a regékben." /A Szilmarilok, 350.oldal közepén/

8)

"Állítsátok meg a közgazdászokat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #240588 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)

Ithilwen írta: Először Curunír jött, aztán Mithrandir, majd sorban a többiek.


Nem Gandalf jött utoljára? Úgy emlékszem azt olvastam... bár lehet, hogy valamit félreértettem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #240580 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)
Úristen tényleg!!!!!El is felejtettem,hogy maiák.... :oops: :oops: :oops: :oops:
Tényleg,pedig ezt tudtam.... :cry: :oops:
Köszi!!!

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #240578 Írta: Ithilwen
Ithilwen válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)

Gil-Celeb írta: a mágusokat hol tanítják/tanítják-e egyáltalán???Van gyerekkoruk?A mágus mint olyan egy népcsoport,vagy mágusnak lenni egy hivatás???


Ők az un. Maiarok közül valók, elvileg, Manwe maiaja Olórin, ő Gandalf.
Sarumán, pedig Aule maiaja volt. (Ahogy anno domini Szauron is.Szegény Aule sok baja van a kíséretével.) Ha jól rémlik, de ebben nem vagyok biztos, akkor talán Radagast Yavannaé.

Azért jöttek összesen öten Középföldére, hogy segítsenek a gonosz ellen..De hatalmuk nagy részéről lemondtak, hogy , (talán) ne ők nyerjék meg a harcot az emberek helyett, de mégis sokban hozzá tudjanak járulni. Először Curunír jött, aztán Mithrandir, majd sorban a többiek.
Alapból idős emberek képében érkeztek, de erősek és jól bírják a strapát és csak igen lassan öregszenek.

A másik két mágus (kékek) nem szerepel a történetekben. Szarumán is csak azért a rend feje, mert ő kezdett el foglalkozni a GYűrűk készítésének kérdésével, egyébként Galadriel véleményét osztva, Gandalf az igazi.

"Állítsátok meg a közgazdászokat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #240566 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)
Ok,köszi!Jó sok filmben játszott(állítólag kapott is érte díjat...)!Akkor egy másik kérdés(nem teljesen ide tartozik,de azért megkérdezem):a mágusokat hol tanítják/tanítják-e egyáltalán???Van gyerekkoruk?A mágus mint olyan egy népcsoport,vagy mágusnak lenni egy hivatás???
Gáz,hogy nem tudom,de a varázslókat illetően nem vagyok otthon... :oops:

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #239690 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)

Gil-Celeb írta: Ez elég nyomorék téma de azért megkérdezném:Cristopher egész életében csak negatív karaktert alakított(pl.1000x Drakulát,stb...) vagy voltak pozitív szerepei is???Mert eddig bármilyen filmjét láttam,midegyikben ő volt a főgonosz(vagy az egyik legvisszataszítóbb figura)...

A Sherlock Holmes sorozat egyik részében épp őt akarták kinyírni... ott elég pozitív volt. És meglepően jól is nézett ki fiatalon :wink:
Egyébként meg abból a párszáz filmjéből az egyikben csak nem a gonoszt alakította :roll:
imdb.com/name/nm0000489/

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #239575 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)
Ez elég nyomorék téma de azért megkérdezném:Cristopher egész életében csak negatív karaktert alakított(pl.1000x Drakulát,stb...) vagy voltak pozitív szerepei is???Mert eddig bármilyen filmjét láttam,midegyikben ő volt a főgonosz(vagy az egyik legvisszataszítóbb figura)...

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #239564 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)

cortez71 írta: Szegény Szarumánt naon hanyagoltuk az elmúlt időben!
Indítsuk be újra a topicot!


Kérlek... Mondjon vki vmi jó kis témát! :twisted: [size=9:3cstgttm]nekem sajnos nincs ötletem... :oops: [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #239467 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)
Szegény Szarumánt naon hanyagoltuk az elmúlt időben!
Indítsuk be újra a topicot!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #237094 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)

Silima írta:

Mornambar írta: PhotoShop... :D
Tartott köbö 1,5 percig! :D
Elolvastam az előző hozzászólást, megcsináltam, fel az ftp-re oszt már irtam is be az üzenetet :) ;) :itscool:

További alkotásaim az aláírásom linkjein, ill. a tokienes témákból itt:
tolkien.hu/view.php?m=129&c=1&a=1284
tolkien.hu/view.php?m=129&c=1&a=1437
A Kószák könyvéhez csináltam, most jön a legújabb verzió.


Ja, kérem, így könnyű... ;) Egy gombnyomás, és annyi... Én meg véres verejtékkal küszködök a rajzaimmal, mégis szörnyűek... 8O :( Azért csak hajrá! :D


Egyáltalán nem szörnyűek a rajzaid... sőt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #236883 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)

Mornambar írta: PhotoShop... :D
Tartott köbö 1,5 percig! :D
Elolvastam az előző hozzászólást, megcsináltam, fel az ftp-re oszt már irtam is be az üzenetet :) ;) :itscool:

További alkotásaim az aláírásom linkjein, ill. a tokienes témákból itt:
tolkien.hu/view.php?m=129&c=1&a=1284
tolkien.hu/view.php?m=129&c=1&a=1437
A Kószák könyvéhez csináltam, most jön a legújabb verzió.


Ja, kérem, így könnyű... ;) Egy gombnyomás, és annyi... Én meg véres verejtékkal küszködök a rajzaimmal, mégis szörnyűek... 8O :( Azért csak hajrá! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #236482 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)
PhotoShop... :D
Tartott köbö 1,5 percig! :D
Elolvastam az előző hozzászólást, megcsináltam, fel az ftp-re oszt már irtam is be az üzenetet :) ;) :itscool:

További alkotásaim az aláírásom linkjein, ill. a tokienes témákból itt:
tolkien.hu/view.php?m=129&c=1&a=1284
tolkien.hu/view.php?m=129&c=1&a=1437
A Kószák könyvéhez csináltam, most jön a legújabb verzió.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #235990 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)

Mornambar írta: Egy kis hazai...

tloszhai.uw.hu/szaruman_fresco.jpg


(ejj ez a PS :D )


Mornambar, ez nagyon teccik! Hogy csináltad? Mármint milyen módszerrel?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #235919 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)
Egy kis hazai...

tloszhai.uw.hu/szaruman_fresco.jpg


(ejj ez a PS :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #235913 Írta: Ithilwen
Ithilwen válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)
Ez tényleg tök jó rajz!
Igazán jól sikerült!Gratulálok én is! :sarumane1:

"Állítsátok meg a közgazdászokat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #235897 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)
Szerintem nagyon jó rajz!!!!!!!!Gratula!!!!!!!!!!! :wink:
Kicsit talán világos,dehát érthető:Fehér-Szarumán. :wink:

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #234374 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)
Sziasztok!
Egyrész az egoizmusomat legyezgetendő ajánlom figyelmetekbe az alábbi rajzomat: :oops: :lol: :oops: 8O
www.tolkien.hu/view.php?m=128&c=1&a=1342
Másrészt:
Már másodszor láttam a RotK bővítettet, és sztem nagyon ott volt Szarumán. Nem a halála, mert az megalázó vagy nem is tudom, de Reviczky sztem még mindig nagyon jó... Christopher Lee is persze, kedvenc színészem, és felüdülés volt a Legolas-szintű alakítások után (bocsi Orli-rajongók... :oops: legalább őszinte vagyok :P :wink: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #233713 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)
Nekem az első részben rohadtul megfogott R. hangja!!! Ahogy olyan sejtelmesen felhangzik: "Füst száll felfelé a Végzet Hegyéről..." brrr. kitörölhetetlen (a fejemből)!

A másodikban sztem már kicsit magasabbra vette, főleg mikor a bővítettben a dúnföldiekhezt beszél, de azért ott is ász vót!!!

A harmadik EE-t még nem láttam, így nem tudok nyilatkozni... :oops: :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #233570 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)

Phaedra/Namarie írta: Nem érzem azt a hatást a jelentnél, hogy majdnem mindenkit megbabonáz először. A játéka tényleg jó, de akkor sincs meg a jelenetnek az az ereje, ami a regényben.



Ez igaz. Viszont ha megnézed az eredeti verzót (tehát angol nyelven), ott Lee az első monológljában behízelgően, lágyan beszél Théodenhez. Ennyiben tehát rosszabb a szinkron, mert Reviczky erős hangjában ez nem érvényesül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #233221 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)
Nekem a regényhez képest elkent. Nem érzem azt a hatást a jelentnél, hogy majdnem mindenkit megbabonáz először. A játéka tényleg jó, de akkor sincs meg a jelenetnek az az ereje, ami a regényben. Ugyanazt éreztem anno a Helm kürtjénél.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #233209 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)
Mi történt a topicban? Senki nem ír semmit Lee bácsi alakításáról a RoTK bővítettben? :)

Engem lenyűgözött a játéka, talán az egész trilógiában a legkiforrottabb (komolyan). Ehhez persze a jó szinkron is hozzátesz, de eredetiben is érdemes megnézni. A tűzlabdát leszámítva sztem nagyszerű jelenet. Érezni, hogy eleinte Szarumán igyekszik behízelegni, és ahogy jönnek a vádak, úgy emelkedik a dühe. A végén már szinte ordít Théodennel.
Nem is tudok már többet mondani. Nagyszerű. Várom a Ti véleményetek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #230157 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)

Niph/Elentári írta:

Celebriel írta:

Niph/Elentári írta: Egy kis hír:

A Sony Pictures Entertainment bejelentte hogy most készülő játékához az Everquest-hez olyan embereket kér fel szinkronhangnak mint Christopher Lee.Haláli!!!! :twisted: :wink:

Ja és tényleg tök jó alakítása volt a Bíbor folyók 2-ben.!!!! :wink: :wink:


Háháhá, végre valaki! :D
Én még nem hallottam Lee bácsi eredeti hangját (vagy de? :roll: ), de hallottam, hogy már jópár lemezen narrátorkodott (Mornambar? :wink: )


Pedig ha angolul nézi meg a filmet az ember úgy lehet hallani az eredeti hangját!!!!!!!! :lol: :twisted:


Franciául se volt rossz... :roll:

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #230143 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)

Celebriel írta:

Niph/Elentári írta: Egy kis hír:

A Sony Pictures Entertainment bejelentte hogy most készülő játékához az Everquest-hez olyan embereket kér fel szinkronhangnak mint Christopher Lee.Haláli!!!! :twisted: :wink:

Ja és tényleg tök jó alakítása volt a Bíbor folyók 2-ben.!!!! :wink: :wink:


Háháhá, végre valaki! :D
Én még nem hallottam Lee bácsi eredeti hangját (vagy de? :roll: ), de hallottam, hogy már jópár lemezen narrátorkodott (Mornambar? :wink: )


Pedig ha angolul nézi meg a filmet az ember úgy lehet hallani az eredeti hangját!!!!!!!! :lol: :twisted:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229574 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)
Nekem tetszett...
...nektek végülis az a bajotok, hogy nem ugyanaz mint az eredeti! Lássátok be: karakteres színészekhez kerestek karakteres magyar hangokat - ez pedig nem ugyanaz, hogy megegyezik az eredetivel.
Persze lehetne számítógéppel megmásítani - de annak mi értelme?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229554 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)
Valamint Sean B., Ian McKellen és még sokan... az egész magyar szinkron s***.

Szarumánt akaroooooooook! Legyen már dec. 14.!

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #229441 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Saruman (Christopher Lee)

Celebriel írta: Én még nem hallottam Lee bácsi eredeti hangját (vagy de? :roll: ), de hallottam, hogy már jópár lemezen narrátorkodott (Mornambar? :wink: )

Pedig a Gy.U.-ban 3 olyan színész van, akit bűn szinkronizálni, mert az eredeti orgánumuknak a nyomába se tudnak érni: Lee bácsi, Cate és Hugo. :wink: Ha egy kicsit visszaolvasol, megtalálod szerintem a Rhapsody videoklipet, amiben hallhatod Lee-t, de pl a Tolkien Ensemble At Dawn in Rivendell c. albumán is ő a narrátor.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.250 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére