A HOBBIT

Több
13 éve 2 napja #396730 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Nos, én végre megnyithattam egy "A Hobbit" alkönyvtárat a gépemen! :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 napja #396493 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
John Howe beszámolója:
www.john-howe.com/news/index.php ... and_miles/

Valamint egy kép az általa elhasznált ceruzákról:
www.john-howe.com/images/news/20 ... s-port.jpg

:lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396301 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Szerintem ezen a képen, ott a háttérben egy Radagastot ábrázoló rajz van:
www.herr-der-ringe-film.de/v3/me ... b82827.jpg

Én is erre a következtetésre jutottam, bár a kép melletti szöveg alapján a németek nem tűnnek valami biztosnak...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396299 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Szerintem ezen a képen, ott a háttérben egy Radagastot ábrázoló rajz van:
www.herr-der-ringe-film.de/v3/me ... b82827.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396226 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Nem találok szavakat a videó megnézése óta... egyszerűen hihetetlen és csodálatos! :lelkes:

Ma este még párszor meg fogom nézni otthon. :oops:

És YouTube-on is fent van már:


Aki teheti, HD-ban nézze! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396210 Írta: Magpies
Magpies válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Azt a mindenit!!! Hihetetlen! Nagyon irigylem azokat, akik ezen a filmen dolgozhatnak. Már alig várom, hogy láthassam moziban :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396206 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: És végül egy izgalmas hír: egy-két napon belül felkerül az ELSŐ VIDEÓ a forgatásról! 8-)

És íme :mrgreen: :
www.facebook.com/video/video.php ... 7&comments
(Kár, hogy itt nincs hangkártya a gépemben...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396188 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Egyébként P.J. pár napja írt egy fejtegetést a Facebook-on arról, hogy mekkora Khirály!-ság már a 48 képkocka másodpercenként (így forgatják A Hobbitot), és hogy amióta a Red Epic 3D-s kamerákkal képes erre, azóta a hagyományos filmeken (24 képkocka másodpercenként) érzi, hogy nem annyira tökéletes a látvány.
www.facebook.com/notes/peter-jac ... 2861171558
www.thehobbitblog.com/?p=2244

Van egy másik fejtegetés erről itt:
www.kristinthompson.net/blog/201 ... -theaters/
Ennek az a lényege, hogy jelenleg igen kevés olyan mozi van a világon, amely képes 48 képkockát vetíteni másodpercenként. Persze jövő karácsonyig ez még változhat, és a digitális vetítőket valószínűleg könnyebb lesz átállítani erre. Mégis feltehetőleg a filmet vissza kell majd butítani hagyományos képkocka-mennyiségre és felbontásra, hogy régimódi 2D-s mozikban is mehessen.

Valószínű, hogy ez a technikai újítás legalább akkora áttörés lesz a mozi történelmében, mint a 3D volt.
Ha mással nem, A Hobbit ezzel már biztosan belekerül a filmelmélet-tankönyvekbe.

És végül egy izgalmas hír: egy-két napon belül felkerül az ELSŐ VIDEÓ a forgatásról! 8-)

:mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396084 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Namarie: főleg a vége felé, ahogy közeledik az Öt Sereg Csatája, úgy komorodik és változik a nyelvezet. De már akkor, amikor a törpök elvonulnak a régi őrszobába, érezhető egy nyelvi váltás. Az egyik hibája, vagy inkább jellegzetessége A hobbitnak, hogy a viszonylagos rövidsége ellenére sem egyenletes. Amkor először olvastam, szidtam is a fordítást, aztán angolul olvasva rá kellett jönnöm, hogy a Professzor írt kissé amatőrként. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396046 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Az a bizonyos barlang:
www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 57&theater

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #395959 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Elrondról egyelőre semmi hír, de végül is még Bard sincsen kiválasztva, ezért ez nem feltétlen jelenti azt, hogy nem lesz egyikük sem a filmben. :) Hivatalosan is megerősítették már, hogy a forgatás alatt, menet közben is lesz még szereplőválogatás.

A kettévágásról természetesen nem szivárgott ki semmi, a forgatókönyv a legnagyobb titokban lesz tartva. Annyit tudunk, hogy Beorn mindkét filmben fog szerepelni. És A GyU Függeléke alapján tuti kibővítik, ezt bizonyítják a mágusok is.



Hát nagy butaság lenne, ha nem lenne Elrond!

Könnyedség: szerintem a Hobbit sem túl könnyed hangvételű. Jó, nem oylan komor, de ha figyelmesen olvassukl, itt már eléggé megmuttakozik a későbbi stílus és nyelvezet is.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395880 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A könyveknél a hangnembeli erős eltérés annak is köszönhető, hogy Tolkien A Hobbitot még nem fűzte hozzá Az elveszett mesék könyvében leírtakkal. Az a néhány kapocs, amely mégis belekerült (pl. Gondolin, nemestündék), valószínűleg csupán afféle játék lehetett számára. A két világ A Gyűrűk Ura írása közben forrt végleg össze.

A filmeknél egyértelműen ugyanarról a Középföldéről lesz szó, ugyanaz a világ, csak egy más történelmi szituációban. Nyilván kevésbé lesz világvége-hangulat, talán kissé könnyedebb lesz a hangvétel, de Jackson össze akarja kötni a filmjeit.

Én tehát arra tippelek: lesz hangulatbeli eltérés, de jóval kisebb, mint a könyveknél.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395851 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Úgy értem, hogy a Gyűrűk Urához képest a Hobbit egy gyerekmese és érdekes kérdés számomra, hogy ez a "mesés" jelleg mennyire fog meglátszódni a filmeken. (Például a Gyűrűk Urában megismert Gollamról nehezen tudom elképzelni, hogy Bilbóval találós kérdéseset játszanak. :P De a Beornnal való találkozás is eléggé vicces szerintem. )

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395834 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: A HOBBIT

.Elessar király. írta: Nagyon kíváncsi leszek rá, hogy a korábbi horror rendező mit fog kihozni egy gyakorlatilag gyerekmeséből. :lol: Remélem azért megőrzik a Gyűrűk Ura komolyságát.


Hát.. Annyit, mint a Gyűrűk Urából, gondolom.

PJ-nek a Hullajón kívül szerintem csak a M. J. Fox-os Törjön ki a Frász lehet még horror kategóriában, bár én végigröhögtem :)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395827 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Nagyon kíváncsi leszek rá, hogy a korábbi horror rendező mit fog kihozni egy gyakorlatilag gyerekmeséből. :lol: Remélem azért megőrzik a Gyűrűk Ura komolyságát.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395825 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Elrondról egyelőre semmi hír, de végül is még Bard sincsen kiválasztva, ezért ez nem feltétlen jelenti azt, hogy nem lesz egyikük sem a filmben. :) Hivatalosan is megerősítették már, hogy a forgatás alatt, menet közben is lesz még szereplőválogatás.

A kettévágásról természetesen nem szivárgott ki semmi, a forgatókönyv a legnagyobb titokban lesz tartva. Annyit tudunk, hogy Beorn mindkét filmben fog szerepelni. És A GyU Függeléke alapján tuti kibővítik, ezt bizonyítják a mágusok is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395824 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Elrond akkor most egyik filmben sem fog szerepelni? Vagy még csak az első film forgatókönyve van kész? Arról van hír, hogy hol, illetve hogy vágják ketté a sztorit? Kicsit furának tartom ezt a két részletes ötletet, hiszen a Hobbit egyik Lotr könyvnél sem terjedelmesebb. Bár ha beletesznek pár dolgot a függelékekből, úgy már jobban el tudom képzelni, de nem hiszem, hogy itt is közel 3 órás filmekre kellene számítani.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395795 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395761 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Andy Serkis, amikor nem Gollamkodik, akkor "second unit director" lesz,
azaz az egyik forgatási alegység rendezője (nem tudom jobban magyarosítani):
www.hollywoodreporter.com/heat-v ... rve-175685

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395728 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Nemá... hihetetlen, hogy öregszenek ezek a színészcsemeték...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395696 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Grondir írta: Na én semmilyen Figwitre nem emlékszem sem GyU-ban, sem A Hobbitban. Viszont Lindírre igen a GyU-ból.

Figwit rajongói kreálmány. Az első filmben, amikor Frodó épp elvállalja a Tanács előtt, hogy elviszi a gyűrűt, utána közvetlenül ezt a tündét mutatja a kamera. Innen ered a neve, a rajongólányok reakciójából rövidítették: "Frodo Is Great... Who Is That?" És az internetnek köszönhetően akkora rajongótábora lett, hogy a Király visszatér-ben már szöveget is kapott: ő próbálja rávenni Arwent, hogy menjen tovább a Szürkerévbe tartó menettel. Fanficekben is szerepel, Melpomaen néven (ami a fig+wit fordítása).
Amúgy Bret az Elendilt játszó Peter McKenzie fia.

Idhren: azért azt se felejtsük el, hogy közben eltelt kb 10 év is... ;) (Múltkor pont írt Ian McKellen is arról, hogy találkozott PJ gyerekeivel, és már 15-16 évesek...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395688 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: A Gyűrűk Urában a Figwit nevű völgyzugolyi tündét játszó színész a Variety értesülése szerint A Hobbitban egy másik völgyzugolyi tünde, Lindír lesz.

www.variety.com/article/VR1118034972


Na én semmilyen Figwitre nem emlékszem sem GyU-ban, sem A Hobbitban. Viszont Lindírre igen a GyU-ból.

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395645 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: A Gyűrűk Urában a Figwit nevű völgyzugolyi tündét játszó színész a Variety értesülése szerint A Hobbitban egy másik völgyzugolyi tünde, Lindír lesz.

www.variety.com/article/VR1118034972


Persze, mert ő valakinek a valakije :)

Amúgy szakállal sokkal menőbben néz ki, pl nem látszik transzvesztitának :P

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395627 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A Gyűrűk Urában a Figwit nevű völgyzugolyi tündét játszó színész a Variety értesülése szerint A Hobbitban egy másik völgyzugolyi tünde, Lindír lesz.

www.variety.com/article/VR1118034972

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395573 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395553 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Miért, Beorn is eléggé belevaló fickó, szerintem ő se tagadott meg magától semmilyen élvezetet, szóval ebből a szempontból ideális választás :P

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395548 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Felagund írta: A nőket speciel én se vetem meg, miért is tenném?, a legtöbbje csodálatos termtés... :P ;)

Finoman és visszafogottan arra utaltam, hogy prosti-ügyei is voltak. :P

De egyébként mindez engem se zavar majd, ha A Hobbitban jó Beorn lesz. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395545 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A nőket speciel én se vetem meg, miért is tenném?, a legtöbbje csodálatos termtés... :P ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395537 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Őszintén szólva szerintem nincs a színházi meg a filmvilágban olyan színész aki valamilyen szinten ne drogozott volna, főleg azok között akik folyton nagyon hajtós munkákban vannak ott.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hete #395534 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Beorn drogozott:
index.hu/kultur/cinematrix/hirbl ... fi_cimrol/

Meg máshol azt is olvastam, hogy a színész az alkoholt és a nőket sem veti meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.584 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére