A HOBBIT

Több
10 éve 5 hónapja #411038 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Hallgassatok bele a Smaug pusztasága filmzenébe (30 másodperc mindegyik szám legelejéről):
insidemovies.ew.com/2013/11/15/the-hobbi...of-smaug-soundtrack/

B)

Sok-sok új dallam, remélem, hogy a filmben is főleg ezek lesznek a régi dallamok sokszori újrafelhasználása helyett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #411035 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Az új vagy bővített részek szinkronját nem ellenőriztük a felvételek előtt, így a minőség számunkra is meglepetés lesz.


Nos, tegnap meghallgattam a bővített változat új részeinek a szinkronját, és azt kell mondjam, zseniálisan jó lett! A fordítás nagyon hangulatos, és komolyabb hibát sem találtam benne elsőre, az új dalok magyar változatai pedig igazán remekül illeszkednek az eredeti dallamhoz és hangszínhez. B) A stáblista alatt továbbra is ott van a köszönetnyilvánítás az MTT-nek, mint a mozis kiadásban. Bár előtte féltem, hogyan boldogultak a lektorálásunk nélkül, de igen kellemesen csalódtam, és egész elégedett vagyok a végeredménnyel. :)
Azt továbbra is sajnálom, hogy a mozis részek szinkronján nem tudtak javítani, hanem maradt a korábbi változat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #411028 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Nekem fura ez a XIV. Lajos-stílus...

Elnézegetve a tó-városi képeket már sokkal inkább emlékeztet engem a velencei stílusra. A városiak ruhája is meg a házak is (leszámítva, hogy minden fából van, bár gondolom, Velencében is voltak/vannak? nem kőből épült épületek). Még a kereskedő mentalitás (az anyánkat is egy zacskó aranyért...) is stimmel!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #411027 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

donoroknal írta: Én megkaptam szülinapomra a bővített kiadást,már megnéztem mind a 9 óra extrát,de csalódott voltam hogy az audiokommentálást nem feliratozták?



Nem szokás film alatti audiokommentárt feliratozni. De erről ajánlok egy majdnem 10 éves vitát:

tolkien.hu/index.php/szolgaltatasok/foru...ket-torony?start=270

;)
Utolsó szerkesztés: 10 éve 5 hónapja Gandalf által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #411026 Írta: donoroknal
donoroknal válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Én megkaptam szülinapomra a bővített kiadást,már megnéztem mind a 9 óra extrát,de csalódott voltam hogy az audiokommentálást nem feliratozták? :S

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #411021 Írta: Nasarhon
Nasarhon válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Nagyon jók a képek! Egészen más képvilágát mutatják Középföldének. Ezek alapján még nem alkotok véleményt, egyelőre csak szokatlan ( Tóváros, Beorn). Meglátjuk milyen lesz a hatás a vásznon.
Utolsó szerkesztés: 10 éve 5 hónapja Nasarhon által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #411020 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Nekem már meghozta a futár, de még nem volt időm megnézni, úgyhogy csak a YouTube-os jeleneteket láttam,

Itt a filmkönyv beszkennelt változata (új böngészőlapon megnyitva a képeket még olvasható is), erősen spoileres képekkel (pl Beorn, Tóváros):
sweet-orange-sam.tumblr.com/post/6628994...smaug-official-movie
sweet-orange-sam.tumblr.com/post/6629015...smaug-official-movie
sweet-orange-sam.tumblr.com/post/6629041...smaug-official-movie
sweet-orange-sam.tumblr.com/post/6629058...smaug-official-movie
sweet-orange-sam.tumblr.com/post/6629078...smaug-official-movie

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #411016 Írta: dini82
dini82 válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Mindenképpen megfogadom a tanácsod és lecserélem a mozis változatot.De tűzoltásnak addig is megtette ez a verzió.Nagyon várom már hogy láthassam a bővített kiadást,csak sajnos még várnom kell rá,mert ugye karácsonyra hozza meg a "Jézuska" csak :cheer: .
De lényegében örülök a pozitív visszhangnak!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #411015 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Nos, egyben még én sem láttam, csak az új videókat, meg, ugye, anno a szöveget lektoráláskor. De az összbenyomásom pozitív, noha nem minden új jelenettel vagyok teljes mértékben megelégedve.
Van pár mondat, amely talán belefért volna mozis változatba is, és fordítva: bizonyos jelenetek elegek lettek volna, ha csak a bővített változatba kerülnek bele, mégis benne voltak a mozis verzióban. A két új dallal együtt már nagyon sok az ének a filmben, még akkor is, ha ezek mind tolkieni versek megzenésítései is, és önmagukban jó jelenetek lehetnének.
Egy-két helyen a történet igényelt volna még több bővítést, de mivel a film így is elég hosszú, túl sok bővítést már nem bírt volna el ezen felül a dramaturgia.
Az nem kérdés, hogy a mozis verzió labdába se rúg mellette, mert a bővített egyszerűen jobb. Még ha nem is annyival, mint A GyU-bővítések esetén.

Akinek még nincs meg egyik verzió sem, annak mindenképpen a bővítettet ajánlom, de annak, akinek megvan a mozis, szintén tanácsolnám a "cserét". Nem fog utána hiányozni a régebbi vágás.

:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #411013 Írta: dini82
dini82 válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Szintén karácsonyi ajándék lesz nekem is,de kiváncsi vagyok a véleményekre! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #411011 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Spoiler!
Benedict, mint Smaug
Neutron cream, anyone? :P

Gandalf: A bővítettet nem vettem még meg, karácsonyi ajándék lesz. :)

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #411008 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Nagyjából egyszerre ért véget az első film bővített változatával kapcsolatos titoktartási időszakunk, és kezdődött el a második filmmel kapcsolatban a hallgatás. Szóval Smaug pusztaságáról nem találgatok meg kommentálgatok itt december 13-ig, ellenben végre-valahára kidumálhatjuk az első rész bővített változatát! B)

Nektek hogyan tetszettek a bővített és új jelenetek?
Mit szóltok a magyar kiadványokhoz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410993 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT


Legyenek meg külön is:


- Trailer (SPOILEREK):


- Videóblog 12 (elég SPOILERES ez is):


+ A filmzenéről:

- A betétdal: Ed Sheeran - I SEE FIRE:


- A dupla CD tracklist-je (kitárgyalni szigorúan csak SPOILER-tag használatával!):
www.theonering.net/torwp/2013/11/05/8174...-see-fire-on-itunes/



És még egy bizalmas infó:
Mostantól teljes titoktartás kötelez minket. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410989 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
És a Fan Event:

56:52-nél új trailer, 21:02-től új produkciós videó, 52:45-nél egy jelenet az első film bővítettjéből.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410987 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Még egy új plakát, bónusz sárkánnyal ;) :
www.facebook.com/photo.php?fbid=59039833...07237&type=1&theater

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410985 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Már csak pár nap a bővített változat hazai megjelenéséig, addig is pár információ a magyar változatról:

- Film-szinkron: Sajnos nem tudtunk javítani a mozis változat szinkronján, így az változatlan maradt. Valószínűleg Koroknay Géza halála miatt a Nagy Kobold új szinkronhangot kaphatott (hiszen új jelenete is van). Az új vagy bővített részek szinkronját nem ellenőriztük a felvételek előtt, így a minőség számunkra is meglepetés lesz.
- Film-felirat: A mozis változat részeinek a feliratai elvileg már hibátlanok, eléggé alapos munkát végeztünk az átjavításán. :) Az új vagy bővített részek feliratainál meg volt kötve a kezünk, egyrészt a rövidebb idő által, másrészt meg nem volt hozzá képanyagunk: fogalmunk sem volt, hogy most ki beszél és milyen körülmények között, vagy hogy a filmben éppen mi történik. Pusztán a feliratfájlt kaptuk meg, ami csak a párbeszédek szövegeit tartalmazta. Terminológiai hiba szerintem nem maradhatott benne, fordítási hiba a fent részletezett körülmények miatt előfordulhatott. Majd kiderül.
- Extrák-felirat: Az új-zélandi reklámfilmet kivéve minden más extrát átnézhettünk, ehhez videót is kaptunk, de mivel általában fél napunk volt egy-egy adagra, nem tudtunk mindegyik videóba belenézni. A felirat-fájlokban a legszembetűnőbb hibákat kijavítottuk, apróságok felett persze lehet, hogy elsiklott a figyelmünk, de durvább hibák nem maradhattak benne.
- Füzetecskét vagy egyéb mellékletet nem kaptunk átnézésre, szerintem nem is valószínű, hogy lesz ilyesmi a magyar kiadványokban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410981 Írta: Nasarhon
Nasarhon válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Egyetértek, sem a színész sem a karakter nem igényelné meg ezt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410977 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Van több új poszter is:
www.facebook.com/media/set/?set=a.574025175966425
Csak azt nem értem, miért photoshop-olják mindig felismerhetetlenre szegény Martint...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410976 Írta: Nasarhon
Nasarhon válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Új posztert osztott meg Ian McKellen Facebook oldala.

www.facebook.com/photo.php?fbid=10151746991688601

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410964 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Smaug magyar hangja (legalább is eben az előzetesben) Haás Vander Péter, aki A Gyűrűk Urában Celeborn magyar hangja is volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410963 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Hát, Thranduil elég borzalmas magyarul, de annyira azért nem, mint a Gy.U.-ban Haldír volt. ;) Fura, hogy Taurielnek magyarul egyáltalán nincs "tünde" akcentusa (nem nyomja meg az r-eket). Smaug-nál gondoltam, hogy nem találnak olyat, aki akár csak megközelíti az eredetit, de hogy ennyire... Ezt a teljesen széttorzított valamit komolyan jóváhagyták PJ-ék? (Vagy most már nem ők mondják ki a végső szót a szinkronhangokkal kapcsolatban?)
Aeonflux-on egyébként nyerni is lehet valamit, ha valaki elsőként találja el, ki lett Smaug magyar hangja...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410962 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Szinkronizált második előzetes, új szinkronhangokkal!



Hujber Ferenc Thranduilnak szerintem borzalmas (Rékasi apjának??), Fehér Tibor Bard-ja határeset, Smaug magyar hangját az eltúlzott torzítás miatt nem ismertem még meg. A régiek hozzák az elvárt szintet továbbra is, Görög László különösen jól hozza az ijedtséget a legelején. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410961 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Nekem fura ez a XIV. Lajos-stílus...

A korábbi bővített változat videós linkhez: már csak 5 videó van fent. Egyébként rájöttem, hogy mégsem volt teljes a gyűjtemény, mert pl. a bővített Gollamos jelenet nem volt benne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410960 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410948 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sil írta: Nem működik a link, szerkesztetted? (A ... helyett channel-nek kéne lennie.)

Sok-sok völgyzugolyi extra jelenet, helyes... :) :gyorsanletölt:
A 7. nagyon jó, "That is not an elf maid"... :P :lol:


Link javítva, köszönöm! :)

Igen, a plusz 13 perc kb. fele (!!!) Völgyzugolyban játszódik! (Sokat is javít Völgyzugoly dramaturgiáján.)
A másik fele eloszlik a Prológus-Hobbitfalva-Zsáklak-Koboldvár helyeken.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #410947 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Nem működik a link, szerkesztetted? (A ... helyett channel-nek kéne lennie.)

Sok-sok völgyzugolyi extra jelenet, helyes... :) :gyorsanletölt:
A 7. nagyon jó, "That is not an elf maid"... :P :lol:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 10 éve 5 hónapja Sil által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #410946 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Itt megnézhetitek az összes bővített/új jelenetet egyenként (The Hobbit: An Unexpected Journey extended scene 1-14), amíg le nem szedetik a feltöltővel:

www.youtube.com/channel/UC9qs6wOQ9pfjvjN0XrLaOjw/videos

;)
Utolsó szerkesztés: 10 éve 5 hónapja Gandalf által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #410937 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Újabb Live Event közeleg: ezúttal a stáb és a szereplők a világ különböző részeiről jelentkeznek élőben:

www.thehobbit.com/fanevent/

www.facebook.com/photo.php?fbid=10151942...evant_count=1&ref=nf

:woohoo:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
10 éve 6 hónapja #410893 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.593 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére