A HOBBIT

Több
10 éve 3 hónapja #411211 Írta: scyry
scyry válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Lenne egy furcsa kérésem. Sajnos tavaly úgymond későn kapcsoltam. Most szeretnék minden lemaradást behozni a filmekkel kapcsolatban. Tudna valaki segíteni, honnan tudnám megszerezni az összes 2012, 2013-as magyar interjúkat /tv-sek is lehetnek/ , külföldi interjúkat, ha lehet feliratosan is, és a háttér információkat, beszélgetéseket video formában?
Előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411204 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Stephen Colbert és családja is Tóváros Urának kémei voltak:
www.buzzfeed.com/kmallikarjuna/the-real-...-of-smaug-was-stephe

Rhett Allain fizikaprofesszor elemzése a második filmről, a fizika törvényeinek működése kapcsán (vigyázat, filmes spoilerek!):
www.wired.com/wiredscience/2013/12/melting-gold-in-the-hobbit/

Michael Martinez rövid esszéje Tauriel figurája kapcsán az erdőtünde-sinda kapcsolatrendszerről:
middle-earth.xenite.org/2013/12/16/is-ta...the-book-the-hobbit/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411199 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: A HOBBIT

scyry írta: Sziasztok!
Én arra lennék majd kíváncsi, hogy Kili és a testvére halálát hogyan fogják megoldani a filmben, mivel nincsenek a többiekkel, és ugyebár a könyv szerint Thorint védve halnak meg.
És mi lesz a tündelánnyal? Ő is meghal?

Fili és Kili az Öt Sereg Csatájában esik el, az pedig még a történetmesélés szempontjából odébb van. Még simán odaérnek a Hegyhez, míg az ostromzár alá nem kerül.
Tauriel sorsát csak PJ-ék tudhatják. :D

Kiállítás: (gonosz on)nyilván nem fogják kihagyni ezt az újabb pénzszerzési lehetőséget (/gonosz off), de legkorábban a 3. film bemutatója utáni évben, mondjuk 2015 nyarára saccolnám. ;)

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411198 Írta: scyry
scyry válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Még annyit, lehet tudni, hogy a nagyvilágban lesz-e a közeljövőben a filmmel kapcsolatos kiállítás?
Mint anno 2003-ban volt Londonban, amire sikerült elmennem. /habár fotózni tilos volt/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411196 Írta: scyry
scyry válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Sziasztok!
Én arra lennék majd kíváncsi, hogy Kili és a testvére halálát hogyan fogják megoldani a filmben, mivel nincsenek a többiekkel, és ugyebár a könyv szerint Thorint védve halnak meg.
És mi lesz a tündelánnyal? Ő is meghal?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #411195 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Mordor ostrománál nem voltak sárkányok, és a filmben Thranduil határozottan "Észak óriás férgeiről" beszél. Egy videóblogban viszont Lee Pace azt mondta, hogy szerinte Thranduil kb. 3000 éves, ami viszont elég kevéske, hiszen akkor a másodkor végén kellet volna születnie, tehát az északi (beleriandi) sárkányokkal bajosan találkozhatott. Hacsak nem mászkált el a harmadkorban a Szürkehegység-beli törpökhöz, és ott nem szerezte a sebeit egy sárkánytól (vagy a Kiszáradt Hangáshoz/Szárazrétre ment valamiért, és ott lelt egy tűzokádóra).

A Befejezetlen regék alapján Oropher népe valószínűleg még nem a föld alatt élt, csak Thranduil idején költözhettek a barlangokba (valószínűleg a Nagy Zölderdő homályba borulta miatt, azaz a harmadkor első ezredfordulója tájékán). De, ugye, a filmes történelem más: itt a Nagy Zölderdő csak az elmúlt években lett Bakacsinerdő, és nem teltek el évszázadok a Feketemágus felbukkanása óta.
Utolsó szerkesztés: 10 éve 3 hónapja Gandalf által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411193 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: PJ-cameo:
Igen, nekem is eszembe jutott, hogy a saját apja vagy nagyapja lehet. :lol:

Thranduil sebe:
Az első korra tippelnék én is. Nem tudjuk, pontosan mikor született Thranduil, az első korból és a másodkorból csak apjának, Orophernek a történetét ismerjük.

A Gyűrű Keresése (Unfinished Tales) szerint Thranduil is részt vett apjával, Oropherrel együtt az Utolsó Szövetség Háborújában. Apja Mordor első ostrománál esett el, így Thranduil lett a Zölderdő tündéinek a királya. Lehetséges, hogy ott kapta a sebet is az arcára (v2.0).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411192 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Olorin.papa írta:

Metaflora írta:

Olorin.papa írta: Hali'
Ugy tudom, hogy Thranduil sosem laktak Thingolnál, ő és családja mindig is kőzépfőldén éltek.


Thingol sem élt soha másutt (egy pici kirándulást leszámítva), mint Középföldén ;)


Na jó. :blush: Javitom magamat: Thranduil nem élt Beleriandban Thingolnál, bár lehet látogatóban volt nála, de szerintem még úgysem.

A Gyűrű Keresésében (Unfinished Tales) így ír Tolkien:
"...végül Thranduil az erdő északkeleti peremén alapított birodalmat. Erődöt emelt, és föld alatti csarnokokat épített hozzá... Thranduil Thingol király nyomán haladt, mert Thingol hasonlóképpen alapította meg Doriath királyságát."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411184 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Eldafinde írta: Tegnap este láttam másodszorra a filmet, de már elsőre is feltűnt két ilyen megnyilvánulás, ami -szerintem- kicsit "kilógott" a filmből. Nem tudom, az angol szövegben hogyan van:

Smaug Bilbónak: - "Nem semmi!"
Bilbó Smaugnak: - "Ezt benézted!"

Bocsi, ha csak nekem nem odaillőek ezek a megnyilvánulások. :blush:


Köszönjük szépen, feljegyeztük, meglátjuk, mit tehetünk ez ügyben. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411183 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Metaflora írta:

Olorin.papa írta: Hali'
Ugy tudom, hogy Thranduil sosem laktak Thingolnál, ő és családja mindig is kőzépfőldén éltek.


Thingol sem élt soha másutt (egy pici kirándulást leszámítva), mint Középföldén ;)


Na jó. :blush: Javitom magamat: Thranduil nem élt Beleriandban Thingolnál, bár lehet látogatóban volt nála, de szerintem még úgysem.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411172 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Tegnap este láttam másodszorra a filmet, de már elsőre is feltűnt két ilyen megnyilvánulás, ami -szerintem- kicsit "kilógott" a filmből. Nem tudom, az angol szövegben hogyan van:

Smaug Bilbónak: - "Nem semmi!"
Bilbó Smaugnak: - "Ezt benézted!"

Bocsi, ha csak nekem nem odaillőek ezek a megnyilvánulások. :blush:

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411171 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Lehetőséget kaptunk, hogy a DVD/BD kiadásokra (már a mozis verzióra is!) javítsunk a magyar feliraton (és talán majd a bővített változatnál most sikerülhet a szinkron javítása is - bár ez tavaly nem jött össze...).

Azonban holnap le kell adnunk a javításokat, ezért arra kérünk Titeket, hogy holnapig írjátok össze ide mindazt, amiről tudtok, és javítandó, akár a szinkronban, akár a feliratban tűnt fel!
Köszönjük, és bocsánat a szűk határidőért! (Mi mindig így dolgozunk lektorálásnál, szinte egyik napról a másikra...)

A "szomjas orkokra" javítva lesz a "harminc orkra" az angol felirat alapján. Ennek kapcsán Ulmonak volt igaza, mi hallottuk félre a stúdióban (bár ott nem volt tökéletes a hangminőség sem).
Egyéb?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411152 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Olorin.papa írta: Hali'
Ugy tudom, hogy Thranduil sosem laktak Thingolnál, ő és családja mindig is kőzépfőldén éltek.


Thingol sem élt soha másutt (egy pici kirándulást leszámítva), mint Középföldén ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411150 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Hali'
Ugy tudom, hogy Thranduil sosem laktak Thingolnál, ő és családja mindig is kőzépfőldén éltek.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411148 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Production diary 14 - főleg a DOS zenéjéről. :)

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411145 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
PJ-cameo:
Igen, nekem is eszembe jutott, hogy a saját apja vagy nagyapja lehet. :lol:

Thranduil sebe:
Az első korra tippelnék én is. Nem tudjuk, pontosan mikor született Thranduil, az első korból és a másodkorból csak apjának, Orophernek a történetét ismerjük.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411143 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Eldafinde írta: Igen! Szerintem PJ volt az elején, öcsém oda is szólt hozzám, hogy Hitchcock 2 :lol:
Thranduil ... fogalmam sincs ... 10 éve olvastam a Tolkien-műveket, azóta sajnos jópár dolgot elfelejtettem, így Thranduilról sem rémlik semmi.
Nem tudom, vajon meg lesz-e magyarázva a 3. részben, hogy miért lett Two-Face :lol: ... esetleg megmagyarázzák, hogy mi történt vele és mitől lett ennyire arrogáns a lelkem. Fárasztó lehet csinos pofikát varázsolni egész álló nap ... :P

PJ a LOTR minden részében megjelenítette a cameoját, ráadásul a FOTR-ban éppen a Bríbe érkező hobbitok útját keresztezi, ezért tökéletes találat sztem, hogy ugyanott-ugyanúgy jelenik meg (még az is lehet, hogy figyelembe véve az időbeli különbséget, saját apját vagy nagyapját alakította). ;)
Thranduil sebesülése esetleg eredhet az első korból, amikor a törpök elpusztították Elu Thingol csarnokait, és ez a törpök iránti ellenségességét is megmagyarázná. (persze ez csak egy lehetőség a sok közül)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411126 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Cerebrum írta: Gandalf, ha a lejár a titoktartási szerződésed, megint megkapjuk a sindarin dialógusok szövegét elemzésre, mint tavaly? ;)

Hát, megpróbáltam összeszedni valamit a rendelkezésemre álló anyagokból, az eredményt a Nyelvek és írások topicban láthatod, a problémákkal és kérdőjelekkel együtt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411124 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Gandalf, ha a lejár a titoktartási szerződésed, megint megkapjuk a sindarin dialógusok szövegét elemzésre, mint tavaly? ;)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #411118 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Sziasztok! Bocs az offért, de ha valaki mostanában látott bővített Váratlan utazás DVD-t valamelyik üzletben Budapesten, kérem, hogy dobjon meg egy priváttal! Előre is köszi! ;)

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #411115 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Igen! Szerintem PJ volt az elején, öcsém oda is szólt hozzám, hogy Hitchcock 2 :lol:
Thranduil ... fogalmam sincs ... 10 éve olvastam a Tolkien-műveket, azóta sajnos jópár dolgot elfelejtettem, így Thranduilról sem rémlik semmi.
Nem tudom, vajon meg lesz-e magyarázva a 3. részben, hogy miért lett Two-Face :lol: ... esetleg megmagyarázzák, hogy mi történt vele és mitől lett ennyire arrogáns a lelkem. Fárasztó lehet csinos pofikát varázsolni egész álló nap ... :P

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #411114 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A HOBBIT
No, megtekintettem ma a művet. (Innentől szpojleresen.) Így, hogy előre tudtam mire lehet számítani ("nyomokban Tolkient is tartalmazhat") nem kaptam szívinfarktust a változtatásoktól, bár ez a kvázi szerelmi háromszög azért még így is kissé erős volt. Összességében véve egyébként nem rossz, tetszett, bár valahogy azt a bizonyos hangulatot, ami anno a LotR filmeket jellemezte ez a rész is csak hellyel-közzel adja vissza, és ez alatt nem azokat az idegesítő, a trilógiára mesterkélten hajazó részeket értem, amik már az első filmet is jellemezték (pl. haldokló Frodó, fényben tündöklő Arwen és athelas – haldokló Kili, fényben tündöklő Tauriel és athelas [szegény malac :P]; Galadriel szemeire fókuszál a kamera – Thranduil szemeire fókuszál a kamera; Gríma – Tóváros urának segédje, stb., már féltem, hogy mikor Smaug a menekülő törpök után szól, hogy "Fussatok, fussatok!", odamondja még a végére, hogy "…bolondok!")

Az arányok egyébként nem túl jók, az eleje sztem nagyon össze van csapva (én pl. elnéztem volna még a bakacsinerdős részeket), ellenben a végén a sárkányos-hajkurászós jelenet meg túl hosszú (bár szó mi szó nagyon adja azért). Valami jobb, lassúbb felvezetés sem ártott volna (mint amilyet pl. a TTT esetében láttunk), egyszerűen túl gyorsan belecsapnak a lecsóba. (Arról a nyamvadt szikláról pl. hogyan jöttek le, amire a sasok lerakták őket az előző film végén?)

Smaug nagyon jól néz ki (a trailer alapján féltem kissé, hogy nem így lesz), tetszik, hogy nem ilyen tömzsi sárkány, hanem szép kecses, hosszú nyakkal és végtagokkal. Én amúgy jobban örültem volna neki, ha inkább telepatikusan kommunikál (nem tudom miért, de én legalábbis valahogy amúgy képzeltem el mindig is a középföldei sárkányokat), a szájmozgástól olyan idétlen volt a feje a közeli jeleneteknél.

A szinkron jó volt az ominózus "szomjas orkok" beszólást leszámítva, ill. volt még valami furcsaság Gandalf egyik mondatában, mikor Radagasttal beszélget, de már meg nem mondom pontosan hol és mikor. Thranduil szinkronhangja mondjuk gáz (Hujber Ferenc, ha jól tévedek), bár amilyen tirpák karaktert írtak neki (apróság, de pl. mikor Taurielt elküldi, az "Ego!" szót használja, ami HoME szerint a lehető legnagyobb sértés, amit csak tünde mondhat – vagy lehet hogy csak Salo nézte be?), végül is valamilyen szinten még passzolt is hozzá. :) A "th"-t továbbra is rosszul ejtik, viszont a sindarin nyelvű dialógusok most egész jók voltak (már így kiejtésre).

Két poén nagyon tetszett, az egyik, mikor Legolas Glóin családi "fotóalbumán" élcelődik, a másik meg az a laza mozdulat, ahogy Bilbó leguggolva megdermed, mikor Smaug kiemelkedik az aranyhalom alól.

Amúgy Tóváros Középfölde multikulti városa? Mit keresnek ott haradiak? :cheer:

Két kérdés, aki már látta. A legelején az PJ volt ott Bríben? Thranduil mért néz úgy ki, mint Two-Face?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #411112 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #411106 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Lehet, hogy Legolas profi nyomolvasó, csak eddig nem tudtuk róla. :P
Bár még mi sem tudjuk pontosan, hányan vannak az orkok.

Most már én is afelé hajlok, hogy nem is olyan szomjasok ezek az orkok.
Bár az az összes opcióban lejön a mondatból, hogy Legolas mindenképpen aggódik Taurielért, akárhányan is vannak az orkok és akármilyen szomjasak is lehetnek. A csaj ne vadászgasson csak úgy egyedül ezekre a csúfságokra mert még baja eshet!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #411104 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Bár még nem láttam a filmet, de a klip alapján így hallásra Legolas sztem egyértelműen "thirty"-t mond. Eleve értelmesebb az, hogy "Nem vadászhatsz le harminc orkot egyedül!", mint az, hogy "Nem vadászhatsz le szomjas orkokat egyedül!". :) Mer' nem szomjas orkokat levadászhat egyedül? :D Nyilván Legolas csak mond egy hozzávetőleges számot.

Én amúgy így fordítanám, konszenzus megoldásként (ha a filmből tényleg nem egyértelmű Legolas honnét tudja az orkok számát - lehet, hogy kivágták az erre utaló jelenetet?): "Nem vadászhatsz le ennyi orkot egyedül!"

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Utolsó szerkesztés: 10 éve 4 hónapja Cerebrum által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #411102 Írta: donoroknal
donoroknal válaszolt a következő témában: A HOBBIT
SPOILER!
Figyelem: Spoiler!
Spolier vége! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #411100 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Metaflora írta: Szomjas orkok?

Az egy komoly vita volt közöttünk.
Pataricza Eszter azt mondta, az eredeti szövegben thirsty volt, Ulmo úgy hallotta, hogy thirty. Visszatekertünk a szinkronstúdióban és meghallgattuk még egyszer, de a vita csak élesebb lett: egyrészt a pataknál várakozó Tauriel miatt úgy tűnt, a szomjas orkok igenis reális, és Legolas honnan tudhatná, hogy pont harmincan vannak. Másrészt meg az orkok a törpök nyomait követték, nem inni jöttek a patakhoz. Végül maradt a szomjas szinkronban és feliratban is, de ha majd mi is látjuk leírva a szövegben, hogy az thirty, nem pedig thirsty, akkor természetesen javítjuk. Addig is hallgassátok meg sokszor ezen a videón:



Kompromisszumként az is felmerült, hogy ki kéne hagyni ezt a szót a fenébe, és simán "az orkokra"-t beletenni, még nem kizárt, hogy a DVD/Blu-ray esetében ez lesz, ha nem hajlandóak angol eredeti szöveget adni nekünk.
Utolsó szerkesztés: 10 éve 4 hónapja Gandalf által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #411099 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Nagyrészt helyesírási hibák, kis/nagybetűs írás, központozás, elnevezések/kifejezések pontatlan leirata hallás után, de szerencsére komolyabb fordítási hibák nincsenek benne (vagy még nem vettem észre). Valószínűleg csak a hozzáértőknek és a szemfüleseknek tűnnek fel, mert azért jobb a helyzet, mint a tavalyi filmnél volt.

Szomjas orkok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #411097 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

donoroknal írta: És sok hiba van a fordításban? Mi holnap megyünk a feliratos verzióra.

Nagyrészt helyesírási hibák, kis/nagybetűs írás, központozás, elnevezések/kifejezések pontatlan leirata hallás után, de szerencsére komolyabb fordítási hibák nincsenek benne (vagy még nem vettem észre). Valószínűleg csak a hozzáértőknek és a szemfüleseknek tűnnek fel, mert azért jobb a helyzet, mint a tavalyi filmnél volt.

A filmhez:
Még soha egyetlen Peter Jackson film sem távolodott el ennyire az alapműtől, szóval lelkileg úgy kell felkészülni a filmre, hogy nyomokban tartalmaz csak valami tolkienit. Aki ezen, és a fizika működésének a figyelmen kívül hagyásától el tud vonatkoztatni, az egészen jól szórakozhat. ;)
Utolsó szerkesztés: 10 éve 4 hónapja Gandalf által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #411096 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Én nagyon jól szórakoztam, sokkal jobban tetszett, mint az első rész. Persze van egy csomó olyan változtatás, amin túl kell lépni, de pl a hordós jelenet is kifejezetten élvezetes volt, még úgy is, hogy Legolasék sokszorosan felülmúlják a pajzson szörfözést. Smaug pedig egyenesen tökéletes, sajnálhatják, akik csak szinkronosan nézik.

És ha már Smaug, itt egy pici minta kb 19:50-nél, hogy hogyan hangozhatott még a torzítás nélkül (avagy Benedictet megkéri a riporter, hogy mondjon valamit Smaug-osan):
www.canalplus.fr/c-cinema/c-emissions-ci...nema.html?vid=984987

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.595 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére