Aragorn (Viggo Mortensen)

Több
16 éve 7 hónapja #344113 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)

Nesi írta: ... hősi halált haltakat ...

OFF milyen szép hármas alliteráció! :D ON
Az tény, hogy mókás a kicsit illuminált társaság :) ...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #344096 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)

Olorin.papa írta: Én már részt vettem néhány halotti toron, és ott-higgyétek el- a közeli hozzátartozók utasították el leginkább a komor, szomorú hangulatot. Inkább egy rokoni összejövetel lett az egészből...


Ezt tanúsíthatom, mivel most volt nálunk hasonló. Tulajdonképpen ott is úgy nézett ki, hogy ittak a halott érdemeire, lelki üdvére, stb., és utána meg mindenféléről ment a fecsegés, amit csak elképzelni lehet. (Ezért is vonultam félre olvasni... :P )
Másrészről meg: szerintem meg a hősi halált haltakat ünnepelték meg, hogy vérüket adták Rohanért és megmentették az életük árán a földet, a királyt, stb., szóval mindent, ami fontos nekik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #344065 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
Másrészről meg minek siratni azokat akik dicsőn térnek meg őseik (és Mandos) csarnokába?
Pont úgy haltak meg ahogy azt egy rendes harcos megálmodja.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #344036 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
Én már részt vettem néhány halotti toron, és ott-higgyétek el- a közeli hozzátartozók utasították el leginkább a komor, szomorú hangulatot. Inkább egy rokoni összejövetel lett az egészből...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #344005 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
A halottakra való emlékezés szerintem a kupaemeléskor véget ért, onnan jött a buli :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 7 hónapja #344004 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
Hát...Kicsit furcsa szerintem is, de ha már egyszer elkezdődött a lakoma, nem lehet "Komoly" hangulatot elvárni... :D
Elvileg az is benne van a halotti tor lényegében, hogy kicsit felejtsen az ember, meg feloldja a bánatát, nem? :?
Legalábbis szerintem ennek lenne értelme...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343746 Írta: Chyrdan
Chyrdan válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
Nem, a halottakat búcsúztatták, a hősiességüket és a győzelmet pedig ünnepelték! :D

"Mikor halkan leszáll az est,/ Egy szebb világról mesélni kezd/ S láng-lelke fénye falra fest/ Ezer csodát és látomást."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343743 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
Hát ja, tulajdonképpen a hői halált haltakat ünnpelték

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343742 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)

Thereon írta:

Serrana/Taurin írta: RoTK bővített változata. Amikor épp buliznak Edorasban...


Buli alatt értsd a halotti tort a többszáz legyilkolt rohaniért.


Azért elég jó kedvűnek tűntek... Meg aztán más ha legyilkolnak (mondjuk álmodban) és más ha harcban esel el. Szerintem.

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343698 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)

Attila írta:

Encsi írta:

Thereon írta:

Serrana/Taurin írta: RoTK bővített változata. Amikor épp buliznak Edorasban...


Buli alatt értsd a halotti tort a többszáz legyilkolt rohaniért.

Hát, igen, ez elég érdekes... :D


Hát ja...mindenki máshogy fogja fel illetve máshogy dolgozza fel a gyászt valaki így valaki úgy... :wink:


Szvsz a halotti tor régi magyar intézmny is ...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343668 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
Hiába, a casus bibendi az casus bibendi :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343648 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)

Encsi írta:

Thereon írta:

Serrana/Taurin írta: RoTK bővített változata. Amikor épp buliznak Edorasban...


Buli alatt értsd a halotti tort a többszáz legyilkolt rohaniért.

Hát, igen, ez elég érdekes... :D


Hát ja...mindenki máshogy fogja fel illetve máshogy dolgozza fel a gyászt valaki így valaki úgy... :wink:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343642 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)

Thereon írta:

Serrana/Taurin írta: RoTK bővített változata. Amikor épp buliznak Edorasban...


Buli alatt értsd a halotti tort a többszáz legyilkolt rohaniért.

Hát, igen, ez elég érdekes... :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343613 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)

Serrana/Taurin írta: RoTK bővített változata. Amikor épp buliznak Edorasban...


Buli alatt értsd a halotti tort a többszáz legyilkolt rohaniért.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343611 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)

Chyrdan írta:

Altaris írta: Gimli ledől a székről, Legolas meg beszólja: bizsereg az ujjamm.. akkora poén! :lol: :lol:

HÚÚÚ! :lol: Ezt hol találom??? Látni akarom!!!! :lol: :bounce: :bounce: :bounce:


RoTK bővített változata. Amikor épp buliznak Edorasban...

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343610 Írta: Chyrdan
Chyrdan válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)

Altaris írta: Gimli ledől a székről, Legolas meg beszólja: bizsereg az ujjamm.. akkora poén! :lol: :lol:

HÚÚÚ! :lol: Ezt hol találom??? Látni akarom!!!! :lol: :bounce: :bounce: :bounce:

"Mikor halkan leszáll az est,/ Egy szebb világról mesélni kezd/ S láng-lelke fénye falra fest/ Ezer csodát és látomást."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343499 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
OFFArdenis: szerintem pont azért vagyunk itt a fórumon:) :P hogy megvitathassuk egymás véleményét, nformáltságát... :P mondd csak nyugodtan. a lényeg hogy témába illő legyen, ne úgy mint ez a hozzászólás... :P ON

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 7 hónapja #343486 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
Altaris:Hát szerintem az már túl szép.Na mindegy, szerintem nem mindenkit érdekelnek az egyéni nézeteim...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343120 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)

Ardenis írta: Ja, kihagytam 3 kedvencemet:
1Amikor Trufa meg Pippin felrobbantja a sárkányt
2Amikor Pippin, meg Trufa isznak az entek italából
3és végül,(de egyáltalán nem!! )utolsó sorban: Az ivóverseny...
"Valami bizsergést érzek az ujjaimban...Azt hiszem, becsíptem!" :D :D :D :D (bővített jelenet)

Altaris:Nekem se az énekkel van bajom, és én is örüök, hogy meghagyták eredetiben(szerintem Viggo hangja tökre illik oda.És jó hangja van)


1: jaja, az nagyon poénos és aranyos. igazi Trufás-Pippines :)
2: a könyvben is jobb lett, de a filmben is jó!!! :)
3: Jajj :lol: :lol: az nagyon jóóóóóóóóóóóó... Gimli ledől a székről, Legolas meg beszólja: bizsereg az ujjamm.. akkora poén! :lol: :lol:

akor mi vele a problémád? *érdeklődik

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 7 hónapja - 16 éve 7 hónapja #343109 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
Ja, kihagytam 3 kedvencemet:
1Amikor Trufa meg Pippin felrobbantja a sárkányt
2Amikor Pippin, meg Trufa isznak az entek italából
3és végül,(de egyáltalán nem!! )utolsó sorban: Az ivóverseny...
"Valami bizsergést érzek az ujjaimban...Azt hiszem, becsíptem!" :D :D :D :D (bővített jelenet)

Altaris:Nekem se az énekkel van bajom, és én is örülök, hogy meghagyták eredetiben(szerintem Viggo hangja tökre illik oda.És jó hangja van)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343107 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)

Ardenis írta: Hát, pl.:
.Ennyire azért nem vagyok pesszimista, szóval, jó jelenetek:
1"Azt hiszem eltört valamim"(EZ magyarban jobb)
2Amikor Bríben vannak a hobbitok Aragornal.


Hát igen akárhányszor megnézem mindig leesek az ágyról a röhögésttől!! (a törésnél) :lol:
Bríbe meg ahogy berontanak egy székkel... :lol: :lol: :lol:

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #343059 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)

Ardenis írta: Hát, pl.:
1Amikor Elrond elhozza neki az Andurilt.
2Amikor megkoronázzák.
3Amikor Theodennel vitatkoznak(Hol volt Gondor...)


csak egyetérteni tudok... Anduril... áh, ha még a dúnadánok érnék őket utol.... könyörgöm.. de az sincs benne... (Pedig szerettem őket, amikor Theoden mondja: ha csak félolyan vitézek mint te Aragorn, már akkor is többet érnek mindennél.. vagy valami ilyesmi (ez fejből vett idézet, egyáltalán nem pontos...))
Koronázás: hm.. nekem ezzel a jelenettel nincs bajom. Főként az ének tetszik belőle.. áh, meghagyták a magyarban az eredeti hangot..!!! :)
Hol volt Gondor: a jelenet maga nem tetszik, de jól rendezték meg. Tehát látok némi realitást benne (nem sokat), de picit árnyalja Theoden makacsságát.. talán.. ha érthető mire értem... :) :P ( Theodent egyebkent szinte alig szerepeltették a könyv szerint a másodikban.. wáá...

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 7 hónapja #343044 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
Hát, pl.:
1Amikor Elrond elhozza neki az Andurilt.
2Amikor megkoronázzák.
3Amikor Theodennel vitatkoznak(Hol volt Gondor...)
De azért ez túlzás.Állandóan azt mondom, hogy mi a rossz.Ennyire azért nem vagyok pesszimista, szóval, jó jelenetek:
1"Azt hiszem eltört valamim"(EZ magyarban jobb)
2Amikor Bríben vannak a hobbitok Aragornal.
3Én a Tanácsot is szeretem, bár nem biztos, hogy akkor is érteném, ha nem ismerném a könyvet.
4"You will not enter Gondor!"(Ez meg angolul)
Aki nem tudja, honnan vannak az idézetek, magára vessen:) :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342683 Írta: Chyrdan
Chyrdan válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
Nektek mik a "nem túl jó jelenetek"? mert tény, hogy vannak, azért én is találtam, de konkrétan mire gondoltok?

"Mikor halkan leszáll az est,/ Egy szebb világról mesélni kezd/ S láng-lelke fénye falra fest/ Ezer csodát és látomást."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 7 hónapja #342559 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
Én is szeretem, ne aggódj. :D Ajelenetekről nem ő tehet, de (akkor is, ha nem túl jó jelenetek)jól játszik bennük.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342495 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
Nekem Viggo a kedvenc színészem a Lotr-ban. Nagyon kedvelem az egész jellemét. Ő egy igazi lovag a 21. században. :) És a filmbeli alakítása is nagyon szerethető.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342439 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)

Ardenis írta: Altaris:
KOMOLYAN??? Én is láttam már egy párszor angolul, de nekem nem tűnt fel.TE JÓ ILLUVATAR!!(a stílszerüség kedvéért) :D Én azt a jelenetet útálom a legjobban, amikor Aragorn ráveti magát Arwenre a végén.Nem baj az a csók, de egy király nem viselkedik így!!!! :|


Komolyan.. bár most sajnos nincs nálam a kettes hogy megkeressem merre van, de valahol Kürtvárban amikor próbálja magyarázni Aragornnak, hogy harcolni akar ő is (persze ez csak a bővítettben van... :oops: nem az alaprészben..)

hm.. hát, nézd: évek óta arra várt, hogy szerelme beteljesedjen... elég régóta... és mikor végre volt lehetősége kihasználta.. [ha éveket kéne a szerelmemért harcolni és a végén egy nagy tömegben találkoznánk újra, én is tuti hogy a nyakába ugranék (akár lány vagyok, akár fiú lennék...)]

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342412 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
Igen, nem adja vissza a könyv hangulatát. :shake:

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 7 hónapja #342411 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
Altaris:
KOMOLYAN??? Én is láttam már egy párszor angolul, de nekem nem tűnt fel.TE JÓ ILLUVATAR!!(a stílszerüség kedvéért) :D Én azt a jelenetet útálom a legjobban, amikor Aragorn ráveti magát Arwenre a végén.Nem baj az a csók, de egy király nem viselkedik így!!!! :|

Egyébként szerintem a GYU nagyon jó film, csak bosszantóan kevés köze van a Gyűrűk Urához.Mármint az elvi értékeihez.De nehogy megkövezzetek érte:Tényleg nagy alkotás.Először imádtam.De azóta, hogy olvastam egy csomó előzménykönyvet sajna azt kell lássam, hogy Tolkien-nak ez egészen mást jelentett, mint a film.Mint egy film.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342408 Írta: Chyrdan
Chyrdan válaszolt a következő témában: Aragorn (Viggo Mortensen)
Elnézést, még nem volt időm teljes nagyságában végigböngészni a fórumot, s ha lett volna, akkor is megesik, hogy elfelejtem... :oops: :lol:
No, sebaj, orvosoljuk a hibát: MEGYEK!

"Mikor halkan leszáll az est,/ Egy szebb világról mesélni kezd/ S láng-lelke fénye falra fest/ Ezer csodát és látomást."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.068 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére