Faramir (David Wenham)

Több
21 éve 2 hónapja #101248 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Elvégre Aragorn a főhős nem?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101109 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Aragorn valahogy túl nemes, vagy hogy is mondjam (legalábbis sztem. Bocsánat, én nagyon Aragorn-ellenes vagyok :oops: )
Faramir viszont tökéletesen emberi (legalábbis számomra). És ehhez vhogy a betegsége is hozzájátszott. Hogy ő is sérülékeny. És amikor lehozta Éowynnak azt a palástot (már nem nagyon emléxem rá, rég olvastam, sorry), ami az anyjáé volt, úgy éreztem, hogy nagyon kötődött hozzá. Az anyjához, mivel apja inkább Boromirt szerette.

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100882 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Dede, mondd csak, mire gondolsz?Mi nem tetszett?

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100815 Írta: Celeb Ear
Celeb Ear válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
A könyvbéli Faramirhoz én már eleve úgy viszonyultam, hogy biztos nem lehet antipatikus, ha már Boromir testvére. (Kedveltem Boromirt :) ) És be is jött. Mint ahogy Nuinladien is írta, én sem tudtam megbarátkozni Aragornnal. Talán kicsit "tökéletes" volt. (Bocs, Aragorn rajongók)
Ellenben Faramir szimpatikus lett a szememben, talán azért, mert nem volt csak kemény, szilárd hadvezér, akit csak a csata érdekel, hanem tudott igen kedves is lenni, főleg Éowynnal. (Nehogy úgy értelmezzétek, hogy Aragorn nem volt kedves! Az volt)
Egyedül talán az nem tetszett benne.... nem, minden tetszett benne! :D (Mondjuk lehet hogy nem, csak most nem jut eszembe semmi)

"A képzelőerő az élet legnagyobb adománya."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100795 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szerintem teljesen igaz, hogy Fariban van Gandalfból is, Aragornból is, de sok más is... És biztos nem véletlen, hogy nem Ary vagy Gandalf, hanem Fari a kedvencünk. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja - 21 éve 2 hónapja #100790 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Shagrat: "édes pici Faramir"...itt az én emberem :D

A könyvbeli Faramirral kapcsolatban (minden filmes vonatkozás nélkül) nekem az volt az érzésem, hogy mint vezető van benne valami, amit párhuzamba lehet állítani Elrond hasonló szerepével...
Nem igazán tudom megmagyarázni, de volt valami, ami kettejükben mint vezetőben tökéletesen megnyugtató és szimpatikus volt, míg Aragorn esetében pl. végig zavart valami...többszöri olvasásra sem tudtam rájönni,hogy mi az.
Talán az is ok, hogy ahogy Tolkien leírja Faramirt, az ember már az első jelenet után emberibbnek érzi, míg Aragorn valahogy végig merev... függetlenül attól, hogy szeretik az emberek, akik vele tartanak, és a tökéletes királyt testesíti meg. Gandalf is gyakran túl tárgyilagos és éles a könyvben, annak ellenére, hogy az egyik kedvenc szereplőm...
Bocsi a zagyvaságért...

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100744 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Hát igen... A szokásos szöveg: a bővített változat és a RotK után... :) És a RotK-ban még ott van az Éowyn-Fararmir szál is... Remélem azt jól csinálják meg... :idea:
Én is megpróbáltam elfogadni a film verzióját, ezt megnehezítette, hogy mióta először olvastam a GyU-t (2001. dec.), azóta Faramir a kedvenc szereplőm. :roll: És nem is sikerül. :roll: De arról volt szó, hogy abbahagyjuk a filmes szapulást és áttérünk a könyves áradozásra... :)
Igen, Shagrat, valahogy így mondta. :wink: És azt is mondta, hogy a gondori emberek megtartják a szavukat, bár akkor még nem tudta, miről van szó, és meghallgatta Frodóékat, és annak ellenére, hogy a "foglyokat" nem engedhette volna el, és úgy "kellett" volna viselkednie, ahogy a filmben, barátságos volt és segítőkész, annak ellenére, hogy ezer gondja lehetett, amitől nem ért volna rá velük foglalkozni, vagy kérdezés nélkül zsákot húzhatott volna a fejükre és vihette volna őket azzal, hogy csak Mordor szolgái lehetnek, és még sorolhatnám. :roll: És pont ettől olyan csodálatos, hogy meghallgatja őket, hisz nekik, sőt segíti őket! :idea: És Pippin úgy látja őt Minas Tirithben, mintha lenne benne valami Aragorn nemességéből, bár "csak a helytartó fia", és Samu úgy látja őt Henneth Annúnban, mintha lenne benne valami, ami Gandalfra emlékeztet. Aragorn teljesen más... Nem kell összehasonlítani őket. Különben is, ugyanannyira nemesek mindketten, származásuk ellenére. :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100698 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szeretnék egyetérteni azokkal, akik szerint Faramir nem volt olyan rossz, de egyszerüen nem tudok. Már a film elött hallottam, hogy nagyon megváltoztatták, de pont ezért próbáltam pozitívan viszonyulni hozzá. sajnálom, de egyszerüen nem ment. Boromir nekem 1000x szimpatikusabb volt, pedig ennek pont fordítva kellett volna lennie. Faramirt nem Aragornnal kellenek összehasonlítani, hanem a testvérével, pont itt jön ki a lényeg. Persze az is igaz, hogy elég keveset szerepelt a TTT-ben, remélem, hogy a ROTK-ben jobban fogom szeretni. :bounce:

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100697 Írta: Celeb Ear
Celeb Ear válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szerintem is jól elszúrták Faramir jellemét. Shagrattal pedig teljes mértékben egyetértek. (Abban is, hogy David nagyon [nagyon, nagyon... :mrgreen: ] helyes :) )
Viszont ha úgy nézzük Faramirt a filmben, mintha nem ismernénk a történetet és őt, akkor külső szemlélőként nem gondolhatjuk, hogy ez az ember hűdenagyonantipatikus. De nem vagyunk külső szemlélők, úgyhogy maradunk annál, hogy nem sikerült "eltalálni" Faramir jellemét. :? Ami pedig engem illet, nekem is nagyon szimpi Faramir a könyvben.

"A képzelőerő az élet legnagyobb adománya."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100686 Írta: Shagrat
Shagrat válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
És ha már itt tartunk, hogy isteníccsük az édes pici Faramirt, akkor nem ő mondta-e véletlenül: "Akkor sem venném el ezt a Valamit, ha itt heverne az országúton. Még akkor sem, ha Minas Tirithet romlás fenyegetné és csak én tudnám megmenteni a Sötét Úr fegyverével a magam dicsőségére és a Város javára..." Vagy valami ilyesmi. Hát... ehhez képest, jól elpatkányosították.

Shagrat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100682 Írta: Shagrat
Shagrat válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
És ha már itt tartunk, hogy isteníccsük az édes pici Faramirt, akkor nem ő mondta-e véletlenül: "Akkor sem venném el ezt a Valamit, ha itt heverne az országúton. Még akkor sem, ha Minas Tirithet romlás fenyegetné és csak én tudnám megmenteni a Sötét Úr fegyverével a magam dicsőségére és a Város javára..." Vagy valami ilyesmi. Hát... ehhez képest, jól elpatkányosították.

Shagrat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100680 Írta: Shagrat
Shagrat válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sziasztok! Elég új vagyok itt, de nagy Faramir-rajongó immár egy éve, és ezen a filmbeli borzadály sem tudott változtatni (pláne mert David marha jóképű...) és nagyon örülök, hogy vannak még a világon hasonszőrűek, és így már nem lehet annyora rámfogni, hogy nem vagyok normális. Akkor is botrány, amit műveltek vele. Nem?

Shagrat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100191 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Nuinladien: Benne vagyok! :) :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100176 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Na mi az, gyerekek, hagyjuk sorvadni a topicot? 8O :roll:
Ha más ötle nincs, dumáljunk a könyvbeli Fariról, azt legalább mindenki szereti :!: :D

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98809 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Áfi: Meg tudom érteni az érveket, és valszeg el is fogadnám ezt a nézőpontot, ha nem a könyörgésre lenne a válasz az, hogy - végig sem hallgatva - cipeli őket magával Gondorba. :roll: :rmad2: :faramir1: [size=9:3sbz2i1j](Jé, az emotikonnak sem fekete haja van... 8O :) )[/size] Különben pedig Gandalffal értek inkább egyet.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98565 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Ez azért elég furcsa. A Gyűrű csábításának SENKI sem tud ellenállni, legyen bármilyen nemes szívű. A könyvben nem véletlen, hogy Aragornt nem kísérti meg, s Faramirt is csak közvetetten, hisz nem mutatják fel neki. csak Bombadil képes ellenállni, mindenki másnak alul kéne maradnia az eredeti koncepció szerint.
P.J. pedig úgy döntött, vannak akik ellenállnak neki. Ez nagyszerű alkalom arra, hogy különböző embertípusokat mutasson be hasonló élethelyzetben, s párhuzamokat, alternatívákat ábrázoljon, de abszolút nem illik a Gyűrű hatalmához...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98564 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Visszatérve Faramirra. Tegnapelőtt megnéztem ötödször is a TTT-t és még mindig nem sikerült megbarátkoznom szegény Faramir jellemének eltorzításával. MIÉRT KELLETT??? VAGY HA ANNYIRA KELLETT, AKKOR MIÉRT ENNYIRE ????????? :hein:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98552 Írta: Lord Maul
Lord Maul válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Jó meglátás Áfonya. :)

Ismét kiemelném a Boromir/Faramir "csábítós" jeleneténél felcsedülő fiúkórust.. nagyon nagy! :)

We will drive the machinery of war with the sword and the spear and the iron fist of the orcs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98545 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Maffia írta:

hódica írta: Áfi: igazad van!
erre a megközelítésre még nem is gondoltam
(de Aragorn hol csábul el???? 8O 8O én nem emlékszem :?


Amikor Frodó elmenekül Boromir elől, és annál az épületnél megkérdi Aragorntól, hogy ő elpusztítaná-e a Gyűrűt, és ott súgja a Gyűrű, hogy Aragorn, Elesszár. Ha jól emléxem legalábbis :roll:


Hát erről lemaradtam....úr isten de béna vagyok...milliószor láttam, de nem tűnt fel :oops: :? :?

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98544 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Maffia írta:

hódica írta: Áfi: igazad van!
erre a megközelítésre még nem is gondoltam
(de Aragorn hol csábul el???? 8O 8O én nem emlékszem :?


Amikor Frodó elmenekül Boromir elől, és annál az épületnél megkérdi Aragorntól, hogy ő elpusztítaná-e a Gyűrűt, és ott súgja a Gyűrű, hogy Aragorn, Elesszár. Ha jól emléxem legalábbis :roll:


Igenigen, arra gondoltam. :)
Hódi: nem csábul el, pont ez a lényeg, csak a Gyűrű vele is próbálkozik.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98542 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

hódica írta: Áfi: igazad van!
erre a megközelítésre még nem is gondoltam
(de Aragorn hol csábul el???? 8O 8O én nem emlékszem :?


Amikor Frodó elmenekül Boromir elől, és annál az épületnél megkérdi Aragorntól, hogy ő elpusztítaná-e a Gyűrűt, és ott súgja a Gyűrű, hogy Aragorn, Elesszár. Ha jól emléxem legalábbis :roll:

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98533 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Áfi: igazad van!
erre a megközelítésre még nem is gondoltam
(de Aragorn hol csábul el???? 8O 8O én nem emlékszem :?

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98464 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Még hogy az a senkiházi Aragorn Faramir fölé nőjön...! :rmad2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98389 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szóról szóra ez az én véleményem is.

[size=9:s90k2br0]Lásd. jan 10-i bejegyzés a vélemények és kritikák-ban[/size]

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98383 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Még valami eszembe jutott a filmbeli Faramirral kapcsolatban, ami nekem egy kicsit megmagyarázza a változtatásokat.
A filmben, ha megfigyelitek, a Gyűrű - hol látványosabban, hol csak kis momentumokban - mind megkísérti a főbb szereplőket: Gandalfot, Galadrielt, Boromirt, és Aragornt -> akit a könyvben nem!
Namármost, adott három ember (akiknek a szíve könnyen csábul, ugye):
-> Boromir enged a csábításnak és elbukik
-> Aragorn egyáltalán nem enged
-> Faramir először enged, utána megváltozik
Így nyilvánvaló a hierarchia: 1. Aragorn 2. Faramir 3. Boromir -> mivel Aragorn a "főmorál" az emberek között, Faramir nem überelheti őt, mert esetleg ez furcsa lenne a filmnézők számára. Ha a filmbeli Faramir jobban ki tudott volna bontakozni, jobban megismerhettük volna a természetét, akkor abba belefért volna az, hogy azonnal elengedi Frodóékat. (Ezzel persze nem azt mondodm, hogy ez a megoldás tökéletes, mert azért tényleg elferdíti kicsit Faramirt, de sztem logikus indokai vannak.)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98073 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Hát igen. Van néhány előnytelen kép róla :(

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98055 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szép háttérképek Faramirról. :itscool:

www.squidge.org/~praxisters/pictures/fara2.jpg
www.squidge.org/~praxisters/pictures/faramir.jpg -> Ezen milyen kis mufurc. :lol:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97972 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Áfonya írta:

Lord Maul írta: Más: a LOTR jelmezei nagyon ott vannak a topon, de eddig Faramir mellvértje a csúcs (szigorúan szvsz persze :) ), isten ahogy kinéz! :)


Igenigen, a Fehér Fával díszített mellvért gyönyörű! (Már a promóciós képeken is ki lehetett szúrni.) A gondori jelmezek egyébként is rulzanak, Boromiré is nagyon ott volt.


Az a bizonyos mellvért tényleg csodaszép :D :D (bár összességében is nagyon rulznak a jelmezek :wink: 8) )

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97910 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Lord Maul írta: Más: a LOTR jelmezei nagyon ott vannak a topon, de eddig Faramir mellvértje a csúcs (szigorúan szvsz persze :)), isten ahogy kinéz! :)


Igenigen, a Fehér Fával díszített mellvért gyönyörű! (Már a promóciós képeken is ki lehetett szúrni.) A gondori jelmezek egyébként is rulzanak, Boromiré is nagyon ott volt.
:eowyn1: + :faramir1: (haláliak ezek az iconok :D) -> egyik nagy kedvencem a könyvben, és sztem a filmbeli karakterek is illenek egymáshoz! (No meg ne csak a külsőségekre figyeljünk... :roll: )
Egyébként Aragornnál spec még a TTT-Faramir is jobban illik Éowynhez, fekete haj ide vagy oda. :D

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #97882 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Háttérkép:
www.dreamvision-entertainment.co ... lotr76.jpg

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.645 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére