THK

Több
15 éve 10 hónapja #360561 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: THK
kedvenc mesém volt, az összes részt megnéztem tavaly nyáron xD (nagyon ráértem :P ) de én ugy hallottam, hogy csak a rajongók kábítják tele az étert olyannal h film is lesz belőle, de ezekszerint tényleg igaz... hát kiváncsi vagyok .... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360554 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: THK
(remélem nem Goku-san - Goku San- San Goku- Songoku úton :) )

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360551 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

Esgal írta:

Dreamer_KF írta: Vagy ezt:

www.imdb.com/title/tt1098327/


Na nee... ebből filmet? :D


Tökjóóóó! :D

(nem mellékesen tudja valaki, magyarban mért lett Songoku Gokuból? Inkább fordították volna le a nevét vmi viccesen vagy valami... (a goku rizst jelent japánul))

Szerettem ezt, főleg mert a főszereplő csaját úgy hívták mint a kutyámat. (minden összefüggés nélkül)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360547 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: THK

Dreamer_KF írta: Vagy ezt:

www.imdb.com/title/tt1098327/


Na nee... ebből filmet? :D

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360543 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

Felagund írta:

ADIM a Des írta: Tünde harcos csaj

www.vicclap.hu/link/3869/


Szép rúgások, kár, hogy semmi erő nincs bennük :tongue:

De a formája karatésoktól szokatlanul dinamikus :up:


Szerintem nem is karatés hanem taekwondo-s.
A lábtechnikája legalábbis arra jobban hajaz. Ettől függetlenül nagyon ügyes, csak ez amit bemutat nem harcművészet hanem tánc, esetleg talajtorna.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360542 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK
A kínai filmgyártásban sohasem volt a realitás követelmény a harcjelenetekben.
Ez származásukból (alapvetően az opera hagyományaira építenek) és egyéb okokból adódik.
A kungfusok igazából cseppet sem úgy verekednek ahogy a filmekben látszik, nincsenek nagy teátrális mozdulatok, nagy ugrások(kivéve ha a helyzet megköveteli), és messze nem ilyen hosszúak a küzdelmek.
A filmbeli jelenetek valahol félúton vannak az egészen tánc - teljesen félisteni és a reális harcok között. Van amelyik erre, van amelyik arra tolódik el, de még a legrepkedősebben is van némi realitás - pont ettől néz ki jól.

A Fearlessben nekem csak egy helyen fájt a drót, a többi helyen túltettem magam rajta.
Ez az egy hely a nagy állványon verekedős volt, ami egyébként koreográfia szempontjából az Öt állat-öt elem nevű Hung gar formán alapult.
Egy hung garos szerintem sohasem verekedne teljesen így, viszont a mozdulatok szépek és még a magamfajta féllaikusok is rögtön kiszúrják, hogy "ahá, ez Hung gar".

Más részről viszont a film nem arról szól, mennyire realisztikusak benne a harcjelenetek, hanem valami egészen másról.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360528 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: THK
Most nem fogtok szeretni.

Fearlesst én is megnéztem. A végén tetszik a szamuráj, de a többi semmiben nem különbözik a "Gyilkos meteorok" vagy bármely más
"gagyi " kung fu-tól. Ugyanolyan élettelen harcjelenetek..
A formák szépek, de a realitás arcába köpnek. A kínai filmgyártás a huzalok és a hat méteres ugrások szerelmese.

Ami pont jó volt a Tigris és Sárkányba, vagy a Legendában, az itt hiányzik.
Jah, és ebben a kettőben elbírtam a huzalos trükköket, de a Fearlessbe sajnálom, hogy bekerültek.
(Sőt, a Tigris és Sárkány voltaképp erről (is) szólt)

Miért érzem azt, hogy a Bourne Identityben lévő EGY pusztakezes jelenet reálisabb és "szebb" a legtöbb filmnél? :)

Mint magát nem komolyan vevő(!!!!) filmet a Fearlesst élveztem. úgy tízből tíz.
Ha magát komolyan vevő filmet nézek, csak a filozófia és a mondanivaló értékelhető, és szeretnék már reális pusztakezes harcról szóüló filmet látni.

Vagy ezt:

www.imdb.com/title/tt1098327/

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360518 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: THK

ADIM a Des írta: Tünde harcos csaj

www.vicclap.hu/link/3869/


Szép rúgások, kár, hogy semmi erő nincs bennük :tongue:

De a formája karatésoktól szokatlanul dinamikus :up:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360517 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: THK
bárkit felrúg aki esetleg a feje felül támadna rá...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360494 Írta: ADIM a Des
ADIM a Des válaszolt a következő témában: THK
Tünde harcos csaj

www.vicclap.hu/link/3869/

"Segíts magammal tisztának és keménynek lenni, mint a gyémánt s másokkal oly hasznosnak és szerénynek mint a szén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #355701 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: THK

Felagund írta:

Esgal írta: Ok, melyikőtöktől kapnám kölcsön előbb? :D


Hát, ha megtalálom otthon...


Szólj, ha meglett ;)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #355681 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: THK

Esgal írta: Ok, melyikőtöktől kapnám kölcsön előbb? :D


Hát, ha megtalálom otthon...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #355670 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: THK
Ok, melyikőtöktől kapnám kölcsön előbb? :D

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #355596 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: THK

Alyr Arkhon írta: Sikerült megszereznem a Fearless-t.
( youtube.com/watch?v=42NWMluhlfk )

Ez a film a kungfuról szól, sokkal inkább mint azok amik a címükben ezt hirdetik.
Ajánlom mindenkinek.


Nekem is megvan, kölcsön tudom adni ;)

Igen, nagyon jó film, a harcjelenetek meg már-már élményszámba mennek :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #355591 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK
Sikerült megszereznem a Fearless-t.
( youtube.com/watch?v=42NWMluhlfk )

Ez a film a kungfuról szól, sokkal inkább mint azok amik a címükben ezt hirdetik.
Ajánlom mindenkinek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350708 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: THK
wow....ez nagyon....wow... :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #349788 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: THK
Egész látványos kis trailer... Végre nem chiennel meg daóval nyomják, hanem a bot a tápos fegyver. :D És az a fehér hajú csaj a xuan feng jiao után még egy arábelt is megcsinál, wazz... (és ha jól láttam azt a kéztartást, állatstílusból se lesz hiány :P ) Ezt a filmet sztem menjünk majd el megnézni. :)

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #349045 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: THK
Nem rossz... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #349011 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: THK


Hehh..Nagy összecsapás, Jet Li vs. Jackie Chan

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #347657 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: THK
Kemény ez az Ignasov... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #347632 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: THK

Alyr Arkhon írta: A második menetben lecsapta az ellenfelét (aki állítólag hónapok óta csak ellene gyakorolt) úgy hogy annak a fogvédőjét ki kellett operálni Ignasov talpából.


LOL

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #347404 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK
1. A taekwon-do határozottan az "inkább látványos" harcművészetek közé tartozik.
(ezzel nem azt mondom, hogy nem lehetne hatékonyan művelni, de általában inkább a látvány a domináns)

2. Vietnami harcművészet, jee. Úgytűnik, (legalábbis az olaszországi iskolában) imádják a lábkulccsal földrerántást.
Az azért eléggé jellemzi a technika reális hatékonyságát, hogy a rendes meccseken (a videón ahol védőszerelésben ütik egymást) még véletlenül sem használják.
Látványos, de szerintem csak mérsékelten hatékony.

3. Naigen, Ignasov érdekes ember. Amikor pár éve a K1 magyar bajnokságon volt egy meccse, azt nyilatkozta, hogy volt előtte thaiföldön de inkább a thai lányokat részesítette előnyben a thai box helyett, meg otthon se szeret gyakorolni és inkább iszik vodkát.
Az első menetben így is viselkedett, az az érzésem támadt hogy be sem melegített meccs előtt.
A második menetben lecsapta az ellenfelét (aki állítólag hónapok óta csak ellene gyakorolt) úgy hogy annak a fogvédőjét ki kellett operálni Ignasov talpából.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #347367 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: THK


Háttőő..Inkább látványos, de. Asszem Remy Bonjanski az első srác, de nem vagyok benne biztos.

youtube.com/watch?v=M1bnfQ0qdXk

Na, erről tessék mondani vmi okosat. Az elején a fegyveres izét tessék átpörgetni, a bemutató pusztakezesekig.

Szerintem, látványos, de élesebb harcban esetleges. Mondjuk ÉN nagyot néznék, ha vki nekemrohanna, és lábbal előre felmászna a fejemre..mit csinálnak, ha odébbállnék fél méterre, a felém eső lábat elkapnám, és meghúznám? :D
Amúgy még mindig a best:

youtube.com/watch?v=f_dWb3OB_ug

Többszörös Muai Thai világbajnok, K-1 bajnok, WMMA bajnok..mit kell még mondani? :D

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342334 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK
Mivel moziünnep van, és olcsó a jegy:


Holnap 15.15 Európa mozi 300 nézés?

Aki jönne szóljon mert ha nem jöttök sokan akkor mi sem megyünk

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339290 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

Felagund írta: Avideó tényleg kúlos... Jó öreg oldschool kungfufilmek rulz 8)

Amúgy ahol Bill elvágta a torkát a csávónak, ott nincs üt


"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339281 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: THK
Jééé, téged is látni még erre. :) Te műveltebb vagy a témában, szóval keresztkérdés: szerinted milyen kardja van az ürgének?

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339246 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: THK
Avideó tényleg kúlos... Jó öreg oldschool kungfufilmek rulz 8)

Amúgy ahol Bill elvágta a torkát a csávónak, ott nincs üt

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339143 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

Eglarcarien írta: Alyr, mit értesz "hullámos" alatt?

[size=9:wnxk4fll](a chiennek se csak egy változata van. de attól még lehet igazad. asszem tényleg van vmi másik fajta kard, ami 90%-ig úgy néz ki, mint a chien. legalábbis Wheel of Life sokadik nézése közben egyszer fel lettem homályosítva, hogy az ott nem chien, csak nagyon hasonlít rá :oops: :twisted: )[/size]


Azt hogy hullámok vannak a pengében. A videón 2.05 nél jól látszik.
Mintha tűz lángja lenne. (egyébként azért szokták így kovácsolni mert szélesebb sebet ejt szúrásnál mint az egyenes.
Szélesebb meg szilárdabb penge mint a chien, annak a hegyén nem állna meg Bill gombja.
Ráadásul a markolata is kétkezes - de legalábbis másfél.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339119 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: THK
Alyr, mit értesz "hullámos" alatt?

[size=9:hg84zkm7](a chiennek se csak egy változata van. de attól még lehet igazad. asszem tényleg van vmi másik fajta kard, ami 90%-ig úgy néz ki, mint a chien. legalábbis Wheel of Life sokadik nézése közben egyszer fel lettem homályosítva, hogy az ott nem chien, csak nagyon hasonlít rá :oops: :twisted: )[/size]

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339032 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: THK

Alyr Arkhon írta:

Attila írta:

Alyr Arkhon írta:

Eglarcarien írta: vicces, mikor a végén a néger csávó a kínai egyenes kardot ([size=9:tr81msu0]ugye jól láttam, h az van nála? :oops: )[/size] pár mozdulat erejéig katanaként használja :)


Nem tien van nála hanem vmi szélesebb és hullámosabb pengéjű.

Attila: nem is kell, a katana van olyan éles hogy a torkot amit nem véd semmi, nyomásra is elvágja. (elvégre nem is vágott nagyon bele, csak hogy az ütőerét elmetssze)


Értem, tehát akkor (mivel nem vagyok jártas a japán harcművészetben) akkor ezt úgy képzeljem el mondjuk elég együgyű példának mondjuk mint egy baltát?



Úgy képzeld el mint amikor hozzányomod az ujjad egy jól kiköszrült késnek. Nem kell ott semmit vágni, vágó mozdulatot csinálni. mégis lesz egy seb.


Cuki! :D :D :D :D :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.695 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére