THK

Több
17 éve 9 hónapja #297037 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

Eglarcarien írta:

Alyr Arkhon írta: Eglar: viszek gumikést táborba, ha akarod gyakorolhatunk.


Előbb inkább azt a kevéske alap küzdelmi technikát kéne 'helyzetben' begyakorolnom (= képesnek lenni reakciószinten alkalmazni), amivel eddigi rövid pályafutásom alatt találkoztam, azt hiszem... :oops:

([size=9:ggu2gxva]Egyébiránt viszek árnikakrémet, csak a biztonság kedvéért. Erősen remélem, hogy nem lesz szükség rá. 8) )[/size]


Kést amúgysem real time gyakorolnánk

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #297032 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: THK

Alyr Arkhon írta: Eglar: viszek gumikést táborba, ha akarod gyakorolhatunk.


Előbb inkább azt a kevéske alap küzdelmi technikát kéne 'helyzetben' begyakorolnom (= képesnek lenni reakciószinten alkalmazni), amivel eddigi rövid pályafutásom alatt találkoztam, azt hiszem... :oops:

([size=9:mgs0wei6]Egyébiránt viszek árnikakrémet, csak a biztonság kedvéért. Erősen remélem, hogy nem lesz szükség rá. 8) )[/size]

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #297015 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: THK
valószínűleg azért vered meg a mestereidet mert arra számítanak, és azt tudják kivédeni amit ők tanultak és tanítottak (volna.. :twisted: )

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #297002 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK
ystray: Te most azt írod, hogy magad alakítottad ki a stílusodat, az alapjaidat.
De sok helyen ezt nem hagynák megtenni, és nagyon sokan erre nem is lennének képesek.
Ha viszont nagyon belédnevelnének valamit, ami rossz (és akkor még nem tudod hogy rossz, mert honnan is tudnád?) és nem hagynák, hogy másként csináld, akkor azt szoknád meg, és nagyon nehéz lenne másra átszoknod.

Ha például azt tanítják és szorgalmazzák hogy egyfajta támadáskombinációt alkalmazz minden esteben, függetlenül a körülményektől, nagyon ki fogsz kapni amint az ellenfeled kiismer.

Eglar: viszek gumikést táborba, ha akarod gyakorolhatunk.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296944 Írta: ystray
ystray válaszolt a következő témában: THK

Holtak vezére írta: nézd, ha azt tanítanák h az alapállás egy lábon állva kicsavart testtel, a levegőben lógva történik, akkor az szerinted nem is rossz alap, csak alkalmazni nem tudod? :)

no így igen, ez mér rossz alap lenne - de sztem nincs az az elvetemült aki így tanítaná/tanulná.

Egyébként h szigorúan vesszük nekem nincs is alapom, nem iskoláztak, heti egyszer megyek edzésre - és lépést tudok tartani a többiekkel (nekik heti 3x edzés iskola szúrópárna versenyek). Ha csak azt nézzük amit nekem megtanítottak akkor én egy nagy nulla lennék. (egyébként tanítottak volna csak én álltam rá erre) De azt a keveset amit megtanultam, még amit rosszzúl is, tőkéletesen megamba tudtam illeszteni és korrigálni, továbbá rengeteg TP-vel gazdagodtam minden megvívott és megnézett asszó után.
Öt éve vívok ilyen feltételek mellett, és már a mestereimet is verem.
Rossz alap, bah! vagy tudsz állni és járni vagy nem. Ha nem tudod egyiket sem, akkor nincs alapod.
(ja, rendesen lépni 2-3 év után tanultam meg, addig rossz alapom volt? nem, megvolt az alap de addig nem tudtam vele mit kezdeni...)
:) :D :lol: :!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296907 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: THK
Alyr: Si-Hengnek is kb. ez volt az ezután következő mondata. Hogy "ezen a szinten még..." :)

HV: egyetértek

(Gergő, te meg ne szekírozd már ;) )

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296874 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: THK
kérdés, hogy mihez alapállás a "egy lábon állva kicsavart testtel, a levegőben lógva"?:))

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296840 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: THK
nézd, ha azt tanítanák h az alapállás egy lábon állva kicsavart testtel, a levegőben lógva történik, akkor az szerinted nem is rossz alap, csak alkalmazni nem tudod? :)

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296791 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

gilloth írta: Ha valaki esetleg boken v ütőfa szállítására vetemedne (táborra glok) akkor az(oka)t be kel csoimagolni, vagy sem? Úgy értem, tavaly volt ez a mizéria és hát, pl ha elveszik, akkor szomorú leszek.. :(


Jobb ha becsomagolod.

ystray: Én nem értek a víváshoz, de szerintem mindenben van rossz alap. És ha azt rosszul tanítják meg, az erős hátrány.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
17 éve 9 hónapja #296711 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: THK
Ha valaki esetleg boken v ütőfa szállítására vetemedne (táborra glok) akkor az(oka)t be kel csoimagolni, vagy sem? Úgy értem, tavaly volt ez a mizéria és hát, pl ha elveszik, akkor szomorú leszek.. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296710 Írta: ystray
ystray válaszolt a következő témában: THK

Felagund írta:

ystray írta: Felagund miért hagytad abba?


Már nem esett olyan jól, mint régen, ráadásul a klub folytonosan az anyagi cs?d szélén tántorgott, és minden rohadt kiscsavart nekünk kellett kifizetni. Ezen kívül rájöttem, hogy soha nem lehetek már benne nagyon jó, hála a rossz alapoknak, amit 4 éven át az els? edz?m belém nevelt... :roll:


kiscsavart - ja azt nekünk is (eddig még az évek alatt egyet se hagytam el :evil3: ) - drága egy sport. Bár engem nem érdekel, sőt az se h felnőtt fejjel már én se lehetek belőle nagyon jó. DE imádom minden mozzanatát, ahogy felállunk a pástra és vívunk egymással. Néha szinte terápiaként hat rám :D . Még az se keserít ha történetesen mindenkitők kikapok (ami tényleg ritkán fordul elő).
A rossz alap pedig nincsen, csak az fordulhat elő, h az egyén az alapozóban tanult ismereteket nem tudja saját magához igazítani, és rosszúl építkezik rá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296679 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: THK
Itt ismét szeretném felkérni mindenkit,akinek van íjja és nyílvesszője,az hozza magával táborba,mert lesz lehetőség lőni;)
Ja és a gyakorlott embereknek üzenném,hogy lesznek kihívásos célok is a bátor jelentkezőknek!!! :twisted:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296536 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: THK

ystray írta: Felagund miért hagytad abba?


Már nem esett olyan jól, mint régen, ráadásul a klub folytonosan az anyagi cs?d szélén tántorgott, és minden rohadt kiscsavart nekünk kellett kifizetni. Ezen kívül rájöttem, hogy soha nem lehetek már benne nagyon jó, hála a rossz alapoknak, amit 4 éven át az els? edz?m belém nevelt... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296533 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK
Eglar: Azért majd ez a megoldás némileg változni fog az id?k folyamán.
De az elfutás tényleg igen hasznos megoldás utcai harcban.

ystray: Az újkori európai víváshoz én nemértek, de vannak itt régebbi vívók.
Felagund hogy miért hagyta abba, azt nemtudom, de most shaolin kungfuzik már egy ideje, HV meg átment kendozni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296531 Írta: ystray
ystray válaszolt a következő témában: THK
Felagund miért hagytad abba?

____________________________________
u.i.: kissé bosszantó h a fórum hibaüzeneteket ír ki

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296530 Írta: ystray
ystray válaszolt a következő témában: THK
hozok mindent, ha kell - bár mostanság nincs elegend? id?m semmire sem.
Egyébként vannak debreceni THK-s tagok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296310 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: THK

ystray írta:

Alyr Arkhon írta: Hát azért...
Csak ha találsz magadnak ellenfelet körünkben.
Én pl sosem állnék ki éles kard vagy kés ellen küzdeni.

Párbajtör vagy vívótör jöhet?


Ha szerzel nekem egy balkezes párbajt?rt, én magam állok ki veled, már csak a régi id?k emlékére is (6 évig nyomtam a Honvédban 8))

:deal:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #296143 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: THK
megfelel? véd?felszerelés nélkül az sem veszélytelen. ha találsz ellenfelet, akinek van felszerelése és még ki is áll ellened akkor gondolom ezek a fegyvernemek is alkalmazhatóak. én pl párbajt?röztem de abbahagytam, úgyhogy nem vagyok megfelel? alany.. egyébként gép nélkül sokszor nehéz eldönteni h ki is szúrt éppen..

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja - 17 éve 9 hónapja #295966 Írta: ystray
ystray válaszolt a következő témában: THK

Alyr Arkhon írta: Hát azért...
Csak ha találsz magadnak ellenfelet körünkben.
Én pl sosem állnék ki éles kard vagy kés ellen küzdeni.

Párbajtör vagy vívótör jöhet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja - 17 éve 9 hónapja #295888 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: THK
Erröl most az jutott eszembe, mikor egy-másfél héttel ezelött edzésen lehett kérdezni, hogy különbözö helyzetekben milyen technikák alkalmazásával úszhatjuk meg ép börrel a dolgot.

"- És ha késsel támadnak rám, Si-Heng?
- Elfutsz."

[size=9:39inv098](m van ezzel, h nem írja át a hosszú ?-t?! :evil: )[/size]

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #295867 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: THK

Alyr Arkhon írta: Én pl sosem állnék ki éles kard vagy kés ellen küzdeni.


Ez egy nagyon bolcs hozzaallas :) Az eles cuccok nagyon veszelyesek - fokent a kes. Az a legsunyib legveszelyesebb eszkoz amit csak ember alkalmazhat.

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #295817 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

gilloth írta: És ha valaki nem bekerülni akar (tisztában lévén korlátaival;,)) és nem igazán ügyes, csak próbálkozni szeretne a harccal, az is talál6 pl táborban egy kézséges ellenfelet? :)


Persze

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
17 éve 9 hónapja #295803 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: THK
És ha valaki nem bekerülni akar (tisztában lévén korlátaival;,)) és nem igazán ügyes, csak próbálkozni szeretne a harccal, az is talál6 pl táborban egy kézséges ellenfelet? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #295791 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

Felagund írta:

ystray írta: Ezt a harcot csak a táborban lehet megvívni, vagy máshol és más időben is :?:
ja és a fegyver szabadon választható :?:


Bárhol, bármikor, szabdon választott, közelharcra alkalmas fegyverrel, vagy puszta kézzel :)


Hát azért...
Csak ha találsz magadnak ellenfelet körünkben.
Én pl sosem állnék ki éles kard vagy kés ellen küzdeni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #295775 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: THK

ystray írta: Ezt a harcot csak a táborban lehet megvívni, vagy máshol és más időben is :?:
ja és a fegyver szabadon választható :?:


Bárhol, bármikor, szabdon választott, közelharcra alkalmas fegyverrel, vagy puszta kézzel :)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #295770 Írta: ystray
ystray válaszolt a következő témában: THK
Ezt a harcot csak a táborban lehet megvívni, vagy máshol és más időben is :?:
ja és a fegyver szabadon választható :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #295727 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

Tirion Equniel írta: Én ha jól emlékszem 15 percet talán kardoztam Alyrral a tavalyi táborba, és nem azér hagytuk abba mert mi meguntuk vagy feladta vki, hanem a mások is akartak küzdeni a bejutásért:)
De jó volt:)

Végülis nem tudom hogy akkor elméletileg bekerültem e vagy mi, mert ahogy olvasom a feltételek meg voltak:))


Tudtommal pont azért kardoztunk egyszer hogy bekerülhess s így bent is vagy.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #295726 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: THK
Én ha jól emlékszem 15 percet talán kardoztam Alyrral a tavalyi táborba, és nem azér hagytuk abba mert mi meguntuk vagy feladta vki, hanem a mások is akartak küzdeni a bejutásért:)
De jó volt:)

Végülis nem tudom hogy akkor elméletileg bekerültem e vagy mi, mert ahogy olvasom a feltételek meg voltak:))

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #295725 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

ystray írta:

Alyr Arkhon írta: Egyébként a belépés feltétele 5 perc folyamatos harc egy taggal, legalább 2 tag jelenlétében.
Az, hogy mennyire durva, sokmindentől függ, főleg a küzdőktől, eddig tudtommal sem avgyoni sem tartós testi sérülés nem történt. (és ne is történjen)

5 perc? és ha hamarabb legyőzöm?


Light contact küzdelemben?
Hááát...

Egyébként sem a győzelem a fontos a THKban hanem a harc és a harc élvezete...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #295719 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: THK
az nem valószínű. de akkor természetesen vége. tudtommal. mármint ha a harmadik perc után feladja akkor nem kell az ötödik perc elteltéig rajta ülnöd..

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.811 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére