fbpx

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Vimpár Gittegylet

Vimpár Gittegylet 18 éve 6 hónapja #54316

• Fereste profilkép
  • Fereste
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
yayy, naonnaon köszönöm ezt a rengeteg információt, amivel elhalmoztál, boreger :D :D az általad említett könyvet mindenféleképpen el fogom olvasni :!: (bár meg kell említeni jelenleg még 8 egész könyvet akarok elolvasni... :) )
naon elkezdett ám engem érdekelni ez a dolog... :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vimpár Gittegylet 18 éve 6 hónapja #54313

• boreger profilkép
  • boreger
  • Senior Boarder
  • TÁVOL
Fereste beküldte:
szóval bizonyára ti most fáradtan felsóhajtotok, de -ha nem udvariatlan- megkérhetném, hogy csak egy mondatban mondjátok el mik a Vimpárok Tolkien világában, és mi a szerepük csodás Középföldén (vagy máshol :) )! plíííz :) :)

A hangsúly most a máshol-on van. Sokféle felfogás létezik a vámpírok származásáról, szerepükről, sőt magukról mint (nemélő)lényekről is. Most nem akarok belemenni :lol: meg nem is nagyon tudok...
ahogy én látom a dolgot, két rétege van a vámpír-jelenségnek: 1. vannak a vérivó, pusztító, és mégis veszélyesen vonzó és egzotikus vámpírok (lásd: Interjú a vámpírral c.film) 2. van egy faj, mely majdnem olyan ősi, mint az emberi, mégis más; szerepük(végzetük) van a világ alakulásában, lelkiismeretük, sajátos etikájuk és elveik kínozzák-irányítják őket. (lásd Interjú a vámpírral c.könyv, egyebek Anne Rice-tól - kezdetnek)

Vimpár Gittegylet 18 éve 6 hónapja #54310

• boreger profilkép
  • boreger
  • Senior Boarder
  • TÁVOL
Nos. A Vimpár Gittegylet anno a chatelős topicban alapult meg, mikor rájöttünk, hogy van egypár vámpírhajlamú ember a fórumon (Lestat, Deagol,Dwin, Woreus, aztán később jött Estel Adániel, meg még páran)(ja meg én), és egy idő után ha mi beszélgettünk már senki nem 'mert' beleszólni 8O :) gondolván hogy ez egy zárt kis társaság... akkor jöttünk rá, hogy mi olyasmik vagyunk a fórumon, mint a Gittegylet volt a Pál utcai fiúk között - innen a név egyik fele. A vimpár pedig egy egyszerű elírásból származik. A kettőt én raktam össze először, a többiek lecsaptak rá, azóta így nevezzük magunkat, és email-ezünk, sőt volt egy talink Szegeden ápr.6-án (ahol csak 3-an voltunk, de voltunk!!) Nyár elejére tervezzük a következőt.
röviden ennyi...

vámpírok nincsenek Középföldén, legalábbis Tolkien, Arda legnagyobb krónikása nem tett említést róluk- egyetlenegy halvány utalást kivéve, amit Estel be is írt, pár hozzászólással lejjebb.

a vimpár meg egyszerűen a vámpír elírása... 8)

(ja, és Fereste, ha télleg érdekelnek a vimpárok, RU-n is van vimpáros topic, meg az én lapomon is, mindjárt elküldöm magánba a címeket!)

Vimpár Gittegylet 18 éve 6 hónapja #54299

• Fereste profilkép
  • Fereste
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
húha, hát ien is van? 8O érdeklődnék a dolog iránt, mert a vámpírok naon érdekelnek engem, de Tolkien világában még nem hallottam ienről... :roll: sajnos még nem olvastam a Szilt (lévén sehol nem lehet kapni... :evil: ) valószínűleg ennek köszönhetem tudatlanságomat. és ahogy elnézem itt már vmiféle kialakult társaságról van szó, szóval nem naon ütném bele az orroom a dolgokba, de ez most télleg megmozgatta az én fantáziámat... :lol:
szóval bizonyára ti most fáradtan felsóhajtotok, de -ha nem udvariatlan- megkérhetném, hogy csak egy mondatban mondjátok el mik a Vimpárok Tolkien világában, és mi a szerepük csodás Középföldén (vagy máshol :) )! plíííz :) :)

Vimpár Gittegylet 18 éve 6 hónapja #54294

• shaira profilkép
  • shaira
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Bocsánat a tudatlanságomért :roll: , de mik azok a vimpárok? :?:

Vimpár Gittegylet 18 éve 6 hónapja #54277

• boreger profilkép
  • boreger
  • Senior Boarder
  • TÁVOL
Igeen!!! Hurrá! Éljen Svindler! Köszi! :D :D :D :D :D :D

Szia Estel! :D De rég láttalak! Azért remélem, összejön egyszer egy rendes (teljeslétszámú) vimpártali! Az ápr.6-ai, szegedin hárman voltunk (Deagol, Lestat meg én). Csináltunk fényképeket is, meg emlegettünk a jelne nem lévő 'maradékot' is :wink: és Lestat rajzolt címert, meg beszélgettünk a vámpírokról és a vimpárokról...

Szóval itt is van helyünk :D :D :D annyira örülök, most tele fogom vigyorogni ezt a topicot! Őszintén szólva nem bíztam benne, hogy megkapjuk a topicot, de végre egyszer kellemesen csalódtam! :) :D

A Szilmarilokból én csak arra emlékszem, hogy Lúthien denevérruhát öltött :) én meg vigyorogtam magam elé...

Vimpár Gittegylet 18 éve 6 hónapja #54265

• Estel Adániel profilkép
  • Estel Adániel
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Köszönjük, Svin, minden vimpár nevében!
Egyébként, ha Középföldén nem is, de Beleriandban biztosan tudunk egy vámpírról: Maga Szauron távozott Beren és Lúthien történetében (a Szilmarilokban) az egykori Tol Sirionból Taur-nu-Furinba hatalmas vámpír alakjában, "akár a sötét felhő a Hold előtt, s vértől csöpögő torokkal"...
Tolkien gondolt ránk is... ; ) =

(Estel Adániel, tiszteletbeli Vimpár)
Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Vimpár Gittegylet 18 éve 6 hónapja #54255

• svindler profilkép
  • svindler
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
A Vimpárok fóruma.
Oldalmegjelenítési idő: 0.301 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére