Tolkien és a germán, kelta kultúra

Több
20 éve 6 hónapja #138754 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

Szerintetek a Halstatt v. a La Téne kultúra volt érdekesebb/gazdagabb?


Hát, én ilyet semmiképp nem mondanék h valamelyik gazdagabb v érdekesebb volt mint a másik, ui egyikben sem éltem, így aztán nem tudhatom. :lol:

No, először is h tudjuk miről beszélünk:
- Halstatti kultúra = korai vaskor (ie 450 előtt)
- La Téne kultúra = késői vaskor (ie 450 után)
Mindkettő egy tipikus régészeti lelőhelyről kapta a nevét.

Ami a fennmaradt anyagi kultúrát illeti, a La Téne sokkal gazdagabb, 2 okból: 1) több minden maradt meg, 2) fejlettebbek lettek a technikák. Amit manapság "tipikus kelta stílusnak, művészetnek, ornamentikának" ismerünk, az a La Téne. Jellemzők rá a bonyolult díszítések, spirális és fonott minták, inda- és más növényi ornamentika. A Halstatti kultúra egyszerűbb, de szvsz nem kevésbé érdekes.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #138680 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Elryn: örülök, hogy élénkíted a topicot! :D feltétlenül utánanézek, azoknak amikről írtál.

egyéb, kicsit off (mondjuk távolról kapcsolódik a topic témájához :) )
szóval ide is beírom:
szept. 14. Dubliners koncert pecsa. a jegy 5000 ft, de már érkeztek "alternatív" javaslatok is...

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #138648 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Hmmm, már megint csönd van itt.
Akkor téma:
Szerintetek a Halstatt v. a La Téne kultúra volt érdekesebb/gazdagabb?
Akinek lila sejtése sincs ezekről, nézzen utána!Garantáltan érdekes, főleg a régészeti leletek miatt.
Most lehet gondolkodni.Reakciókat várom(a fenébe elküldést nem :roll: ).

[size=9:3mlb7oqt]Bocsánat, nem szivatni akarlak titeket,csak unom, hogy a kedvenc topicom pang az ürességtöl.Bocs.[/size]

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137132 Írta: Kincses
Kincses válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Köszönöm Alyr

Edda: klikk

Kincses

Minden jó könyv olvasása olyan, mintha elmúlt századok legderekabb embereivel, e művek szerzőivel társalognánk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137120 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Olvasd a Beowulfot, az megjelent magyarul is...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #136721 Írta: Kincses
Kincses válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Köszönöm

Tudom én is, hogy csak röviden leírja a tartalmát. De valahol el kell kezdenem, hogy tudjam melyik része érdekel a legendáknak.

A Lady Gregoryt megnéztem, én nem sokat tudok szótár nélkül angolul, de azért megpróbálom elolvasni, ha van egy kis időm.

Kincses

Minden jó könyv olvasása olyan, mintha elmúlt századok legderekabb embereivel, e művek szerzőivel társalognánk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #136631 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Kincses,

A Dömötör Teklával az a baj h nem teljes történeteket, csak kivonatokat tartalmaz (kb mint a 100 híres regény) a nevek magyar átírása pedig katasztrofális, de figyelemfelkeltőnek valóban jó. Ha olvasol angolul, olvasd inkább a Lady Gregoryt, amit épp most scanneltem be a lefordítás végett...

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #136548 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

Kincses írta: Én most Dömötör Tekla: Germán, kelta regék és mondák című könyvet olvasom.

Kincses


Az a könyv nem rossz, de eléggé leegyszerűsíti a történeteket. Figyelemfelkeltőnek jó.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #136524 Írta: Kincses
Kincses válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

Ellana írta: Engem azóta kezdett el igazán érdekelni a kelta kúltúra, mióta elolvastam a Gyűrűk Urát. Nem tudtok olyan internet címeket, ahol az ősi kelta hitvilágról találhatnék dolgokat?



Próbáld meg kelta.lap.hu

Én most Dömötör Tekla: Germán, kelta regék és mondák című könyvet olvasom.

Kincses

Minden jó könyv olvasása olyan, mintha elmúlt századok legderekabb embereivel, e művek szerzőivel társalognánk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #136496 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Köhömm....
Emberek!A kelták és kultúrájuk nagyon érdekes és bőséges téma, könyörgöm, ne hagyjuk kihaltan ezt a topicot!
Van valakinek valami témakezdő ötlete?

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #136478 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
KEDVES FORDÍTÓK!

A teljes Gods and Fighting Men digitalizált formában fenn van a neten. Tartalom: a teljes Mitológiai Ciklus, Leinsteri Ciklus + ráadásként az Angus álma történet az Ulsteri Ciklusból! Íme a szöveg:

www.telcontar.hu/Lady_Gregory_01.zip

Kérek mindenkit aki szívesen részt venne a fordításban h töltse le és olvassa át a szöveget, válasszon ki egy rövidebb (2-3 oldalas) történetet próbafordítás céljából és priviben írja meg h mit választott! Ha mindenki elkészült a próbafordítással, összejövünk és megbeszéljük melyik stílust lenne érdemes követni.

A szöveget többször átnéztem, tipikus hibákat javítottam, de azért biztos h maradtak benne scannelési hibák, erre lsz. figyeljetek. Ha vmi gyanús, szóljatok!

Személy és helynevek kiejtéséhez segítség a Learning Irish c. könyvből:

www.telcontar.hu/O_Siadhail_01.zip

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132914 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Ellana:írd be néhány keresőprogramba, hogy kelta, vagy kelta mitológia.Próbálgass.

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132830 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Engem azóta kezdett el igazán érdekelni a kelta kúltúra, mióta elolvastam a Gyűrűk Urát. Nem tudtok olyan internet címeket, ahol az ősi kelta hitvilágról találhatnék dolgokat?

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #132499 Írta: Voronve
Voronve válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Köszi, Oisin, hogy válaszoltál, azt hittem,nem igazán fogtok örülni, hogy csak úgy belekérdezek a közepébe, anélkül, hogy előreolvastam, volna,.
És várom a cikksorozatot!! mert nagyon érdekelne, amit írtál pl. Valinorról :mad2: (I am mad.)

"Felnőttél, félszerzet...
Úgy van, igencsak nagyra nőttél. Bölcs vagy. És kegyetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129954 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Ajjaj,

Ígértem én erről egy cikksorozatot anno, amikor megnyílt ez a topic, csak még nem volt időm hozzáfogni, mert nagyon el voltam havazva. Ha végzek a Lady Gregory scanneléssel, hozzákezdek megígérem. Addig kérlek h légy türelemmel. Nagyon röviden mégis: szinte minden ami a tündékkel és a nyugattal (Valinor és környéke) kapcsolatos, onnan származik, meg még más dolgok is.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129854 Írta: Voronve
Voronve válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Mae govannen!
Én most írok először ebbe a topicba, és csak az utolsó oldalt olvastam el(amiből nem túl sokat értek), de azt kérdezném, hogy konkrétan milyen motívumokat vagy jelenségeket vehetett Tolkien ezekből a kultúrákból? :hein:

"Felnőttél, félszerzet...
Úgy van, igencsak nagyra nőttél. Bölcs vagy. És kegyetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129830 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Elryn, megyek! Druidák által végzett emberáltozatra vonatkozóan én nem tudok hitelt érdemlő bizonyítékról. Csak régészeti leletek vannak amik utalnak arra, hogy volt ilyen bizonyos kelta törzseknél, de ezek is olyan régiek, hogy nem köthetők egyértelműen a történeti forrásokból ismert Druidákhoz. Szóval szvsz erősen vitatható a dolog.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129802 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Hello!

Oisin: jössz nyári táborba?Mert nagyon érdekelne az a könyv...

A spektrumon én is láttam mindkettőt, de volt néhány finoman mondva is érdekes dolog benne.Elsősorban a pepita nadrágos kelta teccett 8O .A kiejtésről csak az Albion Dala végén olvastam és nem tudom, hogy az mennyire pontos, de azt kétlem, hogy egy szót, amit Samhain-nak írnak, samén-nak ejtenek. És az a tömeges emberáldozat is kissé...Hogy lehet egy 4-5 méter magas szalmabábut megtölteni emberekkel?
Tényleg, van arra vmi konkrét utalás, hogy a druidák emberáldozatokat mutattak be?

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129450 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Eglar, éppen azt mondom hogy nem lehet olyan egyértelműen eldönteni hogy valaki micsoda mint pld. Tolkiennél, mert az emberek-tündérek-istenek között nincs akkora távolság, sem hatalomban, sem életmódban, sem semmi másban. Keverednek a szerepek, egy bizonyos szereplő az egyik történetben ekként, a másikban meg akként szerepel. Ráadásul nem csak a szerepek, de a vér is keveredik ám rendesen. ;) Ezért szvsz nincs is értelme azon vitatkozni, hogy mondjuk Aengus vagy Lugh isten-e vagy csak tündér.

Egyébként Manannan is a TDD-hoz tartozik! Ő ugye elvileg tengeristen, mégsem tudja megakadályozni Míl fiainak a partraszállását. Amergin, aki ember, a varázsénekeivel gyakorlatilag legyőzi. Másfelől Finn is ember, pedig vannak a TDD-hoz tartozó felmenői: méghozzá maga Lugh! Lényeg a lényeg: a tudás és a tehetség számít, nem a pozíció... :lol:

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129382 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Oisin: Hálás köszönetem.
Igazad van, tényleg isteni hatalmat tulajdonítottak nekik (pl. az Ezüstkarú Nuadának is - Dagdát viszont, aki legjobb tudásom szerint isten, néha túlságosan emberinek mutatják).Angus Og esetében (ha nem bánod, én a M. Foss-féle írásmódot használom,azt szoktam meg) viszont egyáltalán nem lehet eldönteni a dolgot.Mert ugyan varázshatalma van, de nincs sztem eléggé 'isteni' hatásköre.
Lughra visszatérve: azért tuti nem 'normális', még a shee népéhez képest sem, isteni felmenői miatt (értsd. egy elgenda Manannan MacLlyr tengeristen unokaöccsének nevezi) van benne vmi 'plusz'. :wink:


Míriel: Igen, igen, meg is van videón, anyuék 1X tök véletlenül fevették TV-ből...Azóta v 100X megnéztem. :wink: És bocs, de én is 'Pendragon-rajongó' vagyok... :twisted: (t.i.Lawhead könyvei - Cueddo adta kölcsön;keményen tartok a Merlin végén)És Charis az egyik kedvenc szereplőm.

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #129184 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Ninniach,

Szerintem igen. Ebben az esetben a párhuzamok számomra eléggé meggyőzőnek tűnnek + tudjuk, hogy a skandináv mitológiát Tolkien jól ismerte és fel is használta.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #128998 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Rendrakás közben (egyetemi jegyzetek stb.) felmerült bennem az a kérdés, hogy vajh mennyi köze lehet a nargothrondi kincs elsüllyesztésének a Hagen által a Rajnába elsüllyesztett kincshez (Nibelungenlied), ill. párhuzam vonható-e Narsil és Gram újrakovácsolása, valamint Glaurung és Fafnir megölésének módja között (Völsungasaga, Thidreksaga).

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #128953 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Míriel,

Szerintem semmi köze hozzájuk. A bárd-hagyomány egy jellegzetes történettípusáról van szó és szvsz semmi sem bizonyítja hogy bármiféle jelentőségteljes összefüggés lenne a bárd-hagyomány és az egyiptomi vagy a görög hagyomány között. Amit Te leírsz mint hasonlóságot, az szvsz annyira általános szinten marad, hogy a világon fellelhető mesék felére ráhúzható. Ha viszont csak egy kicsit is közelebbről nézzük őket, már nem sok marad meg a hasonlóságból, annál szembetűnőbbek ellenben a különbségek.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #128934 Írta: Míriel
Míriel válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Százezer üdvözlet!

Most néztem meg vmit a Spektrumon, ami a kelta mondákról szólt - hű! Kilelt a hideg a magyar narrátor helytelen kiejtésétől! Különösen úgy volt borzasztó, hogy a lehalkított angol hang a helyes kiejtést mondta...

Visszatérve a misztériumvallás-kérdéshez: Gandalf, nem azt mondtam, hogy bármilyen misztériumvallás levezethető lenne kelta gyökerekre.
Tipikusan az a misztériumvallás, ahol sok-sok szenvedés, többek között túlvilágjárás, drasztikus testi bántalmazás után a férfi és a női princípium egyesül. Ezek közül persze csak az egyik szenvedi mindezt végig a másikért, mert a másik jellegzetesen isteni személy.
Jellegzetes példa erre Ízisz és Ozirisz, Ámor és Pszükhé, Aphrodité és Adónisz, és bizony Árgyilus és a Tündérszűz leány. Az utóbbi különösen isteni személy, mert a szűz jelzőt többszöri elhálás után is megőrzi :twisted:
Nos, hasonló motívumok bukkannak föl például Oisin és Niamh történetében - persze az utóbbi szomorú véggel.
Üdv: Míriel

Úgy érzem, tele van a szám földdel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #128924 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

Míriel írta: Százezer üdvözlet!

A szülinapon Morganával azon tűnődtünk (többek között), hogy vajon Bran Túlvilágjárásának van-e valami köze a misztériumvallásokhoz.
Véleményeket várunk.


Az az igazság, hogy én nem ismerek olyan misztériumvallást, amely kelta gyökerekkel rendelkezne... hacsak nem valamilyen újkeletű mozgalomra célzol...
Én inkább úgy vélem, közelebb ál a "hagyományos" kelta túlvilágfelfogáshoz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #128921 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
érdekesség:
:arrow: a spektrumon megy egy kelta mítoszok sorozat, a második része jún. 21 szombat 14.40-kor lesz. Az első részt sajnos már nem adják júniusban.(természetesen akkor néztem meg a tvműsort, mikor épp vége lett... :evil: )

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #128735 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Elryn: Nagy mákod van! George Bain Celtic Art-ja ugyan nincs meg nekem, de megvan a fia, Iain Bain által írt Celtic Knotwork, ami sokkal jobb + megvan még 2 könyv Aidan Meehan Celtic Design sorozatából: az Animal Patterns és az Illuminated Letters. Jössz a szombati tábortüzes bulira? Ha igen, elviszem a könyveket, megnézheted.

Míriel: Nem igazán tudom konkrétan mire gondolsz, amikor misztériumvallásokat emlegetsz. Tudnád pontosítani a kérdést?

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #128724 Írta: Míriel
Míriel válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Százezer üdvözlet!

A szülinapon Morganával azon tűnődtünk (többek között), hogy vajon Bran Túlvilágjárásának van-e valami köze a misztériumvallásokhoz.
Véleményeket várunk.

Úgy érzem, tele van a szám földdel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #128623 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra

Sil írta:

Mau írta: OFF: A szelek urának végzete? Hm, úgy rémlik, azt a nagyapám fordította...

Hmm, felfedeztem, hogy a könyvben nincs is feltüntetve a fordító neve... :cry:

Igen, megkérdeztem, tényleg ő fordította és Kaposi Tamásnak hívják.

-- Mau Rauser
Rayamau — Moremeoi

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #128609 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Tolkien és a germán, kelta kultúra
Hi!

Nincs meg vkinek ez a könyv?:
unimaxsupply.com/books/celtic/celticart1.jpg

És nincs vkinek képe a kelta fonatmotívumról/végtelen fonatról?Esetleg bármi másról ebben a témában?
Azonkívül hallott már vki Angela Madden könyveiről?

Ez lehet a végtelen fonat:
www.comhlan.art.pl/art/pics/iron1.gif

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.475 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére