Kvíz játék

Több
20 éve 6 hónapja #138937 Írta: Sauron
Sauron válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Nagyon jo a kvizjatek. Gratula csak igy tovabb. Szerintem ezek a hibak, hianyossagok az elso par napban tok normalisak. Amugy szerintem is jo lenne szetvalasztani a kerdeseket (ha lesz eleg) nehezseg es forras szerint. Van egy ket kulonosen alattomos kerdes, bar kedvencem meg nincs. Az mondjuk kulonosen gonosz volt, hogy: Mi volt Frodo eredeti neve? (vagy valami ilyesmi) Ha jol tudom a valasz csak a magyarul meg sem jelent History of Middle-earth sorozat 6. koteteben talalhato meg. Aki nem tud angolul az ezt honnan tudja? That was naughty!!!

'It is not for you, Saruman! I will send for it at once. Do you understand? Say just that!'

:sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #138812 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Üdv!

Helyesírásilag még mindig van benne hiba. Amire most felfigyeltem:
"Hányadik születésnapját ünnepelte volna legutóbb Tolkin?"
"Mit jelent Elassar király..." (nem írom ki)

Ja, és valameik nap 3-szor játszottam egymás után [size=9:3qjlj4qp](beismerem, max 17 kérdésig jutottam)[/size], mégis nem egy olyan kérdés volt, amit mindháromszor megkaptam!

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #138699 Írta: Hattori Hanzo
Hattori Hanzo válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Sil írta: Ez ugyan vitatható kérdés, de ha jobban megnézed, nem úgy szól, hogy a végére (összesen) hányan halnak meg, hanem hogy a végén hány... :roll:


Ó, köszi!! Annyit rágódtam ezen. Most már nem halok meg hülyén! :D

<a href=http://www.informatikaerettsegi.hu>informatika érettségi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #138683 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
De egyiket se fogadta el! se a 4-et se a 3at se a 2őt.. egynél viszont többen halnak meg!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138668 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Sil írta: A Babóban nincs megnevezve a Sasok Ura, így nem biztos, hogy azonos Gwaihirral. Sőt, az Encyclopedia of Arda szerint a Lord of Eagles / King of Eagles cím csak Thorondorral kapcsolatban fordul elő Tolkien írásaiban, Gwaihirral kapcsolatban konkrétan sehol nem hangzik ez el. :wink: Így aztán én azt mondom, hogy az x+2 érvényes válasz. Maga Gandalf is mondja a végén: "x+1-szer repítettél engem, Gwaihir barátom...", "De x+2 az igazság..." :roll:


Hát ez nem szép, szvsz nem nagyon lehet más Gwaihiron kívül a Sasok Ura akkortájt... :roll: :? Na mindegy, köszi! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138664 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Ez ugyan vitatható kérdés, de ha jobban megnézed, nem úgy szól, hogy a végére (összesen) hányan halnak meg, hanem hogy a végén hány... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138662 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
A babos kérdésekhez. Hányan haltak meg a babo végére (törpök) Se a 4et se a 3at nem fogadja el!! (ezen kivül 2 és 1 a válasz)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138661 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék
A Babóban nincs megnevezve a Sasok Ura, így nem biztos, hogy azonos Gwaihirral. Sőt, az Encyclopedia of Arda szerint a Lord of Eagles / King of Eagles cím csak Thorondorral kapcsolatban fordul elő Tolkien írásaiban, Gwaihirral kapcsolatban konkrétan sehol nem hangzik ez el. :wink: Így aztán én azt mondom, hogy az x+2 érvényes válasz. Maga Gandalf is mondja a végén: "x+1-szer repítettél engem, Gwaihir barátom...", "De x+2 az igazság..." :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138656 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Van egy ilyen kérdés, hogy "hányszor repült Gandalf Gwaihiron?" Nem fogadja el, ami szvsz jó, mert ugye a Babóban x [size=9:313wl6od](farkaslovasok)[/size], a GyU-ban x+2 alkalommal, és nem fogadja el az x+3-at! :roll: [size=9:313wl6od](Direkt írtam így, hogy ne mondjam el a megoldást.)[/size] Vagy én vagyok a nagyon hülye? :roll: :?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138645 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Rabyn írta: jo én is tudtam mert tippeltem... de ez akkor is görény kérdés. Ja igen és van egy olyan hogy hányan érintették meg a gyűrűt.. Nem fogadja el a 7et 8at ezen kivül szerepel még a 10 és a 11.. (és tudtommal 9en érinttték meg)


Van egy hasonló kérdés, ott szerepel a 9 és asszem elfogadja... :roll:
De ez így tényleg fura, hogy vannak nagyon hasonló kérdések, pl. én még a beindulás előtt feltöltöttem egy kérdést, hogy mit jelent J.R.R. Tolkien nevében a J.R.R., és kiderült, hogy van egy olyan, hogy mi J.R.R. Tolkien teljes neve... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138642 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
jo én is tudtam mert tippeltem... de ez akkor is görény kérdés. Ja igen és van egy olyan hogy hányan érintették meg a gyűrűt.. Nem fogadja el a 7et 8at ezen kivül szerepel még a 10 és a 11.. (és tudtommal 9en érinttték meg)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138639 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Végülis a Liptelasse-t nem olyan nehéz kitalálni, az azért elég köztudott bizonyos újságcímekből, hogy lassi=levél :arrow: csak egy válaszban szerepel a levél szó... :wink:
[size=9:5effm4sh]/Az a legjobb, amikor megtalálom a jó választ (szerencsével vagy próbálgatással), de fogalmam sincs, hogy mi/ki a kérdésben szereplő dolog/személy... :oops: :roll: :) /[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138624 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Rabyn írta: Mit jelent ez a quenya név: Liptelasse?
Svin ezt hol a rákban olvashattam? mert én nem emlékszem rá seholse

Lipte cseppet jelent, lasse levelet, amúgy fogalmam sincs... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138617 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Mit jelent ez a quenya név: Liptelasse?
Svin ezt hol a rákban olvashattam? mert én nem emlékszem rá seholse

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138577 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Sil írta:

Alyr Arkhon írta: Például, a ki mondta: "Van mi arany bár nem fénylik..." kérdésnél helyes válasznak az van elfogadva aki biztosan NEm mondta...
legalábis tudomásom szerint...

Na igen, szerintem se... Azt a kettőt, aki mondta/írta, azt meg nem fogadja el... :roll:


Ezt mar javitottam azota.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138576 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Alyr Arkhon írta: Például, a ki mondta: "Van mi arany bár nem fénylik..." kérdésnél helyes válasznak az van elfogadva aki biztosan NEm mondta...
legalábis tudomásom szerint...

Na igen, szerintem se... Azt a kettőt, aki mondta/írta, azt meg nem fogadja el... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138575 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Rabyn írta: Gyerekek ki írta be azt a kérdést, hogy mikor kezdték az első forgatási napot? Elég elvetemült dolog volt-) :twisted:
Ja és mégvalami.. KÖNYRÖGÖM NYELVI KÉRDÉSEKET NE TEGYETEK MÁR FEL NEM MINDENKINEK VAN IDEJE MEGTANULNI QVENÁNYUL MEG A TÖBB NYELVEN!


Az a bizonyos kerdes sokkal brutalisabb volt, ugyanis 4 egymast koveto nap volt megjelolve eredetileg... ;)

Jelenleg nincsenek nyelvi kerdesek szandekosan. Ami van az a konyv nyujtotta ismeretekre alapoz, hogy mit jelent az Elassar, stb... az szerintem nem nyelvi kerdes.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138573 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Gyerekek ki írta be azt a kérdést, hogy mikor kezdték az első forgatási napot? Elég elvetemült dolog volt-) :twisted:
Ja és mégvalami.. KÖNYRÖGÖM NYELVI KÉRDÉSEKET NE TEGYETEK MÁR FEL NEM MINDENKINEK VAN IDEJE MEGTANULNI QVENÁNYUL MEG A TÖBB NYELVEN!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138572 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kvíz játék

svindler írta:

Nefadar írta: Ezzel még nem találkoztam, de még több olyan is van aminek ugyanaz a kérdés és a válasz, egyszer elfogadja jónak a választ máskor pedig nem...


Ilyenre irjatok konkret peldat! Sajna nincs idegzetem vegignezni megint mind a 400 kerdest...


Svin rendben, akkor ezentúl kiírom őket és elküldöm priviben vagy mailben az ilyen kérdéseket.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138571 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Rabyn írta: És ki az az Azog? (jézudom el kell olvasni ujra a Babót).

Inkább, a Gy.U. függelékét ( lásd:III.Durin népe ).

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138570 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Nefadar írta: Ezzel még nem találkoztam, de még több olyan is van aminek ugyanaz a kérdés és a válasz, egyszer elfogadja jónak a választ máskor pedig nem...


Ilyenre irjatok konkret peldat! Sajna nincs idegzetem vegignezni megint mind a 400 kerdest...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138566 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
És ki az az Azog? (jézudom el kell olvasni ujra a Babót...)

alyr: annál a kérdésnél nekem is azt hoza jo válasznak aki nem lehetett

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138565 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Ezzel még nem találkoztam, de még több olyan is van aminek ugyanaz a kérdés és a válasz, egyszer elfogadja jónak a választ máskor pedig nem...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138563 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Nefadar írta: Meg van egy-két olyan kérdés is aminek nem is az a jó megoldása aminek kéne lennie... :?


Például, a ki mondta: "Van mi arany bár nem fénylik..." kérdésnél helyes válasznak az van elfogadva aki biztosan NEm mondta...
legalábis tudomásom szerint...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138551 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Rabyn írta: Ki a rák az a bolg s hol olvashattam rola??

Bolg Azog fia, és a Babóban.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138550 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Meg van egy-két olyan kérdés is aminek nem is az a jó megoldása aminek kéne lennie... :?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138548 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Ki a rák az a bolg s hol olvashattam rola??
Svinnem lehetne valahogy kategrizálni a kérdéseket? Legalább azt irjátok hogy mibe szerepelt mert aztsetudom ki volt az..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138526 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Hamarosan elerjuk a 400 kerdest :D
Eddig 4300 jatekot inditottatok a kvizen :)
Koszi mindenkinek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138516 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Gratulálok Svin, nagyon jó a Kviz! :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #138507 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Ja, hogy nyugori nyelven... :roll:

Most gyorsan játszottam 3-at, de nem adta be ezt a kérdést. :cry: (Egyszer a kíváncsiságom fog majd a sírba vinni... :wink: ) Kissé fáradt vagyok most hozzá, folyton félrenyomtam, úgyhogy 58000 lett a legjobb... :oops: De most tényleg van pár durvább kérdés is, pl. Nimphelos (na, az csak igen távolról rémlett)... El kéne már olvasnom újra a Szilmarilokat...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.528 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére