Kvíz játék

Több
20 éve 7 hónapja #137605 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Elhiszem Svin! :wink:
Lehet, hogy tényleg sok hasonló kérdés van, s azért tűnik úgy.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137601 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Egy - ket kerdes tenyleg megvan tobbszor hasonlo, de nem ugyanolyan modon.
Tegnap en sebteben vegigneztem oket, javitottam helyesirasi hibakat. Es most nagyjabol tan rendben van. De azert fullra nem neztem vegig.

Olyat hogy ugyanarra a kerdesre, ugyanannal a valasznal kulonbozo kepp reagal, meg nem lattam. Az tenyleg durva lenne. Ennyire rossz kodot azert nem irok ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137587 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Akkor vagy a program nem jó, vagy többször lett felvéve ugyanaz a kérdés :? Svindler, ezt le kell tesztelni! (Amit én vittem fel, azért vállalom a felelősséget, és szerintem azok jók)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137585 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Egyébként tényleg fura, hogy néha jó, néha meg rossz a válasz ugyanannál a kérdésnél, ugyanarra kattintva!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137580 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Ulmo írta: Sil légy erős, szerepel a Hobbitban is, Gandalf mondja Thorinnak: "Emlékszel, nagyapádat Thrórt megölte Móriában Azog, az Ork" - 1. fejezet + lábjegyzetben a 17-ik fejezetben.

Ulmo, légy erős: a kérdés úgy szólt, hogy ki ölte meg Azogot, és az első általad említett helyen ez nem szerepel. Ezenkívül az én Babómban (1992-es kiadás) egy fia lábjegyzet, annyi sincs... :?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137567 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Ulmo írta: Svindler, a távoli jövőben lehet esetleg fejleszteni a kvízt? Lehetne kategóriákat felállítani, mondjuk kérdések nehézsége szerint (kezdő, haladó, szakértő)

Eredetileg így terveztem (konnyu, kozepes, nehez, maraton kategoriakkal) de keves a kerdes egyenlore hozza. Kb 2-3-szor ennyi kellene.

Ulmo írta: esetleg témák szerint (Szilmarillion, Hobbit-Gy.U., egyéb művek-életrajz). Nagyon vad ötlet?

Ehhez is sok kerdes kellene (talan meg tobb mint az elozohoz). Es egysegesen elosztva kategoriakba.

De lehet szo rola a jovoben :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137565 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Sil írta: Azog a Gyűrűk Urában szerepel, Függelék, Durin népe.


Sil légy erős, szerepel a Hobbitban is, Gandalf mondja Thorinnak: "Emlékszel, nagyapádat Thrórt megölte Móriában Azog, az Ork" - 1. fejezet + lábjegyzetben a 17-ik fejezetben.

Svindler, a távoli jövőben lehet esetleg fejleszteni a kvízt? Lehetne kategóriákat felállítani, mondjuk kérdések nehézsége szerint (kezdő, haladó, szakértő), esetleg témák szerint (Szilmarillion, Hobbit-Gy.U., egyéb művek-életrajz). Nagyon vad ötlet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137525 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Kvíz játék
sil: kövve. Magamtól nem jöttem volna rá. :roll: :oops: Akkor már csak azt nem értem, hogy az Oscaroknál a 6-ra kattintottam, és nem az volt. :?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137512 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Ulmo írta: Ha kép is tartozik a kérdéshez, a kép lassan töltődik, de közben már fogy az idő. Ez így nem fair :(


Tudom. Lehet kiveszem ezeket a kerdeseket. Bar a kepek merete 65K-ban van maximalizalva, es nalam villamgyorsan lejonnek. Sajna modemmel nem tudtam kiprobalni.

Van nemi kontroll felette, nem jelennek meg egybol, de igaz nem nagyon ellenoriztem le eddig a kerdeseket helyesirasi szempontbol. Hibas valasz viszont remelem nem sok van, amit irtatok javitottam.

A helyesirasi hibakat is igyekszema heten javitani.

Ha van valaki, aki kompetensnek erzi magat a temakban es szeretne a kviz adminisztraciojaval foglalkozni az szoljon. Viszont ugye akkor ertelemszeruen megfosztja magat a jatek lehetosegetol...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137510 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Sil írta: Kicsit kevés kérdés van még, most pl. előbb végigértem, mint ahogy meghaltam volna... :roll:


Sil, azert nem elsore ;) Ahogy lattam tobb tucatszor jatszottal, es eleinte csak 20-30 kerdesig jutottal. Most az egy mas dolog, hogy szamodra kevesbe nehez, mint mas szamara.
Ha megnezed, masok, meg sokkal tobb jatekkal is joval kevesebb kerdest tudtak megvalaszolni.
Te pedig eleg jol ismered a temakat.
Nagyon nehez kerdest nemigen lehet feltenni egy kviz jatekban a GYU, Hobbit, Szilmarilok temakorben olyanoknak akik tobbszor olvastak a konyveket. De mint latod az atlagnak a jelenlegiek is nagyon nehezek.

Amugy tenyleg barki tolthet fel kerdest, te is. Ma is felkerult cirka 40 uj. Ha kevesled tolts fel :D . Ha gyengek, akkor varnod amig masok toltenek fel nehezeket :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137498 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Eccerű: be kell szúrni a topik címébe, hogy: SPOILER - ne nézz be ide, ha nem akarod tudni a megoldásokat...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137478 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Hahó emberek!

Ez a topic azért jött létre, hogy a Kvízzel kapcsolatos problémáinkat felvetéseinket, ötleteinket megvitassuk, de semmiképpen sem azért, hogy a helyes megfejtéseket nyilvánosságra hozzuk. Ne rontsuk el az ezután játszani kívánók örömét...

Tudom, hogy néha nem könnyű a kérdésekről, problémákról beszélni, ha nem mondhatjuk meg a megoldást,de azért próbáljuk meg...

Most egy kicsit moderálgatok az írásokból, tekintsétek ezt mintának.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137470 Írta: Luine Baenre
Luine Baenre válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Jaaa, upssssz :lol: :lol: Na szép, pont a legnagyobbat hagyom ki :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137469 Írta: Clip
Clip válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Luinefaciel írta: találtam egy fura kérdést:
:arrow: Hány hatalom gyűrű készült?
erre a x-et fogadja el helyes válasznak....én úgy tudtam, hogy y volt...z a tündéké, z a törpöké, z az embereké... :roll:
Nem lehetne kijavítani ezeket a kérdéseket? :roll:


Plusz még xx . Pont a legnagyobbat hagytad ki :wink:

Üdv: Clip

Baruk Khazâd! Khazâd aiměnu!
Törpök fejszéi! Rajtatok a törpök!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137466 Írta: Luine Baenre
Luine Baenre válaszolt a következő témában: Kvíz játék
találtam egy fura kérdést:
:arrow: Hány hatalom gyűrű készült?
erre a x-et fogadja el helyes válasznak....én úgy tudtam, hogy y volt...z a tündéké, zz a törpöké, zzz az embereké... :roll:
Nem lehetne kijavítani ezeket a kérdéseket? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137430 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Erda niire (Area) írta: Találtam pár furcsa kérdést:
:arrow: Ha az Entesdnél állsz, merre van dol Guldur!ű?
Végigböngésztem az egész térképet, és nam találtam olyat, hogy dol Guldur.

Dol Guldur a Varázsló (azaz Szauron) tornya, ahova Gandalf bemerészkedett, és ahol rátalált Thráinra. A Babóban is említik többször, csak nem név szerint.

Erda niire (Area) írta: :arrow: Ki végzett Azoggal?
Három törp név volt a Babóból, ezét ebből arra következtettem, hogy ez a Babóban volt. Én másfél hónapja olvastam, és nem emlékszem ilyenre....

Azog a Gyűrűk Urában szerepel, Függelék, Durin népe.

Erda niire (Area) írta: :arrow: Hány Oscar-díjat kapott a két film együtt?
Az egy x-et, a kettő y-tt kapot, összesen z, és ez a lehetőség nem volt benne.
Ha valahol tévedtem, lécci világosítsatok fel!

A TTT y+1-et kapott: Vizuális Effektusok és Legjobb Hang. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137420 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Találtam pár furcsa kérdést:
:arrow: Ha az Entesdnél állsz, merre van dol Guldur!ű?
Végigböngésztem az egész térképet, és nam találtam olyat, hogy dol Guldur.
:arrow: Ki végzett Azoggal?
Három törp név volt a Babóból, ezét ebből arra következtettem, hogy ez a Babóban volt. Én másfél hónapja olvastam, és nem emlékszem ilyenre....
:arrow: Hány Oscar-díjat kapott a két film együtt?
Az egy x-et, a kettő y-tt kapot, összesen z, és ez a lehetőség nem volt benne.

Ha valahol tévedtem, lécci világosítsatok fel!

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137397 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Lara írta: Van egy olyan kérdés,hogy mi az a Nanglamír?Persze nemtudom,de eddig bármelyiket is jelöltem meg a négy válasz közül,egyiket sem fogadta el.

Nekem jól működött az a kérdés. Egyébként Nauglamír, nem Nanglamír.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137396 Írta: Kincses
Kincses válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Feanor kovácsolta a három szilmarilt.

Minden jó könyv olvasása olyan, mintha elmúlt századok legderekabb embereivel, e művek szerzőivel társalognánk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #137395 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Van egy olyan kérdés,hogy mi az a Nauglamír?Persze nemtudom,de eddig bármelyiket is jelöltem meg a négy válasz közül,egyiket sem fogadta el.

I make my own luck.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137385 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
De nem fogadta el a hármat jó válasznak... A nullát se..
Legalábbis az amelyiket én kaptam nem fogadta el.. (tudom, hogy hülye kérdés de mind a három szilmaril hogy kerül ardára? /hát egen nem fujom kivűről a Szilmarilokat pedig kétszer is elolvastam...)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137378 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Rabyn írta: ... Mert a Gyűrűk Ura idején NINCSEN szilmaril Ardán.. (legalább azt, hogy Gyűrűk Ura, Tolkien bácsi élete, vagy Szilmarilok..)



Azért ezzel vitatkoznék. de pont ellentétesen.
A három szilmaril mind a mai napig Ardán van. Ebből kettő nem hozzáférhető, de Earendil csillagát a legtöbb napon mi magunk is láthatjuk...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137377 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Úgy tűnik, nem ártana egy előzetes kontroll a kérdések közzététele előtt mind tolkieni, mind helyesírási szempontból (nekem az első kérdés egy bizonyos Liv Teylor-ra vonatkozott :eek2:). Svindler, mi a véleményed?

Rabyn: az oszlopos kérdés valószínűleg Númenor hegyére, a Meneltarmára vonatkozott (Meneltarma= a Mennybolt Oszlopa). Ennek x gyökere (nyúlványa) van.

De miért mondjátok, hogy a Gy.U. idején nincs szilmaril Ardán? Egy az égen (Eärendil csillaga), egy a Tengerben valahol, egy a föld mélyén. Ezek a Világ végéig ott vannak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137376 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Mégvalami: "ki a legfiatalabb a főszereplők közül: Sean Astin, Christopher Lee, Elijah Wood, Liv Tyler"

KÖNYÖRGÖM LIV TYLER NEM FŐSZEREPLŐ!


Ja és valahogy fel kéne tünteni melyik könyvből, filmből származik a kérdés.. Mert a Gyűrűk Ura idején NINCSEN szilmaril Ardán.. (legalább azt, hogy Gyűrűk Ura, Tolkien bácsi élete, vagy Szilmarilok..)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137369 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Én mostan 6. vagyok (bevalllom jóóó sok probálkozásra)
A kedvencem Hány gyökere van az "oszlopnak"
MILYEN OSZLOPNAK??
Egyébkén Minas Tirith neve is el van írva Minnas Tirithnek írták.. (nekem még a kék kiadás van meg a Gyűrűk Urából ott meg csak cimerek vannak a fejezetek előtt.)
A szilmarilokos kérdésektől meg a falra másztam volna-) (de az oszlopos a legjobb-)) :lol: )

Egyébként nekem tetszik a kviz.. Jobb mint a kvizpartos az baromi nehéz! (és ott csak 3 élet van)
Viszont nekemkihozott egy ilyet: Ki hozta Gollam szökésének hírét Völgyzugolyba. Következő kérdés: Kitől tudjukGollam szökésének hírét-))

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137367 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Ulmo írta: Már megbocsáss, de hányszor próbáltad ki? Ha tényleg kevés a kérdés, rajta, szedj össze még ugyanennyit.

Nem számoltam, mert a hibákat figyeltem, meg próbálgattam, hogy a hibás kérdéseknél vajon mit fogad el jónak. :roll: (Meg pl. arra is kíváncsi voltam, hogy mi a jó válasz arra a kérdésre, hogy milyen kép van a 6. könyv előtt, mert azt a kiadást nem láttam, és nekem speciel egy mordori címer-szerűség van... Meg hasonlók.)
De nem hiszem, hogy ez olyan nagyon számítana, mert már legelső alkalommal 50000 pont felett voltam, szóval azért nincs miért szégyenkeznem. :?
Szvsz nem túl nehezek a kérdések, kb. 10-15 olyan volt, amire nem tudtam kapásból a választ, hanem gondolkodni kellett egy kicsit (de általában ezeknél is elég volt a 15 másodperc), vagy éppen kizárásos alapon dönteni, és 3-4 igényelt egy kis utánanézést.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137366 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Ha kép is tartozik a kérdéshez, a kép lassan töltődik, de közben már fogy az idő. Ez így nem fair :(

Sil írta: Kicsit kevés kérdés van még, most pl. előbb végigértem, mint ahogy meghaltam volna


Már megbocsáss, de hányszor próbáltad ki? Ha tényleg kevés a kérdés, rajta, szedj össze még ugyanennyit.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137352 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Sil írta: Meg az a sok elírás... :? Van pl. egy "ki mondta, hogy Novo lim, novo lim, Asfaloth?" is... A novo lim még hagyján :lol: , de nincs odaírva, hogy a könyvben vagy a filmben, a válaszoknál meg szerepel Glorfindel és Arwen is... :roll:


mert a harmadik válasz a helyes, miszerint "Béla, aki raccsol" :twisted:
bocs, rossz kedvem van, ettől a poénjaim is sz*rok....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137345 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Kvíz játék

Nimrodel Melian írta: Lehet többször is játszani? És ez az eredményemet hogyan befolyásolná?

persze hogy többször is próbálkozhatsz!a gép a legjobb eredményed alapján sorol be a listába!

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #137344 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Kvíz játék
Lehet többször is játszani? És ez az eredményemet hogyan befolyásolná?

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.530 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére