Tolkien és a fantasy

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26098 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Svin: Én is nagy fantáziát látok ebben a koncepcióban. <br> Ami a könyvet illeti: emlékszem, hogy felírtam az egyik címét, de nem találom. Pedig vagy hatszor átnyálaztam a jegyzeteimet. Megpróbálom valahogy kideríteni, jó?<br> (Kellemes húsvéti ünnepeket és sok locsolót kívánok! :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26097 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Lord Maul: szamomra apr. 23 nem oly messzi. Amugy nem hiszem, hogy el fogom olvasni a konyvet, es Salvatore-ert sem rajongok tulsagosan.<br> Az SW szerintem teljes mertekben fantasy. Mellesleg fo vazat tekintve igencsak klisekbol epul fel. Persze ez semmit sem ront az erteken.<br> Az pedig hogy a fantasy a tolkieni alapokbol epitkezo muvek osszessege semmikepp sem lehet jo meghatarozas. Mert akkor mi a helyzet LeGuin, Leiber, Gemmel, Howard, Anderson, Moorcock stb... (epp a nagy klasszikusok) regenyeivel? Ok nem Tolkientol nyultak le otleteket (tobben Tolkien kortarsai voltak). Inkabb a kelta, german mitologikahoz nyultak vissza. Illetve sajat kutfobol dolgoztak... Marpedig a muveik igencsak ebbe a csoportba kivankoznak.<br> <br> Cicaful: Nem teljesen talalo az, hogy a fantasy felnotteknek szolo mese. Ez rengeteg dologra rahuzhato ami nem fantasy. Lenyegeben a kalandregeny is felnotteknek szolo mese.<br> <br> amanibhavam: tenyleg eros motivum a fantasy mufajba sorolt muveknel a magia, de en nem mernek teljes egeszeben erre hagyatkozni akkor mikor meghatarozom mitol fantasy a fantasy. El tudnek (es el is tudok) kepzelni olyan magia mentes tortenetet, vilagot amit fantasynek tekinthetnenk. Szerintem aki olvasott ilyen konyveket, konnyen talal olyat ahol a magian nem volt tul nagy hangsuly, akar el is lehetett volna hagyni a tortenetbol.<br> <br> Brisa: Nagyon tetszik az a megkozelitesi mod amit felvazoltal. Ebben en egy jarhato utat latok. Bar en sem erzem ugy, hogy mindenaron muszaj lenne kretek koze szoritani a fantasyt. De ha mar megprobaljuk, ebben a megkozelitesben latok egy jo alapot. Mindenkepp utana fogok nezni Kiraly Jeno irasainak. Tudnal esetleg konkret konyvet ajanlani?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26096 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Van egy Király Jenő nevezetű pasi, aki a következőket mondja:<br> van a fantasztikum világa, ami 2 részre osztható: a feketére (=horror) és a fehérre (=fantasy) (valójában 3-ra: szürke = kísértetfilmek). Szerinte a fantasy a borzalmat (amit ugye a horrorból jól ismerünk) a megaláztatásában mutatja meg, a borzalom itt trónfosztott. A fantasy a világ keletkezéséről szól (a mitológiából származik: ki az, aki világgá teszi a Káoszt?) A fantasy világában minden ajándék, készen kapott, amiért a horrorban meg kellett küzdeni.<br> A fantasyban adott a boldogság: a konfliktusok azért kellenek, hogy megtanítsa: a szánkba repült sültgalambot, hogyan rágjuk meg (Király tanár úr szavai)<br> Nos, ez az elméleti koncepció roppant összetett. Fentebb csak néhány apró részletet emeltem ki. A teljes modellt itt képtelenség bemutatni, és az összefoglalásához is tömérdek hely kellene. Mindazonáltal roppant érdekesen határozza meg a fantasy-t (is)(elsősorban a filmet - ugyanis a film a szakterülete Királynak.) Akit érdekel, az könyvtárban keresse Király Jenő műveit.<br> Azért el lehet gondolkozni azon, hogy az a néhány leírt sajátosság, mennyiben található meg a GYU-ban.<br> (Azt viszont ne tőlem kérdezzétek, hogy mi van akkor, ha csak az egyik fele illik rá, a másik nem.)<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26095 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
ki tart velem, h nem fantasy?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26094 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
ÉSzAH: ja, de a TV sorozat nem Drizzt Do'Urden sztoriját dolgozza fel, hanem teljesen független attól... bár meg lennék lepődve, ha Drizzt nem tűnne fel a sorozatban... hozzá képest a GyU tündéit kismiska megjeleníteni, de képzeljetek el egy ELFET, akinek ébenfekte a bőre, bíbor a szeme, és fehér a haja... :) Egy ilyen figura megjelnítése lehet még Orlando Bloomnak is túl nagy falat lenne! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26093 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Lord Maullal értek egyet..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26092 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
bár nem tudom, be kell-e bármit is bárhova sorolni ahhoz, hogy élvezni lehessen, ha mindenképpen meg kéne határozni a fantasyt (leginkább a sci-fihez képest szokták akarni ezt a dolgot nagyon), szóval akkor én úgy írnám körül, mint olyan világban játszódó fiktív történet, amely világnak a mágia meghatározó motívuma - szemben a sci-fivel, amely világa történéseit természeti törvényekb?l próbálja levezetni (még akkor is, ha ezek a törvények jelen ismereteink szerint adott esetben nem léteznek - pl. a fénysebességnél gyorsabb haladás)<br> ilyen értelemben pl. a Star Wars inkább fantasy, mert az Er? inkább mágikus elem; a Shadowrun pedig valamiféle hibrid dolog, amelyben mindkét világ jelen van

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26091 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Lord Maul, nem mondod komolyan! Forgotten Realms TV-sorozat??? Hórusz szerelmére ... Ugye nem! Ha van valami amitől jobban félek, mint amennyire a LOTR megfilmesítésétől féltem, akkor az ez. <br> ÉSzAH

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26090 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Svindler: a SW Ep. II könyv megjelnése április 23. (Aquila kiadó), még fájóan messze van... :) egyébként én Salvatore SW témájú írásaitól nem vagyok elragadtatva (nem mintha Drizzttől annyira el lennék ragadtatva...).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26089 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Lamorak: ez érdekes kérdés, szerintem irodalmi műfaj semmiképpen, én a fantasy-t, mint az emberek köztudatában élő kifejezést úgy határoznám meg, hogy a leginkább a tolkieni világból, ha úgy tetszik klisékből táplálkozó műveket szokás fantasynek nevezni, akár film, akár könyv, akármi is ez.<br> <br> Ez az egyik megközelítés, általában ez a jelentés él az emberek buksi fejében, az már problémásabb, ha valaki mondjuk a Star Warst, vagy netalántán Sir Thomas Mallory L'Morte...-jét is a fantasy közé sorolja, mert ilyen is van. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26088 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Lamorak: megjegyzem, mindig félve fuzök gondolatot a tiédhez vagy írok utána bármit is. De most megpróbálom, mert érdekel a téma amit felvetettél:<br> Én a fantasyt egy gyujtofogalomnak érzem. Egybe foglalja a középkori világot, a mítikus elmekkel, a képzeleten át. Tehát megjelennek benne olyan valóságos és mesés elemek, amik a realitás talaján nem mindig állnának meg. És számomra a fantasy mindig a múltat idézi. <br> Én még valószínunek tartom, hogy azért találhatták ki ezt a szót és húzták rá ezekre a történetekre, mert ezek, a legtöbbjében mesés elemeket tartalmazó könyvek, nem lehettek mesék. Ha azok lettek volna, nem hiszem hogy a társadalom ennyire elfogadta volna oket. (Már csak az öcsémbol kiindulva - aki mesét (gondolok itt tündér mesére, törpökre stb) NEM olvas, de egy fantasynek titulált könyvet le se bír tenni). Ezzel új jelentést és komolyságot adtak a meséknek. Pl. Ezért mondják a HPre, hogy fantasy (mikor mese). Egy fantasy könyvet teljesen más a buszon olvasni, mint egy a gyerekeknek szóló mesét. És ez a kulcsszó, hogy talán a fantasy felnotteknek szóló mese - ezért nem nevezheto új mufajnak (ahogy azt Te is már megfogalmaztad). Ez a felnott mese, tartalmilag és mondanivalójában MAJDNEM u.azt nyújtja, mint egy tündérmese - persze más írói megoldásokkal.<br> <br> (ez az én véleményem: Cicafül)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26087 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Igen, ezt már én is jelentettem Völgyzugolyon! A Starwars.com-on van is erről egy írás, bár már jónéhány hónapos lehet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26086 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Salvatore rajongoknak:<br> Ha esetleg meg nem tudnatok, a Star Wars Episode II : Klonok tamadasa konyv valtozatat Salvatore irja! Hamarosan kaphato lesz...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26085 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Minek azúj ága? Szerintem sem 'fantasy' Tolkien (ahogy ezt már sokszor és sok helyen elmondtam, itt lentebb is néhányszor), akármit is jelent a 'fantasy'-- merthogy továbbra sem értem egész pontosan, hogy a magukat 'fantasy szeretőknek' nevezők _pontosan_ mit is értenek ezen a terminuson. Egy (irodalmi) műfaj a fantasy? Egy ábrázolásmód? Egy tartalmi kategória? Még soha senki nem todott erre nekem értelmes választ adni, de azért próbáljátok meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26084 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Nem, tudom hova beírni, de aki szereti a fantasyt annak érdekes hír, szal ide kerül: mint biztos tudjátok, a LOTR sikerén felbuzdulva Forgotten Realms TV-sorozat készül (ez a címe is), a nagy hír, hogy a forgatókönyvet nem más, mint R.A. Salvatore fogja elkövetni, mivel elég sokan írtátok, hogy szeretitek Drizztet, gondolom érdekes/jó hír.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #26083 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
a LOTR szerintem NEM Fantasy, több annáll, sokkal több, egy új ág!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26082 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
<i>A gyökök világából ezután a zene világába utazhattunk Csajághy György táltossípról szóló előadásában. Érdekes mitológiai történeteket hallhattunk a táltossípokról. A hangszer hangja volt az, ami kapcsolatot teremtett a táltos/sámán és transzcendens elemek között. Külön figyelemre méltó volt az, hogy Csajághy megszólaltatta a színpadon a körtemuzsika hangját. Beszámolójának egyik legfontosabb gondolata, hogy a mai nyugati zene valójában egy mesterséges szabályozás eredménye, ami természetellenes, még akkor is, ha ezt meg szoktuk. Ennek köszönhető, hogy hamisnak halljuk ma a keleti népek zenéjét. <br> Azt hiszem, jól látható párhuzam mutatkozik a mesterségesen beszabályzott nyelvek és a mesterségesen beszabályzott zenék között. Egy mesterségesen túlszabályzott világ a mienk. Ha a természet folyamataiban gondolkoznánk, és nem szabályokban, kategóriákban, akkor olyan civilizációt lehetne teremteni, amely természetes és önszabályzó törvényeken nyugodna. E természetes civilizáció nem szellemi neurotikusokat ermelne, hanem harmonikus lelkű embereket.</i><br> <br> Loptam egy más témájú fórumból, de ide illik. Szerintem a fantasy pont erről szól, a harmóniáról. Legyen bármennyire is kaotikus a fantasy által taglalt világ, a harmónia, minden esetben megjelenő dolog. Ahova az olvasó menekülhet. <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26081 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Shalina: KÖVEZNI?? ezer csókot dobok! rajongok Tasért:))) és fura, de Raistlin is az egyik kedvencem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26080 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Én a Dragonlance krónikákra szavazok, mint egyik kedvenc. Lehet kövezni. :) <br> <br> Vargoss: Szigetvilág sorozat nemrég még volt a Silverlandben (Lajos u. 40. Bp.)<br> <br> Shalina

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26079 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
A Feist világot én a régi Krondor szgépes kalandjátékokon keresztül kedveltem meg, bár én is alig olvastam 1-2 könyvet... De a játékprogramok nagyon addiktívak voltak...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26078 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Lehet, hogy megköveztek érte, de én a Feist könyveket alig tudtam végig olvasni. Mondjuk jópár éve volt. Lehet nekiülök és újra elolvasom, hátha most máshogy látnám.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26077 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
O, köszi :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26076 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
csuhas:<br> 4 konyvbol all a szigetvilag-ciklus<br> A szigetvilag varazsolja<br> Atuan sirjai<br> A legtavolibb part<br> Tehanu<br> <br> Olorin:<br> Feist-tol en csak a legelso konyvet olvastam (Magus: Mester, Tanitvany - azt hiszem ez volt a cime, mert akkor 2 kotet volt). Az tenyleg tetszett. Azota<br> szert tettem az Ezusttovisre, de nem volt erkezesem elolvasni maig sem. Aztan olyan gyorsan kezdtek el kijonni a konyvek, es plane olyan aron, hogy<br> nem volt kedvem megvenni oket.<br> De o azt hiszem tenyleg jo konyveket ir. Akit meg meg szoktak emliteni mostansag, az Robert Jordan, az Ido Kereke ciklus iroja. Nekem ezekkel a<br> ciklusokkal amugy az a bajom, hogy mar nyulik a sztori mint a retesteszta, es nem latszik hol a vege, vagy hogy vege-e lesz-e. Eroltetettnek erzem az<br> egeszet, ahol a kezdeti sikeres konyvet koveti a sok folytatas, mert anyagilag megeri. Lehet, hogy az iro tehetseges, vagy az lehetne, de ez az<br> egyetlen vilagnal/temanal valo leragadas, nem hiszem minden esetben oda vezetne mint Tolkiennal. En ugy erzem olvasatlanul, es masok<br> velemenyei alapjan, hogy Robert Jordannak es Raymond E Feistnek torteneteinek is jot tenne egy kis veratomlesztes. Meg kellene probalkozniuk<br> massal.<br> Amugy meg nagyon jo fantasy, es az utobbi idok szulotte Robin Hobb Latnok ciklusa. Magyarul meg is jelent az egesz ciklus, es ha jol tudom<br> rovidesen varhato majd az ironő (mert nőről van szo!) ujabb cikulsa is. Aki olvasta eddig mind nagyon dicserte, letehetetlen. Kitunoen megirt konyvek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26075 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Egyszer már említém itt, de újra felvetem Raymond E. Feist nevét és az ő fantasy könyveit.<br> Ő szerintem vérbeli fantasyket írt.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26074 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
A szigetvilág varázslója azt hiszem itthon még a kozmosz fantasztikus könyvek sorozatban jelent meg anno :-) <br> S ha jól emlékszem 3 része is volt. A harmadikban a főhős egy halálból vissza-visszatérőt állít meg?<br> Sajna nekem egyik sincs meg. Én is kölcsönadtam :-(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26073 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Moonshadow:<br> Nekem is megvan a Harcikutya, tenyleg jo konyv. Moorcock bar sci-fi-ben kezdett (es sokaig foszerkesztoje volt egy amerikai sci-fi magazinnak) sokkal jobb fantasy-ket irt mint science fiction-oket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26072 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
LeGuin nekem is nagy kedvencem, örömmel hallom, hogy más is ismeri és szereti, csakúgy, mint Moorcock-ot. Corum történetei mai napig az egyik legeredetibb és legjobb fantasy alapművek szerintem, de igaz ez a szigetvilág varázslójára és Atuan sírjaira is. Moorcocknak volt még egy remek könyve. A címe : The War Hound and the World's Pain Magyarul Harcikutya címmel jelent meg valamikor 10 éve. Ez is nagy hatással volt rám, habár régen olvastam. A Conan könyvek pedig egyértelmű, hogy klasszikusok. Nem is tudom hányszor olvastam ki mindet, de minimum 5-ször. (Ennek ellenére a GyU vezet, mert azt meg 7-szer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26071 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Hát ezt örömmel hallom, hogy a Szigetvilág varázslója másnak is a kedvencei közöt van! Életem legelső fantasy könyve volt, és én balek kölcsön adtam. Csak a Tehanu maradt meg :( Nem tudjátok hol lehetne hozzá jutni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26070 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
OK, en is azt irtam lejjebb , ah megnezitek, hogy nem lehet igazan keretek koze szoritani egy mufajt. A sci-fi-hez pedig azt irtam Nekem mit jelent. Masnak persze lehet hogy mast,de szamomra ez a sci-fi.<br> Amugy Olorin, a lista kozel sem volt teljes, es messzemenoen egyetertek, hogy idekivankoznak az altalad iratk :) kiveve talan Gibsont, az o konyveit en nem birtam, csak 1x elolvasni, azota a polcon porosodnak.<br> A fantasy-nal pedig nem kell nagy szunetet tartani Tolkien utan. Igaz kicsit mas stilusban, de a klasszikus fantasy teren rengeteg jo konyv irodott. Nem a mai 'lakodalmas fantasy' konyvek kozt kell turkalni. Ott annyi a szemet, hogy a jo irasok elvesznek koztuk (mar ha kad egyketto).<br> Szerintem jo fantasyk a kovetkezok:<br> LeGuin - A Szigetvilag varazsloja (Raymond E Feist sokat meritett innen, es masok is)<br> Robert E Howard - Conan; es a tobbi tortenete is. Elso osztalyu heroikus fantasy!<br> Fritz Leiber - A Szurke Egeresz es Fafhrd kalandjai<br> Michael Moorcock - Melibonei Elric, es Corum tortenetei, szinten a heroikus fantasy alapmuvei, es rengeteg a kelta es german mitologiakbol vett elem!!!<br> Poul Andreson - A torott kard. Itt is rengeteg kelta motivum ksozon vissza, az Ars Magica tunde vilaga szinte innen lett masolva egy az egyben, talan ez a legjobb a most felsoroltak kozt.<br> <br> Es meg lehetne ide irni 1-2 konyvet. De ezek nem ma irodtak, nem is tegnap, a legfiatalabb is megvan 25-30 eves.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26069 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Svindler: hát, ha Verne nem sci-fi, szerintem pl. Orwell még annyira sem. De szerintem is teljesen fölösleges a vita, ezek a műfaji skatulyák csak az újságíróknak/kritikusoknak vannak, a halandó olvasóknak jó esetben csak olyan könyv van, ami tetszik neki, meg olyan, ami nem. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.517 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére