Tolkien és a fantasy

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26008 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Szerintem a költészet lehet a mitológia része. Sőt, hát gondolj bele: Kalevala, Verses Edda, egyik sem prózai.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26007 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Lalaith,<br> <br> mitológia, ez jó, végül is articifial mitológia, de van ott erős költészeti szósz is melléje...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26006 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Van valaki - rajtam kívül - aki Tolkien életművét minden különösebb műfaji besorolás nélkül egyszerűen csak mitológiának tekinti?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26005 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
igen....ez igy van

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26004 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
gyerekek,<br> <br> mi lenne, ha esetleg elolvasnátok a jóval korábbi okfejtéseket is? :) <br> <br> Tök sokszor kifejtettük már, miért nem klasszikus fantasy a GYU, meg egyáltalán Tolkien.<br> Nevezzük inkább proto-fantasy-nek ha már mindenáron rá akarunk valamit aggatni, de igazából epikus külsőbe ágyazott, romantikus-mitikus dologról van szó.<br> <br> A fantasy ma egy elég konkrét műfajt jelent, amivel senkinek semmi baja, de a GYU-hoz csak annyi köze, hogy számos alapelemét onnan (is) ... hát, khm, szóval kölcsönözte :) <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26003 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Hát szerntem attól ,hogy más a hangulata ,bonyolultabb,jobb mint a többi, attól még fantazy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26002 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Szoval en emiatt a nagy hangulat kulonbseg miatt sem neveznek fantazynak!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26001 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Hogy lehet elitelni egy egesz mufajt? A fantazyban is vannak persze jok. Kialakult mara egy fantazy hangulat! Ezt vagy szeretik az emberek, vagy nem.. A Gyuruk uranak mas. Abban talan az oriasi munka, osszerakottsag fog meg minket.<br> Olorin! Gyuruk uraban Tolkien viszopnylag megkimel minket a nepek szokasaitol, fegyvereitol..stb.. De olvasd el a Mesek Tolkientolt.. Nem osszekeverni, a Tolkien meseivel :-) O ezeket teljesen kidolgozta

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #26000 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
1.szerzö sosem =müfaj<br> 2.Mi bajotok azzal ha a GYU fantasy? egy mü értékét nem a müfaja határozza meg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25999 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
neked te...okoska

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25998 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
mivan? te most kihez beszélsz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25997 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
igen, ha te ugy akarod, nincs de finiálva pontosa, de ha te azeket egyen lönek nézet akkor valami vissza maradott para elmédvan

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25996 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
ezt már letárgyaltuk. HÉÉÉÉ MINDENKIIIII!!!!! TOLKIEN NEM EGYENLŐ FANTASY!!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25994 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Hupikék törpikék=fantasy :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25995 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
tolkien irt mesét(fatasyt), irt sokmindent, azért nem igaz az hogy TOLKIEN=FANRASY

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25992 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
hát igen, MÁS, de szintem mindenki nézze értelmezze ugy ahogy ő akarja, de végülis a mese=fantasy<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25993 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
:) ez jó megközelítés, tetszik.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25991 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
fogalmazzuk meg így: fan a fantasy és van Tolkien.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25990 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Dodie,<br> <br> sok igazság van abban, amit mondasz. Egy percig sem vitatom a fantasy értékeit (bár vannak nagyon trágya, unalmas fantasyk is), ezért utaltam Feistre és az ő világára.<br> <br> Tolkien nem jobb vagy rosszabb, hanem MÁS. De épp ezért kell megismerni...<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25989 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Ualliv,<br> <br> ne legyél bolond. Tolkien könyvein belül értettem.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25988 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Class: nem bunkóság, csak fájt:Gyűrűk Ura. adjuk meg a kellő tiszteletet. Egyébként mindenképpen velejárója egy műnek, hogy az ember az életszemléletét, érzéseit belevigye, aki ezt nem teszi, az nem is normális. úgy nem lehet könyvet írni, hogy az ember nem viszi bele a lelké.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25987 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Olórin:Hát itt a Tolkien.hu-n gondolom nem a Gárdonyi regényekről :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25986 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Olórin: a Dragonlance regények alkotói nem tagadják, hogy pl: a Surranó fajt a hobbitok alapján készítették. legalábbis a termetükben hasonlítottak. És azok a könyvek is aszerepjátékhoz készültek, sőt, modulnak készültek, de ettől még szerintem szenzációsan jók. a M.A.G.U.S.-nak is vannak nagyon jó könyvei, novellái. A fantasy, mint maga, pedig=szerintem) arra szolgál, hogy egy kicsit elrugaszkodhasson az ember a szürke hétköznpokból. Például van egy haverom, aki csak M.A.G.U.S.-t olvas. de legalább olvas!! Viszont nem szabad átesni a ló másik oldalára sem, vagyis belemenekülni egy nem létező fantasy világba, erre is van példa. Meg kell találni az arany középutat. És bár a Gyűrűk Ura nem merült bele annyira afajok, fegyverek, földrajzi(középfölderajzi??)helyszínek, fegyverek, ahrcneme, erő, sebződések világába, de amit kell, elérte: elmesélt egy magávalragadó történetet, új helyekre repített, új népekkel, nyelvekkel, új szokásokkal ismertetett meg, és ezáltal gazdagabbá tett.<br> <br> U.I.: bár a te neved szerepel az elején, ez nem azt jelenti, hogy azt hiszem, te ezt nem így gondolod!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25985 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Ualliv,<br> <br> mely regényekről is beszélsz pontosan?<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25984 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Olórin:Szerintem nincs igazad ,ezt a regényt (eket) abszolúlt fantasy-nak könyveltem el.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25983 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
Class,<br> <br> ezen sokat kell gondolkoznunk... Van olyan vélemény is, hogy a tolkieni életműt áthatja az eszképizmus. Ebben is van valami.<br> <br> Fantasynek semmi esetre se mondanám. Ami a külvilág hatásait illeti, érdemes elolvasni a GYU-ban, Tolkien mit mond ezekről.<br> <br> A fantasy kategóriát nálam Raymond E. Feist művei jelentik elsősorban. Az vegytiszta fantasy.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25981 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
a gyürük ura sokmindent magában foglal, s mint lalaith mondta komplexebb, mivel megérteni és mézni vagy olvasni nagy az eltérés, s mivel ez egy filozófiai topic, ezért elmondanám, a GYU-nak a filozofája, nagyon huzzós, mivel tolkien belefoglalta a mai(kapitalista) világ eszmény negyativitását, s nagyon sok kérdéseket vetföl a műben, de megprobálja válaszolni. Ha most valaki elgondolkoda ezen mondaton:<br> <br> miért ez a világ, miért pont itt, miért pont most, miért pont én...<br> <br> ha elgondolkodtál, azt tapasztalod, hogy hiába keresel válasz, találsz,de azok mégtöbb kérdést vetnek fel, például ezért alakultak ki a vallások, hittel probálnak válaszolnirá, amit ha elhiszel, nem kell megválaszolnod, nem vettfel ujjab kérdéseket. De szerintem mindenki ki alakithat magának egy saját hitett, világot, elméletett, ami teljes számára. E hit minden kiben meg válaszolhat bármilyen kétségeket és kérdéseket. Szerintem tolkien is igy volt ezzel, mivel ő 1983-ban született és 1977-ben hallt meg, sokmindent látott és megélt, szerintem ő is kereste a kérdésekre a válaszokat, de nem találta, csak egy saját ő által létre hozott világban találta meg, nem a mai, mi világunkban.<br> <br> itt lenne még egy szép kis idézet, nem a GYU-bol...<br> 'a fény csak akkor fény ha van árnyék is, a jó sem jó másképp, csak ha létezik és szembe száll vle a rossz'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25982 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
ti hogy vagytok ezzel?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25980 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
a HP inkább egy nagy méretű mese, mivel nem igazán komplex, vicces storyja van, és még egy 10éves is meg érti, ezért szereti, mert gyerekről szól aki poénkodik, hülyeségeket csinál,(habár én nem láttam, sem olvastam) varázsolni akar tanulni, s az olvaso gyereke is ezt szeretnék, ki lépni ebből a lét helyzetből, ebböl a világból.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #25979 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a fantasy
szerintem a HP nem igazán hasonlítható a GYU-hoz, mert eltérő jellegük van, teljesen más tartalmuak, teljesen más a lényegük

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.472 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére