Istarok

Több
18 éve 8 hónapja #264813 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Istarok
Szerintem egyszerüen csak túlzott dühében. Mellesleg miért kéne pont a saját tervét felfednie, ha Gandalfot szidja?

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #264777 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Istarok

olorin.papa írta: Szarumán csak beszélt, és teljesen elöntötte a dühh, és olyankor már maga sem tudta mit beszél, csak képeket keresett a mondanivalójához.

Úgy gondolom, hogy Szarumán, mindig is nagyon tudatosan figyelt arra (még akkor is amikor kihozták a sodrából) hogy miket mondott...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #264776 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Istarok
Szerintem lehet.
Dühös volt, de attól még nem kezdett fantáziálni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #264761 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Istarok

Anglachel/Gurthang írta:

Beleg írta: Még esetleg a Törpök Hét Törzse is lehetne, de szerintem ez valószínütlenebb mint a valás verzió. :?


Ne is tudtam, hogy törpök is laknak nyugaton (:

Mellesleg honnan tudod, hogy mi volt Szauron tevre? És miért ne mondhatott volna ilyet Szarumán, ha nem is tervezte?


Szarumán csak beszélt, és teljesen elöntötte a dühh, és olyankor már maga sem tudta mit beszél, csak képeket keresett a mondanivalójához.
Ezeket a szavakat éppen úgy nem lehet készpénznek venni, mint Bundi állításait a "lépegető szilfákról".

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #264751 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Istarok

Beleg írta: Még esetleg a Törpök Hét Törzse is lehetne, de szerintem ez valószínütlenebb mint a valás verzió. :?


Ne is tudtam, hogy törpök is laknak nyugaton (:

Mellesleg honnan tudod, hogy mi volt Szauron tevre? És miért ne mondhatott volna ilyet Szarumán, ha nem is tervezte?

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #263166 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Istarok
Még esetleg a Törpök Hét Törzse is lehetne, de szerintem ez valószínütlenebb mint a valás verzió. :?

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #263128 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Istarok

olorin.papa írta:

Ecthelion írta: Mi másra? A Nyugat Hét Királya, nem?


Igen! Ők voltak heten
"A Valák kiráyai heten vannak, s heten vannak a királynőik is."
A szilmarilok 27. oldal


Fogalmazzunk úgy ők IS heten voltak...
Azért ez nekem egy kicsit erős... Még Sauron terveiben sem volt benne az, hogy megdöntse az Erőket... :roll:

Mindenesetre fura...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #263030 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Istarok
Raiaval értek egyet! Szerintem is a csizmás dolog csak egy hasonlat.
A valákhoz csak annyit: TÉNYLEG!!! Nem is tudom miért nem jutott eszembe... :oops: Kösz a segítséget! :)

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #263023 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Istarok

Szarumán arca elszürkült a dühtől, s a szemében vörös tűz égett. Vadul kacagott: - Majd! - kiáltotta, s kiáltása átcsapott üvöltésbe. - Majd! Igen, ha te a Barad-dúr kulcsát is megszerezted, azt hiszem; és a Hét Király Koronáját, és az Öt Mágus Botját, s ha olyan csizmára tettél szert, amely sokkal nagyobb, mint amekkorát ma viselsz! Szerény terv. Ehhez aligha szorulsz az én segítségemre.


Asszem a csizmát itt nem kell szó szerint érteni. Metaforikus kép vagy mifene. Szerintem Szarumán ezt kifejezetten a hatalomra érti. "olyan csizmára tettél szert, mely sokkal nagyobb, mint amit ma viselsz"...Gandalfnak akkor "kevés" volt a hatalma ahhoz képest, amilyen lehetett volna, ha a fent említett dolgokat megszerzi. Azt, hogy "szerény terv" pedig gondolom gúnyosan érti.
Nem tudom, érthetö vagyok- e mindíg.Bocs. :oops:

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #263021 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Istarok
Én valójában a csizmára voltam kiváncsi, de azért kösz. Én csak az öt mágusig jutottam el. A valák eszembe se jutottak. De a csizma az mi lehet?

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #262947 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Istarok

Ecthelion írta: Mi másra? A Nyugat Hét Királya, nem?


Igen! Ők voltak heten
"A Valák kiráyai heten vannak, s heten vannak a királynőik is."
A szilmarilok 27. oldal

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #262934 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Istarok
Mikor ezt a részt olvastam, nekem úgy tűnt hogy Szarumán a saját terveit leplezi le: Az 5 mágus és a valák megdöntése. Ez persze lehetetlen terv, de tudat alatt vágyhatott rá. Ezért gondoltam, hogy a valák, ugyanis nekik volt 7 királyuk (Manwe, Ulmo, Aule, Orome, Mandos, Lórien, Tulkas).

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #262933 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Istarok

Ecthelion írta: Mi másra? A Nyugat Hét Királya, nem?


Azért ez mégis csak egy kicsit sok, nem? De persze nem lehetetlen, de nekem a kontextusból valahogy kilóg... :?

Most azt számolgatom, hogy lehet-e hét király Középföldén :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #262931 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Istarok
Mi másra? A Nyugat Hét Királya, nem?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #262929 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Istarok

Ecthelion írta: A valákra.


Na, ebben nem vagyok biztos...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #262927 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Istarok
A valákra.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #262923 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Istarok
A Hét Királlyal kikre utal?

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #262885 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Istarok

Szarumán arca elszürkült a dühtől, s a szemében vörös tűz égett. Vadul kacagott: - Majd! - kiáltotta, s kiáltása átcsapott üvöltésbe. - Majd! Igen, ha te a Barad-dúr kulcsát is megszerezted, azt hiszem; és a Hét Király Koronáját, és az Öt Mágus Botját, s ha olyan csizmára tettél szert, amely sokkal nagyobb, mint amekkorát ma viselsz! Szerény terv. Ehhez aligha szorulsz az én segítségemre.


Ezt akkor mondja, amikor Gandalf arra kéri Szarumánt, adja át neki a botját és Orthanc kulcsait.
Szerintem arra utal Szarumán ebben a válaszban, hogy Gandalf mennyire lehetetlen dolgot kér tőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #262870 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Istarok
Nem tudja valaki, hogy a mondat, amit Szarumán mond Gandalfnak a Szarumán hangja fejezetben mikor Gandalf eltöri Szarumán botját, azokról a csizmákról meg botokról, hogy az mit jelent?

Bocs, most nem tudom idézni, mert nincs nálam a GyU. :roll:

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262255 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Istarok
Off: Ethuil: válasz a tünde-topikban

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262234 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Istarok
A Glorfindel - téma a Lothlórien - Tündék topicban folytatódik tovább! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262142 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Istarok

Phaedra/Namarie írta:

Nóli írta: Glorfindel csak úgy "tök simán támadt fel", szóval neki, mint tündének, megvolt a lehetősége a reinkarnációra. Csak rá szerencsére nem hatott az a dolog, ami a töbi tündét megakadályozta a reinkarnációban.
Ez szvsz kisebb dolog mint hogy Gandalfot visszaengedték.


Elviekben bármelyik tünde reinkarnálódhat, kivéve Feanort és fiait. Viszont oda kéne születnie, ahol régebben is élt, vagy ha az a föld már nincs meg, akkor Valinorba. A jelek szerint Glorfindel Valinorban születhett újjá, és visszaküldték.

Lehetséges ok: valami dolga volt Középföldén.


Úgy mint Gandalfnak mikor visszatért a balroggal folytatott harc után?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262136 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Istarok

Nóli írta: Glorfindel csak úgy "tök simán támadt fel", szóval neki, mint tündének, megvolt a lehetősége a reinkarnációra. Csak rá szerencsére nem hatott az a dolog, ami a töbi tündét megakadályozta a reinkarnációban.
Ez szvsz kisebb dolog mint hogy Gandalfot visszaengedték.


Elviekben bármelyik tünde reinkarnálódhat, kivéve Feanort és fiait. Viszont oda kéne születnie, ahol régebben is élt, vagy ha az a föld már nincs meg, akkor Valinorba. A jelek szerint Glorfindel Valinorban születhett újjá, és visszaküldték.

Lehetséges ok: valami dolga volt Középföldén.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #260643 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Istarok
A kettő ugyanaz a személy, de ezt már ne ebben a topicban kérdezd meg! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #260633 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Istarok
Melyik Glorfindel? A völgyzugolyi? Vagy a gondolini? Vagy utóbbi tért vissza és lett az előbbi? Erről hol lehet olvasni?
Asszem pillanatnyilag nincs több kérdésem! :D

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #260573 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Istarok
Nóli: ebben tökéletesen igazad van. Glorfindel csak egy visszatérés a sok közül (mégha erről az egyről van csupán írásos dokumentáció), Gandalf visszaküldése Eru által viszont egyedülálló a történelemben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #260570 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Istarok
Glorfindel csak úgy "tök simán támadt fel", szóval neki, mint tündének, megvolt a lehetősége a reinkarnációra. Csak rá szerencsére nem hatott az a dolog, ami a töbi tündét megakadályozta a reinkarnációban.
Ez szvsz kisebb dolog mint hogy Gandalfot visszaengedték.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #260565 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Istarok
Bizonyos szemszögből összevethető, habár nem tudjuk, a visszatért Glorfindel mennyiben különbözött a korábbinál... Meg őt a valák engedték vissza, akik nem hinném, hogy felruházták volna őt plussz erővel. Bár önmagában a feltámadás/újjászületés is felruházza őt különleges képességekkel valósznűleg.

Gandalf esetében viszont nem pusztán feltámadásról van szó, egész biztosan kaphatott Ilúvatartól nagyobb hatalmat és hatáskört...

Mindenesere mindkét esetet nagy titokzatosság fedi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #260561 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Istarok

Aragond írta:

Alyr Arkhon írta:

Aragond írta: Stratégiai ellenfél? Azért volt egy kis hatalma a mókusnak, mert az összes Középföldén élő nagyhatalmú tünde tisztelte. Másrészt meg Gandalf és Szauron egy ,,fajtából" jöttek, nem? Mindkettő maia volt. Vagy nem? Csak Szauron megedződött Melkor mellett, és túlélt egy s mást.


De - mint ahogy olorin.papa - írta, az egy s más túlélésével sokat vesztett a hatalmából. Az ainuk nem megújuló energiaforrásból dolgoztak, így minél többet használtak el, annál kevesebb maradt nekik.


Hát tényleg nem a tipikus "Hegylakó-történet". De olyan béna, hogy mindig veszítenek az erejükből. De Gandalf erősebb lett, miután fehér lett, nem? Vagy csak engedélyt kapott, hogy "jobban" használhassa? Mindenesetre nem úgy tűnik, mint aki alig áll a lábán a gyengeségtől.


Aki a halálból jön vissza, az vagy másképp kezdi látni a világot, vvagy az ereje sokszorozódik meg.

Miért a különleges alkalom, hogy ő megsokszorozott erővel térhette vissza? Mert küldetése volt.

Szerintetek Glorfindel és Gandalf esete összevethető?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #260559 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Istarok

Ecthelion írta: Gondolom onnnan, hogy másról nem ír Tolkien akivel ilyen történt volna ;)


Cseles! :wink:
De szvsz az is "bizonyítja" vagy legalábbis valószínűvé teszi, h ezért ki kellett kérni Ilúvatar véleményét, akit elviekben nem nagyon háborgattak. Szóval vmi NAGGYON nagy dologról van szó...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.545 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére