Haditudományok Középföldén

Több
20 éve 1 hónapja #211359 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Az Augsburgi csatát nem az íjak miatt vesztettük el, hanem mert addigra a németek kitapasztalták a taktikát és sikeresen beszorítottak minket. (egyébként ugyanez volt a probléma 100 évvel később a keresztes háborúkban is)

A film forgatásán tényleg gagyi íjakat kaptak és azok el is törtek rendesen a vessző nélküli használattól.

Ranamarth: Én is a magyar reflexíjat ajánlom, nekem is olyasféle van otthon. Lehetőleg ne gyerekméretet vegyél, még ha eleinte nehéz is kihúzni. (a felnőtt méretű vadászbolti reflexíjak 25-35 fontosak)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211322 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Szal mi magyarok nem értünk a nyugati modern ijakhoz... akkor megkérdezném, hány nyugati tudja használni a mi ijainkat? :)
(A probléma orvoslására már Amcsiban, meg Németben stb is vannak ám lovasijász völgyek! :) )

Nwalme:
a forgatáskor minden szerepléő irtózatosan gyagyi ijat kapott, mivel vessző nélkül lőttek (ezt már számítógéppel csalták rá ;) ), s ha egy erősebb íjjal lövöldöztek volna nyíl nlkül, az előbb utóbb 1. kettétört volna 2. a használójának akár még a gerince is megsérül

Amúgy a Hadviselés szerint (:D :lol: ) Lego íjának kihúzásához 400 font erőre volt szükség... 8O Nah igen, hiszi a pösze piszi...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211214 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
elnézést--Léofwine--, ne haragudj nem szándékos volt.
ja és a lovasíjászat teljesen más tészta mint a céllövészet, ott a gyorsaság az elsődleges szempont, gondolom abban azért jók a magyarok, mivel egy temperamentumos nép vagyunk mi ugyebár.. :wink:
egy kérdés:a filmben Legolas íjai milyen erővel bírtak(a való életben), merthogy nem láttam rajta íjászkesztyűt, és valószínű hogy ha olyan bivalyerős lett volna, mint ahogy arról a könyvben szó van, orlando keze enyhén sebes lett volna, aminek semmi nyoma

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211213 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
ömm, Lofwine, pirossal kiemeltem, :arrow: hogy modern reflexíjjal vagy csigással, nem magyar íjjal, azt hogy Kassai milyen penge, azt én is tudom. :wink:

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211051 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Nwalme írta: Nem tudom ki foglalkozik itt versenyszerű íjászattal(modern reflexíjjal vagy csigással), mert ahhoz lenne egy kérdésem:
azt mondják hogy a magyarok világviszonylatban nem szerepelnek jól az íjászversenyeken.nem felháborító?csak mert a magyarok az én szememben egyek a lovaglással és az íjászattal is :cry:


Szvsz ez hülyeség. Én úgy tom, hogy a Kassai-féle banda Európai versenyeken előkelö helyezést szokott elérni! Igaz az lovasíjászat! De szvsz ők akkor is bizonyították, h ez nem igaz, mivel pár év alatt ez a prodzsekt annyira kinőtte magát, h önmagáért beszél! :itscool:
Meg aztán a magyarok a legfélelmetesebb nyilas népek közé tartoztak.... a vérünkben van! 8O :deal:

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210958 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Léofwine írta:

A csigás-íj nagyon jó egyébként, és iszonyat nagy az ütőereje. Egyetlen eccer láttam ilyet(a bolhapiacon árultak egyet csak úgy ) nemtom, h az mennyire volt jó minőségű, de az biztos, h nem rám méretezték... (Nem tudtam megfeszíteni )
Nagyon érdekes kis szerkezetek....

a csigás íjakkal az ahelyzet h kihúzni baromi nehéz őket, de megfeszítve tartani pedig meglepően könnyű.és nagyon messzire elhordanak..
nem tudom ki foglalkozik itt versenyszerű íjászattal(modern reflexíjjal vagy csigással), mert ahhoz lenne egy kérdésem:
azt mondják hogy a magyarok világviszonylatban nem szerepelnek jól az íjászversenyeken.nem felháborító?csak mert a magyarok az én szememben egyek a lovaglással és az íjászattal is :cry:

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210925 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ery írta:

Ranamarth írta: Valaki érthetően eltudná nekem magyarázni a rohani hadifelállásokat? :oops:


Arról éppen nem nagyon írt sokat a professzor, de majd összehozok valami kis szösszenetet belőle.


Azt esetleg nekem is ha szabad kérnem? :D Léciléciléciiii, ez a téma engem is érdekel!

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210869 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Előre is köszi Mester! :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210860 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ranamarth írta: Valaki érthetően eltudná nekem magyarázni a rohani hadifelállásokat? :oops:


Arról éppen nem nagyon írt sokat a professzor, de majd összehozok valami kis szösszenetet belőle.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210859 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Valaki érthetően eltudná nekem magyarázni a rohani hadifelállásokat? :oops:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210501 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Magyar visszacsapót! :) :D ;)
Vagy mongolt... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210496 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Khm...kicsit elOFFoltatok az íjjak irányába,de ha már ez a téma,akkor itt is megkérdezem,hogy szerintetek milyen íjjat lenne érdemes vennem? :roll:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210457 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Tényleg ne próbáljuk már a két fajta íjat összehasonlítgatni. Mind kettőnek megvolt/van a hasznossága különben nem tettek volna hírnévre szert.

Ugyan már! Mindkét fajta íjjal szép eredményeket lehet elérni. Más harcmodort és taktikát igényelnek és tesznek lehetővé. A modern kori íjjászat is sokat profitál mindkét szerkezeti felépítésből.

Viszont nem ártana visszatérni a fő témához, vagy legalább kicsit közvetlenebbül becsatolni a vitába.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210455 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Csak hasonlítsuk össze mondjuk Crécy-t, vagy Agincourt-t Augsburg-al, és látszik, hogy rendes páncél ellen mennyire lehet reflexíjjal "teljes kiirtást" végezni... A franciák egy "csöppet" jobb páncélokban voltak a fritzekhez képest, mégis csúnyán kiirtották őket, főleg az íjászok... :roll:

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210453 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Másra használták a kettőt valóban:
a longbowval csak az ellenség megritkítása, a visszacsapóval viszont szinte a teljes sereg kiirtása... :lol: :D :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210434 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Annak, hogy ugyanakkora a hatótávolsága főleg az az oka, hogy a reflexíj nyílvesszői könnyűek egy viszonylag könnyű heggyel, míg a longbow-val 90 cm hosszú, és arányosan vastag, no meg néha igen nehéz hegyű nyílvesszőket lövöldöztek... És perzse a hadszíntéren betöltött szerepük is más volt... a longbow inkább a "tüzérségnek" feleltethető meg, míg a nomád íj afféle "gépesített gyalogság". Emiatt a egész ügy olyan, mintha a claymore és a rapír "jobbságáról" vitáznánk, hiszen mindkettő kard, csak mások használták máshol, máshogy és másra :lol: ...

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210413 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta: Nos az íjakról:
A visszacsapó (reflex) íjak semmivel sem rosszabbak a hosszúíjnál, az köztük a különbség, hogy a reflexíjak kisebbek, mivel eredendően lovasfegyverek, míg a hosszúíjak gyalogosak. A más kidolgozásra azért volt szükség, hogy lóról is hasonló hatékonysággal lehessen lőni.
A honfoglalás-kori magyar íjak vsz. messzebbre vittek mint a környező népek íjai.


Na szerintem ezért "jobbak" ha már ilyen kifejezéssel élünk, hiszen, ha arányaiban nézzük, nagyobb a hatékonysága a sima longbownál, hiszen jóval kisebb íjnak ugyanakkora a hatótávolsága. Szvsz viszont nehezebb volt megfeszíteni is miatta, de a mi magyarjaink erős gyerekek voltak. :up:

Alyr Arkhon írta: A mai nyugati, azaz csigás íjak felhasználnak mindent amit a technológia tud nyújtani, és egész jók.


A csigás-íj nagyon jó egyébként, és iszonyat nagy az ütőereje. Egyetlen eccer láttam ilyet(a bolhapiacon árultak egyet csak úgy 8O ) nemtom, h az mennyire volt jó minőségű, de az biztos, h nem rám méretezték... :lol: (Nem tudtam megfeszíteni :oops: )
Nagyon érdekes kis szerkezetek....

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210316 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Mornambar írta: A flatbow az tulképp micsoda?


Egyszerű reflex íj. Felajzatlan állapotában a megfeszítés irányával ellentétesen (előre) hajlik, de semmi összetett anyaghasználat. Akár egy darabból is lehet. A longbow felajzatlanul leginkább egyenes.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210312 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A flatbow az tulképp micsoda?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210301 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hogy hány nép azt ne vitassuk, végülis mind emberek vagyunk.

Ha időrendet használunk akkor a Szkita-Hun-Magyar,Török,Avar-Mongol. Sőt a Mongoloktól még a Kínaiak is át vették, csak nem tudták a titkot ezért nem volt olyan tartós az övék.

Technológiailag ugyanarra az alapra épülnek kisseb-nagyobb eltérésekkel. A hozzáférhetőségtől függően eltérő alapanyagok (más fa, in, szaru, enyv), az eltérő alakok és méret a fő különbség. Pölö a Hun íj jól láthatóan aszimetrikus.

Természetesen lehet kapni Magyarországon hagyományos technológiával, hagyományos anyagokból készülő íjat. Talán a leghíresebbek a Kassai valamint a Gózer féle. Való igaz ezek elkészítése egy egész évet is igénybe vesz. Viszont a tartósságuk messze nagyobb a modernekénél. Csak egy példa, létezik egy bizonyíthatóan legalább 300 éves Török íj ami még ma is működik.

S ha már az íjaknál tartunk. Nekem a filmben használt íjak leginkább a flatbow-ra hasonlítanak. Talán azok is. Viszont az orkok íjai erősen emlékeztetnek az összetett reflexíjakra (Szkíta).

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210299 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ranamarth írta: Hát igen,de a gondolatukkal és az akaratukkal formázták meg ezeket a dolgokat!


Az nem ugyanaz.
Az anyagi világban történt dolgok itt csupán mellékhatásként voltak jelen, míg a teremtés során azok voltak a célpontban.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210298 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hát igen,de a gondolatukkal és az akaratukkal formázták meg ezeket a dolgokat!

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210297 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ranamarth írta: Csoda,hogy nem rokkantak bele egy gondolta háborúba!?


Nem egészen gondolat háború, csak azt akartam kifejezni, hogy alakot válthattak, az anyag nemigen volt nekik akadály...
Igazából az akaratuk harcolt...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210294 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Csoda,hogy nem rokkantak bele egy gondolta háborúba!?

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210293 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ranamarth írta: Milyen harci felállás volt jellemző a valákra,amikor megtámadták Morgothot?


Harci felállás? Izé...
Tekintve, hogy az a harc nem normál háború volt, nem normál csatákkal, szerintem nem beszélhetünk harci felállásról, az akaratuk harcolt némi anyagi megnyilvánulással együtt...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210290 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Milyen harci felállás volt jellemző a valákra,amikor megtámadták Morgothot?

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210270 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Mornambar írta: Úgymint szkíta-hun-magyar, s a kuzin a mongol! ;) :twisted:

Khö-khö-khö...
Szóval nekem más a véleményem de ezt ne itt tárgyaljuk meg mert már előre látom a moderátorok arcát...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210269 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Úgymint szkíta-hun-magyar, s a kuzin a mongol! ;) :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210264 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Mornambar írta: Ezutóbbit sajnos észrevettük...

A négy nép íjai (ami tulképp 2 nép :P ... le a finnugoristákkal! :) ) valóban különböznek, mivel nem épp egy időből valók...


2 nép? úgymint?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210261 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ezutóbbit sajnos észrevettük...

A négy nép íjai (ami tulképp 2 nép :P ... le a finnugoristákkal! :) ) valóban különböznek, mivel nem épp egy időből valók...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.839 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére