A Gyűrűk

Több
18 éve 2 hete #289051 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A Gyűrű nem tesz senkit sem láthatatlanná, hanem félig átviszi egyfajta "szellemvilágba". Szauron és Toma, mint nagyhatalmú szellemlények (előbbi tuti ainu, utóbbiba ne menjünk most bele) egyszerre léteznek a mi világunkban és a "szellemvilágban", ahogy Gandalf mondja Glorfinelről: "mert aki valaha is élt a boldog Birodalomban, az egyszerre két világban lakik, és hatalma van a Láthatókon és Láthatatlanokon egyaránt."

:wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #289039 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Szvsz a Gyűrű mindenkire a saját erejével arányosan arányosan hat, és ezt még meg is sokszorozza, ha igen erős vágyat érez az emberben (hobbitban) valamire.
Ez nagyon jól megmutatkozott, amikor Samu húzta fel.

Tomának hihetetlen nagy ereje volt, de nem akart mást, mint békében és harmóniában élni tovább a maga kis birtokán. Könnyen lehet, ha a világ megmentése egy kicsit is az eszébe jut, mindjárt a Gyűrű hatása alá került volna.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #289037 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Raia Aiwart írta:

Alyr Arkhon írta:

Finwe írta: Üdv!

A gyűrű a hobbitokat láthatatlanná tette. De Szauront nem. Hogy is van ez? Nagyobb hatalmú lényeket lehet hogy nem tűntetett el? Egyáltalán mi célja lehetett annak hogy láthatatlanná változtasson bizonyos egyéneket? Van erről valami infó??


Bombadil Tomát sem.

Azokat nem tette láthatatlanná akiknek a hatalma felette állt az övének.
Szerintem.


Tomát nem tette láthatalanná, ergo Tomának nagyobb volt a hatalma Sauronénál.
Kérdések:
Miér' nem segített Toma elpusztítani a Gyűrűt?
Neki nem volt érdeke, hogy megmeneküljön Középfölde?
Vagy legalább miért nem kísérte el Frodót?


Ez a Gyűrűtanács (Council of Elrond) részben részletesen ki van fejtve (ha jól tudom), Elrond megmagyarázza Frodónak, aki hasonlóakat kérdez, ott nézd meg, most nem írom le, de lehet hogy más megteszi.

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #289031 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Alyr Arkhon írta:

Finwe írta: Üdv!

A gyűrű a hobbitokat láthatatlanná tette. De Szauront nem. Hogy is van ez? Nagyobb hatalmú lényeket lehet hogy nem tűntetett el? Egyáltalán mi célja lehetett annak hogy láthatatlanná változtasson bizonyos egyéneket? Van erről valami infó??


Bombadil Tomát sem.

Azokat nem tette láthatatlanná akiknek a hatalma felette állt az övének.
Szerintem.


Tomát nem tette láthatalanná, ergo Tomának nagyobb volt a hatalma Sauronénál.
Kérdések:
Miér' nem segített Toma elpusztítani a Gyűrűt?
Neki nem volt érdeke, hogy megmeneküljön Középfölde?
Vagy legalább miért nem kísérte el Frodót?

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287213 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

olorin.papa írta: Igen! Istárként tényleg meg volt kötve a keze. Valószínüleg Szarumánnak is... De ez nem biztos, mert lehet Ő annyira "elsugározta" az erejét, hogy azért gyöngült el.

Abban én is egyet értek, hogy Toma, mint "szabadúszó" maia, teljes erejével volt jelen középföldén, Őt csak a maga szabta korlátok akadályozták.


Az istárok szerintem nem kezdp maiák voltak, de erejük nagy részét nyugaton kellett hagyniuk.
A kicsi áthozottat sugározta el Szarumán az építkezéseire, Gandalf a balrog ellen és tüzijátékra (inkább a balrog ellen) de Gandalf kapott egy újabb nagyobb adagot a Caradhras haván fekve.

Tomának nem tudom mekkora ereje volt, hiszen az sem biztos, hogy maia. Az biztos - legalábbis nagyon valószínű, hogy Szauron puszta erőből még a Gyűrű nélkül is jobban állt, mint bármelyik istár vagy akár Toma.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287121 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Igen! Istárként tényleg meg volt kötve a keze. Valószínüleg Szarumánnak is... De ez nem biztos, mert lehet Ő annyira "elsugározta" az erejét, hogy azért gyöngült el.

Abban én is egyet értek, hogy Toma, mint "szabadúszó" maia, teljes erejével volt jelen középföldén, Őt csak a maga szabta korlátok akadályozták.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287117 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

olorin.papa írta:

Alyr Arkhon írta: Azokat nem tette láthatatlanná akiknek a hatalma felette állt az övének.
Szerintem.



Ha Gandalf kinyilvánítja maia erejét, akkor valószínüleg Ő sem tűnt volna el, mert erőben és tudásban vetekedett Szauronnal. szvsz


Istárként semmiképpen sem vetekedett, hiszen legyengítve került Középföldére. Egyedül aligha oldhatta volna fel ezt a kötést és tudott volna igazi maiaként megjelenni, különben Szarumán megtette volna.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287109 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Alyr Arkhon írta: Azokat nem tette láthatatlanná akiknek a hatalma felette állt az övének.
Szerintem.


Bocsánat, de nem láthatatlanná tette, hanem nagyon is láthatóvá a viselőjét abban a világban, ahol Szauron volt az úr.

Ha Gandalf kinyilvánítja maia erejét, akkor valószínüleg Ő sem tűnt volna el, mert erőben és tudásban vetekedett Szauronnal. szvsz

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287092 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Finwe írta: Üdv!

A gyűrű a hobbitokat láthatatlanná tette. De Szauront nem. Hogy is van ez? Nagyobb hatalmú lényeket lehet hogy nem tűntetett el? Egyáltalán mi célja lehetett annak hogy láthatatlanná változtasson bizonyos egyéneket? Van erről valami infó??


Bombadil Tomát sem.

Azokat nem tette láthatatlanná akiknek a hatalma felette állt az övének.
Szerintem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287080 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Üdv!

A gyűrű a hobbitokat láthatatlanná tette. De Szauront nem. Hogy is van ez? Nagyobb hatalmú lényeket lehet hogy nem tűntetett el? Egyáltalán mi célja lehetett annak hogy láthatatlanná változtasson bizonyos egyéneket? Van erről valami infó??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285779 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Angwen írta: Én is arra szavazok, hogy a hatalmat képviselő Fingolfin- és a féltékenyen ellene acsarkodó és ezzel magát a hatalmat megsemmisítő Fëanor-ház között őrlődő szegény Finarfin-fiak nehézségeire utal a jelkép... (Na, erre a mondatra varjatok gombot--szerintem a prof is megirigyelhetné... :D )


:itscool: Itt a pont!
Szebben nem lehet mondani! :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285774 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Én is arra szavazok, hogy a hatalmat képviselő Fingolfin- és a féltékenyen ellene acsarkodó és ezzel magát a hatalmat megsemmisítő Fëanor-ház között őrlődő szegény Finarfin-fiak nehézségeire utal a jelkép... (Na, erre a mondatra varjatok gombot--szerintem a prof is megirigyelhetné... :D )

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285581 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

olorin.papa írta: ezt nemhiszem, hiszen világosan le van írva, "egyik fején korona, a másik hatalomra éhes"


:hein:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285455 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

olorin.papa írta:

Raia Aiwart írta: Nem feltétlen versengés...Hiszen az egyik kígyó fején virág van (szvsz lány) Lehetnek tehát egy pár is. Összetartoznak. Egy testnek van két feje.
Szerintem.


ezt nemhiszem, hiszen világosan le van írva, "egyik fején korona, a másik hatalomra éhes"


Bocsánat, ez a sor valahogy kiesett... :oops:

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285340 Írta: Pókkirálynő
Pókkirálynő válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Annedun írta: fordítanál?
ennyire még nem tudok angolul :oops: :oops: :oops:

Bocsánat, hogy belekontárkodok, de eddig nem érkezett válasz, úgyhogy:

Ezen a gyűrűn két kígyó volt, szemük smaragd, fejük pedig egy arany virágokból álló korona alatt találkozott, melyet az egyik tartott, a másik pedig elnyelt; ez volt Finarfinnak, és házának jelképe.

Ha esetleg rossz a fordítás valahol, akkor bocsánat. :oops:
De ha jó, akkor úgy tűnik, valóban inkább az ellentétet jelképezik. Bár rég olvastam már a Sil-t, úgyhogy nem nagyon emlékszem rá. :oops:

"Fagyra tőrt emel az ág
s a pusztaság
fekete sóhaja lebben -
varjucsapat ing-leng a ködben."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285033 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
fordítanál?
ennyire még nem tudok angolul :oops: :oops: :oops:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284978 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nos, az eredeti és pontos idézet a Sil-ből:
For this ring was like to twin serpents, whose eyes were emeralds, and their heads met beneath a crown of golden flowers, that the one upheld and the other devoured; that was the badge of Finarfin and his house.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284968 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A virágkoronás kislány a hatalomra éhes férfi ellen... :lol:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284928 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Raia Aiwart írta: Nem feltétlen versengés...Hiszen az egyik kígyó fején virág van (szvsz lány) Lehetnek tehát egy pár is. Összetartoznak. Egy testnek van két feje.
Szerintem.


ezt nemhiszem, hiszen világosan le van írva, "egyik fején korona, a másik hatalomra éhes"

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284898 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Nem feltétlen versengés...Hiszen az egyik kígyó fején virág van (szvsz lány) Lehetnek tehát egy pár is. Összetartoznak. Egy testnek van két feje.
Szerintem.

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284637 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Attól még nagyon nagy a különbség a két "jelvény" között...
Az Aurinon levő két kígyó amint egymás farkába harap valóban folytonosságot mutat, nem kell ehhez magyarázat, mindenkinek magától is ez ugrik be, olyan mint a körforgalom táblája a KRESZben.
Míg a Barahír gyűrűjén levő kígyók egymással szembe néznek. Ez egy ellentét, szembenállás... Ha közrefogják a követ, akkor ráadásul versengés...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284626 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
de Ende ismerte a Gyűrűk urát, az biztos...

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284471 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
De itt tuti nem arról van szó. Így hogy a két kígyó egymással szembe néz, nem jelenthet folytonosságot...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284461 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
:eek2: tényleg!!!
hogy ezt nem vettem észre!!
de h***e vagyok

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284299 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ide szeretném beszúrni, hogy Michael Ede: A végtelen történet című könyvének is ez a szimbólum van a hátulján. Aki olvasta, tudja: a két kígyó a halál és élet folyamatosságát fejezi ki.
Bár igaz, hogy ott a kígyók egymás farkába harapnak.

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284082 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
És ha csak puszta ornamentika?
Netán csak arról van szó, hogy mindkét kígyó ugyanazt az ékkövet fogja???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284023 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Noredhel (Voronwë) írta:

Phaedra/Namarie írta: Ez a két, egymást elnyelni akaró kígyó döbbenetes szimbólum. Szerintetek vajon miért választhatta pont ezt Finrod?


Tán a rokonság ihlette meg? :twisted: "Megölleeek... - Neeem, én öllek meeeg"


Nagyon egyszerű.
Feanor volt az első szülött, Finwe fia, és jogszerint apja halála után őt illette volna meg a Nagykirályi cím.
Feanor halála után Maedros lemondott a jogáról, valamint családja jogáról Fingolfin javára. Ezért is nevezték őket később Kisemmizetteknek.
Az egyik kígyó Fingolfin családját jelenti ( a koronás), a másik Feanor fiait. Szvsz :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283987 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Phaedra/Namarie írta:

olorin.papa írta: A pontos szöveg:
Grima: -... egy furcsa gyűrűt viselt. Két kígyó, smaragd szemekkel, Az egyik hatalomra éhes, a másik fején korona.
Szarumán: -Barahír gyűrűje! A Zsufazekés Gandalf azt hiszi, meglelte Isildur örökösét, Gondor elveszett királyát. Bolond! Sok éve megszakadt a vérvonal....

Vagyis szó sem volt arról, hogy Gandalf adta Barahír gyűrűjét Aragornnak.
Tényleg Elrondtól kapta, Narsil darabjaival együtt...


én mindig azon mosolygok egy jót, hogy a gyűrű Barahir gyűrűje, holott valójában Finrodé. Mit érezhetett Galadriel, valahányszor látta...

Ez a két, egymást elnyelni akaró kígyó döbbenetes szimbólum. Szerintetek vajon miért választhatta pont ezt Finrod?


Tán a rokonság ihlette meg? :twisted: "Megölleeek... - Neeem, én öllek meeeg"

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283889 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Hmmm
Az Barahír gyűrűje, ugyanis Finrod oda adta neki, hálája és tartozása jeléül.
Amit,-lássuk be-becsülettel ki is egyenlített. :(

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283866 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

olorin.papa írta: A pontos szöveg:
Grima: -... egy furcsa gyűrűt viselt. Két kígyó, smaragd szemekkel, Az egyik hatalomra éhes, a másik fején korona.
Szarumán: -Barahír gyűrűje! A Zsufazekés Gandalf azt hiszi, meglelte Isildur örökösét, Gondor elveszett királyát. Bolond! Sok éve megszakadt a vérvonal....

Vagyis szó sem volt arról, hogy Gandalf adta Barahír gyűrűjét Aragornnak.
Tényleg Elrondtól kapta, Narsil darabjaival együtt...


én mindig azon mosolygok egy jót, hogy a gyűrű Barahir gyűrűje, holott valójában Finrodé. Mit érezhetett Galadriel, valahányszor látta...

Ez a két, egymást elnyelni akaró kígyó döbbenetes szimbólum. Szerintetek vajon miért választhatta pont ezt Finrod?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.018 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére