A Gyűrűk

Több
18 éve 9 hónapja #264508 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ez áll a Szilmarilokban, de az "úgy tartják" megfogalmazás azt sugallja, hogy nem 100% a dolog.
A májusi olvasókörön előadó dr. Uhrman Iván arra utalt, hogy a 7 törpgyűrű anyaga akár 7 különféle anyag is lehetett. A 7 egyébként is különleges szám, többek közt utal a szellemi síkra, a 7 napjaira, a 7 ókorban ismert bolygóra ...

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264411 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Tharkún írta: A múltkor sokat vitáztunk a törpgyűrűk alapanyagáról.
Azóta megtaláltam, hogy a Szilmarilok világosan leírja, hogy alapjuk aranygyűrű! :deal:

Ezt akkor és ott el is mondtuk ;) :

idézet írta: A Szilmarilokban a következő áll:

"Úgy tartják, hogy a törp királyok Hét Kincsének alapja minden esetben egy-egy aranygyűrű volt, ám a kincseket már régen elrabolták, sárkányok falták föl, s a Hét Gyűrű némelyikét tűz emésztette el, másokat Sauron szerzett vissza."

/A szilmarilok, A gyűrűkről és a harmadkorról, 337. oldal/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264323 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
A múltkor sokat vitáztunk a törpgyűrűk alapanyagáról.
Azóta megtaláltam, hogy a Szilmarilok világosan leírja, hogy alapjuk aranygyűrű! :deal: HOPP! Újabb hiba a filmben! :?

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #264268 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Phaedra/Namarie írta: Összehasonlítási alap valamennyirre van, mert MINDEN gyűrű alapvetően mágia felhasználására készült, és nagyon tágan értelmezve mágikus cselekvésekre is alkalmasak.


Nem hinném, hogy a tünde gyűrűk növelnék a pusztító varázslatok erejét. Azok teremtő és megörző varázslatok erejét növelik leginkább. Bár nőhet a hordozója "szellemi ereje" a gyűrű álltal, és így közvetetten a varázshatalma, de ez elenyésző a speciális hatásukkal szemben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #263905 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Argeleb írta: Mit jelent, hogy legerősebb?
Mert ha két kb. hasonló erejű ember egyikénél a három közül valamelyik, a másiknál pedig a maradék közül valamelyik gyűrű lenne, és összemérnék erelyüket, akkor biztosan nem a tünde gyűrűs győzne, mivel azt nem harcra ill. olyan varázslatokra készítették.
Szerintem a gyűrűket ilyen módon nem lehet összehasónlítani. Hiszen a tündék gyűrűi megörző, teremtő(geoteia), gyógyító jellegűek elsősorban, az emberek gyűrűi erőt, akaratot, és mágiát adó gyűrűk, a törpéké pedig kitudja milyen...
Igazából nincs összehasonlítási alap szerintem.


Azt hiszem, némileg elbeszélünk egymás mellett. Az, hogy a tündegyűrűket mire készítették, és ha idegen kézbe kerülne, mire használná az őket, nem feltétlenül függvényei egymásnak. A Gyűrűk hatáskörét ha negálni nem is lehet, de ideig-óráig módosítani igen. Pl: Gandalf is tudna egy ideig jótékonykodni az Eggyel, de az bekebelezné őt.

Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy a tündéken kívül bárki si hazsnálhatná a gyűrűket.

Amikor azt mondtam, hogy a "legerősebb" arra értettem, hogy eredendően a leghatalmasabb.

Összehasonlítási alap valamennyirre van, mert MINDEN gyűrű alapvetően mágia felhasználására készült, és nagyon tágan értelmezve mágikus cselekvésekre is alkalmasak.

Más, és kérlek ne haragudj érte: a helyesírásra ügyelj!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 9 hónapja #263868 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Mit jelent, hogy legerősebb?
Mert ha két kb. hasonló erejű ember egyikénél a három közül valamelyik, a másiknál pedig a maradék közül valamelyik gyűrű lenne, és összemérnék erejüket, akkor biztosan nem a tünde gyűrűs győzne, mivel azt nem harcra ill. olyan varázslatokra készítették.
Szerintem a gyűrűket ilyen módon nem lehet összehasonlítani. Hiszen a tündék gyűrűi megörző, teremtő(geoteia), gyógyító jellegűek elsősorban, az emberek gyűrűi erőt, akaratot, és mágiát adó gyűrűk, a törpéké pedig kitudja milyen...
Igazából nincs összehasonlítási alap szerintem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #263684 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gilgolwen Nimrandir írta: Ha nem is feltétlenül a gyűrűk számából indulunk ki, de egyet értek Tharkúnnal. Kezdetben sok kissebb gyűrű készült Eregionban, majd egyre fejlődött a "tudományuk" és erősebb gyűrűket készítettek. A tündék Három gyűrűje pedig utolsóként készült el és mivel ez után nem kovácsoltak a Hatalom Gyűrűihez hasonlót, így a Háromnak "kellett lennie" a legerősebbnek.


Nem pusztán ezért kellett lenni a legerősebbeknek, hanem, mert ha belegondoltok, a tündék bírnak eleve a legnagyobb hatalommal és tudással. (megkockázataom, hogy Celebrimbor ELEVE a tündegyűrűket szánta a legerősebbeknek, és a többivel igazán nem is volt semmiféle szándéka. Egyszerűbben: ő eleve a tündék számára akart gyűrűket készíteni, csak a többivel elégedetelen volt)

Továbbra is fenntartom avéleményemet, hoghy a Három sajnos egy erősebb sárkány tüzétől pl. Fekete Ancalagon - elpusztulhatott volna.

Ha belegondoltok, tünde készítésű dolog csak egy nem pusztult el a vulkántűzben: a Szilmaril, illetve a palantírnak sem igazán ártott az emberek által gyújtott tűz.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #263372 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ha nem is feltétlenül a gyűrűk számából indulunk ki, de egyet értek Tharkúnnal. Kezdetben sok kissebb gyűrű készült Eregionban, majd egyre fejlődött a "tudományuk" és erősebb gyűrűket készítettek. A tündék Három gyűrűje pedig utolsóként készült el és mivel ez után nem kovácsoltak a Hatalom Gyűrűihez hasonlót, így a Háromnak "kellett lennie" a legerősebbnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #263344 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Én úgy gondolom, hogy minél több van belőlük annál kisebb az erejük, ezért azzal, hogy a kilenccel végezhet sárkánytűz, azzal egyetértek, viszont a háromban már nem lennék biztos.

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #263342 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Ha a Hét elpusztítható a sárkányok tüzében, akkor szvsz a Három is, és a Kilenc is ugyanígy elpusztítható. Viszont az Egy kapcsán már kételkedem, de azt sem tartom kizártnak, hogy azzal is végezne a sárkánytűz. De ez függhet a sárkánytól is: Glaurung tüze szvsz biztosan végezne vele, míg Smaugé már nem annyira biztos.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262635 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Tharkún írta: szvsz legalább olyan tűz kell hozzájuk, mint amilyenben készültek.
Tehát az új kérdés az, hogy milyen tűzben készültek?


A tündék az összes gyűrűt ( a 7 a 9 és a 3) Eregionban készítették (Celebrimbor) nem hiszem, hogy különleges tüzet használtak az elkészítésük során. Viszont lehetséges, hogy a "varázserejük" által ellenállóbbá váltak. (Bár, mint tudjuk, a törpök gyűrűi a sárlányok tüzének már nem álltak ellen...)

Úgy gondolom a tündék Három Gyűrűje is elpusztítható. De hogy hol? ... :) (bár nekem eszembe sem jutna elpusztítani őket, és Sauron sem az elpusztításuk miatt akarta megszerzni a Hármat)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262626 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
szvsz legalább olyan tűz kell hozzájuk, mint amilyenben készültek.
Tehát az új kérdés az, hogy milyen tűzben készültek?

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261994 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Phaedra/Namarie írta: Kérdésedre válaszolva: nagy valószínűség szerint a tündegyűrűk is elpusztíthatóak, hiszen az Egy, ami szerencsére csak elvileg uralja őket, szintén elpusztítható, noha körülményesen.
Elpusztíthatóságuk módja: szvsz az ő pusztulásukhoz is elég erős tűz kéne. Nem feltétlenül a Végzetkatlan tüze, de nem tartom kizártnak ezt sem.


Biztosan elpusztíthatók, a Végzet-katlan tüze el tudja pusztítani, mert ott még az Egy is megsemmisült, ami nem csak elvileg, hanem gyakorlatilag is erősebb volt náluk, hiszen Szauron direk olyanra készítette.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261992 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Estelio írta:

Alyr Arkhon írta:

Ethuil írta: Értem, és mivan a többivel?(a tündéké pld.?)


Ezt ugye nem kérdezted komolyan?

off: Na de kérlek. Azért ezt még sem kellene.
Csak tudni akarta elpusztíthatók-e a tünde gyűrűk és szerintem igenis jogos a kérdés.
Attól még hogy te mindent tudsz, nem kéne másokkal így bánni. Néha észrevehetnéd magadat, már ne is haragudj. :evil:


Bocsánat és elnézést, félreértettem a kérdést.
Mea culpa.

Amondó vagyok, hogy jobb sárkányok tüzében megolvadtak volna a tündegyűrűk, bár mint Gandalf mondta a tanácsban, a harmadkor végi sárkányok tüze már nem elég forró ehhez.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261991 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Emberek, ne veszekedjetek!!

Ethuil: a kérdésed némileg félreérthető volt, de mésis arra kérnélek, ne haragudj Alyrra. Mindenki feszültebb, idegesebb, vizsgák, érettségi, meleg, stb.
Tehát legyünk egy kicsuit türelmesebbek egymással.

On:

Kérdésedre válaszolva: nagy valószínűség szerint a tündegyűrűk is elpusztíthatóak, hiszen az Egy, ami szerencsére csak elvileg uralja őket, szintén elpusztítható, noha körülményesen. (Elvileg, hiszen ha ki is fejti hatását rájuk nézve, azért még nincs Szauron kezén, tehát nem tud úgymond teljesen működőképes lenni. )

Elpusztíthatóságuk módja: szvsz az ő pusztulásukhoz is elég erős tűz kéne. Nem feltétlenül a Végzetkatlan tüze, de nem tartom kizártnak ezt sem.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261983 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Alyr Arkhon írta:

Ethuil írta: Értem, és mivan a többivel?(a tündéké pld.?)


Ezt ugye nem kérdezted komolyan?

off: Na de kérlek. Azért ezt még sem kellene.
Csak tudni akarta elpusztíthatók-e a tünde gyűrűk és szerintem igenis jogos a kérdés.
Attól még hogy te mindent tudsz, nem kéne másokkal így bánni. Néha észrevehetnéd magadat, már ne is haragudj. :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261977 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ethuil írta: Értem, és mivan a többivel?(a tündéké pld.?)


Ezt ugye nem kérdezted komolyan?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261959 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Felagund írta:

Ethuil írta: Értem, és mivan a többivel?(a tündéké pld.?)


Feltehtőleg azokat is, csak a tündék nem voltak olyan hülyék, hogy sárkánybarlangba mászkáljanak kincsekért ;)

Kérlek szépen, ezt még feltételezni sem szabad! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261935 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ethuil írta: Értem, és mivan a többivel?(a tündéké pld.?)


Feltehtőleg azokat is, csak a tündék nem voltak olyan hülyék, hogy sárkánybarlangba mászkáljanak kincsekért ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261934 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Értem, és mivan a többivel?(a tündéké pld.?)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261933 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ethuil írta: a Hatalom gyúrújét nem lehet c sak a Végzet Katlanában elpusztítani. De a törpöké az megsemmisíthető, nem?


De, és vagy négyet meg is semmisítettek a sárkányok...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261930 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Idhren: úgy rémlik, hogy voltak messze északon és keleten (a térkép határain túl) sárkányok, de már nem lobogott bennük olyan forrón a régi tűz.

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261929 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
a Hatalom gyúrújét nem lehet c sak a Végzet Katlanában elpusztítani. De a törpöké az megsemmisíthető, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261927 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

olorin.papa írta: Valami olyasmi is szerepelt, hogy a hatalom gyűrűi a sákárnytűzben megsemmisülnek, de olyan sárkány még nem élt, aki az Uralkodó Gyűrűnek ártani tudott volna...


Erre én is határozottan emlékszem, hogy említi Tolkien valahol... Avval kapcsolatban asszem, hogy hogyan pusztítsák el az Egyet... :roll: De nem csak hogy nem tudott ártani a sárkánytűz neki, de már sárkányok sem voltak, nem?

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261773 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Alyr Arkhon írta:

Ethuil írta:

Gilgolwen Nimrandir írta: A Szilmarilokban a következő áll:

"Úgy tartják, hogy a törp királyok Hét Kincsének alapja minden esetben egy-egy aranygyűrű volt, ám a kincseket már régen elrabolták, sárkányok falták föl, s a Hét Gyűrű némelyikét tűz emésztette el, másokat Sauron szerzett vissza."

/A szilmarilok, A gyűrűkről és a harmadkorról, 337. oldal/


Nem vagyok jártas a sárkányokban, de mi lett azután, hogy felfalták a gyűrűket? A sárkányok tán örökké éltek és magukban tartották a gyűrűket? (nem kell lefikázni, ha hülyeség akkor ne válaszoljatok, ha meg benne van a könyvben, akkor elolvasom) :)


A könyveb van valami olyasmi, hogy a hétből négyet a sárkányok tüze emésztett el, hármat pedig visszaszerzett Szauron. Én amondó vagyok, hogy amit a sárkányok (talán törpöstül) felfaltak az megsemmisült a bennük tomboló tűzben.


Valami olyasmi is szerepelt, hogy a hatalom gyűrűi a sákárnytűzben megsemmisülnek, de olyan sárkány még nem élt, aki az Uralkodó Gyűrűnek ártani tudott volna...
Én is ammondó vagyok, hogy felfalták viselőjével együtt, és elemésztődött a bennük lévő tűzben, vagy olyan lény még nem élt, aki egy sárkány gyomrából valamit megszerezzen... és így azok örökre elvesztek a sárkánnyal együtt az északi pusztákon

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261761 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: A Gyűrűk
Igaze hogy így is megy ez. mindig csak nyugodtan. Kösz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261755 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Ethuil írta:

Gilgolwen Nimrandir írta: A Szilmarilokban a következő áll:

"Úgy tartják, hogy a törp királyok Hét Kincsének alapja minden esetben egy-egy aranygyűrű volt, ám a kincseket már régen elrabolták, sárkányok falták föl, s a Hét Gyűrű némelyikét tűz emésztette el, másokat Sauron szerzett vissza."

/A szilmarilok, A gyűrűkről és a harmadkorról, 337. oldal/


Nem vagyok jártas a sárkányokban, de mi lett azután, hogy felfalták a gyűrűket? A sárkányok tán örökké éltek és magukban tartották a gyűrűket? (nem kell lefikázni, ha hülyeség akkor ne válaszoljatok, ha meg benne van a könyvben, akkor elolvasom) :)


A könyveb van valami olyasmi, hogy a hétből négyet a sárkányok tüze emésztett el, hármat pedig visszaszerzett Szauron. Én amondó vagyok, hogy amit a sárkányok (talán törpöstül) felfaltak az megsemmisült a bennük tomboló tűzben.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261751 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Alyr Arkhon írta:

Gilgolwen Nimrandir írta: A Szilmarilokban a következő áll:

"Úgy tartják, hogy a törp királyok Hét Kincsének alapja minden esetben egy-egy aranygyűrű volt, ám a kincseket már régen elrabolták, sárkányok falták föl, s a Hét Gyűrű némelyikét tűz emésztette el, másokat Sauron szerzett vissza."

/A szilmarilok, A gyűrűkről és a harmadkorról, 337. oldal/


Nem vagyok jártas a sárkányokban, de mi lett azután, hogy felfalták a gyűrűket? A sárkányok tán örökké éltek és magukban tartották a gyűrűket? (nem kell lefikázni, ha hülyeség akkor ne válaszoljatok, ha meg benne van a könyvben, akkor elolvasom) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261639 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Gilgolwen Nimrandir írta: A Szilmarilokban a következő áll:

"Úgy tartják, hogy a törp királyok Hét Kincsének alapja minden esetben egy-egy aranygyűrű volt, ám a kincseket már régen elrabolták, sárkányok falták föl, s a Hét Gyűrű némelyikét tűz emésztette el, másokat Sauron szerzett vissza."

/A szilmarilok, A gyűrűkről és a harmadkorról, 337. oldal/


Asszem ezek szerint megoldódott a dolog.

Olorin: a gondolatmeneted jó, de a törpök nemigen vették volna jó néven, ha alantasabb anyagból készülnek a gyűrűik, lévén, hogy ők bányászták ki a tündéknek a nemesebbet (is).

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #261625 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A Gyűrűk

Tharkún írta: És Olorin, te honnan vetted ezt az ezüstös elképzelést?


A gyűrűket tünde kovácsok készítették, a tünde gyűrűket csinálták a leg tisztábbnak, ahol nemes fémeket használtak, mithrilt és talán aranyat, és drágaköveket.
A törp és ember gyűrűket alantasabbnak készítették, itt számításba jöhettek a féldrágakövek, és az ezüst gyűrű...
csak innét

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.627 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére