Nyelvek és írások

Több
10 éve 9 hónapja #409821 Írta: Atwe
Atwe válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Mártika írta: Szeretném ezt a mondatot átíratni tengwarra!...Örök álmodozó!!... remélem így már jó lesz:) és elnézést hogy az előbbit nem jól fogalmaztam meg! Köszönöm !


Egy megoldás: Olthol an uir (örökké álmodó)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #409820 Írta: Atwe
Atwe válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A zsák szónak tudtommal nincs sem quenya, sem sindarin megfelelője (eddig). BTW a Baggins név a nyugori (Westron) Labingi "fordítása" (laban = zsák nyugori nyelven).

Az üzenetre pedig van quenya szó: menta

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #409796 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szerintem az, hogy mit használtak, és az, hogy mire van szó, nem függ össze. Ezek mesterséges nyelvek, korlátozott szókinccsel (sindarin szó kb. 2500 van, ha jól emlékszem, ezt olvastam valahol). És néha pont az alapdolgok maradnak ki.
Pl. "üzenet"-et tuti küldtek, mégsincs rá szó. (Néha pech.)

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #409789 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!
Megpróbáltam "lefordítani tündére" Zsákos Bilbó családnevét. Az általam fellelhető összes quenya és sindarin szótárt átböngésztem, de még a zsák főnevet sem találtam. Elképzelhető, hogy a tündék nem használtak semmi hasonló eszközt? (Vagy csak "Az általam fellelhető összes quenya és sindarin szótár" nem tartalmazza ezt a főnevet???) :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #409750 Írta: sapi95
sapi95 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Üdv, egy idézet átírásában szeretném a segítségeteket kérni sindarin nyelvre.Az idézet "A sebeim emlékeztetnek rá, hogy a múlt valós"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Mártika
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 9 hónapja #409725 Írta: Mártika
Mártika válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
sindarin

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #409699 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Fordítás átírásának kérése esetén a kiválasztott nyelv (quenya/sindarin) megjelölése is elengedhetetlen infó a fordítás megkezdéséhez... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Mártika
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 9 hónapja #409688 Írta: Mártika
Mártika válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szeretném ezt a mondatot átíratni tengwarra!...Örök álmodozó!!... remélem így már jó lesz:) és elnézést hogy az előbbit nem jól fogalmaztam meg! Köszönöm !

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #409687 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kedves Mártika!

Kérlek olvasd el ezt a remekül összeszerkesztett posztot Cerebrum mester tollából, majd fussunk neki újra a kérésednek ;)

<!-- l --><a class="postlink-local" href="tolkien.hu/forum/viewtopic.php?p=407628#p407628">viewtopic.php?p=407628#p407628

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Mártika
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 9 hónapja #409686 Írta: Mártika
Mártika válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni! Szeretnék egy tetoválást és ehhez szeretném ha lefordítaná valaki ezt: ÖRÖK ÁLMODOZÓ! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #409566 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

_Neo írta: Tessék tanulmányozni a Tolkien-féle írásrendszereket. Angolra normálisan átírni kb. 17 módon lehet. Válaszd ki a kedvenced!

De ő quenyául kérte, nem angolul...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #409529 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tessék tanulmányozni a Tolkien-féle írásrendszereket. Angolra normálisan átírni kb. 17 módon lehet. Válaszd ki a kedvenced!

Boeron írta: Sziasztok!

Mint oly' sokan, én is tetováláshoz szeretnék segítséget kérni. A következő 2 mondatot szeretném, ha valaki először le tudná nekem fordítani quenya nyelvre (a fonetikus leírást is megköszönném, csak hogy tudjam, hogyan mondják, amit magamra íratok...) és azt a változatot kérném a tengwar írásmódban, ha megoldható.
1, Listen with your heart
2, You will understand.
A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm.


"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Boeron
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #409291 Írta: Boeron
Boeron válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!

Mint oly' sokan, én is tetováláshoz szeretnék segítséget kérni. A következő 2 mondatot szeretném, ha valaki először le tudná nekem fordítani quenya nyelvre (a fonetikus leírást is megköszönném, csak hogy tudjam, hogyan mondják, amit magamra íratok...) és azt a változatot kérném a tengwar írásmódban, ha megoldható.
1, Listen with your heart
2, You will understand.
A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #409283 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

szarazdorka írta: Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni egy átírásba, dölt tengwar betűkkel leírnátok nekem ezt az idézetet?( Elnézést,ha nem pontos a kérésem,de tetováláshoz szeretném kérni a segítséget. Elolvastam azt a hosszú bejegyzést de eléggé új vagyok a témában :) )
Az idézet:
Az anya a család szíve,és mosolya a szívverés.


Alae:

klikk

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #409249 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

elanorka írta: Hahó :) Ismét segítséget szeretnék kérni egy újabb tetováláshoz. A 'Barátság' és a 'Hűség' szó kellene nekem tengwarra. Előre is köszi. üdv:El

Parancsolj:
kepfeltoltes.hu/130606/bar_ts_g_ ... es.hu_.png

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • elanorka
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #409247 Írta: elanorka
elanorka válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hahó :) Ismét segítséget szeretnék kérni egy újabb tetováláshoz. A 'Barátság' és a 'Hűség' szó kellene nekem tengwarra. Előre is köszi. üdv:El

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #409228 Írta: zsofycka
zsofycka válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Éogil írta:

zsofycka írta: Sziasztok , én is csatlakozom a kérők listájához . Én a családom neveit szeretném tündéül ,ha tud valaki segiteni. Ime a nevek Kelemen László Borbély Zsófia Kelemen Leila-Lea. Nagyon köszönöm előre is.

A neveket nem lehet lefordítani "tündére", de felteszem, nem is erre irányult a kérés :P Átírtam neked tengwarra, egymás alatt a három név:
kepfeltoltes.hu/130530/kelemen-b ... es.hu_.png


Jaj nagyon szépen köszönöm. és igazad van, nem tündéül gondoltam,hanem így.
Mégegyszer nagyon köszönöm szépen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #409222 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

zsofycka írta: Sziasztok , én is csatlakozom a kérők listájához . Én a családom neveit szeretném tündéül ,ha tud valaki segiteni. Ime a nevek Kelemen László Borbély Zsófia Kelemen Leila-Lea. Nagyon köszönöm előre is.

A neveket nem lehet lefordítani "tündére", de felteszem, nem is erre irányult a kérés :P Átírtam neked tengwarra, egymás alatt a három név:
kepfeltoltes.hu/130530/kelemen-b ... es.hu_.png

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #409221 Írta: zsofycka
zsofycka válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok , én is csatlakozom a kérők listájához . Én a családom neveit szeretném tündéül ,ha tud valaki segiteni. Ime a nevek Kelemen László Borbély Zsófia Kelemen Leila-Lea. Nagyon köszönöm előre is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Dyadorus
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #409217 Írta: Dyadorus
Dyadorus válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta: Tudom, nem az én dolgom, de lássuk csak jól értem-e. Azt akarod magadra tetováltatni, hogy "Szeretlek titeket Maci és Pingvin!"? Hát, nem túl szokványos... hacsak nem egy rajzfilmfigura vagy. :D

(Egyébként szerintem jó az átírás.)

Ezer köszönet nektek az átírásért!

Igen, ha az ember nem ismeri a háttértörténetet, akkor furcsának hathat. :-) Persze nyilván embereket jelölnek ezek a nevek; nyugodjatok meg, nem őrültem meg! :-D

Köszönöm még egyszer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #409216 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Éogil írta:

Dyadorus írta: Sziasztok!

Én is tetoválás ügyben kérném a segítségeteket! Szeretném, ha átírnátok nekem az alábbi szöveget tengwákkal:
"Szeretlek titeket Maci és Pingvin!"

Előre is köszönöm!

Parancsolj:
kepfeltoltes.hu/130527/szeretlek ... es.hu_.png
(De várj vele kicsit, hogy szólhasson, ha valaki hibát talál benne, megeshet ilyesmi.)


Tudom, nem az én dolgom, de lássuk csak jól értem-e. Azt akarod magadra tetováltatni, hogy "Szeretlek titeket Maci és Pingvin!"? Hát, nem túl szokványos... hacsak nem egy rajzfilmfigura vagy. :D

(Egyébként szerintem jó az átírás.)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szarazdorka
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #409215 Írta: szarazdorka
szarazdorka válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni egy átírásba, dölt tengwar betűkkel leírnátok nekem ezt az idézetet?( Elnézést,ha nem pontos a kérésem,de tetováláshoz szeretném kérni a segítséget. Elolvastam azt a hosszú bejegyzést de eléggé új vagyok a témában :) )
Az idézet:
Az anya a család szíve,és mosolya a szívverés.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #409213 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Dyadorus írta: Sziasztok!

Én is tetoválás ügyben kérném a segítségeteket! Szeretném, ha átírnátok nekem az alábbi szöveget tengwákkal:
"Szeretlek titeket Maci és Pingvin!"

Előre is köszönöm!

Parancsolj:
kepfeltoltes.hu/130527/szeretlek ... es.hu_.png
(De várj vele kicsit, hogy szólhasson, ha valaki hibát talál benne, megeshet ilyesmi.)

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Dyadorus
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #409211 Írta: Dyadorus
Dyadorus válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!

Én is tetoválás ügyben kérném a segítségeteket! Szeretném, ha átírnátok nekem az alábbi szöveget tengwákkal:
"Szeretlek titeket Maci és Pingvin!"

Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #409203 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Judit írta: Sziasztok!
Mint elottem mar oly sokan most en is a segitsegeteket szeretnem kerni! Tengwakkal atirnatok nekem 3 nevet? Márk, Milán, Zsolt.
Elore is nagyon koszonom!!!


klikk

lady_agatha írta: Sziasztok!
Teljesen laikus volnék az itt adott nyelvek grammatikáját illetően. Viszont a neten szabadidőmben keresgetve ráakadtam erre a fórumra és gondoltam kipróbálom :) Egy nagyon egyszerű segítséget szeretnék kérni szintén tetoválás ügyben :) Sinda nyelven szeretnék két szóról érdeklődni jobban mondva azok írásképéről :) Remény Szerelem :) Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget. Remélem nem túl gubancos illetve jól írtam, amit írtam :)
Köszönöm, Ágota


klikk

miruvor írta: Sziasztok! Új vagyok még itt és azt szeretném kérdezni h szerintetek a sindarint vagy a quenyat könnyebb megtanulni?
Utánanéztem mindkettőnek és mindegyik mellett szól pro és kontra.
És angolul nem igazán tudok, szóval az olyan oldalak sajnos nem segítenek :(
Ti mit mondtok?
Sindarinból több anyagot találtam a neten de még nem tudtam dönteni...
Segítsetek lécci!
Előre is köszönöm :)


Kinek mi a nehéz. Tanuld azt, amelyik neked jobban tetszik.

Viszont öreg hiba ha angolul nem jól tudsz, az eredeti forrásanyag ugyanis mind angolul van.

sapi95 írta: Sziasztok, én egy tetoválást szeretnék csináltatni nagyon megtetszett nekem ez az írás.
Segítségeteket kérném egy idézet átírásában.
Az idézet:"A sebeim emlékeztetnek rá, hogy a múlt valós"
mespi@freemail.hu email cimre várom a megfejtéseket, előreis nagyonszépen köszönöm


Egy kis olvasnivaló:

tolkien.hu/forum/viewtopic.php?p=407628#p407628

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #409197 Írta: sapi95
sapi95 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok, én egy tetoválást szeretnék csináltatni nagyon megtetszett nekem ez az írás.
Segítségeteket kérném egy idézet átírásában.
Az idézet:"A sebeim emlékeztetnek rá, hogy a múlt valós"
mespi@freemail.hu email cimre várom a megfejtéseket, előreis nagyonszépen köszönöm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • miruvor
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #409195 Írta: miruvor
miruvor válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok! Új vagyok még itt és azt szeretném kérdezni h szerintetek a sindarint vagy a quenyat könnyebb megtanulni?
Utánanéztem mindkettőnek és mindegyik mellett szól pro és kontra.
És angolul nem igazán tudok, szóval az olyan oldalak sajnos nem segítenek :(
Ti mit mondtok?
Sindarinból több anyagot találtam a neten de még nem tudtam dönteni...
Segítsetek lécci!
Előre is köszönöm :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • lady_agatha
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #409179 Írta: lady_agatha
lady_agatha válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!
Teljesen laikus volnék az itt adott nyelvek grammatikáját illetően. Viszont a neten szabadidőmben keresgetve ráakadtam erre a fórumra és gondoltam kipróbálom :) Egy nagyon egyszerű segítséget szeretnék kérni szintén tetoválás ügyben :) Sinda nyelven szeretnék két szóról érdeklődni jobban mondva azok írásképéről :) Remény Szerelem :) Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget. Remélem nem túl gubancos illetve jól írtam, amit írtam :)
Köszönöm, Ágota

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Judit
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #409152 Írta: Judit
Judit válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!
Mint elottem mar oly sokan most en is a segitsegeteket szeretnem kerni! Tengwakkal atirnatok nekem 3 nevet? Márk, Milán, Zsolt.
Elore is nagyon koszonom!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #409130 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

brigeee írta: Jogos...
Akkor most mégegyszer ....Valaki át tudná nekem írni a Lara nevet dőlt tengwar annatar írásmódba? Igazából már 620 helyen utána néztem és próbáltam magam összehozni, de mivel magamra szeretném tetováltatni hülyeséget se szeretnék... Ezért gondoltam inkább innen kérek segítséget!
Előre is köszönöm!!


Alae:

klikk

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.507 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére