Bombadil

Több
17 éve 3 hónapja #313171 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Bombadil
biztos,hogy legyőzte volna,bár egy kevéske kis időre szüksége lett volna...

Bombadil egyáltalán nem vett részt háborúban ugye?vagy volt olyan alkalom,hogy harcolt?(mondjuk a tündék oldalán?)

[size=9:2mpf3wsp]*Hozzászólások összevonva by topicgazdi. Tessék néha használni a "szerkeszt" gombot.*[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313117 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Bombadil
Ha nem maratt volna más középföldén csak Toma, akkor legyőzte volna Szauron, uhogy aligha lehetett maga az olthatatlan láng.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313040 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Bombadil
thx.legközelebb előbb olvasok,aztán kérdezek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313037 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Bombadil

Acho írta: aha.kösz.és a versike hogy nézett ki?

olvass vissza az előbb írtam :)

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313035 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Bombadil
aha.kösz.és a versike hogy nézett ki?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313034 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Bombadil
Egy verssel:)

Hej,Toma fuss ide, hagyd el az erdőt,
domb tetejét, a folyót, a tekergőt!
Várhat a tűzhely, a fűzfa-vityilló:
bajba jutottunk, Bomba-de dilló! :wink:

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313032 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Bombadil
Versikével.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313026 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Bombadil
mivel hívták magughoz Frodóék Tomát?síppal,nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287648 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Bombadil
Ez a Mitológia, filozófia, vallás topkihoz tartozik ott válaszolok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287639 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Bombadil

Finwe írta: Nos pont azért nem. Az olthatatlan láng ugyanis az élet (pontosabban az Iluvatartól független élet) alapja, épp ezért hatalmas pusztító erő is rejlik benne, illetve kiemelkedhet belőle. Szerintem egész Ea az Olthatatlan Láng megtestesülése, hisz ebben testesül meg minden abból a teremtő/pusztítő erőből ami ebben a lángban csak mint potencia van meg, és a világ teremtés által vált ható erővé. De ez persze már nem ide tartozik

De hiszen Arda az Ëa része, vagyis tartalmazza az olthatatlan Lángot, és Ardából készített Aulë a törpöket, akikben vizont nem volt meg az Olthatatlan láng, csak amikor Iluvatar külön beléjük helyezte... Ez így szvsz nem stimmel

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287601 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Bombadil

Szerintem pont azért mert egy ilyen bolondos kis illető, lehetséges nagyonis hogy ő a Kiolthatatlan Láng megtestesülése.

Nos pont azért nem. Az olthatatlan láng ugyanis az élet (pontosabban az Iluvatartól független élet) alapja, épp ezért hatalmas pusztító erő is rejlik benne, illetve kiemelkedhet belőle. Szerintem egész Ea az Olthatatlan Láng megtestesülése, hisz ebben testesül meg minden abból a teremtő/pusztítő erőből ami ebben a lángban csak mint potencia van meg, és a világ teremtés által vált ható erővé. De ez persze már nem ide tartozik

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287599 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Bombadil

Nóli írta: Leguán: hjajjj... milyen szép is volt, mi meg neked köszönjük!
jbworld: Nekem tetszik, van benne értelem, de fura elgondolás, hogy egy ennyire bolondos, szeretnivaló kis fószer ennyire jelentős legyen... Mert lehet hatalmas, és erős, de szerintem a mindenség központja éltetője legyen, az túlzás... De persze nem kizárható. Nem a külső alapján kell ítélni, és ki tudja...


Szerintem pont azért mert egy ilyen bolondos kis illető, lehetséges nagyonis hogy ő a Kiolthatatlan Láng megtestesülése.
Bár szerintem nem az, de attól még lehetséges.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287597 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Bombadil

Nóli írta: jbworld: Nekem tetszik, van benne értelem, de fura elgondolás, hogy egy ennyire bolondos, szeretnivaló kis fószer ennyire jelentős legyen... Mert lehet hatalmas, és erős, de szerintem a mindenség központja éltetője legyen, az túlzás... De persze nem kizárható. Nem a külső alapján kell ítélni, és ki tudja...


Pontosan emiatt lehet jbworld-nek igaza. Elsőre csakugyan legalább oly furán hangzik, mint az, hogy amiatt vagyunk mi, Homo sapiensek csupaszok, mert volt egy "víziember" ősünk, de jobban belegondolva egyáltalán nem elvetendő logika!
Köszönöm, hogy megosztottad velünk, jbworld!

Ádám, ami az Új Verseket illeti: bombadedillóóóóóóó!!!!!! :itscool: :cheers: :bombadil1: :goldberry1:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287596 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Bombadil
Leguán: hjajjj... milyen szép is volt, mi meg neked köszönjük!
jbworld: Nekem tetszik, van benne értelem, de fura elgondolás, hogy egy ennyire bolondos, szeretnivaló kis fószer ennyire jelentős legyen... Mert lehet hatalmas, és erős, de szerintem a mindenség központja éltetője legyen, az túlzás... De persze nem kizárható. Nem a külső alapján kell ítélni, és ki tudja...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287586 Írta: jbworld
jbworld válaszolt a következő témában: Bombadil
Egy kis gondolatfuttatás arról, szerintem Toma hogy jön a képbe... Lehet hogy már volt ilyesmi (bár még sehol nem olvastam ilyet) vagy esetleg teljes badarságnak fogjátok tartani, de azért álljék itt:

Amikor a Szilm. a világ teremtéséről mesél, feltünt valami.
Ugye tudjuk hogy Toma volt az "Első", ő érkezett először erre a világba, mielőtt bármi más itt lett volna. Tudjuk hogy az Ainuk közül Melkor ért legelőször Ardara. De Melkor csak nem lehet Bombadil :D Így hát ha feltételezzük, hogy volt valami, ami előbb érkezett Ardara mint az ainuk, akkor feltételezhetjük hogy Tolkien írt róla. És igen, mindössze egy dolog van ami megfelel ennek a feltevésnek: a Kiolthatatlan Láng.

Igen, a Kiolthatatlan Láng volt először Arda-n. Ebből lett később Ea, the world that is (nem tom hogy fordították magyarra). Ea (K. Láng) tehát a világ szíve, az élteti. Ez ráillik Tomára valamelyest. Elemi, Elemibb mint bármi. Magyarázatot ad hatalmára, és valamelyest arra is, miért korlátozza hatalmát ilyen kis területre. Hisz ő, bár a világ szíve, nem avatkozik mindabba ami a "világ ügye". Ő csupán gyönyörködik mindabban a szépben, ami rajta terem.

Elrond első elgondolása, hogy Szauron még a hegyeket (még tehát a Földet magát is) meg tudja gyötörni, is erre utal.

Ebben az esetbe megfelel még egy feltételnek: ő a legöregebb. Hisz már ott volt Ilúvatarral mielőtt akár az Ainuk is lettek volna.

Nem tom láttatok-e benne valami pislákoló értelmet, remélem azért igen :D

Nai hiruvalyë Valimar. Nai elyë hiruva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287576 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Bombadil
Bombadil Toma: Új versek

PROLÓG

Réges-régen, sok ezer éve,
mikor nem volt még gyermek a föld méhébe
és nem volt még növény és nem volt még állat,
nem voltak folyók és a Tenger sem áradt,
nem voltak fák és nem voltak fények,
és nem éltek még a különféle lények:
nem volt még ember és nem volt még tünde
nem volt sem ork, se troll, ent vagy törpe
és nem volt semmi az égvilágon,
de Ő már ott járt azon a tájon.

Hogy honnan jött Ő, az feledésbe merült
sok mindent csinált: erdőt került,
énekelt, táncolt, meg minden ilyesmi,
de nem sikerült őt gyakran kilesni,
hisz rejtőzködő életmódot folytat...

RÍMEK

Réges-régen sok ezer éve
nem volt Gyermek a föld méhébe'
az Anyag még nem kapott formát, se nevet;
lelkek lebegtek a vizek felett
nem élt még ember és nem voltak tündék,
nem voltak fák, sem mogorva törpék,
nem volt semmi az égvilágon
csak én jártam ott, azon a tájon!

Az első esőcsepp az én fejemre hullt
Az első makkot láttam, amint kibújt
Az első orgonaág az én fülembe szúrt
Az első bélgiliszta az én se....

Keresztbe-kasul bejártam a földet,
nagyon kerestem egy hozzámvaló hölgyet,
de szőrösödtem gyors iramban,
tündelányról így nem álmodhattam...
Ám a folyók mélye csodákat kínál,
egész testén burjánzott a hínár,
Bogyónak hívták a választottamat,
de nekem örökre Aranymag maradt.

Boldogan éltünk a Fűztekeres mentén,
én énekeltem, ő énekelt, mint én,
de ha azt hiszitek, ingerszegény környezetben vagyok,
akkor nem ismeritek jól Aranymagot!

ÁLOMKÉPEK

Látomásom volt, mikor nálam járt Frodó,
a Gyűrű volt az oka, ez biztosnak mondható,
megláttam rajta egy ismerős kéz nyomát,
és emlékek szállták meg Bombadil komát:

Együtt jártunk a maia-óvodába
Neki volt a legjobb Melkor-figurája
Szaszának hívtuk és gyűrű volt a jele
Arra is emlékszem, dülledt volt a szeme
Kegyetlen volt, minde rosszra rádumált,
összetörte Olórin Manwe-bábuját...

UTAZÁSOK

Később aztán mindenfelé jártam,
amerre csak elvitt két tömpe lábam
Voltaire rólam mintázta Candide-ját -
vezetem az optimista világranglistát.
Egy oxfordi prof is beírt a könyvébe,
filmre vitték, azt kihagytak belőle!

Büszke vagyok még a hippimozgalomra,
jó barátomra, John Lennonra

Itáliában is otthonra leltem,
színes cuccaimmal pályázatot nyertem.
Divattervezőként várt az üzleti élet,
felvirágoztattam a Benetton céget!

EPILÓGUS/DZSEM

Armadilló, fűzfavityilló,
Toma koma, pacsirta, áfonya, hejhó,
liliomocska, pillangócska,
pónilovacska, vén Galuska,
csovi-csovi dzsászper, tipi-tapi dínó
szivárványszínű kuckó mackó,
subidubidámdám, lállálálállá,
brlbrlbrlbrlbrlbrlbrlblrbrlbrlbrlbrlbrl,
ájm szketmen...
hejhó-halihó, villa meg olló...



TÖREDÉKEK

Réges-régen, az idők mélyén,
mikor szakadék volt a földnek a szélén,
és Melkor a semmiben raboskodott...
...
úgy tudom én is, hogy öregebb vagyok,
mint a Nap és a Hold meg az összes csillagok
...
Belefogtam később a párkeresésbe,
vonzott nagyon a tündék nevetése,
hanem aztán mindenfelé szőreim nőttek,
és rögtön tudtam, a tündenőnek lőttek.
Egy szőrkedvelő hölgyben reménykedtem titkon,
de sikerült jócskán túllőnöm a célon,
hínár borította tetőtől-talpig,
de sebaj, az élet úgy szép, hogyha zajlik!
...
átjött egyszer egy tüzeslelkű legény,
hamari volt, így hamar megboldogult szegény,
hét hülye fia maradt rá Beleriandra...
...
a törpök ismerik a fizimiskámat,
gyakran mondták, örökbefogadnának
...
az északi emberek Oroldnak hívnak,
a fene se érti, de nem igazán bírnak
...
s a tekintetem míg a múltba révedt,
az ujjam azalatt a gyűrűbe tévedt,
kellemes volt, csak úgy bizsergetett,
ezért szereti annyira a Zsákos gyerek...

KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS

Köszönöm az MTT 2006-os Farsangi Báljának, a diótorta elkövetőjének, a gitáromnak, John Lennonnak, Voltaire-nek, Frodónak, Galuskának, a United Colors of BENETTON-nak, Ilúvatarnak és mindörökké Aranymagnak.

copyright TomBom Inc., 2006

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287535 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Bombadil
akkor nagyjáből egyetértünk??
jajj de jó érzés :)

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287321 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Bombadil

Annedun írta: nem is tudom... talán aranymagot egy kicsit magasabbnak képezeltem. bombadil meg... nem, nem tudom megfogalmazni, mi a baj vele. talán hiányzik belőle az a bizonyos fajta elemiség, vagy hogy is mondjam.

Az az önfeledt sugárzó "vidámság" (?) ami Bombadil sajátja. Ez csak úgy áll, és néz, Bombadil vibrál!
Aranymagot pedig fiatalabbnak, és valahogy "tisztábbnak" képzeltem.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287296 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Bombadil
nem is tudom... talán aranymagot egy kicsit magasabbnak képezeltem. bombadil meg... nem, nem tudom megfogalmazni, mi a baj vele. talán hiányzik belőle az a bizonyos fajta elemiség, vagy hogy is mondjam.

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287153 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Bombadil
Egy jó kis képp.........

IME:
www.hatterkepek.hu/picdownload.p ... ra-180.jpg

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285804 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Bombadil
ja, mondjuk a cset-erdő is teljesen normális.
akkor javítok : nem mindegyik erdő olyan, mint az ITTENIEK. :twisted:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285374 Írta: Pókkirálynő
Pókkirálynő válaszolt a következő témában: Bombadil

Nóli írta: Ebben igazad lehet, hisz a Megyében h*lyének nézték az egyik hobbitot, aki járkáló fáról mesélt a kocsmában...

Na, igen. Meg ha úton-útfélen járkáló, és esetenként gonosz fákkal találkoztak volna a hobbitok, valószínűleg nem tudtak volna olyan kényelmesen elzárkózni a külvilágtól, mindig emlékeztette volna őket valami arra, hogy jöhetnek rosszabb idők is. Így viszont a régi korok történései entekről, meg tündékről csak mesék voltak a számukra.

"Fagyra tőrt emel az ág
s a pusztaság
fekete sóhaja lebben -
varjucsapat ing-leng a ködben."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285357 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Bombadil
Ebben igazad lehet, hisz a Megyében h*lyének nézték az egyik hobbitot, aki járkáló fáról mesélt a kocsmában...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285342 Írta: Pókkirálynő
Pókkirálynő válaszolt a következő témában: Bombadil

Annedun írta: nem, nem erre gondoltam!!!
inkább arra, hogy....
hogy az OTTANI erdők nem olyanok, mint az ITTENIEK. egyet sem találsz, ami hasonlítana...

Hümm, nem tudom. Szerintem vannak azért Középföldén is "normális", tehát huorntól, enttől, gonoszságtól vagy jóságtól mentes erdők. Valószínűleg nincs a Megye összes erdejében sem olyan fa, mint mondjuk Fűzfa-apó.

"Fagyra tőrt emel az ág
s a pusztaság
fekete sóhaja lebben -
varjucsapat ing-leng a ködben."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285066 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Bombadil

Nóli írta: Szóval nem ilyen egyzsreű kis snasszk, hanem vannak baró mozgó és beszélő fák saját személyiséggel... :lol:
Nem csak a széllel meg a nappal mozognak, hanem ahogy akarnak arra és olyan ritmusban és képesek döntéseket hozni satöbbi... :?:


Nóli, pontosan így van.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285047 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Bombadil
Szóval nem ilyen egyzsreű kis snasszk, hanem vannak baró mozgó és beszélő fák saját személyiséggel... :lol:
Nem csak a széllel meg a nappal mozognak, hanem ahogy akarnak arra és olyan ritmusban és képesek döntéseket hozni satöbbi... :?:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #285032 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Bombadil

Niph/Elentári írta:

Annedun írta: azért azt is fegyük figyelembe, hogy középföldén nincs tisztességes erdő:)


Nem inkább azt akatdad írni hogy nincs olyan erdő, ahova a gonosz , ne akarta volna a lábát betenni??????????? :roll: :?:

Van alóla szépen kivétel. Meg aztán ahova betette előbb-utobb kiűzték onnan......legfeljebb a gyűrűháború után. :roll:


nem, nem erre gondoltam!!!
inkább arra, hogy....
hogy az OTTANI erdők nem olyanok, mint az ITTENIEK. egyet sem találsz, ami hasonlítana...

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284843 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Bombadil
Szóval ez a tisztességes erdő, szó mi szó, nem túl jó kifejezés. Maradjunk abban, hogy pl. a Bakacsin-erdőbe betette a lábát a Gonosz, a Fangornba nem (csak pusztította), az Öreg-erdő meg - hogy úgy mondjam - a saját szakállára volt gonosz, tehát magától, és azért nem egy kaliber a Szauron-féle csapattal.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284786 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Bombadil

Annedun írta: azért azt is fegyük figyelembe, hogy középföldén nincs tisztességes erdő:)


Nem inkább azt akatdad írni hogy nincs olyan erdő, ahova a gonosz , ne akarta volna a lábát betenni??????????? :roll: :?:

Van alóla szépen kivétel. Meg aztán ahova betette előbb-utobb kiűzték onnan......legfeljebb a gyűrűháború után. :roll:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283518 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Bombadil

Nóli írta: Mondd, Lórien, hol tisztességtelen?
Fangorn részéről is igen tisztességes dolog, hogy bármilyen mérges és dühös, csak akkor támad, ha őt is bántják.
Ez nem csak tisztesség, hanem tisztelet is.


bocs, rossz volt a szóhasználat, bár előttem is ebben az értelemben használták a tisztességtelent.
például a nem hétköznapira ki lehetne cserélni...

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.558 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére