Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Több
16 éve 11 hónapja #325862 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Abból igen, rengeteg újdonságot. És főleg rengeteg választ és magyarázatot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325861 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Gandalf írta:

Tulkas írta: Ha megjelenik a könyv, mekkora lesz a terjedelme(hány oldal kb.)?
Illetve gondolom rengeteg ujdonságot lehet benne olvasni Ardáról!?

Most melyik könyvről beszélsz?

Szerintem a Tolkien leveleiről.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325859 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Tulkas írta: Ha megjelenik a könyv, mekkora lesz a terjedelme(hány oldal kb.)?
Illetve gondolom rengeteg ujdonságot lehet benne olvasni Ardáról!?

Most melyik könyvről beszélsz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325841 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Ha megjelenik a könyv, mekkora lesz a terjedelme(hány oldal kb.)?
Illetve gondolom rengeteg ujdonságot lehet benne olvasni Ardáról!?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325764 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Egy része már le van fordítva (Angwen része), egy része viszont még nem (Vewy és Lamorak része). A kiadó sajnos úgy döntött menet közben, mégsem akarja kiadni, de a kiadás jogát szívesen eladja. Próbálunk keresni neki másik kiadót, de egyelőre nincsen érdeklődés rá, esetleg az MTT kiadja kis példányszámban, ha nyerünk rá pályázati pénzt.
Sajnos perpill. patthelyzet, de nem adjuk fel. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325741 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Gandalf írta:

Tulkas írta: Hát nem éppen erről a könyvről szól ez a topic, de azért bátorkodnám megkérdezni, hogy igaz-e a hír, miszerint hamarosan megjelenik a Letters of J.R.R.Tolkien magyarul? Ha igen, akkor mikor, melyik kiadónál és mennyiért?

Nem, sajnos még nem jelenik meg.


Pedig már le van fordítva, nem?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325722 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Gandalf írta:

Tulkas írta: Hát nem éppen erről a könyvről szól ez a topic, de azért bátorkodnám megkérdezni, hogy igaz-e a hír, miszerint hamarosan megjelenik a Letters of J.R.R.Tolkien magyarul? Ha igen, akkor mikor, melyik kiadónál és mennyiért?

Nem, sajnos még nem jelenik meg.


Pontosítanék:
Mi nagyon szeretnénk hogy megjelenjen, de a kiadó(k) húzódoznak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325665 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Tulkas írta: Hát nem éppen erről a könyvről szól ez a topic, de azért bátorkodnám megkérdezni, hogy igaz-e a hír, miszerint hamarosan megjelenik a Letters of J.R.R.Tolkien magyarul? Ha igen, akkor mikor, melyik kiadónál és mennyiért?

Nem, sajnos még nem jelenik meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325659 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Hát nem éppen erről a könyvről szól ez a topic, de azért bátorkodnám megkérdezni, hogy igaz-e a hír, miszerint hamarosan megjelenik a Letters of J.R.R.Tolkien magyarul? Ha igen, akkor mikor, melyik kiadónál és mennyiért?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325521 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Velem meg még mindig packázik az Amazon... :cry: Már 3 hete megjelent a könyv, ráadásul előrendeltem, de a negyedik emailemre is a lassan szokásos szöveget kapom (különböző variációkban): bocsi, most már tényleg küldik. :( Bár a harmadik email után, múlt héten valahogy visszaügyeskedték a pénzemet a számlámra (valószínű törölték a terhelést, mert nincs nyoma), meg begyűjtöttem 2 ajándékutalványt is, de inkább a könyvet küldenék már... :türelmetlen:
Viszont ma megjöttek a Children of Húrin posztereim (2 db, A3-asnál valamivel nagyobb), meg könyvjelzőim, amiket még a Release Party-n nyertem. :) Viszem is kgy-re, TLV-s nyereménynek. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325486 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Tulkas írta: Jelenleg történt vmi előrelépés az ügyben?

Mármint a magyar megjelenés érdekében? Igen, van rá érdeklődés egy magyar kiadónál, amely jövőre kiadná (idén biztosan nem), de ennél bővebbet nem lenne szerencsés mondanom... :wink: Az MTT mindenesetre odafigyel a dologra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325485 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Jelenleg történt vmi előrelépés az ügyben?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #325484 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Mornambar egy másik topicban írta: Ez tulajdonképpen akkor a Szilmarilokban fellelhető változat, kiegészítve esetleg a Gyűrű keresésében közöltekke? (vagy még azzal se, csak hozzádobtak pár képet?)

A szöveg tartalmazza A Szil.-ben és A Gy.k-ban található szöveget, de eddig nem publikált, új részleteket is. Gondolj bele, hogy az eddigi szövegek önmagukban nem tettek volna ki egy teljes könyvet. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324812 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Őszintén szólva személy szerint én nem tudok tenni semmit az ügy előre mozdítása végett(csupán annyit,hogy biztos megveszem ha megjelenik).Innen a világ végéről ugyan hogyan tudnék csinálni bármit is? 200 km azért nem kis táv. Befolyásom sincs semmilyen téren, angolt is csak töröm. Én ezzel az előbbi hozzászólásommal csak buzdítani akartam azokat az embereket, akik majd tesznek valamit ezen ügy érdekében.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324808 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Tulkas írta: Szerimtem most nem az a kérdés, hogy legyen-e belőle film, hanem, hogy miként tudnánk minél gyorsabban és olcsóbban megjelentetni magyar nyelven!!! Törekedjünk rá, hogy még idén megjelenjen!


Szép és nemes törekvés. Személy szerint hogy kívánsz rá törekedni, hogy még az idén megjelenjen?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324754 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Tulkas írta: Szerimtem most nem az a kérdés, hogy legyen-e belőle film, hanem, hogy miként tudnánk minél gyorsabban és olcsóbban megjelentetni magyar nyelven!!! Törekedjünk rá, hogy még idén megjelenjen!


Inkább minél jobb minőségben... ;)

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324332 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Szerimtem most nem az a kérdés, hogy legyen-e belőle film, hanem, hogy miként tudnánk minél gyorsabban és olcsóbban megjelentetni magyar nyelven!!! Törekedjünk rá, hogy még idén megjelenjen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324029 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Hát, lehet, hogy én nagyon maradi vagyok, de szvsz jobb, ha nem készül film belőle... :-) (Egyébként biztos, hogy ez a téma teljes mértékben kapcsolódik a topikhoz? :look:)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323966 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Kár, hogy nem akarják, hogy film legyen belőle... pedig értő kezű rendező esetén nagyon jó lehetne. Én mondjuk tuti nem PJre bíznám, viszont a WETA remek Glaurungot tudna kreálni...

Szívesen látnék a rendezői székben valami ázsiai művészfilmest, mert nekik rendkívüli érzékük van a gyönyörű és heroikus-tragikus történetekhez. Persze azért európai színészekkel :P Kicsit furcsa lenne mondjuk Zhang Ziyi mint Nienor :lol:

Tényleg, ki kiket látna szívesen a főszerepekben?

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323958 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Szlovákiában megjelent, szlovákul, egy nappal a brit kiadás után... de ha úgy fordítanak, ahogy szinkronizálnak, akkor nem sokat ér :( Amúgy jól néz ki.

Hurinove deti

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323948 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Ninniach írta: Vannak benne viszont gyonyorul Alan Lee illusztraciok. De egy fia uj Sindarin szot sem talaltam... azert leellenorzom meg egyszer, hatha-hatha.


Kár, azért egy-kettőben titkon reménykedtem...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323942 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
A Gyűrű keresésének az volt a célja, hogy bemutassa a szövegváltozatokon keresztül a mű születésének folyamatát. Ennek meg az, hogy egységes történetbe fonja össze a létező szövegváltozatokat, szövegközi jegyzetek nélkül. Ízlés dolga, hogy ki melyiknek örül jobban, de mindkettőnek megvan a maga helye és értéke.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323941 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

amanibhavam írta:

Gandalf írta: Akiknek már megvan, meséljenek egy pár szót róla! :wink:

Pl. vannak benne versek, mint A GyU-ban és A Hobbitban, vagy az egész színtiszta próza?

î
Ha olvastad az Unfinished Talesben a Narn i-Chîn Húrint, akkor fogalmad lehet róla. Össze van gyúrva a Silmarillion és az UT anyaga egyetlen teljes gördülékeny történetté. (Tolkientől várhatóan) gyönyörű angolsággal megírt komor próza. Vers az nincs benne.


Jól hallottam, hogy gördülékeny? Mert a Szilmarilok és a Gyűrű keresése nekem eléggé szaggatott, meg-megszakítják Christopher megjegyzései, meg a külnöböző variációk, részletek, stb.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323932 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Vannak benne viszont gyonyorul Alan Lee illusztraciok. De egy fia uj Sindarin szot sem talaltam... azert leellenorzom meg egyszer, hatha-hatha.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323868 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Gandalf írta: Akiknek már megvan, meséljenek egy pár szót róla! :wink:

Pl. vannak benne versek, mint A GyU-ban és A Hobbitban, vagy az egész színtiszta próza?

î
Ha olvastad az Unfinished Talesben a Narn i-Chîn Húrint, akkor fogalmad lehet róla. Össze van gyúrva a Silmarillion és az UT anyaga egyetlen teljes gördülékeny történetté. (Tolkientől várhatóan) gyönyörű angolsággal megírt komor próza. Vers az nincs benne.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323866 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Nekem még sajnos nincs meg, mert kedvenc Amazonom az előrendelésem meg a pénz levonása ellenére sem küldte még mindig. Valamit nagyon elbénáztak. A reklamációmra azt írták, hogy bocsi, most már tényleg küldik, meg adtak egy kis ajándékutalványt is. Csak épp így nem lesz meg még szombatig, nem tudom vinni... :(

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323863 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Akiknek már megvan, meséljenek egy pár szót róla! :wink:

Pl. vannak benne versek, mint A GyU-ban és A Hobbitban, vagy az egész színtiszta próza?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323826 Írta: Caranglín
Caranglín válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Hát, igaz, hogy vagy alaposan meg kéne nyirbálni a történetet, vagy több filmbe rakni, amit viszont nem tartok valószínűnek. Bár egy minisorozat, mondjuk 6-8 egyórás résszel talán vissza tudná adni a lényeget, de nem lenne alkalmas mozizásra, és azért az elég nagy üzlet. Mindenesetre én akármilyen formában örülnék a kedvenc legendámnak. :)

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: sosem tudod, mit veszel ki belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323693 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323596 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Ezzel fáradjatok át a Film fórum Előzetesek bemutatók topicjába.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.482 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére