Könyvmegjelenések

Több
10 éve 6 hónapja #410915 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Gandalf írta:

Tevildo írta: Az Európa weboldala szerint előkészületben van a Húrin gyermekei (okt.), a Gyűrűk Ura (okt.) és a Szilmarilok (nov.) illusztrált kiadásainak újrakiadása.
www.europakiado.hu/index.php?l=h&s=2

Gandalf, gondolom a Szilmarilok már a javított szöveg lesz?


Valószínűleg igen, mert Bonácz Ágnes neve is szerepel a fordítók között. :)

A GyU javított szövege vajon tartalmazza azokat a kimaradt részeket (több bekezdésből is hiányzott 5-10 mondatnyi szöveg), amiket a 2002-es kiadásból kihagytak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410909 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Kicsit lentebb olvashatod, hogy az Európa novemberre tervezi a kiadást. A formátuma (122x200) egyező lesz a feketeborítósokéval, hogy aztán milyen színű lesz, azt majd meglátjuk, ha lesz borítóterv.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410908 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Várható a fekete borítós Szilmarilok javított kiadása valamikorra?

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410907 Írta: Ágnes
Ágnes válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Gandalf írta:

Ágnes írta:

Gandalf írta: Az alexandra.hu-n már meg is jelentek a borítóképek:

www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?BookID=732730
www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?BookID=732722

Impozáns.


Szépek, mi? ;)


Bizony! Kíváncsian várjuk A szilmarilok javított (és szintén illusztrált) kiadásának is a borítóképét! ;)


Az is nagyon szép lesz :D tényleg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410906 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Ágnes írta:

Gandalf írta: Az alexandra.hu-n már meg is jelentek a borítóképek:

www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?BookID=732730
www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?BookID=732722

Impozáns.


Szépek, mi? ;)


Bizony! Kíváncsian várjuk A szilmarilok javított (és szintén illusztrált) kiadásának is a borítóképét! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410905 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
:)
És ebből már tudhatjuk is, hogy a Húrin tényleg fekete borítós lesz... :lájk:

De még lehet rá várni október végéig...

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410903 Írta: Ágnes
Ágnes válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Gandalf írta: Az alexandra.hu-n már meg is jelentek a borítóképek:

www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?BookID=732730
www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?BookID=732722

Impozáns.


Szépek, mi? ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
10 éve 6 hónapja #410896 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Tevildo írta: Hogy milyen lesz a borító, azt csak az Európa Kiadó tudja, de a formátum mindhárom új megjelenés esetében a feketeborítós sorozatnak felel meg, vagyis 122x200-as. Védőborító nélküli kiadásokról van szó, ellentétben a korábbi GyU és Szilmarilok illusztrált kiadásokról.


Köszi, azt én is néztem, hogy a formátum ugyanaz. Csak ugye a fekete borítósokat nem szokták illusztrálni, lehetséges, hogy a kiadónak kellene írni közvetlenül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410891 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Hogy milyen lesz a borító, azt csak az Európa Kiadó tudja, de a formátum mindhárom új megjelenés esetében a feketeborítós sorozatnak felel meg, vagyis 122x200-as. Védőborító nélküli kiadásokról van szó, ellentétben a korábbi GyU és Szilmarilok illusztrált kiadásokról.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410861 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Lehet esetleg tudni részleteket ezekről a kiadásokról?
A Gyűrűk Ura illusztrált három kötetes lesz, de akkor a fekete vagy egy másik kiadás?
A Szilmarilokból kinyomják a korábbi kiadást vagy abból is lesz valami újdonság külsőleg a javított belső mellé? :)
A Húrin gyermekeiből ez a korábbi kiadás utánnyomása lesz vagy esetleg ez a fekete borítós verzió?

Köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410853 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Igen, én is azután láttam meg, hogy már megvolt a bejegyzés itt. Gondolom a GyU is a legaktuálisabb szöveg lesz akkor. Ez jó hír, akkor teljes lehet az illusztrált kiadások gyűjteményem is... :D

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410851 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Tevildo írta: Az Európa weboldala szerint előkészületben van a Húrin gyermekei (okt.), a Gyűrűk Ura (okt.) és a Szilmarilok (nov.) illusztrált kiadásainak újrakiadása.
www.europakiado.hu/index.php?l=h&s=2

Gandalf, gondolom a Szilmarilok már a javított szöveg lesz?


Valószínűleg igen, mert Bonácz Ágnes neve is szerepel a fordítók között. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #410850 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Az Európa weboldala szerint előkészületben van a Húrin gyermekei (okt.), a Gyűrűk Ura (okt.) és a Szilmarilok (nov.) illusztrált kiadásainak újrakiadása.
www.europakiado.hu/index.php?l=h&s=2

Gandalf, gondolom a Szilmarilok már a javított szöveg lesz?

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #409903 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések


FIGYELEM!

Bonácz Ági írta: Kedves unatkozó, ámde lelkes Tolkieniták!
Egy kis rabszolgamunkára invitálnálak benneteket: szeretnénk, ha segítenétek pár (jelenleg 6 db) elektronikus Tolkien-szöveg oldalszámozásában és/vagy tördelésében. Monoton és nem fizető munkáról van szó, de tiétek a dicsőség, mi pedig gyorsan és akkurátusan haladunk majd a munkával, aminek következtében a mumus terminológiai táblázat és ezáltal a felülvizsgált könyvek is 200%-kal pontosabbak lesznek. Akit érdekel az ilyesmi, jelentkezzen e-mail címével kommentben, privát üzenetben, esetleg az én e-mailemen: agnes.bonacz[kukac]gmail[pont]com
Köszönjük!


Annyit talán elspoilerezhetünk, hogy a munkának lesz majd némi köze a HoME-hoz is. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #409200 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Megjelent a The Fall of Arthur című új Tolkien-könyv, nem lenne kedve valamelyikőtöknek egy rövid ismertetőt/hírt írni róla a Tolkien.hu számára?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408708 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Sil írta:

Schreiner János írta: Én a Google keresőbe írtam be a szerzőt és a címet, és első helyen ezt dobta ki. A könyv "zsír új", és ami antikváriumi, annál azt fel is tüntetik. Példányszámot nem jelölnek, tehát szerintem elég sok lehet nekik. (Valószínűleg ezért is akciós.)

15% online könyváruházaknál eléggé az "alap" akciónak számít, ez nem utal arra, hogy hegyekben állna náluk az adott könyv. Konkrétan raktáron meg nincs is nekik, mert 3-5 munkanapot írnak a szállíthatóságra, azaz még nekik is be kell szerezni, de nem reménytelen a dolog.

A fehérvári átvevőhelyre 3 nap alatt hozták meg, gondolom csak azért, mert nem minden nap szállítanak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408705 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Gandalf írta: Az Alexandra Nyugati téri áruházában néha szokott lenni zsír új Atlasz. Érdemes bekukkantani. ;)
De régi és új Tolkien-könyvekből a Silverland nevű szerepjáték szaküzlet is igen jól felszerelt szokott lenni.


Köszönöm majd körülnézek mindkét helyen. Bár most az alexandrának nincs meg, mert online írták, hogy nem szállítható. Amúgy meg nem tudom, hogy az új befejezetlen mesék menyire fogynak, mert ennyi erővel az atlaszt is újra ki lehetne adni. Szerintem legalább annyi ember érdeklődne utána, mint az előbbiért. Bár én még régen ezt megvettem a gyűrű keresése címen.

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408703 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Schreiner János írta: Én a Google keresőbe írtam be a szerzőt és a címet, és első helyen ezt dobta ki. A könyv "zsír új", és ami antikváriumi, annál azt fel is tüntetik. Példányszámot nem jelölnek, tehát szerintem elég sok lehet nekik. (Valószínűleg ezért is akciós.)

15% online könyváruházaknál eléggé az "alap" akciónak számít, ez nem utal arra, hogy hegyekben állna náluk az adott könyv. Konkrétan raktáron meg nincs is nekik, mert 3-5 munkanapot írnak a szállíthatóságra, azaz még nekik is be kell szerezni, de nem reménytelen a dolog.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408702 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Az Alexandra Nyugati téri áruházában néha szokott lenni zsír új Atlasz. Érdemes bekukkantani. ;)
De régi és új Tolkien-könyvekből a Silverland nevű szerepjáték szaküzlet is igen jól felszerelt szokott lenni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408701 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Szürke Gandalf írta:

Schreiner János írta:

Szürke Gandalf írta: Az lenne a kérdésem, hogy most már miután több régebbi Tolkien könyv megjelent újra, nincs rá esély, hogy Középfölde atlasza is újra megjelenjen? Mert ahogy olvasom a netet nem csak én keresem, hanem sokan mások is, így erre a könyvre biztos lenne igény.

Két hete rendeltem meg a bookline-tól, és pár napon belül meg is jött.
bookline.hu/product/home.action? ... de_Atlasza
Ráadásul 15% kedvezménnyel adják!!!


Kérdés csak az, hogy mennyi van nekik raktáron, mert erre a hónapra már megvettem a havi Tolkien könyvemet, a Hobbit művészetét. De szerintem nem lehet nekik sok mert a neten sok olyan írást olvastam, hogy milyen nehezen sikerült megszerezni az emberkéknek. Szerintem a bookline is antikváriumokból szerezheti, akkor viszont nem lehet sok példányuk.

Én a Google keresőbe írtam be a szerzőt és a címet, és első helyen ezt dobta ki. A könyv "zsír új", és ami antikváriumi, annál azt fel is tüntetik. Példányszámot nem jelölnek, tehát szerintem elég sok lehet nekik. (Valószínűleg ezért is akciós.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #408700 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Schreiner János írta:

Szürke Gandalf írta: Az lenne a kérdésem, hogy most már miután több régebbi Tolkien könyv megjelent újra, nincs rá esély, hogy Középfölde atlasza is újra megjelenjen? Mert ahogy olvasom a netet nem csak én keresem, hanem sokan mások is, így erre a könyvre biztos lenne igény.

Két hete rendeltem meg a bookline-tól, és pár napon belül meg is jött.
bookline.hu/product/home.action? ... de_Atlasza
Ráadásul 15% kedvezménnyel adják!!!


Kérdés csak az, hogy mennyi van nekik raktáron, mert erre a hónapra már megvettem a havi Tolkien könyvemet, a Hobbit művészetét. De szerintem nem lehet nekik sok mert a neten sok olyan írást olvastam, hogy milyen nehezen sikerült megszerezni az emberkéknek. Szerintem a bookline is antikváriumokból szerezheti, akkor viszont nem lehet sok példányuk.

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hete #408696 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Huan írta: "Így múlt el Denethor, Ecthelion fia." Leírva én mindenhol így láttam és a kiejtésekben is inkább "k"-t hallok a "c" helyén. :)

Leírva én is mindenhol így láttam, a kiejtés viszont határozottan "HT".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hete #408695 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Szürke Gandalf írta: Az lenne a kérdésem, hogy most már miután több régebbi Tolkien könyv megjelent újra, nincs rá esély, hogy Középfölde atlasza is újra megjelenjen? Mert ahogy olvasom a netet nem csak én keresem, hanem sokan mások is, így erre a könyvre biztos lenne igény.

Két hete rendeltem meg a bookline-tól, és pár napon belül meg is jött.
bookline.hu/product/home.action? ... de_Atlasza
Ráadásul 15% kedvezménnyel adják!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hete #408691 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
Az lenne a kérdésem, hogy most már miután több régebbi Tolkien könyv megjelent újra, nincs rá esély, hogy Középfölde atlasza is újra megjelenjen? Mert ahogy olvasom a netet nem csak én keresem, hanem sokan mások is, így erre a könyvre biztos lenne igény.

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hete #408676 Írta: Huan
Huan válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
"Így múlt el Denethor, Ecthelion fia." Leírva én mindenhol így láttam és a kiejtésekben is inkább "k"-t hallok a "c" helyén. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hete #408662 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Grondir írta:

Sötét Úr írta: Egy igazi germán oroszlántól ez nem is csoda, az akkor is király, ha csak helytartó.
Akiről te beszélsz, az viszont Ecthelion. ;) (Nem echte Löwe, vagy hát szóval... rossz helyre írtad a "h"-t.)


Az csak azért van, mert azt is elnyomták benne! Feltűnt később, hogy A GyU-ban másképp volt írva. ;)

Gandalf írta: No, akkor el is kezdhetjük ezeket összeszedni a Pontatlanságok-topicba. ;)


Hát akkor amiket még találok benne, majd kigyűjtöm szép lassan, és beírom ide. De én, mivel nem ismerem az eredetiket, ezért csak az ilyenekre tudok figyelni, a fordítási hibákra nem.

Ma tűnt fel, hogy A Király Visszatér mind a mozi-, mind a rendezői változatában Gandalf is "ECHTELION"-t mond Denetor halálakor. Ráadásul mind az eredeti, mind a szinkronhangon!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #408287 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Iglorion írta: www.wetanz.com/chronicles-art-and-design-2/
www.wetanz.com/chronicles-creatu ... haracters/
ezeknek a könyveknek a magyar fordításáról még nincsen hír?


Nem csak ezekéről: egyik filmes könyvéről sem. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #408279 Írta: Iglorion
Iglorion válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések
www.wetanz.com/chronicles-art-and-design-2/
www.wetanz.com/chronicles-creatu ... haracters/
ezeknek a könyveknek a magyar fordításáról még nincsen hír?

Utúlie'n aure! Aiya Eldalie ar Atanári, utúlie'n aure!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #408035 Írta: Balin
Balin válaszolt a következő témában: Könyvmegjelenések

Tevildo írta:

thorin2 írta: Bocsánat, hogy most másról kérdezek, de nem tudja valaki, hol lehet megvenni a király visszatér-t árkádia 1990-es kiadásban (külön) :?:

Az a helyzet, hogy egy kipakolásnál előkerült ebből a kiadásból az 1.-2. rész és szeretnénk megvenni hozzá a 3.-at.


Tapasztalatom szerint régebbi kiadású GyU-kötetek ritkán fordulnak elő antikváriumokban. Az antikvarium.hu-n nem is találni semmit. De azért érdemes körbejárni pár antikváriumot: hátha. Illetve aukciós és aprós oldalakat (vatera, használt.hu, stb.)

De nem sok reményt fűznék hozzá.

Esetleg még itt lehetne előjegyeztetni:
www.szellemlovas.hu/wb_fantasy/i ... ilter_id=0


Sikerült!!! :D
a bookline-ra mostanában felraktak 1-et és sikerült megvenni. :lájk:
(thorin2 az én régebbi nevem)

"Ködlő hegyeken túl,
mély barlangon, tág üregen túl..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.214 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére