Frodó

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 9 hónapja #202506 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Frodó

Angwen írta: Szerintem Samunak se sikerült volna, dehát ezt elég nehéz mind cáfolni, mind alátámasztani.


Angwen: én azért kíváncsi lennék az érveidre. Végülis Samunál kevés ideig volt a Gyűrű... másrészt, ő is csak ember(azaz hobbit) gondolom előbb-utóbb rá is egyre erősebb hatással lett volna.... szted?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #201688 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Frodó
Tudom, hogy nem ide tartozik, és nagyon off, de.....Végre felraktam Frodó rajzomat :D :D :lol: :lol: :D :lol: !!!!! I'm HAPPY!!! :D :lol:
Ennyi. :wink:

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #201463 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Frodó

Gurthang írta: Szerintetek ha Bilbó lett volna Frodó helyén a Végzet hegyén Ő el bírta volna pusztítani?

Szerintem nem, maximum, ha gandalf mellette áll, és valahogy rábeszéli, de ez elméleti és gyakorlati lehettelenség. Eleve nagyon nehezen tette le, adta oda. De ha hobbit lévén, megérti, ténylegesen mi forog kockán, és minek a hatása alá került, akkor talán lett volna ereje. megkockáztatom, hogy ez z erő csak akkor élt volna, ha nem kellett volna a Frodóéhoz hasonló gyötrelmes utat bejárnia.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #201342 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Frodó

Suhifarok írta:

Gwathmir írta:

Suhifarok írta: ....de esetleg Gollam mégiscsak.... :roll:


Itt mire gondolsz?Hogy Gollam micsoda?


Bocsi a hülye fogalmazásért!! Úgy értettem, hogy Gollam hathatós közreműködésével talán Bilbónak is sikerült volna elpusztítani a Gyűrűt.


Hát...
Nem hiszem hogy egyáltalán hajlandó lett volna Mordorba bevinni... Egyszerűen elsétált volna vele valahova és előbb-utóbb magáénak mondta volna...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #201079 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Frodó

Gwathmir írta:

Suhifarok írta: ....de esetleg Gollam mégiscsak.... :roll:


Itt mire gondolsz?Hogy Gollam micsoda?


Bocsi a hülye fogalmazásért!! Úgy értettem, hogy Gollam hathatós közreműködésével talán Bilbónak is sikerült volna elpusztítani a Gyűrűt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #201044 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem Samunak se sikerült volna, dehát ezt elég nehéz mind cáfolni, mind alátámasztani.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #201041 Írta: Rohin
Rohin válaszolt a következő témában: Frodó
szvsz se Bilbó se Samu nem bírta volna megtenni

- Az énekesmadár.
- Úgy ám. A rigó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #201015 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Frodó

Gwathmir írta:

Gurthang írta: Szerintetek ha Bilbó lett volna Frodó helyén a Végzet hegyén Ő el bírta volna pusztítani?


Szerintem nem.Miért? Emlékszel, mikor a filmben(tudom, hogy az nem a könyv :? )Bilbó megtámadta Frodót a Gyűrű miatt. Nos, nála 60 évig volt a Gyűrű, és már szinte irányította.Frodónak ott volt a mi kis Samunk, aki oly tista lelkű volt, hogy segítette urát a küldetésben :D .

Nem úgy értettem hanem hogy mikor még Bilbónál is csak kevés ideje volt a Gyűrű. Azt se felejtsük el hogy oda bírta adni Frodónak ( :gandalf2: segítségével persze :D ) a gyűrűt önszántából (pedig akkor már nagyon nagyon a hatalmába került.(a filmet ne vegyük alapnak :D )
De Samunak sikerült volna szvsz. :D Gandalf szerintem ezért is küldte Frodóval.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #200986 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Frodó
....de esetleg Gollam mégiscsak.... :roll: [/quote]

Itt mire gondolsz?Hogy Gollam micsoda?

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #200815 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Frodó

Gwathmir írta: Emlékszel, mikor a filmben(tudom, hogy az nem a könyv :? )Bilbó megtámadta Frodót a Gyűrű miatt.


[size=9:17vg4efa]A könyv is írja, hogy árnyék borult rájuk és Frodo azt látta, hogy Bilbo mohón, kapzsin kinyújtja hirtelen a kezét....[/size]

De szvsz is Samu volt az, aki miatt Frodo képes volt teljesíteni a küldetését (ill Gollam, hiszen Frodo Samu mellett is elbukott az utolsó pillanatban.) Ha Bilbo egyedül ment volna...semmi esélye....de esetleg Gollam mégiscsak.... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #200803 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem a Gyűrűt önerejéből senki sem volna képes elpusztítani. És Frodónak már a könyv elején, a Megyében sem sikerül bedobnia a kandallójába, pedig ott még jóval kevésbé kötődik hozzá. (Az igazat megvallva kicsit csodálkoztam is, hogy ezzel senki sem számol. Mindenki csak az odajutás nehézségeit latolgatta. Volt is bennem egy adag értetlenség, meg valami sejtelem, hogy ebből még gondok lesznek.)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #200797 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Frodó

Gurthang írta: Szerintetek ha Bilbó lett volna Frodó helyén a Végzet hegyén Ő el bírta volna pusztítani?


Szerintem nem.Miért? Emlékszel, mikor a filmben(tudom, hogy az nem a könyv :? )Bilbó megtámadta Frodót a Gyűrű miatt. Nos, nála 60 évig volt a Gyűrű, és már szinte irányította.Frodónak ott volt a mi kis Samunk, aki oly tista lelkű volt, hogy segítette urát a küldetésben :D .Bilbónak nem voltak ilyen hűséges barátai.Na jó:a törpök és Gandalf.De ők kitartottak volna Bilbó mellet?

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #200785 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintetek ha Bilbó lett volna Frodó helyén a Végzet hegyén Ő el bírta volna pusztítani?

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #199521 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Frodó

Dínchamion írta:

Ankalimon írta: Érdemes tudni, hogy kis hazánkba is előfordult már, hogy valakit rendes bírósági eljárásban vontak felelősségre egy-két otthon tárolt másolt CD miatt...


Elméletileg ezért nem vonhatnak felelősségre. Maximum azt, akitől szerezted -- de elég kusza a szerzői jogi helyzet, és nincs precedens értékű ítélet.

Magányszemélyt amúgy sem piszkálhat senki ilyen ügyben -- szintén elméletileg.


Ez már nagyon off kezd lenni. De azért zárjuk le:
Amennyire én tudom ami legális, az kizárólag a zenei CD-k, illetve irodalmi művek otthoni magáncélú másolása. Nem legális azonban az, ha valaki más számára történik a másolás, és persze az, ha pénzért történik a másolás. Szintén nem legális ha az interneten publikálásra kerül egy jogvédett anyag.

Azért nem szeretnénk, ha ezeken az oldalakon különösebb információk kerülnek publikálásra olyan web helyekről, ahol törvénytelenül tesznek közzé védett tartalmakat, mivel nem szeretnénk abba a látszatba kerülni, hogy ilyeneket népszerűsítünk.

[size=9:2xznu7o6]De nem árt tudni: A törvények szerint a fenti szabályokat megsértő magánszemélyeket is (akik mások számára másolnak, vagy akár mondjuk pénzért vásároltak hamis CD-t, esetleg nem zenei anyagot hanem mondjuk szoftvert másoltak) felelősségre vonhatják - csak nem szoktak, mivel elsősorban a terjesztőkre hajtanak. És a szabályozás tök egyértelmű, csak eddig nem nagyon alkalmazták.[/size]


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #199484 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Frodó

Ankalimon írta: Érdemes tudni, hogy kis hazánkba is előfordult már, hogy valakit rendes bírósági eljárásban vontak felelősségre egy-két otthon tárolt másolt CD miatt...


Elméletileg ezért nem vonhatnak felelősségre. Maximum azt, akitől szerezted -- de elég kusza a szerzői jogi helyzet, és nincs precedens értékű ítélet.

Magányszemélyt amúgy sem piszkálhat senki ilyen ügyben -- szintén elméletileg.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #199482 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Frodó
Kedves Gathimir,

A jogvédett anyagok Internetről való letöltése és saját gépeden való tárolása is törvényellenes. Nem kell, hogy kereskedj velük.

Érdemes tudni, hogy kis hazánkba is előfordult már, hogy valakit rendes bírósági eljárásban vontak felelősségre egy-két otthon tárolt másolt CD miatt...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #199390 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Frodó

Ankalimon írta:

Eönwë írta: Azért törölték le, mert a Film-Filmzene topicban nem lenne off a dolog... :wink:


Nem egészen.

Azért töröltük le mert jogvédett anyagokra (a GYU filmzenéire) vonatkozó illegális elérés iránt érdkelődött. Ezt pedig elvileg a Tolkien.hu egyetlen fórumában sem lehet megtenni...

(Javaslom a privit... ;) )


Na álljon meg a menet!!
Csupán szerettem volna megtudni, hogy hol található!! :x Nem vagyok olyan, hogy ezzel kereskedjek! :evil:

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #198675 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Frodó
Ki mondta, hogy véget ér a barátságuk? Hiszen Samu utánament Rozi halála után... :wink: Erről mindig az régi-régi - és igen béna - Samu otthon c. novellám jut eszembe, amit még az uhu.hu-s vetélkedőre írtam anno... Meg persze Lamorak verse, amit viszont be is teszek, hátha nem mindenki ismeri:

Lamorak írta: Samu dala

Uram, már hiába kiáltok utánad,
Elérni téged elhagyott szavam,
Szólítást várva összedőlve állnak
Tegnap és ma, sötét volt s a van.
Hangom halott, tengeren míg átér,
Uram, hogyan is szólhatnék utánad;
Éveim toronyló, elsötétlő háttér
Fáradt fejemben némán űl a bánat.
Öreg szemem ha percre lehunyom,
Nem segít szóval fa, Zsáklak, legelő,
Hisz mind e helyekről csak te lépsz elő,
Emlékezésben elmúlt, régi nyom,
Papíron mint a fakó írásjegyek--
Hát Uram, én újra utánad megyek.


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #198674 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Frodó

Miriam írta: Mégis szerintem olyan igazságtalan, hogy Frodónak el kell mennie. Szörnyű, hogy Samuval egy életen át barátok voltak, s sokmindenen mentek keresztül, együtt küzdöttek, de mivel az az élet rendje, hogy egyszer mindennek vége lesz - így egyszer a barátságnak is. Megmondom őszíntén ennél a résznél sírtam. :oops: Eszembe jutott a barátnőm és sírtam.


De ki monda, hogy az ő barátságuknak vége lesz? Mindig barátok maradnak... :D

/me is sírt... :lol:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #198644 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Frodó

Eönwë írta: Azért törölték le, mert a Film-Filmzene topicban nem lenne off a dolog... :wink:


Nem egészen.

Azért töröltük le mert jogvédett anyagokra (a GYU filmzenéire) vonatkozó illegális elérés iránt érdkelődött. Ezt pedig elvileg a Tolkien.hu egyetlen fórumában sem lehet megtenni...

(Javaslom a privit... ;) )


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #198641 Írta: Eönwë
Eönwë válaszolt a következő témában: Frodó
Azért törölték le, mert a Film-Filmzene topicban nem lenne off a dolog... :wink:

I hate the way things change.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #198591 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Frodó

Miriam írta: Szerintem nincs igazán vége.
Samu kérdezi Frodótól: "Hát az igazi meséknek sosincs végük?
- Nem, sosincs végük. - mondta Frodó, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért." (remélem mindenkinek ismerős :D )

Pont így van ez a GYU-ban is, csak a szereplők mennek el, s a mese mindig folytatódik tovább, csak új szereplőkkel. Ez Tolkien könyveiben be is igazolódik. (lásd: Szilmarilok és a GYU esetében) Bár így is van szomorúságérzet, hogy a régi szereplők "elmennek", mert gondolom nemcsak én kedveltem meg őket, de ilyen az élet - ahogy Frodó mondja a Végzet Hegyén.
Mégis szerintem olyan igazságtalan, hogy Frodónak el kell mennie. Szörnyű, hogy Samuval egy életen át barátok voltak, s sokmindenen mentek keresztül, együtt küzdöttek, de mivel az az élet rendje, hogy egyszer mindennek vége lesz - így egyszer a barátságnak is. Megmondom őszíntén ennél a résznél sírtam. :oops: Eszembe jutott a barátnőm és sírtam.

Gwathmir: Nagyon szép, ahogy ezt leírtad, egyetértek veled. :wink:


Szerbusz!
Szerintem Frodó és Samu egy olyan páros, akiket semmi és senki nem tud elválasztani egymástól. Azok az igazi barátok, és manapság(tapasztalataimból) nem igen akad az ilyen. :( Ők mindig együtt lesznek. Amikor anyuval elmentem a premierre és látta, ahogyan Samu felviszi Frodót az utolsó erejével a Hegy tetejére, azt mondta:"Most már értem, hogy miért mondogattad, hogy Samu milyen önfeláldozó és hogy mennyire szereti Frodót". Ez a szeretet viszi véghez az egész küldetést. :lol: Nekem akkor szorult el a torkom(de nagyon) mikor Frodó a Révnél Samuval beszélt... És jönnek azok az idézetek amiket már írtak ide.
Visszatérve: Samu Frodó után megy a Réven túlra is, de csak aután, miután felesége, Róza meghalt."Nem húzhat a szíved mindig kétfelé. Egynek és egészségesnek kell lenned, még sok-sok évig. Még annyi mindennek kell örülnöd, annyi minednnek lenned, és annyi minden dolgod van..."Mintha éreztetné Samuval, hogy nem kell sokáig várnod és velem leszel, és együtt halunk meg, de előbb élj egy kicsit.
Olyan bölcs volt Tolkien! Nagyon tisztelem az öreget, és sajnálom, hogy a neki nem megfelelő módon halt meg, mert egy ilyen ember mint ő, nem érdemelt olyan sorsot...

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #197377 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Frodó
Sziasztok!

Miriam írta: Samu kérdezi Frodótól: "Hát az igazi meséknek sosincs végük?
- Nem, sosincs végük. - mondta Frodó, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért." (remélem mindenkinek ismerős :D


Pontosan ezt akartam idézni. Ez az egyik legnagyobb bölcsesség. (Olvastátok a Végtelen történetet, ugye? :wink: ) És Frodó, meg az összes többi szereplő örökké élnek, mert ahányszor újraolvasom életre kelnek egy kicsit. (Igaz annyiszor meg is halnak számomra, egy kicsit.)
Én is olyan hangulat ember vagyok... Mikor olvasom és teljesen átérzem problémáikat, olyan mintha Frodóékkal mennék, hozzám se lehet szólni. Bezzeg mikor a Megyében vagyunk. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #197218 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Frodó
igazán szépek a képek.
Nekem az a mondat tetszik Frodótól a végén:
"Megmentettem a Megyét, de nem magamnak. Samu, nemegyszer ha érték forog veszélyben, van akinek le kell mondania, el kell veszítenie, hogy mások megtarthassák."

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #196984 Írta: Miriam
Miriam válaszolt a következő témában: Frodó
Zarándok: Igazad van, de akkor is szomorú, hogy így kellett történnie. A jók mindig gyorsabban halnak meg, mint a rosszak. :? A sors néha nagyon kegyetlen és igazságtalan, mint ebben az esetben is.

Arelenwen: Nagyon jók a képek! :lol:

"A világ teli van veszedelemmel, és a szeretet most mindenfelé mély bánattal keveredik."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #196976 Írta: Miriam
Miriam válaszolt a következő témában: Frodó

"A világ teli van veszedelemmel, és a szeretet most mindenfelé mély bánattal keveredik."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #196522 Írta: Arelenwen
Arelenwen válaszolt a következő témában: Frodó

Miriam írta: Mégis szerintem olyan igazságtalan, hogy Frodónak el kell mennie. Szörnyű, hogy Samuval egy életen át barátok voltak, s sokmindenen mentek keresztül, együtt küzdöttek, de mivel az az élet rendje, hogy egyszer mindennek vége lesz - így egyszer a barátságnak is. Megmondom őszíntén ennél a résznél sírtam. :oops: Eszembe jutott a barátnőm és sírtam.

www.warofthering.net/photoforum/showphot...edium&cat=525&page=1
www.warofthering.net/photoforum/showphot...word=&sort=1&cat=525

[size=9:12s8dou2]...én is sírtam...[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #196348 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Frodó
Miriam:de nem kötelezik rá, hogy elmenjen. Csak felajánlják neki! És ha egyszer megváltozik, akkor jobb neki ha elmegy. Samu is így lehet teljes ember, és aztán úgyis utána megy. Szerintem már az első könyvben is lehetett érezni, hogy a végén nem marad a Megyében. :roll:

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #196332 Írta: Miriam
Miriam válaszolt a következő témában: Frodó
Szerintem nincs igazán vége.
Samu kérdezi Frodótól: "Hát az igazi meséknek sosincs végük?
- Nem, sosincs végük. - mondta Frodó, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért." (remélem mindenkinek ismerős :D )

Pont így van ez a GYU-ban is, csak a szereplők mennek el, s a mese mindig folytatódik tovább, csak új szereplőkkel. Ez Tolkien könyveiben be is igazolódik. (lásd: Szilmarilok és a GYU esetében) Bár így is van szomorúságérzet, hogy a régi szereplők "elmennek", mert gondolom nemcsak én kedveltem meg őket, de ilyen az élet - ahogy Frodó mondja a Végzet Hegyén.
Mégis szerintem olyan igazságtalan, hogy Frodónak el kell mennie. Szörnyű, hogy Samuval egy életen át barátok voltak, s sokmindenen mentek keresztül, együtt küzdöttek, de mivel az az élet rendje, hogy egyszer mindennek vége lesz - így egyszer a barátságnak is. Megmondom őszíntén ennél a résznél sírtam. :oops: Eszembe jutott a barátnőm és sírtam.

Gwathmir: Nagyon szép, ahogy ezt leírtad, egyetértek veled. :wink:

"A világ teli van veszedelemmel, és a szeretet most mindenfelé mély bánattal keveredik."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #193069 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Frodó

Szméagol írta: Sziasztok!

Először én is. De az az én angol kiadásom végén nincs is ott a The End felirat. :wink:


Lehet, hogy nincs ott az hogy "vége", de Tolkien érezteti ezt veled Samu utolsó mondatával.
Sőt!!az egész fejezeten végig viszi ezt az érzést.Ez nekem nagyon nyomasztó
Ne értsd félre! Nem azt akarom "mondani", hogy nem szeretem a könyvet.Csupán annyi, hogy szomorkás a hangulata a vége felé, de lehet érezni egy olyant, hogy "van remény.."

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.556 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére